Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Geresics válasza janes1976 (#8197) üzenetére


Geresics
addikt

tök jók ezek az összefoglalós javaslatok, csak épp mind úgy kezdődik, hogy flasheld, twrp-zd, apd-zd, meg mittudom én. Flashelni nem fogok, a többiről meg azt sem tudom micsoda, de gondolom az is valami olyasmi, hogy nyúlj bele a gyári op.rendszerbe, és/vagy kerüld meg a biztonsági előírásokat.
Köszi, de köszi nem!
Nem hiszem el, hogy ahhoz, hogy használható telefonja legyen valakinek, meg kell erőszakolni a rendszert. Ha ez így van, akkor az egy fos. Ha nem így van, akkor pedig az összefoglaló van rosszul haladó felhasználóknak megírva, vagy és bennem van a hiba, és nagyon félreértettem a dolgokat...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8202) ΞΔGLΞ válasza tlac (#8195) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tedd rá a PIN védelmet, ha azt kéri, akkor egyértelmű az újraindulás.

(#8203) janes1976 válasza Geresics (#8201) üzenetére


janes1976
őstag

Vmit nagyon félreérthettél :Y

Én a fotózási tippek, beállításokat gondoltam. Ott szó sincs mókolásról, én is a gyári rendszerrel használom, nincs mókolás még buherálás :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8204) tlac válasza peestike (#8200) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem már elég sokszor volt ilyen és még azt sem tudom, hogy a telefonnal van-e gond
nem rég vettem és rögtön frissült is oreo-ra

(#8205) tlac válasza ΞΔGLΞ (#8202) üzenetére


tlac
nagyúr

sim kártyához van pin kód, de azt ilyenkor nem kéri
meg ha kézzel csinálok egy újraindítást, akkor is meg kell adni a kódot, hogy az android elinduljon

de ettől még szerintem egy felsőbb réteg újra tud indulni a háttérben

(#8206) M@Db0Y válasza zitrone88 (#8199) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálam teljesen simán megy. Kétujjas zoomolás , dupla kopp elsőre , gyorsan megy.

(#8207) Rimuru válasza tlac (#8195) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem olyat kapsz hogy device locked by admin?

Vigyázat, csalok!

(#8208) Geresics válasza janes1976 (#8203) üzenetére


Geresics
addikt

Összefoglaló:
Google Camera appok telepítése Nougat ill. Oreo alá - by DroiDMester
Nougat, Oreo, valamint a javalsolt beállítások
(Még a helyesírási hibát is megtartottam! ;] )

Mivel nekem rootolás-mentes a telefonom, én Nougat-ot használok még. Rákattintottam a linkre, és ezt írja:
adb, és twrp gondolom már megvan! TWRP -t nem kell telepíteni, elég csak a zip telepítéséig arról indulni!
Telóra nem kell se root, se magisk, csak a bl-t kell kinyitni amég elindítod a twrp-t telepítés után vissza is lehet zárni akár

Erre mondtam, hogy ezzel a lendülettel én be is zárom a lapot. Nem szeretnék rootolni (ezt legalább tudom mit jelent), sem twrp-zni, sem magiskelni, sem bl-ezni, sem adb-zni (ezeket viszont nem is tudom, hogy mit jelentenek).
Nem hiszem, hogy nincs egy olyan app, ami rendesen működik, és nincs más dolgom, mint letölteni (kifizetni) a Play áruházból, feltelepíteni, és boldogan használni...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8209) janes1976 válasza Geresics (#8201) üzenetére


janes1976
őstag

Konkrétan erre gondoltam az összefoglalóból:

[link]

Fotózási tippek, beállítások:
http://en.miui.com/thread-854185-1-1.html

Itt a gyerek csinált pár beállításbeli módosítást és kurva jók lettek a képei :DD

geresics: nem arra gondoltam, amit írtál :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#8210) trebrona válasza Geresics (#8201) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alapvetően neked az IOS után az Androiddal vannak problémáid, nem konkrétan a telefonnal. Ismerd meg, szokd meg, ha nem megy, válts vissza! De a folyamatos fosozás már unalmas. :R

-------------

Összefoglalóhoz: valóban lehetne egy mélyvíz szekció, nem csak felsorolásként az infók.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8211) Geresics válasza trebrona (#8210) üzenetére


