Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) pozanos válasza mizoli (#15347) üzenetére


pozanos
tag

Tisztában vagyok vele. :R De bármikor kattanhat egyet az agyam és visszarakhatom.

(#15352) blod001 válasza mizoli (#15348) üzenetére


blod001
tag

Kapásból 30 dolgot freezeltem és egyelőre csak a DND crashelt miatta. :D Az meg nem érdekel mert nem használom.

(#15353) mizoli válasza pozanos (#15351) üzenetére


mizoli
addikt

Ivan 5.5.20 (5.5.25) -öt nem próbáltad?

blod001
Ilyesmit, hogy MiuiHome, System UI, csak akkor fagyassz, ha a telefont is le akarod fagyasztani :D
Előfordult már hasonló eset :)

[ Szerkesztve ]

(#15354) pozanos válasza mizoli (#15353) üzenetére


pozanos
tag

Még nem. Először Mokee-n voltam, aztán meg Omnin. Még maradok egy darabig, elég jól belaktam/állítottam a rendszert. Más: szerinted használhatom együtt az Amplify-t és a greenify-t?

[ Szerkesztve ]

(#15355) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

valaki tudna segíteni abban, hogy ha be van állítva hogy a letöltéseket ne WIFIn akarja hanem nyugodtan töltse le mobilnettel és mondjuk elolvasok egy emailt amiben van egy 1KB-os png, miért nem tölti le vagy hagy vele békén, miért írja az értesítési sávban hogy várja a wifit mert addig nem tölti le? :|

levelező kliensben is az van hogy letölthet bármit

(#15356) mizoli válasza pozanos (#15354) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem igen.
Amplify nem hibernál, mint a Greenify, viszont megadhatod, hogy mondjuk csak max. 3 perceként futhat egy olyan szolgáltatás, ami amúgy teljesen feleslegesen 1000* felébreszti és ébren tartja a telefont. Google services élen jár ebben.
Greenify nekem nem jött be, nem használom, de nem a paid verziót próbáltam.

Drenadar
Valahol beállíthattad, hogy képet csak wifin tölthet le. Talán adatforgalmi beállítások?

[ Szerkesztve ]

(#15357) Tomi_Ohl válasza mizoli (#15331) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A nincs SIM nem probléma, még egyszer újraindítom. Az újraindulás a kizáró ok. :(

boken :C

bozarjoska úgy próbáld, hogy kilövöd a Beállításokat, aztán nyisd meg és egyből kezdj görgetni. Nem lesz teljesen smooth, inkább olyan 20fps-nek hat.
Amúgy 5.7.26 óta nagyon reszponzív lett, meg több helyen is gyorsabb, szóval nekem tetszik, csak a böngésző menne rendesen...

blod001 FB appal nekem is volt baj. Első telepítés, majd minden frissítés után kb 5 percig tart az első betöltés. Utána jobb lesz, de még mindig nem annyira, mint dalvikon.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15358) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#15357) üzenetére


bozarjoska
őstag

Na jó úgy tényleg nem a legjobb bár én nem szoktam kilőni appokat meg art-ban még gördülékenyebb a rendszer.

(#15359) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#15358) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én se szoktam, de újraindítás közben megtörténik :)
Ráadásul nem is kell mindig kilőni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15360) pozanos válasza mizoli (#15356) üzenetére


pozanos
tag

Köszi, én megvettem a greenify-t, más mint az ingyenes sokkal a kísérleti funkciók xposed modullal.

(#15361) Tomi_Ohl válasza pozanos (#15360) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát igen, az ingyenes verzió elég nehézkesen működik és nem túl megbízható, fizetős + Xposed viszont tökéletes 👌

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15362) mizoli válasza pozanos (#15360) üzenetére


mizoli
addikt

& Tomi

A Greenify ingyenes verziója sztem. semmire sem használható, de nem zárom ki, hogy egyszer megveszem, ha a paid verzió jó.
Az Amplify-t viszont már régebben "megvettem", támogattam a fejlesztőt 1 csésze kávéval, azaz 1$-ral :B

Na jó, most, hogy ezt leírtam, küldtem neki még egyet :U

[ Szerkesztve ]

(#15363) Ájvé válasza mizoli (#15362) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem bevált az ingyenes, bár lehet kipróbálom milyen anélkül, előző telefonomon volt értelme, de szerintem MIUI-n is lehet, nem egyszer ugrik fel 1-2 szolgáltatás app.

