Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza Lauda (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Azt kell észrevenni, hogy ugyan mindkét foglalkozásban életeket mentenek, de mégis más kategória a kettő.

Jóval kevesebb lakás (és egyéb) tűz valamint autósmentés van évente, mint ahány beteg a kórházakban. Ilyen egyszerű. Egyik szakmát sem szabad alábecsülni, de külön kategória a kettő. Amúgy tűzoltóknál eddig - talán még most is - volt a korkedvezményes nyugdíj. Ami érthető is, de orvosoknál ez nincsen.

(#52) kali válasza Dany007 (#51) üzenetére


kali
legenda

az orvosok nagyobb hányada pont úgy nem akar(na) elmenni nyugdíjba a korhatár elérésekor, mint például az ügyészek - a fő okot gondolom sejted...
mondjuk ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs/nem lenne szükség a tapasztalt, és a munkáját - idős kora ellenére - még kifogástalanul elvégezni tudó szakemberre, de akit már csak és kizárólag a pénz motivál, ott esetlegesen már gondok is lehetnek...

(#53) vikvuk válasza Lauda (#2) üzenetére


vikvuk
aktív tag

miért adnak hálapénzt az orvosnak, miért nem a többinek?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#54) Kassadin válasza vikvuk (#53) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert ez egy bevett, megszokott dolog. Meg hogy foglalkozzanak veled a kórházban. :U

[ Szerkesztve ]

(#55) vikvuk válasza Kassadin (#54) üzenetére


vikvuk
aktív tag

külfölfön is ilyen alap ez?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#56) Kassadin válasza vikvuk (#55) üzenetére


Kassadin
addikt

Erre majd válaszolnak a külföldön élő honfitársak, de szerintem angliában vagy az usában körbe röhögnének, ha pénzt akarnál adni az orvosnak. Nálunk ez ilyen berögződött (korrupt ha így jobban tetszik) dolog, kérdezd csak meg bármelyik ismerősödet, mennyit csengetett le a szülést levezető orvosnak...Egyik ismerősömnek egy minimálbérnyi volt amikor szült.

[ Szerkesztve ]

(#57) wwenigma válasza vikvuk (#53) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert az orvos ugy is el tudja végezni a munkáját, hogy a végeredmény bárr megfelelő, de neked különösen rossz lesz... olvass vissza amit irtam korabban.

Szó mi szó, nem béremelés kell nekik hanem minden orvos mellé egy megbizható ember aki megteszi a feljelentést ha nem etikusan viselkedik....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58) Ivan15 válasza Lauda (#26) üzenetére


Ivan15
senior tag

mert az orvosok erdekkepviselete erösebb mint a tüzoltoke (egyatalan van a tüzoltoknak erdekkepviseleti szerve?)
Nem oltananak 7 napig tüzet erdekesen nezne ki a varos. Er annyit a munkajuk mint az orvosoke, meg akkor is, ha nem tanultak xx evet hozza.
De nincs miböööööl :)
Az orvos aki többet akar nyisson maganpraxist vagy keressenek többet,de szünjön meg a halapenz

[ Szerkesztve ]

(#59) Ivan15 válasza Ivan15 (#58) üzenetére


Ivan15
senior tag

Hülyeseg off.
de akkoris nagyon gusztustalan, hogy szüleshez 60-80e zsebbe megy. Egyatalan ez igy igaz? Hat mennyit keres akkor?

[ Szerkesztve ]

(#60) proci985 válasza vikvuk (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem. (svédeknél biztos nincs)

Ivan15: nem erős az érdekvédelmük. és az alap fizetések tényleg 110-120körül vannak nettoban. a munkakörülmények pedig rosszak. menj ki egy kórházhoz, nézd végig az autókat: a sebészeknél és a nőgyógyászoknál ott lesz a nagy autó, többinél meg suzuki, hitelre általában (vidéken biztos). paraszolvencia bizonyos ágaknál van (21ből kevésnél), többi részen mindig a más ember adja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) Lauda válasza vikvuk (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Mert mikor mar xarban van az ember, egybol fontos lesz neki az egeszsege. Egyebkent amelyik doki halapenzezik es attol fugg a munkaja eredmenye, azt nem is hivnam mar orvosnak, de embernek sem. Mindegyiknek adnek min 20 evet gondolkodni mit is muvel. Kepzeld el milyen lelek lakozik abban az emberben, amikor szandekosan nem ugy vegzi a munkajat, ahogy kellene es a tudasa is megvan hozza es itt nem arrol van szo, hogy hogyan festek le egy autot, hanem hogyan segit eletre egy babat vagy hogy mut meg egy servet. Az ilyenekre az allat szo a megfelelobb.

(#58) Ivan15 Van nekik, a htfsz. :) A tobbiben egyetertunk. Egyebkent itt nalunk a korhazban is ugy megy a fontosabb helyeken, hogy ha bajod van es bemesz mondjuk a reumatologiara, a foorvos xarik rad, felir valamit oszt csokolom. Namost delutan ugyanez az orvos a maganrendelesen mar nem 1 percig vizsgal, hanem 10 percig, azonnal van ct es mindenfele szakvizsgalat, ugyanaz a gyogyszer csak masik fajtaban olcsobban es meg sorolhatnam. Nem duma, tapasztalat. Es ez szinte az osszes osztalyon fellelheto, talan a kardiologus foorvost emelnem ki ezek kozul.

