Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Nerd válasza József720 (#7849) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hmmm. Novemberben en is szivtam egy nagyot wazevel, de az meg moto g5-tel volt.

Akkor arra jutottam hogy attol bolondult meg hogy amikor a kocsiba ultem meg latta a wifit, es amikor atallt mobilnetre akkor meghulyult.

Azota inkabb kinyomom a wifit waze elott...

[ Szerkesztve ]

(#7852) Fall-N válasza judas13 (#7847) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos igen, akkor jön rá az ember, hogy kellett volna mentés, amikor elveszik valami. Én is jártam így, igaz nem családi fotó volt, hanem játékmentés. De akkor is bosszantó. Azóta megvettem a FolderSyncet és az automatán ment Megara, meg Drivera.

Egy kis bennfentes infó:

Írtam a hibáról a hivatalos Mi fórumon és kaptam egy privát üzenetet, hogy továbbították a fejlesztőnek és nemsokára jön egy újabb javítás.

(#7853) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Waze-ről jut eszembe... nekem ezzel a telóval a lakásom előtti kis utcákban olyan hülyeségeket képes tervezni.
Más telóval nem volt gond, de ennél képes lenne plusz köröket tetetni velem...

Ilyesmire gondolok. Szerencsére máshol nem szokott ilyet csinálni, a környéket pedig ismerem, de ötletem nincs, mi okozza.


(nézzétek el a gagyi paint rajzot)

Értelemszerűen a kék vonal az "ideális", a piros pedig amit ő "tervez" (nincs egyirányú út)

[ Szerkesztve ]

(#7854) oOKitsuneOo válasza Victoryus94 (#7853) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Ez nem GPS probléma, GPS nélkül is lehet útvonalat tervezni csak ott te adod meg a kiinduló pontot. Valamiért a program bènázik.

(#7855) Victoryus94 válasza oOKitsuneOo (#7854) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem mondtam, hogy GPS, csak eszembe jutott, miután emlegettétek a Waze-t. :)
Amúgy azért fura, mert más telón (Xiaomi 3S, 4A, Samsung A5) nem csinálta. A "kék vonal" mentén tervezett.

(#7856) oOKitsuneOo válasza Victoryus94 (#7855) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Esetleg, arra kezd el tervezni amerre állsz ezért megy arra az ùtvonal? Hátatfordìtva lehet a másik irányba menne.

(#7857) Victoryus94 válasza oOKitsuneOo (#7856) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az rendben, de akkor is beletesz egy plusz kört... ami szimplán felesleges. Mintha azt hinné, onnan nem lehet jobbra kanyarodni... :D (de akárhogy nézem logikátlan...)

[ Szerkesztve ]

(#7858) eclipse19


eclipse19
senior tag

Elvesztettem a fonalat: az év végi Oreo óta elvileg van már hibajavító OTA frissítés?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#7859) Atus85 válasza eclipse19 (#7858) üzenetére


Atus85
aktív tag

Igen van. És még gyorsabb is vele a teló.

(#7860) huberpe válasza Atus85 (#7859) üzenetére


huberpe
aktív tag

csak nekem nem futott még be a januári update? :)

(#7861) Nerd válasza huberpe (#7860) üzenetére


Nerd
aktív tag

nekem se...

(#7862) Atus85 válasza huberpe (#7860) üzenetére


Atus85
aktív tag

Összefoglalóban benne van, hogy tudjátok kicsit megsürgetni.

[ Szerkesztve ]

(#7863) Viktor0610 válasza Atus85 (#7859) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ami nekem különösen tetszik Oreo alatt, hogy villámgyorsan települnek a programok.

Már nagyon zavart a Gmail nem megfelelő működése, gondoltam, kipróbálok egy HR-t, és a csillió programot pikk-pakk lefrisítette.

Samsung Galaxy A54

(#7864) huberpe válasza Atus85 (#7862) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen, csak ugye olvasni itt ellenérveket is azzal kapcsoltaban, uh én megvárom míg természetes úton megérkezik. :)

(#7865) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Mennyire ajánlott ez a telefon olyan személynek aki nem szeret mókolni, megveszi és használja úgy ahogy kijön, persze a frissítéseket telepíti rá, meg az áruházból amit szeretne ?
Van valami típus hibája esetleg ? Köszönöm.

(#7866) Nerd válasza andrás47 (#7865) üzenetére


Nerd
aktív tag

Mivel Android One keszulek ezert frissites lesz jo sokaig, igy emaitt nem kell mokolni.

