Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bnorci71 válasza Hieronymus (#250) üzenetére


bnorci71
addikt

Amelyik jármű hátulja van szétütve, az károsult. Amelyik jármű elől sérült az a vétkes jármű.

ez se ennyire fekete fehér
a büntifék ugye ami divat manapság jó kivétel

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#252) parandroid válasza bnorci71 (#251) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez is olyan sajnos, amit kamera (vagy sok tanú) nélkül rohadt nehéz bizonyítani. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#253) Hieronymus válasza bnorci71 (#251) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem tartod meg a kötelező követési távolságot.
A KRESZ azt mondja, hogy akkorának kell lennie a távolságnak, hogy meg tudj állni a másik jármű mögött. Akkor is meg kell tudni állni, ha vészhelyzet keletkezik.

Ha valaki elkezd büntetőzni és van kamerád, rögzítsd az eseményeket. Menj mögé, még biztonságos távolságba és várd a fékezést. Ha háromszor megcsinálja a fékezést, lehet feljelenti szándékos közúti veszélyeztetésért. (Ha egyszer, akkor még láthatott szürke macskát az úton, amit se te, se a kamerád nem látott.)

Ha csak lassan halad előtted, de kilométereken át teszi meg indokolatlanul, panaszold be. A felvételen látszani fog, alapos ott nélkül tartotta fel a forgalmat. Meg fogják kérdezni miért tette. Ha nem lesz belőle ügy akkor is meggondolja legközelebb.

Egyet nem tehetsz meg. Azt hogy követési távolság meg nem tartása nélkül haladsz mögötte. Akkor te vagy a hunyó és nem fékezgető. Nem tartod meg a közlekedési szabályokat. Pont.

A KRESZ 27. § (1) bekezdése szerint járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött – ennek hirtelen fékezése esetében is – meg lehessen állni.

A KRESZ követési távolságra vonatkozó szabályára tekintettel a ráfutásos vagy utoléréses balesetek túlnyomó többségénél a hátulról érkező jármű felelőssége állapítható meg. Kivételt képezhet, amennyiben megkezdett előzés esetén az elöl haladó jármű szabálytalansága miatt ütköznek a gépkocsik, vagy az első jármű szabálytalan sávváltása következtében kerül a hátulról érkező jármű elé.

Tessék megtartani a biztonságos követési távolságot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#254) dabadab válasza Hieronymus (#253) üzenetére


dabadab
titán

A büntetőfékezést némelyik idióta úgy műveli, hogy féktávon belül bevág a másik elé és úgy fékez.
Az egyik jól dokumentált eset az, amikor Berki Krisztián ezt egy busz előtt játszotta el (első fokon két év börtönt kapott érte, de jogerős ítélet még nincs, végülis csak 2018-ban történt az eset :U ).

DRM is theft

(#255) Hieronymus válasza dabadab (#254) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezeket az eseteket csak menetrögzítő kamerával lehet dokumentálni.
Továbbra is igaz. Minél hamarabb el kell érni a biztonságos követési távolságot.

Egyet teljesen biztosan nem ajánlok senkinek sem. Ha veszélyesen közel akar valaki eléd vágni, eszedben se jusson még a sávváltás szakaszában fékezés helyett, gázadással állítani ütközőpályára állítani a másik járművet. Nagyon veszélyes.

Ha viszont fékezés nélkül vagy enyhe fékezés mellett marad ütközőpályán a szabálysértő jármú, akkor a helyszínelők azt tudják megállapítani, hogy a szabályosan közlekedő mindent megtett a baleset elkerülése értelmében, de nem tudta elkerülni az elécsapódó járművel való ütközést. Az úttal párhuzamosan haladó járműnek elsőbbsége van a sávváltó járművel szemben, hacsak tábla, rendőr vagy jelzés másként nem rendelkezik az elsőbbségről.

Hasonló szituáció amikor szűk helyen a szembe jövő miatt az álló autót zúzod le. Ekkor te vagy a hibás.
A másik járművet, amelyik szembe jön, zúzod le a legrosszabb esetben is csak félig vagy felelős. Ha a helyszínelés meg tudja állapítani, hogy a saját sávodban voltál a baleset kezdetén. Áldozat leszel és nem felelős a balesetért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#256) Elf válasza Hieronymus (#249) üzenetére


Elf
aktív tag

" Ne lehet megideideologizálásal törvényesíteni mások akadályozását a közutakon a lassúzással."

