Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) janes1976


janes1976
őstag

Na megjött a kicsike, a Red :D

Attól kérdezném, aki szintén rendelt, hogy ami benne van, az üvegfólia? :Y

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7052) tylerszeged


tylerszeged
csendes tag

még 1 kérdés eszembe jutott tapasztaltabb tulajokhoz:

a felső google keresőt hogyan lehetne lecserélni egy értelmes időjárás appra? és mit érdemes?

ismét előre is köszi :R

(#7053) D.Orion


D.Orion
veterán

Megérkezett eustock-ról gls-el a piros Mi A1. Fél napos használattal még nem írnék semmit a belső világra. Ránázásre csodaszép, fogásra prémium.

(#7054) janes1976 válasza D.Orion (#7053) üzenetére


janes1976
őstag

Nekem is ugyanonnan jött :D

Üvegfólia van benne? :F

Én csak este tudok vele behatóan foglalkozni :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7055) Carline válasza zitrone88 (#7049) üzenetére


Carline
őstag

Máshol is ilyen volt, kár vele vesződni. Ő úgy van vele, minél hangosabban mondja, annál inkább igaza van. Neve -> skip

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7056) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok! Tegyetek hat fel kepet a piros A1-rol!!! :))

(#7052) tylerszeged:
1, lehet, masik launcherrel, pl Nova
2, idojaras widget nalam: Digital Clock Widget Sony Xperia

[ Szerkesztve ]

(#7057) Payskin válasza zolikaDB (#7056) üzenetére


Payskin
tag

És jó képet tegyetek fel! A rózsaszínes olvastán rettenet elkámpicsorodtam, én Ferrari-pirosra számítottam, ha értitek, mire gondolok. :U

(#7058) peestike


peestike
senior tag

én már fel is tettem a fóliát. :)
nem üvegfólia, sima, semmi extra.
fura a droid még, párhuzamosan a redmi 3-on lévő miui-al.
első kérdés:
a csengőhangot és az értesítési hangot külön tényleg nem lehet állítani, vagy csak el van dugva?

más: nincs valakinek esetleg eladó üvegfólia+valami tok (és postázná is)?
kínából minden berendelve, csak ugye idő.. aprót néztem...

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7059) tylerszeged válasza zolikaDB (#7056) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

végülis accuweather lett úgy h beraktam egy uj oldalt és a google keresö igy atszorult bal oldali "lapra"

löttem képeket az a5-el de nagyon nem akarja visszaadni a valóságot de azért feltöltöm

(#7060) tylerszeged válasza peestike (#7058) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

elvileg a hangokon belül egy "speciális" menüpontot kellene keresni de én nem találtam :S

(#7061) PowerBuldog válasza tylerszeged (#7059) üzenetére


PowerBuldog
veterán

messze van ez azért a rózsaszínestől. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7062) judas13 válasza tylerszeged (#7059) üzenetére


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#7063) bepken válasza peestike (#7058) üzenetére


bepken
veterán

csengőhang és értesítésőhang természetesen külön állítható (szerintem nincs eldugva :D ) - ha a hangerejükre gondolsz, azt valóban nem lehet külön állítani.

szvsz sima fóliával jobban jársz. kétféle üvegfólia járt már a telefonomon, egyik sem jött be. a jelenlegi is csak azért maradt, mert nem volt olcsó és sajnálom leszedni....nagyon tükröződik, csúnya "olajos/szivárványos" hatású lesz a kijelző közepe, romlik az érzékelés a képernyő aljánál, romlik a fényerő és a betekintési szög is.
ugyan ezen a készüléken még nem teszteltem sima fóliát, de ilyen problémám még egyik telefonomon sem volt, tehát valószínűleg jobb választás.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7064) anorche1


anorche1
őstag

Oreo alatt nektek sikerült aktiválni a camera2 apit?
Most megpróbáltam, ugyanúgy ahogy anno nugát alatt, de sikerült.
Root -ra nincs szükségem, ezért magisk nélkül csináltam. twrp -be be bootoltam, csatoltam a system -et, adb -vel lementettem a build.prop -ot, hozzá adtam a megfelelő sort, vissza másoltam, jogosultságot átírtam, újraindítottam a telót, és nem jó :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7065) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Milyen alkalmazassal szoktatok a prohardver forumot elèrni? Kerestem de nem talalom.

