Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #56573440 válasza UnA (#139) üzenetére


#56573440
törölt tag

A puszta tény megállapítása nem visz minket közelebb az esetleges félreértés vagy probléma feloldásához. Megtennéd hogy segítesz kicsit hol csúszott el a mondandóm?

Cathfaern

"Ha egy 15 éves kezet emel az anyjára, akkor már rég el lett rontva valami."
"amit egy tinédzser csinál, azt azért csinálja mert olyan nevelést kapott korábba"

Egy hsz-ben már leírtam. Egy viszonylag szűk ablakod van amikor át tudsz adni olyan világképet, nézőpontot, értékrendet, viselkedési mintát, etc, ami megalapozza a gyerek viselkedését. De ahogy látom pont el is olvastad, tehát tisztában vagy azzal amit nem csak én mondok, hanem pl a húgom aki gyerekpszichológus. Nincs lineáris kapcsolat a tinédzser viselkedése és a gyermekkorban elvégzett nevelésed között minden esetben. Sőt.

"Ez tök jogos. De ezt az elcsattanó pofont úgyse kéne beállítani, mint normális, elfogadható, sőt, ideális megoldás ezekre az esetekre. Mert nem az."

Ideálisnak nem nevezném. Sőt. Viszont nem érzem azt, hogy a saját világképem és értékrendem alapján kéne ráerőltessek valakire valamit vagy ítélkezzek fölötte, főleg ha nem egy extrém esetről van szó. Valahogy nem érzem hogy a körülöttem szép számmal gyereket nevelő barátaimat, akik a jelenleg divatos vadliberális bármit is megengedő gyereknevelést folytatják minősítenem kéne szemtől szembe vagy akár itt is, mert ha nekik az jött be lelkük rajta. Én a gyerekeikkel 5 percet nem tudok együtt tölteni, és egyiknek se jött be egyébként, de az ő dolguk. A végletek soha nem jók,

Az egész "vitámnak" a lényege továbbra is az, hogy van egy határ. Ahogy úgy mindennél. Az, hogy a határt 0-ánál húzzuk meg, az ebben a formában és kontextusban semmilyen jelenség esetében nem jó dolog, sőt... És itt nem a gyilkosság, nemi erőszak, és hasonló extrém esetekről beszélünk ugye, nem a rendszeres fizikai vagy lelki bántalmazásról beszélek. Nem véletlenül nem Mr. Drákó elvei alapján alkottuk meg a jogrendszerünket sem...

gergely2019

A családon belüli erőszakra ráhúzta volna anyám már nem egyszer azt, amikor asszony zenét hallgatva táncolva mosogatott, én meg rácsaptam a seggére. Elkerekedett a szeme hogy meg mertem ütni a feleségem? Mi meg bután néztünk hogy te miről beszélsz baze??? Egyébként volt hogy a vékony bőre miatt pici lila foltot 8 napon túl hevert ki. Állat vagyok tudom ;]

A gyerekkel megegyezek hogy kap havi 5k-t ha nem hoz 4-esnél rosszabb jegyet, mint zsebpénz, és minden 3-asnál rosszabb jegyért visszaad a kalapból 500 huffot. A gyerek egyszer csak elkezd karókat hozni. Ha én azt mondom hogy vagy leülsz tanulni vagy életbe lép a -500 huf, akkor:

"Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

"Azt nem tudom, hogy a pofonpártiak mit szólnának ahhoz, ha pl. a főnökük pofozná fel őket, ha nem készülnek el időben a munkával, vagy éppen visszaszólnak"

Mint kitárgyaltuk, a lelki terror pont olyan káros. Sőt szerintem károsabb is, de ez magánvélemény. Az meg ha nem is elfogadott de széles körben alkalmazott céges környezetben. Aztán elrohanunk hágába ha a főnök azt mondja, hogy vagy megvan a 400 millás projekt zárása időre vagy repülsz a fszba?

emvy

" Es az, hogy benneteket felelemmel neveltek, ahhoz vezetett, hogy ti is igy szeretnetek viszonyulni a sajat gyereketekhez. "

De ezt miért kell? De komolyan? Ki mondta hogy félelemben élt bárki is ? Ha ok nélkül kapja és rendszeresen random módon, akkor érteném hogy fosik a gyerek, hogy megint miért kap, azért mert apu nem kapott hitelre még egy nagyfröccsöt a kocsmában, vagy anyu nem sózta meg a levest. Én itt senkit nem láttam hogy azt írta volna, hogy a maréknyi aputól esetleg elcsattant pofon amit kiosztottak neki miatt a gyerekkora rettegésben telt volna.

