Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Sil_ver válasza janes1976 (#7972) üzenetére


Sil_ver
csendes tag

Főleg, ha egyből megy rá egy ipaky tok :DDD

(#8152) bankipeter


bankipeter
csendes újonc

Sziasztok
Az a problémám, hogy nem frissül oreo-ra. Ma reggel jött meg, szinkronizáltam, megcsináltam a beállításokat, gondoltam közben jelez, hogy van lehetőség frissíteni, ez nem történt meg, utána elvégeztem a műveletet, ami a gyik-ben van, újra is indítottam, lecsekkoltam, hogy van-e frissítés, de semmi. Az android verzió 7.1.2, a biztonsági javítókészlet szintje 2017. aug. 1.
Tudna valaki segíteni?

(#8153) DroiDMester válasza bankipeter (#8152) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

OREO-ra csak akkor fog frissítést fel ajánlani,
ha előtte már települt a Decemberi 7.12.19. verzió
ha ez magától nem akar frissülni, kézzel kell feltenni MiFlash progival

[ Szerkesztve ]

(#8154) Monkey válasza DroiDMester (#8153) üzenetére


Monkey
tag

Oké, és az miért lehet, hogy 7.1.2. (17.11. 06.) esetén nem találja az általad említett frissítést?

Szerk: a választ is leírtad... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8155) bankipeter válasza DroiDMester (#8153) üzenetére


bankipeter
csendes újonc

Köszönöm, abban még tudnál segíteni, hogy úgy nagyjából mégis hogyan csináljam?:D

(#8156) DroiDMester válasza bankipeter (#8155) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Használd a keresőt a fórumban! Én szinte minden héten leírom, már megszámolni se tudom hányszor linkeltem be!

Mi A1 oldalára el vándorolsz ott van a ROM és a Flashing Guide is hogy hogyan kell feltenni a ROM -ot

[ Szerkesztve ]

(#8157) bankipeter válasza DroiDMester (#8156) üzenetére


bankipeter
csendes újonc

Köszi, legközelebb használni fogom!

(#8158) bankipeter


bankipeter
csendes újonc

Sikerült MiFlash-sel a decemberit feltenni, de továbbra sem ajánlja fel az OREO-t, úgyhogy várok egyelőre, hátha magától megtalálja.

(#8159) ΞΔGLΞ válasza Fall-N (#8132) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ne forszírozd már ezt a stabil wifi és bt-t, hogy user error és/vagy egyedi router faszság etc... leírtam nem egyszer, hogy nougat alatt ilyen nem volt. Ez sincs gyakran, de megtud hülyülni néha.

(#8160) Geresics válasza Fall-N (#8150) üzenetére


Geresics
addikt

Nem tudom, nekem ilyen kategorizálás nincs.

Amúgy tényleg nem akarok megrögzött iOS buzinak tűnni, de tök gáz, hogy a google a saját felületére nem képes megcsinálni rendesen a saját levelezőjét, és egy sima "olvasatlan levelek" opciót nem tudnak megcsinálni:
- iOS-en mindig is így működött:

- Android 7.1.12 (mást nem ismerek):

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8161) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#8159) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És majd két óra bele(át)olvasva a bug report-ot, már a sokadik hasonló problémát olvasom.
Mindegy, ha lesz valamikor időm, visszarakom a nougat-ot, nekem a stabilitás fontosabb, mint egy új és egyelőre még mindig nem 100%-os új főverzió, csak épp nem ezzel szeretnék szórakozni. Tehát két ludas a bt és wifi, szerintem inkább most a wifi, ami (még) nem jó, a bt elég stabilnak tűnik, de ez nem jelent semmit. Más problémát (nálam) én nem tapasztaltam.

(#8162) Tav-Csoves válasza Torzi05 (#8128) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Régi jó tanács az üvegfólia mellett:

Ha zsebre teszed a telefont, akkor a kijelző mindig a combod felé nézzen, és a hátlap legyen a külvilág felé!

Így sokszor ha valami nekiütközik a lábadnak, - általában asztal sarka, ajtó széle, valami amit cipelsz éppen - akkor az a hátlapon fog csattani, és nem a kijelzőn.

