Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Geresics válasza DroiDMester (#8950) üzenetére


Geresics
addikt

hmm... és annyira tükröződik, hogy a hátlapi kamerát lehessen használni szelfizéshez?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8952) Fall-N válasza DroiDMester (#8934) üzenetére


Fall-N
veterán

Ilyenkor sírom vissza a Huawei/Honor féle frissítési módszert. Ott elég volt bemásolni az SD kártya egy mappájába a frissítést és a gyári recovery felflashelte.

[ Szerkesztve ]

(#8953) DroiDMester válasza Geresics (#8951) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igazából nem is használtam, mikor megjött feltettem és 10 perc múlva le is vettem mert nem teccett az a plexi része 2x megfogod és tele van az ujjlenyomataiddal, meg felrakás előtt is nagyon alaposan meg kell tisztítani a tokot és a telót is mert nagyon átlátszik a teló hátlapján lévő összefogdosás is!

Nem lenne ez rossz megoldás de a hátlapra nem plexi kéne, hanem matt TG üveg, mert amúgy elég jó a tok kidolgozása!

*********************************************************************************
Fall-N : én nem sírom vissza a Huawei G8.amat, jó teló volt csak elavult SOC.t tettek bele és a EMUI rendszerük se volt valami felhasználó barát, én nem szoktam sűrűn cserélgetni a telóimat(2-2,5-3.évente csak) de a G8.at 9.hónap szenvedés után gyorsan el is adtam, nekem semmi pénzért nem kéne HONOR vagy Huawei

amúgy meg itt A1 nél is meglehet oldani a frissítést jobban is szeretem a Fastboot alóli frissítést ott látom mi és hogy és hova települ, amik fenn vannak XDA.n 8.2.1 es ROM ok nem épp jól vannak megcsinálva épp most néztem bele JamFlux verziójába hát elég katyvasz mert csak a system partíció az aktuális 8.2.1 a többi része még a decemberi második bétából való!

A másik kolléga verziója ugyan friss verziót használ minden partícióból, de az meg nem telepíti fel mindenhová amit kell!

[ Szerkesztve ]

(#8954) ΞΔGLΞ válasza Geresics (#8951) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogyis, csak úgy kell fényképezni, hogy parasztvakító hatása legyen, tehát úgy kell kiválasztani a témát, hogy az az érzésed legyen, hogy húbazzeg, mint egy tükör, közben meg egy ócska fillére plexi, amit még normálisan megtisztítani sem tudsz. Ehhez elég volt egy törölköző, meg némi fény...és voilá...

Persze a természetben még jobbakat lehet "lőni", illetve parasztvakítani. Én is bedobtam a kosárba ezt a pár száz forintos cuccost a többi 5 közé, de azért mégis az Imak nagyságrendekkel minőségibb bármelyiknél.

Ja meg képszerkesztővel pluszban úgy kell megcsinálni a "reklámot", hogy rátéve a készülékre, vékonyabb legyen, mint maga a telefon! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8955) Is-tee válasza DroiDMester (#8953) üzenetére


Is-tee
aktív tag

És, hogy telepited az OTA frissitéseket fastboot-bol? Akkor meg marad a twrp meg a root?

(#8956) dime27 válasza trebrona (#8903) üzenetére


dime27
őstag

Ezt leírnád pontosan h hol van ez az opció?! Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#8957) trebrona válasza dime27 (#8956) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gmail beállításokban értesítések kezelése.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8958) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

oreóra lehet már frissíteni?
korábban volt 1 verzió ami bugos volt.

Szépnapot!

(#8959) Fall-N válasza Dexter-2000 (#8958) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem egy volt hanem kettő. Van nem újabb is, de azt még többen nem kaptuk meg.

(#8960) Dexter-2000 válasza Fall-N (#8959) üzenetére


Dexter-2000
őstag

értem.
ota-n várom a frissítést, esetleg van valami egyedi azonosítója amiről tudom hogy a "jó" frissítés érkezett meg?
decemberi patch már fent van
előtte, vagy utána érdemes egy gyári visszaállítást csinálni?(gondolom hard resettel ugyanazt érem el)

Szépnapot!

(#8961) Digiflex válasza Dexter-2000 (#8960) üzenetére


Digiflex
tag

ahogy követem a fórumot, úgy érzem minden nap kéne egy gyári visszaállítás, csak hogy ott legyek a szeren... :F

...

