Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Le a kalappal Wass Albert munkássága előtt! :R Nagyon szeretem és köszönöm, hogy egy kis szeletet most megosztottál velünk belőle! :B ;)

(#2) Varoz válasza művésznő4 (#1) üzenetére


Varoz
őstag

:B :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#3) KYZRR válasza Varoz (#2) üzenetére


KYZRR
őstag

Still better love story than Twilight... ;]

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#4) Varoz válasza KYZRR (#3) üzenetére


Varoz
őstag

Te, Zsamo, kihúzod a gyufát! ;] :DDD
Egy ilyen komoly témához nem illik trollkodni. :D
Lopod itt az időmet. :((( :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6) Varoz válasza Kalandor (#5) üzenetére


Varoz
őstag

Igazán könyvét még én se olvastam. :B
Inkább csak verseket, meg kiragadott dolgokat. De igyekszem majd elolvasni őket. :)
Érdemes mindet elolvasni. Bölcs ember volt. :)
De hátha betéved ide olyan is aki olvasta. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7) Huma


Huma
addikt

Érdekes ez a szösszenet. Olyan mintha rólam szólna és én lennék belőle a nagyapa. Azért jó tudni, hogy nem csak én egyedül gondolkodom így hanem vannak hozzám hasonlóak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) psycroptic válasza Kalandor (#5) üzenetére


psycroptic
őstag

Az Elvásik a veres csillag c. könyvet kifejezetten ajánlom! Az én véleményem szerint az egyik legjobb könyve.

PSNID: Tomy83PS

(#9) csƵ


csƵ
őstag

Érdemes megnézni az Adjátok vissza a hegyeimet című filmet is.

[ Szerkesztve ]

(#10) albert8


albert8
addikt

Én eddig ezt olvastam: Adjátok vissza a hegyeimet! ezért csak ezt tudom ajánlani.
Az egyik kedvencem, A filmet is érdemes megnézni amit csƵ linkelt.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#11) Varoz válasza csƵ (#9) üzenetére


Varoz
őstag

Egyértelmű. Listán van. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12) horush válasza psycroptic (#8) üzenetére


horush
addikt

Azelőtt mondjuk elolvasnám A tizenhárom almafát, az ugye az előző könyve a "sorozatnak" :)

(#13) psycroptic válasza horush (#12) üzenetére


psycroptic
őstag

Jogos a két pont. :R

PSNID: Tomy83PS

(#14) Huma


Huma
addikt

Gondoltam már rá, hogy elolvasok egy Wass Albert könyvet, de letettem róla mivel csak hungarista ismerőseim forgatják a műveit. És mivel ők nem képviselnek túl magas szellemi színvonalat ezért ezt az írót sem becsültem (előzetesen) sokra.
Szóval szerintetek érdemes lenne belekezdenem az egyik művébe?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Varoz válasza Huma (#14) üzenetére


Varoz
őstag

Ezt azonnal fejezd be! Én bejegyzésem és nem tűröm ezt a hangnemet. :(((
Plusz, ne politizáljunk itt, kérem. Nem szeretném, ha bezáratnák. :(

Mindenképp ajánlom a műveit. Sokan tanulhatnának tőle. :K

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#16) Huma válasza Varoz (#15) üzenetére


Huma
addikt

Milyen hangnemet? Nem mondtam semmi rosszat. Csak azt írtam, hogy eddig kerültem az írót mert rendszerint olyan emberek kezében láttam a könyveit akiket nem tartok valami nagyra és kb semmit sem olvasnak rajta kívül.
De látom, hogy itt is sokan kedvelik az írót és ezért felmerült bennem, hogy téves következtetést vontam le akkor mikor az olvasói közösség (akiket ismerek) alapján próbáltam bepozicionálni Wass Albertet.
Ezért is kérdeztem meg, hogy lehet, hogy mégis csak érdemes lenne elolvasnom az egyik könyvét.

Hol politizáltam?

Szerintem kicsit túlreagálod a dolgokat.

ui: Ha esetleg az jött le az egészből, hogy lenézem a hungaristákat akkor félreérthető voltam. Csak az agyatlanabbakat nem tartom valami sokra.

(#17) Varoz:
A hungarizmus szerintem nem politika. Inkább egyfajta világnézet.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Varoz válasza Huma (#16) üzenetére


Varoz
őstag

Lehet, hogy túl reagálom. Mindegy.
A lényeg, hogy érdemes elolvasni.

