Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) voyager4.4 válasza mickemoto (#64) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Még nem ért gyerekverő korba az a generáció, amelyiket már nem vertek agyon az iskolában és nem ezt fogja visszaadni a gyerekének, én adnék nekik (nekünk) egy esélyt.
Engem rendszeresen vert és szidalmazott a nevelőapám, jelenleg ott tartok 26 évesen, hogy visszatérő rémálmaim vannak vele, melyek végén (hangsúlyozom ismét: álmomban) megölöm.
Általános iskolában testi fenyítés nem igen ért, persze középsuliban már kezdődött a lelki terror, ami szintén nem egy jó dolog. Szerintem, aki azt mondja, hogy a fenyítéssel bármit el lehet érni egy gyereknél az vagy buta vagy hazudik. Persze valami el lehet érni: egyrészt félni fog (ezért úgy tűnhet, hogy bevált a módszer) másrészt a bántalmazott, amint teheti olyan messze menekül a bántalmazójától, amennyire csak lehet. Itt sokan takaróztak azzal, hogy nem rendszeres verésről lenne szó, meg, hogy "csak 1 koki"... Ne. A gyereket motiválni kell nem büntetni, ennyit még én is tudok, pedig nem ez a szakmám.

no fate but what we make

(#102) bkercso válasza t72killer (#100) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi gyerekként sem tartossuk annak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103) mickemoto válasza voyager4.4 (#101) üzenetére


mickemoto
őstag

Édesapám engem és testvéremet is sokszor rendre utasított egy egy rendes atyai pofonnal, de csak amikor megérdemeltük és sosem haragudtam rá, nagyon szeretem.
A rendszeres verés viszont már egyáltalán nincs rendben, sőt.Ott már be kell/kellene avatkozni.
100%-ban a testi fenyítés ellen vagyok, de van olyan eset amikor más nem segít csak egy atyai pofon.
Az viszont szerintem nem helyénvaló ha az iskolában a tanártól kapja a gyerek. Normális esetben a szülő neveli a gyereket, a tanárnak elég kellene lenni csak szólni a szülőnek hogy baj van a gyerekkel és otthon lerendezik a dolgot.Akkor van baj ha a szülővel is gondok vannak.

(#104) #56573440 válasza mickemoto (#103) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na ja. Csak sok szülő elvárja az ovitól hogy ők szocializálják a gyereket, a sulitól hogy ők tanítsák minden másra is a normális viselkedéstől a kommunikáción át a problémakezelésig. Csak ez nem így megy, ezeket otthonról kéne hozni.

Ezek a szülők azok, akik ha karót hoz a lurkó nem azt veszik elő, hanem a tanárt, hogy miért ilyen gyökér és hogy képzeli ezt, hiszen pistike jó gyerek csak olvasni nem tud meg írni, meg számolni. De ettől még nem kell megbuktatni.

(#105) gergely2019 válasza mickemoto (#103) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Ha sokszor volt szükség az atyai pofonra, az 2 dolgot jelenthet:

Nem volt értelme, hiszen utána is ugyanúgy viselkedtél.
Mégsem volt szükséges.

Nem tudom hogy a verés elfogadása stockholm-szindróma, vagy csak annak bizonygatása, hogy mennyire jó ember vált az illetőből, aki felemlegeti ezt (nehéz azt elismerni, hogy valakinek a szülője egy szociopata erőszakos állat volt.)

(#106) #56573440 válasza gergely2019 (#105) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem a gordiuszi csomó feloldását ott kéne keresni, hogy miért mosod össze a joggal kapott atyai taslit a szociopata erőszakos állat viselkedéssel...

(#107) t72killer válasza #56573440 (#104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért, mi a feladata az iskolának-óvodának, ha nem a társas viselkedés kialakítása? Otthon nem tudok neki 10 hasonló korú gyerkőcöt biztosítani, akikkel gyakorolhatják+TANULHATJÁK a társas élet szabályait. Ezenkívül reggel 8-tól délután 4-ig ott van a gyerek, heti 5 napban, ami az összes ébren töltött idejének kb fele! Ez akkor egy totál "nevelési fekete lyuk", ahol ha kap is valamit, az ==rossz befolyás?? Tudom, sajnos ez nagyjából a helyzet, de nem kéne erre egy cseppet rámenni az oktatáspolitikának? Jelenleg kb ezt tudja a rendszer:

1. fűtenek
2. enni adnak a gyereknek (hogy mit, az más kérdés:Y)
3. pár hasznos dolgot megtanítanak nekik (írni-olvasni-számolni)
4. egy rakás használhatatlan, felesleges infót töltenek az agyukba, amit dolgozatírás után el is felejtenek (mikor halt meg XIII. Báthory Ödönke, stb)
5. valláserkölcstan a plébánosbácsinál, aki a kisfiúkat szereti:Y

Ezek helyett nem lenne esetleg hasznosabb: megtanítani őket csapatban játszani, soft-skilleket erősíteni XXI. századi embert faragni belőlük?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108) gergely2019 válasza #56573440 (#106) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Mert nincs olyan hogy joggal kapott atyai pofon.

