Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

még egy ok,hogy odaát keressem a boldog életet

(#2) talmida válasza 14adam (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez kevésnek számít?? :Y Mennyi a benzin ára most Magyarországon?

IN GOD WE TRUST!

(#3) 14adam válasza talmida (#2) üzenetére


14adam
addikt

majdnem 8$-nak felel meg 4 liter itt a környékbe. (440ft/liter= kb 2$)

(#4) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Akkor ugyan annyi mint nálunk, csak nálunk van még 100% adó rajta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) Kalandor válasza Dluinet (#4) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

27% már az áfa.

(#6) Dluinet válasza Kalandor (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lényegen ne változtat, a kép 25%-os ÁFA-ra vonatkozik, de ebbe most nem megyek bele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) hoffman_ válasza talmida (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát ja, ez kevésnek számít, nem mondom mikor láttunk utoljára 220-as kiírást :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) Huma


Huma
addikt

Na jó de ott sokkal kevesebbet keresnek az emberek. Ezért olcsóbb minden. :))

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) 8th


8th
addikt

Ennél újabbat nem találtam hirtelen

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#10) gaborbol válasza talmida (#2) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk is felment kb 30 centtet az elmult hetekben, de meg mindig nagyon olcso az Europai/Kanadai arakhoz kepest. Szuleim itt voltak novemberben lementuk Floridaba, fater nem akar hinni a szemenek mennyi volt egy teljes tank azt momdta az idejet nem tudja mikor fizetett ennyit Mo. egy tank benzinert.

Baratnom 30 eves, azt mondja amikor lerakta a jogsit itt, emlekszik hogy osszeszedte az aprot a kocsibol es abbol fizetett. 87 cent volt 3.75 liter...

[ Szerkesztve ]

(#11) Lauda válasza 14adam (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Azt is vedd a szamitasba, hogy hatalmasak a tavolsagok, tomegkozlekedes szinte nem letezik es emiatt sokkal tobbet tankolsz el. Ergo hiaba fele annyiba kerul, tobbszoroset kell eltankolnod mint itthon. ;)

(#12) Huma válasza gaborbol (#10) üzenetére


Huma
addikt

Vicces. Amcsiban aprópénz, nálunk meg egy fél fizetés.
Kár, hogy drága és nehézkes a kijutás. Szívesen letelepednék ott. Asszem soha többet nem lenne semmilyen problémám. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#13) 14adam válasza Lauda (#11) üzenetére


14adam
addikt

Ha itthon nem is költesz annyit benzinre mint mondjuk kint. Attól még az új futóművet meg kell majd venni mert csodálatosak az utak minőségei pl

(#14) Lauda válasza 14adam (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom ez most honnan jott ide. De vegulis nem is erdekes. Csupan azert irtam az elozot, hogy ne magyarorszagi tavolsagokkal szamoljunk es raadasul fogyasztassal, ott nem veszel 5-6 literes fogyasztasu autokat. ;)

(#15) Lenry


Lenry
félisten

Jelenleg, azaz 2013 február 20-án ez az ábra.

itt még február 18-a van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Coccolino_O válasza Lauda (#14) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"es raadasul fogyasztassal, ott nem veszel 5-6 literes fogyasztasu autokat."

Naaa. :DDD

Priust meg ilyesmiket odaát is lehet kapni, nem?

(#17) eddie17 válasza Lauda (#14) üzenetére


eddie17
addikt

Ott is vehetsz dízel autókat! :)

Mod: Coccolino_O: Ott a pont! :)

Dluinet: I don't think so

[ Szerkesztve ]

(#18) Dluinet válasza eddie17 (#17) üzenetére


Dluinet
nagyúr

max kamiont

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19) Lauda válasza Coccolino_O (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Vegulis vehetsz, de az is 1.8-2.0 minimum meg persze automata. :)

eddie17 Ford f350-et. :DDD

Tessek, 7.3L, V8 16V:

:Y :C

[ Szerkesztve ]

(#20) eddie17 válasza Lauda (#19) üzenetére


eddie17
addikt

Ez igen, ezzel lehet kormolni. :D

(#21) Coccolino_O válasza Lauda (#19) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Be se bírnék ebbe szállni. :DDD

(#22) horush válasza 14adam (#1) üzenetére


horush
addikt

Wyoming vagy Montana? :)

Amúgy más termékeknél mennyire jellemző ez árdifferencia államonként? El lehet azt mondani pl, hogy (mint, ahogy az ábrán is van, a benzinárakkal) Montanaban 20-25%-kal alacsonyabbak az árak (esetleg fizetések is), mint mondjuk Californiában? (Ez már nem 14adamnak ment).

