Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-11 15:31:42

LOGOUT.hu

Vodafone 858 / Huawei U8160

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Csak annyi megjegyzésem van, hogy láthattunk már nagyobb felbontású érzékelőtől rosszabb képminőséget. Elég sok 5-8MP-s szenzorral rendelkező telefonra lehet mondani, hogy rettenetes a képminőség...

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Háttérinfo on:
A Voda hirdetett egy akciók, aminek keretében 100 szerencsés promo gyanánt kapott ilyen készüléket vitamax-szal. Én is közéjük tartozom. (Már van 3 db droid a családban, ezzel egyelőre nem tudok mit csinálni, de ez most lényegtelen...)
Háttérinfo off.

Szóval, mi nyertesek az első napon kaptuk meg a cuccot egy kis show keretében, de füles és memkari, az nem volt benne. Külön rá is kérdeztünk, "igen, a füles nem része a csomagnak" volt a válasz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

MSM7225 -ben nincs Adreno 200 (a Huawei U8500 -ban is ez a SoC van, abban sincs), vagy talán a Huawei legyártatott a Qualcomm -mal egy Adreno -s verziót is ?

(#4) GTaylor


GTaylor
csendes tag

A system infos képen 600 MHz van írva, míg a cikk 528-at említ, gondolom az előbbi a helyes

(#5) helixP


helixP
nagyúr

Ez azért szerintem már így ebben a formában kevés... Nem annyira ár-érték arány bajnok, mint az előd volt. Oprendszeren, 32-es bővíthetősége, kapacivitáson kívül nincs előrelépés.
Igaz, az árban sem :)

(#6) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Nem értem az olyan kapacitív érintőképernyőt, amiben nincs multi touch.
De az ára elmegy. Vinni fogják.

(#7) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Köszönöm, nem szeretnék ilyet! ;]

(#8) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Az ember rászán akkor már még egy kis pénzt, és vesz egy Bladet, ami fényévekkel jobb ennél...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#9) janes74


janes74
senior tag

LOL :)

(#10) dr. Kind válasza GTaylor (#4) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Ez egy érdekes helyzet amúgy, mert a hivatalos specifikációban 528 MHz van, de a telefon 600-on fut.

(#11) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sziasztok! Egy gyors és rövid kérdés. 845 vagy 858? Más, a blade-et ne hasonlítsuk ehhez. Akinek van 40k-ja vagyen azt, akinek a fele, az ezt.

(#12) Saccco válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha csak ez a 2 lehetőség van akkor a 858.

-----------------

Ennyi pénzért abszolút nem rossz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13) elfelejtette válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem 845 van, de nemigen cserélnék erre...
Már csak a fizikai híváskezelő gombok, és az optikai navipad hiánya miatt sem.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14) GTaylor válasza dr. Kind (#10) üzenetére


GTaylor
csendes tag

Közben én is rákerestem, és tényleg 528 a hivatalos. Gondolom, akkor csak felcsavarták picit a sebességet.

(#15) Gzolo válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


Gzolo
senior tag

Már csak a Froyo miatt is 858.

(#16) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Volt 845 is nálam, most vettem egy ilyet munkásnak, a hátlap nekem nem recseg, a képeket iszony gyorsan lövi de csak nappal érdemes használni jó fényviszonyok között és max. a telefonon nézegetni. Üzemidő jó, a memória kevés de ennyi pénzért felöltővel senki nem tud jobbat mutatni és nem kell xarakodni a 2.2-el sem. A Blade biztos sokkal jobb de az nem 19.990,-Ft.

Az Angry Birds simán megy rajta akadás nélkül, már ez is öröm. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17) Davidoff91 válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

MÉG a Telenornál is 21 840 Ft-ba kerül a Blade két év szolgáltató hűséggel (tehát nincs tarifahűség), Alaptarifa 1 csomaggal, havidíj 1450 Ft!! És akkor a két telefon 1 árban van, és minimális díja van az előfizetésnek.

