Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Somatom válasza dabadab (#200) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Ezt nem tudtam. Akkor UFO fényjelenségeket láttam. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#202) Hieronymus válasza dabadab (#200) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyarországon.

Németországban a telepített mérőoszlopok pirossal villannak. A régi mobil autópálya mérők valódi vakuval villantanak. A sebességmérő kamerák nem villannak. A nagyon modern matt feketére festett mérők szintén nem. (Az osztrák testvéreinknél is vannak még vörösen villanó mérők használatban.)

A pályákon általában villanós mobilmérők vannak kihelyezve.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#203) Somatom válasza Hieronymus (#202) üzenetére


Somatom
veterán

:K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#204) Zolás


Zolás
addikt

Hogy legyen a témához kapcsolódó bejegyzés is. :DDD
Van fordom, peugeotom, és egy suzukim. Eddig egyikre sem kellett vagyonokat költeni. A fordom váltója vacakol mióta megvettem, de azt beszéltük meg a szerelőmmel, amíg nem esik szét komolyabban, nem piszkáljuk. Ez 6 éve tart, és azóta is ugyanolyan vacak, de nem romlik az állapot.
Most a peugeoton akarok vezérlést cserélni, mert régen volt az előző csere, és tartok tőle hogy el van öregedve. Ja tavaly féket kellett cserélni, elkopott. Szarfrancia, nem tart örökké a fékbetét...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#205) Elf válasza dabadab (#199) üzenetére


Elf
aktív tag

Dugó. Reggeli elindulni 4km-re mert nekem így kényelmes tudva hogy dugó lesz azok indokolatlan feltartása akiknek nincs választásuk. Az emberek töbsége meg tudja oldani a reggeli logisztikát dugógyártás nélkül. A többiek is tegyenek így, ne tartsák fel indokolatlanul azokat akiknek a közlekedés a munkájuk.
Köd meg kátyú: Erre ott van az "útviszonyoknak megfelelő vezetés" fogalma nem igzán ide tartozik.
De ha már erre tévedtünk teljesen indokolatlan felrakni a malomkerket a peres gumival hogy aztán feltartsa azt akinek rendes autója van.

35-el a Hungárián: Mégis hogy máshogy venné észre a Mol kút utáni 8. sárga kapus házat ahova a találozó meg lett beszélve? Indokolt lassú haladás.
Ami indokolatlan az a mögötte való haladás. Van ilyen hogy irányjelző,tükör,kormány. Ezekkel az eszközökkel lehet az elöttünk lévő lassabb jármű problémáját megoldani.

Kérem a következőt. :-)

(#206) arnyekxxx válasza Elf (#205) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Valahol félelmetes mennyien közlekednek azzal a szent meggyőződéssel, hogy a kresz csak egy javaslatgyűjtemény

(#207) arnyekxxx válasza angyalpc2 (#193) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez a szar franciázás azért van, mert a 2000-es évekeleje közepéig a citroen C4

a 3f nem a 2000es évek találmánya.

(#208) parandroid válasza arnyekxxx (#206) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kedvencem az, hogy ‘én olyan jól vezetek, hogy el tudom dönteni, melyik szabálynak van értelme, és melyiknek nincs’. Ez valami 50-60%-ot kapott nemrég egy felmérésen. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#210) Somatom válasza parandroid (#208) üzenetére


Somatom
veterán

Marhaság. Egyértelmű, hogy melyik szabálynak van értelme. Amelyiket én hozom. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#211) arnyekxxx válasza parandroid (#208) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ahogy nézem itt is kb ez az arány

(#212) Elf válasza arnyekxxx (#206) üzenetére


Elf
aktív tag

Még ezzel sincs bajom.
Azt nem értem hogy az ilyen miért veszi elő néha mégis az álltala telibeszart kreszt. Vagy betarjuk, vagy leszarjuk, de nem mazsolázunk mert az védhetetlen.
Gyorshajtok és takarodj előlem mert a kresz. Aha... elnézést de ön tök hülye? :-)

(#213) Hieronymus válasza parandroid (#208) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A kedvencem az, hogy ‘én olyan jól vezetek, hogy el tudom dönteni, melyik szabálynak van értelme, és melyiknek nincs’."

