Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Beri válasza Lauda (#250) üzenetére


Beri
addikt

Ha nehéz lőfegyverhez jutni, SOKKAL kevesebben jutnak hozzá. Ezt nem vitathatod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#252) Coccolino_O válasza Beri (#251) üzenetére


Coccolino_O
őstag

És egyben nagyobb is lehet rá a kereslet...

(#253) Lauda válasza Beri (#251) üzenetére


Lauda
félisten

Ideznem, a kiindulo mondatot:

Aki nem normális és ölni akar, az minden körülmények között fegyverhez tud jutni.

Ezzel sajnos nincs mit kezdeni.

A konnyebb fegyverhezjutas a becsuletes emberek dolgat konnyiti meg, nem az orulteket es a bunozoket.

(#254) Beri válasza Lauda (#253) üzenetére


Beri
addikt

Van egy réteg, amelyiknek esélye nincs lőfegyvert szerezni. Puszta kézzel, bottal, késsel, baltával gyilkolnak. Ha boldog-boldogtalan vehetne, nekik sem okozna gondot. Szerinted Mari néninek is lenne és visszalőne? A fenéket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#255) Lauda válasza Beri (#254) üzenetére


Lauda
félisten

Mire akarsz kilikadni? Attol, hogy konnyebb a fegyverhez jutni, meg nem lesz a normalis emberekbol lovoldozo pszichopata.

[ Szerkesztve ]

(#256) Huma válasza Lauda (#253) üzenetére


Huma
addikt

Egy olyan országban ahol mindenkinek lehet fegyvere, sokkal nagyobb eséllyel válik halálos áldozattá az otthon lévő ember egy esetleges betörés során. Mégpedig azért mert a betörő számít rá, hogy a másiknál is lehet fegyver és ha szemtől szembe találkozik vele akkor jó eséllyel szó nélkül lepuffantja. Míg a "házigazda" korántsem biztos, hogy képes lenne meghúzni a ravaszt.

Vegyük pl Magyarországot. Szerinted hány betörő mászkál pisztollyal? Elárulom, hogy meglehetősen kevés.
Nem olyan rossz dolog, hogy nem legális a fegyverviselés. Az hiányozna még, hogy boldog-boldogtalannak fegyvere legyen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#257) Beri válasza Lauda (#255) üzenetére


Beri
addikt

Attol, hogy konnyebb a fegyverhez jutni, meg nem lesz a normalis emberekbol lovoldozo pszichopata.
Nem. De a jelenleg fegyvertelen pszichopatából simán lövöldöző lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#258) Huma válasza Beri (#257) üzenetére


Huma
addikt

Erről van szó.

Egy piti bűnöző nem jut ám olyan könnyen fegyverhez. Ahhoz kapcsolatok kellenek. A jelenlegi törvények alaposan visszafogják az erőszakos halálesetek számát. Biztos vagyok benne, hogy drasztikusan nőne a halálesetek száma ha legalizálnák nálunk a fegyvertartást.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#259) horush válasza Huma (#258) üzenetére


horush
addikt

Nekem mindegy, hogy késsel szurkálnak halálra, vagy lelőnek (vagyis nem, lőfegyverrel valószínűleg gyorsabb a halál)... Viszont ha vissza tudok lőni, akkor azért nagyobb esélyem van megvédeni magam.

(#260) tildy válasza Lauda (#250) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha talmidának igaza lenne a fegyveres esetben, akkor a svédek vezetnék kb. bűnügyi statisztikákat, és teli lennének a svéd börtönök.
Nem ők vezetik...
[link]

Nem hinném, hogy USA-ban ennyire rosszak lennének az emberek, vagy hogy máshol ennyire rossz lenne a bűnüldözés.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#261) Huma válasza horush (#259) üzenetére


Huma
addikt

A kés és a lőfegyver között hatalmas a különbség. Az egyik csak karnyújtásnyira hat a másik viszont jóval messzebb. Ha egy betörő szembetalálkozik veled, akkor jó eséllyel inkább elmenekül mintsem hogy leszúrjon. Lőfegyvernél ez másképp működik. Ott sokkal rizikósabb a menekülés és ezt a betörő is tudja. Előbb lő és aztán kérdez.