10 éve van már különböző okostelefonom, - HTC, LG, Samsung, Huawei - és még soha az életben nem volt még kijelző repedésem sem.
Remélem, hogy segíthettem! ;)

(#8163) janes1976 válasza Monkey (#8111) üzenetére


janes1976
őstag

Na ugye. Mondtam, hogy jó az a metál piros :K

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8164) Monkey válasza janes1976 (#8163) üzenetére


Monkey
tag

:C

(#8165) zitrone88 válasza Fall-N (#8150) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nemtudom, sok éve gmail appot használok, én még egyetlen egyszer sem találkoztam ilyesmi reklámmal... Én is azt tudnám elképzelni, hogy ezt valami más pakolja bele.. Persze hiszek neked, ha teljesen szűz telefonon is látod, hogy valami beállítás akkor nem ugyanúgy van, de én nem emlékszem, hogy erre vonatkozóan bármilyen lépést is tennem kellett, mert sosem láttam reklámot a gmailben.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#8166) Fall-N válasza bankipeter (#8158) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyszer már visszavonták az Oreót, valószínűleg nem elérhető még most sem. Majd ha jön az újabb javítás akkor lesz kint megint OTA-n. Viszont fent van a neten, ha nagyon kell fel lehet flashelni. Bár szerintem még ráérsz vele. Addig legalább kijavítják a hibákat.

(#8167) aicon válasza zitrone88 (#8165) üzenetére


aicon
senior tag

Ez a reklám dolog nekem se jött elő még soha, pedig nincs semmi reklám blokkoló.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#8168) Viktor0610 válasza Tav-Csoves (#8162) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Plusz egy. :D
Én is mindig így teszem el a készülékeim. ;)

Samsung Galaxy A54

(#8169) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Próbálkozott már valaki olyan app-al, aminél a közelségszenzort "izgatva" felébresztheted a telefont? LG G2 után nagyon hiányzik a koppintásos ébresztés, valamint a fenti beállítások közül a képernyő kikapcsolásos rész gyors állíthatósága...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8170) Torzi05 válasza Tav-Csoves (#8162) üzenetére


Torzi05
tag

Köszönöm, észben tartom

Linux " Live free or die! "

(#8171) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Közbeszereztetnem kell kb. 40 mobiltelefon készüléket. Átnézve a közbeszerzési honlapot 2 készüléket találtam ami a keretünkbe belefér: Mi A1 és P10 Lite. Mindkét készülék rendszerét ismerem, használom, a stock droidot a Motorola, az Emui-t pedig a Mediapad M3 révén.

Per pillanat nem tudom eldönteni melyik lenne a jobb választás, hiszen mindkettőnek vannak előnyei
- Mi A1 - stock droid, gyors frissítések, hamar javítják a hibát, ahogy az Oreo update-nél láttam, jó kamera, 4gb ram, snapi 625 - amit kedveltem a Z Play-nél a takarékossága és "gördülékenysége" miatt.
- P10 lite - kisebb méret miatt jobban kézre áll, nfc, gyors töltés, jó kamera.

Ezért a Ti felhasználói véleményetekre lennék kíváncsi - hogy vagytok megelégedve a készülékkel?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8172) tboy93 válasza ghiottone (#8171) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem egyikkel se nyúlsz mellé, a Huawei sem rossz.

Én alapvetően elégedett vagyok az A1-el, de a kamera elég gyenge képeket produkál ha nincs neki elég fény.

(#8173) zitrone88 válasza ghiottone (#8171) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szerintem elég az sem utolsó szempont, kik használnák, és jellemzően mire a készüléket... Abból az irányból próbálnék dönteni személy szerint.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#8174) DarkChild válasza ghiottone (#8171) üzenetére


DarkChild
senior tag

Gondolom céges telók lesznek - akkor viszont a rendszeres, havi biztonsági frissítések miatt valószínűleg jobb választás lenne az A1. A sebességre valószínűleg senkinek nem lesz panasza, aki meg csúcsminőségű fényképeket akar készíteni, szerezzen be privát készüléknek egy felső kategóriás modellt :DDD

(#8175) alpihun


alpihun
senior tag

Nillkin frosted shield tokkal kompatibilisek a 3d full cover üvegfóliák? Mmint a tok felszedi a fólia széleit vagy elférnek? Vagy alapból azzal a fóliával kellene használni amit adnak vele?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#8176) M@Db0Y válasza ghiottone (#8171) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én elég sok p10 lite-ot üzemeltem már be és napi szinten használok A1-et. Szerintem sebességben a huawei elmarad a mi a1-től. Tesztekben lehet gyorsabbnak írják de a sok előtelepített hülyeség miatt jóval lassabbnak tűnik nekem.
Kamerája a p10-nek biztos jobb de azért az A1 sem használhatatlan csak kevés fénynél kicsit nehezebb(=majdnem lehetetlen? :D ) jó képet lőni vele.

Elég sok telót használtam már de én bátran merem ajánlani az A1-et .

(#8177) Geresics válasza ghiottone (#8171) üzenetére


Geresics
addikt

ugyan ez kötött a kettő között vacilláltam, és végül az A1 mellett döntöttem, DE!