[ Szerkesztve ]

(#62) Ivan15 válasza proci985 (#60) üzenetére


Ivan15
senior tag

a 2005 -ös allapotot ismerem elegge, olyan munkakörülmenyek között dolgoztak -de egy körzeti orvosi rendelöt is eleg megnezni, megszagolni, hogy az ember nem erti, hogy ezert tanultak ezek annyit?
De a halapenz ugylatszik tenyleg nagyon eröset nyom a merlegen, ha megis csinaljak. Pl orvoslatogatasok öregasszonyoknal havonta öregasszonyonkent kb +1000 Ft ot jelentett akkor. Egy nagyobb ügyfelkörnel sok a plusszpenz. Vagy hasznaljak az allami berendezeseket extra megelözö vizsgalatokra, ott is szallnak az ezresek vizsgalatonkent. Csak ezert nem hagyjak ott

(#63) proci985 válasza Ivan15 (#62) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nézd, nem valószínű hogy a hálapénzért, a szép szakma/segítek az embereken/meg lehet belőle élni inkább. mert pl pszichiátereknél nincs hálapénz (minimum harmaduk már le is lépett). persze, lehet magánrendelő, de alapvetően kimenni külföldre anyagilag annál még mindig sokkal jobban megéri.

más megvilágításba helyezve: ha tényleg olyan jó lett volna a helyzet, akkor anyám nem a Vårdcentralban lenne most főorvos. pedig Magyarországon főorvos volt, mellette magánrendeléssel, főnök három megyében és mellette igazságszakértő, heti 70-80órákat dolgozva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#64) Ivan15 válasza proci985 (#63) üzenetére


Ivan15
senior tag

-fu nem tudok mint irni ehhez -meg nekem mindegy is

(#65) Gergello válasza #27483136 (#49) üzenetére


Gergello
addikt

Én azzal kezdeném, hogy akiről kiderül, hogy pénzért írt fel "gyógyszert" vagy leszázalékolt, azt egy életre eltiltanám a hivatásától (?) ..,

(#66) proci985 válasza Ivan15 (#64) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

árnyalni szerettem volna csak a képet, illetve mutatni, hogy miért lenne fontos ezen probléma gyors megoldása.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) Ivan15 válasza proci985 (#66) üzenetére


Ivan15
senior tag

-most tünt fel, hogy amikor fogszabalyzasom volt 1999-- es 2002 között egyszer sem kaptam szla-t :DDD , sem akkor amikor az elejen a nagyobb összeget elvette, sem az egyszeri allitgatasai utan. Kis papirokat adott, hogy mikor kell visszamenni, kis designos papirokat, de szlat, hivatalosat, azt soha -masnak biztos adott, csak nekem nem-

[ Szerkesztve ]

(#68) Huma


Huma
addikt

A magyar egészségügyről csak annyit, hogy tele van kontárokkal és selejtes alakokkal.
Az a gáz, hogy a jó szakemberek (orvosok) általában kimennek külföldre.

Nem egyszer voltam már ilyen olyan panasszal orvosnál és sosem tudtak segíteni. Egyszerűen hihetetlen.
Kb ötször voltam fogorvosnál fogfájás miatt és nem tudta megmondani mi bajom még röntgen után sem.
Megelégeltem és elmentem magánorvoshoz. Elmondtam a panaszom és már mondta is hogy mi a bajom. Azért csináltatott egy röntgent ami igazolta őt.

Másodkézből hallottam azt a történetet is, hogy az ipse zakózott motorral és kórházban amputálni akarták a lábát. Nem engedte és hazament majd magától meggyógyult.

Szóval én addig amíg ezeket a selejtes alakokat engedik tevékenykedni, nem sajnálom az orvosokat.
Emeljék a bérüket a háromszorosára, de a hálapénz elfogadását jutalmazzák az orvosi engedély elvesztésével.

Én biztos nem fogok fizetni senkinek hálapénzt. És ha mondjuk egy orvos szándékosan elcsesz valamit mert nem fizettem akkor azt a 100e-t odaadom inkább két kigyúrt fazonnak hogy ő is élvezhesse a magyar egészségügy vendégszeretetét, lehetőleg jó hosszú ideig.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#69) Kassadin válasza Huma (#68) üzenetére


Kassadin
addikt

Ne legyél beteg, és nem kell kórházba, orvoshoz menned. Odafigyelsz az egészségedre, akkor nem lehet probléma. Mondjuk a fogfájás az pont olyan dolog, amit nem(?) tudsz kivédeni.

(#70) Huma válasza Kassadin (#69) üzenetére


Huma
addikt

Azért ez nem egészen így működik.

Nem hiszem hogy van aki pl szándékosan akar balesetet szenvedni és rengeteg olyan betegség van amit nem lehet egyszerű odafigyeléssel megelőzni.
Lassan ott tartunk, hogy ha komoly baja van az embernek és nincs pénze akkor egyszerűbb ha rögtön kimegy a temetőbe elkaparni magát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#71) havasa válasza Lauda (#42) üzenetére


havasa
aktív tag

Egy orvosi egyetem elvégzése több millió forintba kerül és 8 évig tart(6 év egyetem+2 év rezidens). Röviden ezért kell, hogy sokkal többet keressen, mint egy pék, tűzoltó, katona vagy vadakat terelő juhász. :)

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#72) Kassadin válasza Huma (#70) üzenetére


Kassadin
addikt

Most a balesetet idekeverni teljesen fölösleges. Az nem rajtad múlik. Én arról beszélek hogy ha odafigyelsz magadra, akkor kevesebbet kell orvoshoz járnod. Kb évente egyszer vagyok beteg, és ennyiben ki is merül a dolog. Mondjuk tény hogy a sport és a multivitamin tabi is számít, de ez mindenki számára elérhető.

gaborbol: Vágom, sok michael moore filmet láttam már. Nálatok még az életbiztosítás is nagy biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#73) gaborbol válasza Kassadin (#56) üzenetére


gaborbol
őstag

Itt nem kell penzelni az orvost, viszont megvan az ara minden oldalrol.

Munkatarsam menyasszonya most vegzett az orvosin, jelenleg $250K adossag van, tandij...

Viszont 3 helyre jelentkezett, mind a 3 helyrol kapott ajanlatot, a "legrosszabbul" fizeto hely, evi $190K-ajanlott neki.

Ha orvoshoz kell menned akkor legjobb ha van biztositasod, es az nagyon fullos, mert ha nincs es beut valami komolyabb, akkor ugyan ellatnak, de azt kifizetni nem tudod, es egy eleten at ados leszel. Vizitdij 4k es 10k kozott, viszont mindenhol minden bazi igenyes a rendelok "veresnyeznek" a pacienesekert.

