Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Carasc0 válasza t72killer (#50) üzenetére


Carasc0
őstag

LOL :DDD Ez kb annyi, mint halottnak a csók. :C Hiszen a rossz gyerek erre nem reagál. Magasról letojja.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#52) dabadab válasza Carasc0 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor te hogyan oldanád meg azt a helyzetet, hogy bármit teszel a tanulóval a fizikai bántalmazáson kívül, akkor is csak zavarja az órádat?"

1. Nem vagyok pedagógus.
2. Nagyon kényelmes olyan problémákat kreálni, amik a valóságban nem léteznek ("bármit teszel a tanulóval a fizikai bántalmazáson kívül, akkor is csak zavarja az órádat") és azokra hivatkozni, mint érvre.

"1 pofon = gyermek megalázása. No comment. :W"

Ha neked ez nem egyértelmű, akkor tényleg nagyon nehéz bármiről beszélni.

DRM is theft

(#53) t72killer válasza Carasc0 (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ennyire rossz gyerekkel nem találkoztam még. A régi gimis osztályom 1-2 problémás egyedének tökéletesen elég volt (nem hülyék voltak, hanem kicsit több volt bennük a mocoroghatnék). Aki a folytonos rendbontás mellett buta is mint a föld, azt ki kell buktatni, más megoldás nincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) Carasc0 válasza dabadab (#52) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát lol.

Ez tök olyan volt, hogy azt papolod hogy az X dolgot meglehet oldani. Kiabálod te! Na és hogyan?
Válaszod: Ja azt nem tudom, nem értek hozzá.
:W

Sajnos (és persze nincs harag), soha nem fogunk megérteni e téren egymást. De ez van. Én itt fejezem be a dolgot. De legalább az eszmecsere megvolt. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#55) Fred23 válasza t72killer (#53) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem ilyen egyszerű azért; valójában nem bukhat egy osztályból túl sok gyerek; az igazgató nem engedheti meg. Ha a tanár mégis megcsinálja, hamarosan kereshet új állást, vagy másként szívja meg.

(#56) t72killer válasza Fred23 (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit mond a szakma? Nekem is van a családban pedagógus (távolabbi rokon) igaz, "jó suliban" tanít, de azt mondja, hogy a 30éves karrierje alatt egyszer se ütött meg gyereket, mégis rend van az óráján. Mondjuk lehet a "jó suli" a titok nyitja, uis jó helyről könnyen átkerül a delikvens egy szellemileg is lepusztultabb intézménybe...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) emvy válasza Carasc0 (#54) üzenetére


emvy
nagyúr

Arrol van szo, hogy vannak hatarok, amiket akkor sem lephetsz at, ha nincs jobb otleted. Most hozhatnek erre relative demagog peldakat, de gondolom neked is menni fog.

while (!sleep) sheep++;

(#58) Fred23 válasza t72killer (#56) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincs megoldás, a tanár szívni fog vacakabb sulikban, és szerintem még ez a jobb "üzlet". Gyakorlatilag a tanár emberi jogai is sérülnek, de ha választani kell a kiskorú és a tanár között, akkor utóbbi legyen a hunyó, ezt várja el inkább a társadalom. Versenyhelyzetbe hozza mondjuk ez a szopatás a tanárokat, minden városban tudni lehet, hol érdemes tanítani, hol meg nem. De igazából már sehol sem szuper, mert nem csak a gyerekek miatt kell aggódni, hanem a felülről érkező sok hülyeség is kikészíti őket. Szerintem ne menjen tanárnak a mai rendszerben, aki jót akar magának! :(

(#59) t72killer válasza Fred23 (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így gáz, mert abból a kiskorúból esetleg lehetne még embert faragni. Neki se jó, ha "úgy hagyják". Persze ehhez erőforrások is kellenének, leginkább több odafigyelés (jobb tanár/gyerek arány).

Felülről tényleg sok kaki jön, nem lepődöm meg, hogy egyre inkább kontraszelektált lesz a szakma:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) bambano válasza Fred23 (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha a tanár mégis megcsinálja, hamarosan kereshet új állást, vagy másként szívja meg.": úgy érzem, a "mostani szabályozás rossz" elméletem további megerősítést nyert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) Freiherr válasza t72killer (#50) üzenetére


Freiherr
őstag

Elképzelem, ahogy mentálisan rendberakja a lapító többség a ceremóniamester Lakatos Winetu falkavezért a hozzácsapódó sleppjével egyetemben.😂