Geresics
addikt

Épp antibiotikum kúrán vagyok, valószínűleg innen jön a kifogásolt szöveg. :B
Nemsokára jobban leszek, akkor majd szarozni fogom, nyugi! ;]

Egyébként igen, nagyon furcsa visszaállni. Régen imádtam az Androidot (Motorola Defy), és mikor átmentem iOS-re, 2 héten keresztül falhoz akartam vágni ezt a fo... idegesítő almás op.rendszert! Most nem akarom falhoz vágni, csak nem értem, hogy hogyan tudják almáék jobban megírni pl. a GMail-t a saját rendszerükre, amikor az ugye google termék (GoogleMail ugyibár). Meg egy csomó ilyen van.
Tudom, hogy ilyen tudású, ekkora kijelzőjű iPhone 3x ennyibe kerül, nem véletlen, hogy nem azt vettem! :N

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8212) lacy027 válasza zitrone88 (#8199) üzenetére


lacy027
tag

Nekem ment fel egyből a QuickPic mint az összes eddigi telefonomon. A gyári működése ezen a telefonon a hulladék kategóriát súrolja vagy csak súrolta Nougat alatt. Vásárlás előtt egy kiállított telefonon néztem, majdnem lemondtam a telefonról, de aztán eszembe jutott, úgysem a gyárit fogom használni. Ennyire elszabni valamit nehéz, de valaki megoldotta. Ugyanezeket tapasztaltam.

(#8213) tlac válasza Rimuru (#8207) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tűnt fel, hogy bármi ilyen ki lett volna írva

(#8214) ΞΔGLΞ válasza tlac (#8205) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

sim kártyához van pin kód, de azt ilyenkor nem kéri

Én azonnal letiltom a PIN szinte minden kártyámon, és javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem...

Minden újraindításkor, ha a PIN védelem be van kapcsolva, azt bizony kérni fogja, ha nem kéri, akkor le van tiltva. Különben meg mi értelme lenne... :U

(#8215) Rimuru válasza ΞΔGLΞ (#8214) üzenetére


Rimuru
veterán

Rendes bekapcsolaskor neki is keri, ezt irta... amugy lehet hogy tortenik valami soft reboot es akkor mondjuk nem keri.
En amire gondoltam hogy egy alkalmazas zarja le. (settings->search: admin, itt meg lehet nezni minek van joga hozza)

Vigyázat, csalok!

(#8216) tlac válasza Rimuru (#8215) üzenetére


tlac
nagyúr

pontosan az hol van?
magyar nyelven van a telefon, nem ad ki semmit

[ Szerkesztve ]

(#8217) Rimuru válasza tlac (#8216) üzenetére


Rimuru
veterán

apps&notifications -> advanced -> special app acces -> device admin apps
Amugy ha itt van valami akkor annak te adtad meg a jogot amikor rakerdezett. (plusz 1 default cucc)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#8218) tlac válasza Rimuru (#8217) üzenetére


tlac
nagyúr

csak a készülékkereső van ott

akkor nem ezzel lesz a gond

(#8219) embe válasza Viktor0610 (#8115) üzenetére


embe
nagyúr

Csak a trémobil ne töketlenkedne! Tegnap délután óta még csak "Jóváhagyás alatt" a státusza...
De lehet kikötök még itt..... És ez nem fenyegetés. ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8220) haris válasza Geresics (#8177) üzenetére


haris
őstag

Ezzel tökéletesen egyet kell értsek.
Szerintem a bajt tovább tetézi, hogy a telefon formaterve bizony túlságosan az iPhone7-re hajaz.
Én emiatt napokig tipródtam, mire rászántam magam a vásárlásra. Nálam a másik jelölt a Redmi Note 4 volt, de a stock android nagyon csábított, így rászántam magam.
Szerintem eszméletlen jó ez a telefon! Viszont tényleg úgy néznek az rám akik nem tudják mi ez, mintha egy Bluboo S8+t vettem volna. Az ő szemükben ez egy iPhone copy.
Azok az emberek nem ide járnak olvasni, ha kevesebb anyázás akarsz, akkor a Huawei-t választod (szerintem)