(#15364) mizoli válasza Ájvé (#15363) üzenetére


mizoli
addikt

Mit hibernálsz az ingyenessel?

(#15365) Ájvé válasza mizoli (#15364) üzenetére


Ájvé
veterán

Mindent tud hibernálni, egyetlen email amit tudok mellette futtatni az az aquamail, összes többit mivel nincs ilyen aktív push módja hibernálja, úgyhogy elég hatásos. Root se kell már egyébként, szolgáltatásokba be kell kapcsolni és fut is.

(#15366) blod001 válasza Tomi_Ohl (#15357) üzenetére


blod001
tag

És az 5.7.26-ban van olyan jó a memória kezelés, mint az 5.7.9-ben?

(#15367) Tomi_Ohl válasza mizoli (#15362) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én az ilyen esetekre javaslom azt, hogy próbáld ki alternatív forrásból, és ha tetszik, vedd meg, ha nem, akkor uninstall és kész. :)
Egyik kedvenc beállításom benne, hogy a hibernált alkmazásokkal is tudsz fogadni értesítéseket, Google-n keresztül.

blod001 indítás után nincs annyi szabad, de használat közben szerintem van olyan jó.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15368) mizoli válasza Tomi_Ohl (#15367) üzenetére


mizoli
addikt

Jó megfogalmazás :D

(#15369) pozanos válasza mizoli (#15362) üzenetére


pozanos
tag

:) Akkor ugyanannyival tamogattuk az Amplify fejlesztőjét. (közben ezt is megvettem) Mostanában elég sokat vásárolok appokat (Titanium, Greenify, Amplify), elég lesz most már. :DD
Tomi_Ohl Igazad van, a legtöbbet így lehet belőle kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#15370) batai15


batai15
félisten

Na én is felraktam hírdetésbe a telefont.
Remélem hamar elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#15371) Fejvadi válasza blod001 (#15320) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1 Én is azzal vagyok a legjobban megelégedve.

(#15372) Fejvadi válasza Ájvé (#15335) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Engem aztán főleg nem érdekel az AnTuTu. Igen az árat viszonyítani kell, de akkor hasonlítsd a saját súlycsoportjához. Attól ha egy Skodába beleteszed a Porsche motort még nem lesz Porsche, csak egy drága Porsche motoros Skoda. Majd akkor hasonlítsd a Samsunghoz, ha hiba esetén egy telefonhívásra másnap kopogtat a szerelő és megcsinálja helyben vagy elviszi és ad addig egy cserekészüléket. Amíg a drága Skodádat a szomszéd fészerben bütykölik, vagy 5-6 ezerért hónapokra kiküldöd, addig a hasonlóakkal vesd össze. Lehet, hogy te semmit nem tudsz az Mi5-ről, pedig szinte mindent lehet tudni. Semmivel nem lesz jobb mint egy MX5, de SZERINTEM 60 ezerrel lesz drágább. Lehet veszek is egyet, ha addigra használhatóbb lesz sok telefonálásra a miui. Minden másra különben jó.

(#15373) mizoli válasza pozanos (#15369) üzenetére


mizoli
addikt

Abból már meg lehet élni :D

Tulajdonképpen szeretek appokat vásárolni. A fejlesztők általában nem kérnek sokat, az a pár € vagy $ nem vág földhöz, viszont a fejlesztő látja, hogy van értelme a munkájának. Dopping :C

(#15374) boken válasza mizoli (#15373) üzenetére


boken
senior tag

+1

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#15375) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Még lehet fel is teszem az 5.7.9-et :DDD

(#15376) mizoli válasza Fejvadi (#15372) üzenetére


mizoli
addikt

Képzeld el, milyen képet vágnának egy Porsche motoros 1000 MB Skodához, mikor rálépsz a gázra :)

Az mindent megér :D

[ Szerkesztve ]

(#15377) Tomi_Ohl válasza mizoli (#15376) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Biztos azt választanám. :D
Már azon is nagyot néztem, amikor múltkor az egyik szomszédom megy a 120-as Škodája felé, előveszi a kulcsot, és 10 méterről kinyitja. :Y Távirányítású központi zár van benne. :Y

