Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BullZeye válasza DM43 (#100) üzenetére


BullZeye
veterán

Valóban megy ez, egy fél óra múlva le is tesztelem élesben, bár eléggé puritán az UI a mostanihoz képest :D de azt hiszem ez teljesen vállalható kompromisszum. Már csak NFC matrica kell telefonhoz, hogy Hotspot bekapcsoljon magától.

Köszi :)

Ja meg root is kell még, ha hazaérek utána nézek amit írtál, mert a nem rootos gombeltüntető elég bugos (nem hozza be billentyűzetet)

szerk.:
Minden megvan mehetünk az magyar volt, de gondolom csak ez fog magyarul jönni, többi angolul, vagy sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#102) BullZeye válasza BullZeye (#101) üzenetére


BullZeye
veterán

Nálam van magyar hang, utcákat is mondott, ahogy azt kell.

(#103) BullZeye válasza BullZeye (#102) üzenetére


BullZeye
veterán

Benéztem, utcaneveket nem mond, csak hogy fordulj jobbra 500 méter múlva, meg hogy ellenőrzés várható, szóval mindent az utcaneveken kívül.

Root is működik valóban, viszont nem találok ingyenes normálisan működő Auto Hide Soft Keys alkalmazást.
GMD tök jó lenne, ha nem lenne egy idegesítő piros csík alul.

Van aki már szedte le a gyári fóliát róla? Jobb a képe nélküle?

[ Szerkesztve ]

(#104) BullZeye válasza DM43 (#99) üzenetére


BullZeye
veterán

KingRoot + Rootos Auto Hide soft keys + SwiftKey + Power Toggles + Waze 3.6

És végre egész használható lett a GPS :) ha még IPS paneles is lenne, akkor amíg meg nem hal boldogan élne nálam.

(#105) DM43 válasza BullZeye (#104) üzenetére


DM43
őstag

:C

(#106) orimate86


orimate86
tag

Én is vettem egyet. Nagyon elégedett vagyok pont erre volt szükségem. A Waze crash kicsit szarul érint, de túl élem. A kék állapotjelző tervezője / engedélyezője biztos sokat csuklik miattam. Fekete szigetelő szalag darabka lett a vége. Egy fényérzékelő elfért volna, automata fényerőszabályzással.

Ezeket leszámítva nagyon jó. Nem kell neki erőmű, hogy feltöltsön navigálás közben és nem tojás sütő. Gyors, nem röcög. Appok között gyorsan vált. 1000 km-t teszteltem, a GPS jelet nem dobta el, gyorsan meg is találta. Azt nem tudom miért nincs ilyen eszköz már két éve?!

(#107) BullZeye válasza orimate86 (#106) üzenetére


BullZeye
veterán

Értelmes gyártók kikapcsolhatóvá teszik az ilyen erős ledeket, WayteQ nem tartozik közéjük, nekem is ótvar szigszalaggal kell letapasztanom. És a 100 forintos fényérzékelő hiányát nem tudom hova tenni...
iGo el tudja sötétíteni magát este skinnel, de waze fényerőt nem tudja csökkenteni, úgyhogy az éjszaka a leddel együtt kisüti az ember szemét. (vagy keresek rá programot, hogy fényerő 20% legyen napnyugta után.)

Viszont ha nem is nagyon, de melegszik, nap rá sütött most végig, és kb 40 perc alatt sajnos elég meleg lett a hátulja bal oldalt Waze-tól.

(#108) orimate86 válasza BullZeye (#107) üzenetére


orimate86
tag

Valami programot én is fogok a fényerőre alkalmazni...
A windows-os wayteq x960-ban piros és zöld led van, valamint negyed ekkora. Azt hittem már kinőttek a gyártók ebből a kék leddel a szar is modern és jó dologból. (2000ft-os számítógép hangszórók ésTV / monitor állapotjelzők.) Utóbbiak tényleg kapcsolhatók és már nem kékek.