Azaz a lassúzás törvénytelen?
Ez hogy jött ki?
Értem hogy az indokolatlan lassú haladást tiltja a kreszt, de az indokoltat nem.
Már csak el kell dönteni melyik melyik.
Mondanál példát az indokolt és indokoltatlan lassúzársa?
Szeretném majd kifordítani őket. Ha sikerül akkor bebizonyosodik hogy nem lehet törvénytelenül lassúzni. Ha nem sikerül neked van igazad. :R

(#257) Elf válasza Hieronymus (#255) üzenetére


Elf
aktív tag

Volt ilyen büntetőfékezős esetem ütközéssel.
Én bringával voltam és közvetlen elém vágva fékezett állóra. Nem volt nagy sebesség de a kormányom betörte a hátsó lámpáját meg leszakadt egy körmöm.
Csak egy tanú volt de az is a második tárgyalásra meggondolta magát és mégse látott semmit.
Ennek ellenére a fékezőt elitélték közúti veszélyeztetésért. Felfüggesztettet kapott meg másfél év jogsi bevonást. A követési távolság egy percig sem volt téma.
Szóval ilyen kimenetel is lehet, de nyilván ha felvétel lett volna simább lett volna az ügy.

[ Szerkesztve ]

(#258) arnyekxxx válasza Hieronymus (#249) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amúgy te kezdtél el személyeskedni, nem én.
mármint azzal, hogy vegyél iróniadetektort?

Azt tudtad, hogy a járművezetés tükrözi a személyiséget

Igen. Van aki nyugisan elviseli, hogy nem mindenki úgy közlekedik ahogy ő elképzeli és van aki nem.

A szívemből szóltál.

Örülök neki. Ahol van kötelező legkisebb sebesség ott ezt jelzi tábla. Kék kör tábla benne fehér szám

(#259) Somatom válasza Hieronymus (#255) üzenetére


Somatom
veterán

Miért veszélyes?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#260) Hieronymus válasza Somatom (#259) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet leírni, hogy jobban jár ha időben kiteszi a sávból a potenciális veszélyforrást, mielőtt befékez előtte 20 centiméter távolságban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#261) Somatom válasza Hieronymus (#260) üzenetére


Somatom
veterán

Ha hülye, hát hülye. Az ő baja. Nem fogom egy matchbox miatt árokba vinni a gépet és a nyakamba sem zúdítom a rakományt. A lábam a tetővonalában van. Ha bevág elém, vessen magára! Sztem jobban jár, ha a szembejövő elől inkább a szemközti árok felé menekül, de ez az ő döntése.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#262) Hieronymus válasza Elf (#256) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"" Ne lehet megideideologizálásal törvényesíteni mások akadályozását a közutakon a lassúzással."

Azaz a lassúzás törvénytelen?
Ez hogy jött ki?
Értem hogy az indokolatlan lassú haladást tiltja a kreszt, de az indokoltat nem."

Ha már meg kell ideologizálni miért lassúzik valaki, akkor nincs alapos indoka rá.

Száraz úton, nyári napfényes időben, alacsony forgalom mellett mi indokolhatja városban a 35 km/óra sebességgel történő haladást, tartósan, ha nincs sebességkorlátozás az adott útszakaszon?
Az olyan válaszokat, hogy a térképet nézve keresem azt a helyet, ahol valamit csinálni akarok, kizárhatjuk. Vezetés közben nem bogarászunk térképen.
Ha parkolót keres valaki az lehet indokolt. De ha ezt 25 km hosszban teszi meg valaki, már nem tűnik indokoltnak. Kicsit messze kerül a feltételezett céljától, nem fog visszagyalogolni.
A jármű műszaki állapota nem lehet indok. Egyszerűen nem felel meg a közútra felhajtás követelményeiknek a jármű, ha csak lassúzással biztonságos.
Az a jármű aminek a maximális megengedett sebessége 20 km/óra nem lassúzik, ha 20 körüli sebességgel megy. A szemétszállítás indokolt lassító tényező, de a lehetőség szerint ezen járműveknek is törekedniük kell a mögöttük torlódó járművek elengedésére.