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15378) Fejvadi válasza mizoli (#15376) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#15379) Ájvé válasza Fejvadi (#15372) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez a példa abszolút értelmezhetetlen, ezek szerint nem jó a kaszni? (készülékház, akkor persze nézz mást ami kívülről is megfelel neked)
Azért kétlem, hogy helyben szerelne a Samsung :D lehet korrekt gyors garanciafutárral, még a cserekészüléket is elhiszem, de hogy a szaki kimegy házhoz több ezres órabérbe mikor a futár töredékáron elviszi, szerintem te is belátod, hogy ez hülyeség. Xiaomi egyébként nem gyárt alkatrészt, hiba esetén cserélik a készüléket tudtommal, ez elég jó pont szerintem.
Ne rendelj külföldről, ilyen egyszerű.
Semmivel nem lesz jobb? Snapdragon 820 vs MT6795? No persze az előbbiről még semmit nem tudni, lehet egy újabb kályha lesz a 810 után.

(#15380) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#15379) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azt mondják, a csúcs Galaxykat tényleg otthon, akár a konyhaasztalon szerelik meg. Persze az olcsóbbakat már nem, és egyik más gyártóról se tudok, aki még csinálna ilyet.
Az autós hasonlat inkább ott bukik el, hogy a Meizu is csak egy Porsche motoros Škoda. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15381) Fejvadi válasza Ájvé (#15379) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezért nincs miről vitázni, mert még ennyit sem tudsz pl. más felső kategóriás telefonokkal kapcsolatos szolgáltatásokról. Alaplapot nem fog helyben, de rengeteg mindent igen. Szépen leteríti a fehér terítőt, felveszi a fehér kesztyűt és nekiáll. Persze nem mindegyik ért hozzá. Prémium kategóriás telefonnál nem te postázol, hanem kiküldik a szerelőt és eldönti, hogy megtudja e csinálni vagy elviszi. Nálam helyben kicserélte a komplett érintőpanelt. A kaszni formailag megfelelő, de az anyag annyira már nem, de nem is ez a legnagyobb baj már, hanem a motort ellátó üzemanyag. Megint nem jót akarsz összehasonlítani, mert a S820-t mondod. Az MX5-öt a MiNote-hoz lehet árban. A MiNote Pro már jóval drágább, de az is elmarad. Egyértelmű, hogy nem kintről veszem meg. Hiába adnak újat, minimum 5-6 ezer a posta és ha Kínába küldöd 2 hónap türelem. Szerintem te azt hiszed, hogy én Xiaomi vagy Miui ellenes vagyok, pedig jobban szeretem őket mint a legtöbben és én már várom az Mi5-öt. Most úgy érzem kicsit kik kell tekintenem más irányba is és nem csak elvakultan Xiaomi-zni. Nálam nincs "820 vs MT6795" mert nem játszom és ekkora teljesítményt szinte ki sem tudok használni. Amúgy a 820 nyerhet, de az MTK egyre jobb és energiát se pazarol annyira.

Tomikám. TURBÓ Porsche motoros Audi inkább. Lásd anyaghasználat és teljesítmény-t.

[ Szerkesztve ]

(#15382) pozanos válasza mizoli (#15373) üzenetére


pozanos
tag

No egy aranyos kis bootloop után amit persze saját magamnak okoztam, visszatértem miuihu-ra (5.7.9) :)
Azt szeretném kérdezni hogy az Xposed működik ezen is? Az sdk21-t kéne gondolom flashelni meg az installert felrakni, esetleg abból is más verzió van?

[ Szerkesztve ]

(#15383) Ájvé válasza Fejvadi (#15381) üzenetére


Ájvé
veterán

Még így sem vennék Samsungot ennyiért és őszintén nem is hiányzik, hogy nálam szerelgesse, persze lehet, hogy néha jól jön. Ezt hívják pazarlásnak egyébként, mondjuk egy S6 árába még mondhatni szép, hogy belefér. Mellesleg garancia futár sok nagyobb cégnél is van, pl mallnál volt szerencsém ilyenhez. Ismerősnek Meizu MX3-at (igen, micsoda boszorkányság, én ajánlottam neki, nem utálom, csak szerintem Xiaomi jobb) ajánlottam ami megadta magát, így mall-t felhívtam ők meg meglepetésre küldtek érte futárt, ingyen és bérmentesen. Úgyhogy ehhez nem kell se prémium telefon se semmi, szerintem nagyobb üzleteknél el fog terjedni ez a szolgáltatás, ha még nem általános (iponnál már régen van ilyen).