Ez nem túl biztató. Én a régi waze-t nem masszíroztam fel rá, így én e nélkül nyilatkoztam. Tény, hogy a nyári napok hátra vannak. Remélem nem fog lecsöpögni, mert a 4.0-ás waze-ban nagyon bízok, hogy felmegy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#109) orimate86 válasza BullZeye (#107) üzenetére


orimate86
tag

Találtam egy appot ami a tartózkodási helyhez mérten állítja a fényerőt. A custom napnyugta és nap felkelte ideje 345 Ft-os felárért van, de nekem az pont nem kell.

(#110) SzaboZE válasza orimate86 (#109) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez elég idétlenül hangzik, veled nem fordul elő hogy egy helyen napsütésben és éjszaka is közlekedsz? :) Pont a napnyugta-napfelkelte lenne a lényeg :)

Szerk: lehet félreértettem, ha ez a helyi napfelkeltét tekinti mérvadónak, akkor értem :)

@BullZeye: Fekete filctoll esztétikusabb ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#111) orimate86 válasza SzaboZE (#110) üzenetére


orimate86
tag

A tartózkodási helyhez nézi. Ha elutazok holnap nyugatra akkor tovább lesz világos a kijelző. Ahogy hosszabbodnak vagy rövidülnek a nappalok azt is követi. Most 7 kor már sötét van de, nyáron még világos lesz. Én rendben találom eddig a dolgot. :)

Visszaolvasva...
Ha nem volt egyértelmű: Az ingyenes tudja ezt. A fizetősbe lehet állítani, hogy te nem napnyugatkor akarod sötétíteni, hanem X órakor. Erre mondtam, hogy nekem pont jó az automata és nem akarok kézit beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#112) BullZeye válasza orimate86 (#111) üzenetére


BullZeye
veterán

Félreérthető volt :D

Én is azt hittem, hogy Budapesten legyen világos, és Szombathelyen meg mindig sötét :D

Fekete filctoll meg nem esztétikus :D főleg ha hirtelen kell az állapotjelző led menetközben. A ragasztócsíkot letépem és látom, de az alkoholos filc macerásabb :)

(#113) Upo


Upo
addikt

Csináltam hozzá egy twrp-t. mtp mód nem jó benne, adb elérés alapból nincs, de az adb sideload működik.
Felraktam ide. Fel lehet rakni pl. SP flash tool-al, vagy ha már rootolva van a Kingo-val, akkor ajánlom a rashr programot, azzal lehet flashelni. Próbáltam mobileuncle tools-al is frissíteni a recoveryt, de akkor nem akart elindulni. Maradjunk a rashr-nél.
Aztán ha működik, sikerült belépni a twrp-be, akkor újraindítás után a kingouser-ből csináljunk egy unroot-ot, töltsük le a legfrissebb supersu-t innen, másoljuk be a készülékre vagy sd kártyára, és a twrp alól install-al telepítsük. Máris van egy kínaimentes rootolásunk.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#114) orimate86


orimate86
tag

TMC-vel kapcsolatban tud valaki segíteni. A royaltek RTA 3000 forgalmazása megszűnt és nincs tudomásom egyéb TMC vevő kompatibilitásáról vagy, hogy ha létezik ilyen akkor, hogy kéne paraméterezni a sys-t iGo-nál. Valaki próbált már másik márkát?

[ Szerkesztve ]

(#115) 33as válasza Upo (#113) üzenetére


33as
senior tag

Szia, hagy kérdezzem már meg, hogy a tieden volt fólia, mert az enyémen (csak a fény felé fordítva látszik) kicsit mintha karcos lenne a műanyag rész a kijelzőn! :F

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#116) Upo válasza 33as (#115) üzenetére


Upo
addikt

Még most is van. Halvány mikrokarcok vannak rajta, mert ez nem igazi képernyővédő fólia, hanem elvileg szállítási fólia. Bekapcsolva engem nem zavar, nem tudom hogy veszek-e rá rendes fóliát, de addig nem szedem le, védi a képernyőt. Alig látszik, eléggé mérethelyes, nekem felül lehet kicsit érezni ha benyomom a körmöm hogy ott a fólia. Régebbi wayteq-eken még volt leszedő fül, azt én levágtam és úgy használtam.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#117) SzaboZE válasza orimate86 (#114) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én úgy tudom az android nem kezeli a tmc vevőt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#118) 33as válasza Upo (#116) üzenetére


