Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) konor70 válasza Jabby (#450) üzenetére


konor70
csendes tag

Szia!
Igen megy egyszerre mind a kettő. Eddig én is kettőt használtam, de ma egyszerre ment mind a két program, és nem állt le egyik sem. Telefonon is próbáltam már ugyanezt, de ott mindig leállt az elsőként futtatott program amikor a másodikat is elindítottam.

[ Szerkesztve ]

(#452) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Van arra megoldás, hogy kikapcsoljon a gép, amikor a külső táp megszűnik, és visszakapcsoljon, mikor ismét tápot kap?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#453) Upo válasza Játékos (#452) üzenetére


Upo
addikt

Kikapcsolást még tán meg lehetne oldani valami szoftverrel, de a visszakapcsolást nem egyszerű, nem olyan a hardver. Akkor lehetne, ha kikapcsolva rádugnánk töltőre és rögtön bekapcsolna, de azt nem csinálja, meg kell nyomni a gombot. De akkor is csak bejön a kezdőképernyő, tehát ami kell azt el kell indítani-be/kikapcsolni. Éppen lehetne olyan áramkört csinálni, hogyha 5v-ot kap akkor egyszer rövidrezárja a bekapcsológomb áramkörét, de szét kellene szedni a készüléket, illetve még azt is megakadályozni, hogy ha be van már kapcsolva és úgy kap töltést akkor ne nyomja meg (ezt is be lehet az áramkörbe építeni). Mondjuk ha fix beépítés a cél, akkor úgyis szét kell szedni a gépet, akkor már nem gond.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#454) Játékos válasza Upo (#453) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a választ. Akkor egyszerűsítve: gariidőn belül nem megoldható. Értem én az android rendszert, de azért ez mégiscsak egy GPS elsősorban... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#455) DM43 válasza Játékos (#454) üzenetére


DM43
őstag

A windowsos PNA-k nagy részén sem tudod megoldani, hogy automatikusan bekapcsoljon ...

[ Szerkesztve ]

(#456) Játékos


Játékos
addikt

Esetleg valami alvó állapot? Ahol a navi nem megy a háttérben? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#457) Upo válasza Játékos (#456) üzenetére


Upo
addikt

Lehet hogy van olyan készülék, ami töltőre dugva bekapcsol, volt olyan telefonom ami ilyent csinált, nem is lehetett tölteni kikapcsolva. De ez nem az a készülék. És akkor már csak a kikapcsolást kellene megoldani. Én biztos hogy túl nagy erőfeszítésnek érezném azért, hogy megspóroljak összesen 2 gombnyomást.

Alvó állapot ahol a navi nem megy? Naviból kilépsz, képernyőt lekapcsolod a gombbal. Vagy úgy hagyod és a timeout után lekapcsolja. Ennél komolyabb alvást nagyon nem lehet elérni, max. ha repülő móddal fűszerezed.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#458) urbanjozsi válasza Játékos (#456) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

A navit le kell állítani...
A többire a megoldást a 264.hsz-tól olvashatod! ;)

(#459) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Ma reggel boldog tulajdonos lettem egy x995 másnak. :) Ez a boldogság egészen addig tartott amíg a sygicet kipróbálva égtelen akadozás nem fogadott. 2 óra állítgatás után fel adtam. Utána próbáltam a három betűs progit. Sok sikert az sem koronázta, mivel a 4gb tárhely és a extsd használata miatt nem lehetett normálisan használni. Úgy érzem navigáció terén még a wince viszi a pálmát.

(#460) SzaboZE válasza Sebibalu (#459) üzenetére


SzaboZE
addikt

Valamit elszúrtál, mindkettő hibátlanul fut nekem...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#461) Sebibalu válasza SzaboZE (#460) üzenetére


Sebibalu
őstag

Meg lett a hiba oka. A beállítások / tárhely opcioban vagy egy kis kapcsoló az alapértelmezett memória kártya. Azt kellet be pipálni. Most benne a 64es kártya és onnan megy minden :)

(#462) flash-


flash-
veterán

ennek az eszköznek a gps-e mennyire gyors?

