Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza horush (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Lehetséges. Nem mondom, hogy ez törvényszerű, de én eddig szinte csak ilyet tapasztaltam.

(#52) stangli válasza 8th (#9) üzenetére


stangli
senior tag

A legfrissebb, habár sokban nem tér el...

(#53) talmida válasza tildy (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Minden relatív. Az itteni eddigi árakhoz képest ez már sok. Amikor igazán olcsó volt a benzin ( Pl '95-ben) gallonja volt 1 dollár alatt!) , mi is többet utazgattunk az USA-ban. :B És mindaz igaz, amit az előző hozzászólásokból is kivenni, ui, hogy a távolságok sokkal nagyobbak és az autók is nagyobb teljesítményűek. Pl nekem is 4 hengeres autóm van, mert néha szállítok ezt-azt és ahhoz már kell egy kis erő. :D

A link nagyon érdekes, köszi szépen!!!!! :R

Az SI használatához csak annyit, hogy 300M embert nehezebb ám átállítani, mint ahogy elképzeled. Előszöris minden itteni iskolakönyv az itteni hagyományos mértékegységeket használja, tanítja, Csak képzeld el, hogy hány iskolát jelent ez! Aztán az összes üzletember, kiskereskedő, aki itt nőtt föl, nem vált át, mert itt mindenki ebben nőtt föl. Nekik ez a normális és ugyanilyen igénnyel lehetnének fel, mint ti, --ill a világ felé :DDD , -- de nekik annyi is elég, hogy hagyják békén őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#54) talmida válasza Dany007 (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Általánosságban sajnos tényleg rosszabbak a magyar viszonyok, de anélkül, hogy politizálnánk, leszögezhetjük, hogy mindennek van előzménye is. :B

A 636$ / hó nem sok, de megsúgom, itt is sokan keresnek annyit, sőt annál kevesebbet is. :(( Ui Obama új törvényei óta sokan csak part time-ban dolgozhatnak!!!! :(((

Huma #42 A 200-400$/hó viszont elképesztően kevés. :W

area_51 #46 Államonként változó. De annyit egy családnak simán el is lehet költeni havonta. :D :B

Dany007 #47 Azt is tudni kell, hogy sokan viszont a szegénységi zóna alatt élnek, --persze ezek is jobb sorban vannak, mint az otthoni átlag :((( , szóval az átlagkereset itt is a milliomosok miatt jön ki ennyire. Miami pedig köztudottan kedvelt helye a milliomosoknak. :K

stangli #52 K0szi az infót!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#55) talmida válasza talmida (#53) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocsánat, hat hengeres az autóm, nem négy. Elírás volt. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#56) Dany007 válasza talmida (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de én ezt úgy értettem, hogy az itteni fizetésekhez képest brutálisan magas az itteni benzinár, ami közel duplája a tieteknek. :) Vagy úgyis mondhatnám, hogy nálatok 6-8x-os az átlagfizetés, miközben a benzinár csak a fele az itthoninak. Tehát közel sem olyan tragikus a helyzet, csupán hozzá vagytok szokva a jóhoz. :D

Az szintén okés, hogy nagyobbak a távolságok. De ott is van tömegközlekedés... :U Itt is azt mondják, hogy aki nem tudja megfizetni a 450 forintos benzinárat az járjon busszal.. Másrészt szerintem nem lehetetlen nálatok is 2000-2.500 köbcentis autót venni. Azzal is lehet cipekedni... Az én kombi Opel omegám 2000 köbcentis 10 litert fogyaszt (ami már átlagban soknak is számít) és egy ~ 2 méter magas hűtő kompletten dobozostól belefér. Tehát átlagembernek átlag cipekedésre bőven jó.
Szóval megint csak azt érzem, hogy hozzá vagytok szokva a "jóhoz" :) , a dögnagy autókhoz. Holott az esetek 90%-ban az teljesen fölösleges.