"Viszont ha vissza tudok lőni, akkor azért nagyobb esélyem van megvédeni magam."
Ennyi erővel kést is használhatsz kés ellen. Van vele esélyed megvédeni magadat. De a probléma még továbbra is fennáll. A betörő valószínűleg jobban és gátlástalanabbul kezeli az adott fegyvert.

Én inkább élek egy olyan országban ahol ha a betörő meglát akkor nem az az első gondolata hogy lepuffant hanem inkább elmenekül.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#262) D1Rect válasza tildy (#260) üzenetére


D1Rect
félisten

Az USA-ban a bebörtönzöttek száma meredeken emelkedik amióta megkezdődött a "háború a drogok ellen".
Egyre többet hallani arról, hogy valójában ez lehet az oka a rekordszámú elítéltnek.

(#263) Beri válasza Huma (#261) üzenetére


Beri
addikt

A kés és a lőfegyver között hatalmas a különbség. Az egyik csak karnyújtásnyira hat a másik viszont jóval messzebb.
Nameg sokkal könnyebb valakit megölni, vagy súlyosan megsebesíteni egy lőfegyverrel, mint egy késsel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#264) Lauda válasza tildy (#260) üzenetére


Lauda
félisten

Azt le tudnad vezetni, hogy a fegyveres temanak ehhez mi koze?

(#265) emvy válasza Beri (#263) üzenetére


emvy
nagyúr

Forditva.

while (!sleep) sheep++;

(#266) tildy válasza Lauda (#264) üzenetére


tildy
nagyúr

igen. Bunozes es kozbiztonsag altal van koze hozza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#267) Lauda válasza tildy (#266) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbol a grafikonbol hogy allapitottal meg barmit is a bunozesrol es a kozbiztonsagrol? Mert en csak azt tudom megallapitani, hogy x emberbol y van bortonben, semmi mast.

(#268) talmida


talmida
Közösségépítő

Beri, Huma, Tildy, ne haragudjatok, de nagyon nem értitek a lényegét a dolognak. Hányszor és hogyan hangsúlyozzam még, hogy az évszázados hagyomány miatt az emberekbe bele van rögzülve az, hogy a magántulajdon szent és sérthetetlen és mivel az emberek alkotmányos joga a szabadságuk és személyük --akár fegyver általi-- védelme is, ENNEK ÖNMAGÁBAN IS HATALMAS A BŰNÖZÉSTŐL VALÓ VISSZATARTÓ EREJE.

Nem is kell, hogy fegyvert tartsak, :N elég, ha azt tudják, hogy MINDENKINEK LEHET fegyvere. Ez önmagában is védelmet jelent. Kicsit eröltessétek meg a kobakotokat és talán el tudjátok képzelni a helyzetet ;] . Ha betiltják a fegyverviselést, ez fog elterjedni és emiatt megnőhet a bűnözés (betörés). BTW a rablók nem akkor törnek be, amikor az emberek otthon vannak, mert nem hülyék, hogy kilukasztassák a bőrüket. És ne higyjétek, hogy a nagymama nem tudja kezelni a stukkert. :DDD Nem akarom magam tovább ismételgetni. Sajnálom, ha mégsem értitek. :U

Különben jelenleg itt sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, mint Magyarországon, mégpedig a viszonylagosan jobb törvények miatt.

És, ha nincs Magyarországon pisztoly, akkor előveszik a baltát. :O :o :((( :((

Van itt egy egyetemit anár barátunk, aki magyar származású. Nem hiszitek el, hogy mi történt vele nemrég!! Amikor hazalátogatott, BALTÁVAL megtámadták a buszmegállóban, a telefonját és 6000Ft-ot vettek el tőle, és otthagyták az utcán vérbefagyva, az arcát szétbaltázva! :W :W :W Nincsenek rá szavak. AZ OK???? HELLO???? Ez egy olyanfokú barbárság és brutalitás, amit a világ keveset látott. :W :W Eszméletlen.!! Csoda, hogy életben maradt. Fémekkel foltozták össze az állkapcsát , a fogait ...és majdnem az állását is elvesztette, mert ugye a tanárember beszédből él. :U

Azon is érdemes elgondolkodni, hogy a fegyver mennyivel humánusabb, ha úgyvesszük. A fegyveres rablások úgy zajlanak le, hogy az ártatlan emberre ráfogják a fegyvert és elkérik a vagyonát. Erre az ember odaad mindent, és legtöbbször itt a sztori vége, ugyanis a cél a rablás volt.