Ami abból is látszik, hogy rendszeren szükség volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#109) bkercso válasza gergely2019 (#108) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerinted. Ha nem kapja meg, akkor majd az életben megkapja egy súlyos sérülés, felfüggesztett börtön vagy kirúgás formájában. Nem minden gyerek egyszerű eset, néha a helyén kell lennie az apának akkor is, ha egy pofonnak van ott az ideje. A fiúkban túlteng a tesztoszteron és feszegetik a határokat, erővel; ez teljesen szükségszerű. Szóval kellenek határok és azokat meg is kell védeni, ha kell, erővel.

Ha rendszeres a verés, akkor viszont a szülő elveszti azt az eszközt, amit az alkalmi pofon jelentene.

Amellett meg nem minden verés erős. A lányomnak elég eljátszani, hogy a kezére csapok és éppen csak hozzáérni, teljesen kiborul, hogy ő kikapott és reklamál meg érvel, vagy megsértődik. De a viselkedése változik utána. És persze ez sem mindennapos.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#110) #56573440 válasza t72killer (#107) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Miért, mi a feladata az iskolának-óvodának, ha nem a társas viselkedés kialakítása?"

Amikor én voltam gyerek se volt elég óvónő hogy ezt koordinálja. Az oviban a gyerekek túlnyomó többsége a seggét nem tudja kitörölni, egy másik részük csak papíron szobatiszta, így a nap jelentős részét két óvónő fixen a mosdóban tölti, átöltöztet, segget törölni tanít. A környezetemben ezt úgy oldották meg, hogy leviszik játszótérre, ott úgyis bandáznak a csajok, összejárnak utána esetleg, vagy viszik úszni, ide-oda, ahol szintén gyerekek vannak, szintén felnőttek ülnek egymás mellett, szintén barátságok szövődnek. Esetleg nem egész nap kuksolnak bent, hanem apuval meg anyuval elmennek mindenfele. Megy együtt játszanak nem a tv előtt bambulnak, ilyen apróságok, amik rohadt sokat segítenek.

gergely2019

Ja hogy mert csak? Miért nem azzal kezdted hogy te tudod a tutit, és az, aki akárcsak életében egyszer lekever egy atyai pofont, az súlyosan szociopata meg bipoláris pszichopata, azonnal hátravinni, tarkón lőni. Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára, mert tinédzser, mert pubertál, mert y, a vita hevében, és magyarázd el neki, hogy ez illetlenség, ilyet nem szabad csinálni. Ez a te döntésed. Az enyém meg más. Van egy igen magasra helyezett léc. Ha azt sikerül átugrani mint a fenti példa pl, nos... Vagy tanítsa meg a normális kommunikációra a félrészeg másik okos a szórakozóhelyen, hogy hogyan működik ha izomkemény tuticsávó vagy, csak most épp nem aput oltottad.

Mondjuk én nem tervezek mimózalelkű balfaszt nevelni.

[ Szerkesztve ]

(#111) Vakegérke válasza gergely2019 (#108) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól esik a joggal érvelni, vagdalkozni? A gyerekek kötelességeinek emlegetése hol marad?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Ma hallottam a buszon, hogy a papok után a tanárok között van a legtöbb pedofil.
Elég szomorú hogy ez jön le nekik.

(#113) janeszgol válasza gergely2019 (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a kilencvenes evekben tipikus volt. A legritkabb esetben lehetett beszelni, kulonben ment a fenyites. Felnott fejjel ugy gondolom igy utolag, hogy ostoba seggfejek voltak az akkori szabalyhozok es alkalmazok.
Miert ne lehetne beszelni az ebedlobe menet? Ez a baj, a felesleges fenyites. Legyen ott egy pofon, de a legritkabb esetben. Nem kell minden marhasagert fegyelmezni, kovetkezetesen kell alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#114) emvy válasza bkercso (#109) üzenetére


emvy
nagyúr

Tok jol hangzik, ezzel szemben a valosag az, hogy a gyerekek bantalmazasa eroszakos felnotteket szul. Az adatok epp az ellenkezojet mutatjak annak a marhasagnak, amiket magadnak bemeselsz.

while (!sleep) sheep++;

(#115) bkercso válasza emvy (#114) üzenetére


bkercso
nagyúr

A rendszeres bántalmazás igen, ezzel egyet is értek (emellett eléggé intuitív is a dolog). Erre vonatkoznak az adatok is. A mostani beszélgetés épp azért folyik, hogy a szükséges fenyítést és a bántalmazást megpróbáljuk elválasztani.
És nem bemesélem magamnak: olvass el gyereknevelésről szóló könyveket, amiket nem az elmúlt 10 évben írtak! Olvashatsz európait, amerikai, vagy amit tetszik.
Ma elnyomás van a kérdésben, egyfajta liberális diktatúra: aki nem ért egyet, az lenullázza magát szakmailag. Ma az "egy ujjal se!" egy kvázi vallás. Északon és nyugaton el is veszítheted a gyereked gyámsági jogát miatta.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#116) gergely2019 válasza bkercso (#109) üzenetére


gergely2019
csendes tag

". Ha nem kapja meg, akkor majd az életben megkapja egy súlyos sérülés, felfüggesztett börtön vagy kirúgás formájában. "

Már csak azt kéne bizonyítani, hogy akit vertek gyerekkorában, az kisebb eséllyel kerül börtönbe, tér rossz útra. Mert a valóság inkább az ellenkezője lehet.

