Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

hűtési problémák kiküszöbölve :) jó ötlet :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) bmwsan


bmwsan
senior tag

Hűtéssel tuti nem lesz gond :) . Esetleg a porral kell vigyázni.

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó ötlet! A hőfokok hogyan alakulnak?

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hát ez komoly!
Én azért félteném a kilöttyenő folyadékoktól! De amúgy elég szerencsés vagy hogy nálatok annyira nem porosodik a kecó!
Gondolom nem belvárosban laksz, nálunk kb 2-3 naponta törölgetni kell.. A vinyónak amúgy nem árt ez a fajta elhelyezkedés?

Hja igen, és mint előttem is írták, engem is érdekelnének a hőfokok :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) ^Clown válasza Apollyon (#4) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is irigylem a portalan lakásban élőket... Nálunk ha 5-6 napig nincs portalanítás, már szinte ujjnyi vastagon áll a por, félelmetes...

(#6) Enton


Enton
addikt

Nem rossz elgondolás.
Viszont így ahogy most van az egész ventin az alaplap ül, és egy kis része szívja a VGA-t.
A helyedben én az alaplapot kitolnám a jobb oldalra a vinyók helyére, hogy a VGA-t szívja a venti, plusz a vinyókat is odaraknám a ventire.
Így sokkal hasznosabban használnád fel a ventit a hűtőn.
Ha meg a hűtőn lévő ventit nem is használod akkor meg tárgytalan, akkor nem fontos az elrendezés. :K

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) z00li


z00li
senior tag

Ötletes. Nekem bejön a cucc! Grat! :C

(#8) superecneB válasza ^Clown (#5) üzenetére


superecneB
őstag

Én heti 1-2 alkalommal porszívózok a szobámban, és a földön lévő gépem nagyon picit porosodik ha felrakom az asztalra meg abszolute semmi por nem kerül bele.

By the way: ötletes, tetszetős megoldás, bár nem hiszem hogy az alaplap hátoldalát fújva levegővel elérünk bármit is. Nekem ez kicsit levegő masszírozás, de mindenképpen egyedi megoldás. :R

(#9) FRENK1988 válasza Apollyon (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

merőlegesen kell lennie a HDDnek. Vagyis vagy a képen látható módon vagy fektetve, de semmiképpen ilyen közbenső állás árt neki

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Köszönöm az elismerő szavakat. Hőfok tesztel még kiegészítem majd, meg megpróbálom táblázatba foglalni.

A merevlemez miatt lehet kitámasztom hogy teljesen vízszintben legyen :R

Meg még fog ez alakulni. Lehet lapcsere lesz. És már sok új öttletem is van :DD:R

(#11) XuChi válasza ^Clown (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Az előző lakásban nekünk is naponta kellett törölgetni olyan por volt. De ezt a lakást teljesen felújítottuk és azóta a tapétának is köszönhetően meg a lebetonozásnak, padlopon kiegyenlítőnek és hangszigetelő rétegnek + a parketta, nem jön föl a por.

De amikor felszedték a régi parkettát, kiderült hogy sitt van alatta. :D A jó kis 50-es évekbeli orosz melósok. Derékszög, viszintes és függőleges nem volt a lakásban :D

(#12) katona.t


katona.t
tag

Nagyon tetszik!
Ha tudnám hogy ez a végleges gépem, én a vezetékeket is a lyukakon hoznám föl a megfelelő helyekre, hogy ne lehessen látni őket.

(#13) Gude


Gude
senior tag

Nagyon ötletes. :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#14) XuChi válasza katona.t (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Még változni fog a vga is és a lap is :D:R

(#15) XuChi válasza Apollyon (#4) üzenetére


XuChi
addikt

11kerület az egyetemeknél. Zöldövezet, csend, nyugalom. No zaj. No por :D.

A folyadékokkal nincs gond mert a nappaliba nem hozunk semmi italt. :DD.

(#16) dfdfdf


dfdfdf
őstag

király 5let grtat tetszik :C

(#17) spuros


spuros
őstag

Ha a hűtést nézzük télleg jó elgondolás.. De sajnos minden elektromos készüléknek van egy sugárzása, ami azért hosszú távon eléggé káros.. A számítógépek esetében ettől a sugárzástól maga a (fém)ház véd.. Erről azért ne feledkezzünk meg.

[ Szerkesztve ]

(#18) huszar90


huszar90
aktív tag

kreatív, ügyes

(#19) XuChi válasza spuros (#17) üzenetére


XuChi
addikt

:O Ezt nem is tudtam :(. Akkor aszt hiszem egy ház után nézek :D.

(#20) spuros válasza XuChi (#19) üzenetére


spuros
őstag

A háznak lényegében ugyanaz a szerepe mint a mikrohullámú sütőnek a rácsos ajtaja. Felfogja a sugárzást. Persze itt nem olyan jellegű sugárzásról van szó... Sajnos ez a hátránya a csupaszellős telejuggatott csilivili házaknak is. Napi pár óra elektromos sugárzás hosszútávon keményen kimutathatja a foga fehérjét pár év múlva....
(Egyébként ha sokáig telefonálsz és érzed, hogy melege van a fülednek.. Netán izzad is, az is a sugárzástól van. A telefon sugároz adás-vétel közben és azt érzed...) Szomorú de tény.

