Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Ronyn válasza orso0355 (#898) üzenetére


Ronyn
senior tag

Persze, hogy ütik egymást, ez ilyen, de nem is értem mi értelme van, hogy mindkettő értesít

Ego sum... Ronyn 🧔

(#902) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ma este mentem 4.2 km az órán indítottam el, a telefon is nálam volt de nem szinkronizálta le a mi fit appal. Vajon miért nem?

(#903) orso0355 válasza Ronyn (#901) üzenetére


orso0355
őstag

A régi bandet a Mi Fit nem értesítette, csak a Mi Band Toolssal lehetett bármit elérni, sőt, ott ugye testreszabott értesítések voltak, spéci ébresztés stb.
De még tényleg tesztfázis van.😃

(#904) Cunaja válasza orso0355 (#903) üzenetére


Cunaja
addikt

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#905) Ronyn válasza orso0355 (#903) üzenetére


Ronyn
senior tag

Ja, értem, azt nem tudtam :W :Y

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek

Ego sum... Ronyn 🧔

(#906) sunavlys válasza Ronyn (#900) üzenetére


sunavlys
senior tag

Mondom végig csináltam mindent (szetintem jól, de nyilvánvalóan rosszul több mobilon is) de a mappa nem jön létre.
Ezért kérdeztem mi a trükk???

MB5

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#907) Ronyn válasza sunavlys (#906) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nincs trükk, anno én is azzal csináltam.
De próbáld meg a linkelt MiFit - et telepíteni, a gyári helyett, azzal bizonyára menni fog.

Ego sum... Ronyn 🧔

(#908) Teplic


Teplic
tag

Honor Band 6 SPO2-vel és nagyobb kijelzővel kb. mi band 5 árában (kicsivel drágábban) erősen megfontolandó!

(#909) feloman


feloman
aktív tag

Én visszatértem a Mi Fit 4.8.0-hoz, mert a PAI pontokat nem számolta a megszokottak szerint az új verzió, nem csökkent pár nap után az érték sem. Majd az újabb verzió hátha javítja :)

[ Szerkesztve ]

felo

(#910) flegga92 válasza orso0355 (#898) üzenetére


flegga92
senior tag

Kell mindkét alkalmazás hozzá, hogy stabilan menjen. Mifitben ki van kapcsolva az összes értesítés, a tools-ban pedig be, tökéletesen megy.

(#911) orso0355 válasza flegga92 (#910) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor ebben ezek szerint hasonlít a régihez 😃
Köszi szépen, akkor így teszek, mert a Mi Fittel... hát nem tökéletes minden, a Tools-t viszont kedvelem.

(#912) Ronyn válasza orso0355 (#911) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem a MiBandage - vel megy MiFit nélkül,önálló módban.
Mondjuk nincs az appban PAI meg stressz funkció, meg szöveges alvás értékelés, de amúgy jó

Ego sum... Ronyn 🧔

(#913) orso0355 válasza Ronyn (#912) üzenetére


orso0355
őstag

Köszi ezt is! Ezek a funkciók számomra nem is érdekesek, szóval jó tudni!

(#914) Ronyn válasza orso0355 (#913) üzenetére


Ronyn
senior tag

Egy próbát megér, nekem ezzel se a 4-eshez, sem az 5-öshöz nem kellett a MiFit

Ego sum... Ronyn 🧔

(#915) orso0355 válasza flegga92 (#910) üzenetére


orso0355
őstag

És kijelzi az értesítések szövegét is? Mert az emailt nekem is, igen, de a többit hiába állítom be akárhogy, nem jelzi ki, csak hogy üzenet.
Vagy van valami plusz beállítás? (Eddig nem foglalkoztam a kijelzővel ugye 😃)

[ Szerkesztve ]

(#916) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy reklámújság szerint barométer funkció is van benne. Ez igaz? :F

(#917) Ronyn válasza Dhampir (#916) üzenetére


Ronyn
senior tag

Marhaság :DD :D
Nincs

Ego sum... Ronyn 🧔

(#918) mizoli válasza Dhampir (#916) üzenetére


mizoli
addikt

Csak a telefonon lévő időjós adatait tudja megjeleníteni.

(#919) sunavlys válasza Dhampir (#916) üzenetére


sunavlys
senior tag

Igen, ha valaki elküldi SMS-ben.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#920) Ronyn válasza sunavlys (#919) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nem tudom miért kellene elküldeni sms - ben!?
Normális időjárás appnak van jelzése az értesítési sávban

mizoli
A telefonon nem kell hogy legyen "időjós", a MiFit és a MiBandage, ill. a Notify is saját "időjóssal" dolgozik, de jellemzően Légnyomás adatot nem szolgáltatnak

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#921) orso0355 válasza Ronyn (#914) üzenetére


orso0355
őstag

Téged is interjúvollak, hogy az értesítések tartalmát is kijelzi az appal a karkötő? :R

(#922) Ronyn válasza orso0355 (#921) üzenetére


Ronyn
senior tag

Természetesen.
A teljes tartalmat is képes kijelezni ami az értesítésben szerepel (több száz karakter is)

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#923) orso0355 válasza Ronyn (#922) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor kipróbálom😃
Azt tudom, hogy KÉPES, de az eddig általam ismert két appal nem sikerült elérni. Brühü.
Küzdök tovább 😃 köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#924) mizoli válasza orso0355 (#923) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem is kijelzi.
Áruházas Mi Fit app.

