Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #26097408 válasza Ngtx (#498) üzenetére


#26097408
törölt tag

En most azzal kuzdok hogy IOS-en szarul huzza be az alvast a health appba. Mindig 17:59-tol szamolja az alvast fogalmam sincs miert. Van olyan amikor ugy irja 24 orat aludtam. :F

(#502) Ronyn válasza #26097408 (#501) üzenetére


Ronyn
senior tag

Álomszuszék :DD :P

Ego sum... Ronyn 🧔

(#503) Ngtx válasza hatvani (#499) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Amit látsz. Amúgy 0 mutat, de ha bele lépek akkor meg totál 0. :D

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#504) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Nyomtam egy FR-t az órán, leállítottam minden egyéb hasonló alkalmazást, de mégsem méri a nappali alvást. :W
Viszont közben az éjszakai alvásnál sem kerek a dolog.
Szerintem a Mi Fit nem teljesen kompatibilis még a Mi Band 5-el.
Nézzétek a képeket.
Akku fogyasztás
5-nap folyamatos pulzus, rengeteg nyomkodás, max fényerőnél kB. napi 50x óra megnéz, így van most 33%-on a Mi Band 5.
Sokkal rosszabb az akku teljesítmény, a Mi Band 4-nél.
Az ilyenkor még 60% lenne.
Hétvégén csinálok egy akku tesztet és egy alvástesztet, a 4-es és 5-ös Mi Band-el.
A bal kezemen az 5, a jobb karomon a 4-es lesz, két telefonnal.
Ugyanannyit fogom őket nyomkodni.
Oké, hogy gyengébb az akku, de azért ennyire, ez mégis túlzás.


[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#505) #26097408 válasza Cunaja (#504) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nalam ket hetig birja ha a Bluetooth-ot kinyomom es 3-as fenyeron hasznalom es a karemelesre kijelzo feleled offon van.
Ha minden maxon megy akkor 8 nap.
Sajna nekem az a masodik app amit itt mutatsz nincs IOS-en pedig kiprobalnam.

(#506) Cunaja válasza #26097408 (#505) üzenetére


Cunaja
addikt

Akkor végül is, majdnem óraként használod.
Nálam fullon megy minden, a pulzusmérés is percenként. Ha valami nagyon vad számot mutat, akkor gyorsan megmérem a vérnyomásom, ami sajnos szintén vad számot jelez. Olyankor jön a levegő vételi gyakorlat az órán. :)
Nincs semmi alternatív alkalmazás almára?
Nem ismerem az almát, se az áruházát.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#507) #26097408 válasza Cunaja (#506) üzenetére


#26097408
törölt tag

Amaztools-t talaltam csak de abban inkabb watchface-eket toltok le.

(#508) Ronyn válasza Cunaja (#504) üzenetére


Ronyn
senior tag

Én is kikapcsoltam a pulzus mérést, és kapcsolódó funkciókat (részletesebb alvás figyelés, PAI, vagy amihez kell pulzus mérés), így egész jó az üzemidő 17 nap után 12%,de ebben sok számlap csere, szoftver frissítés volt, úgyhogy szerintem, így közel hasonló üzemidőt lehet kihozni belőle, mint a MB4-ből. Persze, ez a pulzus figyelés teljes kilövésével jár

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#509) hatvani válasza Cunaja (#506) üzenetére


hatvani
tag

Ne ijedj meg a vad szamoktol...ha hirtelen emelkedik a pulzusod( lepcso stb) nem kepes lekovetni es hibas erteket mutat! Teszteltem polar mellkasoves oraval egyutt... Csuklon jelenleg ennyit lehet...ahhoz kepest nem rossz.

(#510) Timer válasza hatvani (#509) üzenetére


Timer
veterán

"Csuklon jelenleg ennyit lehet...ahhoz kepest nem rossz."

Fail. Lehet, csak nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#511) #26097408 válasza Timer (#510) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ezt most talaltam. Szerintem egesz jol mer:
[link]

(#512) Timer válasza #26097408 (#511) üzenetére


Timer
veterán

Ne haragudj, de kénytelen vagyok megjegyezni, hogy:

- Nem írtam, hogy ez az eszköz nem mér jól, ezt más írta. Arra reagáltam, hogy az Ő állítása általánosságban véve nem igaz, maximum csak erre a termékre (ha egyáltalán).
- Nen nyugalmi állapotról volt szó, hanem hirtelen mozgásra bekövetkező változásokról. A videóban ha jól látom, végig egy helyben ül a "tesztelő".