(#57) Blindmouse válasza Dany007 (#56) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"De ott is van tömegközlekedés..." ezt felejsd el, a sarki boltba nem lehet autó nélkül elmenni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#58) stangli válasza talmida (#53) üzenetére


stangli
senior tag

Le kell cserélni a benzin zabáló dögöket kisebbre, gazdaságos meghatásúra. Lehet, hogy már számoltak az előttem szólók, de nem hagyhatom szó nélkül, hogy majdnem 4lityi benyáért fizetsz ft.ba átszámolva 880 Ft-ot. Én a 4l-ért fizetek 1680at, és most nagyon baráti 420al számoltam, mivel átlag 430 ft 1L benzin. Egyszóval megegyezhetünk abban, hogy van mit behoznotok ott a másik kontinensen... :)

(#59) Lauda válasza stangli (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Amerika az ettol is amerika. Ezert nem, nem kell lecserelni semmit kisebbre. :N Lattal mar amerikai mosogepet? Egyetlen mosashoz valo vizmennyiseg kb annyi, mint itthon a komplett mosas oblitessel mindennel. Vagy egy atlagos amerikai huto, 3x akkora mint itthon, zabalja az aramot. De ezt orakig sorolhatnam. Az egesz orszag a pazarlasrol szol. Es ez igy van jol. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60) Dany007 válasza Lauda (#59) üzenetére


Dany007
veterán

"Az egesz orszag a pazarlasrol szol. Es ez igy van jol."

Na azert am! :) Az elejen mar majdnem megijedtem... :) A szukseg nagy ur. Majd ott is rajonnek idovel.

@ Blindmouse: He? Tul nagy tapasztalatom nincs, de eleg durva tomegkozlekedesi rendszerek vannak ott is. Elovarosi vonatok metrok stb... naponta tobb millio ember hasznalja... Tehat ha nekik megy akkor masnak is megy. Akinek meg a melo miatt kell a kocsi az nyilvan keres annyit hogy igy is megerje. (ha nem akkor meg magara vessen)

[ Szerkesztve ]

(#61) Lauda válasza Dany007 (#60) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell rajonni semmire, az ugy van jol ahogy van. Egyreszt naluk ez a termeszetes, masreszt kell a vilagnak egy amerika. ;) ami olyan amilyen, minden jo es rossz dolgaval egyutt.

(#62) Dany007 válasza Lauda (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet... nekem is tetszik, így távolról, filmekből... :U Ettől függetlenül a pazarlás amit írtál még mindig nem pozitív tulajdonság. De persze azzal sincs gond, csak akkor nem kéne sírni se a "drága" benzinárak miatt. :) és itt most nem talmidára gondolok, mert pár hete már több oldalon is olvasom, hogy usa-ban hogy ki vannak akadva a benzinárakon... :D Ami így összességében még a nagy távolságokat figyelembe véve is vicc kategória. Kicsit túl kéne látni LA-en meg NY-on és akkor mindjárt rájönnének. :) De, innen nézve rá kéne jönni, mert sokkal jobb lenne mindenkinek.

(#63) Lauda válasza Dany007 (#62) üzenetére


Lauda
félisten

De Te csak a magad fejevel gondolkodsz. :) Az ameikaiak 9x%-a nem tudja mennyit fogyaszt az autoja, nem is erdekli, azt/az sem milyen motor hajtja. Gyors legyen es kenyelmes.

A nagyvarosok belso keruleteit leszamitva nem letezik tomegkozlekedes. Felejtsd el. Amugy new york meg la amit irtal, az csak a turistak csillaga, ugy ertem csak azok latnak addig, az amerikait rohadtul nem erdekli. Meg ahol jol erzi magat. Nekik annyi elugrani floridaba, californiaba mint neked pecsre, most irtam valamit, tehat semmi kulonleges nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#64) Blindmouse válasza Dany007 (#60) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egy nagyvárosban lehet, de még ott sem annyira sűrű, mint pl Budapesten. Volt hogy elindultam a kínaiba, ami gyalog csak 10 percre volt aztán megfordultam, és inkább elmentem a 2 literes benzint zabáló bérelt dögömbe, azért mert 1000 fok volt árnyékban. és volt kb 1 busz ami jó irányba ment a hotel és melóhely között, de meg sem fordult a fejembe hogy azzal menjek. KB hogy finoman fogalmazzak a parkoló akkora, hogy elfárad az ember ami a másik végébe ér. De ez van. Előbb utóbb eljutnak oda, hogy ott sem tudják majd ezt finanszírozni. A különbség az lesz, hogy európában megoldja az ember "áramosautóval" vagy tömegközlekedéssel, ott kint elszigetelődés és káosz lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#65) Huma válasza Dany007 (#62) üzenetére