"Ha rendszeres a verés, akkor viszont a szülő elveszti azt az eszközt, amit az alkalmi pofon jelentene."

Itt sokan még a rendszeres verést is mentegették.

(#117) gergely2019 válasza #56573440 (#110) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára,"

Itt most nem arról volt szó, hogy jogos védelem keretében, vagy éppen azt enyhén túllépve alkalmaz valaki erőszakot a nagyobb gyermek ellen, hanem pl. beszélget az ebédnél a társával. Szerinted aki itt írta, hogy rendszeresen kapott atyai pofont, az rendszeresen verte előtte az anyját?

Ha a gyereked kezet emel a saját anyjára 15 évesen, akkor már régen elcseszted a nevelését.

(#118) gergely2019 válasza Vakegérke (#111) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Jól esik a joggal érvelni, vagdalkozni? A gyerekek kötelességeinek emlegetése hol marad?"

Tehát ha a gyerek nem teljesíti a parancsot, hogy kussoljon evés közben, akkor lehet verni, és ha valaki ezt számon kéri, akkor az a joggal vagdalkozás?
Ha az asszony nem teljesíti a kötelességét, hogy vacsorát főzzön, akkor lehet verni?

Ez ugyanaz, mint amikor a katonaságnál szivatott újoncok utána ugyanazt csinálják.

(#119) bkercso válasza gergely2019 (#116) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az van, hogy a gyerek attól gyerek, hogy limitált a belátóképessége. Néha az kell, hogy megrettenjen. Ha az apja állandóan veri, akkor nem retten meg, csak felgyűlik a lefolytott düh, keserűség, bosszúvágy, vagy a megtörtség stb.; személyfüggő. De ha egy szerető apa egyszercsak megveri, akkor érezheti, hogy az ilyesmi nem a beszélgetős fejmosást maga után vonó dolgok kategóriájába esik.
De nem akarlak győzködni: ha nem érted, akkor nem érted. Én voltam fiúgyerek, méghozzá a fékezhetetlenebb fajta, és nem kaptam meg, amiről beszélek. Másik oldalról viszont a rendszeres és kétségbeesett verést és ordítozást igen, aminek nagyrészt nem én voltam az oka és nem is volt pozitív hatása. Vagyis nem erről beszélek.

Példa: a kamasz felgyújtja a nádast, mert az jó poén. Vagy összetör egy parkoló kocsit.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#120) mickemoto válasza gergely2019 (#105) üzenetére


mickemoto
őstag

Azt hiszem túlzón fogalmaztam azzal hogy "sokszor".Inkább úgy írnám hogy előfordult néha.
Nekem is az a véleményem mint előttem már mások írták hogy minden gyerek különböző, van amelyik a szóból is ért de van amikor ennél többre van szükség.

(#121) emvy válasza bkercso (#119) üzenetére


emvy
nagyúr

> Példa: a kamasz felgyújtja a nádast, mert az jó poén.

Egyreszt: ha idaig jutott, akkor ott elotte mar valamit elrontottak a szulok, rendesen. (Gondolom szerinted nem adtak neki eleg pofont.)

Masreszt: ha ilyen tortenik, es utana kap egy kurvanagy pofont, az aztan majd segit. (Nem.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#122) #56573440 válasza gergely2019 (#117) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Itt most nem arról volt szó, hogy jogos védelem keretében"

Jogos védelem??? BTK-t ne húzz már elő, amikor köze nincs semmihez csak jól hangzik bazze :D Itt köze nem volt semmi ilyesmihez, csak ideges volt és tett egy szar mozdulatot. Eleve vesztes veszekedésbe lépett bele, de kiszállni már nem akart, aztán kifogyott a lehetőségekből. Egy pillanatig ez tűnt megoldásnak. Aztán felkelt a földről és szépen el lett neki mondva, hogy el volt már mondva sokszor, most utoljára el lesz mondva, még egy ilyet nem csinálsz. Aztán nem is csinált. Csak előtte azt hitte hogy apunak a szél fújja a pofáját. Rájött hogy bizony ez a meglátása téves volt.

"Szerinted aki itt írta, hogy rendszeresen kapott atyai pofont, az rendszeresen verte előtte az anyját?"

Nem hiszem. De azt sem hogy ugyan azt értjük rendszeres alatt.

Szerintem te kicsit túlreagálod, és megint ilyen totális torzításba futsz hogy a rendszeresen = napi szinten legalább... Szerintem én is megkaptam rendszeresen a pofonjaimat. Volt életem során vagy 5. De az üzemszerűen és rendszeresen jött, amikor olyat csináltam amiért én is kiosztottam volna. Egyiket se kérdőjelezem meg, sőt. Annál cifrábbakat is tettem, csak azok soha nem derültek ki ;]

"Ha a gyereked kezet emel a saját anyjára 15 évesen, akkor már régen elcseszted a nevelését."

