Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) wihar123 válasza G300 (#599) üzenetére


wihar123
aktív tag

Ezért írtam, hogy "oopss hurokba kerültem", mert közben eszembe jutott, de hülyén jött volna le, ha eljátszom az okostojás szerepet. :) Sorry még egyszer.

Mutatni lehet neki, mint ahogy gabor_01 is írja, de mi értelme, amikor az is saját monitorral rendelkezik és csak kivételes esetben, azaz csak akkor használod, amikor nem navigálsz.

Az enyémnél a kamera ki van lőve, mit nézegessem,-amúgy a látottak alapján sokkal nehezebb behatárolni a távolságot ezért kizárólag csipogásra állítottam, amely átmegy füttybe, ha elérem a 30 cm.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#602) G300 válasza wihar123 (#601) üzenetére


G300
csendes tag

A tolatókamera nem rendelkezik saját monitorral. Utólagos beépítés az egész.

(#603) wihar123


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
A hálót böngészve olvastam egy okosságot a WayteQ x995 és a Max típusokra vonatkozóan, hogy ha térképfrissítés után a készülék képernyője villog, vibrál és esetleg ki is akad, akkor azt az Online közlekedési információk opció kikapcsolása szünteti meg..
Sajnos elkövettem azt hibát, hogy az írója nevét és honlapját elfelejtettem kimenteni... Sorry érte!!!

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#604) wihar123 válasza wihar123 (#603) üzenetére


wihar123
aktív tag

... és mi van akkor, ha az igo primo következő indításakor visszaáll a hiba azaz visszakapcsolódik a közlekedési információ...
Láss "csodát" és megtaláltam hozzá a másik okosságot is, méghozzá itt a fórumon Huncutka1029 posztjában
Idézve:
"A sys.txt ben keresd a köv. sorokat: és az aláhúzottak szerint írd át az értékeket.

[network]
available=1; ezt 0-ra írva nem kapcsolódik a netre

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[tmc-http]
enabled=1;ezt 0-ra állítva kikapcsolva marad az online TMC
start=1
"
:)) :DD :R

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#605) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!
Van egy Wayteq X995 Max készülékem. Fel van rá telepítve az iGO Primo. Fel van telepítve a nuance TTS is, de valamiért az iGO ba a hangoknál, ha kiválasztom a TTS-es hangot kifagy. Miért van ez? Lenne még egy kérdésem az úti célnál, és azon belül a helyi keresésnél ha beírok valamit pl tesco..stb miért nem talál semmit? Azt írja "A kiszolgáló nem érhető el,, Miért írja ezt ki? Neten fent van a navi.

(#606) ferob válasza TFerenc07 (#605) üzenetére


ferob
őstag

A hanggal kapcsolatos problémád valószínűleg abból adódik, hogy egy olyan módosított hangot használnál, ami azzal a verzióval vagy az androidos alkalmazással nem működik megfelelően.
Feltételezhető, hogy a keresést az interneten keresztül, olyan szolgáltatóval szeretné véghezvinni, amihez nincsen megfelelő licenced.
Mivel valószínűleg nem az áruházból letöltött alkalmazást használsz, ezért itt és ilyen módon segítséget nem tudsz kapni.

(#607) wihar123 válasza TFerenc07 (#605) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Egyezik a véleményem Ferobéval,-fontos, hogy a két szoftver kompatibilis legyen!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#608) Upo válasza TFerenc07 (#605) üzenetére


Upo
addikt

Igo Primo miatt a vásárlás helyén lehet reklamálni, illetve terméktámogatást igénybe venni. ;] :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#609) beci válasza szjoci (#510) üzenetére


beci
őstag

A sys.txt-ben (iGO főkönyvtár) az alábbi sorokat kell átírni:

[android]
show_status_bar=1
fullscreen=1
tablet=1
has_physical_home_button=0

[rawdisplay]
driver=engine
force_renderer="RENDER_MOYA"
;screen_xy="auto"
screen_x=982
screen_y=600
screen_x2=600
screen_y2=976

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#610) ferob válasza beci (#609) üzenetére


ferob
őstag

Egy fél éves hozzászólásra sikerült válaszolni, valószínűleg azóta már megoldotta a problémát.

