Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scream007


Scream007
őstag

ez a zalman új vízhűtés üt ver mindent. :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#2) Loretto


Loretto
veterán

Zalman táp boncolás várható?
Mondhatjuk, hogy az AM2-nek ki van nyalva a popója, hogy külön készült nekik cpu cooler? :) Az lett volna csak a szép, ha semmi másra nem passzol :P
Ez a süllyesztett venti jó dolog, de nagyon sűrű a lamella.

Soirée...

(#3) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

érdekes h ezeken az 570-es lapokon is csak 1 IDE csati van...
az ATI lépéseit meg kissé kapkodó, kaotikus, már-már kétségbeesettnek látom...

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Sapphire megint puculja a raktárait...tuti sok X1800XL maradt raktáron s kiindulva X800GTO2 sikerőből eladják így.
A Zalmanon az NV matrica hát biztos valami kereskedelmi szerződésre utal de ki tudja

(#5) paleinho


paleinho
senior tag

procihűtőn Nvidia matrica :F kiráz tőle a hideg, mi húzódhat a háttérben, miért nem coca-cola matrica van rajta? :DDD

(#6) Dassler válasza paleinho (#5) üzenetére


Dassler
őstag

Még mindig jobb, mitha Vargáné és társa (szép emlékű tápegységek) vignyetta figyelne rajta

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#7) rudi válasza Loretto (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom, mi ütött a Zalmanba ezzel az AM2 edition, NVIDIA logos coolerrel. A CNPS9500 eleve egy rögzítésfüggetlen borda, csak a mellékelt fémlapok határozzák meg, mire lehet felrakni. Semmiből nem állt volna hozzácsomagolni az LGA775-ös cumót is.

A Zalman tápokat már nagyon várom, végre lehet igazi ellenfele a Seasonic S12 330-380 cuccoknak. Conroe vagy A64 mellé ezeknél erősebb táp nem is nagyon kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) ByB


ByB
addikt

Reserator 1 V2 szépen elboldogulhat egy E6600 + 7900... vagy X1900... párossal és jól is mutat egy Antec P180B vagy Solo ház mellett! :R Csupán százezrek kérdése az egész... :D

(#9) NorDezs válasza Scream007 (#1) üzenetére


NorDezs
senior tag

Ja, csak ennyi pénzből már sokkal jobbat is lehet venni.

(#10) ByB válasza NorDezs (#9) üzenetére


ByB
addikt

Kérdés, hogy miben jobb!? Ha az ember nem húzni akarja a gépét, hanem egy passzív táppal full ventimentessé tenni, akkor ez egy igen kecsegtető alternatíva!!! :R

(#11) NorDezs válasza ByB (#10) üzenetére


NorDezs
senior tag

Ennyi pénzért mindenben jobb (hang, tuning) vh-t össze lehet hozni.

(#12) #65675776 válasza rudi (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

''...mely a mai csúcshűtők gyakorlatával ellentétben az alaplap felé szellőzteti a sűrű alumíniumlamellákat...''

Azt viszont tegyük hozzá, hogy az ilyen kialakítású coolerek sokkal jobban átszellőztetik az Abit Silent OTES és hozzá hasonló alaplapi chip(set)/PWM hűtő rendszerek bordáit/radiátorait. Erre az alaplappal párhuzamosan fújó ventilátorok szinte teljes mértékben képtelenek, bárhogy is alakítják ki őket.

[Szerkesztve]

(#13) ByB válasza NorDezs (#11) üzenetére


ByB
addikt

Hangban min lehet még javítani? :D Venti nélküli, ráadásul az Eheim pumpák elég halkan dolgoznak... Ez egy elég jó hűtés megoldás, csak nem a legolcsóbb! ;)

(#14) NorDezs válasza ByB (#13) üzenetére


NorDezs
senior tag

A hangon nem lehetne már javítani, csak az áron :U , egy ilyen teljesítményű passzív rendszer házilag kb. 25k, egy gyári meg 40-50k, ami így is 20k-val olcsóbb.

(#15) ByB válasza NorDezs (#14) üzenetére


ByB
addikt

Ha eltekintünk a házilagostól, mert ugye ne feltételezzük, hogy mindenki képes ''barkácsolni'', akkor milyen hasonló hangtalan gyári megoldást ismersz 20k-val olcsóbban? :F (Feltételezzük, hogy nyár végére ledob magából vagy 5k-t és beáll az ára! :R)

(#16) Ősember válasza NorDezs (#14) üzenetére


Ősember
őstag

ráadásul nem foglal el még egy gépnyi helyet :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) NorDezs válasza ByB (#15) üzenetére


NorDezs
senior tag

Válogass: [link]

Csak 1 példa:
- X2O pumpa 14500
- Nexxxos HP Pro CPU blokk 7000
- NB-WAK Black-Serie NB blokk 5500
- GPU WAK Black-serie GPU blokk 6250
- Nexxxos Extreme III radi 13000

Passzívban kb. a zalmi teljesítménye lehet, de erre akár 3db halk ventit is rakhatsz, így tuninghoz is jó.
Ez összesen 46250 plusz a csövek, csatik ez így kb. 50k vagyis pont 20k-val olcsobb, és még az északi chipet is víz hűti.

[Szerkesztve]

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Nem ertem miert megy a flame a hangtalan rendszerrol.

Nem lenne egyszerubb atrakni a masik szobaba a gepet, es akkor ugy uvolthet minden venti ahogy akar.

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Jo lenne ha az Abit kijonne vmi nem SLI 570es chipsetes alaplappal is.

Jo ez az SLI is, de az eletben nem lenne penzem meg egy VGA kartyara.

Arra meg, hogy csak ott porosodjon a gepben nem latom ertelmet.

(#20) ByB válasza twollah (#18) üzenetére


ByB
addikt

''Nem lenne egyszerubb atrakni a masik szobaba a gepet, es akkor ugy uvolthet minden venti ahogy akar.'' - elfelejtettél a végére sok-sok smiley-t rakni, de nem baj, azért jót nevettem... :DDD

horny - Korrekt kis oldal! :R De még mindig kitartok a Zalman mellett, szerintem teljesen más célcsoportnak készül a két hűtés! ;) (Félreértés ne essék, nem akarok vitatkozni! :R)

(#21) #65675776 válasza twollah (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abit KN9-S 21650 25980
Abit KN9 19540 23448
Abit KN9 Ultra 24420 29304
Abit KN9 SLI 28090 33708

Ezek közül az SLi-t leszámítva mind egy VGA-s. Az Abit oldalán megtalálod őket: [link]

Az árak egy debreceni kisker árlistájáról származnak.

(#22) rudi válasza twollah (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyon valószínű, hogy a sima 570 és az 570 SLI között ugyanúgy nincs hardveres eltérés, ahogyan anno az nForece 4 Ultra és nForce 4 SLI között sem volt, így árban is közel lesz egymáshoz a kétféle lap. A nem SLI-s abitokon a második PCIe x16 slot helyett egyszeres van, szóval felfoghatod egy darab extra műanyagnak is. Vegyél SLI lapot, és ha gondolod, hozd be hozzánk, lefűrészeljük róla a második hosszú műanyagot ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) twollah válasza ByB (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem szoktam smileykat hasznalni.

Ezt az oreg motorosok tanusithatjak...

(#24) twollah válasza rudi (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha garancia veszteseg nelkul fureszeltek akkor benne vagyok a dologban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.