Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi az ismertetőt, nagyon jónak tűnik! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) tescodr válasza AxBattler (#1) üzenetére


tescodr
tag

Szivesen szerintem mindenkinek látnia kellene, hogy lássa milyen is valójában a háború

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

Sose ertettem a haboru parti embereket.

Voltam katona, kotelezo sorkatonai szolgalat egy ev.
Boven eleg volt.

A katonasag elott (19 evesen) se voltam az a veres haboru parti, utana meg foleg nem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) tescodr válasza twollah1976 (#3) üzenetére


tescodr
tag

Én szeretem a katonai tematikát, de az értelmetlen verontast nem, erre is ramutat a film

(#5) vadkörte


vadkörte
addikt

Jackson egy őrült zseni... Az ahogyan a korabeli szaggató, ugráló, gyenge képminőségű, igencsak kezdetleges technikával készült filmrészleteket felújították, zseniális.
A trailer alapján erősen bejövős lesz a film. Kiváncsian várom.

(#3) twollah1976:
"Sose ertettem a haboru parti embereket."

A laikusokban lehet egyfajta romantikus képzettársítás a háborúhoz. Harc, heroikus küzdelem, hősies önfelááldozás, stb... Pedig semmi ilyen nincs benne. Nagyon jó példa erre a HBO Band of brothers minisorozata. Bár az nem ennyire naturalisztikus.

Nemrég futott Hadtörténeti Intézet és Levéltár valamint Budapest Főváros Levéltára közös projektje, ami a vidéki levéltárakra is kiterjedt, I. világháborús veszteséglisákat állítottak össze a halotti anyakönyvek alapján.
Az adatgyűjtésben én is résztvettem, nálunk öt fő végezte. A rám eső rész cirka 50-60E rekord volt, ebből kb. 1.200 találatom volt, a többieké +-10% eltéréssel ugyanennyi. Számoljátok ki kb. mennyi átnézett halotti anyakönyvi bejegyzés és mennyi találat volt, csak a mi intézményünkben.
Mire végeztem, érezem, hogy valami megtört bennem. 15-16 éves gyerekek harcoltak és haltak meg a frontokon, hadifogságban. Ismétlem 15-16 évesek!!! Előttük volt az élet, álmaik terveik voltak de elvették tőlük még a lehetőségét is, hogy megéljék őket. Jelentős részük nem is a harccselekmények miatt, hanem betegségekben.
De akadt 45-55 éves is, akit elvittek a nagy háborúba...

Üdv. V. Körte

(#6) tescodr


tescodr
tag

Egyet kell értenem bennem is ez fogalmazódott meg miközben a filmet néztem. A végére bennem is eltort valami...

(#7) Lenry válasza vadkörte (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ha esetleg Londonban jártok, ajánlom az Imperial War Museumot, amit még az I. VH alatt hoztak létre, hogy bemutassák a háború valódi arcát.

elképesztően hatásos, bennem ez hozta el a "megtört valami" érzést. úgy jöttem ki onnan, hogy civilizált ember ilyet nem csinál

nem utolsósorban - sok más brit, állami fenntartású múzeumhoz hasonlóan - ingyenesen látogatható, az 5GBP-s itiner megvásárlásával lehet őket támogatni, de nem kötelező

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) updog


updog
senior tag

Egy fekete-fehér, pattogós, gyorsított, némafilm az legfeljebb "csak" egy dokumentumfilm. Aki nézi, összeköti azzal, hogy ez régen volt, talán igaz sem volt.

De Jacksonék ezeket a felvételeket megcsinálták olyanra, hogy ha ránézel, ezek az emberek visszanéznek rád, a lelkedbe, és azt mondják, öcsi, lehet hogy egyszer te is egy ilyen felvételen fogsz majd vigyorogni, lehet hogy utoljára. Hátborzongató a trailer.... biztosan meg fogom nézni a filmet (bár engem nem kell győzködni, hogy az erőszak hülyeség, és mindenkit aki mást mond, fel kéne pofoztatni a Szabó bakterral)

"Sose ertettem a haboru parti embereket." A háborúpártiak a kényelmes főhadiszállásról osztják az észt, egészen addig, amíg van alattuk emberanyag.

