Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Ronyn válasza feloman (#850) üzenetére


Ronyn
senior tag

Szuper

Ego sum... Ronyn 🧔

(#852) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Egy nullára lemerült MiBand 3-at hogy lehet újraéleszteni? :F

B.Cs.

(#853) hdtomi válasza bollokcs80 (#852) üzenetére


hdtomi
senior tag

Olyat olvastam, hogy mélyhűtőbe kell tenni. Mi band 2 topikban volt róla szó 1-2 éve, de pontosan nem emlékszem.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#854) bollokcs80 válasza hdtomi (#853) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Valami ilyesmi rémlett nekem is, de sikerült felébreszteni töltővel, csak kicsit kontaktos már.

Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#855) firemano


firemano
csendes tag

Sziasztok!

Ha tartósan nem lesz használva, akkor ki kell vagy ki lehet valahogy kapcsolni?

(#856) Ronyn válasza firemano (#855) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nem, mivel nem is lehet kikapcsolni

Ego sum... Ronyn 🧔

(#857) hdtomi válasza bollokcs80 (#854) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szívesen.
Egyszer úgy jártam, hogy látszólag tiszta volt, de mégsem érintkezett. Fültisztító alkohollal megoldotta.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#858) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi a baj a képpel? [kép]

(#859) Joc24 válasza Kolondrum (#858) üzenetére


Joc24
tag

Semmi ! Meggörbítetted a teret és ugrottál az időben...
Ez természetes... :D

(#860) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy a mi fit-ből hogy tudok kinyerni (exportálni / szinkronizálni) néhány hónapnyi futó teljesítményt (augusztus-november)? Mi Band 5-tel mért, de ez talán nem lényeges.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#861) lorinser


lorinser
senior tag

[kép] Minden értesítés, alvásfigyelés bekapcsolva, ébresztés szintén. Szerintem nem olyan rossz az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#862) lócitrom válasza lorinser (#861) üzenetére


lócitrom
őstag

nem rossz. bár engem az változatlanul nyugtalanít, hogy hiába van nálam kikapcsolva minden monitorozás és hiába jön újabb firmware vagy Mi Fit, változatlanul random ellenőriz a pulzusmérő.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#863) hdtomi válasza lorinser (#861) üzenetére


hdtomi
senior tag

Pulzust hány percenként méri?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#864) Ronyn válasza hdtomi (#863) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nem túl sűrűn gondolom...

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#865) lorinser válasza hdtomi (#863) üzenetére


lorinser
senior tag

A pulzusmérés nincs beállítva mert nem érdekel. Cserébe viszont napközben egy csomó hívást és üzenetet kell jeleznie.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#866) Ronyn válasza lorinser (#865) üzenetére


Ronyn
senior tag

De ha még az értesítéseket is kikapcsolnád, akkor még jobb üzemidőt lehetne elérni :)) :DD

Ego sum... Ronyn 🧔

(#867) hdtomi válasza lorinser (#865) üzenetére


hdtomi
senior tag

Értem, nekem 10 percenként méri a pulzust, értesítések is jönnek, nem azt mondom, hogy sok. Éjjel figyeli az alvást, viszont a kézfelemelésre felvillanó kijelzőt én nem szeretem, így kikapcsoltam. Ezekkel a beállításokkal is bőven jó. Dec. 12-én üzemeltem be, most van 35%-on.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#868) lorinser válasza Ronyn (#866) üzenetére


lorinser
senior tag

Jaj tényleg, erre nem is gondoltam! Milyen szerencse, hogy itt vagy Te, aki vicces kedvében van....

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#869) Ronyn válasza lorinser (#868) üzenetére


Ronyn
senior tag

Az sem kevésbé vicces, hogy reklámozod az üzemidőt, úgy hogy közben az egyik fő funkciója - mint utóbb kiderült - ki van kapcsolva.
Így persze el lehet érni jó üzemidőt, sőt ha még egy pár dolgot kikapcsolunk, még jobb lesz az üzemidő. :)) :C ;] ;]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#870) Cunaja válasza Ronyn (#869) üzenetére


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Kellemes Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

Szia!
Teljes mértékben igazad van!
Az reklámozza az üzemidőt, aki a teljes funkciót használja.
5- napja töltöttem, most van 56%—on.
Minden funkció megy, percenkénti pulzusméréssel.
Teljes alvás monitorozása és kB. Napi 100 értesítés + folyamatos időjárás küldés, illetve a felébresztési funkció a csukló felemelésével. Reggel 7 és este 22-óra között teljes fényerő.
Na, ez már így hitelesebb üzemidőt mutat.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#871) Ronyn válasza Cunaja (#870) üzenetére


Ronyn
senior tag

Kellemes ünnepeket 🎄🎄

Nincs ezzel semmi gond, csak illett volna eleve jelezni, hogy ezt a "fantasztikus" üzemidőt a - talán legenergia igényesebb - pulzusmérő funkció kikapcsolásával érte el.