Huma
addikt

Amerikával az a baj, hogy az átlagamcsinak fogalma sincs a világ többi részéről és nem is tudja/érdekli, hogy mennyit árt a világnak azzal a fényűző életmóddal amit folytat. Persze ott is vannak környezettudatos emberek, nem is róluk beszélek.
2004-es adat szerint az USA-ban élők ökológia lábnyoma (átlagolva) 9,57. Magyarországon élőké pedig 3,7.
Majdnem háromszor akkora mint a miénk.
De Nyugat-Európához képest is sok. Kb a másfélszerese.

Nem azt mondom, hogy remeteként kellene élniük, de simán lecsökkenthetnék az igényeiket nyugat-európai szintre. Az még mindig bőven a Kánaán kategória.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#66) Lauda válasza Huma (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Ok nem tudjak mennyire pazarolnak, ebben elnek, ez az alap. A vilagra gyakorolt hatasrol meg csak nem is almodnak soha. :DDD :DDD

amig itt nikecelleznek, ott papir vekony a fal es a legtobb keco fa, gyakorlatilag szigeteles nelkul. Inkabb fogyjon a gaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67) Huma válasza Lauda (#66) üzenetére


Huma
addikt

Persze. Ezt megértem. Mint ahogy azt is, hogy alapvetően minden teremtmény önző és a saját érdekei és kényelme a legfontosabb számára. Ha Amerikába születek akkor lehet, hogy én sem törődnék a környezettudatossággal. Tényleg jó lehet úgy élni ahogy ők. És érthető, hogy ezt a kényelmet és luxust nem akarják feladni. De itt jön a képbe az, hogy az ember, ha nagyon akar akkor képes felülemelkedni az alapvető állati ösztönein.

Engem legutóbb ami kiakasztott az az volt amit a South Parkban is kigúnyoltak. Amikor a nagyobb bevásárlóközpontokban a kövér emberek elektromos bevásárlókocsival meg ilyenekkel közlekednek, holott semmi bajuk sincs a kövérségen kívül. Ennyire lusta és elkényelmesedett hogy lehet valaki? Legalább bevásárláskor mozogna egy kicsit.

(#66) Lauda:
Amcsiban nagy pénz van az építőiparban. Minden évben elvisz egy-két várost valamilyen hurrikán. Az emberek meg ahelyett, hogy egy viszonylag hurrikánálló házat építenének inkább visszaépítik a papírházaikat. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#68) stangli válasza Huma (#67) üzenetére


stangli
senior tag

Majd amikor Kína rabszolgái lesznek, akkor átértékelik a dolgokat... :DDD

Huma: Visszaépítik a házaikat, és nemegyébből mint hitelből, hogy vastagabbak legyenek azok az álomvárak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69) Dany007 válasza Blindmouse (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, így már érthetőbb. Mármint a melóhelyes-hotelos story.
Mondjuk a 10 perc sétát itthon is meglehet tenni 1000 fokban. Vagy utazni az 1050 fokos helyi járatos ~ 30 éves buszokon (most vidékre gondoltam).

@Lauda: Oké, hogy nem tudják, oké, hogy ez az alap. De ettől ez még nem jó. Egyébként az LA-t meg NY-ot úgy értettem, hogy a határaikon túl is kéne látni... és nem csak az olajat kell meglátni. :)

Egyébként ez már nekem is feltűnt - innen távolról nézve -, hogy a családi házak többsége mezei fa. Fa váz, fa burkolás stb... talán az alap beton, talán. Aztán meg csodálkoznak ha egy kis hurrikán elfúj egész falvakat. ;]

@stangli:

Azért az szerencsére nem mostanában lesz. :D Ahogy olvasom most Kína is alatt is rezeg a léc... mármint ami a válságot illeti.