Tudod ez egy érdekes kérdés. A környezetemben nagyon sok gyerek van mindenféle korosztályban. Én azt látom, hogy a gyereknevelés az igen fiatal korban megy, utána ahogy a környezete változik, oviba, suliba kerül, akkor válik egyre kevésbé hangsúlyossá. Az alapokat, az értékrendet, egy világképet, és még sok minden mást is át tudsz adni a gyereknek, de amikor később kortársakkal tölt napi 8-10 órát, veled meg 3-at se, akkor is sok mindent meg lehet beszélni és magyarázni, de a legtöbb nevelést már nem te végzed hanem a környezete akinek -szintén- meg akar felelni. Így vesznek fel olyan viselkedési mintákat az igen jól nevelt, ideális, szerető, törődő családból érkező lurkók nagyon hamar, hogy otthon csak a pislogás megy, ezt kitől látta...

Egyébként szerintem meg nem kéne így ítélkezzél, meg sarkítsál, attól még nem lesz igazabbad...

[ Szerkesztve ]

(#124) gergely2019 válasza #56573440 (#122) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Egyébként szerintem meg nem kéne így ítélkezzél, meg sarkítsál, attól még nem lesz igazabbad..."

Miért ne lehetne ítélkezni?

És semmi sarkítás sincs, rengetegen gondolják azt is, hogy a gyereket, vagy feleséget szabad verni, ha nem teljesíti az általa meghatározott kötelességeket.

"Szerintem te kicsit túlreagálod, és megint ilyen totális torzításba futsz hogy a rendszeresen = napi szinten legalább.."

Olvasd vissza a sztorikat, jópár olyan iskolai vagy otthoni erőszak volt megemlítve, ahol nem összesen, hanem havi vagy heti 5 esetről is szó van akár.

(#125) t72killer válasza gergely2019 (#124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem beszélve arról, hogy az alkalmasint igazságtalanul lekevert nyakleves nem több, mint nettó bűntény. És mivel ezek még egy tanárnál is jellemzően inkább indulatból születnek, mintsem "megfontolt nevelési szándékból", bizony nem vagyok túl optimista a "jogosan" és a teljesen igazságtalanul kiosztott pofonok arányát tekintve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#126) #56573440 válasza gergely2019 (#124) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Miért ne lehetne ítélkezni?"

Amiért leírtam. Jól látható módon most is azért tetted, hogy a felelősséget a szülőre tereld, pedig ez egyáltalán nem fekete meg fehér. Ezért nem kéne. Nem ettől lesz igazad.

"Olvasd vissza a sztorikat, jópár olyan iskolai vagy otthoni erőszak volt megemlítve, ahol nem összesen, hanem havi vagy heti 5 esetről is szó van akár."

Olvass vissza hogy ő se úgy gondolta ahogy te. Csak te fogtad a te értékrendedet és beletúrtál a közepébe. Aztán nem lett igazad.

Voltak más rendszerek, én éltem akkor amikor a tiltott határátlépésért még agyon is lőttek embereket egy országgal odébb. Sok szempontból nem volt jó. Attól még a tény áll. VAN olyan helyzet, amikor a gyerek megérdemelhet egy apai tockost. Nem verést. Nem szíjjal. És ettől nem lesz az apa pszichológiai eset, a gyerek meg nem szenved maradandó károsodást.

(#127) Sethdobaloah válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nem alkalmazok erőszakot a gyerekemmel szemben, mert az az én szegénységi bizonyítványom lenne.
Pont ugyanúgy nem szükséges "verni" egy gyereket, ahogy a sorkatonaság sem szükséges, hogy férfivé váljon egy ember.
A veréssel az erőszak útjára tanítod a gyereked (és vagy ő lesz erőszakos, vagy hajlandó lesz alávetni magát az erőszaknak). Ennél egy cseppet célravezetőbb megoldást kereső emberré nevelni. Persze sokkal több meló mint lekenni neki egyet, azt aláírom.

...csak én vagyok helikopter?

(#128) dabadab válasza #56573440 (#110) üzenetére


dabadab
titán

"Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára"

Egz ismerős srác kb. ilyen idős korában kezdte verni az anyját - egészen addig meg az anyja verte őt. A jelek szerint az lehetett a probléma, hogy nem verte eléggé, igaz?

DRM is theft

(#129) dabadab válasza bkercso (#119) üzenetére


dabadab
titán

"De nem akarlak győzködni: ha nem érted, akkor nem érted"

Tehát ha teszel egy olyan állítást, ami ellentmond elég erősen az emberi pszichéről szerzett tudásunknak, akkor nem kell semmivel sem alátámasztani, elég megjegyezni, hogy az a hülye, aki nem érti.

DRM is theft

(#130) Freiherr válasza bambano (#82) üzenetére


Freiherr
őstag

Mit látsz kiscsákó, mesélj valamit.

