Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-11 15:31:42

LOGOUT.hu

Vodafone 858 / Huawei U8160

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) bally4 válasza zetecR (#5196) üzenetére


bally4
tag

Időjárástól függően pár percet várni kell, hogy megtalálja a jelet. Bekapcsolod a GPS-t, elindítos az endomondo-t, villog a műhód :) majd "GPS Excellent" kiírja akkor START és mehetsz futni.

Én sokat használom ezt a telót gyári szoftverrel az endomondoval, hiba eddig nem volt. Ha egyszer talált jelet, bedobom a hátizsákba és mehet a sport.

(#5202) kispeter69


kispeter69
tag

szeretném kérdezni ,érdemes e erre/u8160/update-cm-7-20120427-MADTEAM-u8160-signed.zip/ ezt a fixet felrakni/..u8160-v1.2-batterytest4.zip..van e értelme ,nem rontja e el. :F :B

(#5203) szoke12 válasza kispeter69 (#5202) üzenetére


szoke12
őstag

az már benne van eleve.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5204) kispeter69


kispeter69
tag

óó .akkor marad igy .. :N :C

(#5205) laleeee


laleeee
őstag

ezen a telefonon lehet olyat,hogy a kezdőképernyőt lementeni és fellőni a facebook-ra ? :D

(#5206) szoke12 válasza laleeee (#5205) üzenetére


szoke12
őstag

screenshot a neve ennek a műveletnek. Ha cm-et használsz, akkor sokáig nyomod a főkapcsoló gombot -> Képmentés
a képet az SD-n a DCIM -> Screenshot(s)) mappában találod majd

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5207) laleeee válasza szoke12 (#5206) üzenetére


laleeee
őstag

Köszönöm !

(#5208) szoke12


szoke12
őstag

Na feldobtam már én is az Antutut. Meglepett, hogy mostmár 500MB hely kell az SD teszthez a régi 300 helyett. de nem baj, megkapta. :)

Ez viszont új rekord! :DD
ja és sl mini alatt (bár ez a térerőikonból látszik is)
Cél az 1130! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5209) laleeee válasza szoke12 (#5208) üzenetére


laleeee
őstag

nekem ilyet csinált,elég gyenge mi ?:) hogy csináltad azt a szép hosszú listát ?mit jelentenek ezek a számok, engem érdekelne :K

(#5210) szoke12 válasza laleeee (#5209) üzenetére


szoke12
őstag

Az se rossz azért. a listát a menü -> history-ban találod
Annyira nem ismerem a progit. annyi, hogy tesztket futat, és leméri, mennyi idő...stb.
Amit mér:
-ram (Mb-ban)
-proci gyorsaság
-2D, 3D grafika
-Input/output
-SD írás olvasás (MB/s x10)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5211) szoke12


szoke12
őstag

Újra a gyári szépségeit élvezem! :DDD
Annyira nem is rossz, csak soha nem fordítottam időt a tunningolására.
Találtam egy jó kis appot.
Őt ni. az állapotsávra kell csak rányomni, és szépen lövöldözi ki az appokat. Mivel nem cm van, így még neki is nagy hasznát veszem. tiszta jó, így még a gari miatt se kell félni, még csak root se kell. 600 fölé meg úgyse vittem a procit nagyon, mert minek. :D jó ez így. kis nosztalgia.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5212) szoke12


szoke12
őstag

Szép napra virradt!
Beuntam a custom romokra, vmi mindegyikben volt, ami nem tetszett.
Ezért el kezdtem tunningolni a gyári rendszert. Már tettem bele root-ot, busybox-ot, meg egy-két apróságot. De még van mit csiszolni rajta. A rom kompatibilis a cwm recoval (és 84 MB jelenleg).
Úgy gondoltam, elindulok az alapoktól, és saját kezüleg húzom fel a rendszert.
Eddig minden gond nélkül működik.
Remélem sikeresen tudom fojtatni a project-et.
És mivel ez így már se nem gyári, se nem Sl, se nem cl, se nem cm, így a
Szoke12 Smart nevet adtam neki.
Figyelem, még erősen kezdeti stádiumban van a rom, de rajta vagyok az ügyön. :K
Így még nem publikálom. De türelem, itt a nyár, egyszer csak oda jutok.

Lehet ötletekt adni! ;)
(De égő... ez a 3. hsz-em egyhuzamban. :DDD )

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5213) kikinda2 válasza szoke12 (#5212) üzenetére


kikinda2
tag

Hajrá szoke12. Kíváncsi vagyok mit fogsz kisütni :DD

(#5214) laleeee válasza szoke12 (#5212) üzenetére


laleeee
őstag

írd le majd azt is,a gariztatás hogy zajlik..

