Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pikszel


pikszel
őstag

"van expozíció-korrekció és csíkozás szűrő, ami a jó ég tudja csak, hogy micsoda"
nem vagyok jó ég, de rájönni sem volt nehéz

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#102) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Sziasztok!

Most jöttem haza ezzel a készülékkel.
Jelenleg töltőn van,este megnézem milyen:)
Remélem nem volt rossz választás.

(#103) PowerBuldog válasza ocsesz (#102) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Szerintem nem fogsz csalódni benne. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#104) ocsesz válasza PowerBuldog (#103) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Úgy legyen:)

Valami hasznos progit tanácsoltok?

(#105) Karima


Karima
őstag

Üzemidőt illetően van már valakinek tapasztalata?

(#106) ocsesz válasza Karima (#105) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Amint teszteltem megírom.

(#107) Karima válasza ocsesz (#106) üzenetére


Karima
őstag

OK. Köszi.:)

(#108) Pistakiss válasza Karima (#105) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Már többször is írtam, kb 5-6 óra, folyamatos netezéssel, de lehet még változik, mert általában több töltés-lemerítés ciklus után áll be az üzemidő

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#109) kariad


kariad
senior tag

Hümm megkapó kis készülék.... szeretném v.kitől megkapni :D

(#110) tiktaktiktak


tiktaktiktak
csendes tag

Egyébként autós töltő kapható (?) - lesz hozzá?

[ Szerkesztve ]

ALL DAY LONG BABY

(#111) hun_gery válasza tiktaktiktak (#110) üzenetére


hun_gery
aktív tag

vegyél egy univerzális usb-aljzatban végződő szivargyújtó-töltőt, aminek 5v 2-2,1A megy a kimenetére, az jó lesz hozzá. 1A-s is, csak azzal lassabban tölt majd. 1A alá azért ne add :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#112) hun_gery


hun_gery
aktív tag

csak lejárt a szerkesztési idő....
pl ez kb 500 Ft-ért teljesen jónak tűnik

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#113) gzbotii


gzbotii
veterán

Nallunk a voda fuggetlenul 123.000ert vesztegeti :Y WTF? Miert is duplaja itt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#114) tiktaktiktak válasza gzbotii (#113) üzenetére


tiktaktiktak
csendes tag

Az kemény.. most akkor mennyi a tényleges ára ennek a tab-nak ?

[ Szerkesztve ]

ALL DAY LONG BABY

(#115) rankesz válasza tiktaktiktak (#114) üzenetére


rankesz
veterán

Azt is nézd hogy az adatlapja alapján erdélyi tagról van szó...

(#116) ducsidu válasza gzbotii (#113) üzenetére


ducsidu
senior tag

1. Az független
2. Nem a 10"-os változatról van szó?

(#117) hot dog


hot dog
csendes tag

üdv
én szerencsémre még nem vettem oksatelót csak egy gagyi 10000ft-s lg-m van,laptopból pedig egy 9 éves IBM.
szerintetek nekem megérné ezt megvennem??

(#118) hot dog válasza hot dog (#117) üzenetére


hot dog
csendes tag

he??

(#119) gzbotii válasza ducsidu (#116) üzenetére


gzbotii
veterán

nem, a 7 colos.

Erdekes, h a telefonok azonos arban vannak de ennek nagyon ellotek. De mondjuk nallunk mar kaphato mar :U csak az ara...
Gondolkodom azon, hogy MO veszek egyet :DDD

(#118) hot dog: ezt te kell tud... Erdekelnek az ilyen cuccok, szeretnel eggyet, tudnad (ki)hasznalni es van ra kereted :K
Amugy meg van szerkesztes gomb es keruljuk az ilyen "heh?" szintu megszolalasokat;)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120) spurko


spurko
csendes tag

Abszolut korrekt kis eszkoz!:) volt szerencsem kiproballni!!:) :C

Nokia 5300 > Nokia E51 > Nokia 5800 XM > Nokia N95 > Samsung B2100 :D > galaxy s/iPhone 3G > Nokia N 79 > iPhone 4 16 / iPad2 16 > Galaxy S II. > Galaxy Note > iPhone 4S 16GB > Galaxy Note 2 > iPhone 5

