Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#588) sziku69 válasza Crystalheart (#583) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem azt elkönyvelhetjük, hogy a legnagyobb katonai egyesülés az a mindenkori kormány katonai vezetésének kezében maradna. Ez tehát helyileg budapest, és pest megye területe lehetne. De ami szerintem szintén valószínű, az hogy a többi helyen, ahol jelentősebb katonai bázisok vannak, már koránt sem biztos hogy szintén a kormánypárti erők kezében marad az irányítás.Nem lesz ezek után lehetőség törvényes népszavazással dönteni az új törvényekről. Lokálisan tehát kialakulnak a nagyobb független katonai tömörülések. De még így is lesz mozgástere a szabadon garázdálkodó erőknek. (afféle alvilági fegyveres tömörülés)

Távközlés híján a legnagyobb fegyver a gyorsaság lehet. Tehát mindenkinek fejleszteni kell. Ebből a szempontból az sem baj,(sőt) ha egyszerre több helyen függetlenül teszik ezt.

Az egyik hozzászólásban írtam egy lehetőséget a kommunikáció felgyorsítására. Elvileg működnie kell, de azért más a gyakorlat. Inkább kimásoltam, nem linkeltem be.

Íme:

"Most jutott eszembe a távközléssel kapcsolatban. (persze nem lenne egyszerű kiépíteni) Egy zárt csőrendszeren keresztül, magasnyomású levegővel, szelepekkel, (mint a wc-ken található gyors-szelep) szerintem produkálni lehetne a Morse jeleket. Az egyik oldalon ráadod a nyomást a gyors szeleppel. (valami kis lenyomható karocska lenne amit könnyedén le tudsz nyomni, és egy rugó nyomná vissza alaphelyzetbe) A "vevő oldalán pedig lenne egy olyan szelep szerűség, amit a túlnyomás megelőzésére használnak, pl kompresszoroknál. Amikor adoda a jelet az egyik oldalon, egy pillanatra túlnyomás jön létre, és a másik oldalon lévő szelep sípol egyet, mint egy morse jel. Szerintem ez nem lenne kivitelezhetetlen."

Erről mi a véleményetek?

A föld alatt el lehet vezetni a csőrendszert. Végül is hasonló elven működik, mint egy síp.
Szerintem ha egyenletes nyomás alatt lehet tartani a csövet, (ez lehet száz kilométer hosszú is) és az egyik oldalon pillanatnyi túlnyomást ídézel elő, a másik oldalon lévő túlnyomás szelepen keresztül távozik a levegő. Ez szólaltatná meg a sípszerű valamit. Ezzel a módszerrel lehetne Morse jeleket küldeni.

Vélemény?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.