De szerintem én be is fejeztem itt, mert nagyon messze vannak egyesekkel a nézőpontok és bár én kompromisszumokra hajlandó vagyok, meg meggyőzhető is lehetek, de ilyen szakadékot átugorni értelmetlen. Szerintem korunk egyik legnagyobb betegsége ez az ultimate pc világkép, a már-már radikálisan liberális hozzáállás, amikor indokolhatatlan, betartathatatlan küszöbértékek mellett akarunk egy jelenséget megszüntetni. Nem megy ez se itt, se a "szexuális erőszakkal" sem amit írtam pl, de bizonyítottan a "rasszizmus" és társai esetében is inkább káros mint jelent megoldást.

További szépet :R

[ Szerkesztve ]

(#152) Corleone33 válasza Vakegérke (#149) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Amit máshogyan is le lehetne rendezni

Én anno gyerekként nem voltam vmi mintagyerek de mégis felnőttem vhogy, nem hiszem hogy az életem jobb lett volna ha a szüleim "szeretetből/nevelési célzatból ütöttek volna

Amúgy meg csak halkan megsúgom mindenkinek: a szeretet és a fizikai bántás nem összefüggő. Mindegy hogy csak egy pofon vagy tasli, azt remélem senki se gondolja komolyan hogy ez erről szól. Ezért is hoztam fel családon belüli erőszakot, mert ezen érvelésből kiindulva lehetne "érvelni" hogy a kocsmából hazatántorgó férj is csak szeretetből verte félholtra feleségét, hiszen sajnos minálunk már ezt is próbálják bagatellizálni.

Lehet a testi fenyítést védeni meg megmagyarázni de ez szerintem egyéni szegénységi bizonyítványt állít ki egy egy személyről.

Amúgy igen, gyerekeknek IS vannak jogaik ÉS kötelezettségeik IS, ahogy a tanároknak is. Édesanyám éppenséggel pedagógus és soha egyszer se kellett erőszakhoz folyamodnia hogy a diákjai tiszteljék.

Néha csak a hozzáálláson múlik, meg hogy a gyereket nem egy értelem nélküli robotként kezeled akinek kuss a neve.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#153) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tessék, gyerekek jogait lelkesen védők, nézzétek.

A gyerek sose volt fegyelmezve, biztos, hogy egyetlen taslit se kapott. Nem tanulta meg, hogy vannak szabályok, amelyeket be kell tartani, vannak határok, amelyeket tilos átlépni.
Mutathatsz példát, mindegy, a gyerek feszegeti a korlátait. Ha nincs retorzió, ilyen hisztis kis sz*rházivá válik.

Ti hogy a fenébe bírnátok rá, hogy szófogadó legyen?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#154) dabadab válasza Vakegérke (#153) üzenetére


dabadab
titán

Azt ugye érted, hogy ez nem egy dokumentumfilm, hanem egy reklám, igaz?

DRM is theft

(#155) Corleone33 válasza Vakegérke (#153) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Azt ugye tudod hogy az egész reklám kezdettől fogva szarkasztikus/klisés jellegű akart lenni..ugye?

Ezt te se gondolhatod komolyan hogy ilyennel példálózol

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#156) Vakegérke válasza dabadab (#154) üzenetére


Vakegérke
veterán

Persze, tudom. De találkoztam élőben is ilyen gyerekkel.

A kérdés viszont adott, hadd ne ismételjem meg.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#157) Corleone33 válasza Vakegérke (#156) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ilyen esetben gyereket kivinném boltba és elmagyaráznám neki hogy ez miért nem helyes viselkedés( miután hagytam lehiggadni).

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#158) gergely2019 válasza #56573440 (#151) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Ha én azt mondom hogy vagy leülsz tanulni vagy életbe lép a -500 huf, akkor:

"Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.""

Vicces, de ennek ehhez semmi köze sincs. A főnököd sem követ el bűncselekményt, ha megvonja az évvégi bónuszt.

" amikor asszony zenét hallgatva táncolva mosogatott, én meg rácsaptam a seggére. Elkerekedett a szeme hogy meg mertem ütni a feleségem?"

Az számít erőszaknak, amibe a másik nem egyezik bele. Ha az asszony magassarkúval tapossa a mogyoróidat, mert te arra indulsz be, az nem erőszak.