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#18) kokyt válasza Davidoff91 (#17) üzenetére


kokyt
senior tag

Már vártam mikor kerül jön témába a bléd. Azt ugye vágod, hogy az 858 is olcsóbb ha előfizetéssel veszed? :U
Ennyi pénzért ez nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#19) F.B.I. válasza Davidoff91 (#17) üzenetére


F.B.I.
veterán

A tények önmagukért beszélnek. Feltöltőkártyás megoldásról beszélünk és +20K, az van akinek egy komolyabb cipő, kabát vagy valami más ha csak egy android kell kezdésnek, tanulni, ez elég.

Aki Vodafoneos nem fog venni Telenoros készüléket.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#20) kisPEa


kisPEa
csendes tag

kis kiigazítás : sencil buffer helyett stencil buffer

(#21) Davidoff91 válasza kokyt (#18) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Ja Tesa vágom, hö:D Viccet férretéve, nem pártolok a Blade mellett, révén sokkal drágább árkategóriából választanék, csak jól leszúrt valaki, hogy a Blade mennyivel drágább. Azért írtam, hogy minimális havidíjjal a Blade is megúszható 22 000 Ft-ból. Aki meg nem tud havi 1450 Ft-ot előfizetésre költeni, azzal meg tényleg nem tudok mit tenni...:U
Szerk: Surfym@n: Igen, már elsőre is felfogtam, hogy ha előfizetéssel veszem a hüvelygombát, akkor olcsóbb lesz, mint kártyásan. A gond csak az, hogy a tényen nem változtat, hogy hát olcsó húsnak nagyon híg a leve kategória...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#22) Surfym@n válasza Davidoff91 (#17) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Az ugye megvan, hogy előfizuval a 858 meg 70 Ft... :)
- vótmá... :DDD

Ja, és Telenor-os Blade egytől egyig gen1-es, és ennek megfelelően 2.1-es oprendszer van rajta...
(ha moddolni akarsz, akkor a gari miatt érdemes gondolkozni)

---

Emlékszem régen milyen menő volt hogy pár ezer Ft-ért lehetett venni Samu E250-et, s tudott vga-kamerát, mp3 lejátszót - néptelefon lett a tinik körében (igaz ott még a dizájnra is figyeltek)

Ma meg itt a 858 kicsit megosztóbb a formája, de lényegében ugyanaz a recept: kevés pénzért azt nyújtja ami kell ma egy tizenévesnek (fészbúk, mp3, wifi, email, alapszinten kamera, dühösveréb...Stb.)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#23) kokyt válasza Davidoff91 (#21) üzenetére


kokyt
senior tag

"csak jól leszúrt valaki, hogy a Blade mennyivel drágább."

És nem is ok nélkül. Akár honnan is nézem azért a 20k az 20k, akár feltöltőkártyásan (20k vs. 40k), akár előfizetéssel (0k vs. 20k).

(#24) sdd2


sdd2
veterán

Hiába androidos inkább maradok a sokkal jobb minőségű és megbízható Cedar-nál.Ez ráadásul csak 18K. :D

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#25) Davidoff91 válasza kokyt (#23) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Figyelj, ne vedd személyeskedésnek, de most tipikusan abba a hibába esel, hogy mindent azzal magyarázol meg nekem, hogy de ez akkor is olcsóbb. Tudom az átlag magyar ember ilyen, hogy nézd má Mari ez csak fele annyiba kerül, ez sokkal jobb lesz...mondom a HSZ-em nem ellened szól, de hülyét kapok az átlagember hozzáállásától, azaz olcsóbb=jobb. Annyit szerettem volna csak elmagyarázni, ha az embernek teszem azt van 23 000Ft-os kerete mobil vásárlásra, akkor inkább a Blade olcsó előfizuval, mint a hüvelygomba feltöltősen.
Szerk: Gép újraindult de folytatom...Bladet meg lehet venni Trénél is, csak most Telenor árlista volt előttem. Ez a hüvelygomba meg az instant anyázás kategória, aminél a user megbánja hogy akár 50Ft-ot is kidobott rá. totális csalódást okoz olyanoknak, akiknek ez lesz az első okostelefonjuk...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#26) kokyt válasza Davidoff91 (#25) üzenetére