...de akik nem ismerik, nem értenek hozzá, és kérdezik "ez milyen telefon?", konkrétan tízből kilencen lesajnálnak miatta! Azt hiszik, ez egy gagyi kínai! Eleinte megpróbáltam felhomályosítani őket, de most már inkább csak elengedek egy halvány mosolyt a keleti szél harmatos zúgásában, és nem törődöm vele.

Miért fontos ez? Mert Te 40 embernek készülsz telefont venni! 40 embernek, akiknek mindegy mit veszel, a hibát fogják keresni benne - mert az ember már csak ilyen elégedetlen fajta. Én a Te helyedben a P10 Lite mellett döntenék, kevesebb "miezaszar" jön majd, bá még így is azt fogják mondani, hogy "miért a lájt?" - ugyanis az emberek még csak azt sem tudják, hogy a Lite az nem Light... :W
Azt, hogy a Huawei is kínai már meg sem említem! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8178) janes1976 válasza ghiottone (#8171) üzenetére


janes1976
őstag

+1 az A1-nek, kegyetlenül jól eltalált telefon, nagyon szeretem :D

A Huawei lassabb használati szinten, tapasztaltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8179) bankipeter válasza Fall-N (#8166) üzenetére


bankipeter
csendes újonc

Köszi, akkor inkább várok, elég volt a decemberit felflash-elni laikusan a szegényes angol tudásommal:D

(#8180) judas13


judas13
addikt

Hi!
Smart Lock beállítva címre, ettől függetlenül ugyanúgy kéri a PINt v az újlenyomatot mintha misem történt volna. Tartózkodási hely is bekapcsolva. Újraindítva is volt stb.

Hol lehet a gáz, mi maradt ki a történetből? :U

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8181) papatyitibor


papatyitibor
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezném tőletek, hogy A1-re mi a legfrissebb Android verzió, és hibajavító csomag?
Mintha azt olvastam volna, hogy Januárban érkezett rá egy frissítés. Az enyémen jelenleg 8.0.0 Oreo van, December 31.-ei biztonsági csomaggal. Hiába keresek nem talál új verziót, azzal a lehetőséggel sem, ahogy az Oreo frissítést kerestettem meg.

Köszönöm a segítségeteket. :R

(#8182) Fall-N válasza Geresics (#8177) üzenetére


Fall-N
veterán

Én erre nem adnék. Ezek céges telefonok, amit ingyen biztosít a cég. Akinek nem tetszik az vegyen magának mást. Ezzel az erővel a Huawei is gagyi lesz, mert Miért nem iPhone?

Itt a választásnál az a mérvadó, hogy a megvett készülékekkel a legkevesebb baj legyen hosszú távon. Ebben viszont nyilván a stock droid és a rendszeres frissítések hatlamas előnyök.

Arról nem beszélve, hogy aki nem ismeri az EMUI hülyeségeit azok majd mennek anyázni, hogy miért nem jönnek meg az üzenetek. (Idióta optimalizálás). Van pár program, ami nem szereti az EMUI-t és nem megfelelően működnek. BT minősége sem mindegy, olcsóbb telefonjaiban nem mind megbízható. Nem véletlen vettem én is mást helyette.

Szóval szerintem A1 legyen.

[ Szerkesztve ]

(#8183) shaddy1027 válasza Fall-N (#8182) üzenetére


shaddy1027
tag

Így van és az aksija is elég gyenguszka hiába ugyanaz a méret, itt jobban gazdálkodik a rendszer és sokkal gyorsabb emiatt a telefon több hónap után is. Huawei-nél 1-2 hét után érzi az ember, hogy belassul a telefon és ha már több alkalmazás van megnyitva már döcögős az egész. Szelfizni meg nem céges telefonnal kell, hogy a kamerán legyen a hangsúly. :DDD

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#8184) tboy93 válasza Fall-N (#8182) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Itt a választásnál az a mérvadó, hogy a megvett készülékekkel a legkevesebb baj legyen hosszú távon."

+1, de szerintem a Huawei-el se lenne sokáig probléma, az EMUI szerintem elég jó rendszer és memória is van bőven a P10 Lite-ban.

(#8185) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Újabb tapasztalatok Oreo-val, januári frissítéssel kapcsolatban:
- Waze állandóan újraindítja a telefont. Most újratelepítettem, meglátjuk, hogy változik-e a helyzet.
- iGO nem indul. (Áttértem emiatt a Here-re.)
- Mi Bandage újratelepítés után megjavult (Oreo frissítés óta nem írta, s nem jelzett bejövő hívásokkor.)