Ennek így valóban nincs értelme.
Egy meghatározott szituációban, az abban érintett járművek vezetői eltérhetnek a közlekedési szabályok betartása alól. Közös megegyezéssel.
Az egyenrangú kereszteződésbe, minden irányból egyszerre beérkező járművek számára amúgy sem ír elő megoldást a KRESZ. Ott megegyezésre van szükség a továbbhaladás érdekében. Ez a németeknek általában megy. A magyarok többsége másként közelíti meg a problémát. A "miért nekem van elsőbbségem mindenki szemben" lemezt teszik fel és senki sem halad előre. Ha igen, akkor is csak az ütközési pontig.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#214) Elf


Elf
aktív tag

Jó volt azért végig pörgetni a topicot.
Egyrészt megerősített abban hogy az út közepén teljesen fölösleges vitatkozni. Ha egy nyugis fórumban sok hozzászólás után nem tudnak megegyezni emberek azon hogy a 70-as tábla mit jelent akkor sokkal bonyolultabb dolgokat dudálással meg kar lóbálással teljesen esélytelen megoldani.
Másrészt még biztosabb vagyok abban hogy a "nem kell sietni, pont időben fogunk megérkezni" attitűdnél nincs jobb a közlekedésben. Mert látom itt azokat akik az egész társadalmat akarják magukra hajlítani azért hogy nyerjenek pár másodpercet, esetleg percet. Szabályokat írnak át meg találnak ki. Nyilvánvaló hogy bukásra vannak ítélve. Én meg akkor is időben érek oda ahova akarok ha 35-el "tötymörögnek" előttem, vagy defektet kapok, vagy baleset miatt 40km-ert kell kerülni.
Köszönöm mindenkinek. :R

(#215) Somatom válasza Elf (#214) üzenetére


Somatom
veterán

Maximálisan egyetértek. Azok a magukra hajlítani akarók a jelentéktelen emberek, akik frusztráltak a jelentéktelenségük miatt. A fontos embereknek ugyanis nem kell sietniük, őket úgyis megvárják. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#216) .Szaki. válasza Elf (#214) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szép összefoglaló! :)

(#217) sh4d0w válasza angyalpc2 (#193) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Exkollégám Fehérváron megvette az első, kacsaseggű Megane utáni szedánt, fél éves korában beázott, onnantól nem zárt a bal 1 és újabb fél évig meg sem tudták csinálni. Ue autó 160-nál bevillogta autópályán a check engine-t. Srác félreállt negyed órára, indítózott - semmi baja... 3 éves korában elkezdett mállani valami az ajtókilincsről...

https://www.coreinfinity.tech

(#218) bnorci71 válasza Elf (#205) üzenetére


bnorci71
addikt

35-el a Hungárián: Mégis hogy máshogy venné észre a Mol kút utáni 8. sárga kapus házat ahova a találozó meg lett beszélve? Indokolt lassú haladás.
Ami indokolatlan az a mögötte való haladás. Van ilyen hogy irányjelző,tükör,kormány. Ezekkel az eszközökkel lehet az elöttünk lévő lassabb jármű problémáját megoldani.
Kérem a következőt. :-)

Nem érzed, hogy saját magaddal keveredtél ellentétbe?
Te kértél indokolatlan feltartást, majd megindokolod olyannal mamit a kérdező is indokoltnak tart.
Azt ugye te is tudod ha 35-el beragadsz valaki mögé a Hungárián -ha már az a példa- esélyed nincs kijönni a 60-70-el haladó sávba.

Tudod mi az érdekes? Ausztriában 100Km-t el tudok úgy menni országúton szinte nulla előzési lehetőséggel, hogy azt érezzem feltartanak mindenki halad a lehető legnagyobb sebességgel amit a jármű/útviszony enged. Persze a teherautót megpróbálom megelőzni az adandó alkalommal, de egy szűk kanyargós úton nem is várom a 40t szerelvénytől, hogy 80-90 haladjon.