En egyelore elegedett vagyok vele. Tokot mindenkepp vegyel ra, eszmeletlen modon karcolodik, ket honapig hasznaltam tok nelkul, alapvetoen vigyazok a cuccaimra, de ennek meg a kamera uveglapja is megkarcolodott... :(

(#7867) Nerd válasza Atus85 (#7862) üzenetére


Nerd
aktív tag

no way, egyszer mar kellet HR miatta, nincs nekem erre idom :P

[link]

(#7868) evooo válasza DroiDMester (#7684) üzenetére


evooo
aktív tag

Köszönöm,

(#7869) Mankó


Mankó
veterán

Az A1 és a Redmi 4x között vacillálok. A 4x-nek jobban tetszik a nagy aksija, minden másban az A1, kicsit talán méretben is jobban húzok az 5 colhoz,
Az A1 milyen aksi használatban, mennyi kijelző időt bír? Ti melyiket ajánlanátok, 20 ropi a különbség.

(#7870) Atus85 válasza Mankó (#7869) üzenetére


Atus85
aktív tag

Az akksija valóban kisebb az A1-nek de egy 3000 mAh - s telohoz képest jobban bírja az otimalizacio és a Stock android miatt. Minden másban viszont jobb az A1: gyorsaság, (oreo alatt még sokkal gyorsabb) kamera, hangszóró, zene fulessel, osszeszereles minősége , Oreo is megjött már stb.

(#7871) Nandivagyok válasza Mankó (#7869) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Méret és teljesítmény alapján dönts szerintem. Akksiban a családban lévő 4x kb 8 óra kijelzőidőket húz, de elég hektikus. Az A1-em másfél nap alatt 6-7 órát mindig elmegy. A takarékosabb cpu a nagyobb kijelző ellenére ennyit számít. És a teljesítménye is jobb, a 4x alacsonyabb felbontású kijelző mellett is meg tud feküdni néha, legalábbis öcsém erős felhasználási szokásai mellett.
Méretre 4x, minden másban A1.

[ Szerkesztve ]

(#7872) Viktor0610 válasza Mankó (#7869) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem ide való téma, hanem inkább a Melyik okostelefont vegyem? topikba, de a különbségek mérlegelése mellett a döntés a tied. :)
Akksiban a 4X jobb, ott a MIUI (ez ugyan szubjektív, de nekem pl. kicsit hiányzik az A1-ből), kamerában az A1, a frissítéseket valószínű ez kapja tovább. A mérete is jóval nagyobb, határozottan nehezebb a kezelése a nagyobb méret miatt, pláne, hogy nincs egykezes mód.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7873) Mankó válasza Viktor0610 (#7872) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi srácok a gyors válaszokat, akkor a méret fogja eldönteni a kérdést. :R
LG G2-ről váltok különben.

Atus85: köszi neked is, nagyon jó olyan véleményt olvasni, akinek mind2 telefonnal van tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#7874) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Tegnap leptem meg én is magam egy ilyen telóval. Lenne egy két kérdésem.

Első bekapcsolás, és beállítások után feldobja a decemberi frissítést. Érdemes felrakni rá?
Másodszor: lehet valahogy rezgő és hangos üzemmód közt egyszerűen váltani?
Az akksiját elsőre kicsit gyengének találom, de gondolom pár töltés és majd szépen beáll.
Amúgy egész jó gép, és pörög mint a baj :D

"Samsung s23 ultra®

(#7875) Aurig@ válasza Nerd (#7866) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem tudom hogyan használjátok, de nekem most 3 hónapos a telefon, csak egy átlátszó, vékony szilikon tok van rajta. Sem a kijelzőn, sem pedig a kamera előtti üvegen, egy hajszál vékony karcolás sincs. Mindennap viszem melóba, ahol az asztalomon van, hazafelé csak beteszem a zsebbe, még sincs karc.
Szilikon tokot is csak azért vettem rá, mert baromi csúszós egyébként.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#7876) Atus85 válasza Dika22 (#7874) üzenetére


Atus85
aktív tag

Hangerő gomb lefelé hosszan. Érdemes felrakni, mert majd az oreot is megfogod kapni.

[ Szerkesztve ]

(#7877) Dika22 válasza Atus85 (#7876) üzenetére


Dika22
tag

Rendicsek. Köszi szépen! :)

"Samsung s23 ultra®

(#7878) Fall-N válasza Aurig@ (#7875) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem sem karcolódik, de a csúszós hátlap miatt van rajta tok. Bár amennyire nem szerettem, annyira bejönnek most a tokok, úgyhogy valószínűleg ezután is venni fogok tokot, ha lesz majd másik telefonom (nem mostanában lesz). Most fekete homok tapintású MSVII tok van rajta, üveget nem védem senkivel, mert soha nem volt egyik tudom kijelzője sem karcos.

