Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzs718675


mzs718675
csendes tag

kb. mindent kiveséztél, minden igényed levan írva szerintem már tudod is, hogy mit vegyél :D, elsőre nem akartam elolvasni ezt a bejegyzést, de mivel olyan stilusban írtad ahogy én is látom a vga-k helyzetét jelenleg ezért még kicsit érdekes is volt.

Nekem 460-am van, viszont érdemlegeset nemtudok hozzá fűzni, mert a linuxhoz nem értek, max annyi hogy használtan már lehet venni 26k-ér.

Sőt még inkább én kérdeznék, linuxon akarsz játszani? :Y

(#2) ViZion válasza mzs718675 (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Részben. Linuxon van pár játék (futnak win-en is) Urban Terror, Sauerbraten, ilyesmik. Pár perces henteléshez este tökéletes, minek indítsak windowst ezért? Ami a legfájóbb, hogy zárt driver nélkül a wine sem tudja életre kelteni a cuccokat, így még Google Sketchup sem működik. Másra nem sok szükség van, télen ha masszívan játszom, akkor azért jól jön egy normálisabb VGA...
...és ha lesz Unity web player linuxra, akkor fiam is ezen tolná a gémeket, nem örülök, ha win-en játszik (itt a mappákat nem lehet átnevezni vagy törölni egy klikkre, nem szed össze vírust -> kevesebb a para :D )

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) ViZion


ViZion
félisten

Az elmúlt napokban kb. 10-12 emberkére írtam rá priviben, válasz kb. felétől jött -pedig a többiek is bejelentkeztek. Akkor nem eladó?
Az sem írt vissza, aki elvileg nekem jegelte a karit. Ha nincs szla szám, akkor hova utaljak? (csütörtök este óta nem írt, azért sem írok még egyszer ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Nah, további fejlemények, tapasztalatok...
Pl. HD7770-et nézegettem, 30-33k körül mennek, teljesen reális ár. Viszont vidéki vagyok, így posta lenne, ami ~1200-2500 Ft a biztosítás függvényében, eközben a zsír új Sapphire is 33k, és olyan boltban néztem, ahol rendelhető is, futár hozza (+1200 Ft), nem kell előre utalni (nem azért, mert para egy őstagnak utalni, de nekem nincs bankszámlám)...
ehh... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Még egyszer kifaggattam mindenkit, csirkecsontokból jósoltam, kávézaccot olvastam, és alaposan megfigyeltem a csillagok milyen konstellációban vannak... ÉS ~ éjjfélkor megrendeltem a VGA-t:
Sapphire HD 7770 GHz Edition OC 1GB GDDR5 (11201-02-20G). Alig kevesebbért, mint némelyik afrikai ország GDP-je, de megérte. Persze a linux támogatás még kérdéses... Azért bízom benne, ez egy népszerű széria képviselője, a közösség meg nem hagyja sz@rban a jónépet. Legrosszabb esetben downgradelek Ubuntura ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) miresz


miresz
veterán

Nem jársz rosszul ezzel a VGA-val,raktam már össze vele gépeket,nagyon jó kis kártya halk izmos hűtéssel,kis fogyasztással,FX6100 mellé raktam egyik mindegyiket,és nagyon jó kiegyensúlyozott gépek lettek ezzel a kártyával.Még ami a 7xxx AMD kártyák mellett szól az a GCN Architecture A Sapphire meg mint gyártó,szerintem a legjobb az AMD kártya gyártói közül.(csak erről a kék nyákról szoknának már le,az mondjuk tragédia) már annak aki moddingol is. :)

(#7) ViZion válasza miresz (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Az említett 9600 is Sapphire volt, akkor számomra ismeretlenül, de ez volt a legolcsóbb, megvettem. Amikor azt a konfigot eladtam ismerősömnek még működött (~3 évesen), pár éve cserélték a konfigot.
Azért a vásárlásba benne van mindíg (mert jól kitalálták...), hogy szinte pár Ft-al többért kapni kicsit jobbat, persze attól is van jobb, csak kicsit drágább... -vannak kivételek is, (pl. a ddr3 VGA-k 2012 év végén :Y , meg néhány túlárazott modell). Valahol meg kell húzni a határt, megtalálni az egyensúlyt az igények és a lehető$égek között. Ebből a szempontból a legjobb kártya nekem :R

Raidmax Smilodon -> plexi oldal... viszont kéken világít, ami megy a kártyához (és hűvösebb :D ) Éppen ezért Plexivel a fal felé fordítva áll... majd építek megint házat, csak az első pár faház project olyan gáz lett, hogy még a gányolós topikból is kitiltanának vele. Hiába, a kvázi-végtelen fantázia a kézügyesség teljes hiányával ötvöződik bennem... :O

Köszi még egyszer a segítséget, mejd jelentek, ha megjött a kártya :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.