Itt az egeszsegugy uzlet, meghozza nagyon nagy....

(#74) Lauda válasza gaborbol (#73) üzenetére


Lauda
félisten

Aztabudoseletbe. :Y :DDD

Kassadin Erdemes?

[ Szerkesztve ]

(#75) Kassadin válasza Lauda (#74) üzenetére


Kassadin
addikt

Javaslom nézz meg pár Michael Moore filmet, vannak benne érdekes dolgok. Igaz fenntartással kell kezelni a filmjeit.

(#76) Kassadin válasza Lauda (#74) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem érdemes. Amit gaborlol írt, azt a filmben is látni fogod, csak igazi emberekkel.

[ Szerkesztve ]

(#77) gaborbol válasza Kassadin (#72) üzenetére


gaborbol
őstag

Olyan, hogy tappenz pl nincs. Van ugy nevezett "sick day" atlag 3 nap/ev vagy veszel ki szabit, marha van.Sok ceg ugy indit hogy 3 nap szabi/ev es minden ledolgozott evben kapsz +1 napot. Uj ceghez mesz, kezdodik elorol a dolog. A menobb cegek szoktak adni akar 2-3 hetet is, de nem tul gyakori.

Beall a derekad es esetleg 3 het otthon, semmi gond 3 hetig nincs fizetes.Van a rendes beteg biztositas melett, pluszba rovid es hosszu tavu biztositasom erre az esetre.

De fogaszat es szemeszet nincs pl nincs benne.Ismerek itt egy magyar sracot, neki volt alap fogaszati biztositasa(tomes-huzas ingyen,+ kedvezmeny komolyabb dolgokra.)

Fajt a foga, doki mondja 1 fog, gyokerkezeles $3300 kedvezmennyel!....
Masnap repulo $1100 a jegy+ 70k a gyokerkezeles egy meno maganrendeloben :(

Viszont amikor belepsz a rendelobe nehez megmondani, hogy rendelobe vagy-e vagy 3-4 csillagos szallodaban.

Itt "midenki jol keres", de amikor fizetni kell akkor el is kerik erte az arat ertelem szeruen.

Ferfi hajvagas alap,legolcsobb hely 12-14 dollar.Noi +esetleg egy szinezes $100-tol.
Alap autoszerelo $80/ora.
Alap szamitogep javitas $125/ora.

Itt mindenre van biztositas amit csak el tudsz kepzelni, azt hiszem ez az igazi kapitalizmus csucsa.

[ Szerkesztve ]

(#78) Kassadin válasza gaborbol (#77) üzenetére


Kassadin
addikt

Sejtettem hogy mindennek megkérik az árát.

(#79) Lauda válasza gaborbol (#77) üzenetére


Lauda
félisten

Nem semmi. :D Azt meg tudnad mondani, hogy pl. a Te biztositasod mekkora osszeg havonta/evente?

Kassadin Ok! :R

(#80) gaborbol válasza Lauda (#79) üzenetére


gaborbol
őstag

$300 /ho korul van, de felet fizeti a ceg.

(#81) Lauda válasza gaborbol (#80) üzenetére


Lauda
félisten

Az ugy egyaltalan nem veszelyes. Ebben milyen szolgaltatatasok vannak ingyen? Es ha pl. becsipodik a derekad amit irtal es nem dolgozol 3 hetig, akkor mivan? ;)

(#82) Ivan15 válasza Lauda (#81) üzenetére


Ivan15
senior tag

valoszinüleg orakig tartana bepötyögni a sajat ill. a különbözö biztositok elterö ajanlatait :)

(#83) moha21 válasza tkazmer (#23) üzenetére


moha21
addikt

ellenben a tűzoltóknak nincs olyan agyi kapacitásuk, hogy elvégezzenek 6+3+3 év orvosi képzést. Vagy csak pénzük nincs rá annyi évig tanuljanak, hiába ingyenes az oktatás, ha anyuci nem pénzel elég hard egy orvosit letolni.

Más azért a hálapénzen kívül még ott vannak a magánrendelések is, a nővérnek is maradni kell, persze ő ezért nem kap semmi extra juttatást, sőt igazából semmit sem kap érte csak + munkát...

Szemműtétre a várólista ~5 év, bár ez nem az orvosok hibája, hanem az egészségügyé.

Amúgy meg lehet úgy tűnik mekkora felelősség van egy orvoson, de sok más szakma is nagy felelőséggel jár amit nem fizetnek meg.

Az meg, hogy a tűzoltó 4 iq-s lenne, hát na. Ismerek tűzoltót ( orvosnak testvére :> ) és csak a legjobbakat tudom mondani róla ( bár az orvosról is ).

Azért gondolj bele autóbaleset, végtagok össze-vissza te meg vágjad flex-el akármivel. Gondolom nem viseli meg az embert pszichikailag.

(#71) havasa: Talán, ezért van, hogy az orvosok gyermekei tanulnak orvosnak legtöbben? Nyilván, mert éheznek.

(#63) proci985: Miért ne lenne ott hálapénz, mivel jártam is nem egy pszichiátrián, anyum is ott dolgozik tudom, hogy igenis van hálapénz ott is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#84) tkazmer válasza moha21 (#83) üzenetére


tkazmer
addikt

Vagy csak pénzük nincs rá annyi évig tanuljanak, hiába ingyenes az oktatás, ha anyuci nem pénzel elég hard egy orvosit letolni.
ne szórakozz, annyi ösztöndíj lehetőség van, hogy van aki kevesebből él mint amennyit egy jól tanuló diák megkaphat (20-30e tanulmányi ösztöndíj, 34e köztársasági ösztöndíj, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy szociális alapon kaphat kedvezményes kollégiumi ellátást, tankönyvtámogatást, rendszeres és/vagy egyszeri szociális támogatást, ezer más dolgot...)

Szemműtétre a várólista ~5 év, bár ez nem az orvosok hibája, hanem az egészségügyé.
szemműtétre azért ennyi a várólista, mert aki elég magas összegű hálapénzt fizet, az hatalmas lépéseket tehet előre a listán.