[ Szerkesztve ]

(#70) #43960832


#43960832
törölt tag

Érdekes téma, hogy hol kezdődik a pazarlás és hol ér véget a szarrágás. (USA vs HUN)

Az én személyes tapasztalatom, hogy minden amit kint láttam tartós, masszív, minőségi benyomást keltett. Kezdve a közlekedési lámpáktól a hűtőkön át az autókig stb. Ha nekünk sem kéne spórolnunk ennyire, és az egész világ malma nekünk őrölné a búzát, megkockáztatom, hogy hasonló körülmények lennének itthon is.
Lennének normális széles utak, amiket nem esz meg az első tél, azokon normális méretű autók, amibe nem cipőkanállal szállsz be stb.

Jut eszembe, ami a legjobban tetszett, és néhány európai országban is láttam: autópályára ha csak alkalmanként mész fel, NEM KELL EGY HETES matricát venned, hanem felmész, kapunál veszel 1$-ért jegyet, és addig mész az autópályán amég akarsz, csak a következő felhajtáskor kell újra venni. :K

(#71) Huma válasza #43960832 (#70) üzenetére


Huma
addikt

Nehogy azt hidd, hogy az amcsi cuccok olyan jók. Semmivel sem tartósabbak mint egy európai holmi. És most finoman fejeztem ki magam. De nincs is szükség rá, hogy tartósak legyenek. Ők a fogyasztói társadalom csúcsa. :)

Én pl sosem vennék amerikai autót. Japánt vennék, esetleg németet. Ez a két nép az amelyik tényleg minőségi termékeket gyárt. Mármint ha a nagy átlagot vesszük. Természetesen mindenhol készülnek minőségi és rossz dolgok is. Kínában is készülnek elsőosztályú, elnyűhetetlen termékek és Japánban is készülnek ócskaságok. Csak teljesen mások az arányok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#72) tildy válasza #43960832 (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Skandinavoknal penz is van, meg az utakat is karbantartjak, megse jarnak batar dogokkel.

Talmida: en ertem , es megertem, en cska annyit mondok, Magyarorszagon kevesebb mint feleannyi/harmadannyi a fizetes, megis dupla a benzinar. Ha igy nezzuk, 6szor olyan draga mint nalatok.

Multkor neztunk a nyugati parton egy varosreszt, bakker tenyleg nulla jarda? AKkor most mar ertem miert van az a nagy ragaszkodas az olajhoz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) horush válasza #43960832 (#70) üzenetére


horush
addikt

Hát, számomra a (szinte) papírházak nem tartoznak a tartósság megtestesítőinek.
S nem is feltétlen lenne ugyanaz itthon, hogyha gazdagság lenne. Nézd meg az úgymond jóléti európai országokat, mint pl. Svájc, Norvégia, Hollandia, vagy Ázsiában Japán; az amcsiknál jóval környezettudatosabban élnek, pedig pénz akadna.

(#74) tildy válasza talmida (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyebkent tobb helyen hasznalatban volt az imperial rendszer korabban, szerintem ha osszeadjuka azokat a szamokat, ahol atalltak, kijon egy akkora szam, mint amennyi embernek az USAban at kene allni. Arrol nem is beszelve, hogy megelozheto lennenek az olyan esetek, mint ami pl. Hubble-lal is tortent.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75) Huma válasza tildy (#74) üzenetére


Huma
addikt

Mindent lehet, csak akarni kell. Egyik ország sem az SI mértékegységgel kezdte. (Az újonnan alakultakat hagyjuk ki a képletből) Nekik sem volt könnyebb átállni. Rengeteg előnye van az SI rendszernek. Egységes és jól átlátható. Könnyű vele számolni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#76) tildy válasza Huma (#75) üzenetére


tildy
nagyúr

A vicces amugy, hogymeg a gallon sem imperial odaat. 1.20095 us gallon = 1 imperial gallonnal.

Azon gondolkozok, kb csak az ido eseten maradt meg "reszben" az imperial rendszer. Egyebkent teljesen igazad van, a valtas miatt sokkal egyszerubb az SI. Es logikusabb is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) talmida válasza Dany007 (#56) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez úgy igaz, ahogy Blindmouse mondja! A tömegközlekedés egy kisvárosban kb nulla. :U Ezt vedd szószerint. Van városi buszjárat, de az elég ritkán jár. ...és nagyon kevesen használják. Főleg azok használják, akiknek nincs saját autójuk.

