Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Előre is hálás lennék ha tudnék újra süteményt tolni a Zarcomba. :)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Miért nem hívsz ki egy szerelőt?
Ilyenhez nem nyúlnék komoly hozzáértés nélkül...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Thome válasza AxBattler (#2) üzenetére


Thome
addikt

Valószínűleg kihívom. De ha banális a hiba, akkor nem hagyom hogy legomboljanak rólam feleslegesen súlyos tízezreket.

(#4) Bear válasza Thome (#3) üzenetére


Bear
aktív tag

Elképzelhető, hogy a hőbiztosíték ment ki. Ez nálam egy a sütőtér külső testére csavarozott "biztosíték", ami arra szolgál, hogy ha megszalad a hőfoka a sütőnek, akkor kiég, és így nem gyullad ki a lakás.

(#5) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Lehet, hogy hülyén fog hangzani, de az idő be van állítva rajta? Nekem Beko sütőm van, áramszünet esetén addig nem csinál semmit (még csak nem is világít), amíg az időt be nem állítom rajta.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#6) Ghoosty válasza Bazsesz (#5) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az én Beko-m is ilyen. Egyszer én is így jártam vele, hogy totál halottnak tűnt. Eszembe nem jutott, hogy az órája okozhat ilyet, így szétszedtem teljesen és láttam, hogy mennyire egyszerű szerkezet. Aztán nem tudom milyen indíttatásból nyomogattuk az órát és helyrejött. Legalább megnéztem belülről és ha esetleg megdöglik az óra, már tudom, mit kell átkötni, hogy az órától függetlenül kapjon áramot a vezérlőtárcsa.

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Ha szétszeded tuti garanciavesztéssel jár bár ezzel gondolom tisztában vagy.
Én itt szoktam nézelődni:
https://elektrotanya.com/showresult?what=E54V3-E7&kategoria=Household&kat2=All

Sajnos elég szar a kereső, nem lehet normálisan szűrni és nyilván nincs minden fent, de hátha. Esetleg még azt nézd meg hogy valami hasonló típus/széria fent van-e én 2 Gorenje mosógépet kaptam szét azok majdnem 100%-ban megegyeztek belül és rengeteg alkatrész kompatibilis volt egymással.

Amúgy nekem is Gorenje tűzhelyem van, másik típus az simán működik beállított óra nélkül is, de egy próbát valóban megér.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) kemotox válasza Bazsesz (#5) üzenetére


kemotox
addikt

+1, egyszer ezzel nagyon sokat szoptunk :C

(#9) dqdb válasza kemotox (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem Beko, és én is szívtam ezzel, de áramszünet után egyre hamarabb leesik a kezdeti mérgelődés után, hogy miért nem kapcsol be :)

Meg azzal is, hogy az elpukkanó mikró nemcsak az adott kör megszakítóját csapta le a lakásban, hanem a komplett fázisét is a pincében, amin történetesen a mikró és a sütő volt csak, más használt eszköz nem (főzőlap,hűtő egy másik fázison), így egy ideig nem esett le, hogy ez a baja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10) Agostino válasza Bazsesz (#5) üzenetére


Agostino
addikt

a bosch beszerelő faszi is pont ezt kötötte anyum lelkére, ki ne hívjon addig senkit, amíg az időt be nem állította. persze nem kell pontos idő legyen de ne villogjon. elmondása szerint nem egyszer kellett kimennie pusztán emiatt. azóta inkább a lelkére köti minden versenyzőnek

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#11) kemotox


kemotox
addikt

Közben lecsekkoltam, a miénk Gorenje és ott is van ez az idős baszkodás. A négy gombból asszem valamelyik kettőt kell egyszerre lenyomni, és bekapcsol rendesen a cucc. Én mind a négyet szoktam, ököllel :D Work hard, not smart.
#10: Mondjuk nem értem miért nem kezdi ezzel a telefonban, mikor kihívják, elmondja hogy kell, és azonnal kap is választ, hogy jó lett-e vagy nem. A lélekre kötés az max másnapig tart úgy is, ki tart ilyet észben? :D

[ Szerkesztve ]