Boldog Karácsonyt 🎄🎄🎄

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#872) lorinser válasza Ronyn (#869) üzenetére


lorinser
senior tag

Neked az a fő funkciója, nekem nem. De inkább tedd hozzá, hogy szerinted.
Megfogadom a tanácsod és még több mindent ki fogok kapcsolni, csak hogy örülj. Amúgy pedig nem reklámnak szántam.

Ettől függetlenül akkor is azt mondom, hogy igen is jó az üzemidő.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#873) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy futás közben ez is bemondja az adatokat kilométerenként? Vagy ez nem is a karkötő, hanem a Mi Fit tulajdonsága?

Köszi

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#874) Ronyn válasza !Overdose! (#873) üzenetére


Ronyn
senior tag

A MiFit funkciója, ott lehet ilyet kapcsolni, bár én sosem próbáltam.
Az óra csak rezegni tud a megadott kritériumok elérésekor (Pl. km-enként)

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#875) Ronyn válasza lorinser (#872) üzenetére


Ronyn
senior tag

Persze, nekem nincs is problémám az üzemidővel 😃😃

Viszont - úgy tűnik - kissé felületes vagy, legalábbis szöveg értelmezés tekintetében.
Ha kissé figyelmesebben elolvasod az ominózus hozzászólásokat, talán fel fog tűnni, hogy én egyáltalán nem állítottam hogy az lenne a fő funkciója, hanem csak NB. "egyik fő funkciója" - ként utaltam rá, ami - lévén hogy egy aktivitás mérőről van szó - azt hiszem vitathatatlan.

Ego sum... Ronyn 🧔

(#876) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én soha nem is használtam ezeket a folyamatos méréseket 2-nél és 3-nál, ott kb. 20 és 14 napos üzemidőim voltak. Az 5-nél ugyanezekkel a beállításokkal (hétköznapi egy ébresztés, hívás-/SMS-/alkalmazásértesítések - kb. napi 10-20 db) egy hónapig bírta az első feltöltéssel.

Az alvást viszont baromi rosszul méri az 5, ennek az algoritmusát kijavíthatnák már: :(((

(Baloldalt a 3, jobbra az 5.)

Nem mintha annyira létfontosságú lenne, de egy-egy rosszabb éjszaka után rá szoktam nézni, hogy mi történt.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#877) gaben0211


gaben0211
tag

sziasztok. a pulzusmérést hol lehet teljesen kikapcsolni? a mifit appban nekem a bezár opción van mert gondoltam aza kikapcsolása de ugyanugy méri magától

(#878) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép]
Megbízhatatlan! Éjszakás voltam, elhiszitek h nem aludtam?
3:50 és 6:50 között ébren voltam, vezettem, reggeliztem...

[ Szerkesztve ]

(#879) Ayanlith


Ayanlith
tag

Örülök, hogy leírjátok a tapasztalataitokat az alvásfigyeléssel kapcsolatban. Igazából pont emiatt a funkciója miatt vennék okoskarkötőt és a Mi Band 5 papíron ilyen téren nagyon jónak tűnik. Viszont itt gyakorlatilag mindenki azt írja, hogy megbízhatatlan, annak ellenére, hogy már lassan fél éve megjelent...

(#880) lócitrom válasza Ayanlith (#879) üzenetére


lócitrom
őstag

alapvetően nem a méréssel van gond, hanem a gyártói alkalmazásokkal.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#881) Ronyn válasza Kolondrum (#878) üzenetére


Ronyn
senior tag

Azt csak hiszed hogy ébren voltál a nem több, mint puszta illúzió - az óra megmondja a tutit, aludtál, kész
Az biztos hogy már a kezdetektől lényegesen eltérő alvás értékeket mutat, mint a 4-es - az hogy melyik áll közelebb a valósághoz, csak komolyabb megfigyeléssel, műszerekkel lehetne eldönteni.

gaben0211
Igen, ott kell kikapcsolni, ettől függetlenül - azt mondják - szokott mérni hiába kapcsoljuk ki. Ez egy bug vagy feature, ki tudja :DD

Ego sum... Ronyn 🧔

(#882) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Nálam érzésre kiválóan működik az alvásfigyelés. Párszor amikor nézem elég pontosan mutatja, hogy mikor aludtam el és keltem fel. Az éjszakai kelések is nagyjéból stimmelnek és néha ha arra keltem fel, hogy vmit álmodtam akkor direkt feljegyeztem és ott is stimmelt, legalábbis rem fázist mutatott abban a periódusban.
Nekem 1 percenként méri a pulzust és minden mérés be van kapcsolva, lehet ehhez van köze.

