Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Vannak itt szep cikkek a forrast megtekintve. Szulot vertek, tanart vertek, szulo vert gyereket, stb kombo.

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer válasza Kasya (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, elég gyakori téma:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Carasc0


Carasc0
őstag

Nyilván az ilyen fajta bántalmazást én is elitélem. De azt már túlzásnak tartom hogy a gyereket tilos egyáltalán megérinteni az iskolában. Bezzeeg amikor menőzik, meg visszaszól a tanárnak azt szabad nekik. Ebből látszik hogy táposak a gyerekek. Régen volt körmös, koki, pofon. Otthon meg még a szülőtől is kapott. Érdekes régen ez nem volt probléma és nem sérültek a gyerekek jogai meg a kis lelkecskéjük. Vicc komolyan.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4) t72killer válasza Carasc0 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sima megérintésből nem láttam még Mo.-gon bírósági v fegyelmi ügyet, a "bottal verte", "véresre verte" történeteknek szokott következménye lenni - teljesen érthetően.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Vakegérke válasza Carasc0 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy mondod.

Ezzel kapcsolatban kifejtettem már a véleményemet itt, meg itt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) t72killer válasza Vakegérke (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez középkor/3. világ. Civilizált helyeken ilyenkor alkalmatlan magatartás és az oktatás akadályozása miatt kirúgják a gyereket a suliból, apuci meg mehet rimánkodni, hogy a gyereke mégseúgygondoltaámazthogykikerülaHaarlem-be...

Nem tudom, az én általános iskolás tanáraim közül egyik se verekedett, mégis csend+rend volt az órákon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) bambano válasza Carasc0 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pedig a helyes eljárás az, ha a gyereket nem verik az iskolában.
újabban otthon se illik.

az iskolakerülésért járó szülői szankciókat kellene emelni, majd kitiltani a gyereket az iskolából.

"Érdekes régen ez nem volt probléma és nem sérültek a gyerekek jogai meg a kis lelkecskéjük.": de, ez régen is probléma volt, sérültek a gyerek jogai és a lelkecskéjük is. elég komoly korreláció van aközött, hogy valakit gyerekkorában vertek és felnőttként veri a gyerekét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Carasc0 válasza bambano (#7) üzenetére


Carasc0
őstag

Ugyanmár! Párttitkár gyerekeit max akikhez nem mertek vagy nem volt ajánlatos hozzányúlni. A többi hidd el kapta a taslit ha úgy viselkedett. Nevelőhatású. Most meg már ott tartunk hogy a szaktanárit is kiröhögik. Nem azt mondtam hogy egyből pofon, de amikor már olyan szemtelen veled szemben hogy a tisztelet fogalma is ismeretlenné válik hirtelen és szinte provokál, akkor azért néha nehéz tűrtőztetni magadat. Bezzeg a gyerek megtehet mindent. Jó persze van eszköz: fegyelmi, kirúgás stb... De mire odajutsz ki idegel a gyerek és akadályozza a munkád.

Te mit tennél ha épp programozol, és odajönne valaki és állandóan belezúdítana pár billentyűleütést csak úgy vagy hangosságával zavar téged, de persze nem ütheted meg az illetőt, mert akkor kirúgnak. De ő nem hallgat a szép szavadra. :U

Alapvetően nem a pofonnal van a baj, hanem hogy a gyerek ma már 500x többet megtehet egy iskolában mint az az ember, aki arra szerződött hogy tanítsa őt. Totál vicc.

Vakegérke: Tanár tetszik lenni egyébként? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9) Vakegérke válasza Carasc0 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... kapta a taslit ha úgy viselkedett."
Ez a lényeg.

Ma már nincs fegyelmező eszköz a pedagógusok, tanárok kezében.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) dabadab válasza Carasc0 (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes régen ez nem volt probléma"

Régen is probléma volt ez, élő illusztrációnak itt vagy te, aki szerint a bántalmazás nemhogy normális, de kifejezetten szükségszerű is.

(#9) Vakegérke: mert hát az egyetlen létező nevelési eszköz a bántalmazás, igaz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Carasc0 válasza dabadab (#10) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem ezt írtam, hogy csak ütni kell a gyereket. Azt írtam hogy mikor már a szép szó nem használ, akkor igen is megérdemli.