Azért gondolj bele autóbaleset, végtagok össze-vissza te meg vágjad flex-el akármivel. Gondolom nem viseli meg az embert pszichikailag.
pszichikai nehézségekről szerintem ne essen itt szó, egy kórház baleseti osztályán is vannak furcsaságok, max egy orvos a könyveitől nem kerül feltétlenül olyan fizikai állapotba, hogy könnyedén vagdosson azokkal az olló jellegű cuccokkal amikkel szétkapják a balesetezett autókat. de egyébként egy kolléga hasonlatát továbbfejlesztve: egy mozdonyvezető és egy A380-as pilótája is sok száz életért felel. mégis azt gondoljuk, hogy a pilóta okosabb ember mint a mozdonyvezető, hogy kevesebb ember tud pilóta lenni mint mozdonyvezető, ezért a pilóta teljesen jogosan többet keres, mint a mozdonyvezető. ez utóbbi nem rosszabb ember, egyszerűen más, a piac által kevesebbre értékelt tevékenységet végez.

felesleges ezt tovább ragozni, bevallom őszintén eszembe nem jutott az írás szerkesztésekor, hogy az itteni társaság azt fogja kifogásolni, hogy miért keressen többet egy orvos mint egy szakmunkás, nagyon más irányú beszélgetésre számítottam.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#85) Kassadin válasza tkazmer (#84) üzenetére


Kassadin
addikt

"felesleges ezt tovább ragozni, bevallom őszintén eszembe nem jutott az írás szerkesztésekor, hogy az itteni társaság azt fogja kifogásolni, hogy miért keressen többet egy orvos mint egy szakmunkás, nagyon más irányú beszélgetésre számítottam."

Ne csak az orvos keressen többet, hanem minden dolgozó ember. Ez így lenne fair.

(#86) tildy válasza tkazmer (#84) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát azért a köztársaságiért eléggé kell pedálozni, szerintem műszaki iskolákban orvosin kevésnek van köztársaságija.

Ösztöndíj: AMikor én volt fősulis a max ösztöndíj 10000 Ft volt. Szoctánm szintén 8 ezer max. Most nem tudom mennyi , de szerintem a kettő együtt igen ritka esetben éri el a minimálbért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) Dany007 válasza Kassadin (#69) üzenetére


Dany007
veterán

Huh, hát azért ez orbitális baromság ám... :D

"Most a balesetet idekeverni teljesen fölösleges. Az nem rajtad múlik. "

Persze, hogy nem rajtad múlik. De attól még igen jelentős számot képviselnek.
Sajnos közel lakom a helyi mentőállomáshoz. Napi szinten 5-6x hallom indulni a mentőt egy esethez - ami nem feltétlenül baleset - csak amikor otthon vagyok ugye... Ez este 7 - 11-et jelent kb. És ez egy kisváros.
Tehát a baleset sok esetben nem rajtad múlik, de attól még rengeteg van belőle, akiket orvosok látnak el, tehát továbbra sem mind1.

Ehhez a kérdéshez egyszerűen nem lehet úgy hozzáállni, hogy ne legyél beteg azt nem lesz gond a bunkó trehány orvosokkal... Ez kicsit abszurd.

Az, hogy te ritkán vagy beteg, el kell hogy keserítselek de teljesen hétköznapi dolog. Nem feltétlen a rengeteg vitaminon múlik.
Egy a 20-as 30-as éveiben járó férfinál ha valami különösebb betegség előjön akkor az régen rossz, nem feltétlenül az életmódon múlik.
Az igazi beteges korszak részben nagyon fiatalon van, amikor még nem 100%-os a test védettsége, és idős korban, 50 fölött, de még akkor sem törvényszerű.
Én is, és az összes korombeli ismerősöm nagyjából évente egyszer elkap egy náthát, megfázást és kész. Ennyi a betegség. Én gyakorlatilag a háziorvosomat se ismerem.
Szóval csak arra akartam utalni, hogy az hogy te ennyi idősen (olyan 18-28 közöttinek sejtelek :) ) teljesen egészséges vagy az teljesen hétköznapi dolog. Pont az lenne a meglepő ha nem lennél az.
Nyers példa, de nézz meg egy kórházat, nem huszonévesekkel van tele.

És ehhez a multivitaminnak kevés köze van. Nemtom olvastad-e már, hogy ha az ember megfelelően és változatosan étkezik akkor nincs szükség semmilyen plusz vitaminra, mert bizonyos esetekben az is káros lehet. Tehát neked ebben a korban, normális étkezéssel vitaminok és sport nélkül is egészségesnek kell(ene) lenned.
Ellenben az igaz, hogy a nem megfelelő étkezés és a vitaminok stb hiánya miatt már nagyobb lenne az esélyed egy megbetegedésre. De normál esetben nem.

De, ettől függetlenül is van sok huszonéves beteg. Mert mittomén örökölt valamit. Vagy megfertőzték véletlenül. Vagy kiderül, hogy van egy ciszta a gyomrában... vagy akármi előfordulhat, mint extrém példa, amiről az illető egyáltalán nem tehet. Hiába szedi a vitaminokat a ciszta nem fog felszívódni tőle... A vesetágulat sem fog helyrejönni. Sőt, a túlzott kalcium vesekövet is okozhat.
Szóval ez a ne legyél beteg szöveg nagyon nem jó hozzáállás.

(#88) Dany007


Dany007
veterán

Az a gond egyébként, hogy jelenleg nagyon nincs mit szabályozni az orvosokon. Illetve persze, hogy lenne mit, de nem nagyon lehet, mert akkor fogja magát és az is kimegy külföldre, aki eddig itthon dolgozott a havi 90-120-ért.
Szóval a fizetésemelés járna nekik, de ezzel együtt egy szigorú szabályzórendszer is. Hogy az összes orvos emberként bánjon a beteggel. Ne küldjék el csak azért, mert nincs kedvük megvizsgálni, vagy mert épp rossz napjuk van. Mindez járjon mondjuk az engedélyük ideiglenes bevonásával vagy hasonló.