(#7066) PowerBuldog válasza .zSoLTi. (#7065) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Chrome? :DD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7067) D.Orion válasza PowerBuldog (#7061) üzenetére


D.Orion
veterán

Alfa mellé odatéve erősen hajaz a pirosra. Ferrarim nincs, de odaprobálnám melléje. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7068) judas13 válasza bepken (#7063) üzenetére


judas13
addikt

Nekem semmilyen fólia nincs rajta. Valszeg ezen sem lesz.
Anno iPhonon, Huaweien sem volt, karc nélkül húzták ki szerencsére idejüket..
De megértem aki feldob rá ezt azt csak azt -ahogy írtad soxor kompromiszumokkal jár majd.

........

D.Orion

Hétvégére átküldök egyet - sofőrrel :DD :DDD

.........

janes1976

:K 👏

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#7069) janes1976 válasza zolikaDB (#7056) üzenetére


janes1976
őstag

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#7070) rhen válasza .zSoLTi. (#7065) üzenetére


rhen
senior tag

(#7071) DroiDMester válasza anorche1 (#7064) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Természetesen működik már a béta OREO-ban is működött!

De látom senkinek nem erőssége a utána olvasás! Nem csak a 2 sort kell bele biggyeszteni, kell hozzá a google framework is, de már erről is írtam itt a fórumban!

De csináltam egy TWRP ből telepíthető ZIP -et ez elvégez mindent és telepíti a leg frissebb google camera Appot is ami tartalmazza a portré módot is

Letöltés itt => Mi-A1_OREO-GoogleCamera_C2API_By_DroiDMester.zip

a kamera programnak ajánlott az itt javasolt beállítást elvégezni

[ Szerkesztve ]

(#7072) .zSoLTi. válasza rhen (#7070) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ez az köszi! 😉

(#7073) PowerBuldog válasza DroiDMester (#7071) üzenetére


PowerBuldog
veterán

root nélkül megy?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7074) zolikaDB válasza DroiDMester (#7071) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R :R
Bízom benne, hogy ebben a topikban is lesz egy koponya, aki "viszi" a magyar A1 közösséget újdonságokkal, ROM-olásokkal stb. :R

(#7075) Klown válasza DroiDMester (#7047) üzenetére


Klown
aktív tag

Örülök a megtiszteltetésnek, hogy pellengére lettem állítva! :(

Akárhogy véded a mundér becsületét, de szerintem az nem normális, hogy egy OTA frissítés után újra kell húzni egy telefont! Akkor miért megy ki OTA-ként? Mondjuk már vissza is hívták, mert eléggé bughalmaz ez az Oreo release. Döntsük el, hogy a telefon van én értem, vagy én a telefonért? Nem azért vettem, hogy szanaszét moddoljam, egyszerűen csak használni akarom, ill. szeretném.

Az ünnepek alatt talán még lett volna időm ezzel bohóckodni, de azóta hatványozottan el vagyok havazva. (Magánéleti dolgokkal.) Amikor megvettem, akkor egy bő délelőttöm ráment, hogy belakjam. Most erre időből nem futja. (Sajnos már nem vagyok egy 14 éves pattanásos nörd... :) )

Ha lenne rá egyszerű módszer 7-esre visszaállni a dolgok megtartásával, akkor annak hajlandó lennék nekiállni.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#7076) Is-tee válasza Klown (#7075) üzenetére


Is-tee
aktív tag

MiFlashtool-al vissza tudod tenni eliveg a 7-est, anélkül, hogy az adataid elvesznének.

(#7077) peestike válasza bepken (#7063) üzenetére


peestike
senior tag

Természetesen hangerőre gondoltam. :)
Felettébb bosszantó. Nem is értem, hogy miért olyan nehéz különállóvá betenni...

Más: Egyébként nekem van egy frissítés értesítésben, 176.6 mega, dec 27.Ez lenne az oreo?

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7078) trebrona válasza peestike (#7077) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, az nem az.

(#7079) TeeBeee:
+ dec.31.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7079) TeeBeee válasza peestike (#7077) üzenetére


TeeBeee
tag

Oreo azthiszem 1050MB volt. Vagy valami hasonló nagyságrendű.

(#7080) peestike válasza trebrona (#7078) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi! Akkor erre még rányomhatok? :)
Felemásak az érzések az olvasottak alapján az oreo irányába... 5.1.1 után nekem ez is ugrás! :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7081) DroiDMester válasza PowerBuldog (#7073) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen megy :K

(#7082) Real_Necro válasza DroiDMester (#7071) üzenetére


Real_Necro
veterán

En probalom okosan pislogva megerteni, de meg arra nem jottem ra mi az a twrp... :) majd rakeresek, mert szeretnem extra fabrikalas nelkul kimaxolni a kamerat.