Igaz, hogy hozzá vagyunk szokva a nagyobb autókhoz, de azt vesz az ember, amit kapni lehet. :B
Különben az én autóm még ráadásúl viszonylag kicsinek számít. :D :K A link az internetről van, csak hasonló az enyémhez.

stangli Tudom, hogy vannak jobb fohgyasztású autók is, de azok nagyon drágák. :(( ...--amúgy e-téren az enyém is a jobbak közé tartozik. :B és próbálj meg egy jól megrakott utánfutót húzni egy 4 hengeressel. Én próbáltam. Ez a mostani autó meg se érzi, az meg csak erőlködött. Szóval kell az erő. :K

Lauda :R de én nem azt mondanám, hogy pazarlás, csak normális kényelem. :P

Dany007 Azért azt ne felejtsd el, hogy Amerika nem csak "New York, Boston meg Los Angeles" -ekből áll. :B Nagyon sok a "kis" méretű város. Ha megfigyelted a cikkeimben, akkor láthattad, hogy gyakran még egy egy állam fővárosa is viszonylag kicsi, "kis" népességgel. (pár százezeres fővel)

Csak megjegyzem, hogy egyáltalán nem siránkoztam a benzinár miatt, de, mint egy tényt, megállapítottam, hogy brutálisan több, mint, ami korábban volt. Az meg nagyon durva, ami nálatok van. :(((

Pazarlás is előfordul, de ez is NAGYON relatív. Egy elmaradott országbeli szintén elképedne a magyarországi dőzsölésen (pazarláson) . :B

Blindmouse #64 A budapesti tömegközlekedés fantasztikusan jó!..--- minden hátulütőjével együtt. :K Legyetek nagyon hálásak érte!! :B

Huma "nem is tudja/érdekli, hogy mennyit árt a világnak azzal a fényűző életmóddal amit folytat" Neharagudj, de ezt nem értem. :N Mivel árt a világnak??? Nem veszi el előled az árut. Te is megvehetnéd, ha akarnád.

"környezettudatosság" ... sokat pufogtatott nagy szavak. :B DE az amerikai autók kipufogójából nem dől a füst. Budapesten viszont pl egy buszmegállóban nem lehet rendesen lélegezni. Még csúcsforgalomban sem éreztem itt azt a bűzt, amit annakidején otthon. Szóval több az autó, de a légszennyezés mégis Európában SOKKAL rosszabb, mint itt... --tapasztalatom szerint.

A South Park és az ehhez hasonló rajzfilmek, meg a legtöbb Hollywoodban készült film torz képet ad az USA-ról. Aki ezek alapján ítéli meg az amerikaiakat, az kb olyan távol jár az igazságtól, mint az, aki a Győzike show alapján ítélkezik a magyarokról. ( bár -- sajnos vagy nem--, de a Győzike showt csak hallomásból ismerem :DDD )

Lauda, az is igaz, amit mondasz az építkezésről. :DDD Tehát ki erre költ többet, ki arra. Kinek ez a fontos, kinek az. :B

stangli Remélem, nem lesz igazad. :B Pár éve én is úgy láttam, ahogy te, de azóta sokat alakult a látásom. :B És az is nagy általánosítás, hogy mindenkinek hitelből van háza. Sokaknak valóban abból van. De mi is kivételek vagyunk és szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek. :B

Dany007 Nem lehet megtenni . :N Nem tudod elképzelni se, hogy mennyi az az ezer fok. :D Amikor Dallasban laktunk, hónapokon át 106F fölött volt a hőmérséklet, ami 41C!!! és éjjel is 30C fölött volt!!! Légkondi nélkül KIBÍRHATATLAN!!!

"talán az alap beton" .. nem csak talán. Biztos. :K Oka van ám ennek is, mármint a könnyűszerkezetes építkezésnek. Ui a tégla és egyéb szilárdabb építőanyag itt piszok drága!!!

area_51 Igen, ezt is tanúsíthatom, hogy az eredeti USA termékek nagyon jó minőségűek, tartósak és megbízhatók. Amióta bejött a kínai bóvli, azóta viszont itt is sok ócskaságot lehet kapni. :W Ha valamelyikőtök turistaként itt akar költekezni :DDD , vásárlás előtt okvetlen nézzétek meg a termékek eredetét.