a régebbiek 64-66 csatornás atlas V gps-el mentek, azok igazi céleszközök voltak..
ebb már valami MT6627-os chip vette át a gps szerepét..
én látatlanban nem mondanám hogy ugyanoylan jó mint a 64 sávos atlas-ok..bár ki tudja..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#463) zeg74 válasza flash- (#462) üzenetére


zeg74
aktív tag

Pár perc alatt csatlakozik.
Teljesen jól működik, hosszú használat mellett sem dobálja el a jelet.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#464) SzaboZE válasza flash- (#462) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tudja a dolgát, jobb mint egy átlag mobiltelefon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#465) flash- válasza SzaboZE (#464) üzenetére


flash-
veterán

köszi!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#466) Upo válasza flash- (#462) üzenetére


Upo
addikt

Nekem van 64 csatornás wayteq x880 is, az valami brutális! Mire betölt a navigáció, már van pozíció is! Menet közben is nagyon pontos, nem bizonytalanodik el sehol. Csak hát a windows már nem mai csirke.
Utána vettem az x995-öt, hát azon a navi betöltése után még jó ideig homokórázik a gps vétel, de végül megtalálja. Onnan már tartja a pozíciót szépen, nem olyan pontos mint az x880, volt már hogy magas épületek közt elbizonytalanodott, arrébb rakta a pozíciót, de azért messze nem mondanám használhatatlannak, autóba simán jó. BT-n megy az obd diagnosztika is, úgyhogy az x880 most tartalék, az x995 az elsődleges. Nekem az android többet ér, nekem simán beáldozható miatta az x880 eszement jó gps vétele, mert azért ez sem olyan rossz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#467) zeg74


zeg74
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#468) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A Jézuska ilyen készüléket hozott, így csatlakozom a kérdezőkhöz :)
Kicsomagolás utáni első kérdésem: nem kellene a képernyőn védőfóliának lenni?
Második: valaki a hordozás (táska, stb.) miatt használ hozzá védőtokot? Kinek mi vált be?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#469) SzaboZE válasza VGYke (#468) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem kéne védőfóliának lenni. Nekem wayteq tokom van, kellően merev és védi a gps-t.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#470) Tűz válasza VGYke (#468) üzenetére


Tűz
csendes tag

A fólia elméletileg rajta van. Legalább is nekem mind a kettőn rajta volt.
Csak eléggé nehezen lehet észre venni de volt tajta.
A tok a gyári nagyon jó szerintem is.

(#471) zeg74 válasza VGYke (#468) üzenetére


zeg74
aktív tag

A fólia nekem is rajta van.
A tok pedig gyári wayteq 5'.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#472) FragMaster válasza Tűz (#470) üzenetére


FragMaster
addikt

Van rajta bizony, de én is csak úgy vettem észre, hogy van középtájt alatta egy gyári szösz :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#473) Attici válasza Upo (#466) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem meg jó lenne, ha gyorsabb lenne a GPS vétele, mert ez így siralmas. Bármelyik régi Windowsos GPS-em gyorsabb volt nála, nem kicsit. :(
Sajnos az androiddal nagyon elrontották a lényeget. Lehet, hogy inkább megint Windows alapú készüléket kellene csinálniuk, de már Win10-el. Egyébként jó készülék lenne, de sajnálom a 960-asomat, mert az jobb volt. :O

Más:Egyébként ennek ki az eredeti gyártója és mi az eredeti típusjelzése? Edzett üveget keresek rá, mert a fóliát nem szeretem.
Látott már hozzá valaki üveget?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#474) SzaboZE válasza Attici (#473) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem az android miatt talál lassabban jelet, hanem azért, mert ezek nem dedikált gps modullal dolgoznak. A sirfstaros sorozat ennyiből jobb, de semelyik porcikám nem kívánja vissza a wince-t... Ettől függetlenül ha megvan a jel, akkor már tartja rendesen.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#475) Attici válasza SzaboZE (#474) üzenetére


Attici
őstag

De akkor miért nem raknak egy GPS vevőbe dedikált GPS modult? :F
Mert akkor működne?
Engem nem érdekel, hogy milyen oprendszer van rajta, ha működik.
Én csak a rezisztív érintőt nem szeretem. :(

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#476) SzaboZE válasza Attici (#475) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert drágább lenne. Ez is egy fából vaskarika, mint az összes többi hasonló olcsó gps, ha van egy mobiltelefonhoz kifejlesztett chipset, akkor miért ne adhatnák el tabletnek és gps-nek is? ;)
Azt a kérdést, hogy "Mert akkor működne?" nem értem, az enyém speciel működik hibátlanul...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#477) Dargor30