" Szerintem korunk egyik legnagyobb betegsége ez az ultimate pc világkép"

A PC messze áll tőlem, de a gyerek fizikai fenyítése semmilyen kultúrkörben sem tartozik az elfogadható lépések közé.

(#159) gergely2019 válasza Vakegérke (#153) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"
Mutathatsz példát, mindegy, a gyerek feszegeti a korlátait. Ha nincs retorzió, ilyen hisztis kis sz*rházivá válik."

Tehát te azt mondod, hogy egy ilyen sima hisztinél indokolt a pofon?

(#160) Vakegérke válasza gergely2019 (#159) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pofonról sose beszéltem, de hogy kivinném a boltból és kapna a fenekére, az biztos. Nehogymár elkönyvelje, hogy ez belefér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#161) Kalandor válasza Vakegérke (#160) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

kivinném a boltból és kapna a fenekére, az biztos.
Nem tartod olyan értelmesnek a gyereked, hogy megértse a szavaidat?

(#162) gergely2019 válasza Vakegérke (#160) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"Pofonról sose beszéltem"
vs.
"A gyerek sose volt fegyelmezve, biztos, hogy egyetlen taslit se kapott. "

"Ti hogy a fenébe bírnátok rá, hogy szófogadó legyen?"
Emberi kommunikáció?

A házastársukat verők is arra hivatkoznak, hogy szófogadásra akarják rávenni a másik felet.

(#163) qwertly


qwertly
addikt

Nem értem a sokk kis nyálas hozászolást,aki csak messziről látott problémás osztályokat mondjuk 12-16 év közöttieket.Mert ha tetszik ha nem a gyereknek kell a korlát,ha és ha a közösségi média azt veri a kis buta fejükbe,hogy nekik jogaik vannak akkor csak azt hangoztatja de a kötelességet nem.Na hát ezeknek igenei hiányzik a fegyelmezés és ha egy pofon akkor hát az van,és biztos vagyok benne nagy százalékban használ is.

(#164) Corleone33 válasza Vakegérke (#160) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Gratulálok hogy te is az agresszióban latod a no1 megoldást.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#165) #56573440 válasza Vakegérke (#160) üzenetére


#56573440
törölt tag

Te állat ;] Még szerencse hogy már nem fogsz gyereket nevelni, mert ki tudja milyen agresszív ragadozó szörnyet teremtenél.

Bízni kell a gyerek önálló véleményalkotásában, a döntéshez való jogát biztosítani kell, a korlátokat felállíthatod de azt csak kihívásként fogja értékelni amit át kell hágjon. Ha valamelyik paraszt meg beszól hogy nem lehetne e rászólni a gyerekre mert így 10 perce álltok a kasszánál és üvöltve csapkod mindent maga körül, akkor jól küld el a csába, hogy a te gyereknevelési módszereidet ne kérdőjelezze meg, mert a jobb felső heteséről lepöccinted a koronát az acélbetétessel.

qwertly

Ne tedd. Itt ilyet leírni nem szabad. Tudományosan bizonyítottan megütsz egyszer egy gyereket, még csak nem is így tiszta erőből beledőlve kiosztott bitchslapként hanem tenyérrel jelzés értékkel, akkor az tömeggyilkos lesz minimum. Vagy rosszabb. Az élete egy merő rettegéssé változik, soha nem heveri ki. A suliban meg a tanár legyen jobb előadó, a gyerek akkor nem nyomkodja a telefonját, hanem figyel. Nem a történelmet kéne tanítani, meg verseket elemezni, hanem irodalomórán pewdiepie legújabb videóit.

A gyerek nem hibás. Soha. TE vagy a hibás. MINDIG. Most együtt mégegyszer a gyerek NEM hibás. Soha. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166) Corleone33 válasza qwertly (#163) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nem értem az aradó demagógiát az ilyen kommentekből, de latom a félredumálás az megy nagyon

Tiszta Balkáni primitív bunkók, hozzád hasonló megmondóembereket nem lehet máshogy minősíteni.

Neked meg helyesírási szótárt javaslom meg hogy ilyen hozzáálással remélem sose lesz gyereked.

A tyű de hanyatló nyugaton vmiért nem az alapmentalitás a gyerek verése és-lass csodát, a csúnya gonosz liberális rendszerek mégis eredményesek és azon iskolákban jobban is teljesítenek mint Mo-n.