De akkor mondok neked én
Ma reggeli 60-65-el botorkáló teherautó. Nem vén szutyok IFA mai modern ami simán megy 90-t üres jól belátható egyenes országút. Nem nem címet rakódóhelyet keres. Egyszerűen csak szarik a mögötte jövő forgalomra Ő ráér a többiek le vannak .....
Igen hazsnáltam az irányjelzőt és a kormányt és szerencsére nemjöttek szembe meg is tudtam előzni, de ha jönnek kisérhettem volna 2Km-t. Ja ott se tudom szabályosan megelőzni mert bár 2x2sáv lesz, de 60-as táblával

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#219) arnyekxxx válasza bnorci71 (#218) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de ha jönnek kisérhettem volna 2Km-t.

És akkor mi van?

de 60-as táblával

Az csak egy ajánlás, korábban már kiderült.

Ha a teherautó helyett egy traktor megy 25-el vagy egy mopedautó 45-el akkor is kiakadsz? Egyébként a teherautóknak országúton 70km/h a max megengedett sebesség (akkor is ha ezt le szokták szarni), a 65-öt ehhez viszonyítsd.

(#220) bnorci71 válasza arnyekxxx (#219) üzenetére


bnorci71
addikt

ha beállok eléd a sorba a boltban akkor te azt természetesnek veszed, hogy 5 perccel később végzel.
Ugye hogy nem?

Na most akkor te magad úgy gondolod a kresszben írt feltartással nem kel foglalkozni, meg a 60-as táblával sem vagy mi van?
Itt rendszeresen trafiznak illetve autópályáról le felhajtás van és nem egy baleset volt már pont emiatt, hogy nem tartotta be valaki a sebességkorlátozást.
Egyébként az a gond vele, hogy idővel szépen felgyűjti maga mögött a sort és dugót eredményez amiből sokan veszélyes előzéssel próbálnak meg szabadulni.

Ha a teherautó helyett egy traktor megy 25-el vagy egy mopedautó 45-el akkor is kiakadsz?
azon miért bacnám fel magam annyival tud menni kész

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#221) Elf válasza bnorci71 (#218) üzenetére


Elf
aktív tag

Nem látom az ellentmondást. Ez volt az állítás:
"Indokolatlan az, amikor kifogástalan látási- és útviszonyok között harminccal döcögsz a Hungárián."
Erre írtam egy okot hogy miért lehet indokolt kifogástalan látási- és útviszonyok között harminccal döcögni a Hungárián. De tudok még 4-5 indokot lazán. Hol hibáztam?

Nem ragadok be 35-el haladó mögé. Lemaradok 3 autónyit, felgyorsítok, index, sávváltás.
Ha nagyon tele van a sáv akkor nem mennek 70ami90-el ezért beférek, ha meg mennek akkor meg nincs forgalom ezért beférek.
De az egész hipotetikus. Akkor mennek a Hungárián 35-el amikor dugó van , azaz kb. reggel 7-tól este 20-ig, csak azt ugye csendben tűri mindenki mert akkor magát szívtája a user tehát csend van. :U

(#222) Elf válasza bnorci71 (#218) üzenetére


Elf
aktív tag

"kísérhettem volna 2Km-t"
Jesszus. Mit úsztál meg! Atyaég! 60 másodperc helyett 93 másodperc alatt tetted volna meg a 2km-t. OMG! :P
Na én meg úgy jártam többször hogy megelőztem a teherautót majd amikor a városban álltam a ballra/jobbra kanyarodó sávban szépen elment mellettem egyenesen. Vagy előzés után lekanyarodott mögöttem. Vagy előzés után 6 percet álltunk együtt a vasúti átjárónál. Aztán kb. 17 éve leszoktam erről a tök fölösleges idegeskedésről és csak simán időben érkezek meg mindenhová. :DDD
És még érteném is ezt a "sietős" attitűdöt ha látnám ezeket a siető embereket a parkolókba teljes erőből rohanni a kocsijukhoz. Látnám ahogy hármasával véve a lépcsőfokokat szökelnek lefele a mélygarázsban. De nem látom. Soha. Sehol. Egyet sem. Pedig célzottan figyelem.
Ebből én az a következtetést vonom le hogy ők nem sietnek hanem kompenzálnak.
De meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről. :R