[ Szerkesztve ]

(#23) Lauda válasza Coccolino_O (#21) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

Hat akkor ez:

:DD

fezlergabor az adok is teljesen masok allamonkent, szoval igen, elteroek az arak is. De majd jon talmida. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) #43960832


#43960832
törölt tag

Fura látni, hogy mennyit drágult 2010 óta, amikor is 90Ft-ért tankoltam literjét LA-ben. :Y

(#25) 14adam válasza horush (#22) üzenetére


14adam
addikt

Montana tetszik a kettő közül jobban. De ez még nagyon távoli kérdés

Lauda: Ford f650 a menő :D

(#26) Lauda válasza 14adam (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Aztaszuzmariajat. :DDD :DDD

(#27) gaborbol


gaborbol
őstag

Igazabol panaszkodnak itt is, hogy draga a benzin, foleg azok akik nem voltak meg kulfoldon :) Mert, hogy regen mennyi volt, es most mennyi...

Az van amit Lauda mond. Nagy motorok, nagy tavolsagok, hideg-meleg minden van itt. Az autopalyan nagyon rovidek a besorolo savok, kell a nagy motor a biztonsagos kozlekedeshez. A nagyobb motorok amugy is tovabb is birjak hosszutavon mintha a kicsi lenne forgatva minden nap.
Egyszer volt geo metro(szuzuki) itt, ket napos sem volt felrehuzott a rendor, azt mondta varosbol ne menjek vele ki autopalyara es kulonben is vegyek rendes autot, mert ebbe meg fogok halni, mert nem biztonsagos :) Visszaszallt a crown vic-be es elhuzott. Aztan tenyleg igaza volt, mert feltem benne az autopalyan minden egyes felhajton, nem is volt meg sokaig.

Atlag motor 2.5 -3.5 literes ket literrel szerelet motorokat szunyugirtonak hivjak barataim. 9 liter atlaggal eljar itt szinte barmi itt, de mostansag talan itt is valtozik kicsit a kep, hybridek eleg nepszeruek dieselt viszont csak VW arul. Igazabol, ha keresel havi 400-500k-t es feleanyyi a benzin mint MO nem kerdes, nem azt nezed mennyit fogyaszt, milyen motor van benne, hanem hogy hogy nez ki. Az emberek 95% itt azt sem tudja milyen motor van a kocsijukban.

[ Szerkesztve ]

(#28) Lauda válasza gaborbol (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Hat a geo metro miatt nem csodalom, hogy szolt az officer. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Coccolino_O válasza gaborbol (#27) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Egyszer volt geo metro(szuzuki) itt, ket napos sem volt felrehuzott a rendor, azt mondta varosbol ne menjek vele ki autopalyara es kulonben is vegyek rendes autot, mert ebbe meg fogok halni, mert nem biztonsagos."

Az mi már. :D

(#30) Rive válasza talmida (#2) üzenetére


Rive
veterán

Ehe, kultúrsokk ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ja, multkor voltam Floridában, láttam az emberek fel voltak háborodva, hogy már fele annyiba kerül a benzin mint itt :D
Belgium [£1.40/L] - $8.64/gallon (2012)
Groeten uit België!

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a sok hozzászólást!
14adam #3 Az sok. :((( Azt hittem, hogy utolértünk benneteket. :B

Dluinet Jó az aláírásod. :DDD

Huma #8 :DDD

8th #9 Elszomorító. :((

gaborbol #10 Ha jól emlékszem, még '95-ben is 1$ alatt volt 1 gallon. 2004-ben pedig, az Iván hurrikán után $2,56 volt 1 gallon. Azon akkor teljesen ki voltunk akadva. Azóta szépen fölment. És ma olvastam, hogy jövő hónapban mégjobban fölmegy. :W

Lauda #11 Ez igaz.