Hányni tudnék tőled

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#167) gergely2019 válasza qwertly (#163) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Még egy hozzászólás, amely a gyerekverést legitimizálni akarja.

Bezzeg az én időmben, ugye?
A mai középkorúak, köztük a kedves vezetőink is ebben a bezzegrégiszépidőkben szocializálódtak, milyen jó ember is lett belőlük, ugye?

(#168) Cathfaern válasza #56573440 (#151) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem valamit nagyon félreértesz abban amit írok (illetve a többiek is ahogy én látom ezen a véleményen vannak), és ezen megy el a kommunikáció. Én egy szóval se állítottam, hogy a liberális nevelés a célravezető, hogy a gyerek azt csinál amit akar, és nem szabad nevelni, és ha épp ahhoz van kedve hogy szétborítsa a boltot meg lepisilje a pénztárosnő lábát, akkor had csinálja. Én teljesen konzervatív elveket vallok abban az értelemben, hogy a gyereket nevelni kell, a gyerek elé egészséges korlátok kell állítani és a gyerek tudtára kell adni, hogy mikor lépte át a korlátokat. Gyakorlatilag amit te is mondasz. A különbség kizárólag az, hogy szerinted a korlát átlépését fizikai erővel kell jelezni (illetve csak így lehet jelezni úgy, hogy meg is értse a gyerek). Szerintem (szerintünk) meg nem.

"Nincs lineáris kapcsolat a tinédzser viselkedése és a gyermekkorban elvégzett nevelésed között minden esetben. Sőt."
Mit értünk nevelés alatt? Azt, hogy megmondtuk a gyereknek, hogy ne igyon alkoholt, vagy azt, hogy nem azt látta a gyerek, hogy ha apuka stresszes, akkor bont egy üveg bort vagy iszik egy kis töményet, hanem mondjuk elmegy futni egy kört a ház körül? Az elsőre is lehet azt mondani, hogy "mi nem alkoholistának neveltük a gyereket", de a második esetben állja csak meg a "nevelés" kifejezés a helyét. És ha második állítás igaz, akkor hiába mondod el a gyereknek, hogy az alkohol ártalmas, ahogy írod is, könnyen tinédzserkorában rákaphat. Mert látta, hogy ez "megoldás". Aztán akkor pofozhatod ahogy akarod, csak nem fogja érteni mi történt. Legalábbis lelke mélyén, hangot adni / megbeszélni egy pofon után már tuti nem fog nekiállni, ez a legnagyobb baj amúgy a pofonnal.

Kalandor
"Nem tartod olyan értelmesnek a gyereked, hogy megértse a szavaidat?"
Én ezt megfordítanám: nem biztos abban, hogy a gyereke tiszteli és foglalkozik azzal amit mond? A fizikai fájdalom azért "jó", mert ösztönösen működik, ha a gyereket teljesen hideghagyja a szülője, a fizikai fájdalmat akkor is kerülni fogja. Ellenben ha nem tiszteli a szülőjét, és nem érdekli, akkor a szavakkal nem fog foglalkozni.

(#169) Vakegérke válasza Kalandor (#161) üzenetére


Vakegérke
veterán

De, és hiszek abban, hogy minden gyerek értelmes. Azonban ha nincs fizikai gát, a szó csak üres lufi marad.

Anyu volt a feltétel nélküli szeretet, én voltam a szigor. Tény, hogy eljárt a kezem, de az arc a lélek virága, így soha nem pofoztam a gyerekeket. A sejhajuk sajgott, ha a szép szó hatástalan maradt.

Egyszer egy barátom szüleinél voltunk. A két gyerek egyik lábáról a másikra hintázva nézte a vitrinben lévő csecsebecséket. A néni mondta nekik, hogy megfoghatják bármelyiket, csak ne törjék el.
Nem nyúltak egyikhez sem, mert jól tudták, a mi "törvényeink" szerint nem szabad.

NEM SZABAD!
Ez a két szó a kulcs, minden gyereknek tudomásul kell vennie.

Kettőt neveltem. Mindkettő tisztelettudó, becsületes.
Nem, nem a verésnek tudható be. Tény, hogy kaptak, (persze csak akkor,) ha kellett, de felnőtt fejjel is úgy vélik, hogy adott helyzetben rájuk fért.
Amilyen az alap, olyan az építmény. Hiszem, hogy jól alapoztam, az építményt már nem volt nehéz ráépíteni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#170) Kalandor válasza qwertly (#163) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert ha tetszik ha nem a gyereknek kell a korlát
Nem arról folyik a vita, hogy kell-e korlát (kell), hanem hogy kell-e verés (nem kell).