Huma "Természetesen mindenhol készülnek minőségi és rossz dolgok is" Igen. Még Amerikában is. ;] Nem akarok vitatkozni, de tapasztalatom szerint az igazi amerikai termékek elnyűhetetlenek. Nem a hamisítványokról beszélek. Pl ilyen egy igazi Levi's farmer is.

Tildy "Magyarorszagon kevesebb mint feleannyi/harmadannyi a fizetes, megis dupla a benzinar. Ha igy nezzuk, 6szor olyan draga mint nalatok." Most ennek szerinted mi vagy ki az oka? :B Amerika mindig élen járt, legalábbis Magyarországgal összehasonlíthatatlanul jobb pozícióban van még mindig. :U --szóval van a dolgoknak előzménye, ami az árak alakulását befolyásolja. Pl azt is, hogy az infláció hol milyen mértékű.

Mellesleg, az USA tele van energiaforrással. Olajban is igen gazdag. Annyira gazdag, hogy teljesen független tudna lenni a külföldi olajtól . DE a mostani elnök betiltotta az amerikai területen való olajkutak fúrását. :W ...ezt add össze! Van ám itt is ész a vezetésben. :O De ezt a témát hagyjuk, ill. kerüljük, mert politika. :B ...ezeket a dolgokat nem lehet megérteni egyszerű ésszel. A média tudvalevően tudatosan hazudik. Alaposabban tájékozódni kell, hogy az embert ne tudják megvezetni.

Az imperial rendszerrel kapcsolatban csak annyit, hogyha a végeredményt tekintve ugyanaz is az eredmény, mégsem egyformán egyszerű 20 államban 15M embert áttéríteni, mint egyben 300M-t. :B

fezlergabor Az építkezést a domborzat és a földrajzi (időjárási) viszonyok is meghatározzák. Pl Floridában sok a viszonylag alacsony belmagasságú épület, mert NAGYON SOK amerikai tartozik a közép osztályba és a közép osztály elég spórolós. :K Ha alacsonyabb a plafon, hamarabb lehűti a házat a légkondi, következésképpen kevesebb a villanyszámla. :P

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#78) Huma válasza talmida (#77) üzenetére


Huma
addikt

"Mivel árt a világnak??? Nem veszi el előled az árut. Te is megvehetnéd, ha akarnád."
No látod. Erről beszéltem.
Nem csak azzal ártasz a világnak (természetnek), ha a tengerbe öntöd az olajat hanem azzal is ha éjjel-nappal járatod a légkondit és a sarki budira is autóval mész. Ha félévente cseréled a telefonod és egyéb használati tárgyaidat mert van már szebb, jobb és megteheted, hogy lecseréled. Ha külföldön gyártatod a dolgaidat holott megtehetnéd hogy otthon gyártass mert nem vagy rászorulva a kínai olcsó munkaerőre.
Az egész amerikai társadalom a pazarlásra épül. Más néven a fogyasztói társadalomra és a folyton növekvő gazdaságra. Ez csak részben az ott élők hibája. Az igazi felelősség mint mindig, a kormányt terheli. Nekik kéne mutatni a helyes utat mert az átlagember, teljesen érthető okokból mindig a legkönnyebb utat válassza.

"sokat pufogtatott nagy szavak. DE az amerikai autók kipufogójából nem dől a füst. Budapesten viszont pl egy buszmegállóban nem lehet rendesen lélegezni."
No jó de azt ne felejtsd el, hogy nálunk hozzátok képest szegénység van. Az emberek ötezer éves roncsokkal járnak. Valamint Budapest zsúfoltabb mint egy átlag amerikai város. Az amcsi városok szellősebbre épültek.
Egy modern európai autónak nagyon kevés a káros anyag kibocsátása. Ha össze akarod hasonlítani az amerikai és az európai környezettudatosságot akkor nyugateurópát vedd alapul mert ott az embereknek van rá pénze és nem az a legfőbb problémájuk, hogy ennivalót tudjanak venni.