(#223) Hieronymus válasza bnorci71 (#218) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A közlekedés normáliséknál az egyenrangú felek együttműködése. Vannak olyan helyek, ahol az utak tele vannak Igthorn hercegekkel. Azt gondolják, hogy az országok közlekedési törvényei szinte bármit megengednek nekik, amit nem tilt szó szerint a törvény. Ha a herceg úgy akarja, akkor mehet hatvanas táblánál 35-el vagy csak 15-el. Csodálkoznak, hogy senki se akar beállni az éljenzők sorába, gyagyás Toadieként.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#224) Hieronymus válasza arnyekxxx (#219) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"de 60-as táblával

Az csak egy ajánlás, korábban már kiderült."

Ha az csak egy ajánlás, akkor lehet gyorsabban is menni, bár nem ajánlott.

A tábla az útszakaszra vonatkozó maximális haladási sebességet határozza meg.
A tábla hatályának és az út illetve időjárási viszonyoknak megfelelően kell megválasztani a sebességet.
Mivel alapos indok nélkül nem akadályozhatod a közlekedőket, ha lassabban akarsz közlekedni, kimész a legkülső sávba, ha van. Ha nincs akkor más útvonalat választasz magadnak.

Nem sodorhatsz veszélybe más közlekedőt, azzal, hogy lassítod vagy megakasztod a forgalmat. A lámpák sok helyen a sebességhez vannak hangolva. Ha nem tartod, akkor növeled a környezetszennyezést. Nem csak a sajátoddal, hanem azokéval is, akik mögéd ragadtak.

Tessék már megérteni. A közút nevében benne van, közlekedésre való és nem egymás akadályozásra.
Akinek ez probléma, ne vezessen járművet. Illetve a saját magánútján azt csinál amit akar. Ott kell a többieknek hozzá alkalmazkodni.
A közúton a többséghez kell igazodni. Ha nem megy szakorvos tud segíteni a megfelelő kezelés segítségével. Lehet, csak szemüvegre van szükség a tisztánlátáshoz. Vagy a szorongásokat kell kezelni, ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#225) bnorci71 válasza Elf (#222) üzenetére


bnorci71
addikt

miért sietés az ha a megengedett tempóval közlekedek?
akkor az osztrák mind siet?
Nem ezt látom rajtuk sőt pont az ellenkezőjét.

Kérlek magyarázd ezt el nekem.

a +30mp meg sokszor le lett már írva az plusz 1 piros vagy kettő etc..
Illetve más ne ossza már be az én időmet. látod ez a leszarom hozzáállás én ráérek elindultam időben -nem nem időben indultál el hanem hamarabb, hogy andalogva odeérjél-

Kezdem azt érezni te vagy aki elindul 1 órával korábban mert nem lehet haladni, de mivel 1 órával korábban indultál ráérsz így mész a megengedett sebesség felével harmadával hiszen ráérsz. Majd mindezt meg is ideologizálod magadnak.
És a következő bekezdés meg a következő indok lesz az andalgásra.

Kompenzálok, mit? A hétvégén 110-el poroszkáltam végig Ausztriát. Miért? Mert ráértem és a 2jurós benzin a 400-as euróval nem kellemes kombó.
De az országúton nem tartottam fel senkit mert én most 70-el megyek. Pályán meg van 3 sáv haladhat mindenki kedvére. Hazaérve újra a normális -na jó sietős- tempóban közlekedtem.
Sose zavart, hogy megelőz valaki, üljön 1 vagy 30M autóban én is megyek a saját tempómban ő is. Ennyi.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#226) Elf válasza bnorci71 (#225) üzenetére


Elf
aktív tag

Félreértesz.
A megengedett tempóval közlekedés nem sietés.
Én a "mindenáron a megengedett tempóval akarok közlekedni" hozzáállást nevezem sietésnek.
Tehát:
Meg KELL előznöm, nem maradhatok mögötte mert én... ( és ide csak a "sietek" ige passzol szerintem)