XXX

(#131) #56573440 válasza dabadab (#128) üzenetére


#56573440
törölt tag

A jelek szerint az lehet a probléma, hogy kiforgatod a mondandom. What about no? Ha érdemi kommunikáció nélkül akarsz inside outot játszani meg fingot reszelni hagyj ki belőle. Köszi.

(#132) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Le kéne mar akadni arról a demagóg szarságról, hogy "jaj hát régebben gond nélkül lekeverhetett a tanár egy taslit és mégis felnőttünk", mert itt nem ez a lényeg.

Az erőszak nem egy pedagógia eszköz, nem tanít meg semmire. Gondolom ennyi erővel a családon belüli erőszak is tökre oké mert egy egy tasli amit valaki lekever az élettársának még nem okoz kárt, ugye? És ne gyertek azzal hogy jaj az más, ugyanis erőszak és erőszak között NINCS különbség.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#133) voyager4.4 válasza Corleone33 (#132) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ezt neked itt a pofon mellett érvelők nem fogják soha beismerni. Többségük gondolom már túl van pár kiosztott verésen, így önmagával kellene meghasonulni. Ne várd.

no fate but what we make

(#134) #56573440 válasza voyager4.4 (#133) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ezt neked itt a pofon mellett érvelők nem fogják soha beismerni."

Mert nem egy kategória amiről beszélünk.

"Többségük gondolom már túl van pár kiosztott verésen, így önmagával kellene meghasonulni. "

Nekem pl a max 5 pofonommal 32 év alatt nem hiszem hogy meghasonulni kéne, ennél több nagyságrenddel többet kaptam random barmoktól. Aki szerint egy pofon verés, azt nem verték még meg.

Továbbra is összemostok dolgokat amiket nem kéne.

Egy kategória kéne legyen pl a családon belüli erőszak esetében a férfi és a nő által elkövetett erőszak is. Kéne legyen. Utóbbiból több van mint gondolnád btw.

Egyébként meg nem kell fizikai terror ahhoz, hogy a gyerek sérüljön. Fel lehet nevelni lelki terrorban gyereket egy pofon nélkül is úgy, hogy a lurkó kész legyen mint a bot. Akkor ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, de egyébként meg normálisan képes viszonyulni a gyerekéhez megfelelő rugalmassággal, vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent, ha más a véleményed akkor meg kussolsz mert leüvöltöm a fejed, megszégyenítelek, akár mások előtt is, és kibszok mindent ami számodra fontos...

Azt kéne megérteni, hogy az elnyomásnak ezer meg egy arca van. Ti meg itt vergődtök, hogy aki egy pofont képes elsütni az mind geci. Nem. Az a geci aki módszeresen félelemben és rettegésben tartja a környezetét. Egy pofonnal ezt nem teszed meg.

Mivel minden gyerek, minden szülő, minden környezet más, talán nem biztos hogy egy általános, univerzális, liberális értékrend szerint kell mindenki mindenhol mindig működjön. Főleg úgy, hogy sokan nem is tartják ezt a módszert követendőnek. Joggal. A gyerek rendszeres verése nem lehet téma, mert az nem módszer, de ebben az itt jelen lévők 100%-a egyetért.

[ Szerkesztve ]

(#135) Kalandor válasza #56573440 (#134) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, (...), vagy az aki lelki terrorban nevel egy pofon nélkül
A fizikai erőszakot ne a lelki erőszakkal akard legitimmé tenni. Itt bizonygatod magadnak, hogy lám, én ennél jobb vagyok, pedig a fizikai és a verbális erőszak is erőszak, ugyanonnan ered csak más a megjelenési formája. A családi erőszakot az erőszakmentességgel kell összehasonlítani.

Én sem vagyok szent, 15-20 éve én is azt gondoltam, hogy 1-2 pofon nem a világ, hiszen én is túléltem, szerencsére akkor még nem volt gyerekem, azóta már másképp gondolom.

(#136) voyager4.4 válasza #56573440 (#134) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"Továbbra is összemostok dolgokat amiket nem kéne."
Szerintünk meg kéne.

Azzal érvelni, hogy a lelki terror rosszabb ??? Attól a testi fenyítés nem lesz jobb.

Értem én, hogy elcsattan egy-egy pofon, emberek vagyunk, jámbor lelkűeknél is elszakad a cérna egyszer.
DE ezt helyesnek beállítani önigazolásként nekem nem fekszik.

no fate but what we make

(#137) gergely2019 válasza #56573440 (#134) üzenetére


gergely2019
csendes tag

A lelki terror ugyanúgy rossz, de ez a fizikai erőszakot nem legitimálja. Sőt a leggyakrabban a kettő együtt jár.

Az alkalmi pofon célja pont az, hogy állandó félelemben tartsa az illetőt.

Nők is gyakran erőszakosak, sőt a gyerekeket is gyakran ők verik (itt is volt több példa rá), ami ugyanúgy rossz, mintha a férfi tenné ezt.

Aki rendszeresen veri a gyerekét, partnerét, azok mind arra hivatkoznak, hogy ezt szeretetből teszik, azért teszik mert az illető nem teljesíti a kötelezettségeit, és különben se szóljon bele senki. És ugyanezt mondják, amikor kórházba vagy a hullaházba kerül az áldozat.