[ Szerkesztve ]

(#7879) Gabesz84 válasza Dika22 (#7877) üzenetére


Gabesz84
őstag

1 hét zsebben hordás után meghajlott picit a telefon. A lock gomb mellet cseppet fel is puposodott az oldala.
Szerencsére visszahajlitva alig látszik. Ez így elég tré. Volt ennél sokkal olcsóbb telefonom is amit nem hordtam sose tokban, és semmi baja nem lett (lumia640). Szal tök jó hogy fém, meg prémium érzés, de ez így nem annyira tetszetős.

Luphie tokja van már valakinek? Az eleg strapabírónak tűnik hogy a további sérüléseket megússza.

(#7880) Dika22 válasza Gabesz84 (#7879) üzenetére


Dika22
tag

Értelek. Megpróbálok vigyázni rá. Én egy ilyen tokot rendeltem rá, mert eléggé csúszik.

[ Szerkesztve ]

"Samsung s23 ultra®

(#7881) Viktor0610 válasza Gabesz84 (#7879) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nagy méret és a vékonyság ára. A Nokiád gondolom, kisebb és vastagabb is volt. ;)

A megoldás: valami kemény tok. Pl. Nillkin Frosted Shield.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7882) bepken


bepken
veterán

GCMod5-ot használóktól kérdezem: a selfie porté mód hogy szuperál nálatok?

ha sima selfie-t lövök, akkor rendben vannak a színek. ha viszont a portré módot választom, akkor olyan, mintha valami magenta szűrős effektet dobnék rá....minden ilyen arcszépítős szarság ki van kapcsolva.

jelenleg ezt a verziót használom: MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2d.apk - (Nexus 6P + default)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7883) DroiDMester válasza Viktor0610 (#7881) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Olyan tok NEM LÉTEZIK ami védene a meghajlás ellen! Az említett Nillkin meg kb semmi ellen nem véd, max arra jó hogy ne legyen karcos a hátlap meg ne legyen olyan csúszós a fogása!

(#7884) Viktor0610 válasza DroiDMester (#7883) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értem én, hogy amit én használok (tok, fólia), az szerinted nem jó ;] , de akkor is fenntartom, hogy a Nillkin tok megvédi a telefont az elhajlástól.
Ugyanis nálam pl. farzsebben van szinte folyamatosan, és semmi hajlás nincs a készülékben.
Egy baj van vele, hogy a tetejét és az alját nem védi, így a fekete készülék tetején a festék pontokban lekopott. :((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7885) Nerd válasza Aurig@ (#7875) üzenetére


Nerd
aktív tag

hatso kamera karcolodott...

(#7886) DroiDMester válasza Viktor0610 (#7884) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hidd el hogy az a tok SEMMIT nem véd hajlás ellen!

RN3ProSE telón, 2.hét használat után meghajlott a teló vele öcsémnek, amúgy meg HULLADÉK kategória, 50.centiről le esett parkettára és szana szét repedt a tok a sarkánál, EREDETI tok volt még mielőtt rámondanád hogy valami hamisítvány volt!

(#7887) Viktor0610 válasza DroiDMester (#7886) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nekem különleges Nillkin tokjaim lehetnek, mert többségükben jól védenek... ;]

Samsung Galaxy A54

(#7888) Fall-N válasza Viktor0610 (#7884) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért jobbak az MSVII, IMAK, Mofi és Luphee tokok. Gyakorlatilag hasonlítanak egymásra mind (azonos gyártási hely?).

Szépen körbe ölelik a telefont és úgy néznek ki, mintha a gyári hátlapot fognád. Hangerő és Power gombot is védik, de nem zavarják a gomb nyomáspontját. (billenő módon vannak kialakítva, egy oldalról vannak rögzítve a tokhoz. Nem vastagítjáj túl sem a telefont, mint az előző Transform vagy a sokat ajánlott Carbon és szálcsiszolt fémet imitáló szilikon tok. De ennek az az ára, hogy esés ellen biztosan nem védenek teljesen. Arra a vastagabb tokok a jók.

MSVII jó fogásra és jó anyagból is van. Nillkin sem rossz, de mivel alul és felül nyitott ezért könnyen lepattoghat a sarka.