(#883) hdtomi válasza Ayanlith (#879) üzenetére


hdtomi
senior tag

Facebookon volt erről szó pár hete, Huawei Band 4-et (remélem jól emlékszem a pontos típusra és a csoportra: Kínából rendelők csoportja) ajánlották alvás figyelésre a Mi Band 5 helyett.

M@Db0Y
Először 10 percre állítottam a pulzusfigyelést, de szerintem akkor is 5 percenként mérte éjjel. Próbáld meg az ujjaddal végig húzni a grafikonon. Nekem úgy tűnt, hogy csak napközben lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#884) Ronyn válasza hdtomi (#883) üzenetére


Ronyn
senior tag

Persze, hiába van adott időre beállítva, mondjuk 10 perc, ha az alvás vagy aktivitás figyelés be van kapcsolva, akkor ha alvást vagy komolyabb mozgást észlel, sűrűbben méri a pulzust.
Pl. mozgás mellett, egy 120-as pulzusnál már valószínűleg magától átkapcsol percenkénti mérésre.
Alvásnál szintén (nincs mozgás, alacsony pulzus)

Ego sum... Ronyn 🧔

(#885) szenesember válasza Ayanlith (#879) üzenetére


szenesember
aktív tag

Azért nem mindenki... Nálam megbízhatóan működik. A gyerkőc alvásának monitorozására vettem. Az eddigi tapasztalatok alapján (az első hetet kivéve) elég pontos értékeket mutat. Elalvás kezdete/vége stimmel, ébredések nem mindig teljesen pontosak, de nagyjából azt is jól méri. Percenkénti pulzus, illetve minden mérés be van kapcsolva rajta.

(#886) Extrastylus


Extrastylus
friss újonc

Mi band 5.
Tapasztalatok.
1. Betuket ekezeteket tokeletesen kezeli. ( nagyítóval)
Illo volna vagy a tesztet frissiteni, vagy valami mast..... :C
2. A zenelejatszas,-konformizalt leptetes-, stress meres, pulzusmeres, totalis hulyeseg.
3. Mindenfele adatmeres valotlan, es szanalmas amit tud a cucc. Gyakorlatilag semmi sem stimmel. Viszont mas gyartonal sem.
4. A legfobb problema, a miniatur, es ezert okafogyott kijelzo. Minyurka kis molyfingnyi betucskek, szamocskak......vicc.
Lefutok 4 km tavot, kikopom a tudomet, es a baratsagos erdei uton izzadsagtol fatyolos szemekkel, a helyi feherzaj , (madarcsicserges) alatt azt fogom skubizni, hogy b....ki, nem latom. 3 as, vagy 8 as?
Hagyjuk mar.
Es ne mondjatok, hogy szarul latok, mert nem. De ezt szimplan nem ertem, hogy a nyilvanvalo fillerb.....as hozadeka, miert nem szelesebb legalabb 6 mm el? :R
A szamlapok 99,99999999999999 szazaleka epp ezert hasznalhatatlan. - 9 es betumeretet ki a fene lat?????
5. Pozitiv. Imadom. A hivasokat, ertesiteseket kijelzi, vegulis csak erre hasznalom, ezert vettem.
Bal kez normalis automata ora, jobb kez ez, rezgohivasjelző.
👍

(#887) littlemamba válasza Extrastylus (#886) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szerintem, akinek jó a szeme az tökéletesen látja. Hónapokig használtam, futottam vele 10 km felett is, soha nem volt azzal gondom, hogy most milyen számot is látok rajta. Nyári napsütésben is szuper volt. Lehet, mégis érdemes lenne elmenned egy szemvizsgálatra.
Vannak gondok és kompromisszumok a mi band 5-tel, ez kétségtelen, nem ezzel szállok vitába.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#888) Ronyn válasza Extrastylus (#886) üzenetére


Ronyn
senior tag

Örülünk, hogy találtál benne valami pozitívumot, igaz hogy az értesítéseket sem tudod elolvasni, de legalább rezeg ;]

"Es ne mondjatok, hogy szarul latok, mert nem." Pedig de..