(#5218) poffsoft válasza szoke12 (#5212) üzenetére


poffsoft
addikt

multitouch?
Kernelt is piszkálod, vagy csak kozmetika?

[ Szerkesztve ]

(#5219) szoke12 válasza poffsoft (#5218) üzenetére


szoke12
őstag

Folyamatban minden. a kernelt fel akarom húzni, úgy, hogy minél több freq-ből lehessen választani, és akarok rakni bele több govenort is. És hát lesz még kozmetika is. Már tegnap óta használom, de annyira nem is rossz. Leginkább azért vágtam bele, mert a cm már nagyon maga alatt volt, az sl-en meg nem működik a net megosztás -amit én sűrűn használok-, így gondoltam "Kezdjük előlről!", és belevágtam. perpill a V0-t használom.

V0 Changelog:
-Added root permissions
-Added Busybox
-Added nano (read/write)
-New bootanimation
-Upgrade update-scriot to updater-scrip (compatible with CWM Recovery)
-Removed apps (Google Talk, Maps, Twitter, Facebook, Update Online ... etc.)

Amúgy ez a gyári Launcher2 nem is olyan rossz, csak a landscape mod hiányzik belőle, azon kívül elég hálás. Persze lecserélem majd. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5220) mArZsi válasza szoke12 (#5212) üzenetére


mArZsi
tag

Támogatom az ötletet! :C

[ Szerkesztve ]

(#5221) szoke12 válasza mArZsi (#5220) üzenetére


szoke12
őstag

:R
Most épp a kernelt csomagolgatom - mókolgatom.
még nem tudom, mikor érkezik az első alpha verzió, de nem kell még sok mindenre számítani a többi customhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5222) mArZsi válasza szoke12 (#5221) üzenetére


mArZsi
tag

Kemény dió! Hajrá!

(#5223) szoke12 válasza mArZsi (#5222) üzenetére


szoke12
őstag

A hangerőt most emeltem.
Meg az fr-t szerkesztem. -alakul ;]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5224) laleeee


laleeee
őstag

mostanában ha megnyitok egy weboldalt,mindig megjelenik a felső sávban egy célkereszt szerű ikon,amiben egy tömör pont villog. mi lehet az ?

(#5225) szoke12 válasza laleeee (#5224) üzenetére


szoke12
őstag

Az a bekapcsol gps jele megintcsak. ha jelet készül találni, vagy meg is találta már, akkor kezd el villogni.
Figyelem! Rom telepítés után mindenki ellenőrizze le, hogy bekapcsolva maradt-e a gps!
Igencsak lehúzza az akksit.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5226) laleeee válasza szoke12 (#5225) üzenetére


laleeee
őstag

az oké ,de hol lehet azt kikapcsolni ?,ráadásul én cm7-et használok,szerintem az én telómon nincs is gps

(#5227) laleeee


laleeee
őstag

tényleg. valaki linkelje már be nekem 3betűs gps lelőhelyét,ami jó erre a telefonra !(akár privátban is ) vagy legalább a pontos nevét KÖSZI

(#5228) H_András


H_András
tag

Ismét lenne kér kérdésem. Az első, a gyári Feljegyzések nevű app hol tárolja a fájlokat, amiket beírok? Újra kéne raknom a romot, és mostanában elég sokat jegyzetelgettem, de nem lelem hol vannak az irományaim..
a másik, láttam régebben voltak gondok a Viber használatával. Melyik rom alatt működik rendesen? jelenleg tiszta gyári romon minden sallang nélkül (bár feltelepül és szemre üzemkész) pár másodpercig tart csak a kapcsolat, utána a másik fél nem hall már belőlem semmit, vagy én belőle, és megszakad, leáll, stb. Használnám, valaki tud segíteni, aki aktívan használja, és megy is neki? vagy ennyire gyenge ez a telefon, felejtsem el?

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#5229) poffsoft válasza laleeee (#5227) üzenetére


poffsoft
addikt

próbáltad az .apk varázsszót?
ezután már csak a felbontásodat kell tudni ;)

[ Szerkesztve ]

(#5230) laleeee válasza poffsoft (#5229) üzenetére


laleeee
őstag

??

(#5231) lexter00


lexter00
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy jól működő romot felrakni a telefonra,linket tudnátok adni a rom-ról és a telepités módjáról lehetőleg magyar nyelvűt de úgy is jó ha ti leírjátok.