XXX

(#62) bkercso válasza Carasc0 (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tanárnak az a megalázó még ennek tetejébe, hogy sokszor a szülő ellenségnek tekinti és nem partnernek. Főleg az olyan problémás családoknál, ahol a gyerek verekszik meg hülyézi a tanárt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#63) t72killer válasza Freiherr (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, nálunk Lakatos Winetu-ból egy darab volt csak szerencsére, és falkavezéri cím helyett helyreraktuk:U Ezt teszi idővel az eltérő népszaporulat?:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) mickemoto


mickemoto
őstag

Feje tetejére állt ez a világ.Ennyi erővel a 80-as években amikor én voltam kisiskolás a tanárok felét le lehett volna ültetni.
Nem vagyok a fenyítés híve, kaptam én is akkoriban bőven belőle és volt amikor jogtalannak éreztem de akkor is azt mondom hogy ahhoz hogy rend legyen a deviáns gyereket rendre kell utasítani, mert ha nem akkor az összes többi látja a kárát.

[ Szerkesztve ]

(#65) szaszyka válasza emvy (#43) üzenetére


szaszyka
senior tag

A tanárnak az a dolga, hogy némi tudást ültessen a foggyos szülő foggyos gyerekének a fejébe. Megnevelni a kölköt az apjának, és az anyjának kellene( már ha az a két “felnőtt” nem 1-1 egoista m.rha) .

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#66) t72killer válasza szaszyka (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak egoista marhák léteznek, hanem dolgozók, akik reggel 7kor indulnak munkába és este 8ra érnek haza. Alkalmasint mind2 szülő. A fennmaradó időben nem sok lehetőség nyílik az átgondolt profi gyereknevelésre - így azért az iskolának, ahol az ébren töltött idejét főleg tölti - igenis kulcsszerepe van a nevelésben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) #90088192 válasza bambano (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az eroszak mindig az utolso eszkoz, a Tanarnak nagyon egyszeru dolga van, a ha a gyerek nem kezelheto akkor a sajat erdekeben meg kell kerdezni mit tud arrol amit Epp most tanit, es ezt addig folytatni amig mas allaspontra nem jut a gyerkoc, ha igy nem megy akkor lehet eltanacsolni.
Volt Nekem matektanarom kozepsuliba egy holgy, Soha Senkit nem utott meg, de meg kiabalni is ritkan hallotuk, DE csond volt az oran, es ha valaki okosabbnak erezte magat, es probalta zavarni annak eleg hamar feleles lett a vege, vagy az egesz osztaly ropdoga. Engem sosem zavart a rodoga mert imadtam a matekot, DE a tobbiek hamar arra az elhatarozasra jutottak, jobb lesz az idiotanak befogni a szajat ;]

Vagyis aki csak agresszivitásal kepes "nevelni" annak nincs helye a tanarok kozott!
Amit nem tanitanak az egyetemen sajnos, hogyan lehet az egyen erdeklodeset felkelteni es megtartani, es alkalmazni a renitens egyedekre is, MERT lehet, pont igy voltam a matekkal alt isk ben. Es egy jo tanar aki kepes volt erre megvaltoztatta a hozzaallasomat. Ahogy latjatok a nyelvtan/irodalom tanar NEM volt ennyire szerencses ;]

(#68) ncc1701 válasza emvy (#49) üzenetére


ncc1701
veterán

Iszonyat jó matek tanár volt amúgy. És mondom, bármikor aláírnám a papírt, h a gyerekemmel valaki így foglalkozzon. Egy pofon nekem sem ártott meg, ha jogos volt, márpedig jogos volt.

(#69) voyager4.4 válasza Carasc0 (#21) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"1 pofon mióta verés? Pajeszhuzás mióta verés? 1db koki mióta verés?"

Jah akkor ha téged meglegyint egy profi boxoló az nem verés ? Hát csak 1 ütés, nem baj ugye ? Kb. ilyen erő különbség van egy gyermek és egy felnőtt között is.

no fate but what we make

(#70) szaszyka válasza voyager4.4 (#69) üzenetére


szaszyka
senior tag

Kb ennyi különbség van a 16 éves, 6.-os, kiskora óta boxolni/verekedni tanuló cigánygyerek, és az 50 éves tanárnő között is.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#71) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Egy jól irányzott nyakleves, koki jó irányba tudja terelni a gyereket.
Nem agyon kell verni, meg nem kell a bordásfalnak lökdösni és főleg nem rendszeresen, de amikor eljött az ideje egy pofon csodát tud tenni. A többiek részére is visszatartó/nevelő célzattal bír.