A kérdést neked is felteszem:

Te mit tennél ha épp programozol, és odajönne valaki és állandóan belezúdítana pár billentyűleütést csak úgy vagy hangosságával zavar téged, de persze nem ütheted meg az illetőt, mert akkor kirúgnak. De ő nem hallgat a szép szavadra. Persze rászóltál vagy 10x. Nincs szunnyadó oroszlán érzeted ilyenkor?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12) Vakegérke válasza Carasc0 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tetszem tanár lenni, de tisztelem a türelmüket, hogy a mai feltételek mellett is képesek kitartani hivatásuknál.

'51-es születésű vagyok, tehát én is kaptam nyaklevest, körmöst, nekem is húzták a pajeszom. A korosztályom mindezt átélte, de senki nem nyafogott, mert tudta, hogy megérdemelte. Otthon se volt panasz, mert a szülő rátett még egy lapáttal, ha megtudta, hogy miért fegyelmezték csillagvirágszálát.

Az a vád pedig nem igaz, hogy "mi" vertük a gyerekeinket, mert minket is vertek. Nem vitás, ha kellett, odacsaptunk, de talán ennek is köszönhető, hogy tisztelettudó emberré neveltük gyerekeinket.

Egy gyerek mindig feszegeti a korlátait. A felnőtt feladata, hogy meghatározza, eddig és ne tovább, márpedig ehhez szükség van fegyelmező eszközre. Anélkül mit sem ér a prédikáció.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Vakegérke válasza dabadab (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt nem mondtam.
Kíváncsi lennék rá, hogy miképp irányítasz egy olyan gyereket, aki tojik rá, hogy mit mondasz, kedvére randalírozik, no meg elküld az anyukádba, ha rá mersz szólni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) bkercso válasza Kasya (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vannak itt szep cikkek a forrast megtekintve. Szulot vertek, tanart vertek, szulo vert gyereket, stb kombo.
Nyíregyháza, Tiszabő, cigányozás......... :D :(((

UK-ben egyébként téma, hogy visszahozzák, hogy mégis meg lehessen érinteni a tanárnak a gyereket, mert kezdenek rájönni, hogy a testi érintés (nem verés) megvonása is káros a gyerekekre nézve.

A szaúdi anyukák meg simán fegyelmezik egymás gyerekét, ami még magyar szemmel nézve is nagyon furcsa...

A gond szerintem azzal van, ha gyorsabban változik a társadalom, mint azt mindenki követni tudná. Sokan így életszerűtlen kényszerként élik meg a számukra értelmetlen törvényeket.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15) bambano válasza Carasc0 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A többi hidd el kapta a taslit ha úgy viselkedett.": nem volt olyan állítás, hogy régen nem volt fizikai bántalmazás az iskolában. olyan állítás volt, hogy ez már akkor sem volt rendben.

"néha nehéz tűrtőztetni magadat.": nem, egyáltalán nem nehéz. a gyerek nem elsőre jut el a provokálásig, az egy hosszabb folyamat vége.

de, alapvetően a pofonnal van baj. a gyerek semmi jót nem tanul abból, hogy egy nála fejlettebb, erősebb valaki megüti. azt fogja megtanulni, hogy sunnyogjon, és ő is verje a kisebbeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Carasc0 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Carasc0
őstag

Tökéletes meglátás. Sőt, még régebben még durvább szankciók voltak az emberekkel szemben.

De ahogy látom, a normális alapelveinket nehezen tudjuk másokkal elfogadtatni. :(

Bambano: "néha nehéz tűrtőztetni magadat.": nem, egyáltalán nem nehéz. LOL.... A kérdésemre nem válaszoltál.... :U

de, alapvetően a pofonnal van baj. a gyerek semmi jót nem tanul abból, hogy egy nála fejlettebb, erősebb valaki megüti. azt fogja megtanulni, hogy sunnyogjon, és ő is verje a kisebbeket. LOL. Na ekkora marhaságot sem hallottam. Ellenbizonyíték az a sok millió ember akik régebbi sütésüek mint én, és rájuk csak annyira volt hatással a pofon, hogy legközelebb nem fogja azokat a súlyos tiszteletlenségeket elkövetni, amik az életére nézve hátráltatná őt.