Viszont a körülmények szarok. Az nem kifejezés. A fizetés talán még szarabb. Szóval tényleg az a helyzet alakult ki, ha még egyet löknek rajtuk akkor aztán végképp tömeges kivándorlás indul meg, mi meg itthon maradunk a maradék orvossal aztán csak nézegetünk amikor felraknak minket a hat hónapos várólistákra.

Persze azzal is egyetértek, ha már elvállalta az állást, akkor igenis tisztességgel csinálja végig. Én is sírhatnék minden ügyfélnek a lószar havi fizetés, meg a rengeteg munka, stressz miatt, de nem lehet. Mosolyogva kell őket kiszolgálni.

(#89) Kassadin válasza Dany007 (#87) üzenetére


Kassadin
addikt

"Nemtom olvastad-e már, hogy ha az ember megfelelően és változatosan étkezik akkor nincs szükség semmilyen plusz vitaminra, mert bizonyos esetekben az is káros lehet."

Mivel testépítés a hobbim, tisztában vagyok vele, mit jelentene az egészséges étkezés nem csak nekem, de minden embernek...El kell hogy keserítselek, de 10 emberből 9 rohadt messze áll az egészséges étkezéstől. Bizonyára azért van annyi túlsúlyos az országban mert odafigyelnek mit esznek. Meg gondolom azért vezetünk minden negatív egészségügyi statisztikát mert annyira egészségesen élnek a magyar emberek. Káros lehet a multivitamin, ha marékszámra eszed mint a drazsét, a túlzott vitamin bevitel ugyanolyan rossz mint a kevés vagy semmi.

Nekem is van 3 évente vesekövem, akkor orvoshoz kell mennem sajnos. :DDD

Az egészből azt akarom kihozni hogy ha fiatalon odafigyelsz az egészségedre és nincsen semmilyen olyan nagy egészségügyi problémád, meg lehet hogy öregebb korodra nem kell annyiszor az orvoshoz menni hogy fáj mindened.

[ Szerkesztve ]

(#90) tkazmer válasza tildy (#86) üzenetére


tkazmer
addikt

AMikor én volt fősulis a max ösztöndíj 10000 Ft volt. Szoctánm szintén 8 ezer max. Most nem tudom mennyi , de szerintem a kettő együtt igen ritka esetben éri el a minimálbért.
hát ez akkor volt, most meg most van, itt [link] pl. (BME) a kiemelten rászoruló hallgatók legalább havi ~24-et kapnak. ha valaki jól tanul és rászoruló, akkor mondjuk kap 25 tanulmányi ösztöndíjat, 25 szoctámot és 34 közt. ösztöndíjat (nehogy már az legyen a gond, hogy azért tanulni kell), az 84e, ami több mint a minimálbér, úgy, hogy mindemellett egy kollégiumi ellátás közel sem kerül annyiba mint mondjuk egy albérlet (és aki szociálisan rászorul az kap kollégiumi ágyat)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#91) moha21 válasza tkazmer (#84) üzenetére


moha21
addikt

Nálunk az egy főre jutó kereset 25xxx Ft volt 0 azaz 0 Ft szoctámot kapok. / jellemzően az kap akinek minden nap másik iphonja laptopja van....Egyszerűen virágzik a korrupció a HÖK-ön DJB-n is. Kolit is lehet kapni, ha jó helyen nyal az ember ( lányoknak egyszerűbb fiú nevelőtanárnál ). Az ösztöndíj meg azért nem egy olyan dolog amit könnyű lenne megszerezni, pláne ha suli mellett melózni is kell.
Ja még szoctám: Előző félévben 7 pontól lehetett kapni ( nekem 6 lett ) és 1400 Ft-volt pontonként, második félévben 9-től lehetett kapni ( 8 lett nekem 3- szor felebeztem semmi )
és már csak 800 Ft volt pontonként. Ösztöndíj, szoctám minden iskolában más, nem mondom nem kap senki sem a Kandón, de eléggé kisebbségben vannak.
Ráadásul a kollégiumok is olyanok, hogy 2-3 éve életveszélyesnek van minősítve, a konnektoron biztosíték lekapcsolása után is fázis volt, 230-as vezetékek lógnak ki a falból, a szar nem megy le a wc-n etc.. Ja és tanulni sem a legkönnyebb, mivel aki nyal a nevelőtanárnak azt nem basztatják, hogy hangos, te meg nem tudsz aludni..
Arról nem is szólva hány ember van akinek már rég nem ott lenne a helye, mert vége a sulinak mégis vhogy ottmaradhat.

Engem is letiltottak kedvenc tárgyam laborjáról, pedig iszonyat módon tanultam rá, csakhogy tanár úr a 3 órás laborból 2,5-öt beszélt mindenről, utána otthagyott sokszor egy rossz mérőműszerrel, aztán mérd le amit kell, meg add be.

"felesleges ezt tovább ragozni, bevallom őszintén eszembe nem jutott az írás szerkesztésekor, hogy az itteni társaság azt fogja kifogásolni, hogy miért keressen többet egy orvos mint egy szakmunkás, nagyon más irányú beszélgetésre számítottam."

Nem, de az összes általam ismert orvos kisebb palotában él, 1 terepjáró, 1 transzporter, meg még valami van nekik. És a gyermekei sem szenvednek hiányt semmiből.
Szóval növeljék a bérüket ezzel nincs gond, de akkor ne legyen magánrendelés ( vagy fizessék meg a nővért is érte ), se hálapénz.

"szemműtétre azért ennyi a várólista, mert aki elég magas összegű hálapénzt fizet, az hatalmas lépéseket tehet előre a listán."

És ez így jól van? Idős néni egész életében dolgozott fizette a TB-t és 5 év?

(#90) tkazmer : Szép dolog, hogy link-en ez van, de messze nem fedi a valóságot, meg aztán a BME-n is olyan könnyű ösztöndíjat kapni.