(#8962) petipetya válasza Digiflex (#8961) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bőven elég minden második napon. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#8963) Digiflex válasza petipetya (#8962) üzenetére


Digiflex
tag

szívesen csinálok naponta kettőt is, már úgysem ezt a telefont hasztnálom élesben... :C
(éppen az ötéves lányom néz rajta youtube micimackót...)

[ Szerkesztve ]

...

(#8964) DroiDMester válasza Digiflex (#8963) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor felesleges itt rontanod a levegőt........ :C

(#8965) Digiflex válasza DroiDMester (#8964) üzenetére


Digiflex
tag

örülok, hogy így gondolod, pedig azért elég sok mindent leteszteltem az ajánlások alapján, csak hát így alakult most, de ha ez ennyire zavar, akkor bekussolok... (bocs, mi ezt így mondjuk itthon)

[ Szerkesztve ]

...

(#8966) N0rthF4c3 válasza Smarci82 (#8943) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Találtam rá issue-t, bár még nem próbáltam ki:

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/help/black-screen-incoming-calls-t3741578

Ha kipróbálod, írhatnál, hogy működik-e.

(#8967) judas13 válasza petipetya (#8962) üzenetére


judas13
addikt

:R :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8968) szmyky válasza Digiflex (#8965) üzenetére


szmyky
aktív tag

És mire váltottál?

(#8969) bonobutor


bonobutor
csendes tag

Töltés közben nem kapcsol ki a kijelző, régebben egy perc után lekapcsolt.Nem találom meg, hogy hol lehet beállítani. Vagy bug?

[ Szerkesztve ]

(#8970) Randomized válasza bonobutor (#8969) üzenetére


Randomized
csendes tag

A fejlesztői beállításokban van ilyen lehetőség, hogy töltés közben nem kapcsol ki a kijelző.

(#8971) Sys85


Sys85
veterán

Előfordult már másnál is,hogy a Gboard Nougat alatt rendszeresen meghülyül?
Kimerevedik,nem látom az ékezetes karakterek felugró ablakát,se az érintéseket nem jelzi vissza,sőt sokszor a bill helyén a háttérképet látom.
Írni tudok ilyenkor is,csak vakon.Az újraindítás segít csak.
Ötlet?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8972) Viktor0610 válasza Sys85 (#8971) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár már Oreon vagyok egy ideje, elég sokáig mentem Nougaton, nem volt ilyen goond.

Samsung Galaxy A54

(#8973) petipetya válasza Sys85 (#8971) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem. Direkt ezzel a telóval szoktam át a Swiftkey-ről a Gboard-ra, és Nougat alatt is perfektül működött, ahogyan most Oreo alatt. Semmi villogás, semmi késleltetés, egyszerűen csak teszi a dolgát villámgyorsan.

"nincs rá lezsóidő"

(#8974) tylerddd


tylerddd
veterán

Néhány napja nyúzom a készüléket, i6s mellé vettem, kb. 7-8 éves Apple múltam van (3 iPhone, 2 iPad). Ennyi idő alatt eléggé meguntam az iOS-t, ill. mára olyan szinten elgurult a gyógyszerük az ár/érték arányt tekintve (amiben egyébként sem voltak jók), h hihetetlen.

Remek készülék, Oreo-val megy, ennyi pénzért ez nagyon best buy. Nem is nagyon tudnék mibe belekötni a rendszer sebességét, stabilitását illetően, egyedül a kamerát érzem szörnyen gyengének. Habár ez jóval olcsóbb kategória, a két éves i6s gyakorlatilag földbe döngöli fotózás terén automata módban. Tökéletes fényviszonyok kellenek hozzá, h valami értékelhetőt tudjak csinálni vele, de ilyenkor is sokszor életlen lesz a kép. Ahogy gyengül a fény, azonnal zajosodik, hasonló viszonyok mellett az iPhone teljesen korrekt képet csinál. A videó is pocsék, hullámzik és szétesik a kép egyes részeknél a felvételen, ezen a téren összehasonlíthatatlan az iPhone-nal, pedig OIS ebben nincs még. Ráadásul rokonok készülékeivel összehasonlítva is (P8 Lite, Lumia 640 talán) alulmarad véleményem szerint. Az előlapi nem igazán érdekel, mert nem szelfizek, de az is gyengusz.

Esetleg én csinálok valamit rosszul?! Az összefoglalóban lévő beállításokat most módosítottam az ott leírtak szerint, kíváncsi leszek!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8975) anorche1 válasza tylerddd (#8974) üzenetére


anorche1
őstag

Mindjárt megkapod valakitol, hogy dehat az iphone 6s az csucskeszulek, ez meg kozepkat, megis hogy lehet oket osszehasonlitani?!