"A kaszni formailag megfelelő, de az anyag annyira már nem, de nem is ez a legnagyobb baj már, hanem a motort ellátó üzemanyag"
Üzemanyag? Kicsi az akku?

"Megint nem jót akarsz összehasonlítani, mert a S820-t mondod."
De elvileg Mi5-ben az lesz majd, vagy tévedek? (te úgy is jobban tudod)

MX5-öt személy szerint csak Mi5-el vetettem össze (MT6795 vs S820, mert ügye írtad hogy drágább lesz, amire minden esély meg is van, de Snapdragon drágább is, S820 pedig biztos sokba lesz, mert Qualcomm most valószínűleg helyrehozza azt ami az S810-el elrontott, ha meg nem akkor bajban lesz), szóba se hoztam a Noteokat.
De ha már szóba hoztad, Mi Note szerintem elég, mivel Pro amúgy is elég a kezedben :D Ez meg egyébként csúcskészülék, mégis mennyiért adjanak egy S810-es készüléket? Mellesleg szerintem egyértelműen jobb az MX5-nél.

"Hiába adnak újat, minimum 5-6 ezer a posta és ha Kínába küldöd 2 hónap türelem. "
Itthon veszed, akkor nem küldöd kínába és itthon cserélik ki, megint nem értem a kettősséget.

"Nálam nincs "820 vs MT6795" mert nem játszom és ekkora teljesítményt szinte ki sem tudok használni."
De felső kategóriában van pénisz méregetés és ha Mi5 megjelenik akkor valószínűleg lesz S820 vs MT6795 ha már mindkettő a csúcs kategóriában szeretne utazni. Persze ez nem mindenkinek szempont, de én azt látom te pont nézed ezeket, mert ha nem néznéd akkor vennél mondjuk egy MT6752-es telefont és az nem lenne lassú, de nem is lenne csúcs, bőven elég teljesítményt tud nyújtani, ez mellett sokkal olcsóbb telefonokban van, mint az MX5. Meizu M2 pl MT6735-el pont jó lenne.

MTK tényleg egyre jobb, ebben teljesen egyetértünk, lassan fellép a felső kategóriába is, de egyelőre azért még toporog kicsit. Ár/értékbe egyértelműen jobb, mint a Qualcomm hasonló árú chipjei, nem véletlen, hogy még a Sony is elkezdte használni. Qualcomm se pazarol jobban energiát, nem tudták az A72 magok hőleadását megoldani, Samsung ügy fejlettebb gyártástechnológiát használt és nem volt gondja. A53 ugyan úgy gond nélkül működik minden Qualcomm chipben.

Meizu jó egyébként, de nincs jelenleg mögötte olyan háttér (főleg közösségi), mint Miui esetén. Nyomogattam kicsit az MX3-at és szép volt meg jó volt. Szoftveres frissítést viszont nem sikerült megcsinálnom, pedig írtam a Meizunak is, de nem kaptam egyértelmű választ. Flyme 3.x volt rajta, 4.x szerettem volna feltenni, viszont a telefon nem az enyém volt, így nem kockáztathattam meg csak úgy, végül mivel root is kellett volna és nem volt egyértelmű, hogy a nemzetközi rom biztosan jó lesz hozzá, elvetettem a dolgot (mivel nem kockáztattam más készülékét). Szóval ez azért fekete pont, Mi3-on fent van a legfrissebb Miui 6, pedig szinte egy időben jelent meg a két készülék.
Másik mint írtam nincs ilyen közösség Meizu (Flyme OS) mögött, mint itthon a Miui mögött, szerintem ez teszi egyik ha nem a legjobb ROM-á a Miui-t. Úgy egyébként jó lett volna az MX3.
Ami szintén baj (bár kinek ügye), nincs semmilyen támogatás a Meizu mögött itthon, Xiaomit legalább hivatalosan forgalmazza a Wayteq, ez legalább valami, így marad ez egyéb szürke importos darabok (esetleg valamely külföldi illetőségű webshopban feltünik) vagy a kínai rendelés, amit én inkább nem erőltetnék már, annyira nem éri már meg, mint írtad garancia is elég necces, de ha vámon fogják akkor végképp nem éri meg.

Sok sikert az MX5-höz egyébként.