Dargor30
újonc

Sziasztok.
Vásároltam egy Wayteq x995 navigációt, csak a készüléket, szoftver nélkül, aztán gondoltam egyet és vettem hozzá egy sygic full európa liszenszet, de a térképeket semmilyen leírt módszerrel nem bírom a memóriakártyára erőltetni, a szoftver kizárólag a belső memóriát látja, egy 4gb-os belső tárhelyet, és egy 1.6Gb-os tárhelyet, amit ő a külső sd kártyának gondol, de valójában az a rendszerpartíció.
A filekezelők látják, és gond nélkül kezelik a 16Gb-os memóriakártyát.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e ötlete valakinek, hogy ilyenkor mi van? :D

(#478) Upo válasza Dargor30 (#477) üzenetére


Upo
addikt

Sygic - hamburger menü - Beállítások - Térképek és adatok tárolása - Átrakod a pipát az "Eltávolítható sd kártya" mellé, még az adatok áthelyezésére is rákérdez.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#479) Dargor30 válasza Upo (#478) üzenetére


Dargor30
újonc

Szia.
Na nekem ott, az eltávolítható SD kártyánál 1,7Gb-ot lát, ami a rendszerpartíció.

(#480) Chal válasza Tűz (#470) üzenetére


Chal
addikt

Huh, most olvastam csak ezt a fólia dolgot :) Néztem az enyémet, és tényleg rajta van :) Volt már valaki aki leszedte? Érdekelne hogy változott e tőle valamit a napfényben történő olvashatóság.

[ Szerkesztve ]

(#481) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

tudom nincsen warez meg ilyesmi -nem is erre való felbújtás- de megoldható hogy ha teszek a gépbe memókarit akkor onnan fusson a gps progi? mert ha nem akkor inkább veszek egy telefont a dolog megoldására :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#482) Attici válasza zsolt19900 (#481) üzenetére


Attici
őstag

:K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#483) Upo válasza zsolt19900 (#481) üzenetére


Upo
addikt

Így van, ha veszel a play-en igo-t vagy sygic-et akkor sd-re is lehet tenni az adatokat. ;)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#484) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok,
NEktek nem volt olyan gond, hogy IGO Truck kicsit szétcsúszik? Az utca név kiírás belelóga képbe, és így bizonyos részeket kitakar. Estleg ha a status bar alulról eltűnne? Hogyan lehetne a kezelősávot (status bar) aulról eltüntetni ?

(#485) DM43 válasza gaben (#484) üzenetére


DM43
őstag

Rootolás után evvel:
https://data.hu/get/9201154/GMD_Auto_Hide_Soft_Keys_PRO__root_v3.1_Apkmos.com.apk

Mi az, hogy iGO Truck?

[ Szerkesztve ]

(#486) gaben válasza DM43 (#485) üzenetére


gaben
aktív tag

kamionos vezió, tudom, nem így hívják hivatalosan, ezt a nevet már én adtam neki :D
Bocsi.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#487) gaben válasza gaben (#484) üzenetére


gaben
aktív tag

Sikerült eltüntetni a status bar-t alulrol ,de sajnos így sem oldódott meg a problléma.
Az a baj, hogy az utca neve ( környék , ahol jelenleg vagyunk ) nem alul jelenik meg , hanem közép tájon, a autónkat jelző nyilat takarva. Ezt hogy lehetne alulra letenni ?

Úgy lenne, , int ahogy itt a képen van, így :[link]

[ Szerkesztve ]

(#488) Jabby válasza gaben (#487) üzenetére


Jabby
őstag

Szia!
Egy "szétcsúszott" képernyőmentést fel tudnál tenni?

(#489) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok, ismerős vett egy WayteQx995MAXGPS navigàciót.

Valaki felrakta nekik a Here Maps-et, de abba ha magyarul írják be a célállomást, az nem dob találatot, csak ha a célország nyelvén keresnek rá.

Kérdésem, hogy át lehet ezt valahogy állítani?! Ha nem akkor milyen ingyene navigációt lehetne felrakni?!

Válaszokat előre is köszönöm.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#490) SzaboZE válasza Rambovits (#489) üzenetére


SzaboZE
addikt

https://play.google.com/store/search?q=navig%C3%A1ci%C3%B3&c=apps&price=1&hl=hu

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#491) Rambovits válasza SzaboZE (#490) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm a roppant konstruktív és "szellemes" hozzászólást...

