Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Upo válasza ghoul_ (#900) üzenetére


Upo
addikt

Nyilván nem jó verziót loptál. :F

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#902) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Nagyon jár az agyam egy Wayteq x995 Maxon!
Voltam Media Marktban, nekem itthon van egy sima x995-öm nyilván Android 4.4.2 -vel.
Megnéztem a kiállított Wayteq x995 Max (Android 4.4.2)-es darabot, jóval gyorsabb mint a kicsije az x995.
Médiában már az újabb x995 max-ot adják Android 6.0 -val!

Kérdésem: Elvileg a Waze Android 6-tól felfele fut.Szerintetek, illetve van-e valakinek tapasztalata, megy-e a készüléken? 4.4.2 droiddal nem ment azt tudom.

Fontos lenne :)

DokY | www.zsolti.hu

(#903) kovy79 válasza Doky1988 (#902) üzenetére


kovy79
őstag

Én a wayteq-től olyan szervizzel, mint az övék akkor sem vennék többet semmit, ha még ők fizetnének a xarjaik után...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#904) Jabby válasza kovy79 (#903) üzenetére


Jabby
őstag

Érdekes, én több, mint 10 éve nyúzok WayteQ cuccokat, ebből nagy részben kamionban heti 5 napot 13-14órában, s nem volt dolgom a szervizzel.
HW. szempontból szépen tették a dolgukat. Sw-esen pedig megoldottam ha szükséges volt.

(#905) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Sziasztok!

Beszakadt a Wayteq X995BT Max USB csatlakozója és leszakította a lábakat az alaplapon!
Sajnos így nem tudom visszaforrasztani. Csak töltésre használnám a csatlakozót de nem tudom hogy hova lehet az 5V-os lábat forrasztani!
Ha valaki tudja, hogy hol vannak az alaplapon 5V-os forrpontok, vagy ki tudja mérni, hogy az USB 5V-os lába hova megy azt megköszönném!
Sajnos nincs másik GPS a környéken, Így nem tudom megnézni!

Köszi!

(#906) kovy79 válasza Jabby (#904) üzenetére


kovy79
őstag

Én 820bt-t használtam jópár évig.
Elhasználtam 3 akksit, 2 kijelzőt, tehát mondhatni, meg voltam elégedve vele.
Ám ha egy szerviz olyan, amilyen (esetem pár kommenttel visszább), akkor a büdös életben nem veszek tőlük többet semmit! Persze az ismerősi körben is "körbeajánlom" a tapló hozzáállást, hogy még véletlenül se jusson senki eszébe a márka...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#907) Ewergo


Ewergo
lelkes újonc

Sziasztok!
A wayteq x995-öt lehet rootolni? Minden hivatalos navi program csak egy ideig müxik teljességgel, aztán persze fizetni kell érte, de csak kártyával lehet.
(Nincs bankkártyám) Vagy olyan gps szoftver kellene ami hivatalosan is teljes.. ha létezik ilyen.
Tudna valaki segíteni? Előre is Köszi!

(#908) Jabby válasza Ewergo (#907) üzenetére


Jabby
őstag

Google térkép? Esetleg MAPS.ME...

(#909) Ewergo válasza Jabby (#908) üzenetére


Ewergo
lelkes újonc

Hali. A gugli térképe néha megbolondul - ugrál és csak forgolódik, aztán átrak egy másik helyre.
Ezt a Maps.me-t kipróbálom. Köszi! :)

(#910) bendi007


bendi007
tag

Sziasztok!Tud valaki segíteni abban hogy a hozzá való sygic van rajta de nincs hangja csak a figyelmeztető hangok. Nem beszél hogy mikor merre,de jelzi a sebesség túllépést.Mi lehet ez?

(#911) Jabby válasza bendi007 (#910) üzenetére


Jabby
őstag

Nézd át az eszköz beállításokban, hogy a TTS hang rendesen be van-e állítva.

