Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-11 15:31:42

LOGOUT.hu

Vodafone 858 / Huawei U8160

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Csaba011


Csaba011
csendes tag

Valaki tud segíteni nekem fel tettem az ice cream lite 4.0.4 romot. 100% volt este az aksi és reggelre lemerült! át lehet állítani valamit rajta hogy ne merüljön ilyen gyorsan?

(#5902) poffsoft válasza prolin (#5900) üzenetére


poffsoft
addikt

esetleg valami memory killer app?
(talán Gemini is tud olyat).
De nekem nem teljesen tiszta: a memóriád fogy, vagy a belső tárolód (rendszerlemez)???

[ Szerkesztve ]

(#5903) prolin válasza poffsoft (#5902) üzenetére


prolin
tag

Az Anroid Assistant-ot hasznalom, be is van allitva, hogy 6 oranknet csinaljon magatol is egy app kill-t...

Amugy meg mindketto fogy.. :( Ujrainditas utan a memoria felmegy 60-70 MB-ra is. Par nap mulva app kill utan ha nezem mar csak 45-50 korul van jo esetben.
A tarolas is rejtelyes, hetek ota nem raktam fel uj app-ot, csak a meglevoket frissitettem es igy is lement 40-rol 30 ala.. Alapos torlesek utan sikerult visszamenni 36-ra, de ha ramegyek a arketre es frissitek neha mar kiirja, hogy betelt a tarololemez.. Szoval nem ertem, mert nagy meretu jatekokat is letoroltem most es megse lesz annyi szabad tarhely mint regen... Letezne egy rejtett cache, vagy tarhely, ahova ideiglenes adatokat tarolna, de ezt en nem latom??

(#5904) disy68 válasza prolin (#5903) üzenetére


disy68
aktív tag

Nálam ami mindig megy az alapdogokon kívül az egy ébresztő, K-9 Mail néha a MixZing vagy böngésző, ilyesmi, átlag 35-40 mega szabad memória van, nem szokott probléma lenni.

A belső tárhely meg csökkenhet cache-től is (van nálad valami ami sokat cache-elhet képeket pl?), de ez akkor lehet probléma, ha 15 mega alá megy és panaszkodik, hogy túl kevés.

A Gemini App Manager-rel be tudod állítani a programok automatikus indulását, hogy csak az induljon és akkor amit szeretnél, így nem fog semmi indulni (plusz memória), inkább ez, mint valami plusz program, ami a folyamatosan újrainduló programokat öli, és önmaga is fogyasztja az erőforrásokat.

Amúgy meg kevés home screen, még kevesebb widget is tud segíteni sokat.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#5905) prolin válasza disy68 (#5904) üzenetére


prolin
tag

Koszi az otleteket, kiprobalom a Geminit. Amiota kiirtottam egy csomo programot, talan jobban megy. Nem is hasznalom mostanaban csak telefon+sms+jatekra. Nem bongeszek es nem hasznalom a kamerajat.
Amugy 2 homescreen van, alkalmazasok es mappak, 3 widget: digiora (ebreszto miatt) nevnap es widgetsoid a hang es wifi ki/bekapcshoz.. Igaz sajat hatteret es sajat ikonokat hasznalok..:) Fontos, hogy jol nezzen ki es minden praktikus, elerheto helyen legyen.
Regebben ezek mellett meg bongeszot hasznaltam, zenet hallgattam es nem volt problema..

Most mar megerett a cserere, csak egyelore meg vacilalok tobb keszulek kozott.. :(

[ Szerkesztve ]

(#5906) w.miki válasza prolin (#5905) üzenetére


w.miki
veterán

én felraknék egy CM7 etooo light-ot +.+
am én is gondolkodom a teló cserén, egy Defy1 képében :(((

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5907) etooo válasza kispeter69 (#5899) üzenetére


etooo
senior tag

Próbáld meg így a vibert: [link]

DSPmanager esetében pedig az apk fájlt másold be a telefonmemóriában lévő system/apps-ba, és indítsd újra a telefont, elvileg jó lesz (kipróbálni sajnos most nem tudom).