"+30mp meg sokszor le lett már írva az plusz 1 piros vagy kettő etc.."
Vagy egy sem mert 70 másodpercig piros a lámpa és így se úgy se érjük el. Vagy pont így jön ki eléd a busz/kukás/akárki míg 30 másodperccel hátrébb haladva könnyedén kikerülöd. Lehet ez is meg az is.
Szóval ezeket a megnyert másodperceket nem adjuk össze alapból. :R

"Kezdem azt érezni te vagy aki elindul 1 órával korábban"
Nana! Ne csináljunk a fiktív 30 másodpercből valós 60 percet! :(((
Beírom a navigációba hova megyek, az kiírja mikorra érek oda és +/- 3 perc eltéréssel így is lesz. Ezen semmit nem változtat az ha valaki miatt 2 percig lassabban kell mennem a maximálisnál. Sőt. Ez benne van.
Az van hogy a forgalom feltartja a forgalmat. Szkész. Hiába pörgök a fejemen ez így lesz.

"más ne ossza már be az én időmet"
Jó lenne, de sajnos beossza. Mint ahogy te is is a többiekét. Miattad kell keresgélnie parkolóhelyet. Miattad nem fér át a zöldön. Miattad lóg be a segge a kereszteződésbe. Miattad kell megállnia az elsőbbség adás táblánál. Ez egy ilyen dolog.
És értem hogy ez mind más mert ott tötymörög elötted és a ha a helyében lennél akkor te gyorsabban mennél. No de ha meg én lennék a helyedben el se indultam volna mert időpocsékolás. :DDD

(#227) arnyekxxx válasza bnorci71 (#220) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Miért, beelőzött a teherautó majd lelassított, vagy hogy jön ez ide?

Ha előttem vagy a sorban 2m magasra megpakolt kocsival akkor megvárom amig kipakolod és kifizeted. Semmi nem tiltja, hogy 2m magasra pakold meg a bevásárlókocsit.

60-65-el menni egy olyan autóval ami max 70-el mehet ott az nem feltartás. A megengedett maximális sebesség továbbra sem kötelező minimumsebességet jelent.

(#228) arnyekxxx válasza Hieronymus (#224) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vegyél iróniadetektor, akciós az alin

(#229) Hieronymus válasza arnyekxxx (#228) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Áhh. szóval az, az idézet irónia volt.
Gondoltam rá. De a kínai irónia detektor csak a kínai iróniát detektálja. Logikus. Akkor az iróniád kínai irónia lehetett.

Amúgy miért személyeskedsz?
Ha nem a beszélgetés témájával foglalkozol, hanem a beszélgető partnerrel, akkor az személyeskedés.
Egyetlen kivétel, a beszélgetés témája maga a beszélgető.
Akarsz magadról beszélgetni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#230) bambano válasza Elf (#221) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ott hibáztál, hogy a felhozott példa indok nem valós. nem döcöghetsz 35-tel a hungárián azért, mert a térképet böngészed.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#231) dabadab válasza Elf (#205) üzenetére


dabadab
titán

Köd meg kátyú: Erre ott van az "útviszonyoknak megfelelő vezetés" fogalma nem igzán ide tartozik.

De, ez egészen pontosan ide tartozik.

35-el a Hungárián: Mégis hogy máshogy venné észre a Mol kút utáni 8. sárga kapus házat ahova a találozó meg lett beszélve?

Jó, hát ennyi erővel azt is idehozhatnád, hogy azért megy lassan, hogy közben tudjon facebookozni vagy azért, mert annyira be van állva, hogy azt se tudja, hogy hol van, de ezek se olyasmik, amik indokoltak. Ha valaki annyira nem tudja, hogy hol van, hogy emiatt tartósabban ilyen lassan kell mennie, az nincs vezetésre megfelelő állapotban, mert egyszerűen nem jut elég figyelme arra, hogy vezessen: álljon meg, tájékozódjon és utána menjen tovább.