Amúgy ezek szerint téged, ha egy gyerek elküldene melegebb éghajlatra többször, szaktanárik ellenére, netántán még meg is dobál galacsinnal, akkor is simán lennél nyugodt? Naaaaa.....

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#17) bambano válasza Vakegérke (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nincs olyan, hogy perdef randalírozó gyerek.
olyan gyerek van, akinek az addigi életében nem állítottak semmilyen korlátot és elszaladt vele a ló. a gyerek 8-ban azért randalírozik, mert már elsőben sem fegyelmezték meg rendesen. és itt kifejezetten nem a verésre gondolok. ha a szülők éreznék, hogy komoly hátrány éri őket, ha a kölkük randalírozik, akkor ők is jobban fegyelmeznék, illetve ha a tanárnak lenne más eszköze a fegyelmezésre a verésen túl, akkor ők is, még az elején, megfoghatták volna a folyamatot.

de jelenleg a tanár teljesen eszköztelen, ami ugyanúgy a ló melletti pofáraesés, mint átesni a veréssel a ló túloldalára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) t72killer válasza dabadab (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásképp tapasztalatom szerint azokból lesz a legrosszabb gyerek, akit rendszeresen vernek/agresszívek vele szemben. A félelemre alapozott kapcsolatoknak sose lesz jó vége.

"Kíváncsi lennék rá, hogy miképp irányítasz egy olyan gyereket, aki tojik rá, hogy mit mondasz, kedvére randalírozik, no meg elküld az anyukádba, ha rá mersz szólni." - Páros lábbal rúgom ki a suliból, hogy ne akadályozza a többiek haladását?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Vakegérke válasza Carasc0 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdés, kinek mi a normális. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Vakegérke válasza bambano (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez idáig szép, meg jó, de áruld el, légy szíves, a szülő hogy fegyelmezze a gyerekét "verés" nélkül?
Mond az valamit, hogy makarenkói pofon?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Carasc0 válasza t72killer (#18) üzenetére


Carasc0
őstag

Ki beszélt rendszeres verésről? 1 pofon mióta verés? Pajeszhuzás mióta verés? 1db koki mióta verés? Szimplán egy fizikai jelzés arra, hogy amit tett az nagyon gáz és azért is folyamodott arra tanár, mert a szép szó sem használt.

bambano : Te is verés szót használsz! Hát lol. :O

Freiherr: +1

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#22) bambano válasza Carasc0 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha az a kérdés, hogy mit tennék, ha odajönne és zavarna a programozásban?
egy gyereket nem vernék meg. ez nem jelenti azt, hogy nem fegyelmezném meg, vagy nem hívnám fel a szülője figyelmét arra, hogy a gyereke mit csinál.

ha ez nem jár eredménnyel, akkor a szülőjét kell elővenni. őt se feltétlenül rögtön veréssel, de mivel egyenrangú, felnőtt, saját jogait megvédeni képes valaki, vele szemben több minden megengedhető és több minden sportszerű, mint egy kisgyerekkel.

például ha iskolában zavarná az órát, hazaküldeném. ahogy más országokban felfüggesztést kap. és ha összegyűlne elég hiányzása, menne évismétlésre.

ezeket a dolgokat csak egyszer kellene végigjátszani úgy, hogy látványos nagy eredménye legyen, utána nem lenne probléma. egyszer valamelyik tanár bevállalná, hogy szabályosan, törvényesen elviszi addig a folyamatot, amíg a kölök évismétlésre nem megy vagy ki nem zárják mindenhonnan, majd a kedves szülőt bekasztlizni, és ebből csinálni kell nagy hírverést, hiradóval, mittomén. akkor esne le a többi szülőnek, hogy a gyerek nem csak magától nő fel, időnként nevelni is szükséges.

elismerem, első kanyarban ez sokáig tartana. de a hatása is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Freiherr válasza bambano (#17) üzenetére


Freiherr
őstag

Ne lihegd túl.Nem verésről szól a téma, hanem egy jó időben megtett lépésről a tanár részéről, ami egy folyamat vége, mikor már sokadszorra sem használ a szép szó.

XXX

(#24) Toncsi válasza t72killer (#18) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

"Páros lábbal rúgom ki a suliból, hogy ne akadályozza a többiek haladását?"

