Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#492) Kansas válasza ubyegon2 (#487) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor utoljára, a kedvedért, ha már láthatólag nem tudsz szöveget értelmezni(ha igen, akkor meg trollkodsz):
Az a HP printer azért nem működött, mert nem volt hozzá driver, csak XP-s(32-bit), amit ugyebár nem lehet 64-bites Win7 alatt működésre bírni(32-bites Win7 alatt igen, de az meg egyéb kötöttségekkel jár) ami a HP döntése volt, azzal a céllal, hogy másik printer megvásárlására vegyen rá(abból is látszik, hogy egy ideig volt 64-bites Vista driver, de visszavonták, és mára sehonnan sem beszerezhető, csak halott linkek mutatnak rá). Ez nem az OS hibája, hanem a gyártóé. Kizárólag.

Ha Linux alatt nem működik egy HW annak driver szempontjából(tehát HW hibát nem számítva) szintén 2 oka lehet:
1. nincs driver: javarészt a gyártó sara, az ő dolga lenne írni, kisebb részt a Linux userek sara, mindjárt kifejtem, hogy miért
2. van, de szar: annak a sara aki írta, ha a gyártó, akkor az övé, ha a Linux közösség, akkor meg azé

Mellesleg a fenti pár sorban ha a Linux szót kicseréled tetszőleges OS-re, a valóságtartalma nem változik.

Tehát, ha nincs driver, az részben a Linux sara, mert:
1. nincs elég olyan usere, aki az adott HW-t használná
2. mindent megtesz, hogy ne is legyen, mégpedig azáltal, hogy:
a) szarrá van fragmentálva a sok francos disztróval, amiknek az egymással való kompatibilitása véletlenszerű(SW library verziók, ugyebár)
b) a kedves Linuxos app(nem disztró!) fejlesztők az esetek egy szabad szemmel is jól látható hányadában pont leszarják, hogy rajtuk kívül bárki más milyen könnyen használja a terméküket, merthogy "az én szükségletemet kielégíti, neked meg ingyen van, ha nem tetszik, írd át"

Akinek a Linux szar, annak szvsz ezért.
Akinek meg jó, az használja egészséggel!
És gyanúm szerint itt értünk el oda, ahova nem akartam, a flamewar-hoz. Szóval joccakát!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.