A Five Finger Death Punch-nak van egy idevágó dala (No one gets left behind)

Play your war games
With other people's lives
It should be you
On the front line

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) tescodr válasza updog (#8) üzenetére


tescodr
tag

Pont ezt éreztem a film alatt,ezek már nem fekete fehér arctalan egyen alakok, hanem érző, lélegző, emberek voltak mint mi is vagyunk. Nem arctalanok többé, és soha el nem felejthető emberek,akár melyik oldalt is nézzük. De a filmben is említik hogy a hadifogsagba esett Bajorokat/Németeket az Angol katonák is megsajnaltak, hisz semmiben nem különböztek egy Angol embertől,csak a nyelvben, ezért mikor ezt felismertek elszallt minden gyuloletuk es csak sajnalatot tudtak erezni az ellenség irant, hisz gyilkolni kellett oket még is aldozat volt minden résztvevő.

(#10) mephi666 válasza vadkörte (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagyszüleim közül egyedül mamámról vannak emlékeim (sajnos ő sem él már lassan 15 éve): egyik nagyapám a 2. vh alatt halt meg (rövid időre hazatért: összehozták fateromat, majd visszament és többet nem jött haza) ...másik nagyapám meg háborús szökevény, de róla sincsenek emlékeim... csak amiket meséltek, hogy másik falubelivel együtt szöktek, ami után haláláig minden nap leültek meginni egy pohár bort... a faluban van egy emlékmű a háborús áldozatok emlékére: nem kevés név... ha jól rémlik 4-5 hasábban... :( egy alig 2000fős falu férfi lakosságának nagy %-a

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Valaki nem tudja, hogy adták-e/fogják-e adni Magyarországon? Mert volt egy egy-napos vetítés még decemberben, Amerikában, és állítólag februártól (szóval mostanában) lesz/volt a világpremier. De sehol nem találok hazánkról infót. CinemaCity/CorvinMozi/port.hu/est.hu/... Semmi... Tudom, hogy fent van már egy bizonyos nMag-on, és nem is vagyok nagy moziba menős, de ez egy olyan film amit mégis csak ott szeretnék megnézni.

(#12) Mrpingvan válasza twollah1976 (#3) üzenetére


Mrpingvan
tag

Szerintem itt nincs háború párti emberekről szó, sőt! Én úgy gondolom, hogy ez a film nem azt mondja, hogy milyen jó a háború, hanem pont azt, hogy mennyien haltak meg feleslegesen, és milyen rossz ez az egész

Más részről, én például nagyon szeretem a militarista témákat, akár miről van szó, nagyon szeretem a fegyvereket is, mégis, háború ellenes vagyok (tudom, fura retardáció). Régebben gyakran jártam lövészetre, van eredeti amerikai öböl-háborús egyenruhám, ésígytovább, mégismellenzem a háborút, és nem is tudnék senkire fegyvert fogni (kivétel önvédelemből, de kérdéses, hogy tényleg megtudnám-e tenni...).

(#13) mephi666 válasza updog (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, más is szereti a ffdp-t? :)

ami még jó a témában, az az ignite - veteran: egy háborún általában egy szűk kör nyer, az átlagember (és családja) pedig szenved :U azt hiszik, hogy egy nemes célért, a hazáért harcolnak, közben csak feláldozható eszközök, akiket utána el is lehet felejteni azonnal... rengetegen tönkrementek így... még talán azok jártak legjobban, akik kint meghaltak, mert akik hazatértek mentális és fizikai sérülésekkel, azok nagyrészt el is lettek felejtve onnantól kezdve :( mi meg aztán tényleg tudhatjuk, hogy mennyi mindent lehet veszíteni háborúkon

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Lord Myn válasza vadkörte (#5) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A laikusokban lehet egyfajta romantikus képzettársítás a háborúhoz. Harc, heroikus küzdelem, hősies önfelááldozás, stb... Pedig semmi ilyen nincs benne.