Tudod mi a menete és a feltétele, hogy egy gyereket ki lehessen rúgni? Nézz utána...

Ugyanez (#22) bambano-nek:
Gyereket nem lehet kiküldeni és főleg nem hazaküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#25) dabadab válasza Freiherr (#23) üzenetére


dabadab
titán

Ne bagatellizáld el.

Arról van szó, hogy az adott pedagógus tehetetlen az adott helyzetben, szakmailag megbukott és ezt egyszerű aggresszióval vezeti le.

DRM is theft

(#26) snecy20 válasza t72killer (#2) üzenetére


snecy20
veterán

"Wow, elég gyakori téma"

Mindig volt egy olyan sejtésem, hogy ez a jelenség sokkal jobban jelen van a mindennapjainkban, csak nagyon mély hallgatás övezi. Mostanra át is billentünk a ló túlsó oldalára, az oktatás, média, színházi / filmes világ pont olyan fertőzött mint amilyennek mindigis gondolta mindenki, csak tabusítva volt a téma.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) Carasc0 válasza dabadab (#25) üzenetére


Carasc0
őstag

Ha nincs eszközöm, hogy fegyelmezzem? Maximum kirúgják, attól még a gyerek nem lesz neveltebb...

Elárulom neked, egy igazi pofon hatásosabb, mint beírom anyukájának, hogy Pistike hülye és elküldött az anyámba. Ha anyja nem nevelte meg, akkor a tanárnak kéne, de nem teheti. Ennyi.

Bambano:

Súlyosabb gond az, hogy már ha lehülyézi a tanár a gyereket, az anyukája egyből megy az igazgatóhoz hogy hát Pistikét lehülyézték és ez milyen sért, kérem távolítsák el a tanárt. Bezzeg az anyuka ehhez ért. A jogait tudja, de a nevelési kötelességét nem. :W

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#28) bambano válasza Freiherr (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tekintve, hogy a verésre soha nincs jó idő...

a folyamatot pedig sokkal korábban kell megszakítani, mielőtt még verekedésig fajul.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) bambano válasza Carasc0 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha nincs eszközöm, hogy fegyelmezzem?": ez egy jogos kérdés, amit fel kellene tenni a szabályalkotók felé.

(#24) Toncsi: tévedés. nem szabad. de lehet. illetve, ha normális lenne az illetékes hatóság, nem ócska bukott apácák gyűlhelye, akkor erre is lenne normális megoldás.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Toncsi válasza bambano (#29) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

" tévedés. nem szabad. de lehet"
Ez régen működött, ma nem biztos. A tanárnak lesz belőle baja, ha a szülő pampogni kezd.

(#31) dabadab válasza Carasc0 (#27) üzenetére


dabadab
titán

"Ha nincs eszközöm, hogy fegyelmezzem?"

Már megint ott tartunk "nevelési eszköz == verés". Aki eddig jutott, az ne menjen pedagógusnak, tényleg.
Nincs olyan gyerek, aki elsődlegesen rossz akarna lenni. Nincs. Egy gyerek (illetve tulajdonképpen bárki) alapvetően olyan dolgokra vágyik, mint biztonság, elismerés, szeretet meg hasonlók. Igen, ezekkel nevelni jóval macerásabb, mint lekeverni egy pofont, de valahogy hatékonyabbnak is tűnnek.

DRM is theft

(#32) Freiherr válasza dabadab (#25) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem mi bagatellizálunk, hanem ti dramatizáltok, nekem semmi bajom sem lett attól a pár fülcsavargatástól, pajeszhúzástól.Másrészt a kölykök 10 perc múlva már röhögnek rajta a szünetben, ők teljesen máshogy kezelik a dolgot, nem megalázásként, mint mi felnőttek.

XXX

(#33) dabadab válasza Freiherr (#32) üzenetére


dabadab
titán

"nekem semmi bajom sem lett attól a pár fülcsavargatástól, pajeszhúzástól"

Bocs, de ezek az önbevallásos "nekem semmi bajom nem lett tőle/attól lettem ember" szólamok nem tűnnek igazán szó szerint értelmezendő kijelentésnek, hanem inkább a szokásos hárítási mechanizmusok részének.