Na, de hagyjuk! Ez nem a ti problémátok. Szerintem, aki nem élt itt huzamosabb ideig, az el sem tudja képzelni..., és annak kár is erről filozófálni, mert itt teljesen más az életforma és a gondolkodás is. Nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb, hanem azt, hogy MÁS. De nekem ez tetszik!!! Ezért vagyok itt. :B Huma, te meg ne gyere ide. :DDD Ilyen egyszerű. Akinek nem tetszik, ne jöjjön ide. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#269) talmida


talmida
Közösségépítő

Nincsenek komoly, objektív számadatok, amik az országokban elkövetett bűnözések összehasonlíthatóságának alapjáúl szolgálhatnának, ui a bűnözések száma erősen függ a bejelentésektől is, vagyis a számontartástól. :DDD Az USA-ban nagyon fejlett a bűnüldözés és a nyilvántartás is. Börtönökből is SOKKAL TÖBB van itt. Hamarabb is bevágják oda a bűnözöket. De ez nem azt jelenti, hogy akkor itt a legnagyobb a bűnözés. :DDD Statisztika. Statisztika. Statisztika. :P No, meg ez nem verseny. :DDD

Amikor Magyarországon voltam, az volt az érzésem, hogy nagyon rossz a közbiztonság Budapesten. :U Hiába nincs pisztoly, a gyűlölet, a brutalitás és bunkóság utat tör magának. :((( Ez óriási probléma. Szóval maradjunk annyiban, hogy mindenki a maga portáján söprögessen. ;]

IN GOD WE TRUST!

(#270) Huma válasza talmida (#268) üzenetére


Huma
addikt

Te nem érted a dolgot. A fegyverviselésnek nincs akkora visszatartó ereje mint hiszed. Ezt a statisztikák is bizonyítják. Magyarországon évente kb 150 embert ölnek meg. Az USA-ban kb 14.000-et.
MO népessége 10millió. Az USA-é 315millió.
Nálunk 1 millió emberre jut 15 gyilkosság míg az USA-ban ez a szám 44. Magyarul arányaiban háromszor akkora a gyilkossági ráta nálatok. És ez annak is köszönhető, hogy boldog-boldogtalannak van fegyvere. De legalábbis minden bűnözőnek. Ellenben nálunk még a bűnözőkre sem jellemző, hogy lőfegyverrel mászkálnának.

"A fegyveres rablások úgy zajlanak le, hogy az ártatlan emberre ráfogják a fegyvert és elkérik a vagyonát. Erre az ember odaad mindent, és legtöbbször itt a sztori vége, ugyanis a cél a rablás volt."
Ezt egy késsel is megcsinálod csak megfelelőnek kell lennie az áldozatnak (értsd, nem valami nagydarab férfi a célpont). És azt se felejtsd ki a képletből, hogy milyen egyszerű a rablás végén lepuffantani az egyetlen szemtanút.

"Amikor hazalátogatott, BALTÁVAL megtámadták a buszmegállóban, a telefonját és 6000Ft-ot vettek el tőle, és otthagyták az utcán vérbefagyva, az arcát szétbaltázva!"
Én itt élek már elég régóta és egy ismerősömmel sem történt semmi ilyesmi. Kiragadtál egy speciális esetet. Én is elkezdhetnék sorolni ilyeneket. Kezdve az iskolai lövöldözésekkel aminek "nagy divatja" van felétek.

(#269) talmida:
Azért a gyilkossági statisztikában nincs nagy esély a pontatlanságra. :N

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#271) talmida válasza Huma (#270) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Te a statisztikáidra alapozol, én meg a tapasztalatomra. De nem vitatkozom veled, mert nem vagy kompetens, bocs.

Egyébként a te kimutatásod szerint is meg fogsz lepődni, de Magyarország SOKKAL rosszabb képet mutat. És ez érezhető is!!! De erről beszéltem én is. Számolj utána.
A kimutatásod szerint Magyarországon van 10 M lakos, és évi 150 gyilkosság. Arány: 66666,6
USAban 300 M lakos 14000 gyilkosság. Arány: 21428,5

No comment.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#272) talmida válasza talmida (#271) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, itt kora reggel van még. Valóban a te kimutatásod a helyes, vagyis 1Mra nálatok kb 15 , itt meg kb 46. De ez az adat a nagyvárosok legzüllöttebb részei miatt jön ki ennyire. Hidd el, hogy itt nyugisabb az élet a legtöbb helyen. Az én számításom is jó, csak épp nem azt jelenti/OFF]. :D

Azért nem vagy kompetens, mert nem éltél itt soha és csak a levegőbe beszélsz a hollywoodi filmekből imformálódva.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#273) Huma válasza talmida (#271) üzenetére


Huma
addikt

A tapasztalatod nem releváns ilyen téren. A statisztika is pontosan ezt mutatja. És e téren megbízható a statisztika.

