Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Dzsana válasza Edorn (#9695) üzenetére


Dzsana
senior tag

Miért nem a felhőben tárolod? Bárhová bejelentkeznél, ott lenne a telefonkönyved....

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#9702) judas13 válasza kmarci25 (#9668) üzenetére


judas13
addikt

"Plusz ami valódi bőr, az onnan sem olcsó."

Sajna igaz lehet talán lesz egy kivétel majd, hogy erősítse a szabályt..addig is marad az amúgy kedvelt faszergányos kis fari tokom.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9703) Dzsana


Dzsana
senior tag

Nincs rajta eszközkarbantartó program. Milyet ajánlatos feltenni?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#9704) trebrona válasza Dzsana (#9703) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gondolom valami ilyesmire gondolsz, stílszerűen: Files Go by Google

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9705) Viktor0610 válasza Dzsana (#9703) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmilyet!
Max. SD Maid. ;)

Xiaomi 13T

(#9706) Edorn válasza Viktor0610 (#9697) üzenetére


Edorn
aktív tag

Köszönöm: sikerült.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#9707) Edorn válasza Dzsana (#9701) üzenetére


Edorn
aktív tag

Azért nem felhőben tároltam eddig, mert ez az első okostelefonom. Normál telefonokból kikerülő SIM-kártyákról kellett átemelni a telefonszámokat...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#9708) ShadowX válasza DroiDMester (#9687) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezekről amúgy van changelog? Vagy inkább úgy kérdezem javítanak is valamit?

(#9709) petipetya válasza Edorn (#9707) üzenetére


petipetya
nagyúr

:-)

"nincs rá lezsóidő"

(#9710) DroiDMester válasza ShadowX (#9708) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

néha van leírás. de ez nem jellemző!
Amúgy meg nekem már a legelső December elején megjelent OREO val sem volt semmi bajom, szóval én nem veszem észre ha valamit is javítanak mert eddig is hibátlan volt nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#9711) TaylorPro


TaylorPro
addikt

A1 Media Mart Gari:

Garancia

Az Ingram Micro Magyarorszország által forgalmazott Xiaomi készülékekre 2 év garancia érvényes. A meghibásodott terméket közvetlenül, vagy a vásárlás helyén is lejelentheti. A garanciális igényét itt lejelentheti.

[link]

Nem mellesleg az MM-nek is leadható. Nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#9712) peestike válasza TaylorPro (#9711) üzenetére


peestike
senior tag

TMX Mobile Solution Szervíz Kft.
én elgondolkodnék rajta...
személy szerint nem volt vele tapasztalat, mert messziről kerülöm azokat a cuccokat, amiknek ez a kft. lenne a szervize, de ismerősi körből tényleg voltak szopórollerek.
akkor inkább eustock, de lehet még a spemall magyar garancia is jobb lehetőség.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9713) szasanyi


szasanyi
félisten

Szemezek ezzel a típussal, gondoltam ráérdeklődök nálatok olyan felhasználói tapasztalatokra amik fontosak lesznek nekem is. Visszaolvasva van pár post, de a konkrét segítséget ettől függetlenül megköszönöm!

1. Zenét milyen minőségben szólaltatja meg? Egy közepes minőségű, vezetékes fülessel lenne hallgatva. A gyári rendszer lapból tartalmaz ehhez megfelelő alkalmazást?

2. Navigáció gyors és nem meríti túlzottan? Melyik a megfelelőbb e célra, ami netkapcsolat nélkül is jól működik?

3. Átlagos használat mellett ezt is naponta kell tölteni, vagy kibír 2 napot?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#9714) bepken válasza szasanyi (#9713) üzenetére


bepken
veterán

ugyan jelenleg belépő fülessel (Brainwavz) hallgatok zenét, de azt kell mondjam, nagyon jól szól! van egy AKG K141 is, azt is nagyon szépen meghajtja.

navigációval nincsenek személyes tapasztalataim.

merülés mértéke teljesen normális szerintem, picit az Oreo talán még javított is rajta. én általában intenzíven használom, nekem 10-12 órát bír ilyenkor, olyan 6-7 óra SOT mellett. ha picit békén hagyom, akkor másfél, két napig is elmegy, olyan 5-6 óra SOT mellett. ez szerintem teljesen jó.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9715) ShadowX válasza peestike (#9712) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem volt velük tapasztalat. Csak a rámenősségemnek köszönhető a pozitív végkifejlet....

(#9716) TaylorPro válasza peestike (#9712) üzenetére


TaylorPro
addikt

Leadom az MM be és az ő felelőségük. 1 év vagy 2. Ez se mindegy. EU stock 1, MM 2. Wayteq is egy bazári cég.