DRM is theft

(#34) Carasc0 válasza dabadab (#31) üzenetére


Carasc0
őstag

Kész feladom! Senki ismétlem senki sem beszélt verésről. :O Amíg számodra a pofon, pajeszhúzás, koki == verés, nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#35) dabadab válasza Carasc0 (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Amíg számodra a pofon, pajeszhúzás, koki == verés, nincs miről beszélni."

Ja, akkor nyugodtan lekeverhetek neked egy pofont, az teljesen rendben van?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) t72killer válasza Toncsi (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha végig kell járni, akkor végig kell járni. Arról már nem én tehetek, hogy a magyar állam mit tesz és mit nem tesz a pedagógusok alá. Kíváncsi lennék, mit mond a modern szakma? Konkrét nehéz esetekkel is foglalkoznak (drogosok, fiatalkorú bűnözők, stb), kétlem, hogy egy modern "átnevelőintézetben" az lenne a módi, hogy elverik a delikvenst.

#21: és mikor lesz az egyediből rendszeres?

#25: A kriminális esetekben (amikor alkalmasint olyan diákot vágnak falhoz, aki nem is csinált semmit) ez a helyzet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Carasc0 válasza dabadab (#35) üzenetére


Carasc0
őstag

Mit tettem érte? Ha olyat tettem hogy megérdemlem, akkor oké. Ha ok nélkül, akkor megkérdezem hogy ezt miért kaptam.
Ugye másként hangzik, mintha azt írtam volna, hogy huh megütöttél? Feljelentelek, beperellek, megsértetted a jogaimat, súlyos lehet maradandó fájdalmat okoztál az arcbőrömnek. :U

Na az utóbbi helyzet van manapság ami iszonyat szánalmas.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#38) Freiherr válasza dabadab (#33) üzenetére


Freiherr
őstag

A hsz. második felében volt a lényeg, de sebaj, inkább a demagógia, hogy attól lettem ember, vagy bárki is.Ki mondott ilyet?Már megint dramatizálás folyik, ki is szállok ebből a szalmabábból.

XXX

(#39) dabadab válasza Freiherr (#38) üzenetére


dabadab
titán

"A hsz. második felében volt a lényeg"

Az gyakorlatilag ugyanaz volt, csak még sarkosabban.
Ha szerinted az, hogy egy gyereket megaláznak meg bántalmaznak, az tökre nincs rá hatással meg nem okoz neki sérülést, akkor arra tényleg nem tudok mit mondani.

DRM is theft

(#40) bambano válasza Toncsi (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A tanárnak lesz belőle baja, ha a szülő pampogni kezd.": ezt nem vitatom. azt sem vitatom, hogy a jogszabályok módosításra szorulnak a témakörben.

(#27) Carasc0 "Súlyosabb gond az, hogy már ha lehülyézi a tanár a gyereket, az anyukája egyből megy az igazgatóhoz hogy hát Pistikét lehülyézték és ez milyen sért, ": és tényleg az. a lehülyézés se sokkal jobb, mint a verés.

egyébként pedig: attól verés, hogy egyoldalú. ellenkező esetben nem verés lenne, hanem verekedés. például az általános iskolai tesitanáromnak az volt a mániája, hogy akit büntetni akart, annak egy irtózatosan nagyot rávágott a hátsójára, hogy napokig piros volt. a fickó birkózó bajnok volt. ez verés. Ha ezért jól megvertem volna, akkor nem lett volna verés, hanem verekedés. De nyilvánvalóan nem tud megverni egy 10-11 éves fiú egy 40 körüli korábbi birkózóbajnokot. Ezért is tilos.

"Ha ok nélkül, akkor megkérdezem hogy ezt miért kaptam.": óóó, hát persze, csak képzeld el a helyzetet: épp most vert meg a tanár, te meg eléállsz, hogy miért kaptad, és akkor nem kapod meg a következőt ott helyben... ahha.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Carasc0 válasza dabadab (#39) üzenetére


Carasc0
őstag

És a tanár részéről az nem megalázás, ha szépen megkéri a tanulót hogy léccives maradj csendbe, de a gyerek csak annyit mond rá hogy "Ne pofázzá nekem"? :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#42) dabadab válasza Carasc0 (#41) üzenetére


dabadab
titán

A tanár részéről semmiképpen sem, de ha arra voltál kiváncsi, hogy neki megalázó-e, akkor meg az van, hogy neki ez alapvetően szakmai kihívás, amit meg kellene oldania. Akkor lesz ez neki megalázó, ha nem tud vele mit kezdeni, csak azt, hogy lekever egy pofont.

