Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv köztetek. Mi band 3-ról váltottam 5-re. Egész tetszik. 😊

(#652) Lajcsika


Lajcsika
tag

Üdv. Nektek! A Mi Band 5 firmware frissítés közben megszakadt a kapcsolat és kéri az újrakapcsolódást a Mi Fithez,de nem tud kapcsolódni. Innen semerre sem tovább illetve updating firmware,körbe megy a kék csík és újra sikertelen. Mit lehet tenni vele?

(#653) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Egész jól teljesít ahhoz képest, hogy vannak napok amikor csak magába villog valahol a táska mélyén.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#654) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok! Ma reggel érkezett frissítés:


Frissített a Band is, eddig nem vettem észre lényegi változást. :)

[ Szerkesztve ]

felo

(#655) #26097408 válasza feloman (#654) üzenetére


#26097408
törölt tag

Akkor csak a szokasos jott valami ami semmi erdemlegeset nem hozott. Tipikus :DDD

(#656) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Azt hol lehet bekapcsolni hogy csak akkor kapjam meg a bandon az értesítéseket miközben hordom ? Már rég levettem de még mindig itt rezeg mellettem

Nothing Phone (2a)

(#657) DaDa válasza mrThomi (#656) üzenetére


DaDa
senior tag

Azt sajnos sehol. Ha nem hordod és nem kell a BT akkor legegyszerűbb telefonon kikapcsolni a bt-ot. Vagy DND be rakni a karkötőt. (tudtommal)

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#658) mrThomi válasza DaDa (#657) üzenetére


mrThomi
addikt

Az a baj hogy az mindig kell hogy bekapcsolva legyen. Van még 2 óra, kocsiba bluetooth kapcsolat stb. Az a dnd mire jó ? Imádom hogy félig magyar/német/angol a perec + mi fit app páros...

Nothing Phone (2a)

(#659) DaDa válasza mrThomi (#658) üzenetére


DaDa
senior tag

A DND a do not disturb, röviden a ne zavarja mód. Elvileg akkor nem fog rezegni bár az értesítések megjönnek rá.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#660) mrThomi válasza DaDa (#659) üzenetére


mrThomi
addikt

Szuper köszi megvan. Ha neg azt akarom hogy értesítsen akkor az a bns lesz, az elsőn legyen?! Jól meg van kavarva nem valami atlátható egy huawei/healt app után

Nothing Phone (2a)

(#661) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Még mindig nem sikerült magyarítani a mifitet úgy látom. Nyomokban tartalmaz Magyart. :DD
On: Ezzel kellett volna kezdeni és a 4-et meg sem alkotni. Itt hány Kb-os téma után akad a menü? 4-nél valami 200Kb körül laggoltunk.

Helló :)

[ Szerkesztve ]

(#662) DaDa válasza mrThomi (#660) üzenetére


DaDa
senior tag

Sajna ezt nem tudom mert nekem már Bip - em vannak, de valaki biztos segít.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#663) vadcitrom


vadcitrom
tag

Miért méri az úszás hosszát duplán?
A medence hosszát pontosan beállítom és így is.

(#664) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Így 4:20 táján mit csináljon az ember? Olvassa el a tesztet ha már ide pottyant az 5-ös. Hát az első oldal végén kb tudtam ki írta anélkül, tudjátok a lottó. ;) Persze van úgy is ahogy le van írva. Ez pont olyan mint, hogy az én kezembe nem szabad adni huaweit, mert rühellem (igen van olyanom is).
Üzemidő a régi hsz-eket nézve ha minden igaz nálam a 9 napot se fogja elérni, de majd kiderül. A 4-es 14 napot ment ha olyan 20% köré merült. Nálam éjszakai műszak is van, összes értesítés, 90% fényerő nappal stb.