Pixel 8 Hazel

(#9717) darvinya válasza TaylorPro (#9716) üzenetére


darvinya
titán

Ő felelőségük addig, míg szerviz megtagadja és ezzel megvonja garanciát, aztán neked lehet 1 v. 2 év is, onnéttól ez már nem érvényes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9718) TaylorPro válasza darvinya (#9717) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezt bármelyik szerviz eljátsza. A Wayteqra is rengeteg a panasz nekem ők se szimpik.

Pixel 8 Hazel

(#9719) pcnet válasza TaylorPro (#9716) üzenetére


pcnet
addikt

"Wayteq is egy bazári cég."

Redmi 4X-et gariztattam náluk, hálózat eldobálás volt, majd már fel sem jelentkezett hálózatra. Teljesen korrektek voltak, nem javították, zsír új telefont adtak, igaz várnom kellett rá majd 3 hetet, mert nem volt náluk raktáron. Amint kaptak, hívtak, hogy egyeztessünk címet és másnapra már nálam volt. Egyeztetés után derült ki, hogy nem leszek otthon, felhívtam őket, hogy inkább Pikk-pakk pontra kérem. Abban is korrektek voltak. A futár díját is ők álták. Én maximálisan meg voltam elégedve velük. Kellemes csalódás volt, mert én sem hallottam túl jókat róluk.

Szerk: Csak azért írtam le, hogy van pozitív tapasztalat is velük.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#9720) Ispy válasza szabos (#9661) üzenetére


Ispy
veterán

Most az lett a megoldás, hogy beszélgetés közben perifériából lesem a kijelzőt, hogy világít-e, próbálom úgy tartani, hogy jó legyen.

Ha rendesen odatartom a fejemhez, akkor nem szokott gond lenni, de hajlamos vagyok néha úgy tartani a telefont a fülemhez, hogy kb. 30 fokos szöget zár be, szerintem ilyenkor kapcsol be a kijelző.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9721) mandalorian válasza TaylorPro (#9716) üzenetére


mandalorian
csendes tag

MM-ben jelenleg 80ezer. Eustock 65000, minusz a pirosból 5000, szóval nem mindegy. 2év ide vagy oda.

(#9722) RexpecT válasza mandalorian (#9721) üzenetére


RexpecT
addikt

MM-en múlt héten 68 ezer volt, akkor simán megérte.

(#9723) mandalorian válasza RexpecT (#9722) üzenetére


mandalorian
csendes tag

Elképzelhető, de mint írtam "jelenleg 80ezer"

(#9724) Mákdaráló válasza Ispy (#9720) üzenetére


Mákdaráló
tag

Töltsd le a Proximity sensor reset appot. 1 perc alatt konfigurálod az érzékelőt. Újraindít, onnantól rendben lesz. Nekem pár újraindítás után elszálltak a beállítások, meg kell ismételni.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#9725) TaylorPro válasza RexpecT (#9722) üzenetére


TaylorPro
addikt

Így csíptem meg én is, jó vétel volt. Két helyre rendeltem. Miskolc, Debrecen. Tegnap Miskolcon átvettem, Debrecenben mindig nincs. Veszik mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#9726) Ispy válasza mandalorian (#9721) üzenetére


Ispy
veterán

Aqua.hu-n 69990, én ott vettem, igaz még 72k-ért. GSM home 63k 1 év garival, 68k 2 év garival, és ez mind a két bolt ÁFÁ-s számlát ad, ha valakinek ez fontos (nekem az volt).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9727) ΞΔGLΞ válasza Ispy (#9720) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan emiatt szokott néha bekapcsolni nálam is, én sem szeretem rászorítani a fülemre egyik telefont sem, de idáig nem is volt ezzel gond. Szerencsére ritkán telefonálok "ósdi" mód vele. Ezt a készüléket az autóban használom szinte és és ott kapcsolódik az autó rendszerével. BT, Mail, kihangosítás, tükrözés etc... Teljesen jó.

(#9728) TaylorPro válasza Ispy (#9726) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én is áfás számlával kértem. Felárazták 80-ra.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#9729) Edorn


Edorn
aktív tag

SIM kártya pin kódot hogy/hol tudok módosítani?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#9730) ΞΔGLΞ válasza TaylorPro (#9728) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Notebook boltban vettem, két év gyárival, erre direkt rákérdeztem. Áfásan 72-ért novemberben. Amiből rögtön kifizettek nekem 12-öt, tehát 60-ban van a telefon. Kb ennyit is ér, efölött azt mondom, hogy már talán drága és túl lépi azt a határt, amit ér.
Főleg a kamerája miatt és most lényegtelen, hogy mókólva rátehető a gcam. Jó időben ez is tud olyan képet lőni a gyári szoftverrel, mint bármelyik nagyágyú, csak megfelelő háttérfény kell neki, akkor nagyon frankó képeket lehet fotózni vele.
A gcam meg ott és úgy csal rossz és/vagy kevés szürkületi fény közt, hogy az algoritmussal már-már homályossá mossa a részleteket.
Vagyis olyan nagy csodát, az sem tud tenni, ha a lencse "hamar "vaksi" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9731) sch_a


sch_a
addikt

Most komolyan nem lehet állítani az értesítések hangerejét?!? Hát ez azért elég vicces...

