Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) MasterDeeJay

Érdekes összehasonlítás, egy modern atom vs ős buta core2.

Kellene tudni mi a többi hardver. Gondolok itt a videókártyára, hardveres hd gyorsítás legalább h264-hez. Mert itt lehet a fejlettebb gpu-jú atom többet tud. T3300-assal nem tudom mennyire mennek a hd videók, de nagyobb proci még inteles halálgyorsítóval is izomból vinni fogja a HD-t.

Szóval ez a melyik erősebb ez pont értelmetlen kérdés a többi hardver ismerete nélkül. Ugyanis pont napi használatban kijöhet a körítés miatti különbség.

Core2-es notit kapsz a szemétből ingyen.
Socket P tehát belemegy T9xxx széria fillérekből, vagy akár Q-s négymagos. (habár feltételezhetően a gyenge proci valószínű gyenge körítést kapott - hűtés, chipset kérdéses de azért szokott lenni bővítési lehetőség)

Kicsit sarkított példa:
Mondjuk egy GM54 chipsetes noti, rendes gpu-val, celeront kidobva T9900-ast vagy X9000-et belerakva szerintem simán veri a mai atomot. Igaz feltehetően hangosabb lesz és többet is fogyaszt.
Aztán meg ugye ott van hogy az atomos gép lehet egy 15"-os teszkós 70eFt-os noti, amiben nincs venit és trhotlingol, iszonyat gyenge felépítésű stb...

Ár érték is értelmezhetetlen mivel csak a használtpiac él a T3300-asnál ami miatt ugye nyer hiszen egy akár lomtalanítás alkalmával is beszerezhető használható notebook formájában.

Nekem Intel Celeron N2840-es van a chromebookba és vígan viszi a 720p-t, ez a N3350-es erősebb nála.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.