[ Szerkesztve ]

(#513) hatvani válasza Timer (#512) üzenetére


hatvani
tag

Igen, ahogy irod! Nyugalomban valszeg jól mér...

[ Szerkesztve ]

(#514) #26097408 válasza Timer (#512) üzenetére


#26097408
törölt tag

Nem mert volt benne olyan meres is ami edzes utan mert

(#515) Timer válasza #26097408 (#514) üzenetére


Timer
veterán

Oké, feladom.

Hint: ha KÖZBEN mérte volna, az lenne a releváns hatvani kolléga megjegyzése okán...

(#516) hatvani


hatvani
tag

Na akkor még egyszer....

- Akár edzés egy részének is lehet pontos a mérése, ha épp egyenletes a pulzus (mert már folyamatosan futsz). Ha hirtelen megállsz és megint hirtelen futni kezdesz na azzal nem tud mit kezdeni ez a szenzor (többi hasonló kategória sem) egy idő után aztán szintén megint megtalálja a helyes pulzust.

A mindennapokban: - fekvésből hirtelen felugrasz mert hát a szükség ügye...
- A hűvös kocsiból kipattansz a melegbe, mert otthon vagy ....

Tehát a hirtelen gyorsuló, lassuló mozgáshoz köthető pulzusváltozás pontos követése, csuklón mérve, ennek az árkategoriának megoldhatatlan feladat.
Ettől függetlenül nekem bejön, szeretem de nem szabad többet várni tőle mint amit ér és amire ki van találva. (150-200 ezres sportórák polar, garmin, saunto stb). A leírtak az én teszteléseimre és álláspontomra alapul ami természetesen nem szentírás. Elfogadom ha másnak más a véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#517) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Itt valahol mindenkinek igaza van.
A lényeg, nem mindenki engedhet meg magának csillagászati karórát, illetve Fitness karpántot.
Mivel ez Mi Band 5 fórum, ezért ezt a típust vesézzük ki részletesen.
Jó és rossz tulajdonságokkal együtt.
Amit fentebb írtam vad számokat, lehet valaki félreértette. Pont azt szerettem volna leírni, hogy sajnos amikor pl. 124-et mutatott a Mi Band, akkor a gyorsan megmértem vérnyomásmérővel is, ami 122-es pulzust mért. Oké, ne várjunk el 150K-s óra pulzus értékeket, de azért szerintem egy tájékoztató információnak a +, - 5 eltérés még simán elfogadható.
Mivel szívritmuszavar miatt szedek gyógyszert, és számít a pulzus, nekem bőven elég ha tájékoztat valami.
Edzés:
Itthon csak pulzusmérővel ellátott Elliptikus tréner van, azzal tudom összehasonlitani. A Mi Band 5 ugyanazt méri, esetleg a 1-2 számot téved hozzáképest.
A Mi Band 4, 3-4et is tévedett.
Szóval információnak szerintem bőven elég. Lehet nem hívja ki a mentőket ha infarktusa van a tulajnak, de nem is kerül 150-200K-ba.
Ami nekem nem tetszik, hogy az alvás adatok, találomra mennek.
Azt szoktam csinálni, hogy papíron vezetek minden adatot, hogy mikor ébredek álombó(REM) , mikor szédelgek amikor felkelek(Mély alvás), és mikor van az, hogy szinte éberen alszom. Illetve, mikor megyek a dolgomat végezni. Ezeket az adatokat megnézem reggel és csak részben van köze a valósághoz a gyári alkalmazás (Mi Fit) adatainál.
Közben a Notify és a Sleep As Android, 95%-os eredményt produkál.
Egyszóval, szerintem jó az óra, de még nagyon kezdeti fázisban van a Firmware és a kezelő szoftver se tud rendesen együttműködni.
Ami viszont idegesít (nyomja a stressz szintet), hol mér, hol nem. Amikor 4 órát alszom éjszakás előtt, azt a Mi Fit nem méri, de ma meg, mérte a déli pihit is.
Ezt miért csinálja?