(#171) bakgab


bakgab
csendes tag

A gyerekkel foglalkozni kell, úgy általában. A 7 perces családok országában ez a probléma.
Tudok olyan esetről, hogy igen képzett pedagógus kezéből is kiszaladt a pofon, pedig sohasem gondolta volna, hogy vele ez megeshet. Mivel valóban volt jártassága, kezelte az esetet, megbeszélte a diákkal, az osztály előtt, ahol történt. A tanuló egyébként nem szenvedett semmiféle lelki törést, úgy vélte ez esetben megérdemelte és tökéletesen megértette a kivételes reakciót.
De ez hangsúlyozottan a kivétel, általában számtalan egyéb módja van a konfliktuskezelésnek. Sokkal macerásabb persze a dolgok tisztességes átbeszélése.

(#172) #56573440 válasza Cathfaern (#168) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Szerintem valamit nagyon félreértesz abban amit írok"

Szerintem te is.
De továbbra is csak magamat tudom ismételni, annak meg továbbra is tartom hogy nincs sok értelme.

"Egy 5 éves gyereket nem kell megütni semmiért. Arra nincs magyarázat. Egy 10 éves se tudja felmérni, hogy szar ötlet volt színezőset játszani apu 100"-os oled tvjén. De írtam is példát, meg lenne még több is, amikor a még jogilag gyerek tinédzser időt és energiát nem spórolva tett olyat, ami minden határon túlment."

(#173) gergely2019 válasza Vakegérke (#169) üzenetére


gergely2019
csendes tag

" Tény, hogy eljárt a kezem, de az arc a lélek virága, így soha nem pofoztam a gyerekeket. A sejhajuk sajgott, ha a szép szó hatástalan maradt."

A rendőrök is hasonló elveket vallanak, ha nem akarják, hogy lebukjanak.

"Nem, nem a verésnek tudható be. "

Akkor lehet hogy verés nélkül is normálisak lettek volna.

"ha kellett, de felnőtt fejjel is úgy vélik, hogy adott helyzetben rájuk fért."

Stockholm szindróma a négyzeten.

(#174) Vakegérke válasza gergely2019 (#173) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van tapasztalatod a gyereknevelésben, vagy csak véleményed? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#175) qwertly válasza Corleone33 (#166) üzenetére


qwertly
addikt

Nem kell a személyeskedni ;], de ha már azt csinálod akkor valami kis puhapöcs vagy. Pláne,hogy nekem több gyerekem is van,a munkámból kifolyólag amit szeretek ;) testközelben látom a mostani gyereknevelés csődjét és nem a pedagógus kollégák miatt van akik nem tesznek meg mindent.De ha egy téves ideológia miatt kivan véve minden nevelési eszköz a kezükből mit tudnak tenni.Nem kell az olyan hülye dumával jönni,hogy el kell menni más hová dolgozni vagy,hogy kilehet a gyereket tiltani az iskolából.

(#176) updog


updog
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy néhányan úgy gondolják, van a lelki terror, és van külön a fizikai bántalmazás, és ha a gyerek megkapja a pofont, ki van pipálva, hogy mivel "csak" fizikailag lett megfenyítve, lelkileg nem történt probléma, a gyerek levonta a konzekvenciát, kalap kabát.

Persze, mindig könnyebb az egyszerű utat választani, főleg ha más a szenvedő fél. Majd megtanulja ezt a gyerek is, hajrá.

"mi is kaptunk, mégis felnőttünk"

Érdekes, én és testvérem is akkor voltunk gyerekek ('90-es évek eleje), amikor még elfogadott (elvárt?) volt a fizikai fenyítés, mégsem kaptunk, soha, egyetlen egyszer sem, se otthon, se iskolában, pedig se kisangyalok, se mintagyerekek nem voltunk egyiken se. Mégis felnőttünk, és (remélem/nagyjából) rendes ember lett belőlünk :U Nahát.