Ego sum... Ronyn 🧔

(#889) DaDa válasza Extrastylus (#886) üzenetére


DaDa
senior tag

Én csak azt nem értem miért vettél ilyet 😊a leirtak 90%-a a vétel előtt látható. Egy kis utána olvasással meg 100%-a. Ettől még persze van realitása az irtaknak csak ugye figyelembe kell venni mire való és mire kell. Neked nem ez való másoknak meg tökéletes.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#890) Ronyn válasza DaDa (#889) üzenetére


Ronyn
senior tag

A leírtak alapján, azért mert rezeg miközben csörög a telefon

Ego sum... Ronyn 🧔

(#891) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet a különbség a BHR4218PO vs BHR4215GL azonosítojú Mi Band 5 között?
Edigitalban ez a kettő féle van, azonosítón kívül nem látok különbséget, árban < 1000 HUF eltérés, egyik van készleten, a másik csak 3 hét múlva várható.
https://edigital.hu/aktivitasmero-fitnesz-karpant/xiaomi-mi-smart-band-5-aktivitasmero-okosora-fekete-bhr4215gl-p793708
https://edigital.hu/aktivitasmero-fitnesz-karpant/xiaomi-mi-band-5-aktivitasmero-okosora-fekete-bhr4218po-p808224

Egyik esetleg szürke import, vagy valami ilyesmi?

(#892) Ronyn válasza Sidorovich (#891) üzenetére


Ronyn
senior tag

A GL csak egy év garancia van, és van benne mikrofon 🎤 (gondolom Alexa támogatás vagy mi)
Mondjuk NFC például nem ír,

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#893) Ayanlith válasza szenesember (#885) üzenetére


Ayanlith
tag

Köszönöm! :) Igazából számomra pont az a lényeg, ami az elalvás kezdete és az ébredés között történik. Tehát a közte lévő esetleges ébrenlétek és azok ideje, illetve a mélyalvás, REM-fázis időtartama, mert ez jelent többletinformációt ahhoz képest, amelyet mindenféle eszköz nélkül is meg tudok figyelni. A másik dolog pedig az, hogy nem mindig éjszaka alszom, és többen említették, hogy a nappali alvás mérésével még több gond van.

(#894) Ronyn válasza Ayanlith (#893) üzenetére


Ronyn
senior tag

A legutóbbi frissítéssel elvileg azt is javították a

Ego sum... Ronyn 🧔

(#895) Ayanlith válasza Ronyn (#894) üzenetére


Ayanlith
tag

Néztem a hírt és a kapcsolódó fórumot. Kevés hozzászólás érkezett, de azok alapján nem történt érdemi változás. :(

(#896) lócitrom válasza Sidorovich (#891) üzenetére


lócitrom
őstag

a GL az global, azaz amit érdemes választani. a másik számomra nem evidens. hivatalosan azt forgalmazzák itthon. a PO-s meg kérdéses. a tanúsítvány szerint azonos lehet.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#897) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Azért néha jól mér a band.
Ma amikor menekülés volt a kérdés a tizediken, mert a karácsonyfán furcsán viselkedtek a díszek, a csúcs dísz meg majdnem lepottyant a mozgástól, az óra 75-ös stresszértéket mért.
Gondolom érezte, hogy nem vagyok nyugodt, mert mozog alattam a talaj. A pulzus 92 volt közben.
Talán néha eltalálja amit kell.
Elég ilyesztően mozgott a fa.
Szegény kisfiú meg nyugodjék békében Horvátországban. :O
Ilyenkor a szívem szétszakad.
Nem elég ez a biológiai hadviselés, de még a természet is pusztít.
Nem csodálkoznék azon se, ha kiderülne, hogy volt egy atomkisérlet 24-én az Észak-Koreai rezsimnél. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#898) orso0355


orso0355
őstag

Sziasztok, egy Mi Band 1s-t váltottam (ami immár 3 éve tökéletesen működik egyébként). Egyelőre ismerkedem a kijelzős világgal, meg átolvastam az összes hozzászólást... nálam is próbálkozik a szenzor néha, amikor leveszem, szerintem keresi, hogy hol vagyok :DD
Mi Fit és Mi Band Tools együtt futott a korábbi karkötőnél, itt viszont úgy látom, ütik egymást, mert csak akkor rezeg bejövő értesítésnél, ha az egyiknél tiltom.
Szóval még küzdök kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#899) sunavlys


sunavlys
senior tag

https://www.freemyband.com/2019/08/mi-band-4-auth-key.html?m=1

Meg tudta valaki ezt csinálni? Elvileg végig követtem a lépéseket, de nem találom az /sdcard/freemyband mappát

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#900) Ronyn válasza sunavlys (#899) üzenetére


Ronyn
senior tag

Hogy érted hogy valaki?
Ezt neked kell megcsinálni :DD
A telefon memória /freemyband mappát kell keresni, ha nincs, akkor valamit nem jól csináltál.
De innen is le tudsz szedni egy mod MiFitet, és ezt el sem kell távolítani utána
https://bit.ly/miband5hu
Ezt a helyi lelkes mesterek mókolták
Ebben van külön menü pont az auth key le tárolására
Egyébként MB4 vagy 5 - ről van szó?

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.