Valakinél méri, valakinél nem. Egyik nap igen, másik nap nem.
A fene se érti? :F

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#518) #26097408 válasza Cunaja (#517) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ez a sleep as android gondolom rem-et nem tud merni jol gondolom?
Meg amugy nem zavarja meg ha mondjuk a parod melletted mozgolodik, kel fel, horkol, atb?

(#519) Cunaja válasza #26097408 (#518) üzenetére


Cunaja
addikt

Méri a REM ciklust is, a Mi Band-en keresztül.
Viszont abban igazad van, hogy csak akkor 100%-os,ha melletted nincs senki.
Viszont azt is lehet tudni, hogy ki zajong, mert ha hangosabb, az valószínűleg te vagy. A telefon hozzád van közelebb.
Szerintem ez is hasznos alkalmazás. ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#520) stratova válasza Cunaja (#519) üzenetére


stratova
veterán

Összességében - mivel most nincsen MM-ben 7,5-ért Band 4 - saját tapasztalatod alapján a 4-et ajánlod 9-ért vagy az 5-öt 14-ért? Gondolom a Honor Band 5-öt 11-ért kár idekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#521) Cunaja válasza stratova (#520) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Ez most nagyon jó kérdés.
Attól függ, hogy mire is kellene neked?
A Honor pontosabb az alvásban és van SpO2. Viszont az üzenetek megjelenésekor, kevesebb karaktert jelenít meg, viszont magyarul is tud, buhera nélkül.
A Mi Band 4 nem méri a nappali alvást (kivéve Notify app) illetve kevesebb sport módot ismer mint az 5,de az akku lényegesen jobb.
Az 5 nagyobb kijelző egy picivel, ami nekem bőven jó már, hogy eltudjam olvasni az üzeneteket.
Elvileg jobb az érzékelő, több Sport mód támogatása van és a nemzetközi meg nem erősített pletykák szerint, esély van az SpO2-re firmware formában.
Egyik se tud magyarul, csak módosított firmware használatával.
Ha most kellene döntenem, a Mi Band 5-t venném.
Fentebb már írtam, hogy elliptikus trénert használok, amit a Mi Band 5 tud. A stressz szint is viszonylag jól jelez, amikor az asszony idegesít, emelkedik. :)
Az üzenet szövege is fontos, mert a telefon elővétele nélkül is eltudom olvasni. Az akku viszont borzadály, ha mindent bekapcsolva használsz. Végül is 8-napig bírja, ez is valami.
A szoftver kompatibilitás még kicsit gyenge hozzá.
Viszont jön az Amazfit 6, ami szinte ugyanaz mint a Mi Band 5, csak kicsivel jobb a szoftvere és ezáltal a tudása.
Ezek után már neked kell dönteni. Jelenleg szerintem mindegyik megéri az árát, valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#522) stratova válasza Cunaja (#521) üzenetére


stratova
veterán

Szia! Köszönöm a részletes választ.
Eredetileg a héten venném páromnak, de halaszthatom HA megéri várni az Amazfit 6-ra és a VO2 mérésre (bár tudom nem profi szint) legalább valamelyest lehet hagyatkozni az nem lenne rossz.
En bloc az első aktivitásmérő lesz, így felhasználási szokásokról sem neki sem nekem nicsnen tapasztalatunk.
Annyiból faramuci a helyzet, hogy jelenleg nem sportol aktívan (kellően leterhelt így is, bár szerintem a teendőkkel és nem fizikailag, ami inkább talán feltöltené) ellenben elég rosszul alszik, néha akkor is ha 8+ órát sikerül.
Ő szerintem már az elégetett kalóriákkal és lépésszámlálással is ellenne én annyiból örülnék, ha esetleg az alvásmonitorozással kicsit közelebb kerülnénk a dolgok miértjéhez, ha már alvásdiagnosztikára befeküdni sem időnk se módunk nem lenne.
Vagy összehasonlíthatnánk egy mocorgós és egy mozgásszegény nap utáni alvást (lenne egy kézzelfogható érv a mozgás mellett).
Ha néha rá tudom venni akkor általában némi kocogás, szobabringa játszik nála ill. régebben pilates (ez edzésformában a jógával lenne tán rokon, ha megint lesz olyan hely ahová szabad és van is kedve eljárni).
Engem ha gyerkőc vagy asszony idegesít átmegyek súlyzózni a másik szobába vagy tekerek egyet a szobabringán (ott régen 175 most 161 volt a max pulzusom ua. távon kicsit jobb idővel). Saját célra még nem szempont még ha kicsit talán többet is mozgom, ill. nem elsődleges prioritás, de ha neki beválik lehet nálam is az lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#523) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Ma megjött nekem is a Band 5.
Előtte volt 2 és 3 is. Notify & fitness for Mi Band-al használom.