(#72) voyager4.4 válasza szaszyka (#70) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az olyat el lehet (kell) tanácsolni és védve van a mammer tancsi is, meg a felesleges fegyelmezéssel sem kell próbálkozni már.

no fate but what we make

(#73) szaszyka válasza voyager4.4 (#72) üzenetére


szaszyka
senior tag

:D mammer tancsi :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#74) Cathfaern válasza Carasc0 (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én értem, hogy kizárólag fizikai fenyítéssel lehet gyerekeket rendszabályozni, de akkor magyarázd el nekem a következőt:
Középiskolában egy tanár se verte az amúgy nagyon rossz osztályunkat. Ennek ellenére volt olyan óra, ahol síri kussban ült mindenki, és ha nem is az órára figyelt (bár jó eséllyel igen), akkor legalább nem is zavarta azt. Meg volt olyan óra, ahol szétszedték a termet nagyjából, és a szomszédból jött át a tanár megnézni hogy mivan (megtörtént). És mégegyszer mondom, egyszer se volt fizikai fenyítés, azoktól a tanároktól se, akiknél rend volt az órákon. És mielőtt jönne a "mert biztos az a tantárgy érdekelte a diákokat" (osztály legalább 3/4-ét semmi se érdekelte :) ): pl. történelemből volt tanárváltás, és drasztikus különbség volt a fegyelemben a két tanár között, ugyanazon a tantárgyon, ugyanazon a diákokkal.

[ Szerkesztve ]

(#75) voyager4.4 válasza szaszyka (#73) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Még középiskolából ragadt rám. A kémia tanárnő mondogatta mindig, hogy "tancsi néni", "tancsikálni", "kussolgat !" stb.

no fate but what we make

(#76) updog válasza t72killer (#66) üzenetére


updog
senior tag

"hanem dolgozók, akik reggel 7kor indulnak munkába és este 8ra érnek haza. Alkalmasint mind2 szülő."

Azért ott komoly bajok vannak, ha mondjuk egy 14 év alatti gyerek csak este 8 után találkozik a szüleivel.

BTW Nyilván valamennyire a pedagógus feladatai közé tartozik a nevelés is, de nem az az elsődleges, főleg ha nincs a kezében ehhez semmilyen eszköz a kérései/utasításai betartatására.. ha a szülők nem tudják, az iskola meg nem fogja megnevelni a gyereket, akkor mi történik? (most hogy így belegondoltam a világba, igazából ez költői kérdéssé változik :N )

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#77) Freiherr


Freiherr
őstag

Én nem értem ezt az iskola nevel dolgot.Engem inkább a haverok, meg édesanyám nevelt, az iskola szerintem semmit sem tett hozzá a jellemfejlődésemhez, nem is dolga.

XXX

(#78) Freiherr válasza Freiherr (#77) üzenetére


Freiherr
őstag

Egyébként a pedagógusok megoszlása, akikkel összehozott a sors: néhány szemét köcsög, a többség névtelen senki, és talán 3-4 emberileg is kiváló egyén, respect nekik.

XXX

(#79) Cathfaern válasza Freiherr (#78) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A lentebb említett osztályból kizárólag olyanok mentek tanárképzőre akik max. egy jó erős 3-as átlagot hoztak... szerintem ezzel elmondtam elég sok problémát :)

[ Szerkesztve ]

(#80) Freiherr válasza Cathfaern (#79) üzenetére


Freiherr
őstag

Ennyi :)

XXX

(#81) Lauda


Lauda
félisten

Helyes.

(#82) bambano válasza Freiherr (#77) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Engem inkább a haverok": látjuk, látjuk! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) UnA válasza mickemoto (#64) üzenetére


UnA
Korrektor

Mi értelme egy ilyen összehasonlításnak? A világ megváltozott, ennyi. Ha így nézed, akkor a te iskolai éveid is csak könnyű kalandok voltak egy száz évvel ezelőttihez képest. De mégsem sírod vissza azt...

(#84) t72killer válasza szaszyka (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ezzel meg is érkeztünk a probléma újabb állomásához: amikor a gyerek erősebb a tanárnál? Akkor csak a kisebbeket "meri" verni a tanárbácsi, ~12éves kor felett valahonnan mégiscsak előkerülnek azok az erőszakmentes konfliktuskezelési módszerek? Pedagógiailag/nevelés szempontjából ez mégis hogyis van akkor, már a suliban is megússza a legnagyobb disznóságokat az, aki erősebb?

#79: így bizony:(. Kb szobafestőnek szivesebben mennek a fiatalok, mint tanárnak.