kokyt
senior tag

Nem veszem személyeskedésnek :B
Itt a fórumon tudja mindenki, hogy a bléd mindennél jobb, mert vagy olcsóbb, vagy csak nem sokkal drágább. :P Azért helyre kellene tenni a dolgokat. Az, hogy a blade csak 20k-val drágább, az jelen esetben azt jelenti, hogy vagy veszek két 858-at, vagy egy blade-et. Ha előfizunál nézzük, akkor jobb nem is beszélni, mert kb 300x-os szorzó van ott.
Nem azt mondom, hogy csak az ár alapján kell választani, csupán azt, hogy van szülő, akit erősen földhöz vág az a 20k is, 40k pedig már esélytelen lenne telefonért. A gyerek viszont szeretne androidot, de csak kártyával, mert apuci nem akar vállalni egy zsíros 30k-s számlát csak azért, mert a gyerkőc unatkozott a suliban, és töltögetett kicsit. Na ebben az esetben én ajánlanám a 858-at.

[ Szerkesztve ]

(#27) etooo


etooo
senior tag

Én még azért nem írnám le a telót, szvsz főzött romok után teljesen jól használható lesz, mint a v845, ami szintén elég döcögős volt a gyári verzióban..

(#28) fricz19


fricz19
őstag

hát én inkább vennék egy gt540
ami minden tére jobb

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#29) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Ez kell a népnek.Olcsón droid.Ennyi nincs vita:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#30) F.B.I. válasza Davidoff91 (#25) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez a telefon nem annak a vásárlórétegnek készült, akinek van havi 1450,-Ft aprója előfizetésre, hanem azoknak, akik örülnek ha apuék vesznek neki egy "andoidos" telefont.

És még mindig csak a Vodánál tartunk ha a családban és a barátok közül mindenki vodás, akkor sajnos ugrott az olcsó Blade.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Srácok a mobil bemutató videókhoz vegyetek egy polár szűrőt a videókamerára és akkor nem kell a kijelzőn a kamerát és a mitfárert nézni! Kiválóan kiszűr minden visszaverődő fényt, tükröződést.

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_Polar_szuro_52mm-p17239.html

(#32) Fr0z3n válasza Gzolo (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tény, a froyo nagy elöny. Ott van még a kapacitiv kijelzö. Azt letojom, hogy nincs multitács, egy kézben fogom a telót. Hátránya, hogy szerintem csúnyácska. Az érintö gombok se az igaziak. A 845-nél pedig ott a fizikai hiváskezelö, lehet, hogy rezisztív de nekem bőven használhatónak tünt. Na meg szebb, de ez változó. A zte telót meg hagyjuk már végre békén!!

(#33) Virág et.


Virág et.
senior tag

Ez most válasz a Pulse Minire? Mert akkor kicsit elkéstek...

(#34) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Ipari hulladék ez a telefon. A 845 legalább kinézett valahogy, de ez...broáf
Na ennél a készüléknél tényleg van értelme a főzött romnak, azzal talán megfelelő sebességűvé válhat a teló.

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#35) catroot


catroot
veterán

A videó alapján, lehet, hogy pár percre a bekapcsolás, kezelés után letettem volna az asztalra. A készülék és a magam érdekében.... :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#36) SWiNEBoY

Rettenetes. Ha most mobilt vennék, és 23K pénzem lenne, biztosan vennék használtan egy szpikát, vagy gt540-et. Aki ezt megveszi, megérdemli a sok sz.pást vele. ;]

(#37) EczkE


EczkE
addikt

Nem lassú, csak megfontolt!

Asszem mindenféleképpen!

