Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#449) Kansas válasza hcl (#434) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azt mondom, hogy a Windows rajongók közt mindenki észkombájn, hanem hogy pingvin-landben sem(és ott több a nagy szájú forradalmi lelkületű hipszter).
Viszont kicsit többen értenek közép szinten Windows-hoz, mint Linux-hoz. full noob-nak meg tök mindegy, mihez nem ért...

Köszi a fájlrendszer tippet, épp most fogok Linuxot rakni az X220-amra, akkor azt választom.
Egy ideje(utóbbi 1-2 évben) nem veszkődtem desktop Linux-szal, amikor utoljára foglalkoztam vele, akor még EXT3 volt a legfrissebb, és bizony jó párszor gajra tette az OS-t egy-egy rosszkor jött áramszünet, vagy fagyás utáni hard reset, volt hogy egy órámba került életre lehelni, volt hogy feladtam és inkább reinstall ment(Mint és PCLOS volt a leggyakrabban az alany, több verzióban is). Igaz, akkoriban képes voltam a fő(desktop) gépemre is Linux-ot rakni, ma már csak a notimon próbálkozok vele néha - az csak utazás közbeni tartalomfogyasztásra van, komoly kár nem ér, ha összetojja magát.
Kétségtelen, Windows-hoz jobban értek... azzal nincs is annyi problámám, mint a fentebb kommentelők többségének.
Aki meg azon akad le, hogy a Windows-t frissíteni kell havi egyszer, netán a frissítés kikapcsolását alapnak veszi, na az szívjon csak nyugodtan, házhoz megy a f*szért...
Az meg, hogy a Windows-hoz szokott felhasználók félnek a Linux shelltől, nem nagy ügy, a legtöbb átlagjúzernek a Windows shellt(főleg a PowerShellt) se mutatnám be, még elszaladnának... OS-szimpátiától függetlenül... hogy a KSH-t meg se említsem ;)

Desktop-on nem bújtam a kernel logokat, ott nem tudom, mennyi panic volt, amikor még az Avayánál támogattam RHEL4 alapú telefon(VoIP/ISDN)-szervereket, akkor több esetben is belefutottam panic-ba is, meg pár idegesítőbb kernel bug is előjött.

Mindenhol az a júzer a legkártékonyabb a saját OS-ére nézve, aki még nem hozzáértő, de már bátor és próbálkozik(Linux-on én is ide tartozok), de ezen a szakaszon is át kell esni egyszer, mint a pubertáson - aki maga javítja amit elkefélt, az túljut rajta, aki másra bízza, az itt ragad.

(#443) hcl: ilyen nincs, aki jogtisztát frissít, annak az is marad. Sőt, a licensz típusa(OEM/BOX) sem változik. Olyan lehet, hogy ha túl sok HW-t cserél egyszerre, akkor telefonon kell aktiválni, de akkor is beaktiválódik. Anekdotákat hallottam olyanról is, hogy valaki kalóz Win7-ről frissített az ingyenes év alatt Win10-re és onnantól jogtisztának ismerte fel az MS - alighanem egy mázlis aktivációs bug lehetett...
Ha valami bug miatt nem aktiválódik a legális Windows, a MS helpdesk ingyen segít beaktiválni telefonon/chaten/távoli segítséggel(Remote Assistance/Logmein).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.