Esetleg van olyan amivel személyes tapasztalatod van, és tudod ajánlani?
Mondjuk naprakész offline térképpel, magyar nyelvvel?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#492) FragMaster válasza Rambovits (#491) üzenetére


FragMaster
addikt

Először a Here-t használtam én is, viszont tudom ajánlani teljes mértékben a "Sygic GPS-navigáció Térképek"-et, előző posztban az első találat a linken. Komplett Európa €16 élettartam frissítéssel, kicsivel többért adatforgalmat használó forgalomfigyeléssel is vásárolható. Nálam bevált, megéri.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#493) Rambovits válasza FragMaster (#492) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm :R

Elmondom a lehetőségeket nekik, azt meglátjuk hajlandóak-e még pénzt áldozni a dologra.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#494) SzaboZE válasza Rambovits (#491) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha megnézted volna a linket, akkor abból kiderült volna, hogy szűrés volt az ingyenesre és a népszerűre... Nyilván ezeket használják a legtöbben. De legközelebb inkább nem segítek.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#495) Upo válasza Rambovits (#493) üzenetére


Upo
addikt

Nem járt a készülékhez a sygic voucher? Nincs a dobozon Sygic matrica? Meg kellene lennie egy kaparós kártyácskának amin a termékkód van. Vagy ha képesek voltak megvenni 5e-el olcsóbban a szoftver nélkül, akkor szerintem is vegyék meg most a sygic.com-on az eu navigációt, most akciós.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#496) FragMaster válasza Upo (#495) üzenetére


FragMaster
addikt

Érdemes szoftver nélkül megvenni, mert a voucher edition más, mint a "premium", ugyanakkor az meg annyiba kerül, mint amennyivel olcsóbb az üres készülék. Az akció amúgy folyamatos, a végső dátumot mindig kitolják lejárat előtt.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#497) Upo válasza FragMaster (#496) üzenetére


Upo
addikt

Azért nem folyamatos az akció, vége van annak, csak ekég hamar jön a következő. :D
Nekem is szoftver nélküli x995 van, és sygic eu+russia szoftvert vettem, mert akkor az volt a legolcsóbb eu-t tartalmazó változat, a russia nélküli eu-nál is olcsóbban adták.

Attól függetlenül érdemes megnézni hogy véletlen nem a voucher verziós, mert akkor nem kell semmit venni csak telepíteni-aktiválni.
Azért ha valaki tudja magáról hogy nem ért hozzá, és látja hogy 5e-el drágábban van full eu-s navi szoftverrel akkor elég sóher dolog nélküle megvenni. Ha értett volna hozzá valamennyire, akkor meg nem kérdezte volna meg. Ha meg kicsit gondolkozott volna, akkor meg vásárlás _előtt_ kért volna tanácsot...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#498) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok. Olvastam már hideget meleget erről a készülékről. Pedig egy ilyet néztem ki magamnak. Az android, a wifi, a több térkép kezelése elég kecsegtető. A mostani frissítésekkel jelenleg hogy áll a készülék? Mennyire stabil? Újratervezés is lassú, vagy csak a bekapcsolás után lassú mire megtalálja a gps jelet? 30k-ért venném Sygic térképpel.

[ Szerkesztve ]

(#499) Mcrazy válasza Játékos (#452) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Van egy jó hírem azoknak, akik szeretnék a ki-be kapcsolást (és ezt a szivargyújtó is támogatja) automatizálni.
Kell hozzá egy "Svájci bicska". A neve: Macrodroid
Működik nem rootolt készülékekkel is.
Ha letöltöttétek, akkor létre kell hozni benne egy macrot és ezt kell beállítani:

A különböző opciók rövidítései:
Triggers= T:
Actions= A:
Constraints: C

Macro neve: Kill Igo

T: Power Connected (Wired a vezetékes, Wireless egyértelmű :) )
T: Power Disconnected

A: Launch Home Screen (Add hozzá a C: Trigger Fired - Power Disconnected)
A: Wait Before Next Action - 3 second (Add hozzá a C: Trigger Fired - Power Disconnected)
A: Kill Background App - Igo (Add hozzá a C: Trigger Fired - Power Disconnected)
A: Launch Application -Force new - Igo (Add hozzá a C: Trigger Fired - Power Connected)

C: -

Sok sikert hozzá!
Természetesen a program még számos más dologra is használható, meg is érne egy külön topicot.

Üdv: Mcrazy

(#500) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Így kellene kinéznie készen:

Kill Igo

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.