Hogy lehet benne beállítani, hogy nappal maximum legyen a fényerő, este pedig 2-es?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#524) #26097408 válasza Pubszon (#523) üzenetére


#26097408
törölt tag

Az appon belul van egy night mode valahol ahol be tudod allitani mikor kapcsoljon be-ki. Amikor fut akkor lejebb veszi a fenyerot.

(#525) Pubszon válasza #26097408 (#524) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ez megvan, be is állítottam.
Csak a nappali és az éjszakai fényerőt nem lehet ott állítani.
Szerintem nappali az lesz amit nappal állítok be és az éjszakai pedig amit éjszaka.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#526) Ronyn válasza Pubszon (#525) üzenetére


Ronyn
senior tag

Az éjszakai az mindig kettes, ha feljebb állítod, legközelebb akkor is kettes lesz :W
Sajnos, csak a gyári beállítást veszi figyelembe :))

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#527) Pubszon válasza Ronyn (#526) üzenetére


Pubszon
veterán

Én épp most vettem fel kettesre, egyes volt az éjszakai és halványnak bizonyult. :U
Szerintem azért, mert nem az MI Fit kezeli.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#528) Ronyn válasza Pubszon (#527) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem anno a MB4 is kettesen ment MiFit-tel éjszakain,
Bár lehet nem ment nálam folyamatosan, csak be meg kikapcsoltam, úgyhogy lehet hogy azon marad amin volt, ha nem kapcsoljuk ki.
Ezen nem próbáltam, de szerintem nem is a MiFittől függ, nem az szabályozza, hanem az óra van úgy beállítva, hogy ha éjszaka, akkor kettes.
Ha Mi Bandage kapcsolja, akkor is kettes, szóval szerintem csak az időpontot kapja az óra, hogy mikor kell átkapcsolni

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#529) Pubszon válasza Ronyn (#528) üzenetére


Pubszon
veterán

Pedig ebben az esetben egyes volt.
A gyári nappali 4-es volt, beállítottam 5-ösre, meglátom reggel mennyire áll be. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#530) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Én ezt nem értem.. az utolsó perceket mérte, de előtte azt a 4-5 órát nem.. :F

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#531) lócitrom válasza Ngtx (#530) üzenetére


lócitrom
őstag

szar a tetves 4.5.0-ás Mi Fit.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#532) KamuMazsola válasza lócitrom (#531) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Várom én is a frissítést, addig megbékélek ezzel, ha már frissítettem.

Üdv.: KamuMazsola

(#533) Teagol


Teagol
aktív tag

Szaromi egyre furább a frissítések terén.
Pl. amit Mi A2-A3 vonalon műveltek, az is egy vicc volt. :W

(#534) Ngtx válasza lócitrom (#531) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Remélhetőleg javítva lesz.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#535) lócitrom válasza Teagol (#533) üzenetére


lócitrom
őstag

az eleve halott ötlet volt, mert őket ez a fajta nyitás még inkább nem érdekli... hanyag volt A1 óta a projekt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#536) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Ígértem egy alap tesztet a Mi Band 5 és Mi Band 4-el.
Szóval szombat délelőtt óta hülyének néz az asszony, mert két órával járkálok a kezemen, két órával alszom és két órával sportolok ( tréner ).
Az utcán is furán néztek rám.
Részletek!
Szombat
Mi Band 4 bal kézen, a Mi Band 5 a jobb kézen.
Mindkét karkötő teljesen ugyanolyan paraméterekre beállítva, mindkét telefon Huawei és mindkét telefonon a Mi Fit 4.5.0. mod fut. ( Szándékosan, kicsit később visszatérek erre.)
Mindkét órán nyomtam egy FR-t és újracsatlakoztattam őket a Mi Fit telepítése után.
Szóval a lépésszámlás: Továbbiakban csak számokat írok, Mi Band 5= (5) és a 4-es = (4).
200-lépésnél a (4) 210 az (5) 206 lépést mutatott szombaton.
Az alvásban az 5-ös volt pontosabb. (Lentebb leírom miért)
Egész napos pulzus és minden beállítva mindkettőn, Max fényerő 8:00 - 20:00 között.
Akku: (5) 9% (4) 5%-merülés.
Vasárnap:
(5) bal kéz, (4) jobb kéz.
200-lépésnél a (4) 212 az (5) 204 lépést mutatott szombaton. Érdekes.
Alvás: Itt már képeket is rakok be, fentebb azért nem raktam, hogy ne legyen egész oldalas írás. Mivel nem használok képfeltöltő oldalakat és a fórum lényege, hogy a felhasználó minden információt, illetve segítséget megkapjon a Mi Band 5-ről, ezért ide rakom a képeket.
Elnézést előre attól, akit zavar a hosszú hozzászólás.
Szóval alvás és az alvás alatti akkufogyasztás.
Mi Band 4 akku este