DRM is theft

(#232) parandroid válasza bambano (#230) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk vezetés közben konkrétan semmit ne böngésszen. Bár jellemzően nem a 35-tel haladók szoktak whatsappon chatelni, ahogy elnézem a környezetemet, ez valahogy nem lassítja a tempót az erre hajlamosaknál. Nekem is így lett totálkáros az autóm (nem én telefonoztam, én megálltam a zebránál 30-as övezetben). Szerencsére egy gyerek már átért, a másik kettő épp elindult volna, amikor a Jeep belém csattant hátulról, és áttolt a zebra túloldalára. Persze minek álltam meg, csak feltartom a forgalmat…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#233) Hieronymus válasza parandroid (#232) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bár jellemzően nem a 35-tel haladók szoktak whatsappon chatelni, ahogy elnézem a környezetemet, ez valahogy nem lassítja a tempót az erre hajlamosaknál."

Nem gondolom, hogy ebben valós tapasztalataid lehetnek. Más autók vezetőit legfeljebb annyira látod, hogy piszkálják a telefonjukat.

"mikor a Jeep belém csattant hátulról, és áttolt a zebra túloldalára. Persze minek álltam meg, csak feltartom a forgalmat…"

Ne dramatizáld a helyzetet. Ennek nem a gyorshajtáshoz van köze, hanem a követési távolság meg nem tartásához. Ez felénk a torlódásban gyakran fordul elő, sajnos. A sebesség nem éri el az alapjáraton első fokozatban tartható sebességet. Egy pillanat figyelem kihagyás és rögzíteni kell a balesetet a rendőröknek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#234) parandroid válasza Hieronymus (#233) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Sajnos elég sokat közlekedek városban, rengeteg a telefonnyomkodó majom.

2. Az a baleset kimondottan telefonnyomkodásból adódott. Azt nem tudom megmondani, hogy amúgy mennyivel jött, de szerintem nem 30-cal, amekkorát csattant, meg amennyivel előrébb rakta az autót. De nincs az a követési távolság, amit a telefonodat besztatva nem tudsz kvázi azonnal lenullázni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#235) Elf válasza bambano (#230) üzenetére


Elf
aktív tag

Nemá, srácok. Azt az állítást szedjétek szét ami írtam ne egy másikat. :R
Nem. Nem térképet böngész, nem facebookozik, és nincs beállva.
Keresi a MOL kút utáni 6. háztömbnél a sárga rácsos beállót mert oda kell mennie. Ezt nem tudja megtenni 70-el. Miért nem indokolt?
(az egész kísérlet célja hogy kiderüljön tényleg annyira gimiszabály ez az indokolt-nem indokolt dolog hogy mindkettőt rá lehet húzni mindenre. Lássuk :) )

(#236) Elf válasza dabadab (#231) üzenetére


Elf
aktív tag

"De, ez egészen pontosan ide tartozik."

Oké, legyen.

Köd: Ugyanúgy a megengedett leglassabb sebességgel lehet menni mint egyébként.
(maximum +10%, GPS vagy óra szerint attól függően melyik mutat többet)
Mert ha mindenki így tesz akkor nem fognak egymásba rohanni a közlekedők és a fogalom is szabadon áramolhat. Aki erre nem képes az maradjon otthon amíg felszáll a köd , ne tartson fel indokolatlanul másokat.

Kátyú: A járműnek közúti forgalomba alkalmas állapotúnak kell lennie. A közút állapota ismert. Ezekre az utakra alkalmasnak kell lennie a gépjárműnek. Akinek nem bírja a gépe a kátyút ne szütyögjön az elött aki haladna. Ha már ennyire ráér menjen kerülőúton. Indokolatlan feltartás.

Szkész is vagyok. :DDD

(#237) arnyekxxx válasza parandroid (#232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A zebra előtt veszélyes megállni, nekem is emiatt cserés a hátsó ajtóm.

(#238) arnyekxxx válasza Hieronymus (#229) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amúgy miért személyeskedsz?
vs.
Ha nem megy szakorvos tud segíteni a megfelelő kezelés segítségével. Lehet, csak szemüvegre van szükség a tisztánlátáshoz. Vagy a szorongásokat kell kezelni, ...

és ha már visszatértem oda
"A közúton a többséghez kell igazodni."

Nem, a közúton a KRESZ-t kell betartani. Mindenkinek, nem pedig alternatív szabályokat kitalálni a saját szabálysértés megideologizására.