Egyebkent twrp -bol fel lehet rakni a google kamera appjat, azzal jobb kepeket lo kevesebb fenyben is. De a gyarilag sajnos ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8976) petipetya válasza tylerddd (#8974) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Dehat az iphone 6s az csucskeszulek, ez meg kozepkat, megis hogy lehet oket osszehasonlitani?!" :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8977) bepken válasza anorche1 (#8975) üzenetére


bepken
veterán

én már unom leírni... :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8978) tylerddd válasza anorche1 (#8975) üzenetére


tylerddd
veterán

Lehet, de írtam is, h persze, nem egy kategória, de a P8 Lite és a Lumia 640 se volt soha csúcskategória.

Egyébként az vele a célom, h így kedvező áron megnézzem mit tud ma a Droid és ha bejönne, akkor rámennék valami drágább készülékre. Ha már stock droid, lehet próbálok beszerezni egy Pixel-t. Annak a kamerája is zseniális állítólag.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8979) petipetya válasza tylerddd (#8978) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha a kamera alapján választanék készüléket, akkor 3 jöhetne szóba ebben a sorrendben:
- Aktuális Pixel zászlóshajó
- Aktuális Samsung zászlóshajó
- Aktuális Iphone zászlóshajó (kivéve az X)

"nincs rá lezsóidő"

(#8980) ShadowX válasza tylerddd (#8978) üzenetére


ShadowX
őstag

"Ha már stock droid, lehet próbálok beszerezni egy Pixel-t." - Aminél a Google-nek is rendesen elszaladt az ár/érték arány mutatója. Kezdték a Nexus 6P-vel, bár ez még vállalható volt. De az 1000 EUR-os Pixel 2 XL és a 800 EUR-os sima Pixel 2 már rég átlépi sokak ingerküszöbét. És a vicc, hogy nem is akar csökkenni. :(

[ Szerkesztve ]

(#8981) Viktor0610 válasza tylerddd (#8978) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt azért kikérem magamnak a Mi A1 védelmében, hogy a P8 lite jobb képeket lőne. :(((;]
De ugyanez igaz lehet a Lumia 640-re is.

Az tény, hogy a magas f-érték miatt könnyebben bemozdul, de azért ezekkel összevetve nem rossz a kamera. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8982) Fall-N válasza petipetya (#8979) üzenetére


Fall-N
veterán

Na meg a HTC U11.

(#8983) Monkey válasza dime27 (#8893) üzenetére


Monkey
tag

Jól hangzik, akkor valszeg be is rendelem! :)

(#8984) Rimuru válasza petipetya (#8973) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak kivancsisagbol, milyen (technikai) okod volt hogy atszoktattad magad?

Vigyázat, csalok!

(#8985) tylerddd


tylerddd
veterán

Egy kérdésem lenn ezzel kapcsolatban:

Hol szabályozható az alkalmazások adatkapcsolata?
Beállítások -> adathasználat -> jobb sarok -> alkalmazás hozzáférés és itt egyesével kapcsolhatod mindet.

Wifin van a telefon és korlátlan mobilnetem van, így nem okoz kárt, de pl. egyfolytában megy a le- és felfelé mutató nyíl a wifi jel mellett. Az alkalmazásoknál a "Háttéradatok"-at kell kikapcsolni, h olyankor ne használja a netet, ha nincs elindítva?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8986) petipetya válasza Rimuru (#8984) üzenetére


petipetya
nagyúr

- A Gboard mindig gyorsabban jelenik meg, mint a Swiftkey - ez volt a legfőbb ok.
- Némelyik felületen (pl. Google kereső) sokkal ízlésesebben jelenik meg a Gboard teljes méretben, mint a Swiftkey teljes méretben - ez utóbbi mindig kitakart bizonyos részeket.
- A Gboard és a Swiftkey azonos működésre volt állítva (automatikus javítás be), és érezhetően a Gboard-al könnyebb/gyorsabb írni, kevesebb odafigyelést igényel.
- A flow egyértelműen a Gboard-ban működik sebesen és pontosan.
- Érezhető, hogy a Gboard a rendszer része, ehhez van optimalizálva, míg a Swiftkey esetén ez nem nem ennyire meggyőző.

A Swiftkey remekül kiszolgált az évek alatt, és nem is volt vele bajom, amíg nem találkoztam egy nála jobb billentyűzettel a Gboard személyében. Hirtelen ennyi jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8987) Rimuru válasza petipetya (#8986) üzenetére


Rimuru
veterán

Hogy lehet magyar nyelven swypeolni? angolul megy, ha multi language van beallitva akkor is csak angolt ajanl.
hogy lehet beallitani hogy mindenhol menjen a swype?