#76: "Azért ott komoly bajok vannak, ha mondjuk egy 14 év alatti gyerek csak este 8 után találkozik a szüleivel."
Hány és hány ilyen család van:( Mo-gon nem lehet 1 fizetésből kijönni, a valódi részmunkaidő meg ritka.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) janeszgol válasza Fred23 (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

En se mennek, pedig egy idoben akartam. Tudod kik fognak szivni? A szulok. Tanar hiany van, a szulok ra lesznek kenyszeritve a maganorak kifizetesere (amit nem kotelezoen tanar tart). Akkor majd megbecsulnek a tanart, de mar nem lesz kit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#86) t72killer válasza janeszgol (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A társadalomra visszahullik a kaki, amit magából termelt, ennyi. Sajnos egyik pártnál se láttam, hogy fő programpontként síkra szállt volna az oktatás minőségéért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) bkercso válasza janeszgol (#85) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mire ez a jövő idő?? Már rég egy vagyont fizetnek a szülők, a gyerekek meg a gyerekkorukat töltik a magánórákon, nem ritkán heti 5x.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#88) szaszyka válasza t72killer (#86) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem a pártoktól kellene mindig csak a csodát várni, hanem legalább 1/3 részben tenni is valamit az oktatás javítása érdekében ( hozott anyag(gyerek), tanár, körülmények(állam)). Lassan eljutunk oda, hogy az emberek egymást ölik az utcán minden apróság miatt. Se gerincesség, se kompromisszumkészség, csak az ego. Ezt látja a kisgyerek, ilyen lesz ő is. A fejekben kellene először rendet tenni, aztán a közigazgatásban, és akkor lehet normális oktatást, normális országot felépíteni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#89) t72killer válasza szaszyka (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, nem a fejétől bűzlik a hal. A pártokat csak azért írtam, mert közülük a győztes adja az állami kereteket/jogokat és kötelezettségeket, de a pártokat, vezetőket is a nép adja. Tehát a vezetés se lesz jobb, mint a nép.

Annyit lehetne azért "fentről" tenni, hogy ne kontraszelektált szakma legyen a pedagógus, hanem emberként bánjanak vele, ne találják ki félévente, hogyan kell egy 6évest olvasni tanítani, ne lopják el az iskola pénzét, fizessék a gázszámlát, ismerjék el munkaidőnek a dolgozatjavítást/tanévre felkészülést, stb-stb-stb.

Emberanyagot tekintve meg kicsit kevesebb agyzsibbasztó mocskot kéne adni a médiacsatornákon. Tény, egy Delta v egyéb ismeretterjesztő műsor lehet nem generál annyi bevételt a csatornának, mint egy pucér valóságshow, de az össz-társadalmi haszonra kell gyúrni. Tudom, most én is másokra mutogatok - a magunk részéről amit lehet megteszünk. Ettől függetlenül milliószámra vannak bizonytalan, frusztrált, fáradt családok, akik csak sodródnak az árral és annyi energiájuk marad munka után, hogy a "teszkóskaja" mellé megveszik a "teszkógazdaságos kultúrát". A gyerek is így nő fel - és ezt fogja igényelni. Valahogy meg kell törni az ördögi kört, ehhez pedig külső segítség szükséges.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) bkercso válasza t72killer (#89) üzenetére


bkercso
nagyúr

A baj az, ha a párt rosszabb, mint a nép, mert elfoglalja a demokráciát. Vajon érdeke-e a politikai vezetésnek az oktatás fejlesztése?

kevesebb agyzsibbasztó mocskot kéne adni a médiacsatornákon. Tény, egy Delta v egyéb ismeretterjesztő műsor lehet nem generál annyi bevételt a csatornának, mint egy pucér valóságshow, de az össz-társadalmi haszonra kell gyúrni.
Az állam feladata lenne ezt szabályozni, hogy mi mehet és mi nem, bár a szabadság sajna azzal is jár, hogy ha az emberek felelőtlenül élnek vele, akkor negatív következménye lesz. Az állami médiában lehetne beszélni pl. a TV-zési szokások káros jellegéről, amennyiben ugye nincs anyagi összefonódás a TV-k és a vezetők közt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91) UnA válasza bkercso (#87) üzenetére


UnA
Korrektor

"Már rég egy vagyont fizetnek a szülők, a gyerekek meg a gyerekkorukat töltik a magánórákon, nem ritkán heti 5x."

Ha ez általánosan igaz lenne, akkor már a népek kapára-kaszára kelve eltakarították volna az aktuális hatalmat. De az igazi oktatás valajóban csak egy kisebbség igénye.