Egyebkent en teljesen szuz rendszerre toltam oreot, volt HR is, de a BT nalam is meg van kergulve ha bekapcsolom. Varom, hogy orvosoljak, mert kelleni fog a kocsiba kihangositasnal meg mibandnel. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7083) trebrona válasza peestike (#7080) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rá.
Nekem személy szerint nincs gondom az oreo-val. Először feltoltam sima OTA, FR nélkül, hibátlanul ment. Tegnap kíváncsiságból csináltam FR-t Google visszaállítás nélkül. Eredmény ugyanaz, semmi különbséget nem láttam a működésben, kivéve, hogy a ujjlenyomatos értesítősáv lehúzás így eltűnt. Ezt már annyira megszoktam, hogy ma csináltam ismét FR-t Google visszaállítással, így a feature visszajött. :)
Akkustatsztika bug minden módon megvan, nálam folyamatos a BT kapcsolat MiBand2-vel. Fogyasztani valójában ugyanúgy nem fogyaszt jobban, mint előtte a BT.

Ütemezett ki- bekapcsolást nem használok, így az nekem nem hiányzik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7084) DroiDMester válasza Klown (#7075) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Persze hogy.... mert hajtogatod megint a baromságodat!

Nem csak most OREO -nál de már évek óta így van FŐVERZIÓ VÁLTÁSNÁL MINDÉG ALAP ÁLLAPOTRÓL INDULUNK tehát ha bevállaltad hogy frissítesz 8.ra akkor vállald azt is be hogy szánsz rá annyi időt hogy tiszta telepítést csinálsz és nyomsz egy hard resetet és nem biztonsági mentésből vissza tenni a dolgokat, mert már hányan beírtak ide hogy ugyan csináltak HR-t de náluk mégis működik a ujjlenyomat olvasóval történő értesítő sáv lehúzás, ha ez tényleg működik az NEM TISZTA TELEPÍTÉS mivel az oreo ezt nem tudja, ergó ők szépen vissza húzták a régi rendszer dolgait HR után, szóval adtak a szarnak egy pofont! :W
Aztán jönnek ide siránkozni hogy jaj ez nem megy, jaj az be ragadt, jaj de merül az aksi........ jaj de szar az OREO közbe meg csak balfaszok!

És mint mondtam NEM LETT VISSZA VONVA! éppenhogy mától elérhető a hivatalos oldalon is STABIL kiadásban

[ Szerkesztve ]

(#7085) sonique válasza DroiDMester (#7084) üzenetére


sonique
őstag

csak tudnam ki talalta ki ezt a marhaságot hogy föverzio valtasnal gyalulni kell mindent
valaki leirta azota mindenki ezt szajkozza
ha nem lehetne nem lenne ota sem 7->8 valtasnal

csak mindenkinek egyszerübb leirni hogy gyalulj mindent ha nem tudja a megoldast

(#7086) Is-tee válasza DroiDMester (#7084) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Látom teljesen elveszted az önkonrtoll-t. :) Nem mindenki ért hozzá annyira, mint mondjuk te. Ettől függetlenül szívesen olvasom azt, amit írsz, mint hozzáértő. D nekem mikor felment az Oreo, én egyből nyomtam egy HR-t, és soha nem dolgozok biztonsági mentésből, sőt, az az eslő, hogy kikapcsolom. De ettől függetlenül, így is vannak anomáliák, de tudni kell vele bánni, ha nem megy, akkor ott a 7-es, amit vissza kell tenni, aztán kész, várni a következő patch-elt oreo-t.

[ Szerkesztve ]

(#7087) Real_Necro válasza DroiDMester (#7084) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt a tiszta szep es teljes romot halando 2 kattintassal miert nem tudja felrakni?
Es most hagyjuk a szemelyeskedest meg a masik "balf@szozasat", mert elobb utobb modik fognak miatta reflektalni. Tartsuk ertelmes szinten a tarsalgast, engem amugy tok erdekel es szivesen olvasom az iromanyod, csak neha picit eros a masik leugatasa. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7088) PowerBuldog válasza DroiDMester (#7071) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Signature verification failed. Valamit nem jól csináltam? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7089) DroiDMester válasza PowerBuldog (#7088) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen valószínű rosszul! TWRP alatt nincs ilyen hiba üzenet zip telepítésnél!

***********************************************************************
Real_Necro mit nem tudsz 2 kattintással felrakni Miflash el kell feltenni már ha az oldalon lévő OREO -t akarod telepíteni ott van mellette a Flashing Guide, sajnos nem 2 kattintás nyitni kell a BL-t meg a tissot_images_7.12.29_20171228.0000.00_8.0_c9a6ea979b.tgz -t kicsomagolni stb...

[ Szerkesztve ]

(#7090) zolikaDB válasza DroiDMester (#7071) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez megy Nougat alatt?