"A kimutatásod szerint Magyarországon van 10 M lakos, és évi 150 gyilkosság. Arány: 66666,6
USAban 300 M lakos 14000 gyilkosság. Arány: 21428,5"

A te számításod szerint a minél nagyobb szám jelenti a kevesebb gyilkosságot. (arányaiban)
Írok egy egyszerű példát:
100 emberből 10 gyilkosság áldozata lesz = 10
100 emberből 100 gyilkosság áldozata lesz = 1
Jól látható hogy a kevesebb jelenti a több gyilkosságot.

Ami te számoltál, az alapján is háromszor annyi arányaiban a gyilkosság felétek.

(#272) talmida:
A statisztika nem hollywoodi film. És a szerint sokkal több a gyilkosság nálatok. Értem én hogy a gettók tornásszák fel az átlagot, de ez van. Én is példálózhatnék olyan helyekkel ahol minden évben történik gyilkosság és olyanokkal is ahol már 50 éve nem öltek meg senkit.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#274) zoo8800


zoo8800
veterán

Egy icipicit elkanyarodtatok a benzinár témától. :DDD

rip and tear, until it is done

(#275) talmida válasza Huma (#273) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, de elnézést kértem. Hajnali kutyafuttában írtam. A MÁSODIK HOZZÁSZÓLÁSOMAT NÉZD. De hagyjuk, mert egyikünket se lehet meggyőzni, :B ráadásul nekem most nincs is időm, mert rohannom kell dolgozni. Jó fórumozást! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#276) Lauda válasza talmida (#269) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan erre gondoltam korabban, de van aki belelat mindent egy grafikonba.

(#277) Beri válasza emvy (#265) üzenetére


Beri
addikt

Egy nyolcéves is gond nélkül agyonlő egy embert, de megszúrni nem ilyen egyszerű.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#278) emvy válasza Beri (#277) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem a leheto legsulyosabb verziora kell egybol gondolni. Ha pisztollyal talalod szemben magad, akkor statisztikailag tobb eselyed van tulelni, mintha kessel tortenne ugyanez. Ket ok miatt: a ravaszt meghuzni pszichikailag nehezebb, mint suhintani egyet a kessel, masreszt ha nem er letfontossagu szervet a loves vagy a kes, akkor a kes a veszelyesebb, mert jellemzoen sokkal durvabb verveszteseget okoz. Kozelharcban, ami mondjuk egy rablotamadasnal jellemzo megintcsak sokkal nagyobb eselyed van egy pisztolyos ember leszerelni vagy elmenekulni, mint egy kesest (az nem jellemzo, hogy rablotamadasnal a menekulo ember utan lonek). Meg az is van, hogy ha mondjuk vallbalonek, akkor siman elfuthatsz, egy nem teljesen meroleges szuras utan kb. husz masodperced van a sokkig, utana leesik a vernyomasod, es jo esellyel elverzel, mielott kier a mento.

Szoval nem olyan egyertelmu ez, mint amilyennek latszik.

http://www.usadojo.com/articles/knife-vs-gun.htm

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#279) Huma válasza emvy (#278) üzenetére


Huma
addikt

"Ket ok miatt: a ravaszt meghuzni pszichikailag nehezebb, mint suhintani egyet a kessel"
Ezt meg honnan veszed? Mitől lenne nehezebb mondjuk öt méterről meghúzni egy kis kallantyút mint közvetlen közelről izomból belevágni egy kést valakibe?

"masreszt ha nem er letfontossagu szervet a loves vagy a kes, akkor a kes a veszelyesebb, mert jellemzoen sokkal durvabb verveszteseget okoz."
Lőfegyverrel sokkal könnyebb halálos sérülést okozni. A kést már egy vastagabb kabát is megfoghatja. De a bordák is elég ellenállóak. Ha valakit fejbe szúrsz egy késsel, valószínűleg nem okozol életveszélyes sérülést. Ez a lőfegyverről nem mondható el.