33as
senior tag

Szia lenne egy kis gondom, feltettem a recovery-det, megcsináltam az urootot de hogy lépjek vissza a recovery menübe root nélkűl? :DDD Mivel Mac-em van így nem tudom szoftveresen se a bootloder menüt behozni?

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#119) Upo válasza 33as (#118) üzenetére


Upo
addikt

Például ezzel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#120) 33as válasza Upo (#119) üzenetére


33as
senior tag

Ok, ezt eddig én is értem, de ha urootolva van a rendszer, akkor ezzel az alkalmazással nem jutok be a recoverybe! Ez a gondom, mert folyamatosan root hozzáférést kér az alkalmazás!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#121) DM43 válasza 33as (#120) üzenetére


DM43
őstag

Mondjuk ezt én sem értem: akkor újraindítás után a kingouser-ből csináljunk egy unroot-ot .... legfrissebb supersu-t ... telepítsük
Szerintem csak simán le kell cserélni a kingouser-t a supersu-ra...

(#122) 33as válasza DM43 (#121) üzenetére


33as
senior tag

Ok, szerintem is így fogom csinálni, de egyenlöre hagy töltődjön egy kicsit. Jelentem hibátlanúl fut rajta az Igo-nextgen( de mondjuk elpöcsöltem vele fél órát, mert állandóan hibára futott, aztán eszembe jutott a save mappa, hát persze, hogy tele volt mindennel) :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#123) Upo válasza DM43 (#121) üzenetére


Upo
addikt

Ja hogy akkor! Azt hittem. általában. A kingo eltávolítása után, mivel még úgyis rá volt dugva a tab, elég egy
adb reboot recovery
a parancssorból.

Próbáltam én is lecserélni, de sehogy sem akarta az igazságot, a kingo után ha csak simán felraktam a supersu-t akkor nem akarta írni a system-et a supersu. Igaz, az play-ből telepített volt, és utána csináltam a twrp-t.
Meg lehet próbálni hogy a kingo-val rebootolni recoverybe, onnan felrakni a zip-es supersu-t, aztán reboot után a kingoroot-ban az eltávolításra nyomni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#124) DM43 válasza Upo (#123) üzenetére


DM43
őstag

(#125) Upo válasza DM43 (#124) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm, rajta van már a supersu, de elteszem későbbre. Általában sikerül manuálisan kivitelezni, de ha megint nem akarja akkor majd kipróbálom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#127) DM43 válasza #45553408 (#126) üzenetére


DM43
őstag

Szia Szabi!
Nekem az a véleményem, hogy a WinCE-s korszaknak vége. Eladtam minden windowsos PNA-mat, de azért "nem árt ha van valami" alapon vettem egy ilyet. Igazából nem bántam meg, amire tervezték, azt tudja. A MediaTek-es vevőtől kicsit féltem, de meglepően jól teszi a dolgát. Eddig nem volt vele gond, de azért ott lapul az autóban a BT-s vevő is, ami már többször teljesített.
Igazából a normál user-nek a root-ra sem igen van szüksége, engem is csak a kalandvágy hajtott (ennyire már ismersz :) )
A Waze gondról nem tudok mit mondani, akár az is lehet, amit írtál. Egy régebbi verzió megy rajta, aztán majd eldől a későbbiekben, hogy mi a helyzet.