(#7091) JJ hunter válasza tylerszeged (#7040) üzenetére


JJ hunter
aktív tag

Szia,

Probald meg az egyedi csengohangot ugy, hogy nevjegy/szerkesztes/3pont es ott a csengohang:)

Szerk.: Ez nekem 7.1.2n van igy.

[ Szerkesztve ]

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#7092) Is-tee válasza DroiDMester (#7089) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Mondjuk ez is érdekes, hogy ha flash-elni akarod a legújabb romot, akkor nyitni kell hozzá bootloadert. Ha kól értem, és értelmeztem a cikket? :) :N

[ Szerkesztve ]

(#7093) peestike válasza trebrona (#7083) üzenetére


peestike
senior tag

Meg is van rendben. :)
Lassan meg szétnézek a menüben rendesen... Oreot meg kivárom.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7094) DroiDMester válasza zolikaDB (#7090) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem, NUGAT alá nem jó mivel az OREO nak a build.prop ja van a zip ben és felül írja a telón lévőt! aminek nem hiszem hogy örülne a nugat ha oreos build.prop -ot kapna maga alá

*********************************************************************************
Is-tee : ez a lényege a zárt bootloader nek hogy nem lehet matatni a rendszerben, ha nem nyitod ki nem tudod írni a partíciókat akkor hogy is tudnád flashelni? ezért van az miflash progiban az az opció hogy clean all and lock tehát ha végez a felírással vissza is zárja magától

[ Szerkesztve ]

(#7095) Is-tee válasza DroiDMester (#7094) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Igen ez jogos. Akkor lehet én értettem félre valamit, mert van egy olyan opció is, hogy : "Clean all: All data and user configuration will be cleaned, and the lock state of the device is 'Unlocked' after flashing". Ez úgy értelmeztem röviden, hogy minden törlődik, és flash-elés után nyitott lesz a bootloader. Magyarul, hogy ki is nyitja, sorry :( Csak ugye bennem a régi telefonok vannak még, pl: Xperia M4-ről váltottam, ott ugye úgy ment a flash-elés, hogy rákötötted a gépre, és autómatikusan végig ment, és, ha olyan telefonod volt, akkor bootloader-t sem tudtál nyitni, mert tégla lett a telefon.

Hétvégén lesz egy kis időm, akkor utána olvasok! :)

[ Szerkesztve ]

(#7096) PowerBuldog válasza DroiDMester (#7089) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Akkor értem. Csak a gyári recoveryt használtam. Csak ezért nem rakom fel :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7097) Real_Necro válasza DroiDMester (#7089) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ok, mobil nezetben nem ertettem de mar meg van.
Lenyegeben akkor ha most a jelenlegi oreora a leiras alapjan felrakom az uj rendszert, akkor lesz egy teljesebb oreom es az ota frissitesbis menni fog utana?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7098) DroiDMester válasza PowerBuldog (#7096) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem kell felrakni! Lehet csak 1 indításra is TWRP-t indítani, már korábban linkeltem is be itt a fórumon egy megoldásomat rá! igaz az még NUGAT ra volt! És valószínű OREO alatt nem fogja tudni csatolni a data partíciót bár ez nem is kell ha van OTG cuccod és arról telepíted a zip et!

De csinálhatok friss verziót ami megy OREO alatt is

-------------------------------------------------------------------------------------------
#7095 Is-tee : 3.opció van jobb alul(és van még 2 rejtett ami nem ajánlott)

1, clean all: ez töröl mindent, magát a belső tárhelyet is, és nyitva marad a BL

2, save user data: ez csak magát a ROM ot telepíti és megmaradnak a telefonon lévő dolgaid és beállításaid, tehát sem a DATA partíciót sem a belső tárhelyet nem törli, és nyitva marad a BL

3, clean all and lock: ez ugyan az mint az első, csak mikor végzett ez vissza zárja a BL-t

De utólag is bármikor(kivéve ha nem rootoltál mer akkor csak bootloop ot kapsz) vissza lehet zárni fastboot oem lock paranccsal, nem kell hozzá a 3.as opciót választani ha zárni akarod a BL-t

[ Szerkesztve ]

(#7099) DroiDMester válasza Real_Necro (#7097) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen ez a módszer teljesen hivatalos megoldás, és utána ha lesz oreo ra OTA frissítés jelezni fog és települ

(#7100) anorche1 válasza DroiDMester (#7098) üzenetére


anorche1
őstag

"De bármelyik módot is választod ahoz hogy flashelni tudj előbb ki kell nyitni a BL -t"

Nem, nem kell.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.