(#21) XuChi válasza spuros (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Hajjajj. Ez nem hangzik valami jól :(.

De akkor a monitor, erősítő hangfalak is ennyire szórnak?

(#22) spuros válasza XuChi (#21) üzenetére


spuros
őstag

Valamennyire minden elektromos eszköz szórja.. Erről elvileg a gyártónak gondoskodnia kell (mármint, hogy ez a legminimálisabb legyen, továbbá közölnie is illik a leírásban..).. A katódsugárcsöves (crt) tévék, monitorok ugyanúgy.. Sőt azok nagyon is. De ha megfelelő távolságban van akkor persze kevésbé. A tft, lcd panelek ezzel szemben kimondottan barátságosak ilyen szempontból.. Továbbá a non-stop rádiójeleket sugárzó wi-fi is említésre méltó az ilyen témában. De hát ezek olyan dolgok amik egy háztartásban mindennaposak..
Kicsit elkanyarodtunk, de nem árt ha ezeket számításba vesszük, mikor ilyen jellegű berendezésekkel élünk.
Nem azt mondom, hogy ez zárt doboz kell a számítógépnek, de azért egy rácsos előlap legyen mindenhol..és akkor a szellőzéssel sincs gond..

(#23) Matamata válasza spuros (#22) üzenetére


Matamata
aktív tag

Gondolom akkor a plexi oldallap se véd. Most cseréltem le a teli fém oldallapot a gépen plexisre a látvány miatt, de akkor ezek szerint sugárzásnak teszem ki magam? Én úgy tudtam, hogy a fém ház a gépet védi a külső sugárzástól.

XuChi: Egész jól néz ki így a géped. Az antec skeleton jut róla eszembe, ami nagyon tetszik, de sajnos nálunk csak porszűrős ház jöhet szóba hiába volt ablakcsere, szigetelés.

(#24) spuros válasza Matamata (#23) üzenetére


spuros
őstag

Így van.. Mindkét oldalról véd.. Kívülről befelé és belülről kifelé is. De ebben az esetben úgy gondolom jobb ha mi vagyunk védve.. Ha a plexi nem felénk néz és nem közvetlenül van mellettünk az asztalon, hanem mondjuk a lábunknál van lent akkor nem vagyunk kitéve közvetlenül a hullámoknak...
Jó példa az, hogy mikor crt monitorom volt és közvetlen mellette felkapcsoltam az íróasztal lámpát akkor a monitor sarkában megjelent egy színes folt.. Megzavarta a monitort az elektromos tekercs.

(#25) HalfDemon


HalfDemon
csendes tag

Remiszto... Gondolom, se gyerek, se haziallat. Viszont az alaplap tetszik. :) Egyik ismerosom amugy kb igy nyirta ki az akkoriban erosen erteket kepviselo Mg450-et, hogy haz nelkul, es szigeteles nelkul haszalta a gepet. Aztan radugta menet kozben a monitort...

(#26) XuChi válasza HalfDemon (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Szervízben évekig használtam tesztgépnek egy il9-pro lapot csupaszon. Menet közben dugdostam bele pci hangkarit, lan kártyát, vinyókat, optikát és soha semmi baja nem volt. Azóta is tökéletes a gép és az összes alkatrésze. :R

(#27) lorcsi


lorcsi
veterán

azt az alapvető nyelvtani hibát javítani kellene a címben... :U

(#28) FireShadow válasza Apollyon (#4) üzenetére


FireShadow
senior tag

Nálam állitva volt 3 fő vinyó, mert másik 3 kiszorította. Kész vicc hogy egy nagy chieftec házban nem férek el, meg a vga is tul nagy volt. Nem árt a vinyóknak szerintem, csak ha valami hülye szögben vannak pl 45.

Jó cikk amugy!

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#29) FireShadow válasza spuros (#20) üzenetére


FireShadow
senior tag

Én ugy érzem pár egyórás hívás után hogy forr az agyvizem :D Van hogy wifin át menő voip hivás. De szerintem csak a telefon melegedik :)) Legalábbis remélem.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#30) spuros válasza FireShadow (#29) üzenetére


spuros
őstag

Egy órás beszélgetéstől nekem is alapjáraton felforrna az agyvizem.. Meg elfáradna a kezem.(:
Konkrétan már nem emlékszem, mi megy végbe amikor telefonálsz.. Vagyis mitől melegszik, de azt tudom, hogy anno leesett az állam és nem azért mert nem szellőzik akkor a fülednél és beizzad, hanem nagy dózisú sugárzás megy végbe.
Én anno elektromos suliba (is) jártam és ott rengeteget tanultunk az ilyenekről..

(#31) XuChi


XuChi
addikt

Na a gép beköltözött egy lianli házikóba. Hamarosan írok róla egy tesztet :R

(#32) SWiNEBoY

Ez jócucc :D

(#33) XuChi válasza SWiNEBoY (#32) üzenetére


XuChi
addikt

Köszönöm :R

(#34) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó ötlet. :R

(#35) proci985 válasza DeltaPower (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy jobb házban is el lehet érni szobahő+1 fokos értékeket. teszmészetesen zárt házról beszélek. szóval az open air bench azért annyira nem jó, mint amekkora hypeja van:)

rendszer meg bejön, de én azért hosszú távon nem hagynám a gépem az asztalon... bármikor felborulhat egy pohár.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.