Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Baggins86 válasza tDr1v3r (#3292) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Köszii!

(#3302) szkorhetz válasza tDr1v3r (#3298) üzenetére


szkorhetz
őstag

Jobbnak tűnt sokkal, mint V5 alatt és a gyári böngésző is gyorsabbnak tűnt. Persze, sehol sincs egy Chromehoz képest...

(#3303) tDr1v3r válasza szkorhetz (#3302) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálam totál rossz. Még a framerate is rosszabb lett... pedig elég tisztán látszik hogy ez csak egy szimpla reskin.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3304) tupacamaru válasza Fejvadi (#3300) üzenetére


tupacamaru
veterán

MIUI-> Sound Recorder mappába tedd a csengőhangokat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3305) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Proximity szenzor érzékenysége nálatok milyen.

Nálam sok esetben nem éled fel hívás közben.. és roppant idegesítő tud lenni ha véletlen rányomok egy hívásra...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3306) tDr1v3r válasza Graphics (#3305) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fólia van a készüléken?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3307) Fejvadi válasza tupacamaru (#3304) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nincs olyan mappa még a rejtett fájlok között se.
Van egy Music mappa, de ott sem látja utána se a zene lejátszó se a csengőhang beállítás

(#3308) zolikaDB válasza Fejvadi (#3307) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyen mappa nekem sincs.
Ujrainditottad azota?

[ Szerkesztve ]

(#3309) tupacamaru válasza Fejvadi (#3307) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor hova vesz fel a hangfelvevő? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3310) morfondőr válasza Fejvadi (#3294) üzenetére


morfondőr
őstag

MIUI mappában ringtone mappa. Ha nincs létre kell hozni! Nekem oda vannak másolva és működik.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3311) Graphics válasza tDr1v3r (#3306) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Sejtettem, hogy ezzel szopom be. Igen, még van, de akkor csere-bere lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3312) bozarjoska válasza tDr1v3r (#3303) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tiszta telepítéssel tökéletes! Minden! Sokkal jobb és gyorsabb mint v5, semmi újratöltés!

(#3313) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Rendelhető már a Mi4 64GB Black, amin megy a 4G EU-ban?
Honnan ajánlott a rendelés?
Oneplus One-t nyúzom most, de hiányzik a miui és a Mi3 annyira kézre állt, de azt lepasszoltam páromnak.

Üdv,
Fecó

(#3314) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#3312) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Te próbáltad tiszta telepítés nélkül is? Érezhetően gyorsabb, és több a szabad RAM a tiszta telepítés óta? Ez mondjuk egyáltalán nem lenne hihetetlen, ha érezhető változás van, lehet, hogy nekem se ártana egy tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3315) Fejvadi válasza tupacamaru (#3309) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most létrejött magától ez a mappa.

(#3316) Fejvadi válasza morfondőr (#3310) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Létrehoztam, hiába

(#3317) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Srácok!!

Itt nem a hova a gond, mert hiába a mappa.
Az elején írtam, hogy még a zenelejátszó sem látja, se az ogg. se az mp3 felmásolt fájlokat.
Valami társítást pedig lát, mert a kiterjesztést érzékeli és a megfelelő icont teszi a file elé.
Mindegy hova teszem a zenelejátszóba meg se jelennek a számok.

(#3318) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#3314) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tiszta nélkül nem próbáltam, szabad ramom ugyanannyi mint v5ben (4-600mb) de a multitasking sokkal jobb, gyorsan vált az alkalmazások között!

Fejvadi
V5 vagy v6?

[ Szerkesztve ]

(#3319) bozarjoska válasza vfeco (#3313) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nem

Fejvadi
Most látom v5 csak mobilnézetben nem írja...
Na ahhoz hoz lásd a zenelejátszóban át kell állítani a szűrést mert gondolom alapon van ami azt jelenti hogy nem látod a 800kb méretű alatti fájlokat, azt vagy vedd lejebb vagy tedd át mappás szűrésre a zene app beállításainál! Így gondolom be bíród majd állítani onnan csengőhangnak, mondjuk én alapot használom meg v6 de hátha

[ Szerkesztve ]

(#3320) virkir válasza vfeco (#3313) üzenetére


virkir
veterán

A megoldás

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3321) s4tch


s4tch
veterán

Nem is olyan gyászos ez a v6. A menü gomb hiánya a legnagyobb probléma, de csak azért, mert ekkora a telefon: a legtöbb szoftvernél a menü felülre költözött, ott nehéz elérni egy kézzel, egyszerűbb volt a bal gombot használni. Remélem, előbb-utóbb menni fog a Mi-Tools, és a fejlesztő kitalál erre egy hacket. A lehúzható menü testre szabása hiányzik még, pl. jól jönne, ha a teljesítményprofilt és a GPS-t lehetne közvetlenül innen állítani. Az üzenetek felugró ablaka visszajöhetne, illetve az értesítések is működhetnének a programok saját ikonjaival a három pötty helyett, és kb. ennyi, ami lehetne másképp.