(#9732) darvinya válasza Edorn (#9729) üzenetére


darvinya
titán

Beállítások-Biztonság és hely-SIM kártya zárolása

sch_a

Csengetési hangerővel együtt állítódik alapból, de ez már nagyon régóta így van.
De ha külön szeretnéd, Play áruházból Settings app, ami kezeli külön a hangokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9733) Edorn válasza darvinya (#9732) üzenetére


Edorn
aktív tag

Köszönöm!

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#9734) brombadeg


brombadeg
tag

Sokszor van, hogy elindul a kamera app amikor le akarom zárni a telót. Emlékszem, hogy valahol beállítottam valami hasonlót, de nem tudom hol. Tudtok segíteni? tök idegesítő.
Mondjuk azt meg szeretem, és használom is hogy két dupla power button-ra a kamera elidul (már amikor..)

(#9735) ivanyi005 válasza brombadeg (#9734) üzenetére


ivanyi005
csendes tag

rendszer-nyelvek és bevitel-speciális-kézmozdulatok-kamera megnyitása

elég jól eldugták :D

(#9736) szasanyi válasza bepken (#9714) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, köszi. Azt viszont nem, hogy miért nem fekszenek rá a akkukra fejlesztésére, mert egyre inkább az a gyenge láncszem, hiszen a csilliópixeles kijelzők és 8 magos SOC jó sok RAM-mal már rég nem probléma.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#9737) judas13 válasza szasanyi (#9713) üzenetére


judas13
addikt

Van jópár gyári beállítás különböző fülesekre Oreon. Nagyon jól szól. Hangszóró is detto. Ott a beszélgetési még túl hangos is alapra levéve is sokunknál.
Navi gyors, pontos nem dobál le lépten nyomon - nálam legalábbis. Mennyit bír ki így azt sajna nem mértem mert többnyyire eleve töltőn van.
Átlagos használttal ki 5-7 SOT.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9738) Digiflex válasza szasanyi (#9713) üzenetére


Digiflex
tag

Navigálással kapcsolatban:

Az, hogy elég hangos a saját hangszóró, nálam feleslegessé teszi a kihangosítást. GPS jelet gyorsan talál, és stabilan tartja, és Glonass-t is tud.

Goggolemaps: le tudod offline-hoz tölteni a térképeket, csak meg kell adnod a kivágást, amikor neten vagy; kiírja mennyi MB-lesz, és letölti. Időnként frissíti, mert kb két hónap után már nem érvényes, és akkor gondolom nem használja. Ez jó, de épp ma próbáltam, és valahogy nem sikerült az újratervezés offline több percig ott maradt a felirat, hogy újratervez, közben mutatta, hogy hol járok. Végül új útvonalként sikerült csak. ez nem volt túl jó, meg az se, hogy hangalapú keresést csak nettel tud (amúgy egész jó hatásfokkal), de ez a névjegyeknél is így van, ha telefonálni akarok.

Másik lehetőség az ingyenes iGO Szülinapp 2.0, ami elég érdekes, mert a play áruházban ma sehogy sem akarta megtalálni, pedig egy hete kb simán megtaláltam.
Lehet, hogy megvettem anno ingyen? nem tudom, próbáljátok ki saját accounttal. Igaz, hogy csak 2015-ös térkép, meg csak magyarország, de ingyenes, hivatalos. És a híresztelésekkel ellentétben ma feltelepítve simán megy az oreo-n is, bár kicsit nehezebben talált gps-jelet, gondolom ez csak azt figyeli.

[ Szerkesztve ]

...

(#9739) kmarci25 válasza Digiflex (#9738) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért nem a Sygic-et ajánljátok offline navire, vagy a here-t? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9740) Digiflex válasza kmarci25 (#9739) üzenetére


Digiflex
tag

Ezekkel van tapasztalatom... friss, mai. és ingyenesek.. hivatalosan

Amúgy ár érték arányra a 65-5 a pirosért szerintem ma durván a legjobb.

Beleolvastam pl. a Huawei P smart- tesztbe... mit mondjak, dupla áron ez alatt, szinte mindenben.

...

