Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atis707


Atis707
tag

Szia!

Az írás nagyon jó, a szövegben pont a lényeg van benne, semmi fölösleges, a képek is jól szemléltetnek mindent! :K

Ja és gratula a szereléshez, használd sokáig! :R :))

(#2) darkarthur


darkarthur
senior tag

Jó írás! Tetszett! :))

Ügyesen megoldottad a dolgot :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#3) Davidof92


Davidof92
senior tag

Grat, jó írás, szép munka, respect a homemade javításért :)

(#4) Killing


Killing
addikt

Nem valami olcsó a fedlap. :U
De grat az ügyeskezű mestrenek! :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Igen jó írás, ma is tanultam valami újat!

Köszönjük! :R

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6) KrAt válasza Killing (#4) üzenetére


KrAt
veterán

Én a tápcsatira mondtam ezt.. :U

De respect hozzá, jól megoldottad :)

(#7) Sipi16


Sipi16
senior tag

Hát igen a szerelőműhelyek eléggé borsos áron dolgoznak. Érdekes a cikk. Mondjuk én nem biztos, hogy nekiállnék egy ilyen cserének...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#8) szegi2


szegi2
csendes tag

Gratula a művelethez! :C

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

grat! :C szép munka...

nem semmi összegért csinálják meg szervízben :S ennél csak a biosfrissítés a durvább... többezreket elkérnek érte és kb 5perc munka van vele (ebben benne van 1 teljes boot meg a kívánt bios megkeresése és flashelő progi letöltése is...)
kicsit egyébként sokallom azt a majd 5ezres árat is a csatlakozóért... ez nem szabvány? ránézésre párszáz forintos alkatrésznek tűnik...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Killing válasza KrAt (#6) üzenetére


Killing
addikt

:F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nagyon sokszor előjön, hogyha van az embernek minimális tudása, szakértelme, akkor jobban jár, ha megcsinálja magának. Örülök, hogy sikerült megoldani.

Másik példa, itthoni eset: Autóban belső levegőszűrő csere, közölte a szervíz, hogy szűrővel együtt 25ezer Ft.. Nos, vettünk egy szűrőt 3ezer Ft-ért, gugli segítségével megkerestük, hogy hogy kell kiszedni, cserélni, és kicseréltük magunknak... Igaz ez kicsit más téma, de az ügy hasonlít. :)

Véleményem szubjektív...

(#12) Bubu79


Bubu79
addikt

Ahogy elnézem azért nem teljesen kezdőről van szó - legalábbis az átlag háztartásokban ritkán leledzik Weller páka és ónszippantó :)

Az aljzat ára horror - szabvány tápcsatlakozónak tűnik, morze érintkezővel - ha nem is teljesen ilyen kivitelben, de nem kizárt, hogy lett volna sokkal kedvezőbb áron :Y Persze így legalább nem kellett mókolni a forrasztásnál :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#13) balees


balees
tag

Örülök hogy tetszett az írásom!
:)

(#14) KrAt válasza Killing (#10) üzenetére


KrAt
veterán

Nem valami olcsó a fedlap - szerint a tápcsati nem volt olcsó :)

(#15) Gergő_


Gergő_
őstag

Jó meg minden de én személy szerint ha van rá lehetőség a csatlakozóaljzat műanyagja és a fém bigyó közé nyomnék egy kis szilikont vagy műgyantát akármi nem vezető anyagot, hogy egyáltalán ne tudjon kicsit se mocorogni és újra kiszakadni a csati,mert sajnos van rá esély, ez pad könnyen leszakadhat.

(#16) Bubu79 válasza Gergő_ (#15) üzenetére


Bubu79
addikt

Volt már ilyesmi a kezedben? :U

A középső tüske bele van öntve a csatlakozó műanyag burkolatába - a használat közben alakulhat ki rés a műanyag és a tüske között...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) Napfénysüti

Érdekes és jó írás. Itt már kell kis szakértelem. :)

Més que un club!

(#18) Gergő_ válasza Bubu79 (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

nem tüskéről beszélek, hanem a fém pántról ami felette van.

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Szép munka! :R
Annyit tennék hozzá, lehet a csatit is olcsóbban be tudtad volna szerezni. ;)

(#20) hackeeeee válasza D1Rect (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom sürgős volt, és ahol talált, onnan rendelte. :)

Ha sürgős a dolog, én sem vadászok, hol olcsó, és olcsóbb, ahol megtalálom ami kell, megveszem. :)

Véleményem szubjektív...

(#21) Solten


Solten
addikt

Szép munka, grat. :K

Saor Alba

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

""Dc tápaljzat csere 16e Ft munka elvégzése maximum 3munkanap. (azonnali kb. 3óra 24eFt).Igen gyakran előforduló hiba mivel a laptop szerkezetéből kinyúló bedugott tápkábel igen könnyen okozza az aljzat sérülését."

Wehehehehehehe, mennyi a csati? 300Ft? :D

De neked legalább volt annyi eszed, hogy normálisan kicseréld :)

Amúgy most nézem, hogy a tiédben nem volt fóliával lefedve egy hűtőrács sem belülről :D Csak haverom szívta így be?

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Mr.Andrew


Mr.Andrew
csendes tag

Ügyes!!!
Én sokallom azt a 4,5K-t is ezért a kis sz@rért...
A kezdő forrasztóknak ajánlom figyelmébe ónszippantó helyett a rézsodrony alkalmazását, kicsit olcsóbb és egyszerűbb is talán: a lényeg, hogy egy köteg laposra sodort vékony sárgaréz cuccot a nyáklemezre helyezünk ahonnan a felesleges ónt szeretnénk leszedni és arra nyomjuk a pákát, így a rézsodronyra felkúszik az ón és a nyák fémtiszta lesz. Ez alkatrészek kioperálásához is hasznos cucc, mikor a többlábú alkatrészt kell kioperálni a nyákból.
A weller páka tényleg szuper, de én pl. egy kicsit gyakorlottabb kézzel már a ~800,- Ft-ért vásárolt mezei vékonytűs melegítős 220V-os pákával is szép dolgokat tudok művelni.
:C

[ Szerkesztve ]

(#24) Gergő_ válasza Mr.Andrew (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

Van egy tekercs ilyen rezem, eléggé vigyázok rá, beosztom tényleg jó dolog.Boltban mennyibe kerül?(én úgy kaptam az enyémet.)

(#25) hcl válasza Mr.Andrew (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fú, én nagyon utáltam először. Ma már tudom használni, de máig jobbnak tartom furatok takarításához a JÓ ónszippantót.
Nekem egy sz*r van, azzal tényleg nehéz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) ^Clown válasza Bubu79 (#12) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát igen, ezek tényleg nem alap tartozékok egy háztartásban, De az ismerősök között csak akad :)

(#27) ronson válasza Bubu79 (#12) üzenetére


ronson
őstag

Nálunk sem leledzik Weller páka, de egy 1500 ft-os tesco-s pákával, meg 500ft-os ónszippantóval, már sok vinyót, alaplapot, pna-t, router stb. megcsináltam vele.

Egy felületi forrasztásnál, bármilyen apró és finom forrasztási pontot meg lehet csinálni vele, csak némi ész kell hozzá milyen módon csinálja az ember, meg faxa folyasztószer. :D

(#28) mazsó válasza Mr.Andrew (#23) üzenetére


mazsó
aktív tag

:K :B :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.