(#611) beci válasza ferob (#610) üzenetére


beci
őstag

De legalabb erkezett ra valasz...
Amugy masnak is jol johet.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#612) DM43 válasza beci (#611) üzenetére


DM43
őstag

Még akkor is, ha erősen warez a dolog ...

(#613) beci válasza DM43 (#612) üzenetére


beci
őstag

Elméleti szinten természetesen. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#614) attszil


attszil
tag

Sziasztok! Tegnap vettem át egy ilyen kütyüt, még ismerkedünk. Az lenne csak a kérdésem hozzátok, hogy mennyire normális az, hogy mozgatva billegtetve érezni és hallani, szerintem az az akku mozgását, lötyögését.
Ha hátul középen megnyomom egy egész picit a burkolatok akkor nem mozog, elengedhetett valami ragasztó vagy valami kis szivacs hiányozhat onnan? Szerintetek vigyem szervizbe?

11 pro

(#615) attszil


attszil
tag

Az előző hozzászólásomat egészíteném csak ki mert nem pontosan írtam a készülék típusát, X995Max amiről szó van.

[ Szerkesztve ]

11 pro

(#616) mekker


mekker
őstag

Tudtok valami jó megoldást arra, hogy az alsó-felső sáv ne foglaljon annyi vízszintes helyet, de azért mégis használható maradjon? Eddig egy appot használtam, ami automatikusan elrejti, de nem volt túl használható, és a billentyűzet megjelenítése is szerintem amiatt bugolt.

Az lenne a legjobb, ha át lehetne helyezni teljesen oldalra úgy, hogy nem lóg bele a képbe (root nélkül).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#617) ferob válasza attszil (#614) üzenetére


ferob
őstag

A gyakorlatban nem kéne, hogy mozogjon, így inkább azzal jársz a legjobban, ha cserélteted, míg időben vagy, és nem javításra adod le, mert egy megbontott készülék már sosem lesz olyan, mint az új.

(#616) mekker: Sajnos root hozzáférés nélkül ilyesmire nincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#618) mekker válasza ferob (#617) üzenetére


mekker
őstag

És rootolva?
Találtam jó megoldást (Simple Control + navi sáv eltűntetése egy másik appal), de ha elrejtem a navi bart, akkor egyszerűen nem mindig akar feljönni a billentyűzet, amikor kéne (ami egy navinál nem megengedhető).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#619) attszil válasza ferob (#617) üzenetére


attszil
tag

Köszönöm, igazad van! A cseréltetést meg lehet oldani futárral is mert messze lakom Pesttől? Bocs ha láma de még soha semmit nem gariztattam.

11 pro

(#620) ferob válasza attszil (#619) üzenetére


ferob
őstag

Ha internetről rendelted, akkor el is állhatsz a vásárlástól, amire valószínűleg az üzletnek van olyan űrlapja, amit ki kell ebben az esetben töltened, majd a továbbiak rajtuk múlnak, lehet egyszerűen neked kell csak visszaküldeni, majd ha megkapták, akkor visszautalják a pénzt.
Ilyen esetben mindig legyen nyoma a visszaküldésnek, mert sose tudni, de egyeztess a visszaküldés előtt az üzlettel.

Ha ez lezajlott, akkor vásárold meg máshonnan vagy akár az adott helyről ismét, ez már rajtad áll.

[ Szerkesztve ]

(#621) mekker válasza mekker (#618) üzenetére


mekker
őstag

KingRoot úgy tűnik bebrickelte a készüléket... Pont erre van most időm.

Tud valaki a készülék ROM-jához linket küldeni?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#622) attszil válasza ferob (#620) üzenetére


attszil
tag

Szia! Visszaküldtem, és adtak is újat. Majd a két ünnep között hozom el az üzletből.
Köszi a tanácsot! Üdv. Attila

11 pro

(#623) Kawasan


Kawasan
újonc

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy mi módom tudom az ITN konverterrel szerkesztett útvonalat elő varázsolni a Sygic-ből? Megszerkesztettem az útvonalat
itf formátumban bemásoltam az intinerary mappába
ám sehol egy menüpont ahonnan előtudnám szedni.
Illetve androidban nincs olyan, hogy elérési útvonal?