(#138) #56573440 válasza Kalandor (#135) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem is akarok legitimmé tenni semmit. Csak itt mindenki a fizikai erőszakon rugózik, amikor annál gyakoribb, és legalább olyan veszélyes ha nem veszélyesebb alternatívái is léteznek.

"azóta már másképp gondolom."

Szíved joga. Általában bizonyos normális keretek között mindenki teheti amit akar. Ettől még van más nézőpont, és egészen biztos vagyok abban, hogy univerzális értékrend meg világkép és nevelési út meg nincs. Csak az szúrja a szemem, hogy itt a legtöbben már kriminalizálnák kb ha extrém esetben elcsattan egy apai pofon. Az ilyen hiperérzékeny dolgokat meg nem szeretem. Főleg ha mint egyetlen járható utat állítják be, mert itt ez megy kb.

Voyager:

"Szerintünk meg kéne."

De miért? Ez érdekelne rohadtul már mióta. Milyen alapon? Megint visszamegyünk abba a témába, hogy szexuális zaklatás ha valaki füttyent az utcán egy nő meg magára veszi? Nem hiszem hogy itt is a #meetoo topikot kéne másolni. Nem minden fekete meg fehér.

"Értem én, hogy elcsattan egy-egy pofon, emberek vagyunk, jámbor lelkűeknél is elszakad a cérna egyszer.
DE ezt helyesnek beállítani önigazolásként nekem nem fekszik."

De nem is kell érte rabosítani, nem pszichopata a szülő ezért, és nem a világ vége. Ezért mondtam hogy nem kéne összemosni a családon belüli erőszakot az általad is említett elcsattan egy pofon mert a gyerek minden létező biztosítékot kivert tudatosan, következetesen, sokadjára. Egy 5 éves gyereket nem kell megütni semmiért. Arra nincs magyarázat. Egy 10 éves se tudja felmérni, hogy szar ötlet volt színezőset játszani apu 100"-os oled tvjén. De írtam is példát, meg lenne még több is, amikor a még jogilag gyerek tinédzser időt és energiát nem spórolva tett olyat, ami minden határon túlment. Lenne még ilyen több is, de nem látom értemét...

Itt a legnagyobb probléma szerintem, hogy ti mindenképp be akarjátok bizonyítani, hogy ha a gyerek kap bármikor egy pofont az egyenlő a veréssel meg a családon belüli erőszakkal. Ami a hiper érzékeny liberális világon kívül egyáltalán nem igaz szerintem.

Én sem merem kijelenteni hogy 100%, hogy el fog csattanni nálunk pofon bármi miatt is. De nem támogatom a nézőpontot, hogy a gyereknek mindent is szabad, ha kap egy pofont Strasbourgba megy, ha rákiáltok akkor meg elvegye tőlem az állam, mert megfélemlítettem.

(#139) UnA válasza Kalandor (#135) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt jól mondtad. :K

@blackrulz: szerintem az a probléma, hogy az érvelésben túl sok mindent akarsz megragadni egyszerre, és beekavarodsz egy kicsit emiatt.

(#140) Cathfaern válasza #56573440 (#110) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára, mert tinédzser, mert pubertál, mert y, a vita hevében, és magyarázd el neki, hogy ez illetlenség, ilyet nem szabad csinálni."
Ha egy 15 éves kezet emel az anyjára, akkor már rég el lett rontva valami. Egy gyereket nagyon max tizenpár éves koráig tudsz nevelni, onnantól kezdve a már belenevelt alapokat fogja továbbfejleszteni és alkalmazni. Egy tinédzsert nem fogsz tudni megnevelni, nem tudsz megváltoztatni, amit egy tinédzser csinál, azt azért csinálja mert olyan nevelést kapott korábban. Ha egy 15 évest felpofozol, két dolog történhet:
1. Látszólag engedelmeskedik, mert nyilván nem akarja hogy megpofozzák, de ettől még nem fog veled egyetérteni, idővel meg is utál, de legalábbis eltávolodik tőled (ez esetben nem sikerült a nevelés)
2. Teljesen felesleges volt pofont adni neki, egy erélyes és egyértelmű rászól is elég lett volna (ez esetben sikerült a nevelés, csak tényleg hormonok / elkapta a hév / stb.)

"Szerintem én is megkaptam rendszeresen a pofonjaimat. Volt életem során vagy 5. De az üzemszerűen és rendszeresen jött, amikor olyat csináltam amiért én is kiosztottam volna. Egyiket se kérdőjelezem meg, sőt."
Ugye a gyerek alapvetően a szülei világképét tanulja el, amit gyerekkorában tapasztal az lesz a "normális". Ezt későbbi élettapasztalatai alapján van hogy megkérdőjelezi, de ez adja az alapot. Tehát ha te gyerekkorodban az volt a normális, hogy időnként kell egy pofont adni a gyereknek, akkor esélyesen te is így fogod gondolni. Szóval én olyat szeretnék látni, akit soha se vertek / ütöttek (se jogosan se jogtalanul), és azt mondja, hogy szerinte igen, időnként meg kell ütni a gyereket, máshogy nem lehet megnevelni.

