Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) doooo válasza Piftuka (#92) üzenetére


doooo
veterán

Én egy fél perces videót is szívesebben nézek meg sztereó hangszórók mellett...

Mi értelme van ennek egy tech-fórumon amúgy? Ennek a középkori "most komolyan minek ez" mentalitásnak? Amikor egyértelműen süket fülekre találsz vele, így 2021 közepén... :U

Egyébként, hogy mást ne is említsek a képernyő minőségének fontosságával kapcsolatban: kamera. Hogy tudod jól használni, ha rohadtul nem azt, és nem úgy látod a kijelzőn, amit és ahogy a valóságban látsz?
Monokróm kijelzőn, ami neked elégséges lenne, lehetetlen ilyesmi. Bár tudom, tudom... "minek a kamera egy mobilra?"
Jó kérdés, tedd fel a hétvégi filozófus-találkozón, a "mi értelme az életnek", és a "mi hasznunk van abból, ha bebizonyosodik, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban" kérdések között.

Az az érdekes, hogy te még mindig azt képzeled, hogy ezek a kütyük csak telefonálásra, meg SMS-re vannak kitalálva. Ezek zsebszámítógépek már jó ideje. És mondok még jobbat: sok millió embernek ezek az egyetlen kütyüik. Nincs TV, nincs PC, laptop, tablet, meg ki tudja mi. Csak egy mobil. Vagy mert annyira szegények (Indiában, Afrikában könnyű találni ilyeneket, de megkockáztam, bárhol), vagy mert szegények is, meg épp annyi lehetőségük van, hogy valami megapolisz rejtett bunkervárosában élnek egy 2x2-es "szobában". Mint például a Pekingben munkát keresni kényszerülő vidékiek, akik a néhai atombunkerekből és alagutakból kialakított föld alatti városban élnek, milliónyi honfitársukkal együtt (guglizd csak be, nagyon érdekes, tiszta sci-fi; ők is olyan elvetemültek, akik filmeket is néznek ekkora képernyőn). Na nekik sokat jelent, hogy egy mobilban minél több funkció benne legyen (de ettől a szélsőséges példától függetlenül is, nyilván olyanoknak is fontos, akik azért jobb körülmények között élnek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.