Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) sto1911 válasza Dany007 (#9) üzenetére


sto1911
veterán

Persze, hogy az eletunk fugg az orvosoktol, de amikor valaki orvosnak all, akkor nagyon is jol tudja, hogy mennyit fog keresni, meg nyilvan szamit a halapenzre is (amit nem fognak tudni visszaszoritani, mert az orvos el fogja fogadni, akarmennyit is keres...). Szoval tudjak, hogy hanyadan allnak penzugyileg, megis orvosnak megy. Meg az eskujuk mond nekik valamit? Szerintem semmit. A neten annyi remtortenetet hallani, meg velem is esett mar meg olyan, hogy sz...ba se nezem azt a par embert azota. (Pl. autobaleset: hol a TAJ-kartya, anelkul nem vizsgalunk meg; szomszed levagja negy ujjat fureszgeppel, a TAJ-t hoztak? Anyad! Mivel hoztuk volna, barom?; este szembe kerult femszilank, reggelve oklomnyi dagadas, veres szem, elmegyunk orvoshoz, mutatjuk a novernek mi van. Ket oraja ott allunk, es meg mindig azokat a venasszonyokat hivja be, akiknek nagyon surgosen uj olvasoszemuveget kell felirni, nem azt, akinek a szeme vilaga mulhat az idon. Persze, hogy az egesz varo hallatara leorditottam a fejuket, hogy mekora retkek, minket nem vizsgalnak meg, mert nem tejeltunk...) Tisztelet a kivetelnek + aki rendesen viselkedett, altalaban ne mfogadta el a halapenzt sem (mondjuk toluk nem is sajnaltam).

A peldakat azert hoztam fel, mert minden sirhatna (es sir is) nagyobb berert, mert ami ebben az orszagban megy, az turhetetlen. De gondolj bele, a pekek is elegedetlenek, es ha tomegesen kivandorolnak nem lesz annyi kenyer, felmegy az ara, meg egy kis ehezes is belefer, sokan meg abba halnak majd bele.

Első kérdés ezzel kapcsolatban, hogy lehet, hogy az elmúlt ~ 100 évben képesek voltak a tanárok normális minőségben tanítani,

Es az orvosok az elmult ~100 evben kepesek voltak rendesen gyogyitani? Csak most nem tudnak? Mibol van balnamerci meg kacsalabon forgo palota, meg evente ket kulfoldi nyaralas sielessel? Ezt minden szakmatol meg lehet kerdezni.

A másik - és ez a lényegesebb - szerinted ha most 6 órában nem tud megfelelő minőségben tanítani, akkor mondjuk + 10-15 ezer forintért tudna?

Nem szerintem, hanem az indexen olvastam nemregiben, hogy igy gondoljak.
Voltam tanar, tudom milyen egy elitnek mondott iskolaban a kis szhaziakat hallgatni, mert nem kuldheted ki, nem verheted kepen, nem csinalhatsz vele semmit, netto 90-ert. A tanar munkaja nem er veget azzal, hgoy letanit 8-14 kozt 6-8 orat, aztan vege, nem. Hazamegy, javit, felkeszul, keres, stb. Erre a kormany azt mondja, hogy ez igy sok, igaza is van, ennek ellenere meg nemhogy meg tobb penzt adna vagy kevesebb orat, hanem meg tobbet dolgoztatja a szerencsetlent.

Nem azzal van baj, ha az orvos tobbet keres, mint egy tanar vagy egy komuves. Az a baj, hogy mindketto keveset keres, a sok penzt a ciganyoknak toljak a semmiert, lasd pl. itt. Nezzuk az en peldamat: ketten vagyunk bnommel, mindketten tanultunk, a szakmankban nem tudunk elhelyezkedni, ezert mas szakmat kerestunk, amibol legalabb meg tudunk elni. Lakashitelt vettem fel 35 evre, egy 10M alatti panelert, hogy legalabb ne masnak toljam a penzt. Es kapunk lakast? Egy nagy loistallot kapunk, azt... Van igazsag? Van, bejelentem magam romanak es lesz kanaan.

Nem akarok ebbe az iranyba elmenni, de a felelosseget nem fogod tudni penzzel kivaltani, erositeni stb. Ha most sikerul nekik, akkor par ev mulva megint sorbanallas lesz. Es mas szakmak is sorba fognak allni, es jogosan. A mozdonyvezeto is emberek szazait viheti a halalba, megsem kap 3x annyi bert, mint most.

A plusz penz hosszu tavon nem olyan nagy motivalo ero, mint azt gondoljak.

Meg valami: hol van az emberek elete irant erzett felelosseg, ha azt mondjak, hogy ha nem lesz emeles, akkor lepnek le? Megsem egyenloek az emberek, vagy mi? Nem ertem... (ironia)

@tkazmer: te orvos vagy?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.