Lenry #15 Köszi a figyelmeztetést! Javítottam. :B Nem tudom, honnan szedtem a 20-át. :DDD

Coccolino_O #16 Aki spórolni akar a benzinen és teheti, az Hondát vesz, vagy félig elektromos autót....később olvastam, hogy gaborbol már kb ugyanezt leírta a #27-ben. :B

eddie17 #17 Itt nem olyan közkedvelt a dízel (személy) autó. Inkább csak a nagy teherszállító kamionok használják.

Blindmouse Nem tudtam, hogy felétek is ennyire elszaladtak az árak. :(

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#33) talmida válasza horush (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, ez így igaz, a fizetések is erősebbek Californiában. :K És nem csak a benzin, hanem minden drágább ott. :((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#34) Blindmouse válasza talmida (#32) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, kész szerencse hogy nem volt pénzem mérnökként autóra, ezért nem fáj a fejem a benzinár miatt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) eddie17 válasza talmida (#32) üzenetére


eddie17
addikt

Tudom, hogy nem közkedvelt, én csak arra mutattam rá, hogy ha kimegy az emberfia akkor vehet dízel Wagent is, és akkor spórolhat az üzemanyagon. Igaz, hogy lehet minden platós amerikaitól megkapja, hogy "fag". :D

(#36) talmida válasza eddie17 (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Eddig nem is figyeltem a dízel árakat. Majd azt is megnézem, hogy mennyi. :B

Blindmouse Ja, nagy szerencse! ;]

IN GOD WE TRUST!

(#37) eddie17 válasza talmida (#36) üzenetére


eddie17
addikt

(#38) talmida válasza eddie17 (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

köszönjük az infót..--mindannyiunk nevében ! :R

IN GOD WE TRUST!

(#39) tildy válasza talmida (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez iszonyat keves, kevesebb mint 1 dollar literje sok helyen. Nezz(etek) szet kicsit a vilagban, UK-ben £1.4 egy liter , otthon is 400Ft felett van literje. Europai lista pedig itt.

Egyszer eljem meg, hogy az osszes orszag atterjen SI-re. Hiaba van meg reszben a royal itt, megis kotelezo az SI hasznalata. Nagyon helyesen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) tildy válasza tildy (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Lemaradt egy is szocska, szoval: megis kotelezo az SI hasznalata IS. :)

"The Units of Measurement Regulations 1995 require that all measuring devices used in trade or retail shall display measurements in metric quantities."

Van amugy egy ket kivetel, de ezt torveny szabalyozza , altalanosan SI van:

With some imperial units still legally mandated for certain applications; draught beer and cider must be sold in pints,[29] road-sign distances must be in yards and miles,[30] length and width (but not weight) restrictions must be in feet and inches on road signs (although an equivalent in metres may be shown as well),[30] and road speed limits must be in miles per hour,[30] therefore instruments in vehicles sold in the UK must be capable of displaying miles per hour.
Azaz a cider es a sort pintben kell megadni, az utakon a tavolsagok yardban es merfoldben merendok, a sebesseglimit merfold per ora, ezert az itt eladott autoknak kotelezo merfold/oraban is mutatni a sebesseget.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Dany007


Dany007
veterán

No, akkor tegyük tisztába a dolgokat kicsit. :) (már ha eddig nem lett volna az)

A táblázat alapján amit linkeltél nálatok (Florida ha jól emlékszem) 3,83$ 1 gallon benzin.
Vagyis forintban és literben az azt jelenti, hogy 1 liter benzin ~ 220 forint nálatok. Na nálunk ez már kb a duplája. Pont tegnap tankoltam, itt 442 forintért literjét. Ami átszámítva azt jelenti, hogy nálunk 1 gallon benzin jelenleg ~ 7,63$! És ennél már volt drágább is!
Persze itt nincsenek 5-6 ezer köbcentis benzinzabálók... De gondolom ott kint is megoldható, hogy ne ilyen autót vegyen az ember. Viszont itthon a hivatalos nettó átlagfizetés ~ 636$ / hó!
Továbbá aki vidéken él, mondjuk egy kisebb - nagyobb faluban, akkor sok esetben szintén kell 30-40km-t autóznia, ha egy "hipermarketben" akar olcsón vásárolni, nem pedig a falusi ABC-ben dupla áron.