Előre is köszi!

(#5232) szoke12 válasza lexter00 (#5231) üzenetére


szoke12
őstag

Kedves lexter00!
Itt találod az összes romot (ami szóba jöhet) itt pedig a telepítést.
Igaz, a bejegyzés nem a romokat foglalja őssze, de mind meg vannak említve a használhatóak. alul a lightok.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5233) lexter00 válasza szoke12 (#5232) üzenetére


lexter00
őstag

Köszi! :R

(#5234) CsMike


CsMike
tag

Sziasztok nekem nem jön össze a rom csere mivel a Recovery Manager-t nem tudom megnyitattni vele :( a recovery manager alkalmazás váratlanul leállt próbáljam újra ) de mind hiába mindig ugyan ez van .valami ötlet valakinek? a rootolást részletesebben valaki letudja nekem irni hogy elindítom a Z4ROOTa-ot.
Belépünk, és a pernament root opciót választjuk, és utána minek kell történnie? előre is köszi.

(#5235) Anarkin


Anarkin
csendes tag

Internet megosztására SL 2.5 -tel a PdaNet nevű program működik Windows alatt. Linux alatt még folyamatban van a megoldás :)

A telót rendesen igénybe veszi, egy idő után muszáj voltam újrakalibrálni az aksit. De műűűűködik :D

"Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan."

(#5236) beefjeez válasza Anarkin (#5235) üzenetére


beefjeez
senior tag

Mobilnetet akármelyik rom megosztja, beállításokban van.

(#5237) szoke12 válasza Anarkin (#5235) üzenetére


szoke12
őstag

:R bár nekem pont linuxom van

CsMike: Újra kell indulnia. Azt a bejegyzést meg frissíteni/bővíteni kellene már.

beefjeez: az sl-ek itt hibásak, nem osztják meg. ezért fogtam bele a gyári tunningba.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5238) beefjeez válasza szoke12 (#5237) üzenetére


beefjeez
senior tag

Huha, akkor bocs, nem tudtam, szeptember óta egyszer volt sl-em 2 óráig. :B

(#5239) szoke12 válasza beefjeez (#5238) üzenetére


szoke12
őstag

hogy állsz a bejegyzéssel, várható bővítés? Írtam egy hsz.-t, meg régebben küldtem pü-t is az általam ajánlott bővítésektől.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5240) szoke12 válasza Anarkin (#5235) üzenetére


szoke12
őstag

Ez hogy szuperál?
Linux alatt nem sikerült életet csiholnom bele, mert terminálban indítottam, meg minden, de az ssl-t nem találta, ami meg telepítve volt. :(((

A Szoke12 Smart projecthez: A kamera 3 mp-re felhúzva. :D

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5241) beefjeez válasza szoke12 (#5239) üzenetére


beefjeez
senior tag

Sehogysem, még kimaradt.
Most hogy mondod, javítom.
Akkor már berakhatnánk előre?

(#5242) szoke12 válasza beefjeez (#5241) üzenetére


szoke12
őstag

Még átolvassuk párszor, mag megkérdezzük a többieket is.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5243) H_András


H_András
tag

Viber témában senki? :( Mondjuk az is érdekes, most már a Play áruház is azt írja, hogy nem kompatibilis eszköz a romcsere óta :Y holott eddig felment lazán..
A másik, kipróbáltam egyet a szoke-féle light romokból végre (ezúton is köszi a nép nevében is a munkádat :C ), és remekül szuperál is. Viszont néhány alkalmazás, amit eddig használtam, és megszoktam, sajna nem megy vissza. Pl a rootrulez által magyarított Profile Scheduler, ami az egyik alap volt a telefonon.. persze, itt is van már alapból profilváltási lehetőség, de nincs rá mód hogy ez is működjön (az alkalmazás nem települt, csak ennyi a hibaüzenet). Ugyanígy nem ment fel pl a WinAmp, vagy a BSPlayer se legnagyobb elképedésemre, valamint még jó néhány progi, amik eddig hibátlanul mentek a gyári romon... Sok viszont felment. Biztos én vagyok a hülye hozzá, van valami amit itt állítani kell még? Amúgy minden rendben van, és persze vannak alternatívák a felsorolt programok kiváltására, csak a megszokás nagy úr (főleg hogy amik nem mennek fel, majdnem mind magyarosítva vannak Ra fent említett úriember jóvoltából, ezért ragaszkodnék hozzájuk).. :U
egészen pontosan ezt tettem fel:
CM7_1.2+_u8160_signed_050312_szoke12_tts.zip

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#5244) H_András válasza H_András (#5243) üzenetére


H_András
tag

Valamint az istennek nem jövök rá, hogy tudok használni saját hangot az esemeseknél.. Bemásoltam a megfelelő helyre, ahol a gyárik vannak, de a telefon nem mutatja (eddig működött). Létezik hogy a modolt rom miatt nem látja? A gyári (illetve amit a készítő beletett) ogg formátumú, én mp3-at tettem be, eddig gyári romon ott volt, ez lenne a gond?