(#121) NogeOne


NogeOne
tag

Nagyon tetszetős :D

(#122) Gadgetfun válasza hot dog (#117) üzenetére


Gadgetfun
tag

Attól függ, mit csinálsz a laptopodon. Egy tablet nem vált ki egy pc-t egy az egyben. Ha csak böngészésre, kisebb játékokra, noteszként, egyebekre használod, de munkára nem, akkor érdemes tabletre átállni, egyébként inkább azt mondom vegyél egy új notebookot inkább. De ha telefont is akarnál cserélni, akkor inkább ajánlanák egy "4-4,3-as közép, vagy csúcskategóriás okostelefont és felejtsd el a tabletet.

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#123) gps76


gps76
őstag

Na én szereztem egyet,egyelőre csak próbára,de szerintem maradni fog,mert nagyon jónak tűnik pár óra használat után. Főleg,hogy az ára miatt elég sok lesz belőle,sok ügyes emberke nekiáll mindenféle mókoláshoz,ami nekünk csak jó lesz.
Kipróbáltam többféle ketyerét már,és nem találtam jobbat,mert szerettem volna galaxy tab 10"-ost,de azt meg mérete,meg az ára miatt nem mertem bevállalni. A 10" tul nagy hurcolászni,kézben tartva pl. írni két ujjal nem lehet elérni minden betűt,stb.
Ez a 7" pont jó,ha meg otthon kicsi lenne ott az asztali gép.
Aki akar venni bátran ajánlom neki,nem fog csalódni,az akkuidő meg kb.1.5 óra netezés,telepítgetés wifiről,nyomkodás 76%-ig csökkent.
A wifije nagyon jó,a hp notim intel 3945 kártyája - a nagyon jó wifik közé tartozik - kb ugyanilyen szinten van érzékenységben,ugyanarról a helyről ez is csatlakozni tud.
Ha valaki kíváncsi valamire írjon ide bátran,szivesen megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#124) torril válasza gps76 (#123) üzenetére


torril
csendes tag

USB-s eszközt ugye nem lehet rá kötni?
Átalakító hiánya.

(#125) PowerBuldog válasza torril (#124) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Egyenlőre nem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#126) gps76 válasza torril (#124) üzenetére


gps76
őstag

Csak egy jo sok labu csatlakozo van rajta,ami szerintem sok lehetoseget ad majd ,de manapsag nem sok ertelme van,vezetek nelkul egyszerubben megoldhato szinte mindenfele kapcsolat.

(#127) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Hát skacok,1 napi használat után,tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Semmi problémával nem találkoztam.

Eddig tuti a cucc:)

(#128) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

10 órája húztam le a töltőről. Jelenleg 30%-on áll az akku. Azért elég baráti. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#129) jtaylor74


jtaylor74
csendes tag

Tud valaki Vodafone üzletet, ahol meg lehet venni? A webshop-ban nincs, a telefonos ügyfélszolgálat nem elérhető túlterheltség miatt... :-(

(#130) simonzé


simonzé
addikt

A tabletekkel egyetlen baj van, hogy nincs semmi értelmük. Nemrég vettem egy Dell Streak7-et Tegra2-vel (a negyedik tabletem!), és még az sem jó semmire. Gyors mint a villám, egyszer sem röccent meg 3 hét alatt, de egyszerűen nem tudom megmondani miben jobb mint egy netbook. Kb semmiben. Ja, ebben van GPS, és sokkal drágább mint a netbookom.
Még az sincs megoldva a tableteknél hogy kényelmesen használhasd fekve/ülve. A netbookomat a combomra/hasamra teszem, és kényelmesen olvasgatok hátra tett kézzel, vagy reggelizés közben. De a tabletnél... Fölé kell hajolni b+! Hát kinek van a gerincén 90°-ban előrefelé nőtt feje? Ha te sem ilyen vagy, felejtsd el a tabletet. Innentől már tökmindegy, hogy hány gigahertzes a procija. Egyszerűen nem ergonomikus. Tárhely 16GB?? és ez már soknak számít!! Bakker, a legkisebb vinyóm is 80 gigás!
Aki tabletet venne, az vegyen inkább 3 sört, meg egy netbookot!