(#665) Ronyn válasza Kolondrum (#664) üzenetére


Ronyn
senior tag

Hát olyan két harmada az üzemidő, a 4-eshez képest

Ego sum... Ronyn 🧔

(#666) Kolondrum válasza Ronyn (#665) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon úgy tűnik. Ha sima napom van nappal dolgozok akkor merül kerek 10%-ot. Ma megyek éjjelre majd kiderül mennyit merül így. A 4-est soha nem merítettem 20% alá, úgy ment el két hetet. Ez meg ha ugyan így járok el 7 napnál kifullad. De jobb ránézni az fix, valamit valamiért.

(#667) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem vannak ékezetes betűk, tán nem kéne? Azt olvasom több helyen. Elég kihalt a topic.

(#668) chatran válasza Kolondrum (#667) üzenetére


chatran
őstag

Pár frissítés óta már a sima Mi Fit-tel is van.

(#669) Ronyn válasza Kolondrum (#667) üzenetére


Ronyn
senior tag

Az emojikat is mutatja egyéni betű típussal, csak az ékezetes betűk cca. fele akkorák mint a többi :W
Úgyhogy inkább marad a konvertálás, úgy kevésbé zavaró

Ego sum... Ronyn 🧔

(#670) Joc24 válasza Ronyn (#669) üzenetére


Joc24
tag

Szia,
Az emojikat, hogyan tudom megjeleníteni vele? MI fit-en belül? Nekem csak valami összevisszaságokat mutat belőlük...

(#671) Ronyn válasza Joc24 (#670) üzenetére


Ronyn
senior tag

Egyéni betű típust kell feltelepiteni, én nem használok MiFitet, de azzal is működik szerintem.
Csak a fontot rá tenni kell valami másik app

Ego sum... Ronyn 🧔

(#672) miquci


miquci
tag

Üdv!Tegnap jött egy frissítés a készülékre és azóta nincs magyar nyelv rajta.Valaki tudna segíteni .Köszönöm!

(#673) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Mi band 3-ról váltanék a közeljövőben és még nem döntöttem el, hogy 4 vagy 5 legyen belőle.
Látom azért annyira nem lett nagy szám az előzőhöz képest. A cikkben leírtakhoz képest történt előrelépés szoftveresen a megjelenéshez képest ?

This is the way

(#674) KamuMazsola válasza RaZroX (#673) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én is 3-ról váltottam. Ha ugyanúgy van beállítva mint a 3, akkor kb ugyanannyi az üzemidő, de ahogy kapcsolgatod be az új funkciókat, úgy csökken. Szerintem nincs előrelépés szoftveresen, de én nem is használom minden funkcióját.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#675) Gregor 97


Gregor 97
lelkes újonc

Sziasztok, van egy ki problémám. Nemrég frissítettem a firmwaret. Előtte nagyon jó, napi 6%-os fogyasztása volt folyamatos alvás, pulzus figyelés, értesítések és napi másfél óra edzes után, frissítés után pedig most az elmúlt nap 17%-ot fogyasztott úgy, hogy kikapcsoltam a pulzus figyelést is ráadásul. Semmi pluszt nem adott ez az új Firmware. Csináltam factory resetet, bluetoothrol is leszedtem, hogy újra csatlakozzak, viszont bluetooth-ra már nem tudok kapcsolódni. Valami tipp, hogy hogyan tudok újra kapcsolódni és hogy tudom vissza rakni az 1.0.1.84 firmware verziót? köszi a válaszokat

(#676) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Tényleg ennyire nem lett jó a mi band 5, hogy érdemes inkább a 4-el szemezni? Napokban gondolkoztam a váltáson, mert én is mi band 3-ról térnék át.

// -

(#677) Cunaja válasza Kolondrum (#661) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Sziasztok!
Készül a magyarítás, de mire teljesen kész és tesztelésre kerül, kijön egy új verzió és lehet elölről kezdeni. Most sietünk, hogy nehogy megint jöjjön egy másik verzió.
Megpróbáljuk elküldeni a fejlesztőnek a magyarítást, hogy ne mindig mi kínlódjunk vele ViBe kollégával.
Írtad azt is, hogy éjszaka dolgozol. Ha nincs éjszaka alvásod, akkor a nappali alvást nem fogja mérni. Ez is alkalmazás hiba. Egyszerűen a Mi Fit fapados viselkedést produkál. A módosított Mi Fit már többet tud, de az sem igazi.
A fogyasztása full funkcióval, jóval elmarad a 4-es verziótól.
Az ékezetes betűknél az UTF kódolást még nem sikerült rendesen megoldani, ezért van néha káosz.