(#128) Upo válasza DM43 (#127) üzenetére


Upo
addikt

Így van, a WinCE korszak lejárt, bár még mindig sokan ragaszkodnak hozzá. Egész jó lett tényleg a készülék, elhoztam egy próbára a boltból, de vissza már nem vittem, maradhat. Hidegindításnál az első pozició tényleg kicsit lassabb mint az x880-omon, de nem vészes, annak idején az Asus A636 még lassabb volt, és az akkor király gép volt. Menet közben is jól tartja a pozíciót, bár még nagyon kritikus helyeken (sűrű erdő, betondzsungel) nem jártam vele. WinCE-hez képest az android lehetőségei jóval szerteágazóbbak, ha valaki dedikált navigációs eszközt szeretne, akkor inkább az android a jövő, az ismert WinCE alkalmazások szinte mind elérhetők androidra (nekem egyedül a russa a maga egyszerűségében hiányzik), és még egy csomó azon kívül.
Jó pont még, hogy a telefonomra megvett sygic-et elindítottam, beléptem itt is a fiókomba, és simán azt mondta, hogy megvan az EU+Russia full licenc (amikor vettem akkor Russia nélkül drágább volt :N ). Lehet hogy azért, mert nincs IMEI száma a készüléknek. Úgyhogy ez nekem mindenképp plusz pont, hogy itt is és a telón is tudom használni. Igo szülinapp megy csont nélkül, obb+apk átmásolásával. Primo-ról nem tudok nyilatkozni :B :K .
Az akku nem tart túl sokáig, bár az első néhány feltöltés után jobb lett a helyzet. Autóban nem gond, ott a szivargyújtós kábel.
A wifi vétel nem rossz, otthon a referencia helyemre beülve sima a vétel, több telefonnal is kevesebb pöckös a vétel odabent. :U
Bluetooth-ot még annyira nem próbáltam, de határozottan pozitív a megléte, van BT OBD adapterem, úgyhogy a Torque is befogható ha nem kell navigálni, hibakód törlésre is használható.
Végre egy eszköz, ami fixen az autóhoz tartozhat, és messze túlmutat a WinCE készülékek lehetőségein, én is adom el a régit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#130) mesa23


mesa23
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régi X-tab50-em, amit szivesen lecserélnék erre az új kütyüre!
Az lenne a kérdésem, hogy gyárilag van-e lehetőség navigálás közben a szoftveres navigáló gombok (alsó sor) eltüntetésére? Az X-tab 50-ben volt egy "állapotsor"nevezetű kis progi, amivel el lehetett tüntetni, és beállítani hogy a képernyő melyik részének a dupla klikkelésére jöjjön újra elő!
Itt van erre lehetőség?

A válaszokat előre is köszönöm!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#131) BullZeye válasza mesa23 (#130) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs. Normális megoldás csak rootolva van, de úgy eléggé jól meg lehet oldani.

(#132) mesa23 válasza BullZeye (#131) üzenetére


mesa23
aktív tag

Köszönöm!
Azt megkérdezhetem, hogy milyen verziószámú Kingroot-ot használtál?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#133) BullZeye válasza mesa23 (#132) üzenetére


BullZeye
veterán

KingRoot4.1-release-20150703-for-xda, aztán ha nem tetszik, akkor fentebb linkelték hogy hogy lehet superSU-ra lecserélni root után.

(#134) KakasSoft válasza DM43 (#100) üzenetére


KakasSoft
tag

3.7.8.0 is megy magyarul. :D

(#135) papsoka válasza BullZeye (#131) üzenetére


papsoka
aktív tag

Az Android gombok kitakarnak a navi képből, vagy felette vannak és átlátszik a háttere, vagy a gombsáv méretével kisebb a megjelenítő mérete? A hárombetűs navival használnám, az a telefonon el tudja tünteti az értesítési sávot.

(#136) BullZeye válasza KakasSoft (#134) üzenetére


BullZeye
veterán

Kipróbáltad mindet amúgy? Csak ez a 2 ami működik?

(#135) papsoka
Alapból elvesz a képernyőből egy gombsornyi részt.
Root nélkül csak olyan opció van, ahol a billentyűzet nem működik amikor épp nem látható a gomb
Ha viszont Rootolod kingroottal, és használod a fentebb linkelt gombos progit, akkor megoldható, hogy jobb oldalt legyen annyi gomb a sávon amennyi jól esik, és kattintásra átlátszóan beúszik jobbról.