Kis mellékszál:
A feleségem keresztapja szintén valami ilyen cégnél dolgozik, és karácsony előtt kaptak valamilyen Homtom telefont a cégtől.
Sajnos fogalmam sincs melyiket, mert az illető nem tudta megmondani, de a családi karácsonyi összejövetelen egyfolytában szídta, ócsárolta, hogy ilyens z@r meg milyen sz@r.
Amikor meguntam, hogy akármikor elsétáltam mellette, mindig valamelyik rokonnak tartotta a kiselőadást válogatott szitkok közepette a telefon hátrányait ecsetelve, mondom neki, adja már oda, had nézzek már rá! Már csak kíváncsiságból is megnzném mi ez.
-Ó, hát nem tudja megmutatni, mert megint (!) szervízben van!
Kérdem tőle, hogy az meg mit jelent hogy MEGINT?
- Hát amint megkapta, pár nap után már vitte is a szervízbe, mert semmi (!) nem működött, de a szervíz szoftvert frissített rajta, aztán visszaadta, de minden ugyanolyan maradt! ...és hogy Ővele ne b@szakodjon senki, ha valami sz@r akkor az sz@r, úgyhogy visszavitte a szervizbe, mert csinálják meg!

Szóval nem hinném hogy a Homtom valami hűde nagy márka, de azt az ellenállást amit kapott....
És ez vár minden kevéssé ismert készülékre ilyenn közegben.

embe #8219:
Jaaaajjjj.... :DDD
Én drukkolok hogy megkapd! :P

[ Szerkesztve ]

(#8221) bepken válasza haris (#8220) üzenetére


bepken
veterán

na de én meg nem telibe teszek rá, hogy ki mit gondol, amikor az én telefonomra néz? vagy mit lát ki belőle, szerinte honnan kopizták?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8222) haris válasza bepken (#8221) üzenetére


haris
őstag

Én is megvettem, de azért mégis agyaltam rajta picit, hisz könnyű azt mondani hogy teszek rá, de az élet ennél bonyolultabb

(#8223) L.Robi


L.Robi
csendes tag

Sziasztok ne törjétek be a kijelzőt, a WayteQ 30.000 Ft-ért cseréli :((

[ Szerkesztve ]

(#8224) Victoryus94 válasza tlac (#8195) üzenetére


Victoryus94
őstag

Oreon nekem még nem volt ilyen (volt újraindulásom, de az más... használat közben... sokkal gázabb), de Nougaton, és más Xiaomi eszközzel is előfordult. kb 10 mp alatt restartolja magát, aztán csak azért veszed észre, mert nem old fel csak jelszóval.

[ Szerkesztve ]

(#8225) DroiDMester válasza L.Robi (#8223) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vagy ha mégis akkor nem hivatalos szervizbe vinni!

Alin 7500.Ft a komplett LCD+keret+érintőpanel

Ha ügyes vagy elég a keret nélküli verzió is az csak 4500-5300.Ft

Sőtt találtam kerettel együtt 6600.Ft ért is

[ Szerkesztve ]

(#8226) Sys85 válasza L.Robi (#8223) üzenetére


Sys85
veterán

Bazzeg! :Y
Az egész teló nem volt 70k...
Alin a legdrágább kijelzők is 25-35dodó között mozognak.
Persze ha S.O.S-ben kell cseréltetni és nincs idő kivárni az Alis szállítást,akkor marad a 30k.
Kérdèses hogy a Wayteq is milyen kijelzőt használ,gyári vagy oem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8227) Geresics válasza bepken (#8221) üzenetére


Geresics
addikt

mi teszünk rá, de itt most arról van szó, hogy Ő 40 telefont szerezne be a munkahelyére, és azok az emberek, akik megkapják, azok mit fognak szólni hozzá! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8228) Victoryus94 válasza Sys85 (#8226) üzenetére


Victoryus94
őstag

Gyári alkatrészt használnak.

(#8229) DroiDMester válasza Sys85 (#8226) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tuti hogy ők is az alis LCD-t használják hülyék lennének a gyártótól venni 2-3x áron!