Off: Amúgy is most akarnak megint elvonni csomó pénzt az iskoláktól.. Ami önmagában nem is csoda, hiszen nem csoda nem bírják anyagilag, de anno általános suliba bejött a NAT, 3 éven keresztül ugyanazt tanultam töriből... Utána pont beleestem az új érettségibe, muris volt újraírni a net miatt.

Tényleg mindenkit felvesznek felsőoktatásba nevetséges pontokkal...Abba meg inkább nem is megyek bele, hogy van pár ember aki egy Ohm törvényt nem tud, de 10 perc alatt a villamosságtan II -t megírja. ( Jellemzően : Bode, Nyquist diagramm, teljesítményszámítás komplexekkel, 4 pólus és ez csak a zh ), na most egy másodfokú Bode diagramm nálam 2 oldal A4-ben..és minimum 50%-ra meg kell írni az összes feladatot ( tehát, ha 3 faladat 100%, de 1 csak 40% akkor bukta ). Nekem nem sikerült 40 perc alatt, neki igen 10 perc alatt, pedig én még tanultam is rá.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#92) dabadab válasza tkazmer (#90) üzenetére


dabadab
titán

"a kiemelten rászoruló hallgatók"

Ennek tovabbra is az a definicioja, hogy olyan hallgato, aki ugyesen kamuzik a szamokkal esvagy jo kapcsolatai vannak a HOK-on?

DRM is theft

(#93) Dany007 válasza Kassadin (#89) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor részben egyről beszélünk.
Az egészségtelen életmód részben az életszínvonal alacsonysága miatt (is) van. Magyarul nem futja mindenkinek biokajára, minden héten gyümölcsre meg teljes kiőrlésű cuccokra stb... De tény, hogy a számot felére lehetne csökkenteni a mostaninál kis odafigyeléssel.
Ezek problémái viszont leginkább idős korban jönnek majd elő. Szív, érrendszeri megbetegedések stb... Arról nembeszélve, hogy a stressz is komoly tényező.

"Az egészből azt akarom kihozni hogy ha fiatalon odafigyelsz az egészségedre és nincsen semmilyen olyan nagy egészségügyi problémád, meg lehet hogy öregebb korodra nem kell annyiszor az orvoshoz menni hogy fáj mindened."

Ezzel egyet is értek. De azért ez nem teljesen u.a., mint hogy ne legyél beteg és akkor nem kell a kórház.
Azt akartam még ezzel kapcsolatban mondani, hogy aki a betegségével a kórházig jut, ott már komolyabb probléma van. És fiatal korban még a nem megfelelő étkezés is csak szélsőséges esetekben jut el idáig.

/más: én voltam már pl úgy dokinál, hogy berendelt zárásra (du 4.-re nemtudom miért) majd miközben ecseteltem a dokinak mi bajom, ő végig az órát nézte! Fél perc rám, majd rápislant a faliórára, jó feltűnően, hogy húzzak már a pi***ba... Az 5 perc alatt - amennyit elvettem az életéből - folyamatosan ezt csinálta. Hát menjen az ilyen a francba.
Megint más. A terhesség miatt elég gyakran járunk párommal terhesgondozásra... nőgyógyász+ultrahang ilyesmi. Na, ott az asszisztens nő folyamatosan facebook-ozik, msn-ezik, miközben bent vagyunk. Egyáltalán nem zavartatja magát. Chatel pötyög egyfolytában. Majd mikor a doki kérdezi egyik korábbi adatunkat asse tudja hol, hogyan keresse... Na, az ilyet pöckölném ki az utcára gondolkodás nélkül. Persze, én is netezek munka közben, de ha jön egy ügyfél, ő észre se veszi, nem akadályoz a munkám végzésében stb... Elég nagy pofátlanságnak tartom./

(#94) moha21 válasza dabadab (#92) üzenetére


moha21
addikt

Pontosan így van, szobatársam is leadta a fénymásolt albérleti szerződését ( tehát elvileg albiban lakott gyak koliban ) és kapta érte a lóvét, pedig fénymásolatot nem is fogadhatnak el csak ha hitelesítve van...

Másik ugyanez a vállalkozók, akik nem keresnek papíron semmit, közben ott is 3 kocsi 2 lakás...és persze minden segély, koli jár nekik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#95) bullseye


bullseye
addikt

Én eleinte nem értettem egyet ezzel a zsarolásos megoldással, de talán lehet ebből jó.

Keressen sokat az orvos, ha jó (de a mentős, nővér, beteghordó is kapjon többet). Minden beteg töltsön ki a kezelése alatt és végeztével elégedettségi kérdőívet. Ha az orvos tojik rá, félrekezeli, bunkó vele stb. akkor ne kapjon százezreket, sőt, zavarják el. Ha komoly műhiba van, a kórház ne fedezze a dokit, dobja ki. Aki bizonyíthatóan hálapénzt kér, azt csukják le. Részemről így rendben, hogy a rezidens is már 200 nettót kapjon....

saját horrortörténetem pár nekem is lenne, de amiért majdnem sorozatgyilkosságba kezdtem: súlyos beteg, mozgásképtelen haldoklót addig meg sem nagyon fordított a kedvesnővér, amíg nem kapott legalább egy százast ('90-es évek, még ért valamit...). Mintha valami fizetős nővérautomata lenne. A három műszakban így nagyjából 1000 forintba került, hogy az illető ne legyen felfekvéses, és ne feküdjön órákat a saját mocskában – legalább amikor a rokonság ott van. Na ilyenkor nem az az ember első gondolata, hogy szegények milyen kemény, és mocskos munkát végeznek kevés pénzért.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#96) moha21


moha21
addikt

Amúgy is van csomó büfészak, hogy hihetetlen, miért nem méri fel valaki honnan kellene hova átcsoportosítani pénzt. :F Persze BMF-et, BME-t Corvinus-t kell megnyirbálni..
Megnézem a Debreceni egyetemen ismerősöket vagy Pécsen és basszus nem tudja mi az a komplex szám, és akkor csináljam meg neki a hálózatszámítását, mert lövése nincs, mi meg már rég tranziens jelenségekkel foglalkozunk Laplace-val... s elvileg Bsc, tehát ugyanaz kellene tudnunk.