(#9741) trebrona válasza Digiflex (#9740) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szülinapp csak azoknak, akik anno letöltötték. Egyébként már nem elérhető play-en.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9742) blackfly


blackfly
tag

Kinek van tapasztalata xposedel oreon? Mivel érdemes telepíteni, magiskel vagy xposed installerrel? Kipróbálnám a gravitiboxot mit tud oreon.

[ Szerkesztve ]

(#9743) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Miért nem a Here mapsot használjátok? szuper jó. Sőt még a Google maps is. Mindkettő megy offlinban. A piros durván jó árban van kuponnal, még majdnem elcsábultam. Sőt, 55-ért már van 32GB verzió igaz bolti garival. Xiaomi nagyon toppon van. Egy hónap alatt ez a harmadik Xiaomi termékem és nem csalódtam. Vettem az autóba egy Roidmi 3-ast, egy Hybrid HD Pro HD fülest, most a telót. Mind kiváló. Sőt, lesz most nekik mechanikus órájuk, azt is megfogom venni.

A teló meg tiszta nexus. XDA-n ott van minden. Parancs sorból a februári frissítés is lazán fel megy, de van benne bug azért nem raktam fel. Inkább vissza is zártam a bootloadert. A 4GB ran nagyon érződik. Nexus 5X-ről jöttem át. A1-en gyorsabban települnek és nyílnak meg a programok. Kamera se rossz. Viszont a Nova Prime micro lagol, de sebaj. Eddig Xiaominak csillagos ötös, a "nagyobb" gyártók példát vehetnek róla hogyan kell elegánsan, stílusosan szépen és jót alkotni.

Pixel 8 Hazel

(#9744) kaosz86


kaosz86
aktív tag

A szülinapp-os navi igen régi térképekkel működik, amit frissíteni nem fognak illetve az app sem kap bugfixet.
Valójában a "rendes" igo is keservesen lassan kap térkép frissítéseket.

A sygic jó, kinézertre és használhatóság tekintetében is, bár ők is nagyon lassan tojták ki a 2017.q3 update-et. Ami érdekes pl a sygic esetében, hogy a térképek frissítése után a régi letöltött mapokat is meghagyja...
A tomtom térképek sajnos hiányosak azért, sok helyütt nincs házszámozás még nagyobb városokban sem. Ellenben tényleg átlátható, jó a hang navi, sávassziszt, és a hud mód amit főleg szürkület után lehet használni.

A here viszont eléggé el van maradva. Borzalmas gépi hangok, irdatlan méretű offline térképek... Ennyi erővel már a google mapsból is lementheted egész Magyarországot és használhatod offline navira. Sőt ilyen tekintetben a google maps és a here nem is sokban különböznek egymástól. Ettől függetlenül ingyenes és semminél jobb.

A navigon lehet még alternatíva, de a teljes cucc itt is fizetős akár csak a sygic esetében. Persze mindenhol vannak olyan tört apk telepítők, amikről itt tilos beszélni, hisz soha senki nem töltött még le ilyeneket a telefonjára...

A tomtom androidos megoldása nem sokban különbözik a sygictól. Bár az azért szerintem a mai napig bevett szokás a piacon, hogy nem a kedvednek megfelelő térképeket szedheted le, hanem kénytelen vagy több gigányi előre megadott térképpakkok közül választani. Elég idióta dolog.

(#9745) ΞΔGLΞ válasza Digiflex (#9738) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az igo régen király volt, sokat használtam, mikor még nem voltak az autókban beépítve alapból szinte már-már teljes értékű oprendszerek, de manapság a vödör és a szar között van valahol ráadásul nem éppen olcsón.
Főleg, hogy jó pár ingyenes is helyből alázza. De ha már fizetős, akkor sygic.
A szülinapp-os változat meg konkrétan egy híg gané, akadozik még egy brutális hardveren is.

(#9746) Heisenberg válasza blackfly (#9742) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

ez engem is érdekelne, gravitybox, minminguard, stb miatt. Flashify-al próbáltam, ez alapján, de nem sikerült...

(#9747) Heisenberg válasza Heisenberg (#9746) üzenetére


Heisenberg
tag

Flashfire lesz az a Flashify... :D

(#9748) TaylorPro válasza andrisms (#1033) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szép kép lett, gratula! Egy jó bizonyíték arra hogy annyira nem gáz a kamera.

Pixel 8 Hazel

(#9749) mandalorian válasza TaylorPro (#9743) üzenetére


mandalorian
csendes tag

Sikerült nettóban megvennem + kupon a pirosat, így 49000+990 szállítással brutálisan megérte. Meg is jött, most frissít.

(#9750) TaylorPro válasza mandalorian (#9749) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez igen! Durva! :Y Bitang jó vétel volt! Gratula! :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.