"Kozelharcban, ami mondjuk egy rablotamadasnal jellemzo megintcsak sokkal nagyobb eselyed van egy pisztolyos ember leszerelni vagy elmenekulni, mint egy kesest"
Ezt sem nevezném jellemzőnek. Elfelejted, hogy a lőfegyver távolra is hat. A késsel el kell érnie téged, feléd kell nyújtania a karját, hogy megszúrhasson. Van esélyed megragadni a karját.
Pisztollyal meg hátralép egyet és egy méterről szájba lő.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#280) emvy válasza Huma (#279) üzenetére


emvy
nagyúr

Most ezeket csak ugy kitalalod, mert logikusnak tunik, vagy utanaolvastal/tanitottak ra?

while (!sleep) sheep++;

(#281) Huma válasza emvy (#280) üzenetére


Huma
addikt

Mindkettő. Ezek amúgy teljesen egyértelmű dolgok. Szerinted van olyan épelméjű ember aki késsel párbajozna egy pisztolyos ellenféllel?
A pisztoly nem csak távolról veszélyes hanem 30cm-ről is. Ha késsel be tudsz vinni egy szúrást akkor pisztollyal is elereszthetsz egy lövést.
De a veszélyességét főleg az adja a késhez képest, hogy kb bármilyen helyzetből, közvetlen kontaktus nélkül halálos sebet ejthetsz vele. Földön fekve, térdre esve, hátra lépve, stb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#282) talmida válasza Lauda (#276) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Javítom magam: nem mondom, hogy meggyőzhetetlen vagyok. ;) Sőt, nyitott vagyok az értelmes észérvekre, --ennek ellenére most mégis azt javaslom, hogy hagyjuk! :B Részemről be van fejezve a téma. Mégegyszer elnézést kérek, hogy hozzájárultam az elkalandozáshoz. :B Viszont köszönöm a hozzászólásaitokat! Huma, neked külön is köszönöm a türelmedet. :B

IN GOD WE TRUST!

(#283) emvy válasza Huma (#281) üzenetére


emvy
nagyúr

> Szerinted van olyan épelméjű ember aki késsel párbajozna egy pisztolyos ellenféllel?

Oke, asszem itt be is fejezhetjuk a temat, nyilvanvaloan nem sok idot toltottel onvedelmi/kuzdosportokkal :)

while (!sleep) sheep++;

(#284) Huma válasza emvy (#283) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem is befejezhetjük. Mielőtt még több badarságot írnál. Láthatóan nem vagy tisztában sem a közelharc alapszabályaival, sem a lőfegyverek használatával. ;)

(#282) talmida:
Nincs mit. Szeretek megvitatni dolgokat. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#285) D1Rect válasza Huma (#284) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha valamiféle közelharcra kerül a sor. lőfegyver vs. kés esetén talán 2 teljesen képzetlen, önkontrollt veszített, adrenalinnal telepumpált ember esetében jöhetne ki jobban a pisztoly.

(#286) Huma válasza D1Rect (#285) üzenetére


Huma
addikt

Nem. A pisztoly sokkal nagyobb mozgásteret ad. Arról nem is beszélve, hogy nagyságrendekkel könnyebb kezelni. Tulképp a mutatóujjad meghosszabbítása. Elég ha valakire rámutatsz, meghúzod a ravaszt és már le is lőtted.
Késnél le kell győznöd az ellenfél ellenállását, hogy egyáltalán bevihess egy sikeres támadást. Ráadásul mivel kénytelen vagy mindenképp közelharcot kezdeményezni ezért alapból megadod a lehetőséget, hogy lefegyverezzenek. Ellenben, ha jól és gyorsan kezeled a pisztolyt akkor kb esélye nincs elvenni tőled a támadónak mert mire elkapná a kezed addigra lelövöd.
Ha meg egy képzett ellenfél elkapta a kezed akkor kb tökmindegy, hogy mi van nálad mert úgyis elszedi tőled.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#287) D1Rect válasza Huma (#286) üzenetére


D1Rect
félisten

Karnyújtási távolságból a kés veszélyesebb. Elég ritka az, ha a támadás ettől messzebbről indul.
Ebből a távolságból a pisztoly is könnyebben hatástalanítható.