(#15384) Ájvé válasza Fejvadi (#15381) üzenetére


Ájvé
veterán

"Ezért nincs miről vitázni, mert még ennyit sem tudsz pl. más felső kategóriás telefonokkal kapcsolatos szolgáltatásokról."
Mondjuk ez igaz, nem is érdekelt. Egy szívességet tehetnél azért, ha tudsz olyan prémium szolgáltatást ahol a szerelőt egy Vad Kata kaliberű hölgy elkíséri és "szervizelési" tevékenységet folytat a szerencsétlen telefon tulajdonoson, akkor légyszíves szóljál, mert el fogok gondolkodni eme prémium (ez esetben már tényleg lehetne erről beszélni) szolgáltatás létjogosultságán :D

(#15385) pozanos


pozanos
tag

Meg egy kérdés: A greenify megy rendesen miui-n is? Fontos hozzá az Xposed? Na jó, tesztelés.Max lesz még egy bootloop. :)

[ Szerkesztve ]

(#15386) s4tch válasza pozanos (#15385) üzenetére


s4tch
veterán

Működik a greenify és az xposed is. Ugyanezt a ROM-ot használom, a jobbik MIUI-k közé tartozik, és megy rajta mindkét program. Xposed csak akkor kell, ha a kísérleti modult is szeretnéd használni. (Szerintem úgy az igazi a greenify.)

[ Szerkesztve ]

(#15387) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#15381) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát a Mi Note fém keret + üveg hátlapja szerintem már az Audi kategóriába sorolható :)

Ájvé az már tényleg prémium szolgáltatás :C :DD

pozanos Kitkatre más Xposed van, de én inkább a WSM-et preferálom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15388) pozanos válasza s4tch (#15386) üzenetére


pozanos
tag

Köszi, igen a legjobb hatasfokkal akkor dolgozott lollin is.

Tomi Köszi,ránézek majd a kitkatos verzióra akkor.egyenlőre csak a greenify kísérleti funkciók miatt kellene az Xposed.

(#15389) mizoli válasza pozanos (#15388) üzenetére


mizoli
addikt

A WSM-et használom KK MIUI alatt, és teljesen jól megy a Greenify is, meg az egyéb Xposed modulok is. Legalábbis amiket használok :) (Amplify, App Settings, MiTools, Xprivacy, és régebben volt a MiThemes)

[ Szerkesztve ]

(#15390) Ájvé válasza pozanos (#15385) üzenetére


Ájvé
veterán

Nálam megy.

(#15391) pozanos válasza mizoli (#15389) üzenetére


pozanos
tag

Köszi mindenkinek, felment. Amplify-t lehet megnézem még később, De előbb tesztelem így magába egyenlőre.

(#15392) Keil Walker válasza Tomi_Ohl (#15377) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Egy ilyen 120-as skodát én is láttam már, az is lehet, hogy a szomszédod volt :D

Egy ideje miui-n ragadtam, de gondolkozom az omnin, mert nagyon dicséritek. Én azért reménykedem a lollis miui-ban. Hiába mondják, hogy kitkat alapon tud minden funkciót, ha csak dalvik-al működik kompromisszummentesen. Az art-ra kapcsolás nekem sem jött be.

(#15393) Fejvadi válasza Ájvé (#15383) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Megírtam már éjjel 02-kor a választ, de, még 03-kor sem ment a szerver.

Lehet szidni a Samsungot, vagy szappantartózni, bármit. Nekem soha nem volt bajom vele, soha nem hagyott cserbe, mindig hibátlanul tette a dolgát, nem kellett hetente frissítgetni, hogy csak 100 hiba maradjon. Egyszerűen működött. Kapott egy Apex Launchert (nem tetszett a TW) és ennyi. Ha nem ennyi lenne az ára, ami vicc, gondolkodás nélkül vennék egy S6 EDGE-t. Pénzem is van rá, csak egyszerűen semmilyen telefon nem ér meg 160-qt sem nekem. A futár szerviz csak egy példa volt valamire, engem nem érdekel már az sem, mert van aki megcsinálja pillanatok alatt itthon. Nekem is jött a futár garanciális szerviz ügyben (edigitel), köszönöm, soha többet, bolti futár, bolti bénázás, bolti szuttyogás.

Üzemanyag nem volt megfelelő kifejezés, mert tényleg nekem is az akku jutna eszembe, amivel viszont nincs baj. Üzemanyag alatt a MIUI-t értettem és erről nem a Magyar MIUI csapat tehet, mert ők mindent elkövetnek és még jobbat adnak mint az eredeti vagy az EU.