Gregor 97: Ha visszarakod az eredeti Mi Fit-et, az felrakja a gyári romot rá. Így tudsz visszatérni.

#hpq: A 3-ról érdemes 5-re váltani, de 4-ről már nem mondanám ilyen biztosan.
Viszont van egy marha jó funkció, a légzés relax. 124 volt a pulzusom, mert kicsit ideges voltam és a légzésgyakorlat elvégzése után, 76. Rendesen jobban is éreztem magam utána.
Ezt a funkcióját még elalvás előtt is használom, azóta jobban alszom.

Mindenki! Kis türelmet kérünk még a magyar Mi Fit-re. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#678) lócitrom válasza Joc24 (#670) üzenetére


lócitrom
őstag

a hangulatjelek megjelenítése a betűtípustól függ. gyárilag nincs megoldva. neten viszont kering pár megoldás. egyik sem oldja meg 100%-ban a karakterek megjelenítésének problémáit, de relatíve jól használható az, amit feltöltöttem a tárhelyemre. Font könyvtárban találod. a telepítési útmutató alapján telepíthető annyi eltéréssel, hogy nem kell hozzá adott szoftververziót telepíteni, frissíteni. más megoldás nincs rá.

#672 miquci

értem én, hogy itt Mi Band 5 a téma tárgya. na de milyen készülék? meg mi frissült és nem magyar azóta?

#673 RaZroX

tapasztalatom az alábbiak (hozzáteszem, lajhár vagyok):

Band 4: 30-35 napos üzemidő. stabil. szoftveresen több funkció 3-hoz képest. pontosabb hardver. ékezeteket fordítással hibátlanul kezel. viszont a kijelzőn inkább a grafikus elemek megjelenítése van előtérben, a betűk emiatt aprók. utángyártott csipeszes kábellel kiváltható a Band 5 mágneses kábele.

Band 5: ~20 napos üzemidő. nem igazán stabil. én minden kikapcsolt automata mérés és elemzés nélkül nálam rendszeresen mér, holott nincs elindítva mérés. szoftveresen némileg bővültek a funkciók 4-hez képest, de érdemes megvizsgálni, hogy ez kinek hasznos. a hardver kicsivel pontosabb 4-hez képest, nem jelentős az előny. ékezeteket fordítással hibátlanul kezel, DE nem minden esetben jelenik meg azonos betűtípussal. ennek megvan az oka, de erre most nem térnék ki. az olvashatóság jelenleg attól függ, hogy a szoftver mikor melyiket hajlandó alkalmazni. van, akinél végig a kisebb betűtípus megjelenik és van olyan, hogy vegyesen jelenik meg. ez általában a többséget zavarja. valamint ehhez már mágneses kábel jár.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#679) szenesember válasza #hpq (#676) üzenetére


szenesember
aktív tag

Én 2 hete használom, ez az első ilyen kütyüm, úgyh az elődekkel nincsenek tapasztalataim. Nem tudom, h azok mennyire stabilak, de egyelőre teljesen kielégítő, és stabil a működése. Minden be van kapcsolva rajta, én az alvásfigyelés miatt vettem, eddig tökéletes, és pontos. Első pár napban volt úgy, h az alvás idő végét lecsípte, és manuálisan kellett megadnom az ébredés időpontját. Azóta minden okés, pontosan mér mindent. Ami az akkut illeti, kb 10%-ot merül naponta.