(#5908) etooo válasza kispeter69 (#5899) üzenetére


etooo
senior tag

Próbáld meg így a vibert: [link]

DSPmanager esetében pedig az apk fájlt másold be a telefonmemóriában lévő system/apps-ba, és indítsd újra a telefont, elvileg jó lesz (kipróbálni sajnos most nem tudom)

Szerk: De utálom már a magától duplaklikkelő egerem :(((

[ Szerkesztve ]

(#5909) Brakho75


Brakho75
csendes tag

Valamitől nagyon merül az aksim, ugy látom meg kell próbálnom egy ujra telepitésel észhez tériteni.

(#5910) kispeter69


kispeter69
tag

köszönöm etooo ,nézem :R :R :)

(#5911) lacee90


lacee90
tag

Először is Szoke jó lett a Romod így tovább , ne hagyd abba:P

A kérdésem az lenne hogy a jutalom netem ami a feltöltéssel jár elvileg aktiválódott mert jött róla sms.

A netbeállításokat belőttem. Mégsincs net pls help.

(#5912) szoke12 válasza lacee90 (#5911) üzenetére


szoke12
őstag

melyik rommal? az enyém automatikusan rá kéne, hogy álljon.
hozzáférési pont?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5913) kartalhu válasza etooo (#5908) üzenetére


kartalhu
tag

Szuper ez a romod (light-cm-7.2.0-RC1-U8160-v1.5). Húsz nap alatt egyszer sem várakoztatott meg, minden indult egyből. Néhány eddig használt program nem telepíthető de ez legyen a legnagyobb gond.
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#5914) robagrev válasza szoke12 (#5912) üzenetére


robagrev
csendes tag

Nagyon jó lett a romod, kezdem megszokni a noti togglet is, egyedül a százalékos akkufigyelés hiányzik a felső sávból, de egy widgetttel az is megoldható.
Ha tudod azért becsempészhetnéd valahogy a 2.0-ba :)

(#5915) szoke12 válasza robagrev (#5914) üzenetére


szoke12
őstag

köszi. tervben van tényleg. előbb egy V1-el jövök még. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5916) poffsoft válasza robagrev (#5914) üzenetére


poffsoft
addikt

téma elég hozzá, nem kell widget sem....

[ Szerkesztve ]

(#5917) robagrev válasza poffsoft (#5916) üzenetére


robagrev
csendes tag

szőke saját romjához hogy lehet témát rakni?

(#5918) szoke12 válasza robagrev (#5917) üzenetére


szoke12
őstag

sehogy. ez 2.2. erre csinálni kell. és azon dolgozok, mert nehéz jó felbontású ikonokat találni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5919) poffsoft válasza szoke12 (#5918) üzenetére


poffsoft
addikt

sehogy???
:DDD
Kitchenről sem tudsz leszedni ikonpackot hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#5920) szoke12 válasza poffsoft (#5919) üzenetére


szoke12
őstag

úgy értettem, hogy a 2.3-as Theme Chooser, vagy afféle nem megoldás. Pl a Kitchen jó ötlet. de hiába raktam ldpi-re, nagyok voltak az ikonok.
ha csinál vki rá egy ics kinézetet, azt megköszönöm, és belerakom a romba. nekem nincs időm rá most.
6 tárgyból érettségi... leszív rendesen.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5921) poffsoft válasza szoke12 (#5920) üzenetére


poffsoft
addikt

waow, akkor egy kalappal :D...
de nem májusban van érettségi? :B

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5922) szoke12 válasza poffsoft (#5921) üzenetére


szoke12
őstag

Közbeékelődött még egy OKTV is infóból. És nem a 2esre hajtok érettségin sem.