Kíváncsi lennék amúgy egy ilyen kimutatásra, hogy az olyan családoknál, ahol elfogadott a viszonylag rendszeres fizikai fenyítés, mert "úgyis felnőnek", amúgy milyen arányban vannak válások, bűncselekmények, alkoholizmus, életmódból következő anyagi problémák stb. Lehet hogy meglepődnénk (vagy pont nem?).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#177) voyager4.4 válasza #56573440 (#165) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"A gyerek nem hibás. Soha. TE vagy a hibás. MINDIG. Most együtt mégegyszer a gyerek NEM hibás. Soha. :DDD"

Ez a mondat (amit te iróniának szántál) tartja bennem évek óta a lelket.
Nem születhetünk újra, de ha mégis, akkor kívánok neked egy olyan gyerekkort valamelyik sérült gyermek családjában, hogy e mondat minden betűjét arany igazságnak tartsd utána.

no fate but what we make

(#178) qwertly válasza bakgab (#171) üzenetére


qwertly
addikt

Ja akkor ha képedbe röhögnek és neked meg lekel adni a napi óraszámot.A konfliktus kezelés nagyon sokszor nem működik beszélgetés útján.Pláne ha van az osztályba több problémás gyerek akikkel nem tudsz mit csinálni mert nagy tojnak rád.

(#179) bkercso válasza Kalandor (#143) üzenetére


bkercso
nagyúr

A gyerekedet te programozod, ha rosszul működik, te rontottad el, nem más.
50%-ban tartom igaznak. De jól hangzik! :R És nem kell egyetértenünk, mert lehet, hogy én tévedek.

gergely2019:
1. Összekapcsolja azzal, hogy nem szabad lebukni.
2. Összekapcsolja azzal, hogy erőszakkal el tudod érni, hogy a másik azt tegye, amit te akarsz.

Ez akkor igaz, ha szeretet és bizalom helyett kapja a pofonokat.
És nem azt kell tennie, amit én akarok, hanem azt nem szabad tennie, ami nemcsak nem helyes, de nagyon veszélyes. Annyira, hogy ő is tudja, csak mégis tette. Nem a tudatlanságot kell pofonnal jutalmazni, hanem a lázadást.
Ja, tudom: ha lázad, az a te nevelésed eredménye! Hát nem. :N

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#180) qwertly


qwertly
addikt

Én meg ara lennék kíváncsi,hogy hány százaléknak van gyereke.Akik itten véres szájal osztják a nevelési elveket és a tuti módszereket,mert ha tetszik ha nem minden gyerek mást kíván van olyan aki szóval is lehet irányítani és van olyan aki igényli a katonásabb módszereket.

[ Szerkesztve ]

(#181) #56573440 válasza updog (#176) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kíváncsi lennék amúgy egy ilyen kimutatásra, hogy az olyan családoknál, ahol egyáltalán nem volt fizikai fenyítés, mert "úgyis felnőnek", amúgy milyen arányban vannak válások, bűncselekmények, alkoholizmus, életmódból következő anyagi problémák stb. Lehet hogy meglepődnénk (vagy pont nem?).

(#182) Kalandor válasza qwertly (#180) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én meg ara lennék kíváncsi,hogy hány százaléknak van gyereke.Akik itten véres szájal osztják a nevelési elveket és a tuti módszereket,mert ha tetszik ha nem minden gyerek mást kíván van olyan aki szóval is lehet irányítani és van olyan aki igényli a katonásabb módszereket.

A véresszájú kommenteket itt találod.
Ilyen helyesírással mit keresel te egy oktatási intézményben?

[ Szerkesztve ]

(#183) t72killer válasza Vakegérke (#145) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, így neveli rá az ember a kutyát, hogy ne sz@rjon a lakásba (de talán kutyaidomításra is vannak hatékonyabb módszerek...). Homo Sapiensnél a "sapiens" résszel szokás kommunikálni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#184) t72killer válasza Kalandor (#143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A gyerekedet te programozod, ha rosszul működik, te rontottad el, nem más."

Ezzel kicsit vitatkoznék, már bölcsődéből annyi rossz szokást tudnak hazahozni, hogy az ember nem tudja, h a haját tépje, vagy a falat kaparja a röhögéstől. Ezeket nem mindíg lehet "kipropgramozni" a gyerkőcből - igaz, a durvaságok kivételével nem is kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#185) gergely2019 válasza bkercso (#179) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"
Ez akkor igaz, ha szeretet és bizalom helyett kapja a pofonokat."

Ja, azért verlek mert szeretlek.
Ahogy már írtam, erre hivatkoznak azok is, akik félholtra verik valamelyik családtagjukat.