A "hungarista"-val politizáltál. Ez a rész volt sértő számomra.

ui: Ha esetleg az jött le az egészből, hogy lenézem a hungaristákat akkor félreérthető voltam. Csak az agyatlanabbakat nem tartom valami sokra.

Igen, ez jött le. De akkor fejet hajtok. :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18) albert8 válasza Varoz (#17) üzenetére


albert8
addikt

Nem reagálod túl, gyakorlatilag lealacsonyitotta a Hungaristákat...de nem is szólok nem akarok flamelni. ....

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19) Gézengúz válasza Kalandor (#5) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezt nagyon tudnám ajánlani...Egyedül a világ ellen

Rövid, nem vesz el sok időt az életedből, viszont annál többet ad..

(#20) KYZRR


KYZRR
őstag

Hat engem a Funtineli Boszorkany es a 13 almafa fogott meg :).

You can only die once, make sure it is worth it...

(#21) Huma válasza Gézengúz (#19) üzenetére


Huma
addikt

Na, ezt szerintem még ma elolvasom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Varoz válasza albert8 (#18) üzenetére


Varoz
őstag

Tudom, de a fórum keretein belül, nem biztos, hogy meg lehet tárgyalni. A bejegyzés sem ezért jött létre.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Irigylem azokat, akik bármit is tanultak a nagyapjuktól. Egyiket talán két alkalommal láttam, amikor Csehszlovákiából hazalátogatott, a másik nagyapám születésem előtt meghalt. (:
Wass Albertet pedig javaslom, hogy a művei alapján ítéljük meg, ne az legyen a véleményformáló, hogy kik olvassák és kik nem!

(#24) Varoz válasza potyautas (#23) üzenetére


Varoz
őstag

Egyetértek.
Én nem ismertem egyik nagyapámat se. :/
De apámtól sokat tanultam. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25) finest


finest
őstag

Egyszerű volt ez a nagypapa, mint a faék. És ez az egyszerű, könnyen érthető paraszti büszkeség nyilván bejön az egyszerű lelkületű olvasóknak. Tökéletesen idejétmúlt, ezért is olyan romantikus elképzelni, h milyen lenne, ha még ma is a bibliai parancsolatok szerint élnénk az emberek. A legjobban azok tudják, h ez nem így van, akik áhítják a sorokon átsütő, határozott értékítélet szerinti világot, mert éppen a hiányától vonzó. Azonban, ha az író ma élne, szomorúan venné tudomásul, h az emberiség szemetét az idők szelei nem fújták el. Egyrészt mert az időnek nincs szele, a történelem nem a megtisztulás céljával halad előre. - Bár ebben politikai meggyőződéstől függetlenül, bizonyára mindenki reménykedik kicsit, ti. hogy csak egy jobb világot építünk a sok cikk-cakk, kitérő és meghátrálás, visszaesés ellenére. - Másrészt azért, mert - és ezt érdemes felfedezni a kiragadott szövegben - Vass maga is egy ideált ír le, azt ahogy a nagyapjára visszaemlékezik nyolcvan év távlatából megszépítve, ahogy a papa az emlékeiben, mint a régi világ ideája él. De mindez akkor is csak szépirodalom, nem a valóság, és soha nem is volt.
Jó példa ez a szöveg a magyar társadalom bajaira, a nosztalgiázás, a múltba révedés, a köldök nézegetés szinte egybe olvad a magyarságtudattal, miközben társadalmi szinten gyakorlatilag egyetlen kényes témát sem dolgozott fel a magyarság a XX. század folyamán, nem nézett szembe hibáival és elfeledkezik áldozatairól, miközben egy sosem volt aranykoron mereng. Hát, ezért nem olvasok Vass Albertet.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) Varoz válasza finest (#25) üzenetére


Varoz
őstag

Wass, W-vel! Legalább írnád le helyesen. :(((
Már ez kéztet arra, hgoy ne is foglalkozzak veled. Csak az időmet lopnád. Úgy sem értenéd meg soha.