Éppen a saját kapcsolósoron dolgozok, lehet nem kell app, hanem be tudom építeni. :D de ez még a jövő zenéje. :K
Az ICS kinézetet elkezdtem, meg az egyes apk-k kinézetét is változtatom, de még nem végeztem. +ezzel a hipernetemmel az életben nem ér le a kernel source code, úgyhogy nem tudom mikor tudok nekiállni a patch-ek beépítéséhez, meg a compile-oláshoz. (arról nem is beszéve, hogy 2 magos gépet ajánlanak hozzá, nekem meg abból is csak egymagosra telt.)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5923) poffsoft válasza szoke12 (#5922) üzenetére


poffsoft
addikt

OMG!
a felét értettem..
Netről nem nyilatkozom, állítólag már ámérikában van 1 Mb-nél is gyorsabb...
De nem hiszem...
:DDD

(Én sem a kettesre hajtottam/hajtok, de azért szögezzük le, hogy az 1 és 2 között alapvető minőségi (Fundamental Quality Difference), a 2 és 5 között meg csak jelentéktelen mennyiségi különbség van :DDD :D )

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5924) szoke12 válasza poffsoft (#5923) üzenetére


szoke12
őstag

egyetértek, de egy 5ös sokkal jobban fest, pontszámításban pedig matematikai előnye van. mondhatni exponenciális. na jó, nem használok inkább olyan szavakat, amik meghaladják a morális exisztenciát. :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5925) robagrev válasza szoke12 (#5924) üzenetére


robagrev
csendes tag

én kultiválom az ilyen kifejezéseket :SS

(#5926) poffsoft válasza szoke12 (#5924) üzenetére


poffsoft
addikt

és ez most Pareto-optimum, vagy nem? ;) mármint kompetitíven egyensúlyos? :DDD

module loader: remove module funkcióval mintha nem rendelkezne...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5927) szoke12


szoke12
őstag

észre vettem, hogy 2.2 alatt jó al több appot tudok telepíteni, mint 2.3 alatt. pedig elméletileg cyano alatt +20 mb. na mindegy.

közben kijött a nagy cikk. akik olvasták a blogom, azoknak ismerős lehet.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5928) w.miki


w.miki
veterán

AC1963 CM7-es ROMját használja valaki?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27832261

(nem engedte a linket betenni)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5929) szoke12 válasza w.miki (#5928) üzenetére


szoke12
őstag

Annyi cm van már... Mi a különbség?
Nem próbáltam ki. Már vagy 2 hónapja nem volt cm a telómon... :)

Közben leért a kernel source-code!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5930) Csaba011 válasza szoke12 (#5929) üzenetére


Csaba011
csendes tag

Sziasztok!
lenne egy olyan problémám, hogy haverom áthozta nekem a Samsung Galaxy Gio-ját, és romot kéne rajta frissíteni, mert a samsung logo-tól nem indul a telefon restartol egy fojtába.
leírást nem találtam hozzá hogy azon hogy kell csinálni.
linket tud küldeni valaki vagy le tudná írni valaki hogy hogy csináljam meg neki?
a 4.0.4-es androidot tették fel neki és a gyárit kéne vissza rakni! a gyári romot honnan tudnám letölteni?
a segítséget előre is kösszönöm. :)

(#5931) szoke12 válasza Csaba011 (#5930) üzenetére


szoke12
őstag

khmm. van topicja is.
szerintem ott kérdezd meg.
de sztem a kies, vagy az odin lesz a megoldás.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5932) FlickAir


FlickAir
aktív tag

Uraim, nagy az én bajom: a 858-on volt egy régebbi CM7-es rom, és egy működő CW recovery. Gondoltam kipróbálom ezt a romot: Cyano Minimal 1.0. Letöltöttem, másolás DS-re, teló újraindít recovery-ben, mindent wipe-oltam, amit kellett, "intsall zip frpm SD"... a rom fel is ment hiba nélkül. Viszont amikor újraindítottam a telefont megállt a boot folyamat ott, hogy kiírja "android", és egy lépéssel sem megy tovább. Próbáltam recovery-ben újra indítani, (hangerő fel + bekapcsoló), de nem jön be a recovery. Próbáltam fastboot módban újraindítani, (hangerő le + bekapcsoóló), de semmi... Szóval most itt álok egy alighanem "tégla" telefonal, de abban reménykedem, hogy valakinek azért akad egy-két mentő ötlete, hogyan lehetne újra életet lehelni a "kicisikébe". Minden megoldást, tippet nagyon megköszönök!!!!