[ Szerkesztve ]

(#624) wihar123 válasza Kawasan (#623) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ha a fájl a megfelelő helyen van és a konvertálásból adódóan korrekt, akkor automatikusan felismeri és be is tölti.
Ami mappanevet írsz az hibás (vagy elírtad), itt kell legyen: Sygic/Res/Itinerary/*.itf - talán így pontosabb:
\Android\data\com.sygic.aura\files\Sygic\Res\itinerary/*.itf
Boldog ünnepeket! :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#625) Kawasan válasza wihar123 (#624) üzenetére


Kawasan
újonc

Igazad van elírtam természetesen / itinerary / a helyes :) ám hiába konvertálom bármelyik syg formátumba s írom be a mappába nem tudom elő varázsolni, sőt próbálkoztam már Tom Tom ( int) is semmi. :( Használtam már azt a progit az előző win-es navimhoz is ott nem okozott ez gondot.

[ Szerkesztve ]

(#626) wihar123 válasza Kawasan (#625) üzenetére


wihar123
aktív tag

Elküldöm PM-ben a linket, ott képekkel illusztrálja, hogy miként kell elkészíteni az itf fájl.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#627) Kawasan válasza wihar123 (#626) üzenetére


Kawasan
újonc

Köszönöm! hasznos volt a link :) végül is a megoldás a kérdésemre: ha felvan töltve a megfelelő mappába a szerkesztett térkép akkor a kereső mező jobb sarkában lévő kék ikonra kattintva hívható elő az útvonal! :) :C

(#628) wihar123 válasza Kawasan (#627) üzenetére


wihar123
aktív tag

Igen, erre:

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#629) Upo válasza mekker (#621) üzenetére


Upo
addikt

x995 vagy x995max? Mert már bekeveredik ide a nagyobb is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#630) Noninnyó


Noninnyó
tag

Sziasztok!

Megvettem karácsonyra az 5"-os Wayteq X995 gps-t, és ugye járt hozzá a Sygic Voucher Edition fullos élethosszig frissülős progi. Tetszik a progi, átlátható, szimpatikus, de egyetlen baj van: nem beszél út közben, nem navigál engem hanggal.
Be van állítva a magyar hang (Laura), fel van tekerve a hangerő is, az összes menüpontot végignéztem, beállítottam, de nem akar beszélni. Éles kanyarok előtt csippanással jelez, szóval hangot ad ki a készülék, csak a beszéd nem megy.
Olvastam olyat, hogy az ingyenes verzió nem beszél, na de az enyém teljes változat, és mégsem :(.
Valaki esetleg tud/hallott/olvasott valamit erről a hibáról ezen a készüléken?
Ha igen és megosztaná, köszönettel venném :R

(#631) DM43 válasza Noninnyó (#630) üzenetére


DM43
őstag

Idézet máshonnan:

A Sygic szoftverben a hangbeállításokat a “Beállítások/Értesítések és hangok” csoportban találja. Ott a “Hang utasítások” opciónak “zöldnek” (bekapcsolva) kell lennie. A másik hibalehetőség a hibás aktiválás, így csak a ingyenes mód működik, amiben nincs hangos navigáció.

(#632) Noninnyó válasza DM43 (#631) üzenetére


Noninnyó
tag

A hangutasítások opció zöld nálam is ;).
Nem tudom, hogy lehet hibás az aktiválás, kérte a kódot, beírtam, aztán ment minden simán tovább.
Esetleg megpróbálom mondjuk angol nyelvre átrakni a beszédet, hátha. De ha semmilyen nyelven nem beszél, akkor valami gázos. Pedig ez egy nagyon fontos dolog lenne, hogy út közben dumáljon, mondhatni alap.

(#633) wihar123 válasza Noninnyó (#632) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Javaslom vedd elő a kapott kézikönyvet és ellenőrizd, mert nekem is az a gyanún, hogy bár aktiválós a szoftver (gondolom az élettartam frissítés miatt), mégis az ingyenes kategóriába tartozik, ezért nincs benne a TTs hangmotor, ami a hangbemondást teszi lehetővé.
Szerintem még kicserélhető, esetleg kódcserével, némi ráfizetéssel és fullos lesz.