(#186) gergely2019 válasza #56573440 (#181) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Biztos hogy ott van több problémás gyerek, ahol fizikailag bántalmazzák őket, és ők nagyobb eséllyel fogják ugyanezt tenni a saját gyerekeikkel.

(#187) gergely2019 válasza qwertly (#175) üzenetére


gergely2019
csendes tag

"a munkámból kifolyólag amit szeretek ;) testközelben látom a mostani gyereknevelés csődjét és nem a pedagógus kollégák miatt van akik nem tesznek meg mindent."

Tényleg az oktatás csődje az, hogy gyerekek közelében dolgozhat az, aki ilyen elveket vall.

(#188) Cathfaern válasza Vakegérke (#174) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mauglit leszámítva mindenkinek van tapasztalata a gyereknevelésben. Max az a kérdés melyik oldalról. Megjegyzem ráadásul szerintem a gyereknevelési tapasztalat szempontjából értékesebb a "kapott" rész, mert ott tudod egyedül biztos mi zajlott le belül. Demagóg leszek, de lehet azért mondja a felnőtt gyereke valakinek, hogy rendben volt, hogy kapott pofonokat, mert fél, hogy kap egy újabbat :)

(#189) UnA válasza qwertly (#180) üzenetére


UnA
Korrektor

"Én meg ara lennék kíváncsi,hogy hány százaléknak van gyereke.Akik itten véres szájal osztják a nevelési elveket és a tuti módszereket"

Ha ez ennyire fontos, akkor bevallom, hogy nekem három gyermekem van, de már egyik sem gyermek. Lebuktam, vén vagyok :)

(#190) #56573440 válasza gergely2019 (#186) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor biztos be is tudod linkelni a forrásodat, ami leírja kerek perec, hogy évente hány pofon mennyivel növeli meg a bűnözési hajlandóságot. Mindenki tudja hogy rendszeres bántalmazás nem jó. Ezt mindenki értei oké? Haladhatnál picit.

Mert ha nem akkor ilyet én is tudok. Biztos vagyok benne, hogy 14-20 év közötti lányoknál a 6 év alatt következetesen kiosztott 5 pofon nullára szorítja vissza a prosztatarák kockázatát.

[ Szerkesztve ]

(#191) t72killer válasza #56573440 (#190) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Biztos vagyok benne, hogy 14-20 év közötti lányoknál a 6 év alatt következetesen kiosztott 5 pofon nullára szorítja vissza a prosztatarák kockázatát." <- :DDD :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#192) Kalandor válasza t72killer (#184) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

már bölcsődéből annyi rossz szokást tudnak hazahozni,
Nem csak szoftvereket, hanem kvázi tűzfalat is kell programozni a gyerekre. Feltétel nélküli szeretet, elfogadás, határok, szabályok, erkölcsi muníció, stb., ezekből képzel egy védőmázat a gyerekre, amivel meg tud küzdeni a világgal.
Ha az a rossz szokás, hogy a bölcsi után már csak a fahéjas kakaót issza meg a kis ínyenc, az nem egy nagy gond, de ha verekszik, ott valami nem kerek.
De nem biztos, hogy vele, az velem történt meg óvodában, hogy erőszakos voltam az óvónő szerint, le is teremtette a anyámat, mert egy időben napi szinten megütöttem egy másik gyereket. Feltehetőleg Vakegérke (és társai) engem pofozott volna fel, pedig végül az egyik dajka látta, hogy folyamatosan egy másik gyerek csipkedett engem, én türelmesen tűrtem, de amikor már elegem volt, odavertem egyet mindig, úgy tömbösítve. Na az óvónő ezt az ütést látta mindig.

[ Szerkesztve ]

(#193) gergely2019 válasza #56573440 (#190) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Ti állítottátok először azt, hogy a verésre szükség van, mert attól jobb lesz a gyerek, anélkül meg sittre s kerülhet.

(#194) emvy válasza Vakegérke (#160) üzenetére


emvy
nagyúr

Na fasza, szoval onnan, hogy a gyerek megutheto, ha az anyjat akarja megverni, eljutottunk oda, hogy egy bolti hisztiert is kapjon fizikai fenyitest. Mert ez az egyetlen modja, hogy ne konyvelje el, hogy ez belefer.

Eszkoztelen senkihaziak vagytok, ez van. :) Csak kar, hogy a gyerekeitek is kapnak a nyomorotokbol.

while (!sleep) sheep++;

(#195) t72killer válasza Kalandor (#192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Necces ügy, 1éves korára még nincs kész a "védőmáz", és akkora már a legtöbb országban anyukának vissza kell mennie dolgozni. Úgyhogy marad a tűzfal utólagos foltozgatása + a vírusirtó.