(#680) KamuMazsola válasza lócitrom (#678) üzenetére


KamuMazsola
őstag

"minden kikapcsolt automata mérés és elemzés nélkül nálam rendszeresen mér, holott nincs elindítva mérés"
Akkor ott nincs minden kikapcsolva! Nálam 11 nap után még 71%.
Heart rate monitoring: Bezárás. Persze tudom, akkor jó lenne a 3-as is. 😂

Üdv.: KamuMazsola

(#681) lócitrom válasza KamuMazsola (#680) üzenetére


lócitrom
őstag

dehogy nincs. de nem győzködni járok ide.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#682) #hpq válasza szenesember (#679) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen, pont ezekre voltam kíváncsi amit írtatok.
Akkor a band 5 lesz az utód, láttam, hogy a napokban zuhant az ára is.

// -

(#683) Kolondrum válasza lócitrom (#678) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 4-es nálam 14 napot ment el nem tökig merítve. És nem mértem pulzust meg ilyeneket. Jött értesítés stb max fényerő, éjjel is dolgozok. Az 5-ös eddig 40% merülés 6 nap.

(#684) lócitrom válasza Kolondrum (#683) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt nekem hiába mondod. ahogy írtam nem vagyok valami tevékeny.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#685) Ronyn válasza Kolondrum (#683) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nálam, pulzus mérés nélkül, 20-23 napig ment, (MB4) mondjuk attól is függ, hányszor nézünk rá naponta...
Én nem feltétlenül nézem meg az értesítést, azért mert épp rezeg, ha valami fontos, akkor úgyis jelez a teló külön is

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#686) Kolondrum válasza Ronyn (#685) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fals felvillanás mindkettőnél nagyon sok volt/sok, ha vezetek úgy áll a kezem, hogy kb végig megy a kijelző. Egyszerűen ilyen, de amúgy nagyon hasznos dolog nem kell érinteni.
Magam sem hittem volna, de bandi nélkül már nincs élet, annyira hasznos lett. Munkában, mindig. Lehet durva, de órákban mérhető mennyit nincs rajtam. Kb még töltöm meg eltakarítom néha.
Még kérdés elég sokat megy e él nálam az 5-ös, legalább 1 hét kéne az én használatommal. Matek alapján a plafon 0-ra merítve a 14 nap, azt meg nem szoktam 20-30% körül töltőt kap.

(#687) Ronyn válasza Kolondrum (#686) üzenetére


Ronyn
senior tag

Szerintem egy hetet elmegy még nálad is :DD
Mondjuk a csukló emelésre bekapcsolás is ki van nálam kapcsolva, nem látom értelmét :D

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#688) Cunaja válasza Kolondrum (#686) üzenetére


Cunaja
addikt


Dolgozom én is éjszaka és reggel 7-órától este 20:00-ig a fényerő maximumon van.
Mindent használok amit csak lehet. KB. 100 email naponta, + időjárás jelzés 15 percenként és pulzus mérés percenként. Rengetegszer ránézek.

Amúgy elkészült a magyarítás, most teszteljük 1-2 napig, majd megosztjuk ha minden oké.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#689) miquci válasza lócitrom (#678) üzenetére


miquci
tag

Üdv! A Mi Band 5 karkötő automatikusan frissült, és azután a telefonon(Xiaomi note 9s)a Mi Fit alkalmazás angolra változott, előtte magyar volt.

(#690) McLarenF1


McLarenF1
csendes tag

Sziasztok! Vettem ma egy mi band 5-öt. Lehet, hogy nem értek ezekhez és velem van a baj, de nem boldogulok vele. Feltöltöttem a karkötőt, mutat két nyelvet, ami nekem kínai, meg az angolt. Az angolt kiválasztom, továbblépek és kiírja, hogy pair first. Ezen kívül még a beállításokra lehet lapozni, ahol van reboot, factory reset, regulatory és about. A telefonra telepítettem a mi fit alkalmazást. Regisztráltam. Bekapcsoltam a bluetooth-t. Az alkalmazásban kiválasztom, hogy a karkötőt párosítanám és keresi, keresi, de nem történik semmi. Megpróbáltam sokszor. Mi lehet a baj?