Nem a South Parkból ítélem meg az USA-t. Bár hozzá kell tennem, hogy az egy társadalmi szatíra és valós dolgokat figuráz ki. Egy átlagember képes a valóságot különválasztani a fikciótól, ha filmekről van szó. Amerikáról rengeteg információ ömlik szerte a világba. Egy nap alatt többet hallok róla mint a közvetlen szomszédaimról egy év alatt.

"DE a mostani elnök betiltotta az amerikai területen való olajkutak fúrását."
És ez miért baj? Gondolj bele. Ha máshol elfogy az olaj akkor nálatok még mindig lesz mert nem termeltétek ki. Szerintem ez egy teljesen jó és logikus lépés.

"Pl ilyen egy igazi Levi's farmer is."
No jó, de az csak egy ruha. És az anyaga alapból tartós. Egy acélgolyó is tartós, ha érted mire gondolok. Az olyan amcsi termékekről nincs jó tapasztalatom amiben elektronika ill mozgóalkatrész is van. De persze Amerikára is áll amit írtam. Ott is ugyanúgy készülnek nagyon jó termékek. Csak azt pedzegettem, hogy attól még hogy valami nagyobb, nem biztos hogy jobb is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#79) Huma válasza talmida (#77) üzenetére


Huma
addikt

Amúgy ne érts félre. Nem támadom Amerikát. Legalábbis nem jobban mint Magyarországot. Oldalakat tudnék arról írni, hogy mi a rossz nálunk. De inkább nem teszem. :(

Amerika innen nézve egy álomvilág. Szívesen élnék ott. Egyszer körbeutaznám az egészet egy lakóbusszal. Csodálatos helyek vannak ott. Európa túlzsúfolt. Amerikában viszont rengeteg érintetlen terület van. Ott egyes helyeken jól el lehet veszni a vadonban. Nálunk meg gyalogolsz két órát és tuti, hogy rálelsz a civilizációra.

Valami álmos kisvároskában telepednék le ami azért közel van egy nagyobb városhoz is, de ha kirándulni támad kedvem akkor két köpésnyire már ott a vadon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#80) Tom5 válasza Huma (#79) üzenetére


Tom5
addikt

Jajaja aztán "The hills have eyes" :DDD

(#81) Beri válasza Huma (#78) üzenetére


Beri
addikt

Egy modern európai autónak nagyon kevés a káros anyag kibocsátása.
Európában sokkal több dízel autót adnak el (a középkategóriában gyakorlatilag többet, mint benzinesből). Egy dízel meg büdös. Mind. A hipermodern vattaúj német dízel is. A benzines meg nem (vagy legalábbis kevésbé irritál). Ilyen egyszerű.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#82) Huma válasza Tom5 (#80) üzenetére


Huma
addikt

Legalább úgy érezném magam mint egy filmsztár. :D

(#81) Beri:
Erre nem is gondoltam. Mondjuk nem szoktam szagolgatni, hogy melyik a büdösebb.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#83) Tom5


Tom5
addikt

Most olvasom az eddigi USA-val kapcsolat írásaidat. Magával ragadó... :R

(#84) Lauda válasza talmida (#77) üzenetére


Lauda
félisten

:R :B

(#85) tildy válasza talmida (#77) üzenetére


tildy
nagyúr

Mire kell az utanfutohuzas? Komolyan kerdem , mit cipeltek allandoan, hogy kell?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86) talmida válasza tildy (#85) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Állandóan építkezünk. :DDD Komolyan mondom.

IN GOD WE TRUST!

(#87) talmida


talmida
Közösségépítő

Tom5 és Lauda :B ;)

IN GOD WE TRUST!

(#88) stangli válasza talmida (#86) üzenetére


stangli
senior tag

Nyugtass meg, hogy nem az éves hurikán szezon utáni új lakásépítés. :DDD

(#89) talmida válasza stangli (#88) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem, nem. Ez még az Iván nevű hurrikán (2004!!) műve volt. :DDD De megjegyzem, az egy 5-ös erősségű hurrikán volt. A hurrikán után évekig üresen állt a ház, mielőtt megvettük. Volt egy pofás tároló is az udvaron, annak a tetejére rádőlt egy fa. A nagy házra úgyszintén, ami miatt az egész tetőt újra kellett csinálni . A házvétel után a veszélyes fák azonnal le lettek fűrészelve, úgyhogy legközelebb ilyen veszély már nem fenyeget.