Na az óvónő ezt az ütést látta mindig. -> itt a problémám az egész drasztikus fegyelmezési módszerrel! Nagyon ritka a teljesen egyértelmű eset, és azt hova tegye a gyerek, ha rendszeresen azért kap taslit, mert megvédte magát? Próbálja egy pofozkodó tanárnak modani, hogy nincs igaza? Akkor kap még1-et (sőt...) A "zaklató" meg röhög a markába.

#194: ez "öröklődik":(. A "szülő" annyit lát, hogy a pofon után csend van, mehet vissza a kocsmába/dolgozni/aludni/stb. Az, hogy IDŐT áldozzon a gyerekére és feldolgozzák a szituációt úgy, hogy a gyerek tanul a dologból és nem fél az apjától-anyjától, smafu...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#196) bkercso válasza gergely2019 (#185) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, azért verlek mert szeretlek.
Ahogy már írtam, erre hivatkoznak azok is, akik félholtra verik valamelyik családtagjukat.

A bor megvidámítja a lelket. Erre hivatkoznak az alkoholisták is. Mi következik ebből?
A rendszeres tasli szerintem sem oké, ahogy ezt már írtam. De az sem, hogy a szülőknek megtiltjuk az ilyesfajta fegyelmezést. Különbséget kell tenni az elfogadható szülői fenyítés és a bántalmazás között. Attól, hogy a liberálisan gondolkodók tagadják a fenyítés legitimitását is, egyéltalán nem segítik elő ezt a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#197) bkercso válasza t72killer (#195) üzenetére


bkercso
nagyúr

A "szülő" annyit lát, hogy a pofon után csend van, mehet vissza a kocsmába/dolgozni/aludni/stb. Az, hogy IDŐT áldozzon a gyerekére és feldolgozzák a szituációt úgy, hogy a gyerek tanul a dologból és nem fél az apjától-anyjától, smafu...
Hát pofont is sok féle képpen lehet adni. Így valóban káros! Ha ilyenre kerül sor, nagyon fontos utána megbeszélni a dolgot és megerősíteni a gyereket abban, hogy bízhat bennünk és szeretjük. Ezt nem lehet eljátszani hetente, de ha a felnőtté válás alatt néhány alkalommal igényli valaki a verést, akkor ezt kívülről kriminalizálni szerintem illegitim.
Amúgy a pofon szerintem egy nagyon megalázó módja ennek. OK, a pálca meg régimódi és brutális. :D
De mondjuk hetek óta tartó rendszeres szájalás után egy 6 évesnek családi körben, kvázi nyilvánosan a szájára csapni (nem erővel, hogy megsebezze, viszont rögtön és váratlanul) eléri azt, hogy elgondolkodik a sok belefektetett idő alatt elmagyarázott dolgokon, hogy ezt miért nem lehet, és utána nem csinálja. Ebből nem lesz se sebesülés, se lelki nyomor, se félelem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#198) #56573440 válasza gergely2019 (#193) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ilyet én biztosan nem állítottam... Ki volt az idéznéd?

[ Szerkesztve ]

(#199) Cathfaern válasza bkercso (#197) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"De mondjuk hetek óta tartó rendszeres szájalás után egy 6 évesnek családi körben, kvázi nyilvánosan a szájára csapni (nem erővel, hogy megsebezze, viszont rögtön és váratlanul) eléri azt, hogy elgondolkodik a sok belefektetett idő alatt elmagyarázott dolgokon, hogy ezt miért nem lehet, és utána nem csinálja."
Szóóval kilyukadtunk újra oda, hogy a szülő akkor alkalmazza a fizikai fenyítést, ha már tehetetlen és képtelen kezelni a gyereket :) És ez nyilván a gyerek hibája.

(#200) t72killer válasza bkercso (#197) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, pontosan - mivel a tényleg indokolható esetek ritkák, ezért én eddig csak rossz példákat láttam. Pl kicsilányát (kb 1.5-2éves) a játszótéren vmi bagatel dologért pofonvágó majd sürgősen cigizni visszamenő "anyukát". Komolyan, a harmadik tasli után magamat kellett visszafognom, hogy le ne keverjek egy akkorát a nőnek, hogy átessen a hintán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.