Mi Band 5 akku este

Mi Band 4 akku reggel

Mi Band 5 akku reggel

Látható, hogy a (5) 1 %-al többet fogyasztott.
Mi Band 4 alvás

Nem pontos
Mi Band 5 alvás

Ez már igen.
Amint lehet látni, brutál más adatok születtek.
Reggel úgy ébredtem, mint aki egy hetet aludt volna. Üde és friss voltam.
A lényeg, hogy 21:51-kor feküdtem le és nem akkor aludtam el, de onnantól nem mozogtam. A 4-es alvásnak gondolta a mozdulatlan fekvést és a reggeli ébredésnél is már rég felébredtem, de csak a szememet tornáztattam direkt. Az 5-ös rendesen tudta, hogy mikor ébredtem valójában és nem számolt rá plusz perceket.
A mély alvás mérésről ne is beszéljünk.
Ébrenlétben az 5-ös, totál pontos volt.
Szombat este, mikor a kezeimen fordítva voltak, ugyanilyen adatok lettek.
Kijelenthető, hogy az alvásban és a lépésben pontosabb a Mi Band 5.
Sport : Elliptikus tréner.
Ugye a Mi Band ezt nem tudja lekezelni, ezért kerékpárt állítottam be neki. Az elégetett kalória, közelében se volt a tréner által kijelzett kalóriának és a pulzus számok is eltértek.
A Mi Band 5, a pulzusban is és a kalóriában is 2%-os eltéréssel, ugyanazt mutatta mint a tréner.
Itt is jobb. Egyszóval ha eltekintünk az akku fogyasztástól, a Mi Band 5- jobb mint a 4 és pontosabb.
Viszont az akku is érdekes. Ugye mikor megveszi az ember, nyomkodja mint az örült és folyamatosan világit, illetve rezeg az óra. Persze, hogy jobban merül az akku, ami nálam is történt.
Jelenleg az 5-ös, most van 37%-on 6 nap után, teljes üzemben. Minden megy ami csak tud menni rajta. Percenkénti pulzus, stresszfigyelés és minden, max. fényerő, érzékeny karemelés, csukló átfordításra bekapcsolás(Master for Mi Band app).
Ez így már nem olyan vészes. Kb 50-80 üzenet jön egy nap rá.
Itt térjünk is vissza a Mi Fit-re. A 4.4.0mod-verziónál, mindig csak az utolsó értesítést lehet megnézni és az alvásnál, beszámolta azt is amit a Mi Band 4 . A felemeléses képernyő megjelenítés is, hol ment, hol nem.
Mi Fit 4.5.0mod-nál minden rendben,kivéve a Mi Fit magyarítása. Viszont ha az ember beállít mindent a 4.4.0-nál és azzal a felhasználó fiókkal lép be a 4.5.0-nál, akkor olyan nagy angol tudásra nincs szükség.
Alvásnál Mély - könnyű - REM - Ébren.
Összegezve:
Több napig töprengtem, hogy megérte-e megvenni a Mi Band 5-t, vagy felesleges volt, hiszen van egy tökéletes működő Mi Band 4-em ( Más árkategória nem érdekel ).
Az első napok benyomása elkeserített, amíg a tesztet végig nem csináltam.
Elmondhatom, hogy megérte. Nem egy 100K-s kategória, de bőven elég.
A kezemen nem egy kis tv-t hordok. Aki szereti a nagy órákat, persze nekik tetszik.
Ha esetleg valami véletlen folytán, a Xiaomi venné a fáradságot és az ígéretét betartva, az SpO2 is megjönne, akkor tökéletes lenne. Viszont szerintem az ujjra helyezhető pulzus.-oximeter pontosabb. Jó lenne azért.
Jó döntést hoztam. Tartalékban a Mi Band 4 is marad.
Bocsi a hosszú szövegért és remélem tudtam másnak is segíteni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#537) Ngtx válasza Cunaja (#536) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Szuper összegzés! :R :C