IN GOD WE TRUST!

(#90) Lauda válasza Dany007 (#62) üzenetére


Lauda
félisten

Meg annyi jutott eszembe a kozlekedessel kapcsolatban, hogy ahol en jartam (szandekosan irom ezt), ott ugy epitkeztek, hogy voltak a hazak, lakokornyezet es volt az ugymond shopping resz, ahol az uzletek, benzinkutak stb megtalalhatoak. Tehat ott en nem lattam olyat, mint itthon, hogy a csaladi haz aljaban egy kis uzlet, meg benzinkut, felejtsd el, nincs ilyen. Ahol hazak vannak, ott nincs bolt, nem zavarja reggel a lakokat az arufeltoltes stb, ott csak laknak. Aztan ha venni akarsz valamit, beulsz a kocsiba es elmesz shoppingolni, ahol egy kupacban van italbolt, walmart, benzinkut, etterem stb.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#91) tildy válasza Lauda (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo lehet, amikor otthon josz ra, hogy mindent megvettel az ebedhez, csak egy dolog maradt ki , mehetsz vissza erte:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#92) Lauda válasza tildy (#91) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy kihagyod belole. :D

Huma ;] Keszitesz rantott levest. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93) Huma válasza Lauda (#92) üzenetére


Huma
addikt

Pl rántott húsból a húst. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#94) tildy válasza Lauda (#92) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem voltal meg haziasszony, ugy latom :D Olyan se volt meg, hogy nekikezdtel sutni fozni, de kozben jottel ra, hogy upsz, valami kene.

Nem tudom amugy, engem barhol laktam, sosem zavart az arufeltoltes a kis boltokba. Ez csak kifogas lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#95) Lauda válasza tildy (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt csak en irtam peldanak, nem tudom miert van igy, de igy van.

(#96) Huma válasza Lauda (#95) üzenetére


Huma
addikt

Azért van így mert mindenki autóval jár. Nincs az mint nálunk. Így egyszerűbb. Minden egy helyen van és az idilli kisvárosi összképet sem rontja egy bolt a lakóházak között.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#97) stangli válasza tildy (#94) üzenetére


stangli
senior tag

Az árufeltöltés nem zavarja az embereket, max az autósokat, amikor munkába menet a vészvillogót a teherautós kidobja és elkezdi dobozonként teríteni az árút... ez Mo., némely nyugati országban éjszaka intézik a boltok árú feltöltését, ezt hívják szervezésnek, ezért nem tűnik fel, kivéve itt a Balkánon, ahol egy ilyen egyszerű kérdésre sem tudnak egyszerű választ adni...

(#98) talmida válasza stangli (#97) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Itt az autósokat se zavarja. :N Észre se venni az árufeltöltést, ui az áruházak mögött van egy hatalmas terület, ahol a kamionok parkolnak. Az áruházon belül pedig szintén óriási tárolók vannnak. ...kb akkora a raktár, mint maga az áruház. Ahol nincs nagy hely az árufeltöltéshez, oda nem építenek áruházat. :N

Furcsaság nekem: Ha egy áruház vagy étterem bezár, pl mostanában a K-Mart, akkor ott nem csak átfestik az épületet, hanem porig lerombolják, annyira, hogy még az alapjait is fölszedik. :K Egy morzsányi beton se marad a színhelyen, majd egy teljesen új épületet építenek a következő áruház igényei szerint.

Egyébként itt is vannak európai jellegű városok.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#99) Lauda válasza talmida (#98) üzenetére


Lauda
félisten

Felenk is volt egy iskola, aminek lejart az ideje, legalabbis papiron, mert egyebkent festeni se kellett volna, annyira rendben volt. Epultek egy masik, klimas iskolat azt meg ledozeroltak. Es ez kindergarten volt. :DDD

(#100) talmida válasza Lauda (#99) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:((( :O Igen, ez a mi szemünkben borzalmas eszetlenség, de az új tulaj a saját fejével és a saját pénztárcájával rendelkezik :D Nem sok közünk van hozzá. :P

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.