Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Hát ez durva... (elnézést az ismétlésért)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#202) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ez, hogy bezárják a xiaomi.eu-t, ez mit jelent, mit okoz? Nem lesznek multilang ROM-ok, vagy majd máshol lesznek?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#203) Milestone2 válasza Milestone2 (#202) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Már leszedték, ez volt kiírva (vagy csak egy hacker...?):

XIAOMI.EU (Unofficial fan support site) closure notice

Due to recent actions by Xiaomi Corporation in China I have decided to mark the immediate closure of Xiaomi.eu. This is largely due to the fact that Xiaomi and its MIUI team have decided to take resources from our sites multi language project without any form of respect, credit or care. We have had no prior contact from Xiaomi to ask us if we wanted to help resource this work, they have simply bypassed us and took all the hard work of translators and absorbed it into the own workflow.

No one should be treated this way, im very sad to be writing this content today but this cannot go on another day. Xiaomi need to realise that actions have consequences and unfortunately for them this is the consequence.

File mirrors will be deactivated in DNS shortly so grab what you need NOW

I will leave a link open to the forum here for a few more days in case any one needs to get information but the board will be READ-ONLY

Thanks for all the support over the years, its been a fun, emotional ride, but its time to finally close the doors and say goodbye to a corrupted company with one thing in their sights... profit and greed

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#204) s4tch válasza pietrrr (#199) üzenetére


s4tch
veterán

"az érezhető különbség csak a kijelző, ami fullHD helyett "csak" HD"

Nem éppen. Van itthon egy Hongmi és egy Mi3. Érezhető különbségek az evidens méreten kívül:
- a Mi3 jobban össze van rakva. A unibody ház, a fém váz sokat számít.
- A Mi3 jobban is néz ki. Persze ez szubjektív, de még nem nagyon láttam olyat, akinek a Mi3 ne tetszett volna.
- Gyorsabb a rendszer. A Hongmi sem lassú, a Mi3 viszont qrvagyors.
- Van heti ROM frissítés, most jött ki félhivatalos forrásból a MIUI mellé egy AOSP ROM. Ilyen a Hongmira nincs. A drágább kütyüknek jellemzően hosszabb az életciklusuk (kivéve, ha Sonyról van szó).

Több pénzért ebben az esetben jobb hardvert, jobb minőségérzetet, jobb támogatást kap az ember. Nem mondom, hogy a Hongmi nem jó (sőt, én még erősebb forintnál, 40 körül vettem, annyiért meg bőven megéri), de indokolt a Mi3 felára. A kijelző egyébként a Hongmin is bőven elég nagy, szép teltek a színek, éles a kép, de a Mi3 azért kényelmesebb olvasásra, böngészésre, levelezésre.

Funkcionálisan nincs őrületes különbség, de ilyen megközelítésben youtube-ot nézni meg viberezni a 30 ezres Jiayu G2F is tökéletes. Ha neked nem éri meg egy készülék felára, ne fizesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#205) Barthezz2 válasza pietrrr (#199) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Persze, ha nem tömöm tele a telefonom 4k filmekkel, nem torrentezek rajta napi 500Gb adattal, és nincs rajta a play store játékkínálatának a fele, akkor nekem elég egy Galaxy Ace is nem? Hagyjukmár..

Everybody lies.

(#206) scope2007 válasza Milestone2 (#203) üzenetére


scope2007
addikt

valóban.. eltűnt az oldalról.. lehet tényleg meghekkelték lol

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#207) pietrrr válasza Barthezz2 (#205) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Kétség kívül nagyon jó telefon, ár-érték arányban meg főleg, ez nem kérdés.

Viszont tényleg nem értem ilyen felhasználással miért vesznek az emberek 130ezres telefont. Nekem snapi 400-assal szerelt HD kijelzős telefonom van, és tökéletesen megfelel (több dologra, mint amit te leírtál), és a minősége is van olyan, mint egy MI3-nak (nyilván a FullHD-t leszámítva).

Létezik élet a Xiaomin túl is :DD

(#208) vadkörte válasza pietrrr (#207) üzenetére


vadkörte
addikt

Akkor részletezd kérlek, szerinted ki azt akinek ilyen tudású/teljesítményű telefon kell?