(#38) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

az a 'designe' :DDD kicsit ronda ;]

(#39) gtasystem


gtasystem
őstag

külsőre én se vagyok oda érte, de mondjuk tokot vagy hátlapot lehet rá kapni.. ;]
érdekességképpen itt az ugyanazt a procit használó mobilok listája..
szóval ennyiért pipec..meg még froyo is.. :)

kell hozzá egy jó füles meg valami burkolat és hajrá..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#40) gtasystem


gtasystem
őstag

külsőre én se vagyok oda érte, de mondjuk tokot vagy hátlapot lehet rá kapni.. ;]
érdekességképpen itt az ugyanazt a procit használó mobilok listája..
szóval ennyiért pipec..meg még froyo is.. :)

dupla.. :(((

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#41) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Rúgjatok seggbe, és hívjatok Judy-nak, de kipróbálnám, hogy lennék meg vele a napi használat során.
Kíváncsi lennék mikor borítana ki...
A forma olyan amilyen, de ez a fehér-fekete kombó tetszik.

A procival kapcsolatban rémlett valami korábbról: Hát persze!

HuaweiU8500:

"Az U8500 ugyanis egy Qualcomm MSM7225-öt kapott, amely ugyan a legtöbb helyen 528 MHz-es, de esetünkben 600-ra felhúzták."

Hasonló a helyzet itt is nemde?

Egyébként, ha már ennyire leviszik az androidot az alsó szegmensbe, akkor legalább ennyiért is elérhetővé teszik... Végül is OHA kompatibilis... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) atis123


atis123
tag

Androidos telefont 60 ezer alatt nem vennék. Talán a Blade kivétel. Akkor inkább egy középkategóriás candybar Nokia vagy Samu :). Én mindenkinek mondom, ha nem akarja megkeseríteni az életét, ne vegyen óccsó táccsost.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#43) elfelejtette válasza mrlujoak (#41) üzenetére


elfelejtette
veterán

Meg egyébként sem lehet annyira rossz proci, ha tényleg 600-ig húzták az alap528MHz-ről. Én is 691MHz-es OC profilt tettem fel a Voda845-re (U8120). Abban MSM7200A proci van. Ez 30% tuning, és stabil.

(#42) atis123
Szerintem meg teljesen jól használható, ha úgy vesszük, akkor 60.000 alatt bármelyiket veheted, mert úgysem arra való, hogy HD filmeket nézz rajta, meg 3D játékokat játssz rajta.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44) Valentino K. válasza mrlujoak (#41) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Az új kor Symbian-ja. Legalább a felső szegmens dupla magos szörnyetegein futna el folyamatosan ez a nyomorult op rendszer, de még azon se akadás mentes. Szerintem ez szánalmas.
A sokak szerint "elavult" (mihez képest) snapdragon procis Trophy-m a 4 hónap használat alatt egyszer se akadt meg. Persze azzal nem lehet rajoskodni hogy némmá, erősebb a telefonom mint a laptopod :U

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#45) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

nem rossz kis telefon nekem éppenséggel bejön, második telefonnak tökéletes lenne.

(#46) donandreas


donandreas
csendes tag

Most komolyan emberek! Van erre a ****-ra kereslet? :Y :F

Soha nem értem, hogy miért dobnak piacra egy ilyen telefont, mikor már annyi alsó kategóriás okostelefon van, mint égen a csillag. Senki nem fog ilyet venni, maximum a cigányok...

(#48) hemaka


hemaka
nagyúr

Még második telefonnak sem kellene. Akkor már inkább valami strapabíróbb mobil.

(#49) donandreas válasza hemaka (#48) üzenetére


donandreas
csendes tag

Osztom!

Ha annyira kell második telefon jobban jár egy X8-cal szvsz.

(#50) zsoltyyy válasza donandreas (#49) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

2. telefonnak x8? :Y
Jól tele vagy pénzzel. :D

Inkább cedar vagy vmi candybar... :K
A lényeg, h olcsó legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.