Hirdetés
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Digitális Állampolgárság Program
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Minden hónapban vettem egy sorsjegyet 1 éven át! (2024)
- Natív ARM Android appok futtatása emulátoron
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
nagyúr
van az nc0re-nál néha (évente 3×) Prémium tagság vásárlás akció.
Akkor 12 hónap előfizetésre (4000Ft-ért) 18 vagy 24 hónapot kapsz.Leosztva évi 2000-2667Ft-ból nem jön ki a vas (HDD, NAS) ára, de még az áramé sem.
Arról nem is szólva, hogy az ujjunkat sem kell megmozdítani hozzá és a helyet sem foglalja."Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
sztanozs
veterán
Nekem egy ASUS RT-AC56U routerem van, és azon lóg egy WD RED 3TB vinyó egy külső házban USB3-on. Simán elmegy rajta ~100 torrent seed (4 torrent upload egy időben, 40 max kapcsolat) és egy RPi2-ről filmezek róla.
A jelenlegi setuppal elite besorolású vagyok az "egyik" hazai oldalon.JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
adika4444
addikt
+1 a régi vagy használt üzleti laptopra!
Nekem először egy DD-WRT majd Openwrt próbálkozás volt, kb szóra se érdemes.
Utána jött egy D-LINK NSA320 nas, érdekes volt de utáltam pár hónap után.
Utána beraktam egy Pentiumos netbookot, benne SSD USB-vel rákötve egy HDD, erre megy a letöltés meg játékszerver meg hálózati adattár...
Ez volt 15 novemberében, azóta is elégedetten használom...
Szal első helyre mindneképp a laptopot...üdv, adika4444
-
Chabee
tag
Szia!
Ezen a problémán én is sokat rágódtam pár évvel ezelőtt. Ha routerrel akarod megoldani akkor a belépő szint a TP-LINK wr1043nd. De valószínű, hogy ez kevés lesz, mert sem a memória mennyisége sem a proci nem elég erős benne. Láttam egylemezes Zyxel NAS-t, amire telepíteni lehetett miniDLNA-t, Transmission. Egy ilyen 30k körül van. Ezzel tapasztalatom nincs, hogy hogyan kezel le kb. 150 torrentet és DLNA megosztást.
Nekem sikerült végül egy törött kijelzős régi laptopot szerezni, valami első generációs Core 2 Duo-t. Még nem SATA hanem PATA HDD-t tud fogadni, olyan régi. Ehhez van csatlakoztatva USB-n egy 3,5 colos HDD-t magába foglaló külső tápos mobil vinyó. Egy parancssoros Ubuntu fut rajta és hibátlanul teszi a dolgát. A fogyasztását sose mértem, de annyira ne lehet vészes. Mivel erre nekem igényem van, elfogadom, hogy eszik amennyit eszik, úgyhogy nem nagyon érdekel.Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!
-
-
bakter24
őstag
Üdv
Én is lebeszélnélek a routerről, régebben volt OpenWRT-s Asus routerem, nekem nagyon instabil volt, lassú, és melegedett is. Nekem egy régi Celeronos laptop volt sokáig a letöltős/nyomtató szerver/megosztó gép, 20-30w, 7/24-ben ment jópár évig, szép nyugdíjjas meló egy ilyen öreg, de megbízható gépnek. Nekem ez bevált, halk, stabil hardver. (Ha nincs ilyen gép a közeledben, 20-25eft-ért lehet kapni üzleti szériás régebbi gépet, garanciával.)
Később kaptam egy törött kijelzős, de erősebb laptopot, ez vette át a helyét, majd nemrég vettem olcsón egy 2db HDD-s NAS-t. Most ez a letöltős/nyomtató szerver. Kisebb a fogyasztása, még nem hangos, de az lesz, mivel egy 4cm-es venti hűti, szóval a kudarc borítékolható. Elégedett vagyok vele eddig, habár a laptop sokkal rugalmasabb volt.
Szóval a 3 ötleted rangsora nálam ez lenne: Laptop -> NAS -> Router.
"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."
-
ncc1701
veterán
Egy kicsi gép fogyasztása havi szinten 1000-1500ft. Észrevehetetlen.