Mert az, hogy TE teljesen elégedett vagy a Snapdragon 400-as telefonod teljesítményével és tudásával rajtad kívül az égvilágon senkit sem érdekel. Mellesleg én is elégedett vagyok az MTK6589-es telefonommal.
De ha lenne lehetőségem egy Mi3/Mi4 szintű telefon (konkrétabban ezek) megvásárlására, gondolkodás nélkül megvenném bármelyiket.
Még akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy az én felhasználói szokásaim erősen ortodox jellegűek.

[ Módosította: Barthezz2 ]

Üdv. V. Körte

(#209) Zsocy155 válasza vadkörte (#208) üzenetére


Zsocy155
őstag

:C

(#210) Barthezz2 válasza vadkörte (#208) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit azért pofoztam rajta.. ;)

Everybody lies.

(#211) Milestone2 válasza Barthezz2 (#210) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:DDD Ortodox? :DDD

Te olvastad reggel a Xiaomi.eu-n "történteket"?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#212) vadkörte válasza Barthezz2 (#210) üzenetére


vadkörte
addikt

OK! Lehet kicsit nyersen fogalmaztam. :B

Üdv. V. Körte

(#213) Barthezz2 válasza Milestone2 (#211) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, amit ide bemásoltál, de addig nem foglalnék állást, míg ki nem derül mi történt. Reméljük csak egy rossz vicc volt.

Everybody lies.

(#214) <Adamsky> válasza Barthezz2 (#213) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Haj!
6-os Miui ügyben valami fejlemény? Mikor volt / lesz / várható vm. nagyobb update-et? Van-e valamilyen "todo list", hogy mit terveznek beletenni / javítani?

(#215) s4tch válasza <Adamsky> (#214) üzenetére


s4tch
veterán

A Hongmi/Redmi 1S decemberre kapja meg. Mivel ezekre a modellekre csak stabil verziójú szoftver van, feltehetően addig a Mi3/Mi4 vonal is eljut egy stabil 6-os MIUI-ig.

Feature lista nyilvánosan sajnos nincs.

(#216) Pepeninho válasza Milestone2 (#211) üzenetére


Pepeninho
őstag

Miről maradtam le?

Ps4, p30 pro

(#217) Milestone2 válasza Pepeninho (#216) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Reggel ez fogadott a xiaomi.eu szokásos nyitólapja helyett.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#218) Milestone2 válasza Pepeninho (#216) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Konkrét válasz még nincs, de egy fórum már indult róla az oldalon...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#219) Pepeninho válasza Milestone2 (#218) üzenetére


Pepeninho
őstag

Köszi, közben megtaláltam. Annyira engem nem kavart fel.

Ps4, p30 pro

(#220) vagyula válasza Pepeninho (#219) üzenetére


vagyula
senior tag

Majd felkavar, ha nem lesz csak csirkeláb a xiaomikon :))

miui.hu

(#221) Milestone2 válasza vagyula (#220) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyilvánvalóan azokat érinti leginkább akik eddig a Multilanguage ROM-okkal dolgoztak, az ő munkájukat vették semmibe, finoman fogalmazva.

De ebből következőleg minden felhasználót érint aki nem angol ROM-ot használ.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#222) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Többet a magyarországi garancia sem akadály (nyilván egy kis felárért cserébe)

(#223) Pepeninho válasza <Adamsky> (#222) üzenetére


Pepeninho
őstag

Nekem 115ért 1 év magyar garim van!

Ps4, p30 pro

(#224) szacso válasza Pepeninho (#223) üzenetére


szacso
csendes tag

Szia, Honnan rendelted ilyen jó áron? Nálad is akad a widgetek-nél? Valaki említette itt a fórumon...Épp emiatt cserélném le a HTC-met. Köszi a választ!

"You Can't Always Get What You Want"...

(#225) s4tch válasza Milestone2 (#218) üzenetére


s4tch
veterán

(#226) Barthezz2 válasza szacso (#224) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Már nem akad a 4.9.12-es ROM-mal.

Everybody lies.