---------------------------------------------------------------------------------------
Victoryus94 mért vagy te ebben olyan biztos, sajnos nekem már van tapasztalatom, és annak ellenére hogy úgy hirdetik hogy gyári alkatrészeket használnak ez nem mindég van így! amúgy sokszor az után gyártott LCD-nek szebb a színe mint a gyárinak! :)

[ Szerkesztve ]

(#8230) haris válasza DroiDMester (#8225) üzenetére


haris
őstag

Ez így van, de annak sérülésmentesen ide is kell érnie, sőt valakinek be is kell tennie.
És a Waytech ezeket a kijelzőket behozta az országba, áfát és vámot is fizetett utánuk, sőt a munkájára is fizet minden terhet és garanciát is vállal rá, hogy jó lesz és a telefon garanciája is megmarad.

De jó tipp, ha valaki érez kedvet némi barkácsoláshoz.
illetve veszetni valója már úgysincs, mert a leejtés-összetöréssel amúgy is ugrott a garancia, ha nem akar szakszervízbe menni.
Viszont még lehet egy kis szerencsével működő telója. Vagy nem.

(#8231) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Megjött a Nillkin üveg fóliám, lecserèltem a nona-met. Ès láss csodát megszünt a telefon billegès ha kijelzővel lefele van rakva a telefon sík felületre. Olyan szèpen sík h szinte elsiklik a felületen. Szóval nem a tel volt elhajolva, kicsit gagyi volt az üveg fólia..

[ Szerkesztve ]

(#8232) Victoryus94 válasza DroiDMester (#8229) üzenetére


Victoryus94
őstag

Anno olvastam róla...

http://helloxiaomi.hu/xiaomi-magyarorszag-kincs-ami-nincs/

Kiemeltem a lényeget:

Ingram Micro és a WayteQ Europe: "...hivatalos forgalmazói szerződést hazánkban ez a kettő cég írt alá az anyavállalattal. Ami annyit tesz, hogy az általuk behozott Xiaomi termékek közvetlen a Xiaomi raktárából érkeznek és viszonteladókon keresztül jut el a végfelhasználókhoz"

"...Na de alkatrész ügyben már kérdéses volt, hogy ki honnan jut hozzá. Tudjuk, tudjuk, GB, Ali, stb. oldalakról ócón hozzá lehet jutni, de sajnos többnyire nem gyári alkatrészek azok, hanem utángyártottak. Ennek a szerződésnek az egyik nagy előnye az alkatrészellátás és pótlás, ami így 100% gyárit jelent."

[ Szerkesztve ]

(#8233) Sys85 válasza .zSoLTi. (#8231) üzenetére


Sys85
veterán

És kiér a kijelző (nem a teljes előlap) széléig?Vagy nem lóg túl?
Mert ugye a Note 4-nél ezzel szoptam be.Ott gyönyörűen lifegett a széle körben,de ennél meg láttam olyat,hogy a kijelző széléig se ér ki teljesen,az meg marha ronda.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8234) .zSoLTi. válasza Sys85 (#8233) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Az "íves" részre nem ér el a fólia körbe. De nem is akartam olyan fóliát mert azok általában ott gyönyörűen aláporosodnak. Az meg szerintem még rondább mint így, hogy elmarad ez a kb 3 mm körbe.

(#8235) DarkChild válasza tlac (#8195) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem indul újra sutyiban - nálam is előfordul hetente legalább egyszer, hogy nem fogadja el az ujjlenyomatot feloldáshoz, hanem kéri a PIN-t. Nem jöttem még rá ez miért lehet...

(#8236) Victoryus94 válasza DarkChild (#8235) üzenetére


Victoryus94
őstag

Pedig de. Nekem sikerült már elcsípnem az előző Xiaomi telómon (3s prime). :)
(kiteszem az asztalra amikor gépezek, és kijelző ilyenkor bekapcsol)
Nem hinném, hogy ennél más okozza.

De erről "vita" volt a 3S fórumában is.

Ettől függetlenül van olyan, hogy valami szerves anyag zavarja az ujjlenyomatolvasót, és zsebből kivéve sem old fel, de akkor írja, hogy "az ön biztonsága miatt..."