A buta kamera nem gond, lehet használni helyette tucatnyi szoftvert, pl. egy módosított CM kamerát (amivel egyébként megy a 120fps-es lassított felvétel is). A launchert összecsippentéssel testre lehet szabni. Egyébként pofás a felület (az Apple dizájnerei értik a dolgukat ;] ), elég gyors a működés, pl. az animációk szerintem gyorsabbak, mint v5 alatt. Továbbra is jó a böngésző, bár az indítóképernyőre újra ki kellett tenni a kedvenc ikonokat. A multitaskkal nekem v5 alatt sem volt problémám, igaz, a fb-hoz hasonló memóriazabáló szirszarokat nem használok.

(#3322) cimp


cimp
senior tag

Nekem viszont már többször előfordult, hogy hívtak és nem tudtam felvenni, meg semmit sem csinálni vele. Hívásnál alul feljönnek a gombok fölötte a név, ilyenkor működik. Többször előfordult, hogy felül volt a név és a gombok, a zöld gombot felhúzva eltűnik minden, csak a név marad ott és csörög tovább.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3323) Fejvadi válasza bozarjoska (#3319) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

KÖSZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Megoldottad minden zenei gondom :-)
Most aztán mindent lát, mindenhol.
Alapra volt állítva a szűrés és ahogy írtad a túl kicsi fájlokat nem mutatta.
Most már minden mappából beolvas mindent.
Lehet szépen rendszerezni mit honnan lásson. Ez király.

(#3324) virkir válasza s4tch (#3321) üzenetére


virkir
veterán

Tehát akkor tömören összefoglalva.
Amit a v5-höz képest megváltoztattak az úgy szar ahogy van :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3325) Tomi_Ohl válasza s4tch (#3321) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szerintem ez az értesítéses dolog nem olyan nagy baj.
Ha jött valami értesítés addig, amíg le volt zárva a kijelző, akkor megjelenik a lock screenen.
Ha jön egy értesítésed akkor, amikor föl van oldva a kijelző (tehát használod a telefont), akkor megjelenik a lebegő értesítés a képernyő tetején (tehát látod, mi az). Ha nem érdekel, akkor ugye megjelenik a három pötty. Mivel már láttad, milyen értesítést kaptál (vagy a lock screenen, vagy a lebegő értesítésben), nem fontos, hogy az állapotsávon is kint legyen minden értesítés ikonja.
Szerintem ezt a logikát követték a Xiaomi fejlesztői is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3326) virkir válasza Tomi_Ohl (#3325) üzenetére


virkir
veterán

Ez a lebegő értesítés, hogyan működik.
Benne vagyok egy app-ba akkor tolakodik vagy a háttérben lezajlik, ergo marad a három pötty amikor kilépek az app-ból?
Ezekben a variációkban egy kalap sz@rt se ér ugye.
Ha az app kilépés után jelenik meg akár negyed órával a megérkezés után akkor még csak-csak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3327) ak76


ak76
senior tag

Én újrahúztam az egészet,símára gyalultam mindent,aztán ment újra fel a V6,azóta minden OK,megy a hangrögzítés,ami először nem akart,mennek a widgetek,500-800 mb szabad helyem van,és brutál jó az akksi idő,tegnap 6 óra 20 perc kijelzőidőt produkált reggel hattól éjfélig,ez nekem maximálisan megfelel,anno az Lg G2-es hozta ezt a szintet.
Remélem hogy a hibákat minél előbb javítják,aztán jó kis cucc lesz ez a V6-os. :K

(#3328) Tomi_Ohl válasza virkir (#3326) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Amikor benne vagy egy alkalmazásban, kijön a képernyő tetején. Full screen appekkel még nem próbáltam. Ha rákattintasz, akkor nem marad kint utána a három pont. Ha nem kattintasz rá, pár másodpercen belül eltűnik, és marad a 3 pont.
Szerk.: egyébként wp-ben van hasonló ezekhez a lebegő értesítésekhez, ott csúsztatással törölni lehet őket. Itt nem tudom, hogy lehet-e.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3329) Tomi_Ohl válasza Tomi_Ohl (#3328) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, csúsztatással lehet törölni a lebegő értesítést.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3330) virkir válasza Tomi_Ohl (#3328) üzenetére


virkir
veterán

egyébként wp-ben van hasonló ezekhez a lebegő értesítésekhez
Jujjj...
Nehogymár wpsítsék ezt a jó kis rendszert.
No mind1 továbbra sem érzek késztetést a v5 leváltására.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3331) Tomi_Ohl válasza virkir (#3330) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Így néz ki:

Egyébként a böngésző kezdőlapja is a csempékre emlékeztet:

A többi dolog meg iOS stílusú :D
Egy esélyt azért adhatnál neki, max visszaváltasz v5-re, ha nem tetszik

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3332) virkir válasza Tomi_Ohl (#3331) üzenetére


virkir
veterán

Nagyon kis eselyt latok ra.
Teljesen mas az izlesvilagom es akkor az elcseszesek meg nem is szamitanak.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3333) tDr1v3r válasza Tomi_Ohl (#3331) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van már multilang ROM belőle? Lehet felhúzom, mert a kínai bétában ugyancsak szarok az ékezetes betűk...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3334) Tomi_Ohl válasza tDr1v3r (#3333) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Már 29.-én volt: itt.. De pl a Power menü nincs lefordítva, és volt egy helyen roasz fordítás, ami még a v5-ből maradhatott.
(Na látom sikerült ketten linkelnünk)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3335) szkorhetz válasza tDr1v3r (#3333) üzenetére


szkorhetz
őstag

Persze, a szokásos [helyen].