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#5245) CsMike


CsMike
tag

hali, ezzel lehetne valamit csinálni? z4root után a teló nem indul ujra csak kilép a progi és a recovery meneger továbbra is nem indul el a "A Recovery Manager alkalmazás (com.podtwo.RecoveryManager folyamat) váratlanul leállt.Próbálja újra." szöveg van és utána majd a képernyő teljesen fehérré válik és nem reagál semmire esetleg valaki tudna segíteni?.

(#5246) mester1242 válasza H_András (#5243) üzenetére


mester1242
tag

Hali!

Pl. CM romokkal nem tudok én sem telepíteni pár alkalmazást, mint HADUR meg foursqure, stb (kompatibilitásra hivatkozinak) viszont smartlucky alatt nagyon szépen telepíthetők. Jahh és CM 1.2+ alatt nekem a GPS sem működük, smartban meg a gps.conf babrálás után a szabadban gyakorlatilag 3 sec és legalább 8-9 fix műhold.

(#5247) H_András válasza mester1242 (#5246) üzenetére


H_András
tag

Most hogy mondod, valóban, bár a GPS nekem megy, viszont a hárombetűs navigáció sem ment fel, pedig azt is használtam eddig..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#5248) H_András válasza CsMike (#5245) üzenetére


H_András
tag

Bennem friss még az emlék, csak azért kotnyeleskedek bele, bár én is azt csináltam, amit a lentebb válaszként kapott két linken találsz.
Ha tudsz, ments le mindent magadnak, és szimplán tedd vissza a gyári romot, minden nélkül legelőször is. Az sd megfelelő könyvtárába másold amit kell (le van írva), majd nyomd le egyszerre a hangerő és a bekapcsoló gombot. Ekkor újraindul a telefon, és felteszi a módosítatlan gyári romot. Kb két perc max.
Ezután állj neki újra. z4root - telepíted (permanent), majd újraindítod a telefont. Szemre nem történik semmi, de ha jobban megnézed, lesz egy superuser nevű alkalmazás is., iletve ha bármilyen fájlkezelőnek a beállításaiba bemész, és be tudod kapcsolni már a root jogokat, és belátsz pl olyan helyekre ahová eddig nem akkor sikeres volt a dolog. Ha már itt elakadsz, akkor sztem neki se állj főzött romok feltételének, mert szenvedés lesz..
ha ez megvan, akkor bemásolod az sd gyökerébe recovery managert, és a recovery fájlt (fontos hogy a gyökérbe, ezzel sz.ptam én is egy órát, mire rájöttem külön mappába tettem, mert bár megcsinálja, újraindításkor fekete homokórás játék lesz az idők végezetéig)). Telepíted a recovery appot, majd azon belül megadod neki a telefonod recoveryjét (kilistázza, mást nem tudsz úgyse nyomni, ha tiszta a telefon nem lesz rajta más csak amiket felmásoltál). Ennyi, ha idáig megvagy, akkor a következő lépés újraindítás lesz már számodra ismeretlen szép sárga kezelőfelülettel, ahol a lentebb linkelt oldalon bemutatott módon folytatod a dolgot.
Lehet ezért is rám szólnak, hogy miért írtam le ugyanazt, amit mások már megtettek, de remélem segít valamit.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#5249) CsMike válasza H_András (#5248) üzenetére


CsMike
tag

nagyon nem értem én ezt a készüléket mivel z4root semmit sem csinál nincs superuser alkalmazás sem.+ a recovery semmien módon nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#5250) H_András válasza CsMike (#5249) üzenetére


H_András
tag

Hm, és nem lehet hogy a z4root.apk nem jó? Írj egy elérhetőséget, elküldöm az enyémet.
de mindenek előtt tedd vissza a gyári romot, ahhoz nem kell semmi trükk, csak felmásolni és gombnyomás. és tisztán úgy próbáld meg megint a z4rroot-ot.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.