DRM is theft

(#43) emvy válasza Carasc0 (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

A tanárnak az a munkája, hogy ezt megoldja, úgy, hogy a gyerek a lehető legjobban jöjjön ki belőle. Ez nem egy egyenrangú helyzet.

Egyébként ha valaki az utcán utánad ordít, azt nem fejelheted le azért, mert megalázva érzed magad.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44) bambano válasza Carasc0 (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"És a tanár részéről az nem megalázás, ha szépen megkéri a tanulót hogy léccives maradj csendbe, de a gyerek csak annyit mond rá hogy "Ne pofázzá nekem"?": kifejtenéd ezt a mondatot ismét, de magyarul?

mert a magam részéről azt hinném, hogy azt akartad írni, hogy a tanár *SZÁMÁRA* ez nem megalázás, de jobb lenne, ha te, mint a mondat szerzője, pontosítanád.

ha egy gyerek azt mondja a tanárnak, hogy ne pofázzá' nekem, az a gyerek részéről megalázás a tanár számára, nem pedig a tanár részéről. ez egy értelemzavaró hiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Carasc0 válasza dabadab (#42) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor te hogyan oldanád meg azt a helyzetet, hogy bármit teszel a tanulóval a fizikai bántalmazáson kívül, akkor is csak zavarja az órádat? Elviseled addig, míg ki nem rúgják? :DDD Igaz más választásod normál esetben nincs. Gondolom ezt válaszolnád.

bambano: Ez volt az igazi elhárítás. De amúgy igazad van, csak a témához nem igen kapcsolódik. :K

Fred23:

1 pofon = gyermek megalázása. No comment. :W Ezért tartunk ott, ahol tartunk. Meg ne érintsük a gyermeket, mert az egy gyöngyszem és el kell viselni hogy bármit megtehet a felnőttekkel. Hála égnek az utca törvénye legalább beválik. Kis taknyosok az utcán is azt hiszik megtehetnek mindent. De végre ott megy a pofon ha úgy van. Örülök is neki.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#46) ncc1701


ncc1701
veterán

Régen nálunk a tanár úgy b@szta hozzánk a fél kilós kulcs csomót, h beleszédültünk, ha nem viselkedtünk rendesen. Meg olyan tockosok repkedtek, h a pad adta a másik felét. És lehet népszerűtlen leszek, de igaza volt, a dolog működött.

(#47) Fred23


Fred23
nagyúr

Mindkét szülőm tanár, majdnem az lettem én is. Szerintem nincs helye a szakmában a pofonnak, a gyerekek megalázásának. Aki nem bírja idegileg, az ne menjen tanárnak. (Én nem bírnám.)

A másik oldalt is ki lehet tárgyalni, tényleg szörnyű, amiket a diákok megengednek maguknak, elképesztő történeteket tudok... -de most nem erről van szó.

(#48) bambano válasza Carasc0 (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebben a jelenlegi helyzetben egy dolgot tehet a pedagógus: beadványokkal bombázza az oktatási hatóságot. tudom, hogy ez elég sz.rul hangzik, de ez van.

a jelenlegi helyzet kb. olyan, mintha egy búvárnak összekötnék a kezét és a lábát, majd utána bedobnák a cápák közé.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) emvy válasza ncc1701 (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Az oktatás sikerét nem az minősíti, hogy csönd van-e az osztályteremben.

while (!sleep) sheep++;

(#50) t72killer válasza Carasc0 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bár nem a szakmám, és nem is láttam ennyire durva szitut, kijelenteném az osztálynak, hogy akkor folytatódik az óra, ha mindenki rendbeszedte magát és elcsitult. Egy idő után a közösség fogja helyrerakni.

#49: ez megint egy külön téma, sztem de, a csönd minősíti, uis annyira érdekes az anyag/úgy adja elő a tanár, hogy mindenki odafigyel. Persze, ne attól legyen csönd, hogy be vagyunk sz@rva a tábla mellett álló gorillától, mert lekavar egy dupla nyaklevest, ha rosszul fogom a ceruzát...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.