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#538) lócitrom válasza Cunaja (#536) üzenetére


lócitrom
őstag

őszintén szólva kétségeim vannak az 5 kapcsán. volt, hogy semmit sem mért az alvásomból valamelyik éjjel. mintha nem is aludtam volna. bár ez lehet az alkalmazás hibája is, de jelenleg hátrébb vagyok a funkciók ellenére vele.

az meg felcsesz, hogy rendre pulzust akar mérni(?) és nem látom sehol, hogy mit mér. van, hogy unom már, hogy a karomon rohad és le van rakva elém. látom, hogy ~10 percenként zölden villog akkor is, ha nincs beállítva rajta semmilyen mérés sem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#539) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!
a band5 tud olyat, hogy ha értesítést kapok és nem tudok egyből ránézni, akkor a következő karlendítésnél nem a főképernyőt mutatja, hanem az utolsó értesítést?

(#540) afi0903 válasza Cunaja (#536) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszönjük, hasznos írás. :R

(#541) Cunaja válasza lócitrom (#538) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Sziasztok!
Ha leválasztod az órát és úgy veszed le a karodról, akkor nem fog semmit villogni.
A Mi Fit hiba megoldása.
Mi Fit 4.5.0 -nál a Mi Band 5 párosítás megszüntetése és a fiókból való kilépés.
Ezután az órán egy Factory Reset ( FR ) kell és utána a Mi Fit 4.4.0 telepít. ( Persze előtte a Mi Fit 4.5.0 eltávolítás)
Bejelentkezés a fiókba és az óra párosít. Kicsit lassan fogja megtalálni, ha esetleg nem találja meg, akkor a teló Bluetooth kikapcsol (ne legyen itt se párosítva ). Telefon újraindít és Bluetooth bekapcsol. Mi Fit indít és bejelentkezés után a Band párosítása. Mindent állítsatok be, legyen szinkronizálás a kezdőlapon, majd a fiókból kilépés. ( Ne legyen a párosítás megszüntetve).
Mi FIt 4.4.0 eltávolít és Mi Fit 4.5.0 telepít. Belépés a fiókba és minden tökéletes.
Persze a Mi Fit 4.5.0 nem teljesen magyar, reméljük lesz rá megoldás.
Keresem a fejlesztő email címét, de még nem találtam meg. Lefordítanám, ha engedné.
huberpe: Olyat nem tud, de a Mi Fit 4.5.0-nál, már visszatudod az órán nézni az értesítéseket és nem csak az utolsó értesítést jeleníti meg. A visszanézésnél, lentről felfelé lapozzál.
A fentebb említett Mi FIt verzióknál, mindegy melyik Mi Fit, gyári vagy a mod.
Nálam az alvás monitorozás is helyreállt ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#542) lócitrom válasza Cunaja (#541) üzenetére


lócitrom
őstag

jó, de érted a problémát? úgy mér rendszeresen, hogy nem kellene mérnie. ezen aztán semmi nem segít, kezdetek óta ezt tapasztalom. 4 esetében ilyesmit nem csinált. ez meg hosszasan villog, mintha pulzusmérést indítottam volna.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#543) Cunaja válasza lócitrom (#542) üzenetére