Én egyszerű paraszti családból származok. Még is több bennem az illem és erkölcs, mint másokban.
Ha elolvastad volna rendesen a történetet, akkor lehet értenéd. Arról szól, hogy a kimondott szónak legyen értéke. Tudom ez manapság nem divat. De én eszerint élek és cselekszek. Neked idejét múlt, nekem nem.
Az idő is érték. Ne mondd már. Ha valaki elveszi az időtet, azt nem tudja visszaadni soha. De neked úgy is mindegy. Ezek egyszerű értékek, egyszerű lelkületűeknek. De nem neked, te több vagy ennél bizonyára. Én kérek elnézést.
Illetve annyit kérek, hogy akkor hanyagold a bejegyzésemet. Mert csak az időmet lopod.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#27) finest válasza Varoz (#26) üzenetére


finest
őstag

Wass eredetileg Vass, német származású volt. :P

Ahelyett, h a nagypapa isteni kinyilatkoztatás szerűen megdorgálja az unokáját, kedvesen és szeretettel is taníthatta volna mások tiszteletére. Nem is beszélve arról, h a gyerek jó indokkal maradt el a találkozóról, meg is maradt benne a túlzott szigorúság élménye örökre. Ettől olyan egyszerű ez. Nekem a Pál utcai fiúk többet tanít emberségről és illemről, mint az egyszerű ember büszke öntudata.
Sajnálom, h magadra vetted, h nem estem hasra a szövegtől.
Más, hazug vagy, ha azt akarod elhitetni velem, h te soha senkit nem sértesz meg, h mindig illedelmes vagy, ha azt mondod, h soha nem várattál meg senkit. Ez nyilvánvalóan lehetetlen, megpróbálhatjuk becsapni magunkat, de az idő egész mást jelent egy nagypapának, mint egy gyereknek. - Mintha az idő valami rettenetesen drága dolog lett volna, horgászgatott a tóparton, és besértődött az unokára, ahelyett, h büszke lett volna, h beválasztották az iskolai csapatba. - De megértjük, a nagypapának már fogy az ideje, a gyereknek még sok van, ezért nem is tűnt föl a gyerek írónak, h milyen nagy gond a távol maradás a nagypapi szemében. Remélem, h te elnézőbb, türelmesebb és belátóbb leszel a saját gyerekeddel, unokáddal akik nem mindig úgy táncolnak majd, ahogy az a te illemkódexedbe beleillik. És igen, minden rosszindulat nélkül mondom, h ez a fajta büszke, érzelmeket elnyomó keménység, amivel a nagypapát Wass lefesti, "paraszti" vonás. Ma egyébként már nincsenek parasztok, nincsenek osztályok sem, és én nem tartalak annak.

Azon is gondolkodom, h vajon Wass olvasótáborából hányan értelmezik az írást Wassal azonos vonatkoztatási rendszerben. Például a fenti idézet kapcsán hányan veszik észre a tízparancsolaton kívül, h melyik bibliai idézetre utal Wass az elején? Úgy is lehet mondani, h Wass nem a mai embernek szól, ezt értem azon, h idejétmúlt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Albertet egy viccnek tartom.Az igazi irodalmi érték számomra Guillaume Apollinaire Tizenegyezer vesszőjénél kezdődik.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#29) Varoz válasza finest (#27) üzenetére


Varoz
őstag

Wass eredetileg Vass, német származású volt. :P
Sose volt az. Erdélyi, magyar származású, de ne zavarjon ez se. Az egyik legrégibb erdélyi nemesi család.
Gratulálok.

Más, hazug vagy, ha azt akarod elhitetni velem, h te soha senkit nem sértesz meg, h mindig illedelmes vagy, ha azt mondod, h soha nem várattál meg senkit.
Nem is ismersz, már ítélsz. Nem írtam azt, hgoy soha, de soha nem várattam meg senkit. De mindig is törekedtem arra, hogy ne tegyem. Mert nekem ez érték, ennyit írtam, bármennyire is szeretnél mást belemagyarázni.
Őszinte is vagyok, sose hazudok. Aki ismer engem az tudja.

Nem azt írtam, hgyo te tartasz annak. Én tartom amgam annak. Mert földművelő családból származok. Ezt is tanultam, ez a szakmám is.

Sajnos csak szépen kérni tudom, más eszközöm nincs. De szépen megkérlek, hogy távozz a bejegyzésemből.


brutális eb

Én meg téged tartalak viccnek. Na? Szépen megkérlek téged is, ha nem tetszik a bejegyzés akkor távozz. Nem értem eleve, minek jöttél ide? Trollkodni egyet? Jó volt?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30) horush válasza Brutális eb (#28) üzenetére


horush
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#31) moonlight115 válasza Varoz (#29) üzenetére


moonlight115
tag

Ne haragudj, de ezt meg kell kérdeznem: Ha nem vagy kíváncsi mások véleményére, akkor miért másoltad be a fenti szöveget?
Ha zavar az, hogy egyesek másképp látják a dolgokat, nem értenek egyet Wass Albert nagyapjával, vagy az íróval, vagy veled, kiűzöd őket innen, de a bólogatójánosokat szívesen fogadod.......Honnan olyan ismerős ez a hozzáállás nekem? :F