Vigyázat, csalok!

(#8988) gorgo válasza petipetya (#8986) üzenetére


gorgo
őstag

Pont ezzel szarakodok. Mármint egy használható keyboardot találni.
A két említett atombéna, rakás alap szót nem ismer leginkább az ékezetes szavak hiányoznak. A prediktiv része, na jó még 1 hete van meg, majd remélem javul, mert az se hűdejó, bár napról napra jobb.
Wp 8.1-rol jövök Nokia telóm volt ott azért érezhetően jobb volt az írás sebessége/hibarátája.
Remélem hogy javul, mert most még rengeteg helyes szót cserél baromságra, egy hete exkuzálom magam a sok elküldott értelmetlen szövegrészért...

Szerk: 3 javítani való akadt ennyi szövegben

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#8989) F.B.I. válasza gorgo (#8988) üzenetére


F.B.I.
veterán

Automata szöveg javítást ki kell kapcsolni,picit lassabb de jó. Gboard.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8990) musicman


musicman
csendes újonc

Sziasztok. A 8.2.1-es frissítés amit itt droidmester írt, hogy neki az van már, mikor jön meg telefonra úgy, hogy a rendszerfrissítésből akarom frissíteni?

(#8991) Magnat válasza ShadowX (#8980) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem az igazi szégyen az, h hivatalosan csomó országban (pl itthon) kapni sem lehet... Nem igazán értem a Google-t, ok, h elsősorban reklámból élnek, de az ő helyzetükben sztem ez akkor is nonszensz, a gyakorlatilag évek óta nem létező tablet vonalról nem is beszélve.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8992) Magnat válasza gorgo (#8988) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem szókincsben és így swypeolással gépelésben is minden visszafejlődése ellenére a Swype még mindig köröket ver az előbb említett appokra és hangfelismerésben is sztem az egyik legjobb.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8993) apeelme válasza musicman (#8990) üzenetére


apeelme
addikt

És te meg tudod mondani hogy én holnap mikorra érek haza? :O

(#8994) ΞΔGLΞ válasza gorgo (#8988) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A WP/WM rég hazavágta a rendszerét, ott annyi (direkt) elqurt bugot gyártottak már, hogy a legelvetemültebb win imádó is kénytelen volt beismerni és/vagy lelépni a rendszerről. Szóval szar az egész, pedig jól indult és akár lehetett volna a legjobb, de annak annyi, de egyvalamit biztosan nem lehet tőle elvenni...
A windows "szókincse", ahogy szinte kitalálja, hogy mit szeretnél írni, az egyszerűen zseniális a mai napig. Szinte kiröhögi, jelen esetben ezt az elb....tt dedós gugli féle nem is tudom micsodát, egyszerűen buta ez a része, és úgy néz ki, hogy nemhogy javulna, inkább rosszabb lesz.
Szóval , ha hasonlót vársz, mint windows alatt, azt felejtsd el.

(#8995) alma23 válasza Viktor0610 (#8942) üzenetére


alma23
csendes tag

A részletes leírásban már nem bízták a képzeletre: "unbranded, generic"...

[ Szerkesztve ]

(#8996) juuzer válasza Viktor0610 (#8981) üzenetére


juuzer
addikt

És mjuk P9/S7/SE-hez mérve milyen a kamera? :D

Gondolkodom egy A1-en másodtelefonként :D

Vamos a la playa.

(#8997) buca84


buca84
őstag

Aki aqua mail -t használ ezen a telefonon, annak villog az értesítési led, ha jön email és fel is villan a kijelző?
Az értesítéseknél minden be van állítva, aminek be kell legyen. Mégse villog a led és nem villan fel a kijelző.

Typeapp -nál ezek működtek.

Tegnap csináltam egy gyári recovery -s wipe/factory resetet. Eddig nem használtam aqua mailt, csak mivel jókat olvastam róla, mondom kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#8998) ΞΔGLΞ válasza buca84 (#8997) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, működik. Led is és a kijelző is.

(#8999) buca84 válasza ΞΔGLΞ (#8998) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Neked mi van beállítva? Vagy semmi ilyesmihez nem nyúltál és out-of-box működik?

(#9000) Adamis


Adamis
őstag

Sony MDR-XB200 és Bluedio T4s kitűnően szól a telóval! ;) Pedig utóbbi 16 ohm-os..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.