[ Szerkesztve ]

(#3336) s4tch válasza tDr1v3r (#3333) üzenetére


s4tch
veterán

Illetve ha eddig miuiandroidos ROM-ot használtál, akkor itt is van frissítés.

(#3337) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.!
Szeretnék kérni egy kis segítséget! Nagy baj van akkor ha formáztam mindent? És most nincs rajta semmilyen rom?(SD-t is és mindkét system-et?) Lehet valahogyan rátenni PC-ről romot?
Remélem igen!!!!
Előre is köszönöm!

(#3338) s4tch válasza Roland06 (#3337) üzenetére


s4tch
veterán

Ha ilyen kérdést felteszel, nem hiszem, hogy a ROM-ot is lezúztad. Azt akarni kell, és nem egyszerű. Mi a gond, nem indul el a telefon?

Egyébként igen, lehet PC-ről is ROM-ot tenni a telefonra, fastboot módban, MiFlash nevű szoftverrel. De ne kapkodj, írd le picit pontosabban, mit műveltél.

(#3339) bozarjoska válasza Roland06 (#3337) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ha cwm van rajta akkor adb sideload

(#3340) Roland06 válasza bozarjoska (#3339) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv.!
?
cwm van rajta. De hogyan tovább?

(#3341) Barthezz2 válasza s4tch (#3321) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az értesítési területen ugye vágod, hogy görgethető az a 3x3-as ikoncsoport? Ott van az is ami neked kell. ;)

Egyébként már kész a v6-ról a cikk, cirka 8 oldal, képekkel, videóval, idő kérdése, és megjelenik.

Everybody lies.

(#3342) Roland06 válasza s4tch (#3338) üzenetére


Roland06
aktív tag

De szerintem igen. Figyelmetlen voltam és végig formáztam mindent.System2 és 2 is majd az SD-t (amin rajta lett volna a rom)
Most csak cmw van és kész. Nem tölt be.

(#3343) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Köszi srácok, már jön is le. :)) Remélem nem lesz probléma ha ezt ráhúzom a kínaira (most ugyanaz a verziószám is ugye).

Amúgy, más is tapasztalt olyat hogy pl. a Spotify notification areás widgete nem jelenik meg? Nálam csak az egysoros snassz valamit dobja be, nem ezt a fajtát... ez V5 alatt nem ilyen volt.

Amúgy már kezdem megszokni, de nagyon irritáló hogy a lockscreen-ről csak feloldani és kamerát indítani tudok... meg ugye a notificationsbe berögzült zenevezérlő se egy nagy valami, csak egy placeholder (számomra, mert a telefonomon nincs zene).

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3344) bozarjoska válasza Roland06 (#3340) üzenetére


bozarjoska
őstag

Most melózom sajna nem tudom pontosan elmondani, kell hozzá android sdk (vagy valami ilyesmi a neve) aztán a romot amit akarsz bemásolni ugyanoda ahol az sdk van onnan parancssorba kell írni hogy adb sideload és a zip neve, ha addig más nem segít akkor ha hazaértem leírom pontosan

(#3345) tupacamaru válasza Roland06 (#3342) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ezt én is megcsinaltam, csak én tudtam hogy mit csinálok. ;) A Mi2-es topik összefoglalójának legalján van hogy mit kell tenned. Értelemszerűen a MI3-hoz való romot tölts le, a többi megegyezik.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3346) Roland06 válasza tupacamaru (#3345) üzenetére


Roland06
aktív tag

[link]
erre gondolsz?

(#3347) tupacamaru válasza Roland06 (#3346) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3348) Roland06 válasza tupacamaru (#3347) üzenetére


Roland06
aktív tag

Ha elindítom a fastboot -ot(hangerő le+ bekapcs) akkor USB-n a PC-vel osszekapcsolva elindít valamit (ROM) és megy lassan de nem tudom mert kínai minden szöveg. Az mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3349) Roland06 válasza tupacamaru (#3347) üzenetére


Roland06
aktív tag

Az a baj , hogy a fastboot rom amit le kell szedni több óra mire lejön.(jelenleg 4 órát ír) és egyszer már megszakadt.
Van valahol gyorsabb?

(#3350) s4tch válasza Barthezz2 (#3341) üzenetére


s4tch
veterán

Hát ez nem tűnt fel, köszi! Egy hibával kevesebb. :C

Esetleg a Mi4 MHL támogatását ki tudtad próbálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.