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#32) finest válasza Varoz (#29) üzenetére


finest
őstag

Igazad van, rosszul emlékeztem, az anyja volt német származású, meg az első felesége. A család meg a Vass rossz németes hangzása miatt váltott Wassra. Na, kitrollkodtam magam, köszönöm a kérdésed, jó volt.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33) Varoz válasza moonlight115 (#31) üzenetére


Varoz
őstag

Gondolom azoknak raktam ki akiknek tetszik. :U
Ez nem a kritika topik. Kiraktam, mert tetszik nekem és gondoltam megosztom azokkal akik vevők rá. Nem a trolloknak. Olyan nehéz ez?

Az a másik bajom, hgoy ami kritikát felvonultatott, az teljesen hamis. Ezzel persze, hogy bajom van. Leszólta az írót és engem is. De én vagyok a rossz mert nem tűröm el? Annyir ismerős ez a hozzállás.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#34) moonlight115 válasza Varoz (#33) üzenetére


moonlight115
tag

OK értem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#35) lapa


lapa
veterán

amellett, hogy nem estem én se hanyatt a tanítás mélységes voltától, amit leír az jogos.

mai nyelvre lefordítva csak példaként: én úgy teszek ennek eleget, hogy van az outlookban az inbox, meg van egy archív könyvtár. ami emaillel teendőm van, az az inboxban marad, amivel már nincs egyből megy az archívba.

ettől az egyszerű szabálytól fontossá válik minden üzenet, nem csak egy lesz a huszonezerből. kitűnően mutatja a terheltséget / aktivitást az inbox levelek száma, egyszerűen áttekinthető mi a legsürgősebb. és természetesen a legfontosabb, hogy nem várat az ember feleslegesen másokat, akik legalább egy félsoros választ várnak azokra a szavakra, amit küldtek nekünk.

a szerző amúgy az élés minőségről beszél szerintem úgy általában.

ezzel biztos népszerű leszek. de ha ez példabeszéd, akkor megmagyaráztam.

(#36) Varoz válasza lapa (#35) üzenetére


Varoz
őstag

Örülök, hogy megértetted. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#37) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Függetlenül attól, hogy ki vetette papírra, egyáltalán nem idejétmúlt a szavahihetőség, a megbízhatóság. Egy gyerekkel meg lehet ezt tanítani kedvesen, szertettel? Szigorú neveléssel is lehet szeretni. Nem azzal bizonyítjuk a szeretetünket, hogy megcirógatjuk a gyerek buksiját, megbocsátunk neki szinte mindent, hanem azzal, hogy megpróbálunk belőle tisztességes embert nevelni.
Habár én is úgy tapasztalom, hogy ma már a szavahihetőség nem is elvárás. Sokáig voltam vállalkozó. Egy vállalásnál szinte mindig megkérdezték előre, hogy mennyibe fog kerülni a munka. A végén pedig feltételezték, hogy változott az összeg. Nem, nem változott. Bizony sokszor megesett, hogy kevesebb lett rajta a haszon mint előre terveztem, de akkor is annyi, amennyit előre mondtam.

(#38) lapa válasza Varoz (#36) üzenetére


lapa
veterán

hát kösz, ezek szavak. nem volt nehéz megérteni. az viszont nyilvánvaló, hogy az élet ilyen minősége a maslow-piramis tetején van. mikor családok küzdenek az életben maradásért kevés energia jut olyan magasabb szintű igényesség átadására-elvárására.

mondhatni az írás scifi, elveket vallani meg nyilván luxus, hiszen közvetlen anyagi vonzata van (lásd elébb a példát). messze még az alja.

(#39) Varoz válasza lapa (#38) üzenetére


Varoz
őstag

Egyértelmű, de azért törekedni lehet rá. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#40) lapa válasza Varoz (#39) üzenetére


lapa
veterán

lehet, csak délibábok hajkurászásában felőrlődött emberektől nemigen várható el. ha kívánatos lenne, ha nem. és itt azért a délibábok felismerésének tudatállapota is lényeges tényező és motiváció. magyarán az a töménytelen mennyiségű hamisság amivel szembesülünk nem segít kenyérrel visszadobni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.