[ Szerkesztve ]

(#8237) HoaryFox válasza DarkChild (#8235) üzenetére


HoaryFox
őstag

Lehet azt hiszi a telefon, hogy levágták a kezed és fel akarják vele oldani a telefont. Ezért kéri a PIN kódot is néha :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8238) Okosandroid


Okosandroid
tag

Sziasztok. Én is boldog tulajdonosa lettem ennek a szuper készüléknek :) Érdeklődnék, hogy meg lehet -e valahogy azt oldani, hogy elmulasztott hívás esetén a telefonomon lévő kis led ne villogjon. Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#8239) Sys85 válasza .zSoLTi. (#8234) üzenetére


Sys85
veterán

Ezzel egyetértek,csak számomra az se éppen esztétikus,amikor a kijelzőből is elmarad egy fél-1mm.
Olyat akarok mint ami a szifonjaimon is volt,ott pont olyan széles volt az üveg,hogy a kijelző nem világított el mellette,de annyira széles se volt hogy levegő maradjon a széle alatt,max nagyon elhanyagolható mértékben.
Azok Nillkinek voltak.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8240) HoaryFox válasza Okosandroid (#8238) üzenetére


HoaryFox
őstag

Asszem (Oreo esetén):

Beállítások -> Alkalmazások és Értesítések -> Értesítések -> Értesítések -> Telefon -> Értesítési pötty engedélyezése kapcsolót kikapcsolod.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8241) DarkChild válasza Victoryus94 (#8236) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nálam biztosan nem rebootol. Épp tegnap volt legutóbb, hogy nyomodtam, majd lelockoltam, aztán két perc múlva ismét használni akartam és akkor már kérte a PIN-t a feloldáshoz. Közben végéig előttem volt és a kijelzője fel sem villant. Az viszont elképzelhető, hogy az authentikációt menedzselő szolgáltatás indul ilyenkor újra... nem tudom. :U

(#8242) xhege


xhege
addikt

Na most már lassan sürgős lesz eldöntenem, hogy milyen telót is vegyek. Nagy a dilemma... Vagy ez vagy a ZTE Nubia M2. Emelett szól, hogy Xiaomi :D (az egész család Xiaomit használ). A specifikációjuk szinte teljesen azonos, csak ott nagyon vonzó az AMOLED kijelző (szeretem, ha minden fekete). Árban nincs szignifikáns különbség. :U

(#8243) Sys85 válasza Okosandroid (#8238) üzenetére


Sys85
veterán

Nougat alatt azt hiszem még csak globálisan tudod kikapcsolni,de akkor semminél sem jelez.
Beállítások-Értesítések-felül fogaskerék és ott van a kapcsoló.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#8244) Okosandroid válasza HoaryFox (#8240) üzenetére


Okosandroid
tag

Sajnos ez nem oldotta meg, a kis led nem fogadott dolgok esetén továbbra is villog :(

Gixxer88 Oreo van a készülékemen, bocsánat ezt nem írtam

[ Szerkesztve ]

(#8245) .zSoLTi. válasza xhege (#8242) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èn kifejezetten örülök, h nem amoled. Nincs kedvem nèzni a beègett èrtesítősávot mint a 3/4 èves samsung s7-emnèl.

(#8246) trebrona válasza HoaryFox (#8240) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az értesítési pötty az alkalmazás ikonján jelenik meg.

Szerk:
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8247) HoaryFox válasza Okosandroid (#8244) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hmm... nálam működik, nem villog az értesítési LED nem fogadott hívásnál.

Szerk.: Megvan, bökj a Nem fogadott hívások részre és ott lesz a Villogó fény kapcsoló. Az lesz az.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8248) Okosandroid válasza HoaryFox (#8247) üzenetére


Okosandroid
tag

Pl egy viber értesítésnél igy már nem villog, de egy nem fogadott hívásnál továbbra is .

(#8249) tlac válasza DarkChild (#8235) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam is előfordul hetente legalább egyszer, hogy nem fogadja el az ujjlenyomatot feloldáshoz

és ilyenkor az ujjadra rezeg?
nekem nem

mindenesetre legközelebb alaposabban megfigyelem, hogy ilyenkor mi történik, mert eléggé zavar

(#8250) Okosandroid válasza HoaryFox (#8247) üzenetére


Okosandroid
tag

Kicsit számomra el volt bújva :) :) Sikerült, köszönöm szépen a segítséged és hogy foglalkoztál a kérdésemmel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.