Már írtam, az MX5-öt ne az MI5-el hasonlítsd össze. Már csak azért sem, mert az MX5 100e, az MI5 min.160+ felett lesz. A Másik meg még az, hogy nem kapható. Harmadik, valószínű, hogy kicsit több pontot fog elérni, és még nem tudjuk miben lesz jobb, de ez valószínű nem ér meg 60+ pénzt. Elvileg S820, gyakorlatilag meg bohóckősasnak lesz jó ha nem az. Ezek eljátsszák még azt is, hogy az Mi5-be S810 kerül és az Mi5 Plus-ban lesz csak S820. Az S820-az, majd a Hekio X20-al kell megmérettetni. A Helio X10 (ebben is a 64 bites, mind a 8 magja Cortex-A53-as, 2.2 GHz) ellenfele az S810 jelenleg. Találgatás csak részemről, de simán kinézem belőlük. A MiNote a xiaomishop-nál 169 900. Több mint 60e-vel több mint egy MX5? A nyomában sincs pedig semmiben. MiNote Pro ugyanott 245.900 Ft. Mivaaaaan?? Ez már majdnem olyan jó mint az MX5- de azért neeeem. Ebből már kapok 2db MX5-öt meg még egy Note 4G-t is.

Miben jobb az MX5-nél? Mert ezt mondod szerinted jobb. Én azt mondom nem jobb, főleg 2,5x-es áron.
Erre azért nagyon kíváncsi leszek. Már az MX4 is leverte a felső kategóriát jó sokáig. Az MX4 Pro-ról nem is beszélve.

Semmi kettősség nincs benne. Csak írtam mivel jár ha kint veszed. Nincs értelme, mert baj esetén elmegy az idő és a pénz is amennyivel olcsóbban kaptad meg. Ha nem vagy figyelmes amikor postázzák vissza Kínából, még egyszer kifizettetik veled az ÁFA-t. Itthon veszed és újat kapsz helyette? Aha, 10-ből 1 ember.

Ha te azt hiszed, hogy én azok közé tartozom aki a péniszhúzogatós AnTuTu-ra izgúl, akkor nagy tévedésben vagy, mert ezen az alapon már az Mi3-at sem vehettem volna meg, amikor vettem. Még soha nem töltöttem le és telepítettem ANTuTu-t és csak azért tudok a pontokról, mert a tesztelők beleírják a leírásaikba, bemutatójukba. Szintén nem vehettem volna meg az Mi4-et még egy hónapja sincs, mert kicsit le van maradva, de már rég.

Az MTK annyira toporog, hogy annyit tud mint a Snapi. Nincs itt már számottevő különbség, ha csak annyi nem, hogy az MTK nem melegszik úgy és nem is akku pazarló. Ha lesznek alternatívák választásban, nekem sem kell többet a híres sárkány.

Ne azt mond, hogy milyen közösség nem volt az MX3 alatt, mert a jelenről beszélünk és én MX5-öt veszek. Ezzel kapcsolatban érdekelnek a dolgok. Közösség van mögötte attól mert te nem látod. Hogy miért nem látod őket annyit? Mert nem megy a napi rinya, hogy ez nem akar menni, meg ez nem jó. Azért nem írogatnak annyit, mert működnek a telefonok. Igen ez nekünk Miui-soknak nem létező fogalom. Elég nagy szégyen, hogy egy ilyen drága (MiNote Pro) telefonra is egy közösség krehálja a rendszert. A Meizu-nál nem a közösség barkácsol. Különben 2 hetente jön rá a frissítés és ha nem tetszik pillanatok alatt visszatérhetsz bármelyik régebbi ROM-ra gond nélkül. Ehhez nem kellenek hókusz-pokusz CWM, TWRP, de még Recovery sem.

"nincs ilyen közösség Meizu (Flyme OS) mögött, mint itthon a Miui mögött, szerintem ez teszi egyik ha nem a legjobb ROM-á a Miui-t"
NEM, NEM, NEM. Ez teszi a legjobb közösséggé a Miui közösséget, de nem a legjobb ROM-má, mert az már egyre rosszabb. Én nem hagyom el a Miui közösséget, csak a ROM-tól válok el. A közösség fontos nekem, a ROM meg már nem.