(#42) Huma válasza Dany007 (#41) üzenetére


Huma
addikt

Ja. A hivatalos. A valóságos meg jó ha eléri a 400 dollárt. Bár persze statisztika szerint átlagfizetésnek minősül akkor is ha az emberek 99%-a 200 dollárt keres és csak a maradék 1% fizetése húzza fel az átlagot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Dany007 válasza Huma (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Ebbe ne menjünk bele, de azért nem teljesen így van. :) Egy ideig én is azt hittem, aztán rájöttem, hogy én keresek k...va szarul még országon belül is. :)
Ugyanis nem csak a jókeresetűek húzzák fel az átlagot, hanem az a cirka 300 ezer minimálra bejlentett húzza le szépen. Akik gyakran még zsebből kapnak mellé, de a járulékok miatt minimálra van bejelentve.
Egyébként pedig úgy tudom a fizetések mediánja is 140k környékén van. Az pedig direkt azért van, hogy kiszűrje a szélső értékeket.

(#44) Huma válasza Dany007 (#43) üzenetére


Huma
addikt

Már pedig rengeteg embert ismerek és közülük nagyon kevesen keresnek ennyit. Pedig Budapesten élek. Vidéken százszor rosszabb a helyzet. Persze lehet én mozgok proli közegben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Tom5


Tom5
addikt

USA, imádom. Minden nagy, Big, Giant...ez az én helyem, rossz helyre pottyantott a gólya.
:DDD

(#46) #43960832 válasza Dany007 (#41) üzenetére


#43960832
törölt tag

Kiegészítve amit mondtál, szintén 2010-es adatot tudok, hiszen akkor voltam kint, Maine államban 650ezer Ft-nak megfelelő volt a minimálbér hasonló árfolyamok mellet így ez durván ~3000$/hó. :U

(#47) Dany007 válasza #43960832 (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Oh én az itthoni minimált le se mertem írni. Most így első találatra amit látok az ez.
Bár ez is van vagy 3 éves. Azt írja az átlag fizetés Floridában adminisztratív munkában 79k$ / év.
De ha csak 70k-val számolunk, az is jó 5.800$ / hó! Hol van ez a magyar 630$-os átlaghoz? :D Hajajj...
És akkor még csak nem is egyetemi tanárról, mérnökről vagy hasonlóról beszéltünk...

(#48) horush válasza Dany007 (#41) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk szerintem a nagy hipermarketek egyáltalán nem olcsóak. A falusi kisboltban is hasonló árak vannak.

(#49) Dany007 válasza horush (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Nézőpont illetve helyszín kérdés. Bár egy ármesterrel nem érdemes vitatkozni. :R
De azért annyit elmondok, hogy itt nálunk városban(!) az egyik kívül eső lakótelepen a kisboltban (ahol a reggelimet venni szoktam) a 1,5 literes Cappy üdítő majdnem pontosa 2x annyiba kerül, mint a helyi InterSparban.
Ugyan ez a tejjel. Full noname tejet voltam kénytelen itt venni ebben a kisboltban 280 forintért! 1,5%-ost. Pár hete "Magyar Tej" márkában az InterSparban 169 forint volt a tej!
És ugyan ez a különbség van kenyérben és szalámiban is. Szóval brutális különbségek tudnak lenni. Egyszerűen kihasználják azt, hogy a közelben nincs komolyabb üzlet / bolt. És sajnos kisebb nagyobb faluban sokszor tényleg megéri drágábban megvenni, mint beautózni egy városba.

[ Szerkesztve ]

(#50) horush válasza Dany007 (#49) üzenetére


horush
addikt

Akkor úgy látszik, hogy itt Váchartyánban jó világ van, teljesen korrekt árakkal dolgozik a kisbolt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.