(#691) Cunaja válasza McLarenF1 (#690) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
A helymeghatározást kapcsold be és engedélyezd a Mi Fit számára. Ha azután se találja, akkor a telefont indítsd újra.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#692) Ronyn válasza McLarenF1 (#690) üzenetére


Ronyn
senior tag

Esetleg a telefon Bt menüjében keresd meg a MB5 - öt, valószínűleg párosítva van, és ha igen, akkor ott töröld a párosítást

Ego sum... Ronyn 🧔

(#693) lócitrom válasza miquci (#689) üzenetére


lócitrom
őstag

na, így már értem a problémád. a Mi Fit fejlesztése nem a legrózsásabb és ennek egyik áldozata jelenleg a magyar fordítás is, amit valamiért folyamatosan hiányosan implementálnak a fejlesztők. ez ugyan egy hiba, de rajtuk múlik, hogy kezdenek-e ezzel valamit. mi Cunaja kollégával ezt próbáljuk orvosolni egy ideje, de ez nem biztos, hogy végül ez a hivatalos alkalmazásra is hatással lesz. a módosítottra valószínű, hogy igen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#694) McLarenF1 válasza Cunaja (#691) üzenetére


McLarenF1
csendes tag

A helymeghatározás megvolt az alkalmazástelepítés közben. Újraindítottam a telefont, de semmi változás, továbbra sem találja. Valami más ötlet? Az normális, hogy semmi funkció nincs a leírtakon kívül? Majd csatlakozás után lesz?

(#695) lócitrom válasza McLarenF1 (#694) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, addig maximum a termék névjegyét és tanúsítványát tudod megnézni. mást nem enged.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#696) McLarenF1 válasza Ronyn (#692) üzenetére


McLarenF1
csendes tag

Te egy zseni vagy! :) Töröltem a párosítást, utána megtalálta. Köszönöm!

Egyébként mennyire kell ezt szorosan vagy lazán hordani? Befolyásolja a pontosságot? Meg látom, hogy valaki úgy hordja, hogy a csukló belső felén van a szerkezet. Az jelent valami különbséget?

(#697) lócitrom válasza McLarenF1 (#696) üzenetére


lócitrom
őstag

nem igazán lényeg, hogy hol van a csuklón. a lényeg, hogy legyen ott egy ér, amit lát a szkenner. a javaslat szerint annyira legyen szoros, hogy egy ujjad elférjen a pánt szorítása alatt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#698) Gregor 97 válasza McLarenF1 (#696) üzenetére


Gregor 97
lelkes újonc

Pont most próbáltam ki edzésen, hiába húztam rá szorosra, kevésbé szorosra, semmit nem mer pontosan, csukló belső oldalan is ugyan annyit írt ki... Elipszis tréner 155-t mutatott, megnéztem a csuklomon saját magamnak a pulzust es az is 150-160 körül jött ki, a karkötő pedig 95-t mutatott 😂 itthon direkt levettem magamról a karkötőt és a fal felé irányítottam a szenzort, úgy indítottam pulzusmerest és 85-t mért a falnak, lehet valaki él a szobám falában, de nem hinném... Szóval teljesen használhatatlan a pulzusmeroje. Bár lehet nekem romlott el, lehet jovoheten vissza is viszem,bár két hónap után szép is lenne ha elromlana.Egyébként tudnátok mondani egy két hasznos appot amivel tudom alakítgatni a szerkenytűt? Mi bandage-t és notify and fitnesst találtam eddig, ezek közül melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#699) Cunaja válasza Gregor 97 (#698) üzenetére


Cunaja
addikt

:C :DD Ez nagyon jó.
Vigyázz, nehogy éjszaka álmodban meglepjen a fal lakója.
Amúgy az is lehet, pont a szomszéd volt kíváncsi és tapadt a falra.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#700) Gregor 97 válasza Cunaja (#699) üzenetére


Gregor 97
lelkes újonc

Haha igaz, bár az nyugtat, hogy hiába veszek bármilyen szerkentyut, pár tízezer forintos cuccok nem fognak jó pulzust mérni soha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.