(#239) bambano válasza Elf (#235) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen egyszerű a válasz: a hungárián ott fog megállni, ahol szabad és még van hely. tehát ha a mol kút utáni 6. háztömböt keresi, akkor megáll a mol kúton, ott van parkoló, és elsétál a 6. háztömbig.
b válasz: megnézi a neten, hogy hol van a 6. sárga háztömb és odamegy.
tehát nem fogsz a hungárián 35-tel döcögni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#240) parandroid válasza arnyekxxx (#237) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont kötelező. Főleg 30-as övezetben. Nem is problémázott a csóka, aláírt, beismert mindent, csak rendőr ne jöjjön ki (fel kell ilyenkor hívni őket, de nem jönnek ki, ha nincs sérülés, és meg tudunk egyezni). Pedig akkor még kamerám se volt. Na, azóta van.

Mondjuk a biztosítója elkezdett szívózni, de szerencsére a kereskedőm ügyvédje átvette az ügyet, mert ezt az autót is náluk vettük, meg az utódját is, onnét simán ment, csak időbe telt, mire fizettek, de ez már nem érdekelt, akkor már az új autóban ültem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#241) bambano válasza parandroid (#240) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyszínen tett beismerés vagy nyilatkozat később visszavonható, ezért ha komoly az anyagi kár, javasolt megvárni a rendőröket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#242) icemad válasza bambano (#241) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azt meg hogy? Baleseti bejelentőre felkerül, hogy az egyik fél vállalja a felelősséget, aláírják, kész. Ezen, hogy változtat utólag?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#243) bnorci71 válasza icemad (#242) üzenetére


bnorci71
addikt

A biztosítója újra megnyilatkoztatja és akkor már ki van okosítva.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#244) icemad válasza bnorci71 (#243) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az úgy szép... :(((

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#245) Elf válasza bambano (#239) üzenetére


Elf
aktív tag

Nem, nem. Neki kocsival kell oda bemennie. Mikor odaér kinyitják neki a sárga rácsos kaput. :U

De a lényeg már így is látszik.
A MÁSIK sétálgat mert ráér, de ENGEM ne tartson fel egy másodpercre se.
No de a másik is szeretne mielöbb végezni a bármivel, de a többiek miatt sétálgasson :F
Mondhatni te indukolatlanul feltartod azzal hogy nem bírsz mögötte menni egy kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#246) bambano válasza icemad (#242) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyszínelő rendőrnek tett vallomásodat is jogod van visszavonni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#247) parandroid válasza bambano (#241) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére tanúk is voltak. Figurának meg céges autója volt (valami fiat-chrysleres menőcsávó bemutatóautóval), szóval az anyagi részét leszarta, a személyes felelősségrevonást meg úgy tudta leginkább megúszni, ha nem pattog, szóval kooperatív volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#248) Sethdobaloah válasza Elf (#236) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Törölhető

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#249) Hieronymus válasza arnyekxxx (#238) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Amúgy te kezdtél el személyeskedni, nem én.
Magadnál reklamálj, ne nálam. Ne lepődj meg, ha beszólsz valakinek az visszaszól. :D
Azt tudtad, hogy a járművezetés tükrözi a személyiséget. Persze a hozzászólások is, csak a hozzászólásokban egy ideig moderálják magukat az emberek.

"Nem, a közúton a KRESZ-t kell betartani. Mindenkinek, nem pedig alternatív szabályokat kitalálni a saját szabálysértés megideologizására."

A szívemből szóltál. Ne lehet megideideologizálásal törvényesíteni mások akadályozását a közutakon a lassúzással.

Ismered a viccet.
Az autóvezető autópályán haladása közben rádiót hallgat, Gyorshírben mondják be, hogy a pályán egy ámokfutó a forgalommal szemben halad. Erre betelefonál és pontosítást kér. Nem egy autó, hanem az összes többi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#250) Hieronymus válasza parandroid (#234) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az, hogy a telefonját piszkálta kevéssé bizonyítható utólag. De nincs is jelentősége. Nem tartotta be a követési távolságot a hátul jövő autó. Pont.
A tényeket nem lehet egyszerűen elhazudni. Amelyik jármű hátulja van szétütve, az károsult. Amelyik jármű elől sérült az a vétkes jármű.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.