Üdv: Klown

U.i.: FR-re, HR-re még nem volt időm. Akinek Nougat van, az szvsz ne erőltesse az Oreo-ra való átállást. Én is megbántam már. Egyedüli pozitívum, hogy a fülemmel nem szaktítom meg a hívásokat. :DDD

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#8186) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Srácok, látom nektek is hasonló gondolataitok vannak amelyek bennem is megfogalmazódtak.
Köszönöm a hozzászólásaitokat. Nem egyszerű a döntés, a stock droid viszont nálam hatalmas előny.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8187) tboy93 válasza Klown (#8185) üzenetére


tboy93
nagyúr

En Nougatrol reset nelkul alltam at Oreora es semmi problemam nincs. Waze, Igo hibatlanul teszi a dolgat. Mi fit es mi bandage is.

[ Szerkesztve ]

(#8188) M@Db0Y válasza tboy93 (#8187) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Pont ezek az anomáliák miatt javasolt a HR főverzió frissítés után. Tök random jöhetnek elő hibák , amik utána egyik pillanatról a másikra megoldódnak aztán megint előjön. Én se csináltam HR-t és még nálam is tökéletesen megy minden amit használok de lehet ,hogy ha felraknám a waze-t vagy egy igo-t és egyből előjönne valami bug.

(#8189) Roxbury válasza tboy93 (#8187) üzenetére


Roxbury
őstag

En is reset nelkul alltam at, minden hiba nelkul oreora. Egyedul a messenger uzenetek jonnek meg sokszor csak akkor, ha belepek, hiaba kapcsoltam ki az akku optimalizalast. Bar ugyanilyen volt 7.1.2 alatt. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8190) Victoryus94 válasza Klown (#8185) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nálam Waze rendben megy. Szerintem gyári visszaállítás megoldaná.
Előtte nekem random restartok voltak... néha hívás közben is, (nem tudom, mi okozta) waze nem futott...

(#8191) Clander válasza Roxbury (#8189) üzenetére


Clander
tag

Nekem is 8.0 van fent, eddig tökéletesen működik minden, de azért lekopogom :D

[ Szerkesztve ]

(#8192) Ricardo


Ricardo
félisten

Én is 8-at használok, gond nélkül. Igaz én csináltam gyári visszaállítást. Főverzió váltásnál szerintem nem árt.

(#8193) Real_Necro válasza Ricardo (#8192) üzenetére


Real_Necro
veterán

A Camera API nálad a gyári, vagy cserélted 2-re?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8194) Ricardo válasza Real_Necro (#8193) üzenetére


Ricardo
félisten

Minden gyári. Nem nyúltam semmihez.

(#8195) tlac


tlac
nagyúr

lehetséges, hogy a telefon sunyiban újraindul?

ujjlenyomatos képernyőfeloldás van beállítva, de néha van, hogy csak jelszót kéri és ujjlenyomatot meg sem lehet adni
ilyet újraindítás után szokott csinálni

legfrissebb oreo, volt gyári visszaállítás is

(#8196) Real_Necro válasza Ricardo (#8194) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma délelőtt kicsit mókoltam a kontraszt és élesség beállításokkal. Jelenleg úgy tűnik, hogy "magas" kontraszttal és "magasabb" élességgel jobb képminőséget tudtam picivel elérni, mint normálban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8197) janes1976 válasza Real_Necro (#8196) üzenetére


janes1976
őstag

Összefoglalóban ott a javasolt kamera beállítás :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8198) bepken válasza janes1976 (#8197) üzenetére


bepken
veterán

szvsz a Kolléga gyári kamerát mókolta :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8199) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Kameráról jut eszembe... Google fotók alkalmazás, ugye ami eredetileg van, én sosem használtam, de nagyon tetszik, hogy korlátlan tárhelybe fel is lövi a fotókat, meg minden, DE!

Nálatok is baromira nem reszponzív a zoomolás egy kész képnél? A duplakoppot van, hogy ötödszörre sikerül úgy megtennem, hogy belezoomol, a kétujjasról nem is tudom, mondjak e valamit, ha szépet nem tudok... Előző telóm sima gyári applikációja sokkal jobb volt ebből, meg erre is tettem fel másikat (csak az ugye nem szinkronizál, annyira nem szeretnék többfélét használni..), azzal is nagyon szépen lehetett zoomolni, de ez a guglis megőrít komolyan.. Én vagyok béna, vagy másnál is ez a helyzet?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#8200) peestike válasza tlac (#8195) üzenetére


peestike
senior tag

Szerintem simán ezt csinálja, észrevettem én is. Kb egy órája meg fagyott egyet, aztán újraindult, de csak az android.
Ja, gyári visszaállítás nem volt, de ezek szerint nem vesztettem semmit. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.