Ez nagyon így van! (lásd aláírásom)

Megmondom őszintén, ha valamikor/valamiért háború törne ki én fognám a családom és mindent itthagyva úgy menekülnénk el olyan helyre, ahol nincs háború, mint a huzat (ha kell az Antarktiszra is).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#15) tescodr válasza Mrpingvan (#11) üzenetére


tescodr
tag

Szerintem itt nem fogják vetíteni, túl naturalista és szókimondó a film. Egyébként épp ez a durva a filmben hogy van aki azt mondja nem hagyta volna ki a haborut mert ez tette ferfiva más pont az ellenkezojet mondja, sokféle szemlélet van a filmben de egy közös bennük, mégpedig hogy a háború mély nyomokat hagy mindenkiben.

(#16) Mrpingvan válasza tescodr (#15) üzenetére


Mrpingvan
tag

Erre amúgy jó film-sorozat a Unsere Mütter, unsere Väter (Generation War, talán Generációk háborúja magyarul... Úgy emlékszem fent van az egész magyarul, Youtube-on) ami pont egy kisebb baráti társaságról szól a 2.VH előtt, akik úgy hiszik, hogy a háborútol lesznek hősiesek, igazi férfiak (és nők), ... De közben/utána rájönnek, hogy csak megöli őket belülről (is). sorry a szóviccért Érdemes megnézni, csak elég hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#17) updog válasza mephi666 (#13) üzenetére


updog
senior tag

Tényleg, a Veteran, örök klasszikus, nagyon jó a szöveg (is).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) BoB válasza Lenry (#7) üzenetére


BoB
veterán

Ez érdekes mert én is jártam ebben a múzeumban, de semmi extrát nem láttam ami bármilyen szempontból is megrázó lenne.

doeeg: a háborúpártiak meg nem a főhadiszállásról osztják az észt hanem a parlamentből. Előbbiek csak parancsot hajtanak végre ugyanúgy mint azok akik a fronton harcolnak :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) Somatom válasza twollah1976 (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem mondanám, hogy háború párti vagyok, de bizonyos szempontból van értelme. Az ember alkotta törvények szemben állnak a természet törvényeivel. A háború felrúgja az ember törvényeit. Sztem előrébb lenne a bolygó, és ezáltal az emberiség is, ha pár milliárddal kevesebben élősködnénk rajta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyáltalán nem volt megrázó, inkább csak érdekes, amint az érzéseikről meséltek. A Gallipoli (1981) ennél sokkalta izgalmasabb volt anno.

"nincs rá lezsóidő"

(#21) updog


updog
senior tag

Jobb későn mint soha elven most jutottam el oda, hogy megnézzem.

Érdekes volt, hogy - bár nem is igazán erre számítottam - nem tolta az arcomba a konklúziót, hogy a háború rossz, éééérteeem? "Csak" pár veterán elmesélte, hogy ő hogy élte meg az egészet, az elejétől a végéig: kihívás, hecc, rettegés, halál mindenhol. És közben peregtek a képek, pontosan ugyanazok a képek, amiket ők is láttak, ott, élőben, 100 éve.

Tegnap már későn kezdtem el nézni, arra gondoltam, átpörgetem, vagy megnézem a felét este, és a másik felét majd ma munkába jövet a villamoson. Ehhez képest szerintem nem is pislogtam, annyira lekötött, végül hajnal egykor feküdtem le :D Minden pillanata fenntarttotta az érdeklődésem.

A leggyomorbavágóbbak mégsem a háborús jelenetek voltak, hanem az utolsó pár perc, amikor elmondják, hogy a hazatérésük után az otthon maradtak mennyire nem értik meg, ők hogy mit éltek át, és mennyire nem is érdekli őket... Erről a klasszikus jutott eszembe: "Those who do not know history's mistakes are doomed to repeat them" Ironikus hogy mennyire hamar bebizonyosodott ez akkor...

És hogy a záró mondatok a háborúról mennyire egybehangzanak mindenkinél: "Bármi áron el kéne kerülnünk. Egyszerűen nincs rá elég jó ok".

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.