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#5933) aminat válasza FlickAir (#5932) üzenetére


aminat
tag

Szerintem rakd vissza a gyárit és kezd elölről az egészet.

(#5934) szoke12 válasza FlickAir (#5932) üzenetére


szoke12
őstag

NEM lett tégla! Én kb 20-szor jártam már így. Gyári vissza. Aztán előröl.

Ja, és vártál eleget? Az első indítás mindig igen hosszú... :K

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5935) beefjeez válasza FlickAir (#5932) üzenetére


beefjeez
senior tag

Sokan hiszik hogy tégla lesz, csak gyárit rakjál rá, és kezdheted újból.
Amúgy meg igen, első indítás van hogy 10+ perc.

(#5936) etooo


etooo
senior tag

[link] Hogy mik vannak.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5937) szoke12 válasza etooo (#5936) üzenetére


szoke12
őstag

a 4db 1500?
nem tom a cm mennyit dob az értékén...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5938) etooo válasza szoke12 (#5937) üzenetére


etooo
senior tag

Nem, az 1500, hogy kapsz egy cd-t, amin fent van a cm7 egy telepítési leírással.. És ebből a cd-ből árult volna 4-et.

(#5939) szoke12 válasza etooo (#5938) üzenetére


szoke12
őstag

te jó ég.. csak most nézem. tényleg.
azért az "u8160-re" az ott van :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5940) tihibaby válasza etooo (#5936) üzenetére


tihibaby
senior tag

Pfff...szánalmas!
Erre nincs jobb kifejezés! :(((

(#5941) szoke12 válasza tihibaby (#5940) üzenetére


szoke12
őstag

Inkább aki megveszi. Szerintem. :K
Vagy mindketten.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5942) beefjeez válasza szoke12 (#5941) üzenetére


beefjeez
senior tag

Meg valószínüleg valamelyikünk leírásán próbál pénzt szerezni.

(#5943) szoke12 válasza beefjeez (#5942) üzenetére


szoke12
őstag

Ne is mondd, mert rosszul leszek. Meg gondolom az OTG mód beüzemelés CD-s extra rajta. :(((

Na jó, hagyjuk szegényt. Még magyarul se tud... "álltal", meg a többi...
Be is oltották:
"Tisztelt csesazsuzsok! ezt énis megcsinálom ingyen is bárkinek... - nigo20 "

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5944) poffsoft válasza szoke12 (#5943) üzenetére


poffsoft
addikt

:B
a verebes meg a lócitromos mondás jut csak eszembe...
Pillanatig azt hittem, valami újdonság van cm/szoke12 fronton...
:)

mod: ha már magyar, nekem a szoftwer werte kee a biztosítékot...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5945) szoke12 válasza poffsoft (#5944) üzenetére


szoke12
őstag

Az tényleg nagy! :DDD
De az egész is. Nem semmi egy hírdetés. Augusztusban adta fel, nem nagy sikerrel...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5946) poffsoft válasza szoke12 (#5945) üzenetére


poffsoft
addikt

Most legalább öten megolvasták...
Szóval nagy a siker :DDD
És csak egy oltotta le ;]

[ Szerkesztve ]

(#5947) aminat


aminat
tag

[link] CM10 ROM, próbálta már valaki?

(#5948) kispeter69


kispeter69
tag

felraktam próbálom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5949) kispeter69


kispeter69
tag

tapasztalat ..a mikrofon nem működik sajnos ,,egyébként nagyon szép...

(#5950) szoke12 válasza kispeter69 (#5949) üzenetére


szoke12
őstag

Van, akinél hangja sincs.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.