De pl nagy szükség van pedagógusra is, nálunk 10 gyerek van a faluban..és több tanár :>
Ráadásul volt osztálytársam középsuliban is tanárnak készül, közben matekórán elsírta magát a táblánál, mert nem tudta, hogy 0 x 1 = 0...
Meg tengerészbiológus, biztos szép szakma, de ki se tud vele menni ( nem kell sehova ), itthon meg a Balaton van max..-]

Semmi racionalitás. Én is végigtanultam a félévet, aztán se kolesz se semmi, át kell iratkoznom távoktatásra, mert dolgoznom kell, de itthon ha elhegesztgetek kapok egy 100-ast, ha meg megyek cimbikkel német/holland-ba jóval a többszörösét kapom. Ismerősöm is kiment Angliába anyagiak hiányában a BMF-ről, akkor úgy volt folytatja..Recepciós, jól él hazajön Balaton soundra, elver 1-2 százezer Ft-ot...minek folytassa az egyetemet?

Másik ismerősöm elvégezte automatika szakirány keres ~200 k bruttó több kVA, MVA nagyságú trafókat tervez. Fizeti az albit Pesten, neki se marad olyan vastagon bérlet, vonatjegy, kaja után..Beszélgettünk múltkor fogalma sincs, hogy lesz-e lakása valaha így..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#97) dabadab válasza bullseye (#95) üzenetére


dabadab
titán

"Ha komoly műhiba van, a kórház ne fedezze a dokit"

Amennyire nekem ralatasom van, a korhazak, mint intezmenyek nem fedezik kulonosebben az orvosokat (persze muhibaperekben mindig a korhaz az elsorendu alperes, igy a korhaz ugyvedje az alperesi oldalon tenykedik), hanem inkabb az orvosok maguk zarnak ossze es sikaljak el a dolgokat, pont ugy, ahogy ez pl. a rendoroknel is jellemzo.

(#96) moha21: Pedagogusra tenyleg szukseg van. Jo pedagogusra. Az egyetemet meg azert folytassa a cimbid, mert angol recepcioskent max. Mo-n tud ficankolni, UK-ban nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#98) moha21 válasza dabadab (#97) üzenetére


moha21
addikt

Igen pedagógusra, de aki jó azt általában "elmarják". Nálunk így ment ez mindennel a faluban, tanárral, háziorvossal, fogorvossal, képviselővel...Aki nem úszik az árral azt lehetetlen helyzetbe hozzák.

Persze, mert mikor a TSZ-eket felosztották a rokonok közt nekik jutott a földből ( nekünk rengeteg földünk volt mmint nagyszüleimnek és másé lett csak úgy ). Így van a rokonság akiknek van párezez hektár földje és abból megvannak.
Persze megy a sírás, rívás mennyi gond van vele, de jellemzően ők csak irányítják a rajta dolgozókat és sokszor jobban járnak nincs termés, mert több kárpótlást kapnak. Így lehet élni.

Megvan ő UK-ban nagyon is jól. ( Persze DJ-zik is mellette a srác ) .

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#99) Kassadin válasza Dany007 (#93) üzenetére


Kassadin
addikt

Persze hogy egyetértünk! Nekünk e rövid idő alatt amióta tag vagyok, nem volt összetűzésünk. :P

A bioélelmiszer meg egyszerűen olyan horribilisen drága hogy azt én/te nem engedhetjük meg magunknak. És vannak kétségeim afelől is, hogy maga a biorépa mennyivel egészségesebb mint a sima répa, úgy tudom ott nincsen permetezés stb, nem tudom ez mennyit árt/használ a növénynek/betegségeknek. Hívni kell Crystalheart kollegát.

A sztoridra meg nem lehet mit mondani. Nem kell senkit sem körbe rajongani(én se szoktam ott ahol dolgozom), de azért egy minimális tisztelet legyen meg szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#100) dabadab válasza moha21 (#98) üzenetére


dabadab
titán

A "megvan nagyon jol" egeszen mast jelent am huszonevesen, meg egy-ket evtizeddel kesobb, amikor mar csaladja van az embernek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#101) Dany007 válasza Kassadin (#99) üzenetére


Dany007
veterán

A bioélelmiszer nekem is necces. Csak azért hoztam fel, mert nem akartam részletezni az egészséges étkezés dolgait. A bio-ról mindenkinek az egészség jut eszébe :D
Amúgy tényleg kérdőjeles a dolog. Fogalmam sincs mennyire jó az vagy sem.

A story csak bosszantó volt, nem olyan vészes, mint amit itt mások páran meséltek.
De pl apám munkatársa nyílt lábszártöréssel várt a balesetin ~ 1,5 órát mire egyáltalán hozzászólt valaki. Szóval vannak durva esetek.
Meg azért egy orvos - beteg viszonyban benne van a bizalom erőteljesen. Tehát ha én elmegyek azzal, hogy valami bajom van akkor elvárom, hogy segítsen valahogy. De az, amikor szándékosan látatja velem, hogy le se szar csak húzzak már a picsába... Na az elég durva.

(#102) Kassadin válasza Dany007 (#101) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyilván nem mindenhol ilyenek, de felétek elég durva dolgok vannak akkor.

(#103) tkazmer válasza moha21 (#91) üzenetére


tkazmer
addikt

Ösztöndíj, szoctám minden iskolában más,
és ha jól rémlik, mi most az orvosképzésről beszélünk, így a 20-30e körüli SOTE-s szoctámok viszonylag releváns információként kezelhetőek.