(#912) fundaluk


fundaluk
tag

Biztos más is belefutott ebbe a problémába: az utóbbi Sygic updatek már csak Android 5 fölötti készülékekre jönnek le. Ez nem is lenne baj mert elvagyok az utolsó verzióval ami még jó volt az X995-re. (18.8.6) De viszont ami a gond - most már térképet se bírok leszedni mert az új térkép updatek nem jönnek le a régi app verzióra. Amit utoljára letöltöttem tavaly Magyarország térképet azt sem tudja frissíteni és mást sem enged letölteni. Írtam egy emailt a Wayteq-nek hogy lehet-e 5-ös verziót rávarázsolni valahogy.

(#913) SzaboZE válasza fundaluk (#912) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a sygic fejlesztőjét kellene zaklatni, hogy itt egy software, amit megvásároltál és eddig tudtad használni és szeretnéd továbbra is használni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#914) Treck válasza fundaluk (#912) üzenetére


Treck
aktív tag

Emiatt kerult nalam eladosorba az X995 Max.

Az ujak mar 6-os androiddal jonnek, de ugy tudom, nem lehet a regieket erre frissiteni, azok maradnak a 4-es szerian.

http://google.treck.hu

(#915) SzaboZE válasza Treck (#914) üzenetére


SzaboZE
addikt

A waze fut rajta. Kétszer kell elindítani, mert elsőre nem indul, de fut :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#916) fundaluk válasza SzaboZE (#913) üzenetére


fundaluk
tag

Igazad van azt is meg fogom próbálni.

(#917) fundaluk válasza Treck (#914) üzenetére


fundaluk
tag

Köszi az infót!

(#918) Treck válasza SzaboZE (#915) üzenetére


Treck
aktív tag

Nekem a waze sose futott a 4-es adroidos MAX-on.

Hogy most mi a helyzet, nem tudom, jo ideje nem probaltam mar az ujabb verziokat.

http://google.treck.hu

(#919) SzaboZE válasza Treck (#918) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem se futott régen, de 1-2 hete előkapartam a régi 995-öt és feltettem rá egy tavaly szeptemberi változatot. Elsőre kiír egy hibát, másodikra elindul és működik rendesen.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#920) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Beléptem a Waytek x995 max táborába.
Már 6-os android van rajta.
Nem navigációs kérdés :B
A számítógépem W10 op rendszere felismeri,de nem nyitja meg.Szerettem volna rá másolni képet-zenét,de ezek a menüpontok nem jönnek elő.
Aki tud segítsen :R

[ Szerkesztve ]

(#921) sandró60 válasza sandró60 (#920) üzenetére


sandró60
addikt

Válaszolok magamnak-mindenkinek,ha valaki ilyen problémával találkozik.
Az usb csatlakozást a navi felső részéből lehúz ott található hogy kezelje.
Csak töltésre volt állítva. Menüben"fájl" átvitel és máris ment minden.

(#922) SzaboZE válasza sandró60 (#920) üzenetére


SzaboZE
addikt

És hogy sikerült rá 6-os androidot tenni?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#923) sandró60 válasza SzaboZE (#922) üzenetére


sandró60
addikt

Itt vettem [link] 6-os android van rajta

(#924) SzaboZE válasza sandró60 (#923) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ah, azt hittem rá lett rakva utólag. Jó lenne egy gyári firmware-t beszerezni akkor :) Mondjuk érthető, hiába ősöreg a hardver, a szoftver az ami eladja.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#925) sandró60


sandró60
addikt

Amúgy ezen készüléken üveg van?
Tud valaki ötletet adni,hogy lehet a Navi készülék képernyőjét a hajszálkarcoktól megtisztítani?
Nézegettem a nettet és van egy pár ami nekem hihetetlennek tűnik ;]
Fogkrém-növényi olajos vatta :F

(#926) bendi007 válasza SzaboZE (#924) üzenetére


bendi007
tag

http://bottlestonightapp.com/article-android-root/wayteq-x995-android-gps-x995

(#927) SzaboZE válasza bendi007 (#926) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem ez nem az. Én is rátaláltam korábban. Ez rootolás lenne, bár elég értelmezhetetlen az android 11-es root ezen a készüléken.... Én biztos nem tenném fel.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#928) fundaluk válasza SzaboZE (#927) üzenetére


fundaluk
tag

Igen igazából ugye nem rootolni szeretnénk hanem 5-ös Androidot rátenni ha lehet...