[ Szerkesztve ]

(#7889) Viktor0610 válasza Fall-N (#7888) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ez nem vékony? Mármint, ahhoz, hogy az elhajlást kivédje.
Kolléga Mi 5-jén valami vékony kemény tok van, de a készüléke elhajlott már többször.

A Nillkinben az tetszik, hogy kicsit vastagabb, tehát masszívabb is.

Samsung Galaxy A54

(#7890) DroiDMester válasza Viktor0610 (#7887) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itt a fórumban is többen panaszkodtak hogy normál használat mellett is(nem ejtették le, nem vágták falhoz) el repedt ez a híres tok!

PL : egyik, és utána képpel illusztálva, és itt is ugyan ez a gond

És mint mondtam nálunk is hasonlóan járt(csak még jobban szana szét tört), bár itt volt némi esés, de pl egy 300.Ft os kemény vékony tok nagyobb eséstől sem sérült semmit, se a tok se a teló!

[ Szerkesztve ]

(#7891) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Én a Luphie tokkal szemezgetek, mert nem tetszik nillkin toknal hogy alul még felül nem véd.
A hivatalos oldal szerint viszont nincs fekete. AliExpress én azt is találtam, gondolom nem eredeti.
A többi szín meg eléggé visszataszító.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7892) Victoryus94 válasza DroiDMester (#7890) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ehhez hasonló tokom volt még 3S-re... néhány hónap után repedt, tört. (pedig figyeltem rá)

(#7893) Geresics


Geresics
addikt

hát én rendeltem ebayről 5 tokot, az egyik csak jó lesz! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#7894) Gabesz84 válasza Real_Necro (#7891) üzenetére


Gabesz84
őstag

Az a baj ezzel a lufival, hogy sok helyen eláll a telefontól, szerintem emiatt könnyen bemegy az üveg alá a piszok, és undorítóan fog kinézni 1 hét után. Legalábbis youtube-on fenn lévő videóból nekem ez jött le.

Én most ezt rendeltem meg, ami valamennyire keménynek tűnik ránézésre, talán még értelmesen is fog kinézni a telefonon...

Viktor0610:
Egyébként meg nem értem hogy miért kell erőltetni a fém burkolatot ha nem sikerül normálisra legyártani. A nokia / MS féle műanyag (polikarbonát) telók sokkal strapabíróbbak voltak ennél. Utoljára xperia Z ultrát sikerült meghajlítnom kicsit, de azon sem maradt maradandó nyom.
MS-ből a lumia 640 az kb ugyanilyen széles volt, de kicsit rövidebb talán, a 950XL pedig nagyobb. Egyiken sem volt semmi tok, sőt utóbbit gagyi kínai színes hátlappal használtam, és egyik sem hajlott meg soha úgy hogy az bármi sérülést okozott volna rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#7895) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Egy értesítést szeretnék letiltani, de még nem jöttem rá, hogy teljesen hogy tudom lelőni. Cellán belüli értesítések a neve, akkor jön elő, ha pl másik faluban, vagy városban járok, és idegesít mivel naponta ingázok munkahely miatt. Képek alább:
[kép1]
[kép2]
[kép3]

Baggio

(#7896) Viktor0610 válasza Baggio04 (#7895) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kicsit el van rejtva, ha jól sejtem.
Messages - {három pötty} - Beállítások - Speciális - Vezeték nélküli értesítések - {három pötty} - Beállítások.
Itt kiveszed a pipákat. :)

Samsung Galaxy A54

(#7897) Victoryus94 válasza Baggio04 (#7895) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyet még nem is láttam. Nekem minden be van kapcsolva, de soha semmilyen értesítést nem kaptam így.

ui.: Jaaa, látom határ menti vagy. Így már világos. :)

[ Szerkesztve ]

(#7898) Viktor0610 válasza Victoryus94 (#7897) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, más szolgáltatónál vagytok.
Én -telenorosként- szintén nem találkoztam ilyennel. :)

Samsung Galaxy A54

(#7899) trebrona válasza Victoryus94 (#7897) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szolgáltatófüggő.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7900) Fall-N válasza Real_Necro (#7891) üzenetére


Fall-N
veterán

Vegyél az IMAK, MSVII és a Mofi közül. Ha erősebb védelem kell, akkor Transform, Carbon, Armor szóra keress rá. Ezek jók és vannak róla tapasztalatok. Nillkint akartam én is eredetileg, csak láttam az írásokat, hogy ilyen rossz minőségű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.