A WayteQ, pl. a Sygic 3D EU-t így hirdeti:
"...csomagban elérhető Sygic Voucher Edition egy prémium minőségű, pontról pontra útmutatást adó navigációs szoftver. Minőségi TomTom térképek a készülékén, illetve a memóriakártyán tárolva. Hangutasítások több, mint húsz nyelven, POI-hoz rendelt földrajzi ..."
Ha a tied nem Premium minősítésű, akkor ezért nincs benne a hangutasítás funkció, azaz a TTs hangmotor.

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#634) Noninnyó válasza wihar123 (#633) üzenetére


Noninnyó
tag

Köszönöm szépen, utánanézek a dolgoknak, esetleg írok a Sygic-nak és leírok nekik mindent. Hátha adnak másik kódot, vagy ajánlanak egyéb megoldást is :R

(#635) Upo válasza Noninnyó (#630) üzenetére


Upo
addikt

Ennyire virágbolti még a beidegződés mindenkinek? Megvetted, írj a sygic supportnak. A voucher edition is beszél, csak egy főverzióval a fullos mögött jár. Play értékelésben más is írta hogy nem beszél.
Gondolom ezeken túl vagy:
[link]
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#636) Noninnyó válasza Upo (#635) üzenetére


Noninnyó
tag

Igen, ezeken rég túl vagyok. Azt én is olvastam, hogy a voucher-t ritkábban frissítik. Írok nekik, aztán meglátjuk, mit böfögnek rá :)

(#637) Kawasan válasza Upo (#629) üzenetére


Kawasan
újonc

A kérdésem a x995 re szólt, igen ezt nem írtam mert nekem egyértelmű volt :)

(#638) Upo válasza Kawasan (#637) üzenetére


Upo
addikt

Arra van sp flashtool-al telepíthető rom mentésem, de a munkahelyi gépen. Legkorábban január 3-án tudom feltölteni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#639) mekker


mekker
őstag

Nálam sincs tts, de csak mióta frissített mindent. Most variáltam vele sokat, hátha most jó lesz. Ez nem a licensz miatt van, és nem is a beállítások miatt, hanem valami bug lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#640) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Kérdésem lenne: egy WayteQ 995Max eladásakor a Sygic voucher navigációt ugye nem tudom vele adni, mert google acc-al van összekötve?

[ Szerkesztve ]

(#641) Noninnyó válasza mekker (#639) üzenetére


Noninnyó
tag

Helló!
Mostanában volt nagyobb frissítés? Azelőtt jó volt minden, hangos navigálás is ment? Melyik kütyüd van, 5 vagy 7 colos? Nekem most a 17.2.1 verzió van fent.
Írtam ma a Sygicnak, 1.5 óra múlva válaszoltak is. Azt írta a csávó, hogy a Sygic eredetileg okostelefonokra és tabletekre lett tervezve, mert ezeken még nem módosított android rendszer van, más kütyükön nem biztos, hogy minden jól fog menni. Kérdem én, akkor mi a túrónak árulnak egy csomagban Wayteq-et és Sygic-et?!
Ha nincs rendesen kitesztelve, akkor nem szabadna ilyen csomagot árulni.
Dashcam, HUD meg RealView az van benne, ami nem is lenne baj, csak előbb a fontos, alapdolgok mennének hibátlanul.
Most ismét válaszra várok, írtam vissza, hogy akkor szeretnék kérni új kódot, vagy a régimet újraaktiválni, és felrakom ezúttal max a mobilra vagy a tabletemre. Csak hát kocsiban egyik sem a legszerencsésebb, legkényelmesebb megoldás.

(#642) wihar123 válasza bakosgabor57 (#640) üzenetére


wihar123
aktív tag

A vásárló nevére, címére nem tudod átírni a fiókot? Te meg készítesz magadnak másikat.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#643) bakosgabor57 válasza wihar123 (#642) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Azt hiszem annyit nem is ér, hogy foglalkozzon vele az ember, fillérekért dobálják most is.