és már csak 800 Ft volt pontonként
reklamálj az illetékesnél, valszeg az állami elvonások miatt van, amiknél viszont megtiltották, hogy bármilyen ösztöndíj csökkentésével gazdálkodják ki az intézmények a támogatás csökkentését

És ez így jól van? Idős néni egész életében dolgozott fizette a TB-t és 5 év?
senki nem mondta hogy így jól van, ezért szól a témaindító írásom fele a hálapénz problémájáról és annak egy lehetséges megoldási javaslatáról. én is ismerek tehetős orvosokat, nyilván aki sok évtized alatt megfelelő pozícióba jutott, elismert, magánrendelést üzemeltet, erkölcsileg kevés korlát köti, konferenciákra jár előadni, stb. az meg tud élni tudásának megfelelő színvonalon (mert igen, szerintem egy orvosnál a kisebb palota + terepjáró abszolút bele kell hogy férjen, nyilván a nagy tapasztalattal, sok kutatási eredménnyel rendelkezőkre gondolok itt nem egy "mezei" háziorvosra). itt arról van szó viszont, hogy egy kezdő orvosnál többet keres egy utcaseprő vagy egy kukás, és ez elfogadhatatlan, még ha mindkettő rendkívül fontos és becsülendő munka akkor is.

de akkor ne legyen magánrendelés
aztán miért ne legyen? miért akarjuk bárkinek megtiltani hogy bármilyen magánvállalkozást indítson?

[a többihez nem tudok hozzászólni, a felét nem értem annak amit leírtál:) ha jól sejtem a puskázásra célzol, ami már megint egy nagyon más történet]

(#96) moha21
Recepciós, jól él [...] minek folytassa az egyetemet?
hát ha neki a recepciósra háruló szakmai feladatok megoldása elegendő intellektuális kihívást jelent, akkor talán jobb is, hogy nem pazarolja az adófizetők pénzét a saját egyetemi képzésére:)
mindemellett elhiszem, hogy számára ez jó lehet, nyilván nem kaphat mindenki 400ezres kezdőfizetést 1-2 bp-n megtelepült multinál (mert igen, vannak ilyenek, csak ezeket az állásokat nem a profession.hu-n kell keresni, ha valaki elég pro az egyetemi évei alatt, akkor vagy megtalálják őt, vagy legalábbis olyan társaságba kerül, ahol az ilyesmi állásajánlatok keringenek), inkább csak arra célzok, hogy azért van egy határ, és a témánál maradva talán jobb is, hogy az ifjú medikusok nem recepciósnak mennek valahova.

(#92) dabadab
amennyire tudom a tanulmányi ösztöndíj automatikusan jár, a köztársasági ösztöndíjra elég szigorú szabályok vonatkoznak tehát nem nagyon van sumákolási lehetőség, a szociális ösztöndíjjal meg úgy tűnik elég vegyesek a tapasztalatok, de azért én nem hiszem, hogy mindenhol úgy legyen ahogy moha21 kolléga említette. és ugye vannak még egyéb megpályázható alkalmi vagy rendszeres pénzek magánalapítványoktól stb

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#104) tildy válasza tkazmer (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

A kettő azért kizárhatja egymást. Aki rászoruló annak a szülei sokszor nem tudnak adni,még kolira se, el kell menni dolgoznia, ettől az átlaga sem lesz annyira jó, hogy ösztöndíjat kapjon. 2004ben végeztem, és mivel csak egyszer sikerült megugrani az ösztöndíj szintet kaptam 4100 forintot, hú de jó) , utána átlagos voltam, így nem (meg dolgoztam is mellette) , így nem volt ösztöndíj bevételem. Ergó elestem a köztársaságitól is, csak amiatt, mert szegénysorból jöttem, és választhattam , tanulok és talán kapok ösztöndíjat, vagy tanulok és dolgozom, és akkor a munkából bejövő bevétel legalább fix.
Szociális ösztöndíjt még csak nem is ismerték.

Szóva volt akkor 7 ezer forint szoctám, meg 4 ezer ösztöndíj eleinte, utána meg az a 4 ezer se. Tényleg jó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) #27483136


#27483136
törölt tag

@kassadin
Egészséges életmód és nem leszel beteg?
Ez akkora baromság. Egy bizonyos kor alatt könnyű ilyenekkel dobálózni.

-2 közeli haverom halt meg 20 évesen agydaganatban.
-30 évesen haveromnak vakbél. Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással? Nem, ha hagyod, perforálódik, belehalsz.
-Örökletes cukorbetegség? Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással?
Ma Magyarországon 1,5millió ember halna meg kezelés nélkül. (persze nem mind örökletes.)
-Egy egyszerű allergia pl méhcsípésre? Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással?
-Vagy megveszed azt a bioélelmiszert, amitől Németo.-ban most hányan is haltak meg?

Csak áltatja magát az ember, megnyugtatja, hogy mindent megtesz, aztán jön a pofáraesés. Szerintem az emberek 10%-ánál számít ez. Persze, ha valaki direkt rombolja az egészségét, az más, az nem ide tartozik.
A sportos Stallonénak hány infarktusa volt eddig? Pedig pénze, mindene megvan, hogy egészségesen éljen és él is a lehetőséggel. Vagy a sportolók akik hullanak a pályán. Ők nyilván egészségtelenül táplálkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#106) Kassadin válasza #27483136 (#105) üzenetére


Kassadin
addikt

A kiragadott példáid a baromságok, főleg azért mert köze nincsen ahhoz amit én írtam.A cél a megelőzése a bajoknak, amiket leírtál az rohadtul nem függ össze a mozgással se a táplálkozással, hanem csak azzal hogy mennyire hajlamos az adott ember az ilyesmire. Én csak azt mondom hogy a sporttal meg a mértékletes táplálkozással megtudod előzni az egyszerűbb megbetegedéseket. Nyilván nem kell magyarázni hogy melyik ember kap el előbb náthát a bkv-n, akinek erős az immunrendszere vagy akinek gyenge.
Nyugodtan áltatom magam inkább tovább, de nem fogok tespedni/bagózni csak azért, mert hát úgy is meg kell valamiben halni. Amúgy el nem tudom képzelni hogy ha te egy héten 3-szor lejársz úszni, szívinfarktust fogsz kapni a megerőltetéstől. :DDD Stallone bácsiban meg nyilván voltak/vannak más dolgok is a kaján kívül+benne van a korban, nincs min meglepődni. Élsportolók túl vannak hajtva, ehhez nem kell diploma hogy az ember ezt ésszel felfogja...Nem is mindenkinek bírja a szíve/szervezete.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.