(#227) Milestone2 válasza s4tch (#225) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kérdés okoz-e bármit ez az oviskodás.
Meglátjuk, most nem is foglalkozom tovább az olvasgatással. Észre fogjuk venni , ha Mark háborúja elér valamit is...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#228) Fejvadi válasza Milestone2 (#227) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most sikerült még csak elolvasni a bemutatót, köszi a leírást.

(#229) scope2007 válasza Fejvadi (#228) üzenetére


scope2007
addikt

talán köv hónapban meglesz nekem is... már várom, végre nem fogy majd el a rom/ram 5app telepítése után xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#230) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Többen írták, hogy kisebb mint az Mi3, de arról már nem, hogy vastagabb.

(#231) s4tch válasza Fejvadi (#230) üzenetére


s4tch
veterán

Vastagságban 0,8mm a különbség, kb. semmi jelentősége. Viszont a Mi4 fél-fél centivel keskenyebb és rövidebb, ez azért nem elhanyagolható.

A Mi4-ben az ára nem tetszik. Ha 20e ráfizetéssel meg lehetne oldani a cserét, egy percig nem gondolkodnék.

(#232) Fejvadi válasza s4tch (#231) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Engem nem zavar. se a szélessége se a magassága, viszont az a vastagság különbség igen.
A tablettem is csak 1mm-el vékonyabb, de igencsak más érzés kézbe fogni.
Nem egyformák az ízlések.

(#233) Barthezz2 válasza Fejvadi (#232) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De azért nem mindegy, hogy valami 10x10m és 1cm vastag, vagy 10x10cm és úgy 1cm vastag. Teljesen más. Ugyan így a tablet nagyobb területénél nyilván a közel ugyan akkora vastagság kecsesebb, mint telefonnál. Szóval így nem túl jó hasonlat.

Everybody lies.

(#234) Fejvadi válasza Barthezz2 (#233) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igazad van és így nem is gondoltam bele a hasonlatba.
Akkor egy másik hasonlat:
Galaxy S3 csak 0,5mm-el vastagabb, de nagyon is érezhető.
Különben meg nem is ér ennyit az egész, csak arra írtam, hogy mindenki csak azt emeli ki, hogy így meg úgy mennyivel kisebb. Az Mi3 meg laposabb :-)

(#235) Barthezz2 válasza Fejvadi (#234) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igaz, kinek mi :)

Everybody lies.

(#236) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Itt miért nem történik semmi? Kevesen vettek még? Szívesen olvasnám a tapasztalatokat.

(#237) Zsocy155 válasza Fejvadi (#236) üzenetére


Zsocy155
őstag

A másik Mi4 topic talán jobban pörög.

(#238) Fejvadi válasza Zsocy155 (#237) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

KÖSZÖNÖM !!

Nem is vettem észre, hogy van másik is.
Akkor most lesz mit olvasnom:-)

(#239) Zsocy155 válasza Fejvadi (#238) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nincs mit. :)

Én pár hónappal ezelőtt eldöntöttem, hogy Mi4 vagy Mi3 lesz e következő telefonom, azóta külön figyelem ennek a 2 telefonnak a fórumait (is). Azért tudtam, hogy van másik topic is.

(#240) Fejvadi válasza Zsocy155 (#239) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ln Mi3-t vettem, mert csak előjegyzés volt a Xiaomi shopban Mi4 akkor még, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Persze érdekel az Mi4 is, de váltani valószínű az Mi5.re fogok majd.

(#242) Luck Dragon

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a Xiaomi magyar oldalán lévő készülékekre vonatkozó garancia hány évre szólóan adják mert vagy én vagyok fáradt vagy vak de egyszerűen nem találtam, És ha itt vásárolnánk készüléket az most rendesen magyar lesz? Bocsánat a buta kérdésért de nem vagyok benne jártas. Mit kell róla tudnom?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#243) Q válasza Luck Dragon (#242) üzenetére


Q
senior tag

Inkább ebbe a fórumba tedd fel a -> kérdésed<-. Ez jobban pörög.

(#244) Luck Dragon válasza Q (#243) üzenetére

Köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#245) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Mobilaréna teszt alatti topik ERRE.
Ezt a topikot zártam, hogy ne szakadjon ketté a téma.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.