Keress valakit aki jártas önvédelemben és IRL pillanatok alatt megmutatja miért veszélyesebb a kés.

(#288) Huma válasza D1Rect (#287) üzenetére


Huma
addikt

Nem kell keresnem. Defendora járok. És van olyan ismerősöm aki eléggé jártas a témában. Ma találkoztam vele és szóba is hoztam a pisztoly vs kés felállást. Ő is azt mondta amit én. A pisztoly minden körülmény között veszélyesebb. És a lefegyverzés is nehezebb. Ugyanis a kést oda "dugod" az ellenfélhez. A pisztolyt viszont igyekszel távol tartani tőle. Bal kézzel pl védekezel a jobb kezedben pedig ott a pisztoly.
Félreértések elkerülése végett, a pisztolyt nem kinyújtott karral tartjuk mert az baromság. Közel tartjuk a törzsünkhöz, hogy az ellenfélnek esélye se legyen elkapni a fegyvert tartó kezünket. Ha felé nyúl az ellenfél akkor hátralépünk egyet vagy elmozdulunk oldalra esetleg bal kézzel visszatartjuk, hátralökjük, stb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#289) D1Rect válasza Huma (#288) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké.

(#290) emvy válasza D1Rect (#287) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. minden letezo onvedelmi tanfolyamon, harcmuveszeti oktatason, stb. elmondjak ugyanezt, de Huma jobban emlekszik. :)

while (!sleep) sheep++;

(#291) Huma válasza emvy (#290) üzenetére


Huma
addikt

És ezt te azért tudod mert minden létező önvédelmi tanfolyamon és harcművészeti oktatáson ott voltál...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#292) emvy válasza Huma (#291) üzenetére


emvy
nagyúr

Touche :)

while (!sleep) sheep++;

(#293) Ivan15


Ivan15
senior tag

Olaszorszagban (Genova-ban) voltam tegnap, es ott 1 liter benzin 1,87-1,90 € között van. :Y
Ahol nehany orara 1,77-es akcio volt, kocsisor allt a kut elött (tegnap 1,89-ert tankoltam Genovaban).. Info: Ausztriaban tegnap szinten tankoltam 1,44€-ert pro liter/nem akcios aron. Nemetorszagban most 1,52, Magyarorszagon most atszamolva za. 1,41€ egy liter.
Most itt az az erdekes hogy Olaszorszagban, Ausztriaban, No-ban is € van, megis van 50cent különbseg Olaszorszagban Ausztriahoz kepest...Az arfolyamkülönbsegre nem tudnak hivatkozni. Igy 40 liter benzinnel Olaszorszagan 20€-val többet fizettem volna -üres volt a tank, kellett 20 liter, igy "csak" 10€-val fizettem ra Ausztriahoz kepest... Arfolyamkülönbseg kizarva, hiszen € van mindharom orszagban, igy ez inkabb rablas kategoria illetve az allam profitehsege. :(
Most inabb nem emlitem, de megis, az utvonal: Schönberg (Ausztr. hatar ott kezdödik Olaszorszag)-böl Verona, Mailand, Genova (cel), Mailand, Monza, Como (hatar Schweiz) hogy csak kb 800km autopalyahasznalatert fizettem Olaszorszagan tegnap za. 70€-t!!.(benzin nelkül) az olasz allamnak -pedig a benzinen is ott az ado, ezert olyan draga. Rablas, hogy nincs mas ut oda a varosba, csak autopalyak es minden lejaro, felvezetö lezart sorompoval van biztositva, ahol fizetni kell, különben nem nyilnak fel. Hülyek lennenek (az allam) mas utakat epiteni. A kisebb települesek az autopalya mellett sorvadnak -latszik a haszakon, elhagyott, romos epületek vannak, mert nagy reszük nincs a palyara csatlakozva. Legközelebb vonattal megyek, mert a repülö messze van a központtol, aztan csak lehuz a taxis es költsegban ugyanott leszek. :U

[ Szerkesztve ]

(#294) Ivan15


Ivan15
senior tag

Amerikai benzinarak ma

[ Szerkesztve ]

(#295) talmida válasza Ivan15 (#294) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi az infót. :R Mondjuk a floridai ár kicsit alacsonyabb most, pontosabban 20 centtel olcsóbb gallononként. A többit nem tudom személyesen ellenőrízni. :B

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.