Cunaja
addikt

Teljes mértékben igazad van.
Amikor leveszed a kezedről és mérsz egy pulzust, megméri a semmit a Mi Band 5 és kiderült, hogy 81 a pulzusom.
A Mi band 4 ugyanekkor azt írja, hogy a mérés sikertelen.
Tudjuk jól, hogy az üzlet az üzlet.
A Xiaomi sietett piacra dobni a Mi Band 5-öt és nem csiszolta a firmware-t rendesen.
Amikor kijött a Mi Band 4 az első szoftverrel ,akkor még nála is voltak anomáliák.
Szerintem kell legalább 1-hónap, amíg rendesen menni fog és nem lesz megbolondulva, illetve nem fogja mérni a levegő pulzusát.
Ezt valahol utálom, az üzlet nagyobb, mint a tökéletes termék. 1 hónapot adok a Xiaomi-nak, hogy korrigálja a hibákat, mert ha kijön a Honor Band 6. agyonveri az ilyen hibák mellett.
A Mi Band 4 nagyon jól sikerült, de szerintem az 5 se lesz rossz, ha normálisan megcsinálják.
A reklám átverésről ne is beszéljünk. Amikor reklámozták a Mi Band 5-öt, volt minden mézes madzag, és mi lett belőle. ( pl. SpO2, NFC ).
Most jönni fog a Xiaomi Mi Band 5 Pro és lesz minden. Megjegyzem, a két készülék teljesen azonos, csak a szoftver más. Sajnos már a Xiaomi is csinálja a hülyeségeit, ami a szoftvereket illeti.
Szerintem elmondhatjuk, hogy ne is próbálkozzon Mi Band 6-al, mert befog fürödni .
A Mi Band 5-nél, rengeteg ember megtévesztésre került.
Megjegyzem, hogy a kínai verzió is, teljesen ugyanaz mint, a globál verzió, csak a szoftver más.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#544) lócitrom válasza Cunaja (#543) üzenetére


lócitrom
őstag

az a baj, hogy szerintem ez nemigen fog javulni. túl hamar is érkezett. 4-5 hónap után a Band 4 már rég rendben volt. az 5-be meg most került feloldásra a régiózár (főleg a nyelvek feloldását jelenti) valamikor augusztusban?! el vannak késve vagy hamar jelent meg a termék. hogy a pro megjelenik, az azért még mindig kétséges, hiába van ezer jele.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#545) Cunaja válasza lócitrom (#544) üzenetére


Cunaja
addikt

Na, most a kedvedért, felnyomtam a legfrissebb beta firmware-t.
Láss csodát, mi is történt. Nem méri a levegőt. :Y
A képminőséget ne nézd, mert csak gyorsan fényképeztem.
:K Jó lesz ez, csak idő kell neki.
Ugye az 1.0.2.08 FW még beta és magyarítás sincs. Este figyelem az alvást is.
Ne adjon ki pro-t, csinálja meg ezt rendesen. Nem fogják megvenni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#546) lócitrom válasza Cunaja (#545) üzenetére


lócitrom
őstag

valamit félreértesz szerintem. én arról beszélek, hogy a karkötő úgy méri a semmit, hogy semmilyen utasítást nem kap rá, nincs beállítva ütemezett pulzusmérés, semmi. nem indítok rajta semmilyen mérést. mér állandó jelleggel x időközönként ennek ellenére, holott pont nem kéne ilyen esetben. mindegy, hogy asztalon van vagy sem, ez csak arra volt példa, hogy milyen módon vettem észre a jelenséget.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#547) Ronyn válasza Cunaja (#541) üzenetére


Ronyn
senior tag

Az értesítéseket eddig is vissza lehetett nézni az órán még az MB4 esetén is

Ego sum... Ronyn 🧔

(#548) Cunaja válasza lócitrom (#546) üzenetére


Cunaja
addikt

Most ha leveszem, nem csinál semmit. Nem villog, nem mér semmit. A pulzus mérést csak azért indítottam el, hogy lásd az érzékelést, hogy nincs a karomon. Eddig a gyári firmware nem érzékelte, ha levetted.
Mi Band 4 viselkedése van. Amúgy a kamera expo is már rendesen megy, nem elég véletlenül hozzáérni, rendesen az ikont kell megnyomni az exponáláshoz. Nincs véletlen expo.
Itt azért van elég sok állítási lehetőség. Mondjuk, ha valaki ezen nézi a térképet, akkor nagyon jó a szeme. :D
Ronyn: :R
Igen, csak a Mi Band 5-el nem működött rendesen a Mi Fit 4.4.0-nál.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#549) Joc24


Joc24
tag

És igen! Megjeleníti az ékezetes betűket!😎
Most frissült!😁

(#550) feloman


feloman
aktív tag

Szia/sziasztok!
Hogy bírtad /birtátok rá, hogy frissüljön? Köszi a választ :)

felo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.