"Csak előtte azt hitte hogy apunak a szél fújja a pofáját. Rájött hogy bizony ez a meglátása téves volt."
Lásd amit korábban írtam. Ha 15 évesen kell erre rájönnie, akkor már rég rossz.

"Így vesznek fel olyan viselkedési mintákat az igen jól nevelt, ideális, szerető, törődő családból érkező lurkók nagyon hamar, hogy otthon csak a pislogás megy, ezt kitől látta..."
Ha már felvette a viselkedési mintát, akkor már késő. Ha a szülő rendszeren foglalkozik a gyerekével, akkor a minta első megnyilvánulása már feltűnik neki, és ha jó volt a fentebb emlegetett nevelés, akkor ilyenkor egy elbeszélgetés (nem fejmosás! nem lelkizés!) során meg lehet neki mondani, hogy ne csinálja ezt (kisebb korban), vagy el lehet neki magyarázni mi a gond ezzel a viselkedéssel (tinédzser korban). Ha ez nem működik, akkor vissza az elejére, mert az alapneveléssel volt a gond.

"Egyébként meg nem kell fizikai terror ahhoz, hogy a gyerek sérüljön. Fel lehet nevelni lelki terrorban gyereket egy pofon nélkül is úgy, hogy a lurkó kész legyen mint a bot. Akkor ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, de egyébként meg normálisan képes viszonyulni a gyerekéhez megfelelő rugalmassággal, vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent, ha más a véleményed akkor meg kussolsz mert leüvöltöm a fejed, megszégyenítelek, akár mások előtt is, és kibszok mindent ami számodra fontos..."
Nyilván a lelki fenyítés / megtorlás pont annyira káros, mint a fizikai. Egyik se jobb a másiknál. Ha egy gyerek ötször kap lelki terrort, az pont annyira rossz, mint ha ötször felpofozták volna.

"vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent"
Félreértések elkerülése végett: a hsz-emben később említett következetesség és határállítás nem ezt jelenti, ez esetben határokon belül nincs mozgástér, az ugyanúgy káros, mint ha nincsenek határok.

"De nem is kell érte rabosítani, nem pszichopata a szülő ezért, és nem a világ vége. Ezért mondtam hogy nem kéne összemosni a családon belüli erőszakot az általad is említett elcsattan egy pofon mert a gyerek minden létező biztosítékot kivert tudatosan, következetesen, sokadjára."
Ez tök jogos. De ezt az elcsattanó pofont úgyse kéne beállítani, mint normális, elfogadható, sőt, ideális megoldás ezekre az esetekre. Mert nem az.

bkercso
"A rendszeres bántalmazás igen, ezzel egyet is értek (emellett eléggé intuitív is a dolog). Erre vonatkoznak az adatok is. A mostani beszélgetés épp azért folyik, hogy a szükséges fenyítést és a bántalmazást megpróbáljuk elválasztani."
Nincs olyan, hogy szükséges fizikai fenyítés. Amelyik gyerek ért a pofonból, az értett volna (nem feltétlenül szép, de) szóból is. Az nem nevelés, hogy megfélemlíted a gyereket és azért tesz meg dolgokat, mert fél tőled. Látszólag működik, de valójában nem eredményes (persze ha eredmény alatt azt értjük, hogy normális értékrendre neveljük a gyereket, és nem azt, hogy ne zavarjon túl sok vizet amíg el nem húz máshova).
Kutyát is lehet megfélemlítéssel meg jutalmazással is nevelni (bár kicsit félve írom ezt le, nem akarok belegondolni hogy aki szerint normális gyerekeket megütni, mit csinálhat egy kutyával). Mind a kettő le fog ülni, ha azt mondod "Ül!". De amúgy ég és föld lesz a kettő kapcsolata a gazdájával.

"Az van, hogy a gyerek attól gyerek, hogy limitált a belátóképessége."
Ez igaz.

"Néha az kell, hogy megrettenjen."
Ez már kevésbé. A gyereknek arra van szüksége (a limitált belátóképessége miatt), hogy határokat állítsanak neki, mindezt úgy, hogy közben egyértelmű és következetes legyen a szülője (a határok betartásában is, de abban is, hogy a határokon belül viszont szabadon mozoghat a gyerek). Mindig. Ha egyértelmű és következetes a szülő, akkor a gyerek nagyon hamar rájön, hogy nincs értelme "próbálkozni". Ha azt mondja az apja, hogy nincs csoki (határállítás, mert pl. mindjárt jön az ebéd, és a szülő tudja, hogy magának tesz rosszat a gyerek ha most megeszi a csokit), akkor nincs csoki. Ha nem következetes, és egyszer azt mondja nincs csoki, majd a gyerek hisztizik, akkor mégis lesz csoki, akkor a gyerek próbálkozni fog. Kiskorban ez csokira való próbálkozás, tinédzserkorba pedig átmegy határfeszegetésbe. Csak ugye ahogy korábban írtam, ott már nem tudsz vele mit kezdeni.