(#925) orso0355 válasza mizoli (#924) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem eddig se Mi Fittel, se Mi Band Toolssal, és a Mi Bandage sem jelzi egyelőre.

(#926) mizoli válasza orso0355 (#925) üzenetére


mizoli
addikt

Lehet, hogy nem adtál meg neki minden engedélyt, hogy az övé az egész életed 🙂

(#927) orso0355 válasza mizoli (#926) üzenetére


orso0355
őstag

De, megadtam, hisz eddig is használtam a mi fitet :-)
Most... a bandage utasított egy csomó dologra, módosított mi fit, stb, atyaisten... :F átrágom magam rajta.

(#928) orso0355


orso0355
őstag

Na jó, most egy kicsit azért morcos vagyok :(
A Bandage (amit egyébként meg is vettem, hogy ne reklámozgasson, mondjuk az a pár száz ft nem számít), közölte, hogy le kell választanom a gyári Mi Fitről, feltenni a "módosított" Mi Fitet", meg hitelesítési kulcsot, vagy mit kell csinálni hozzá és az új mi fithez meg külön egy tonna telepítési útmutatást látok.
A dolog ott akadt el, hogy a módosított Mi Fit egyáltalán nem látja a karkötőt. Úgyhogy ezen a ponton én ezt így fel is adom.
Jön vissza a gyári, ami ha nem tökéletesen, de működött :( remélem, újra látni fogja, mert ez így azért most elég bosszantó.
Én csak egyetlen dolgot szeretnék: hogy mutassa a messenger és telegram üzenetek tartalmát. Nem hiszem el, hogy ez ennyire bonyolult, hiszen gyárilag is mennie kéne :(
(Átolvastam az egész topikot, emlékszem, hogy más is küzdött ezzel, remélem, neki sikerült. Nekem tökjó az angol nyelv, csak az üzeneteket szeretném legalább nagyjából látni.) :F

(#929) orso0355 válasza orso0355 (#928) üzenetére


orso0355
őstag

Félre ne értsen senki, magamra vagyok morcos, semmi és senki másra :D
de a gyári cucc felismerte, szóval már félig jó.

(#930) Ronyn válasza orso0355 (#929) üzenetére


Ronyn
senior tag

Honnan töltötted le a MiFitet?

Egyébként a Bandage megy a MiFit mellett is, akkor nem kell kulcs hozzá.
A MiFitben kikapcsolsz minden értesítést, a Bandage ben meg hozzá adod az appokat az értesítés funkcióhoz.
Pillanatnyilag nekem is úgy megy, és minden értesítés át jön ahogy mondtam

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#931) orso0355 válasza Ronyn (#930) üzenetére


orso0355
őstag

Először úgy próbáltam, de nem volt jó, ott is csak azt írta, amit most is, hogy pl. "Dániel Szabó 1 új üzenet". Ha megfeszülök se mutat mást 😃
Csak emailnél.
A Bandageben is azt írta, hogy "tartalom" megjelenítése, a Mi Band Toolsban is hogy #content, de a tartalom="1 új üzenet". Szóval tényleg nem tudom, mit tegyek, főleg, hogy a gmailt minden további beállítás nélkül teljes szöveggel hozza kezdetektől. Pedig pont az kevésbé érdekel 😃

(#932) mizoli válasza orso0355 (#928) üzenetére


mizoli
addikt

Ezen a macerán én is átestem, de sikerült feltenni. Aztán kb. fél óra múlva ment vissza a gyári Mi Fit.
Amíg a karkötő hülyeségeket "mér" (pl. alvás hossza, stressz szint), addig nekem tök mindegy, hogy a telefonon ezt milyen felületen látom. 😁

(#933) orso0355 válasza mizoli (#932) üzenetére


orso0355
őstag

És azt hogy érted el, hogy mutassa az üzenetek tartalmát? :W:O

Amúgy nekem is mindegy, mivel működik 😃 csak tegye 😃

[ Szerkesztve ]

(#934) flegga92 válasza orso0355 (#915) üzenetére


flegga92
senior tag

Természetesen megy. Egyedül ha a Messengerben nincs nyitva a chatfej, akkor az első üzenet helyett egy ideje Chatfej megnyitása üzenet jelenik meg az órán, de utána jó. Annyi, hogy mindkét alkalmazást lockoltam, hogy tuti ne zárja be a telefon.

(#935) Ronyn válasza orso0355 (#933) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem így működik Pl a Messenger Bandage - en
Elsőre megjön a teljes üzenet, nincs ilyen "Chatfej megnyitása" meg hasonló

Ego sum... Ronyn 🧔

(#936) orso0355 válasza flegga92 (#934) üzenetére


orso0355
őstag

És mit állítottál be a Toolsban? Mert nekem a "content"-re nem hozza a tartalmat, hanem azt írja rá, hogy "1 üzenet". Vajon melyik titkos kód rejti a tartalmat? 😃

(#937) orso0355 válasza Ronyn (#935) üzenetére


orso0355
őstag

Köszi! Az "előértesítés" kivételével mindent így állítottam be, úgy nem ment.