(#12) mephi666 válasza kemotox (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekünk indesit van: annál nem rémlik ilyen, viszont előszeretettel használom a sütőn az időzítőt és ahhoz az kell, hogy előbb beállítsam az időt áramkimaradás után (vagyis hogy ne villogjon) ...régi gázos sütőnk után megváltás az elektromos, mert ezzel tényleg precízen lehet sütni, ugyanolyan paramétereket (hőfok, légkeverés, sütési idő) használva ugyanolyan végeredménnyel :K a gázos sütőnk úgy makkant meg ősszel, hogy begyújtottam, felmelegedett, betettem a sütnivalót, kicsire rá elaludt a láng... próbáltam újra begyújtani, melegített egy ideig, majd elaludt újra (akkor aludt el, ha elérte a megfelelő hőfokot és cseszett őrlángra váltani: kialudt teljesen) ...ott döntöttünk úgy, hogy eddig is szívás volt a gázos sütő: elektromos kell... a gázos mindig kínlódás volt: szeretek sütni-főzni, de azzal nagyon ritkán sikerült olyanra a kaja, mint szerettem volna, mert nem egyenletesen sütött, inkább szárított-égetett... elektromossal ennyi idő alatt csak a mézeskalácsot rontottam el, de az az én hibám volt (nem vagyok otthon süteményekben és nem hittem el, milyen rövid sütési idő kell neki: természetesen túlsütöttem és kemény lett, mint a kő)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) andor80


andor80
senior tag

Ez a "levehető ajtós"? ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#14) Agostino válasza kemotox (#11) üzenetére


Agostino
addikt

mert simán rámondják, hogy jó az óra. világít? világít. akkor jó az óra.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#15) Thome válasza Bear (#4) üzenetére


Thome
addikt

Nekem is ez volna a tippem, csak ezt nem tudom hogy hol, hogyan tudom leellenőrizni, egyáltalán hozzáférhető helyen van-e.

Szerk: Pardon, még egyszer elolvasva, nem látok sehol ilyet kívül, esetleg ez a sütőrészen belül keresendő?

Mindenki:

Idő beállítva, nem volt áramszünet, egyszer csak megbuzult és kiment mindene ami a sütőhöz kapcsolódik, fény, semmi sem látszik. De a főzőlap működik.

(#7) nemlehet: Gari nincs, nem izgulok. :DDD

(#13) andor80: Ezt most így nem értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) kemotox válasza Agostino (#14) üzenetére


kemotox
addikt

Hát mondjuk ja, szeretik egyesek kimaxolni a user errort :D

(#17) bLaCkDoGoNe válasza andor80 (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:N Az turmixgép. :B

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) Bear válasza Thome (#15) üzenetére


Bear
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy a sütőtér külső oldalán van nekem. (az enyém egy beépíthető Beko cucc) A külső burkolatot leszedve elvileg látszik. De úgy talán egyszerűbb, ha az áram útját végigköveted, ott lesz az az áramkörbe beépítve.

(#19) Thome válasza Bear (#18) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, rákukkantok amint lesz hozzá kedvem. :R

Btw kihívtam a szerelőt, jövőhét szerda, ha addig nem fixálom akkor majd ő.

(#20) ablack


ablack
senior tag

Nálunk a fokozatválasztó (alsó, felső sütés, stb.) [link] volt rossz, ugyan így viselkedett. El voltak oxidálódva az érintkezői. Először próbáltuk megtakarítani, de utána idővel újra rossz lett, ezért a kapcsolóra írt típus alapján neten rendeltünk újat. Csak le kellett húzni a kábeleket és rátólni az újra. Fél éve hibatlan.

Igaz, ez más márka, és fűzőlap az külön van, így elég könnyen le lehetett csavarozni a felső burkolatát.

[ Szerkesztve ]

(#21) Csupingo válasza Thome (#19) üzenetére


Csupingo
veterán

Száz éve piszkáltam hasonlót, annak a hátuljában volt egy hőkioldó, ami a sütőtér max. hőmérsékletéért felelt. Azt kicserélve ismét működött. Esetleg azt is felkutathatod. Nem tudom, hogy rajz van e ehhez, hogy merre találod. (Annak, ha jól rémlik, a sütőtér tetejének a magasságában volt és hátulról volt hozzáférhető.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22) Thome


Thome
addikt

Köszi mindenkinek
Csak szimplán funkcionális balf*sz voltam és nem időt, hanem valami felfele számoló időzítőt állítottam be... :W :DDD

(#23) mephi666 válasza Thome (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe... rájöttél magadtól, vagy belekerült egy kiszállási díjba és azóta is röhög rajtad a szerelő? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Csupingo válasza Thome (#22) üzenetére


Csupingo
veterán

Meddig számolt volna? A végtelenbe és tovább? :) Addig meg nem működik a sütő? Na szép.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#25) Agostino válasza Thome (#22) üzenetére


Agostino
addikt

mondtam én : DD

"világít? világít. akkor jó az óra."

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#26) Thome


Thome
addikt

Szerencsére ismerős átjött, látta hogy nem az óra villog hanem az időzítő, átállította aztán happy end. :D

Szerelőt lemondtam, na nem ezzel az indokkal. :D

Szemét volt a számláló, mert 24 órás volt, tehát simán elhittem hogy az az óra. :B

És igen, világít, úgyhogy jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.