"És nem bemesélem magamnak: olvass el gyereknevelésről szóló könyveket, amiket nem az elmúlt 10 évben írtak! Olvashatsz európait, amerikai, vagy amit tetszik."
Hasonló korú hasonló könyvekben a feleséget is lehet verni. Nem sokkal régebbi orvosi könyvek nem írnak a fertőtlenítés fontosságáról, picit régebbiek szerint pedig a pszichikai betegségek nagy részére megoldás a lobotómia, picit régebbiek szerint nagyon sok betegségre megoldás a koponya lékelés. Szóval ez mit bizonyít?

(#141) gergely2019 válasza #56573440 (#138) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Csak az szúrja a szemem, hogy itt a legtöbben már kriminalizálnák kb ha extrém esetben elcsattan egy apai pofon"

A btk kriminalizálja, nem mi.

Azt nem tudom, hogy a pofonpártiak mit szólnának ahhoz, ha pl. a főnökük pofozná fel őket, ha nem készülnek el időben a munkával, vagy éppen visszaszólnak.

(#142) voyager4.4 válasza #56573440 (#138) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Az a baj, hogy itt egy szalmabáb effektus van.
Ha megnézed a topik elejét, onnan indult (ami már az én figyelmemet is felkeltette), hogy "régen bezzeg rendszeresen lekentek egy pofont (család/tanár) és milyen remek ember lettem, ma már bezzeg...". Ezek után eljutottunk oda, hogy a legkisebb elcsattanó pofon a téma, holott nekem nem ez volt a problémám, hanem a fent említett mentalitás.

no fate but what we make

(#143) Kalandor válasza #56573440 (#138) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem is akarok legitimmé tenni semmit.
Annyira nem, hogy már a következő mondatodban is azt teszed.

egészen biztos vagyok abban, hogy univerzális értékrend meg világkép és nevelési út meg nincs.
De van: ha rosszul neveltél, magadat pofozd, ne azt, akit neveltél. Megpofozni a gyereket a hibáiért pontosan ugyanaz mint rúgdosni a számítógépet, mert hibás programot írtál. A gyerekedet te programozod, ha rosszul működik, te rontottad el, nem más.

[ Szerkesztve ]

(#144) emvy


emvy
nagyúr

A pofonpartiaknak: mi az, ami miatt a pofon hat, szerintetek? En egy dolgot tudok elkepzelni: a felelem a kovetkezo pofontol. Ezzel egyetertetek?

while (!sleep) sheep++;

(#145) Vakegérke válasza emvy (#144) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyetértek. :K

Azt viszont tegyük hozzá, hogy a gyerek a pofont összekapcsolja a vétséggel, amit elkövetett, így tudja, hogy nem szabad újra elkövetnie.
Egyetértesz ezzel? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#146) emvy válasza Vakegérke (#145) üzenetére


emvy
nagyúr

Reszben egyet. A celja innentol persze az lesz, hogy a buntetest elkerulje, aminek csak egy verzioja az, hogy a vetseget nem koveti el.

Tehat most itt azt veditek paran, hogy felelemmel gyereket nevelni a gyereket jo modszer. Merthat beloletek is igy lett rendes ember. Es az, hogy benneteket felelemmel neveltek, ahhoz vezetett, hogy ti is igy szeretnetek viszonyulni a sajat gyereketekhez. Aki majd a sajat gyerekehez is igy fog. Merthat a rendes emberek ilyenek.

Aki nem ilyen, az meg ugye bortonbe fog menni. (?) Bar lehet, hogy az jobb, mintha valosagsokrol irna blogot a Logouton, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#147) gergely2019 válasza Vakegérke (#145) üzenetére


gergely2019
csendes tag

" gyerek a pofont összekapcsolja a vétséggel, amit elkövetett, így tudja, hogy nem szabad újra elkövetnie."

1. Összekapcsolja azzal, hogy nem szabad lebukni.
2. Összekapcsolja azzal, hogy erőszakkal el tudod érni, hogy a másik azt tegye, amit te akarsz.

(#148) Cathfaern válasza gergely2019 (#147) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1
És ebből jönnek az olyan esetek, amikor a szülők meg csodálkoznak, hogy miért titkolt el valamit (pl. hogy védekezés nélkül szexelt, és csak akkor derül rá fény amikor már nem lehet eltitkolni. Vagy hogy rossz társaságba keveredett, és nem tud kilépni közülük). Azért, mert megtanulta, hogy ha valami hibát vét, akkor jobb ha megpróbálja eltitkolni / megúszni, mert ha megpróbálja elmondani / megbeszélni a szüleivel, az csak "fájni" fog neki (akár fizikailag akár lelkileg).

(#149) Vakegérke válasza emvy (#146) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A celja innentol persze az lesz, hogy a buntetest elkerulje, aminek csak egy verzioja az, hogy a vetseget nem koveti el."

Stimmt.
Magyarán szólva a büntetés elérte célját.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#150) gergely2019 válasza Vakegérke (#149) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"
Magyarán szólva a büntetés elérte célját."

1. az nem biztos, csak az egyik lehetőség.
2. attól még teljes mértékben illegitim lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.