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#131) bostone


bostone
addikt

A legnagyobb problémám a billentyűzet, illetve annak a hiánya.
Ja, és túl száraz a bőröm.

(#132) pvzsombor


pvzsombor
csendes tag

Sziasztok! Mint újonc szólok most hozzá! Mivel én sem vagyok multi milliomos, és nekem sem mindegy mire szórok ki kb. 70.000 vagy 170.000Ft-ot ezért érdemes elgondolkodni hol áll most a világ kütyük terén. Két irányzat látszik megvalósulni.

1. Jelenlegi okostelefon, plusz Net- notebook
2. Tábla gép és semmi más.

Miért is? Nem csak a kommunikációs és adatforgalmi oldalt kell nézni, hanem a hardveres és az egyre jobb periférikus (mikrofon, kamera) kellékek fejlődésére és ezek használatából eredő előnyökre kell gondolni! Kifejtem:
Mivel a jövő az, hogy ne gépeljünk, hanem hangrögzítéssel adjunk ki parancsokat ezért logikus, hogy az elkövetkezendő 10 évben, mindent hangvezérléssel fognak megoldani az "okos" készülékek. Így többek között a szövegszerkesztést is. Az is igaz, hogy mivel a kis kütyükön, nem látványos alapvetően semmi, 3 collos egér mozi (okostelefon=röhej) ezek is szép lassan kikopnak, átalakulnak!
Véleményem az, hogy szépen egybe olvad minden, és egy 7-10 collos készülék családban, fog majd egyesülni minden, amit ma 2-3 géppel oldunk meg. DE EZ KB. 10 ÉV!!!

Mivel most az most van, nem lehet elmenni amellett, hogy jelenlegi igényeinket a jelenleg kapható készülékekkel próbáljuk kielégíteni. Na ebben a kérdésben azzal az állásponttal értek egyet, hogy a táblagépre nincs szükség. Az hogy okos marketinggel sok embert felültettek a "vásárolj körhintára" az megint más tészta! Ez van, Steve Jobs egy zseni volt ezt nem vonja senki kétségbe! :R
Ha már felültünk, vagy addig rágták a fülünket, hogy ülj fel, mert ha nem akkor, ...( utóbbi a nejem) :B akkor nézzünk szét rendesen a piacon. Mik vannak? Nos őszintén mondom fogalmam sincs! Egyet tudok, hogy olyan technikáért nem adok ki 170.000-200.000 Ft-ot ami 2 év múlva már csak a futottak még kategóriába sorolnak. 50.000 Ft-ot még igen, mert ennyit megér a két fülem! :D
Én bevallom nem itthonról vettem készüléket, hanem a legendás eredeti termékeket gyártó szerény kis országból Kínából.
A termék nem mást mint a : AOSON R888 csodamasina potom 52.000 Ft-ért.
Januárban érkezik meg, biztos nem egy alma, meg egy koreai multi termék, de nem szórtam ki az ablakon 2 havi átlag bért (csak félhavit :DD ).

Nos én így látom ezt a kérdést. Aki nem ért egyet ezzel nyugodtan megmondhatja, majd megkérem a moderátort, hogy a nagyon szaftos beszólásokat priviben küldje tovább! :)

További szép napot és boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!

Csak hogy tudd, kiszámoltam! Már csak 1.465.286 gombócot kell eladnom és LEELŐLEGEZHETEM az új kamionomat!

(#133) Karima


Karima
őstag

Tegnap megvettem a masinat, nagyon fainul mukodott, este kikapcsoltam; viszont reggel mar nem tudtam visszakapcsolni, ugyhogy ma viszem cserelni:(

(#134) PowerBuldog válasza Karima (#133) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Dugd fel töltőre egy kicsit. Nekem amikor a boltban ki akarták próbálni 5percig be sem kapcsolt, csutkára volt merülve.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#135) ocsesz válasza PowerBuldog (#134) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Igen,valószínű hogy ez lesz a gond.