Így nem vesz el a képernyőből, és mégsem bugos a bill.

[ Szerkesztve ]

(#137) papsoka válasza BullZeye (#136) üzenetére


papsoka
aktív tag

Köszönöm! Még egy kérdés! A root itt is garanciavesztéssel jár?

(#138) KakasSoft válasza BullZeye (#136) üzenetére


KakasSoft
tag

Ugye a legújabb a 3.9.6.0 ez fut a telefonomon is. Mikor ez nem ment letöltöttem a korábbi verziókat és próbálgattam egy kettőt, mert korábban olvastam (lehet itt), hogy a 3.5 megy. A telepítő méretéből láttam, hogy 3.8-tól kb. 6mb több, ezért raktam fel az utolsó még működő 3.7-est. Eddig megy minden rajta. Most kezdtem foglalkozni vele, egy menüpont van a 3.7-ben navigálásnál van felvesz funkció, ha valakiért menni akarsz poziciót kérsz tőle ( sajnos email, sms stb.) akkor ő látja hol tartasz. Nem probáltam még, de ha ÉVI-t küldesz valakinek az folyamatosan látja e, hogy merre jársz?! 2 napos készülék kapott egy Navigont, Sygic-et, Igo szülinapot és Waze-t.

(#139) SzaboZE válasza papsoka (#135) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az igonál a sys.txt-ben be lehet állítani a képernyőgombokhoz igazítást és akkor nem takar ki semmit, felette van a kép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#140) papsoka válasza SzaboZE (#139) üzenetére


papsoka
aktív tag

Megmondanád mit kell beírni?

(#141) papsoka válasza papsoka (#140) üzenetére


papsoka
aktív tag

Ma vettem egyet én is. Eddig tetszik egy- két kivétellel.

(#142) zeg74


zeg74
aktív tag

Nekem is megjött, de küldhetem is vissza. Bekapcsoláskor villog a kijelző. :(

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#143) geloczigeri válasza orimate86 (#114) üzenetére


geloczigeri
tag

Android-os navikhoz nem kell TMC vevő, mert internetről töltik le a forgalmi adatokat. A TMC vevő a régebbi WinCE alapú eszközökhöz kellett, mert azokat általában nem lehet csatlakoztatni az internetre, és az RDS csatornán keresztül (FM rádió frekvencia, egy rádióantenna a TMC vevő lelke) szedték le az adatokat.

Az Android-os IGO a telefonomon például mobilnettel vagy wifin keresztül simán letölti az adatokat és mutatja is a térképen, hogy hol van dugó, építkezés, vagy akármi. :)

[ Szerkesztve ]

GG

(#144) papsoka válasza geloczigeri (#143) üzenetére


papsoka
aktív tag

És ebbe hogy sikerült mobilnetet varázsolni útközben?

(#145) DM43 válasza papsoka (#144) üzenetére


DM43
őstag

Például úgy, hogy a telefonod mobilnetjét megosztod ...

(#146) SzaboZE válasza papsoka (#144) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha be van kapcsolva a wifi és az automatikus csatlakozás, akkor városban csomó helyre fel tud csatlakozni útközben és le is rántja a traffic infókat. Nekem Budapesten szinte mindig vannak ilyen infók a képernyőmön. Ha vidékre megyek, akkor meg wifi hotspot a telefonon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#147) papsoka válasza DM43 (#145) üzenetére


papsoka
aktív tag

Akkor viszont ez a készülék felesleges, mert a telefonról mehetne simán a navi is!

(#149) SzaboZE válasza papsoka (#147) üzenetére


SzaboZE
addikt

Valóban, csak a telefont nem erre találták ki. Amúgy honnan gondolod, hogy akinek ilyenje van, annak a telefonja nem egy sima butatelefon? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#150) papsoka


papsoka
aktív tag

Tud valaki megoldást az alsó android gombsor eltüntetésére root nélkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.