(#92) bkercso válasza UnA (#91) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó, hát akkor miről beszélünk? Mi vagyunk az a kisebbség, nemde? :) Én kaptam igazi oktatást, különórák nélkül is nyertem a versenyeket és felvettek a legjobb intézményekbe. Ma egy közepesen tűrhető oktatásért már ül a gyerek heti 5 délutánt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93) mickemoto válasza UnA (#83) üzenetére


mickemoto
őstag

100 évvel ezelőtt nem tudom hogyan volt, nem éltem akkor de 30 évvel ezelőtt igen és szerintem nagyon is van értelme az összehasonlításnak.A változás kézzelfogható és nem jó irányba.

(#94) UnA válasza bkercso (#92) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak hogy tudjam, mi alapján mondod ezt: hány gyereked középiskolás most?

(#95) bkercso válasza UnA (#94) üzenetére


bkercso
nagyúr

Zérus. Egyetem alatt magántanításból éltem, édesanyám jelenleg is azt csinálja (immár nyugdíjasként), valamint anyósom középiskolai tanár egy jóhírű gimiben. Valamint az ismerőseim gyerekei is járják a magánórákat szorgosan. Persze ettől az enyém csak egy vélemény, nem is lehet több. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#96) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Én normális iskolákba jártam, verés vagy fizikai fegyelmezés nem volt. Volt olyan tanár aki nem tudott rendet tartani (mert a gyengeségét "kiszagolta" az osztály), de a többség fizikai fegyelmezés nélkül is rendet tartott. A legdurvább eset kb annyi volt, hogy egy rosszul viselkedő diákot a kezénél fogva kivitte a teremből.

Elég durva, hogy itt a fórumon elméletileg értelmesebb emberek vannak, és nem alkeszek vagy hasonlók, mégis indokoltnak tartják a rendszeres verést, ha az alárendelt fél "tiszteletlen", a tiszteletlenséget persze ők maguk határozzák meg, van akinél egy kurvaanyázástól kezdődik, van akinél meg ott, hogy rossz a vacsora.

(#97) t72killer válasza mickemoto (#93) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából egy kaotikus átmeneti korszakot látunk: már nincs akkora szükség akkora lexikális tudásra, mint 30-50-100 évvel ezelőtt, ugyanis ha valamit nem tud az ember, előkapja a zsebéből a wikipédiát és részletesebb adatokat mond fel belőle, mint a 30évvel ezelőtti egyetemi professzor.

Erre az új világra érzésem szerint nem készült fel a magyar pedagógusszakma, ahogy a demokráciára mint berendezkedésre sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) bkercso válasza gergely2019 (#96) üzenetére


bkercso
nagyúr

Emlékszem, nálunk alsóban az öregek közt voltak inkább, akik verekedtek. 3-4-ben volt egy napközistanárnő, aki olyan pofonokat osztott a beszélgetőknek, miközben mentünk ebédelni (valamiért a napközis vitt ebédelni...), hogy a gyerekek kiestek a sorból. Mindenki tudott róla, nyílt titok volt, és sajnos egyben a világ legtermészetesebb dolga, hogy hát ő ilyen.
1-2-ban meg egy másik napközistanárnőnk volt, aki nem boxolt ugyan, de világháborút átélt emberként nem hagyta, hogy akár csak egy falatot is meghagyjunk. Inkább vert volna... Belénktömte az összes mócsingot meg minden sz@rt, amit a konyhán elénk raktak... Egyszer még ügyeletest is állított mellém, mert sokáig "ettem", és az figyelte, hogy hagyok-e valamit. :))

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99) gergely2019 válasza bkercso (#98) üzenetére


gergely2019
csendes tag

" pofonokat osztott a beszélgetőknek, miközben mentünk ebédelni (valamiért a napközis vitt ebédelni...), hogy a gyerekek kiestek a sorból. "

És ezt mégis hogyan tudják itt néhányan elfogadhatónak tekinteni?

Komolyan úgy gondolják hogy ez normális?

(#100) t72killer válasza gergely2019 (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen én se tudok elmenni, hogy az ilyet miért tartja bárki is elfogadhatónak:F? Egy dolog a durva rendbontás megakadályozása alkalmasint fizikai erővel, másik amikor lágerőrnek képzeli magát a tanerő és nemhogy csak 0-ra csökkenti a gyerek mozgásterét, de ha ebből a 0-ból az kimozdul, úgy is viselkedik, mint egy lágerőr.

Amúgy a "lágerőr" esetek úgy tűnik egyre inkább bekerülnek a sajtóba/bíróságok-fegyelmi bizottságok elé. Ott a helyük, az elkövetőknek pedig a lágerben. (Ismétlem, nem az explicite anyázó "LakatosWinetou"-nak nyaklevest lekeverő tanárról van szó - utóbbit mondhatnánk vitatott esetnek, még ha nem is "könyv szerinti megoldás")

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.