(#929) fundaluk


fundaluk
tag

Felcsillant a remény. Időközben kaptam választ a Wayteqtől. El kellett küldenem a készülék széria számát és attól függően lehet hogy lesz rá Android 6-os is akár. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége. 2018-as a készülék, hátha már a kompatibilis hardver van benne.

(#930) fundaluk


fundaluk
tag

Meglesz rá a 6-os Android, kaptam emailt. Elküldöm a szervizbe és ott meg tudják csinálni. :DD :C

(#931) SzaboZE válasza fundaluk (#930) üzenetére


SzaboZE
addikt

A gubacsi útra? Hova kellett írni ehhez?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#932) fundaluk válasza SzaboZE (#931) üzenetére


fundaluk
tag

http://wayteq.eu/hu/warranty

Ezen az oldalon minden infó le van írva, info@wayteq.eu címre írtam de a szerviz@wayteq.eu is jó.
És az árlistában írják is a szoftverfrissítést a GPS készülékekre.
Ma viszi tőlem a gépet a futár.

(#933) SzaboZE válasza fundaluk (#932) üzenetére


SzaboZE
addikt

Majd írj, hogy sikerült :) Az enyém szerintem 2017 körüli

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#934) fundaluk válasza SzaboZE (#933) üzenetére


fundaluk
tag

Mindenképpen beszámolok! Az évjáratodat egyébként szerintem ki tudod találni a hátoldalon lévő gyári számból ami alapján a szervizben is beazonosították. Az enyém így kezdődik: 995180900... Úgy gondolom ebből a 995 a típus, és 2018. év 09. havi gyártás.

(#935) sandró60


sandró60
addikt

Hogy tudom maradék nélkül a készülékről letörölni a navigációs szoftvert?Ami sd kártyán.
Van egy app ikon ami a navigációhoz.
Gyári visszaállítást nem szeretném,mert megy vele más is.

(#936) fundaluk válasza sandró60 (#935) üzenetére


fundaluk
tag

Most nincs itt a kezemben de simán le tudod törölni mint bármilyen más Androidos eszközről akármilyen alkalmazást. Beállítások - > Alkalmazások és ott ha kiválasztod lenni kell eltávolítás opciónak.

(#937) sandró60 válasza fundaluk (#936) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm!
A mobilon hosszan tartom nyomva és akkor jön fel a választási lehetőség-ezt próbáltam,de nem ajánlotta fel.
Amit írtál így már sikerül majd.
Egyelőre hagyom a Sygic navit
Apropó neked melyik navigáció van fent?

(#938) fundaluk válasza sandró60 (#937) üzenetére


fundaluk
tag

Igen ennek a kezdőképernyője nem olyan mint a mobilokon, itt nem működik a hosszan nyomásos megoldás. Itt ezek a nagy csempeszerű ikonok vannak.
Nekem is a Sygic van fent, megvásároltam a készülék vásárlása után egyből akciósan a prémium verziót világ térképpel. Ha itt visszaolvasol pár hozzászólással feljebb, látod hogy éppen most van a készülék a szervizben szoftverfrissítésen ami kell ahhoz hogy továbbra is tudjam használni.

(#939) sandró60 válasza fundaluk (#938) üzenetére


sandró60
addikt

Feltettem egy AVI kiterjesztésű filmet és lejátsza pedig nem látom ,hogy melyik app kapcsolódik be ami le tudja kezelni

(#940) fundaluk válasza sandró60 (#939) üzenetére


fundaluk
tag

Biztos a rajta lévő Media Player ami a mp3-akat játssza le az tud ilyet. Nem is gondoltam volna.

(#941) Amu


Amu
tag

Sziasztok
most vettem egy 995 max-ot, amibe van ugye dasham is. De hogy a túróba lehet megcsinálni, hogy vegyen a kamera és menjen a navi? Feltételezem, hogy én vagyok csak a béna, mert szerintem ez lenne a logikus :W

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#942) fundaluk válasza SzaboZE (#933) üzenetére


fundaluk
tag

Öröm boldogság van. Ma érkezett vissza a GPS a Wayteq szervizből Android 6-os rendszerrel. Szépen lejött rá a Play Áruházból a legújabb Sygic és a friss Magyarország térkép.

(#943) Treck válasza fundaluk (#942) üzenetére


Treck
aktív tag

Akkor ezek szerint a regi 4-es androidos valtozatok frissithetoek a 6-ra?

Akkor mar csak a rendszer kellene, hogy ez a hozzaertoknek otthon is elvegezheto legyen :)

Bar nem ertem, a wayteq miert nem teszi elerhetove a weboldalukon...vagyis de, akkor senki sem fizetne a frissitesert, illetve senki sem venne az uj 6 verziot azok kozul, akiknek a regi 4 van...

http://google.treck.hu

(#944) fundaluk válasza Treck (#943) üzenetére


fundaluk
tag

Hardverfüggő is, bizonyos szériától kezdődően frissíthetőek. Ezt le kell a szervizzel egyeztetni előtte.
Én még így is nagyon örülök hogy ilyen formában van támogatása a készüléknek. Ha közvetlenül Kínából vettem volna egy hasonló ketyerét azt biztos hogy nem frissítette volna senki sem :)

(#945) SzaboZE válasza Treck (#943) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, azért valahol ez nem korrekt, hogy nem teszik elérhetővé, csak pénzért elérhető.
Fundaluk: köszi a visszajelzést, örülök az örömödnek :) Waze-t próbáltad vele?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#946) fundaluk válasza SzaboZE (#945) üzenetére


fundaluk
tag

Csak a Sygicet használtam rajta elejétől fogva és most is azt raktam fel rá a frissítés után. Más szoftvert nem is próbáltam rajta sose. De szerintem az is biztos szépen menne rajta.

(#947) Amu válasza fundaluk (#946) üzenetére


Amu
tag

Igo-val is szépen megy

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#948) kovy79 válasza fundaluk (#944) üzenetére


kovy79
őstag

Pont, hogy lenne frissítés, mert lenne hozzá közösség...
Van olyan 8(!) évs eszköz, amire mai napig van friss fejlesztés (android 12).
Így meg ki vagy téve a wayteq kénye-kedvének.
Akksit kellett volna venni egy 995max-ba, mire közölték, hogy nem árulnak, csak ha ők teszik bele. Undorító egy hozzáállás.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#949) SzaboZE válasza kovy79 (#948) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát azért az elég érdekes hardver, amire 8 évesen van és egyáltalán rámegy Android 12 :), aminek ha jól tudom a 6G ram minimum ajánlott. 8 éve örültünk az 1G-nak is. Az ilyen régi eszközökre max 6-8 szokott felmenni. Az akku csere 6000ft, annyiba kerül kb ha megveszed máshol (15-20 USD).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#950) fundaluk válasza SzaboZE (#949) üzenetére


fundaluk
tag

Én meg vagyok elégedve a szervizzel. Egy hét alatt lebonyolítottuk oda vissza futárral együtt. Nekem ennyit megért hogy ne én küszködjek vele. Az akksicserét is inkább odabízom rájuk ha szükséges lesz.
Azt is megértem persze ha valakinek bizonyos dolgok miatt negatív tapasztalatai voltak és más a véleménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.