-
nemlehet
őstag
Őszintén szólva el kell döntened, hogy mi a legfontosabb szempont.
A routerrel az a gond, hogy sok torrent egyidejű futtatásához egyrészt mindenképp valami nem gyári firmware kell (pl Tomato, OpenWRT) másrészt nem fogod olcsón megúszni mert azért kell hardver. Továbbá azért sose lesz az igazi, vagy a letöltés lesz lassabb mint lehetne, vagy az USB lesz a szűk keresztmetszet stb..
A laptop nem rossz megoldás, de ott is azért az USB esetén bele lehet futni szűk keresztmetszetbe, főleg párhuzamos műveletek esetén, a laptop portja egy 3,5"-ös HDD-t nem tud meghajtani, tehát akkor külső tápos kell. A fogyasztása azért nem lesz annyira jó.
NAS-nál el kell különíteni az építettet és a gyárit. A gyári NAS-ok fogyasztása nagyon jó, lényegében magának a gépnek a fogyasztása töredéke a HDD-k fogyasztásának. Ezen nem aggódnék, ha egy laptop 10-20-30-60 wattja belefér akkor egy gyári NAS 4-5-10 wattja is. Ezzel csak az a baj, hogy a normális gyári NAS-ok drágák, még a két lemezesek is. Vagy ha olcsó akkor meg szar. (hangos, gyenge, sok mindent nem támogat, nincs már rá frissítés és ezek tetszőleges kombinációja)
Az épített NAS egy tág kör, mivel bármiből lehet NAS-t csinálni. Ha be tudsz fektetni, 50 k körül már nagyon jó dolgokat lehet összerakni valamilyen integrált procis megoldással.
Pl a J3160-as integrált proci TDP-je 6 W. Ez egy 4 magos megoldás vannak belőle nagyon jól felszerelt alaplapok is. Nekem is ilyen van a NAS-ban, eddig bőven kiszolgál egy Openmediavault NAS rendszerrel. (SMB szerver, Plex, és DLNA főleg).Igaz ez így kissé zsebbenyúlós, mert csak a lap 25k, de erre rá tudsz dugni alapból 4 HDD-t (sata kártyával még többet is), van rajta 6 USB 3, gigabit lan, 4 RAM slot és méréseim szerint 3 HDD-vel olyan 20 Watt körül megáll az egész alapesetben. Ez szerintem teljesen elfogadható.
Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
Balrog
tag
Szerintem laptopos megoldáson csak akkor gondolkozz, ha Atom proci van benne. Ellenkező esetben többet fog fogyasztani mint egy nas. Ha van egy régi használaton kívüli netbook abból tudsz kis fogyasztású NAS-t csinálni.
Routerből olyat kellene választanod amin van USB port és kellően erős benne a processzor. Haverom régebben egy 21-22e forintos TP-Linkel (nem tudom a pontos típusát) próbálkozott, de letöltésnél 2 torrentet bírt csak el párhuzamosan, feltöltésnél 3-4-et. Ez nem túl sok ha figyelembe vesszük, hogy a futtatok torrentek száma után is kapsz szorzót. De ez pár éve volt már, lehet, hogy azóta fejlődtek annyit a routerek, hogy torrentezésre is lehessen használni őket.
Hardveraprón 3-5e forintért szoktak felrakni vékonyklienseket külső táppal. Azokat olcsón átlehet alakítani úgy, hogy tudj bele rakni egy notebook HDD-t. (Én is egy régi HP vékonykliens használok torrentezésre.) A fogyasztása konstans 11-13W között van és éjjel nappal megy. Nem nagy ördöngösség átalakítani őket, ha pedig van bennük SATA csatlakozó akkor még könnyebb a dolgod. Az enyém így néz ki:
Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Keychron K4 v2 - Magyarosított Világító RGB Billentyűzet
- Fujitsu-Siemens Lifebook S 935 (13,3" IPS érintőkijelző, i5-5300U, 6GB RAM, 240GB Samsung SSD)
- Adus 27" TUF Gaming VG279Q1A
- Corsair SF600 600W 80 PLUS Gold,moduláris,SFX tápegység,dobozában,hibátlan állapotban!
- Hibás iPad 2 WiFi + Cellular 16 GB + kábel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest