Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lauda válasza Huma (#199) üzenetére


Lauda
félisten

[link] :DDD

en meg a drogoktol. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#202) Huma válasza tildy (#200) üzenetére


Huma
addikt

Angliában azért nincs is nagy szükség a jó minőségű szigetelésre mivel az időjárás nem teszi indokolttá. Nincsenek nagy hidegek és melegek. Persze energiatakarékossági szempontból mindenképp indokolt lenne.
Nem ismerem annyira az ottani viszonyokat. Gondolom egyszerűen nem látják indokoltnak a dolgot. Pl Japánban sem nagyon szigetelik a házakat.
De ettől függetlenül nem jelenti azt hogy rosszabb a ház minősége. Számtalan olyan házat tudok mutatni nálunk aminek egy egyenes fala sincs. Németeknél ilyesmit nem nagyon látni.

(#201) Lauda:
Az építőiparban tevékenykedem. Remélem érted a célzást. ;)

(#203) Gergő_:
Anglia nem a szélsőséges időjárásáról híres.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#203) Gergő_ válasza Huma (#199) üzenetére


Gergő_
őstag

[link]

"Nincsenek nagy hidegek és melegek"

Te hol élsz? Korzikán?

[ Szerkesztve ]

(#204) Lauda válasza Huma (#202) üzenetére


Lauda
félisten

Vigyaz me kitagadlak. :DDD ;]

tildy persze ok, eleve az arak olyanok, hogy inkabb a paraszt maga megnezi mi a baj, kikeresi az alkatreszt, megveszi es kicsereli. De egy amerikainak ezt hiaba mondod. Egyreszt olcsobbak maguk a termekek is, masreszt ha kihiv egy szakembert, az megallapitja a hibat, majd az alkatresszel egyutt megint kimegy es kicsereli, lehet az egesz annyiba lesz, mint ha bemenne a legkozelebbi walmartba vagy homedepot-ba es venne egy ujat. Persze ez attol is fugg, milyen sutorol van szo, nyilvan egy 1500 dollaros sutot ott sem fog kivagni egybol az ember, mondjuk ez is fugg attol mennyit keresnek.
Meg azok nem is ertenek hozza. Szomszedunkban lakott egy idos neni es egyszer pont nala voltunk, mikor megszolalt a tuzriaszto, meg panaszkodott, hogy allandoan ezt csinalja es nem tudja mi a baja, de majd jonnek es megnezik. Mondom vegyuk ki addig az elemet. Erre mikor megint riasztott, felhivta a szerelo ceget es mondtak, hogy amig kimennek vegye ki az elemet es meg azt is en vettem ki neki. A legtobb helyen a fuvet is megbizott ember/ceg nyirja, mert olyan szinten nem ertenek hozza/nem foglalkoznak vele/inkabb nezik a baseballmeccset/reklamokat.

szerk ja es ugyan ez igaz az otthoni takaritasra. Inkabb fizet valakinek 20 dollart, hogy kiganezza a lakast, mint hogy nekialljon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#205) bobsys válasza emvy (#195) üzenetére


bobsys
addikt

Akarcsak Ausztraliaban. Hulladek minosegu hazak, zeronullasemmi szigetelessel szazezrekert

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#206) talmida válasza tildy (#196) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tildy, most is azt mondom, hogy durván általánoosítasz anélkül, hogy tisztában lennél az itteni helyzettel. Honnan veszed az összehasonlítási alapodat? Hány évig éltél az USA-ban? Hány (nem magyar származású) amerikaival tartod a kapcsolatot? Félrevezeted az olvasót, ha a szélsőségeken lovagolsz. :B

Miért nézed le ennyire az amerikaiakat, ha a valóságban nem is ismered se őket, se a körülményeket? A európai hírek (beleértve a magyarországiakat is) nem megbízhatóak, sokszor kifejezetten megtévesztőek. :((( Nem egyszer olvastam valótlanságot állító vagy azt elferdítő, bicskanyitogató cikket magyar újságokban, ami közel se fedte az igazságot. :O

3-4 dollarert jo ora , jo cipo? Honnet jon (Kina?) , milyen eljarassal keszul, kik keszitik, mennyit fizetnek nekik? Ne haragudj, bar altalaban vadaszom olcso dolgokra, ilyen az alaptermeszetem, szegenysegbol "tortem" ki, de ez nem realis ar, ott valaki nagyon kemenyen "rafizet" .

Nem idetartozik, de, reagálok a kihívásodra. Én meg jólétbe születtem, mégis főleg csak az érdekel, hogy szép, kényelmes, és nekem megfelelő cuccaim legyenek, de nem vagyok kifejezett márka-vadász. Azt se szoktam lenyomozni, hogy a gyártó milyen anyagi támogatásban részesült. Az viszont érdekel, hogy honnan származik a termék. A Kínai cikkek nem véletlenül rossz hírűek. Igyekszem nem bóvlit venni, se giccset, mégis hála Istennek, legtöbbször sikerül kiváló minőséget és kimagaslóan jó árakat kifognom. :B Nem vagyok pazarló, de kicsinyes se. :DDD a dicsekvést és a fölvágást kifejezett útálom...még burkolt formáiban is!!

Az USA-ban nagyon sokan barkácsolnak, DIY, ha neked úgy jobban tetszik. Ezt igazolja az is, hogy hatalmas üzletláncok szolgálják ki ezt a kreatív társadalmi réteget. Ilyen pl a HobbyLobby üzletlánc is.

Lauda Persze vannak itt is hozzánemértő emberek, vagy kétbalkezesek, de nem ez a jellemző. :N Amit írsz, az is egy óriási , -általában TV-sorozatokból vett-- általánosítás. :DDD A legtöbb idős néni meg mindenhol segítségre szorul. :B

Igen, a legtöbb helyen szabad csirkét tartani, és nem kell engedélyt kérni hozzá. :DDD Az a cikk csak azt mondja, hogy városonként más és más a törvény, ezért azt javasolják, hogy mindenki tájékozódjon, mielőtt csirkét vesz. Szerintem Budapesten se lehet a belvárosban kakast tartani. :DDD

Azt hiszem, nagyjából kiveséztük az USA negatívumait is. :B Én mégis nagyon szeretek itt élni. :B Egyik oka az emberi tényező (az emberség, barátság, összefogás, összetartás és a tettekben is megnyilvánuló szeretet :B ) , a másik az időjárás, a harmadik a gazdaság viszonylagosan még mindig jobb helyzete :B , a negyedik a nagyobb fokú szabadság, vagyis itt nem szólják meg annyira az emberek egymást pl az öltözködés miatt, nem avatkoznak (nem szólnak) bele annyira egymás magánügyeibe. Magyarországon nagyon elharapódzott a pimaszság. :((( Szájtátva olvastam, ahogy egyesek milyen magabiztosan ítélkeznek mások felett, ---anélkül, hogy személyesen ismernék az illetőt vagy a körülményeit. :(

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#207) Coccolino_O válasza Huma (#189) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nyugaton nincsen hajtás? Ott is megy ugyanúgy a darálás.

Itthon az a baj, hogy a jó munkaerőt se becsülik meg, ez pedig (nem meglepő módon) elég sok embert érzékenyen érint, aztán az évek során belefásul...

Ez meg csak neked, nekem is ma linkelték: Megint a szegénységről.

Ez a forintba átszámolgatás meg nagy baromság, teljesen más mértékűek a kiadásaid kint. Ettől függetlenül katasztrófa, ami itthon van.

(#208) tildy válasza talmida (#206) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van , nem eltem ott, csak abbol tudok velemenyt alkotni, ami nehany ott elo ember velemenye alapjan leszurodik, abbol tudok velemenyt mondani, amit lattam es hallottam masoktol ( munkahelyemen is van par , aki elt kinn nalatok).

Amugy kb 5-6 nem magyarral. Rendes emberek, az alapjan is itelek, amit ok meseltek. Mint irtam nem az amerikaiakat nezem le. Nagyon sok pozitiv, inspiralo dolog onnet indult.

A vilaghoz valo hozzaallas , a fegyverekhez kapcsolodo hozzaallas, a beleptetesi rendszer, a kanadaba utazok ( nem usa-n at) ellenorzese es meg par dolog van, ami nem hinnem , hogy szukseges, es engem bizony a "szep uj vilagra" illetve 1984-re emlekeztet.

A dicsekvest , folvagast remelem nem az en szavaimra irtad, egyebkent en sem szeretem.

Amugy nem arultad meg el, honnet valok ezek az orak, cipok? Helyiek keszitik?

Mindegy is, 1-2 even belul a boromon is meg fogom tapasztalni , mert

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#209) tildy válasza tildy (#208) üzenetére


tildy
nagyúr

Lemaradt a vege , szoval mert szandekomban all egy rovidebb idot eltolteni ott.
Es meg mindig , nem az emberekkel van bajom, hanem bizonyos elvekkel, a habzsi-dozsi-nyomjunk-el-mindenkit-mi vagyunk-a-kiralyok mentalitassal, netan hulye torvenyekkel.
Es megvalami: ez nem szemelyeskedes, sokkal inkabb erzes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#210) Lauda


Lauda
félisten

[link] :DDD :DDD

Amugy csak 19. ;]

[ Szerkesztve ]

(#211) talmida válasza tildy (#208) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha lehet, beszélj majd néhány amerikai öreggel is, akik nem elsőgenerációsok, vagyis nem ők vándoroltak ki, hanem az ő szüleik vagy ük-szüleik. Tőlük többet meg lehet tudni az itteni életről és történelemről, mint a könyvekből, TV-ből stb. ;)

Amugy kb 5-6 nem magyarral. Rendes emberek, az alapjan is itelek, amit ok meseltek. És ezek az emberek ma is itt élnek?? Hmm. Elég fura, hogy ilyen szerintem torz képet festettek neked az USA-ról. :Y Elképzelni sem tudom, hogy mit mondhattak, ami ezt váltotta ki belőled: "Nekem hihetetlen ez a fajta hozzaallas. MEg akkor sem tudnek igy elni, ha joval tobb bevetelem lenne, mint ami van."

"A vilaghoz valo hozzaallas" ?????? Ezt nem egészen értem. :B ui ez szerintem mindenkinek más és más. :B "A fegyverekhez kapcsolodo hozzaallas" ezt megpróbálom elkmagyarázni. Előszöris nem a fegyver öl önmagában, hanem az őrültek ölnek. Több ember hal meg az utakon autóbalesetben, mint civil ember által használt fegyvertől. Azonban a bűnözőknek a legnagyobb tiltás mellett is MINDIG lesz fegyverük. :((( A normális emberek viszont védtelenek lesznek egy fegyvertartást tiltó törvény bevezetése után. Mert maga az a tudat, hogy mindenkinek lehet otthon fegyvere, jelenleg megvédi az emberek nagy százalékát a betörőktől. :K Ugyanis, amíg a törvény engedi, hogy lelődd a betolakodó rablógyilkost, addig ez egy komoly visszatartó erő. Miután elterjed a híre, hogy nem lehet fegyvert tartani, a bűnözés meg fog ugrani. :O Ezt megérteni olyan egyszerű, mint a pofon. Remélem te is kapisgálod már. :B ha a beleptetesi rendszer, a kanadaba utazok ( nem usa-n at) ellenorzese es meg par dolog van, ami nem hinnem , hogy szukseges, es engem bizony a "szep uj vilagra" illetve 1984-re emlekeztet. Ha nem az USA-n át való beléptetést kritizálod, akkor abszolút nem értem a kérdést. Hogy jön ez ide?? :F

A dicsekvésről írtakat magamra értettem. :P

Van néhány jó üzlet itt, ilyen pl az ún. BigLots is, ahol többnyire márkás cuccokat kapni potom áron. A neves áruházak idehozzák az éppen kifogyófélben levő árúikat. Korlátozott mennyiségben árulnak itt jó cuccokat. Pl legfinomabb minőségi európai csokit 1 dollárért. :Y Cipőre túlzás, de azt is bőven húsz dollár ALATT tudok venni egy másik helyen. Szóval kis körültekintéssel nagyon jól lehet itt vásárolni. :K

Sajnos az infláció itt is elkezdődött. Pár év múlva lehet, hogy rá sem lehet ismerni az "országra". :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#212) tildy válasza talmida (#211) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanis, amíg a törvény engedi, hogy lelődd a rablógyilkost, addig ez egy komoly visszatartó erő. Miután elterjed a híre, hogy nem lehet fegyvert tartani, a bűnözés megugrik. Ezt megérteni olyan egyszerű, mint a pofon.

Nezz ra Skandinaviara, az ottani orszagokra. Nem a bunozesrol hiresek. Szoval nem, nem kapisgalom. Az alapjan amit leirsz, a vilag azon orszagaiban, ahol nem viselhetsz fegyvert ( csak a fegyveres erok viselhetnek) , kb mar reg kiirtottak volna egymast, vagy sokkal nagyobb lenne a bunozes.

Ha nem az USA-n át való beléptetést kritizálod, akkor abszolút nem értem a kérdést. Hogy jön ez ide??

Ha Kanadaba utazik valaki ( ugy, hogy USA legtert nem is erint ) , akkor is siman megtagadhatjak, hogy fellszallj a gepre. Es nem mondjak meg, miert, milyen alapon utasitanak el. Gondolj bele, utaznal, aztan szolnak, bocsi, de nem szallhatsz fel. Te meg kerded miert? Es nem mondjak meg.

[link]
"New rules require British Airways and other airlines flying to certain airports outside America to submit passengers' personal data to US authorities. The information is checked against a "No Fly" list containing tens of thousands of names. Even if the flight plan steers well clear of US territory, travellers whom the Americans regard as suspicious will be denied boarding."

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#213) Lauda válasza tildy (#212) üzenetére


Lauda
félisten

Ha Kanadaba utazik valaki ( ugy, hogy USA legtert nem is erint ) , akkor is siman megtagadhatjak, hogy fellszallj a gepre. Es nem mondjak meg, miert, milyen alapon utasitanak el. Gondolj bele, utaznal, aztan szolnak, bocsi, de nem szallhatsz fel. Te meg kerded miert? Es nem mondjak meg.

Nem tagadnak meg semmit. Ez csak a korozott bunozoket/terroristakat szuri. Ugyanis ha kanadaba beteszi a labat, onnan csak at kell setalnia az usaba, hiszen nem orzik a hatarokat.

[ Szerkesztve ]

(#214) tildy válasza Lauda (#213) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltetlen. Tudok mutatni peldat, amikor valaki abszolut artatlanul felkerult a "NO-FLY" listara. Pechere pont Hawaii-on.[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#215) Gergő_ válasza talmida (#211) üzenetére


Gergő_
őstag

"Több ember hal meg az utakon autóbalesetben, mint civil ember által használt fegyvertől."

Nem értem a logikát és az összefüggéseket.

"Ugyanis, amíg a törvény engedi, hogy lelődd a betolakodó rablógyilkost, addig ez egy komoly visszatartó erő."

Most komolyan szembetalálod magad a rablóval a lakásodban, kezedben a stukker, képes lennél lelőni? kötve hiszem.
Amúgy a rablógyilkosnál is ott van az uzi, mert reggel a kefír és zsemle mellé meg tudta venni.
Amerikában szerintem a társadalom torz gondolkodásával van gond, a normával és az azon alapuló 'törvényekkel'. Szinte minden a szemet, szemért vagy kenyér->kő elveken alapul.

(#216) talmida válasza tildy (#212) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szóval nem érted. Vagy csak nem akarod megérteni? :F Skandináviában nyitva lehet tartani a kaput és a bejáratiajtót éjjel is? Mert nálunk igen. Pont ennek a törvénynek köszönhetően.

Magyarországon veszélyesebb az élet, mint itt. A baltásokról mi a véleményed? A balta ellen miért nem kelsz ki? Őrültek mindig voltak és lesznek. Ha nincs fegyverük, akkor fogják a kést, baltát, vagy, ami a kezük ügyébe akad. :((( A normális emberektől meg nem kell félni. Aki nem normális és ölni akar, az minden körülmények között fegyverhez tud jutni. Még Magyarországon is, ahol pedig tudtommal tilos a fegyverviselés.

A beléptetéshez nem tudok érdemben szólni. Fogalmam sincs a dologról.

Gergő_ Mondom, hogy visszatartó erő. Nekem pl egyáltalán nincs is fegyverem. :DDD De az elvet pártolom. És nagyon sajnálni fogom, ha az Obama betiltja a fegyverviselést.

Lehet, hogy neked ez kificamodott észjárás, nekem nem az. :N Ezért azt javaslom, akinek ez nem tetszik, ne jöjjön ide az USA-ba se dolgozni, se lakni. :P :P

Tildy, te is inkább Svédországba menj dolgozni, ahol a fű zöldebb. ;) Különben engem még nem hallottál egy ország ellen se beszélni. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#217) talmida válasza Gergő_ (#215) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az a logika, hogy az autókat is be kéne tiltani, mert gyilkolnak.

IN GOD WE TRUST!

(#218) tildy válasza talmida (#216) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen. Bar szerintem ha elmentek otthonrol ti is zarjatok az ajtot, Skandinaviaban meg nagyon sokan mindig nem. Ott erre nincs szukseg , annak ellenere nincs ra szukseg , hogy nincs olyan torvenyuk, mint nektek. Bar a bevandorlok miatt ez is valtozik, mar tobben zarjak az ajtot, de ahol laktam a Norvegoknal, ott meg mindig sokan nem.

A balta es a kes ellen azert nem kelek ki, mert a balta es a kes elsodleges hasznalata nem az emberoles! A puskarol, pisztolyrol ez kevesbe mondhato el.

A beleptetes: valahogy sejtettem, hogy ezt fogod mondani.

Meg mindig nem erted amugy, nem az ujhazad ellen vagyok, csak bizonyos dolgokkal nem vagyok kibekulve. Az egyik ilyen, hogy barkinel lehet fegyver. Egy normalis tarsadalomban erre tobbnyire nincs szukseg se es igeny se . Van azoknal fegyver, akiknek erre felhatalmazasuk van( rendor, katona) , az osszes tobbit pedig probaljak leszerelni, eleg komoly buntetest von maga utan, ha pl. utcan megtalaljak nalad. Egyelore a bunugyi statisztikakban nem mutatkozik meg az, hogy ahol be van tiltva, ott magasabb lenne a bunozes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#219) tildy válasza talmida (#216) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy nem all szandekomban ott elni, maradnek a jo oreg Europaban. Max turistakent ruccanek at, mert ettol fuggetlenul a termeszeti kincsei az allamoknak csodalatosak.

UI: erdekes amugy vegignezni a hasznalt hangulatjeleid...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#220) talmida válasza tildy (#218) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Másrészt az tény, hogy Amerika SOKKAL vadabb hely, mint Európa. Hallottál már arról a kifejezésről, hogy VADNYUGAT? Hát, ez nem csak egy frázis. Itt hagyománya van a fegyverviselésnek, és az ellenkezője lenne kuriózum. Valószínű, hogy az "emberanyag" is más, mint Skandináviában. Nem mondom, hogy rosszabb vagy jobb, hanem azt, hogy teljesen MÁS. Más háttérrel, más tapasztalatokkal, más történelemmel stb. Légyszíves ezt a tényt fogadd el és na akard Amerikát mindenáron európiasítani. Van, ami itt működik és ott nem és fordítva. Minden nemzetnek megvan a sajátos hagyományvilága. Aki ide akar költözni, annak mindezzel számolni kell és meg kell tanulnia alkalmazkodni. :B

Miféle újházamról beszélsz? :DDD Egy régi viharvert kis házat újítunk föl. :B De, hogy ez hogy jön ide, máig sem értem. :DDD

Ha már itt tartunk, a rendőr és katona miért viselhet fegyvert?? :F A válasz valószínű az, hogy a haza és a polgárainak a védelme miatt. Na, ugyanezen ok miatt logikus a civil ember fegyvertartáshoz való joga is. Ugyanis egy normális társadalomban az ember megvédheti magát és a vagyonát. Ez a szabadság egy magas foka szerintem. :B

Aztán azt mondod, hogy a balta ellen azért nem ágálsz, mert annak az eredeti rendeltetése nem az emberölés. És azt tudtad, hogy a puska célja meg a vadászat vagyis a létfenntartás? ;]

Tildy, ha már pszichológuskodsz is, ajánlom, hogy a hangulatjelek szövegkörnyezetét is vedd figyelembe, ne csak úgy, mint az óvis környezettanulmányokban szokták, hogyha a gyerek kifut a papírról és lehagyja az apuka fejét, akkor arra következtetnek, hogy csonka a család. A megfelelő hangulatjelet tetszés szerint képzeld ide.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#221) tildy válasza talmida (#220) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnezest, nem hasznalok ekezetet, ertsd igy : újhazád.

A vadaszattal sem igazan vagyok kibekulve, foleg ha szorakozasbol, az oles elvezete miatt tortenik. Amig letfenntartas, az mas, de arra azt hiszem odaat mar reg nincs ily modon szukseg.

Erdekes amugy a velemenyed, annak tudataban , hogy kereszteny vagy. De ez mar messzire vinne innet, ebbe nem mennek bele.

A rendor es a katona valoban amiatt visel fegyvert, de eleg komoly kikepzesen esnek at, es eleg komoly korlatozasok vannak torvenyileg.

Amugy pedig ne legy cinikus, ha kerhetem.

Es mielott felreertenel, onnet indult az egesz, hogy fentebb mentek USA-ban a benzinarak ( holott a vilag nagy resze dupla arat fizet mint ti) , es ezt nehezen viselik ott sokan. Igen, ezt meg is ertem.

Minden orszagnak megvan a maga gondja baja, hidd el itt sem vagyok mindennel kibekulve, meg valoszinuleg eszakon sem lennek. Valamilyen szinten idealista ( masok szerint naiv) vagyok, es bizom az emberek "josagaban". Szo-mi-szo , jobban vonz azert egy olyan hely, ahola tobbseg ehhez hasonloan gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#222) talmida válasza tildy (#218) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, de nem értem, hogy miért kéne értenem mindenhez, pl a beléptetéssel kapcsolatos problémához? Nem ismerem, nem találkoztam a dologgal és nincs most annyi időm, hogy ennek tüzetesen utánanézzek. Ne haragudj.

IN GOD WE TRUST!

(#223) talmida válasza tildy (#221) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Errefelé komolyan vadásznak az emberek az élelem miatt. Mondom, hogy vadabb ez a vidék. Óriási kiterjedésű erdők vannak Floridában és Alabamában is. Van olyan ismerősünk, akinek saját erdője van és tulajdonképpen a hátsókertjében vadászik.

Köztudott, hogy a szarvashús tartalmazza a legkevesebb koleszterint, emiatt a kérődzők közül ennek a húsa a legegészségesebb a fogyasztásra. Valamelyik írásomban beszámoltam arról is, hogy már a tízenéves gyerekek is tudnak vadászni. Ki vannak képezve erre ugyanúgy, mint, ahogy az autóvezetésre is, amit szintén otthon tanulnak meg. Itt ez a normális bevett gyalorlat.

Már nem merek hangulatjelet se használni az esetleges hátsógondolataitok miatt.

A kereszténységgel egyáltalán nincs ellentétben a vagyonvédelem. :N Isten nem szocialista, nagyon is támogatja a magántulajdont. :K A gyilkosság természetesen bűn. Hányszor kell mondanom, hogy nekem fegyverem sincs, de az elvet mégis azért tartom helyesnek, mert ez a törvény ezen a vad vidéken viszonylag távoltartja a betörőket. Ércsük? :D Ez nem Norvégia, sem nem Svédország. :B

Norvégiában és Svédországban valószínű, hogy kisebb arányban élnek feketék is, mint itt. Azt se feledd el.
És itt egy kép, csak neked, hogy jobban megértsd az itteni helyzetet. Ez nem csak vicc, félig komoly. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#224) stangli válasza talmida (#223) üzenetére


stangli
senior tag

Az a baj a fegyverekkel, hogy egyre több gyerekgyilkosságokról számolnak be a hírportálok, hogy leakasztotta apa fegyverét és bement a suliba Bruce Williseset játszani, vagy a saját kertjükbe lőtte le játszótársát... ezek kihívó és egyben figyelmeztető esetek is, és el kéne gondolkodni, hogy miért történnek ezek? de ezzel ellentétben ha jól tudom miami partjainál a nők nem viselhetnek tangát, ki érti ezt? :F :DDD
Gondolom nem volna probléma, ha ilyen esetek nem volnának, ha ésszel tartaná apa anya is azt a fegyvert, de meggondolatlanok, abból kifolyólag is, hogy évszázadok óta szabad a fegyvertartás és nem érdekli a többséget az esetleges következmény, ha a gyerek kezébe kerül a fegyver. Ez még nem is akkora gond, ha üres a tár, de amikor csőre töltve ott van az asztalon, hogyha véletlenül betörne a fekete Bubba, amire kevés az esély, akkor az utólagos siránkozásnak nem sok helye van. Egyszóval tudni kell használni, amiről megfeledkeznek egyesek...

(#225) Blindmouse válasza talmida (#223) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egész komoly Eu vs USA témát kerekítettetek ide! talmida azzal ugye tisztában vagy, hogy rengeteg statisztika van arról, hogy aki fegyvert tart nagyobb valószínűséggel lesz erőszakos bűncselekmény áldozatává. Mert agresszív lesz, többet enged meg, és mert nem csak kirabolják, hanem benne is hagynak néhány golyót. Az USA rendőrök hozzáállása is olyan, mintha mindenki potenciálisan ki akarná lyukasztani őket, ezért eléggé megalázó módon (persze professzionális megalázás) viselkednek mindenkivel. Itt nincs ilyen, és szerintem is jót tenne az USA-nak, ha leszoknának erről. Persze ilyen sosem lesz, mert ott "hagyománya" van ennek.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#226) talmida válasza stangli (#224) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem kicsinylem le a tragédiákat és mélységesen sajnálom a történteket és elítélem a felelősöket, de az esetek nagy százalékában azok a teenagerek, akik fegyvert használtak, agyilag mind betegek voltak, vagyis nem voltak normálisak.. Erről beszéltem korábban is, hogy őrültek mindig is lesznek. :(((

Másrészt, mondjuk, ha te lennél egy 300M-s "birodalom" vezetője, te mit tennél ahhoz, hogyha a nép akaratának ELLENÉRE meg akarnál változtatni egy törvényt?? Mindenki tudja, hogy egy hír attól hír, hogy írnak, tájékoztatnak róla. A média szerepe óriási egy ügy érdekében. Szóval valószínű, hogy te is ezerrel nyomatnád az ellenpropagandát. Ez történik most is. A vezetők mindig a medián keresztül irányítják a népet.

Sajnos régen is voltak őrült tragédiák. Ez sajnos nem újkeletű probléma. Viszont az új és nem véletlen, hogy ezeket az eseteket a média annyira fölkapta az utóbbi időben, hogy még ti is tudtok róla. Mindenütt, még a parlamentben is sorozatosan meghívnak olyanokat, akik érzelmi kitörésekkel nyomatékosítják, fölturbózzák a témát. Így történik a tömegek meggyőzése. Ezután már nem lesz nehéz az új törvényt beiktatni. Ugyanez volt a melegek esetében is. Egy-két hőzöngő csoport akaratát érvényesítették egyes államokban, amikor megváltoztatták pl a háázasság defínícióját. De ez azért sikerült, mert megegyezett a távlati "központi" célokkal, ami nem más, mint az USA tönkretétele. Pár napja belinkeltem nektek egy döbbentes videót. Abból is megtudható néhány aljas megmozdulás gyökere.

Blindmouse Bocsáss meg, de NEM minden statisztikai adat tükrözi hűen a valóságot. A statisztikai adatokat a legegyszerűbb manipulálni. Hihetőbbnek tartom azt, hogy aki vad videójátékokat és aggresszív, erőszakot tartalmazó filmeket néz, abból erőszakos, agresszív ember, ...végül áldozat vagy gyilkos lesz, mint azt, hogy azokból lesz a legtöbb gyilkos, akiknek a szülei fegyvert tartanak.

Az amerikai rendőrök híre csak nálatok ilyen negatív. Itt nagy tiszteletnek örvendenek és nem véletlenül. Sajnálom, hogy a mediának mindent elhisztek. A sok milllió rendőr közül biztos van olyan is, aki nem méltó a pályára, de nem ez a jellemző. Itt nincs ilyen, mint, amiről te írsz. Köszönőviszonyban sincs a dolog a valósággal.

IN GOD WE TRUST!

(#227) horush válasza Blindmouse (#225) üzenetére


horush
addikt

Hát én kifejezetten örülnék, ha itt is jelentene valamit az, hogy "rendőr", s egyes emberek meg lennének fegyelmezve. Sajnos itt nem állnak eléggé tiszteletben, nincs elég hatáskörük, ezért "kevés a közbiztonság".

Fegyvertartást is szorgalmaznám mellesleg. Ha betörnek a házamba, a betörő járjon pórul, ne én..

[ Szerkesztve ]

(#228) emvy válasza horush (#227) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem mintha barmilyen tanulmany azt mutatna, hogy jobb eselyeid lennenek a tulelesre, ha tarthatsz fegyvert.

A masik problema az US fegyvertartasi szabalyokkal, hogy egyelore eleg kevesen tudjak megindokolni, miert is kell onvedelemre automata fegyver.

while (!sleep) sheep++;

(#229) D1Rect válasza emvy (#228) üzenetére


D1Rect
félisten

"A masik problema az US fegyvertartasi szabalyokkal, hogy egyelore eleg kevesen tudjak megindokolni, miert is kell onvedelemre automata fegyver."

Nem is kell, alkotmányos jog.

(#230) emvy válasza D1Rect (#229) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van, a kerdes, hogy miert ne valtoztatnanak az alkotmanyon, ha egyszer az nem megfelelo - na ezt kell megindokolni.

while (!sleep) sheep++;

(#231) D1Rect válasza emvy (#230) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem megfelelő?

(#232) emvy válasza D1Rect (#231) üzenetére


emvy
nagyúr

Ize, rekurzio?

while (!sleep) sheep++;

(#233) D1Rect válasza emvy (#232) üzenetére


D1Rect
félisten

"A well regulated militia being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear arms, shall not be infringed."

Hol van ebben bármi az önvédelemről?

(#234) emvy válasza D1Rect (#233) üzenetére


emvy
nagyúr

Megegyszer megprobalom, hatha sikerul:
azt szerettem volna mondani, hogy nem biztos, hogy jo, hogy az USA-ban kevesse korlatozzak az automata fegyverek tartasat.

Ennek a mondatnak semmi koze nincs az alkotmanyhoz.

while (!sleep) sheep++;

(#235) D1Rect válasza emvy (#234) üzenetére


D1Rect
félisten

Annyi köze van hozzá, hogy alkotmányos jog miatt nem korlátozzák.
Ezt a jogot pedig nem az önvédelem miatt kapták.

(#236) Lauda válasza Blindmouse (#225) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem igy van mar megbocsass. Az amerikai rendor pontosan emberkent es segitokeszen banik veled egeszen addig, amig nem allsz ellent, nem losz ra, nem kezdesz el menekulni. Ha meg igen, akkor meg is erdemled a banasmodot.

Az amerikaiak szeretik a rendoreiket, en ezt tapasztaltam. Ha befordul az utcaba, leallnak vele beszelgetni ha epp raer.

D1Rect automata fegyvert nem viselhetsz alkotmanyos jogodkent, maximum felautomatat.

[ Szerkesztve ]

(#237) emvy válasza D1Rect (#235) üzenetére


emvy
nagyúr

Amikor azt mondtam, hogy 'nem biztos, hogy jo', akkor nyilvan arra tettem utalast, hogy esetleg a hatranyai komolyabbak, mint az elonyei, es az automata fegyverek tipikusan nem onvedelemre hasznalatosak. Tehat ha esetleg ezt sokan igy latnak, akkor az alkotmanyt akar meg is lehet valtoztatni.

while (!sleep) sheep++;

(#238) D1Rect válasza Lauda (#236) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha jól tudom egy pár hetes regisztráció után megkapod a legtöbb államban.

(#237) emvy: De semmi köze az önvédelemhez.

(#239) Lauda válasza D1Rect (#238) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem tudom, de hogy alapbol nem tarthatsz automatat, az biztos.

(#240) Blindmouse válasza Lauda (#236) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Személyesen láttam igazoltatást, nem is egyszer. Három hét alatt. Kezeket ki az ablakon, kívülről nyissa ki az ajtót, forduljon meg, kezet a tarkó mögé, satöbbi. Mindez ordibálva többször, hátha gyp-s vagy és nem értenéd meg. Persze ha leáll a fánkosnál akkor mindenki a barátja, de ha túl nagy ívben fordulsz meg, akkor egyből potenciális bűnöző leszel, úgy bánnak veled mintha bosszúból le akarnád lőni őket a kesztyűtartóban lévő rakétavetőddel. Másik alkalommal a hotelszobába dörömbölnek az ajtaján, és fegyverrel a kézben mennek be a szobába. Én meg álltam szájtátva kezemben a mosodából hozott ruhával.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#241) Lauda válasza Blindmouse (#240) üzenetére


Lauda
félisten

En is lattam, meg minket is kiszedtek, mert az ismerosom gyorsan ment es bemertek. Egyszer nem talalkoztam az altalad leirtakkal, a gyorshajtasert meg meg csak meg se buntette, pedig 35mph helyett 55-el hasitott le a lejton. Se ki nem szallitotta, se le nem lotte stb.

Annak oka volt, hogy ugy bantak az autossal. A hotelszobasnak megint, valamire/kire mentek. Vagy azt gondolod fegyverrel a kezukben dorombolgetnek hotelszobak ajtajan? :W

[ Szerkesztve ]

(#242) stangli


stangli
senior tag

Ez is Amerika, még valamikor 1900as évek elején :D

(#243) talmida válasza Blindmouse (#240) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ahogy Lauda mondja, annak valami nagyon komoly oka lehetett, hogy veled úgy bántak. Valószínű, hogy a környéken drogozás, gyilkosság vagy ilyesmi történhetett. Én nem tapasztaltam ehhez még csak hasonlót sem. Engem 16 év alatt még soha nem állítottak meg. :B Csak jót tudok mondani róluk!! :B Udvariasak, intelligensek. :K Lehet, hogy te valami nagyon rossz környéken laktál. :U

IN GOD WE TRUST!

(#244) gaborbol válasza Blindmouse (#240) üzenetére


gaborbol
őstag

4 eve itt elek, 2 gyorshajtasom volt sajna, de egyszer sem buntettek meg csak warningot kaptam. Ezen kivul egyszer mentem karacsonyi partira tok sotet volt, kesesben voltam, nem talatam a cimet, aztan hirtelen meglett az utca, balkez felol aztan bekanyarodtam, es ha a szembejovo nem satuzik be siman el is kaszalom. Pont azon gondolkodtam, hogy hogy a francba nem vettem eszre amikor is szirena+villogo es mar huzott is felre, pont rendor volt. Elkezdtem kerersgelni a tarcamat es persze meg az sem volt nalam, se jogsi, se ID, se zold kartya se semmi.

Odajott, megkerdezte, hogy jol vagyok-e, meg hogy tudom-e, hogy bevagtam el, es majdnem elkaszaltam. Teljesen nyugodt hangon, nem ugy, hogy normalis vagy ocsem, hanem tenyleg, hogy minden ok-e.
Megvagyok es nem tudom, hogy mi volt ez, egyszeruen nem lattam, hogy jott, es raadasul semmi papir nincs nalam. Azt mondta nem gond, mindjart visszajon.
Visszajott mondta, hogy minden redben van es vigyazzak, se lebaszas se kioktatas, semmi.

A rendorok nagyresze rendes, segitokesz, nem a pezbehajtas-buntetes az eletceljuk. Van nekik is szar napjuk, van koztuk bunko is, de ok nelkul megbilincselni fegyvert fogni rad nem fognak az fix. Gondolom korozott kocsi volt, vagy mar bent volt a rendszerben valami komolyabb dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

(#245) Lauda válasza gaborbol (#244) üzenetére


Lauda
félisten

Megnezte rendszam alapjan, hogy rendben vagy-e es kesz. Igy kell hozzaalni a masik emberhez. :K

Huma otthon is vertek mindig mi? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#246) Huma válasza Lauda (#245) üzenetére


Huma
addikt

Hát én biztos megbüntettem volna... ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#247) gaborbol válasza Huma (#246) üzenetére


gaborbol
őstag

En is megbuntettem volna magam a rendor helyeben, sot meg le is orditottom volna a fejet/fejemet.
:B Igy mutott peldat,hogy lehet ezt masohogy is csinalni.

(#248) Huma válasza Lauda (#245) üzenetére


Huma
addikt

Épp ellenkezőleg. Meg is lett az eredménye. :D

(#247) gaborbol:
Nálunk bezzeg meg minden apróságért büntetnek.

Ma is láttam egy traffipaxot. Négy rendőr ült az autóban. Hasznos tagjai a társadalomnak. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#249) Beri válasza talmida (#216) üzenetére


Beri
addikt

Aki nem normális és ölni akar, az minden körülmények között fegyverhez tud jutni.
Csak nálatok SOKKAL könnyebben. Ez a lényeg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#250) Lauda válasza Beri (#249) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy, hogy ha valaki fegyverhez jut, az konnyen vagy nehezen sikerult.

Jol mondta talmida, ha valaki olni akar, az tud fegyvert szerezni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.