Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kellemes napot!

Gondoltam olvasok egy kicsit errefelé is (logout) és megláttam a témádat.
Igen sajnos egyet kell értenem ezzel, hogy a netes média rettenetesen túlzásba esik.
A politika által megvett sajtóról szintén lesújtó a véleményem. Azt a hatalmas uszítást, sikító igazságtalanságot hangoztató debil agymosást!
És van aki ezt készpénznek veszi. Sajnos. (És ezért valaki még fizetést kap! Hogy őrzi meg a lelki nyugalmát ettől a sok egetverő baromságtól? Vagy csak eleve szociopatákkal dolgoznak? Ez is érdekes felvetés, bár a náci propaganda is pont így működött.)

Apró kis kitérő, amivel meg tudom világosítani a további véleményemet:

Megvettem a Poket Book sorozatból az Analóg Bosszúja című könyvet. Tudjátok ez az az automatás könyvesbolt ahol zsebben is elférő kis formátumú könyveket vehetsz...

Annak okán vettem meg a könyvet, mert foglalkozik az analóg kultúrával, a kazettás magnó, vinyl lemez és hagyományos filmes fotózással. Ez mind más kultúra, más élmény, sok esetben teljesebb, érdekesebb, izgalmasabb és örömtelibb.
Van benne még pár érdekes rész, és itt kanyarodunk a média kérdéséhez.

Anyagilag padlóra került a könyvipar és az újságírás is. Jött az E-book és a netes újság és ha minden igaz, mindent letarolt.
Nekem továbbra sincs E-book olvasóm, nincs netes újság előfizetésem sem még. Ellenben vagy 300ezret költöttem könyvekre két év alatt, plusz van újság előfizetésem is papíros.

A könyv szerint a kreatív ember ezzel jobban jár, így helye van a világban és pont az újságkiadásnál kapcsán emelt ki minden olyan kis apró bosszantó tényt, amit ti is negatívnak tartotok.

Jelzők helytelen használat, fokozás, halmozás, keretezés, kiemelés, részletek hanyagolása, vagy titkolása, figyelmen kívül hagyása illetve a szenzáció keltés. A politikai dolgoknál divatos ellenségkép azonosítás, uszítás, hibáztatás, megalázás, példálózás a prohardveren szerencsére még nem megy....

De azok az első időktől bosszantottak, hogy a 4000 milliamperes akksikből az idők során "gigantikus" jelzős lett. :F Maradjunk annyiban, hogy ez továbbra is átlagos.

Szóval szűrni kell a dolgokat. És végre vannak már olyan papíros magazinok, ahol a kurva anyjából előkúszó reklám mentesen is lehet hiteles információkat találni. És ez megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.