(#644) wihar123 válasza bakosgabor57 (#643) üzenetére


wihar123
aktív tag

Wow, 30 rugó? "fillérek"? Nem semmi... :)

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#645) bakosgabor57 válasza wihar123 (#644) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Milyen 30 rugó? A Sygic-et 15-20 euróért adják most is, nem? Naponta jönnek a promó e- mailek tőlük. A készülék az ami kb 25-öt ér.

[ Szerkesztve ]

(#646) mekker válasza Noninnyó (#641) üzenetére


mekker
őstag

Ez csak tipikus kerülőválasz, ennyi erővel már modhatott is volna valamit.

Én is ezen a verzión vagyok, csak előtte nem volt frissítve kb. 2 hónapig - előtte régebbi térképfájlok és más kereső volt. 5"-os, és ment előtte.
Én azt javaslom, hogy töltsd le Playből a Google TTS-ét ('Google Szövegfelolvasó'), és az Android nyelvi beállításainál kapcsold be a szövegfelolvasó funkciónál, illetve töltsd le hozzá a magyar nyelvet. Sygic-nál ezután állítsd be erre a hangot (System).

Robotosabb a hangja, mint a Laurának, de cserébe tudja az utcaneveket is, és 99%, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#647) mekker


mekker
őstag

Írnék egy app-ajánlót:

Google Szövegfelolvasó - navigációs hangnak (TTS)

Rotation Control - 180 fokkal forgathatóvá teszi a képet, hogya kábel jó irányba álljon. A tartó szabadon forgatható, a kijelző csak merőlegestől lefelé hajtva torzít.

Auto Start - automatikusan elindítja a navi szoftvert, miután minden betöltött.

Nova Launcher + Car Widget + Pixel Icon Pack - nagyon jó felületet lehet vele összedobni, bár miniálisan lassabban tölt be a gyárinál.

Gboard - Google billentyűzet, több színnel, swipe, használhatóbb a gyárinál

Google Play Zene - szintén használhatóbb az alapnál; a gyári FM Transmitterrel jól elvan

TinyAppWorks szótár - 6 nyelvű offline szótár, egyszer még jól jöhet

Auto Hide Soft Keys root - elrejti a billentyűzetet, remek oldalsó billentyűzetet lehet vele belőni. Viszont megnöveli a navi talpraállását, mivel átméretezi a felbontást (szvsz kevesebb előnye van, mint hátránya).

Felület komolyabb módosítása Xposed + BusyBox-szal lehetséges. Átlátszó navbart próbáltam vele, de nem volt az igazi a Sygic alsó gombjai miatt, így ez is ment a levesbe.

Gyorsabb bootolás: Root Browser + root (root nélkül esetleg adb-vel) --> system/build.prop végére ezt a két sort szúrd be:
ro.config.hw_quickpoweron=true
debug.sf.nobootanimation=1

KingRoot iszonyatosan bloatware, csak végső esetben ajánlom. Ha rootolsz, tiltsd le mindenét, de inkább cseréld le SuperSU-ra TWRP segítségével.

+1: A kábelt érdemes lecserélni rövidebbre

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#648) Bandesz87


Bandesz87
csendes tag

Sziasztok!
Wayteq X995 Max-al rendelkezem. A kèrdèsem az lenne hogy hogyan tudom beállítani hogy a jobb felső állapotsort lehúzva a felhasználó helyett névjegyet tegyek be. Jelenleg rányomva azt írja hogy a névjegy nem lètezik. Egyszer már sikerült beállítanom.

(#649) Upo válasza bakosgabor57 (#640) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem nem. Beírja a kódot és elvileg mennie kell. Ha problémázik, akkor meg írni kell a sygic-nek és átállítják maguknál hogy menjen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#650) bakosgabor57 válasza Upo (#649) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Kösz, már eldtam és adtam vele a Sygic-et is kódostól, levettem az eszközről a Google fiókom hozzáférését, innentől azt tesz vele a tulaj amit akar. Az igazsághoz tartozik, nem sajnálom a Sygicet, nem szerettem igaz csak egy nyáron használtam, de több baj volt vele, mint amennyit segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.