Jó, mivel nem jutunk dűlőre akkor azt javasolnám, hogy amikor kapható lesz már az Mi5, 1 hónapon belül megnézzük mit is tud és mennyiért.

Köszönöm, talán megfelel az MX5, de ha nem akkor sincs gond, mert rengeteg Ciaomi vár még rám. Az biztos, vagy Mi4 vagy Mi5, de biztosan nem a MiNote vagy a Pro.

(#15384)
Persze, még én szerezzek neked nőt? :)

Tomikám.
Igen oda, főleg ha valaki szereti a hajszálkarcos, csúszós hátlapot. Olyan szép, hogy náluk az az ujjlenyomat-olvasó, mert minden ujjlenyomatot le lehet olvasni rajta. :) Én nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#15394) Tomi_Ohl válasza Keil Walker (#15392) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Lehet. :D Ha fehér és szlovák rendszáma van akkor nagy a valószínűség. :D
Én meg már nem nagyon bízok a MIUI-s lolliban. Szerintem hasonlót fognak elkövetni, mint Mi2-vel, azaz most az 5.0/5.1 kimarad, de jövőre majd elsőnek kapunk M-et.

Fejvadi attól még mindig minőségi, és megadja a Sony feel-t ami nálam plusz :D
MTK-s telefonokkal az a baj, hogy nincs mögöttük fejlesztői közösség. Talán az Android One a kivétel. Ha nem tetszik a Flyme OS, hardvert is kell váltanod, hogy elhagyhasd.

mizoli és aki ki akarja próbálni a FlymeOS-t:
Flyme-OTA-cancro-20150708.zip: [link]
Patch1: [link] Password: eya4
Patch2: [link]
Kicsit sokáig tart a flash, várjatok ki. A patchek fontosak, különben nagyon lassú lesz. Talán GPS nem működik, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15395) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#15394) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Wow. Köszi a Flyme ot. Régóta nézegettem. Most lehet kipróbálom. :DDD

Tomi! A Windows-ról mi hír? Lesz Mi4re? Mert ha lesz gondolom Mi3ra is jön.

(#15396) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#15395) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ez a legújabb hír: [link]
Szóval nemsokára, és én is remélem, hogy fel lehet majd tenni Mi3-ra is :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15397) gombasm válasza Keil Walker (#15392) üzenetére


gombasm
aktív tag

Én próbáltam az Omnit, szép és jó, de nekem kicsit fapados: kevés az állítási lehetőség.

Ha jó akarsz, akkor Resurrection Remix vagy AICP (én most ezt /AICO/ nyüstölöm - hibátlan!) - mindkettő nagyon ott van, 5.1.1 -esek, OTA frissítés megy, keveset fogyaszt, gyors. Én előtte a Mokee -t használtam hónapokig, de a 07.21 -ei firssítsében hagytak sok hibát (pl. a kamerát nem kapcsolta be), így váltottam másra. Használható még a CM 12.1 is, nézz rá arra is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#15398) mizoli válasza Tomi_Ohl (#15394) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, mindjárt megnézem.
Még éppen jókor írtad, szombattól egy darabig nem leszek internet közelben :(

A Win10 még jobban érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#15399) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#15396) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Egyre jobban szeretem ezt a "kici" kínai Xiaomi-t :B , aminek először féltem a nevét említeni, ha kérdezték milyen készülékem van. És nem azért mert szégyelltem, hanem azért mert nehéz volt kiejteni. :DDD

Vannak még ilyen szuper készülékek, amikre ennyi Rom jön mint a Xiaomi-kra?

szerk.: Már töltöm a Flyme-ot. Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15400) mizoli válasza ∂яσнυη (#15399) üzenetére


mizoli
addikt

Ehhez van egy történetem.
Próbáltam bőr tokot venni a Mi3-hoz, az üzletben rengeteg fajta volt.
Nézegettem a méreteket, az árus kérdezte, hogy milyen tipusú telefonhoz kellene. Mondtam neki, hogy "száomi" -errefelé így mondják, ill. ez áll a kiejtéshez legközelebb. :) Nem tudta milyen az, elkérte, nézegette, forgatgatta, kérdezte ez milyen gyártmány? Mondtam neki, hogy kínai. Erre lenéző félmosollyal visszaadta, hogy ilyesmihez nem tart tokot.

A poén: az üzlet és a boltos kínai volt... :D :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.