Hosszabb ideig nyomtad a bekapcs gombot?

(#136) Karima válasza ocsesz (#135) üzenetére


Karima
őstag

este 80%-on kapcsoltam ki, es utana is vegig tolton volt reggelig, a bekacsologombot pedig 15-20mp-ig is nyomva tartottam.

(#137) Xpredi01 válasza simonzé (#130) üzenetére


Xpredi01
tag

Téged akkor jól megkajáltak a marketingesek, ha 4 db készüléket is vettél, egy olyan termékkategóriából, amire semmi szükséged sincs!

Amúgy lehet venni olyan tokot, ami tetszőleges szögben megtartja neked a tablet-et...

(#138) ocsesz válasza Karima (#136) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Akkor tényleg más lehet a probléma oka :(

(#139) Tomy Yayo válasza simonzé (#130) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Te jó ég! Csak azt nem értem, miért vetted meg a negyedik :Y tabletet is? Gondolom a leírt problémáidat (mivel átalánosan minden tablet hasonló ergonómiájú) már az elsőnél is észrevetted, nem? :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#140) Karima válasza Tomy Yayo (#139) üzenetére


Karima
őstag

Ez bennem is igen erosen felmerult, amikor olvastam:)

(#141) gps76 válasza pvzsombor (#132) üzenetére


gps76
őstag

Ez mind szep es jo,de nincs teljesen igazad.Nekem van Htc Desirem,meg 10"-os ketmagos netbookom,de pl. melozni a netbookot nem szeretem magammal vinni,mert ha valamit gyorsan meg akarok nezni,kihajtani esetleg irni rajta arra nem jo,mire bebootol,stb.A desiren meg azert kinszenvedes par sornal tobbet irogatni.A tablet pont a ketto koze valo,benyomod ,par masodperc mulva csinalod amit akarsz,utana elteszed.
Jol be merted vallalni messzirol a ketyeret,es ha valami megadja magat benne mi lesz?
Es ez kapacitiv kijelzos?

[ Szerkesztve ]

(#142) ocsesz válasza gps76 (#141) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Igen,pontosan erre jó a Tablet.

Ha csak meg akarsz nézni valamit a neten vagy e-mailt.
Nem akarod megvárni amíg bootol a gép stb.
+ugye utazóknak tökéletes.
Kicsi,sokat bír az aksija.

(#143) ocsesz válasza bostone (#131) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Valahol mintha olvastam volna,hogy tavasszal jön hozzá az is.

(#144) gps76 válasza ocsesz (#143) üzenetére


gps76
őstag

Biztos hogy lesz kiegeszito boven hozza,nem veletlenul van 40 laba a csatinak,de szerintem a kinaiaknal olcsobban beszerezhetoek lesznek. Azt hogyan lehetne kideriteni,hogy melyik zte tipus pontosan?

(#145) ocsesz válasza gps76 (#144) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Passzolom mi a típusa.

A billentyűzet valami hasonló lesz sztem:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-20126771-1/keyboard-friendly-tablets-roundup/

(#146) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Érdekes dologba ütköztem.
Felmásoltam egy kazal avit a gépre (supernatural egész évad) de a hang egy kalap szar. Mintha összefolynának a hangsávok. Tegnap még nem volt gond lejátszással.
Lehet, hohy amikor felmásoltam valamiért meghibásodtak volna?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#147) ocsesz válasza PowerBuldog (#146) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hogyan másoltad fel?
Külön kártyára vagy kábelen keresztül?

(#148) PowerBuldog válasza ocsesz (#147) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Kábellel a belső memre.
Máskor is másoltam, de akkor csak 2—3 részt, akkor gond nélkül vitte.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#149) ocsesz válasza PowerBuldog (#148) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Akkor passz.
Én a kábeles dolgot ki sem próbáltam még.

Kell telepíteni valamit a gépre hozzá?

(#150) PowerBuldog válasza ocsesz (#149) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen. Feldobja as ilesztöpogramjàt.
De az az èrdekes, hogy a YouTube as meg rendesen adja a hangot.
kipróbàltam 2 lejàtszóval is.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.