(#938) mizoli válasza orso0355 (#933) üzenetére


mizoli
addikt

Az app alerts on-ra van állítva.
link
Pl. jön egy sms, email vagy WhatsApp üzenet, akkor a karkötőn is tudom olvasni. Mondjuk értelme kb. nulla, mikor úgyis ott van a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#939) orso0355 válasza mizoli (#938) üzenetére


orso0355
őstag

Nálam azért lenne értelme, mert a telefonom le van téve munka közben valahova, én meg rohangálok, és egy másik telefonnal (cégessel) telefonálok. Így viszont tudnám, ha valami fontos jön, nem csak azt, hogy "valami" jön.

Az app alerts ON oké, de csak annyit ír ezzel is, hogy "1 üzenet" :D a szöveget nem tudom belevarázsolni. :(

(#940) flegga92 válasza orso0355 (#936) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálam alap van $content, teljesen jól működik. Milyen telefon? Lehet ott van a bibi, valami más formátumban küldi az értesítéseket :F

(#941) orso0355 válasza Ronyn (#935) üzenetére


orso0355
őstag

Mindent pontosan ugyanígy belőttem, de sajnos továbbra sem jó :(

(#942) orso0355 válasza flegga92 (#940) üzenetére


orso0355
őstag

Ja, én is már csak erre tudok gondolni. Xiaomi redmi 4X (lásd az aláírásom), nem tudom... Most már ott tartok, hogy ez a tipikus Xiaomi együttható, ami a telefonnál már ezerszer volt: az egyik usernél megy, a másiknál tök ugyanaz tök ugyanúgy és nem megy... Hát ez van. Legalább rezeg (mondjuk ahhoz meg nem kell kijelző, azt az 1s-em is tökéletesen tudta, sőt, minden egyes üzenettípushoz egyedi rezgést állítottam be).
Lehet hogy majd lesz másik telefonom idővel, aztán azzal meg majd jó lesz.

Nem adom fel még azért, most megpróbálom ezt a Notify and Fitnesst (ha már megláttam, hogy van ilyen), ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#943) orso0355 válasza flegga92 (#940) üzenetére


orso0355
őstag

HÁH :D
A Notify and Fitnessnél azt írja: "Új üzenet érkezett, nézze meg a telefonon" :Y
Szóval a szöveget azt semmiképp nem jeleníti meg. Hehe.
Azért elég fura, hogy pont egy Xiaomi telefon nem képes egy Xiaomi Mi Banddel normálisan kommunikálni, de ezen már nem lepődöm meg.
A TESZT üzenet jól jelenik meg, ikon, lorem ipsum szöveg, stb. Csak a tényleges üzenet nem.

[ Szerkesztve ]

(#944) Dhampir


Dhampir
félisten

(#917) Ronyn (#919) sunavlys

Köszönöm szépen válaszaitokat! :R

(#920) Ronyn

Elsődlegesen nem az időjárás miatt (persze arra is), hanem a szintkülönbség mérésére, ami hegyvidéki terepen jöhet jól.

(#945) sunavlys válasza orso0355 (#928) üzenetére


sunavlys
senior tag

https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_band_5_balvanyok_alkonya/hsz_899-899.html

Látni fogja, de néha szenvedni kell vele.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#946) KamuMazsola válasza orso0355 (#943) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azt próbáld meg, hogy zárt képernyőnél az alkalmazás beállításai között állítsd be, hogy lezárt képernyőn jelenjen meg az üzenet! Csak tipp.

Üdv.: KamuMazsola

(#947) orso0355 válasza sunavlys (#945) üzenetére


orso0355
őstag

Ezt próbáltam én is, de nem kínlódtam végig. Nekem csak az üzenetek olvasása lenne az érdekes, amit elvileg a sima appokkal is tudnia kéne, de lehet, hogy a telefonom nem engedi ezek szerint.

(#948) orso0355 válasza KamuMazsola (#946) üzenetére


orso0355
őstag

És köszi! Erre nem gondoltam!
Ez a megoldás! :R
Ne csak az értesítés, hanem a tartalom is jelenjen meg, ez a "titok".
Basszus... :DD

[ Szerkesztve ]

(#949) orso0355


orso0355
őstag

Szóval (ha esetleg más is érintett...) MIUI-s telefonon akkor küldi a karkötőre az üzenet tartalmát, ÉS nem ébreszti fel minden szirszarral a képernyőt, illetve nem írja ki a képernyőre az üzenetek tartalmát ebben az esetben (az applikációra hosszan nyomva az alkalmazásadatok/alkalmazásinformációban lehet apponként beállítani):

Nagyon köszönöm a segítségeket, ötleteket! Hála! :R

[ Szerkesztve ]

(#950) KamuMazsola válasza orso0355 (#948) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Örülök, hogy sikerült!

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.