Indokolt lehet például iskolák mellett lassú haladás. Sok helyen még a harminc is sok, mert gyorsan tudnak a gyerekek a látótéren kívülről az útra keveredni. De ezek csak rövid útszakaszok és a körülményekhez igazított az utazási sebesség megválasztása.

A lassúzás az ok nélküli lassan haladás. Mármint elfogadható ok nélküli lassan haladás. Nem tévesztendő össze a valóságos körülmények miatti lassan haladással, mint például a jeges útszakasz miatti lassan haladással.
Ezt a hétvégét Bambergben töltöm. Ez a lassúzok paradicsoma. Ötvennel csak a város be- és kivezető szakaszain közlekednek. Máshol csak 45-ig ment fel a sebesség jelző. A harmincas zónák mellett vannak 20-as zónák is. Ilyeneket máshol nem nagyon látni.
A kedvetekért megpróbáltam kicsit lassabban menni. Harminccal a kb negyven helyett. Elég hamar reklamáltak mögöttem. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#263) Hieronymus válasza Somatom (#261) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszer akaratomon kívül én is visszaraktam a saját sávjába egy autót. Az autó vezetője, friss jogosítvánnyal olyan hirtelen húzott be elém, hogy reagálni sem volt a helyzetre.
Mivel céges autóval voltam, le kellett helyszínelni a rendőröknek. Nem volt nagy kár, de a két rendőr hosszabban gyóntatta a másik vezetőt. Kiderült én voltam a harmadik áldozata kb két hét alatt, amióta önállóan vezethet. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#264) Thronks.90


Thronks.90
tag

Alfa Romeo 156 JTD16v, istentudja mennyi km- el, Európát bejartuk vele oda- vissza többször. TMK+ néha némi futómű alkatrész. Semmi gondom vele. Ha a német autóimmal fele ennyi baj lett volna, akkor még mindig Audim lenne. :)) Van még egy Astra F, de az évi 1500km- t fut, olaj van benne cserélve, aztán csókolom. Mindenből van szar meg jó is.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#265) Elf válasza Hieronymus (#262) üzenetére


Elf
aktív tag

Írtál párat. Jó lesz. :)

"Ha parkolót keres valaki az lehet indokolt"
Nem. Menjen parkolóházba parkolni aztán onnét gyalogoljon. Ne tartsa fel a másikat.

"De ha ezt 25 km hosszban teszi meg valaki, már nem tűnik indokoltnak."
De. Olyan parkolót keres ami egy kicsit fás, árnyékos de nincs tele madárral és mellé ki tudja rakni a piknikasztalt amiről kávézni fog. Közöd?

"A jármű műszaki állapota nem lehet indok."
De. Most ment tönkre az ablaktörlő de szemerkél az eső. Vagy kavicstól keresztberepedt a szélvédő? Hívjon trélert?! Közöd?

"Az a jármű aminek a maximális megengedett sebessége 20 km/óra nem lassúzik, ha 20 körüli sebességgel megy. "
De. Menjen hajnal 2-kor amikor nincs senki az utakon. Ne tartsa fel a másikat.

"Indokolt lehet például iskolák mellett lassú haladás. "
Nem. Annyival kell menni amennyi a sebeség limit. Ne tartsa fel a másikat.

"például a jeges útszakasz miatti lassan haladással."
Nem. A jeges út nem lesz csak úgy. Lehet rá készülni. Aki nem tud maradjon otthon. Ne tartsa fel a másikat.

Szkész is vagyok. Mind fordítva lett igaz. :DDD

"A lassúzás az ok nélküli lassan haladás. Mármint elfogadható ok nélküli lassan haladás."
És ki szerint elfogadható? Mindent okkal csinálnak az emberek. Mármint a saját szemszögükből.
Szerintem pl. indokolatlan reggel 7:45 kor Budapesten autóba ülni mert haladni nem lehet vele én kerülgethetem százasával a lassúzókat de ez az én szempontom. Nekik nyilván jó okuk van erre én meg elfogadom. :R
És semmiképpen nem jövök elő a KRESZ-el meg a tövénnyel.
A közlekedők feltarják a közlekedőket. Ez van.

Más:
"A harmincas zónák mellett vannak 20-as zónák is."
Van nálunk is. Lakó pihenő övezetnek hívják. 20-as limit. Még csak le se szarja senki mert nem is tudják hogy annyi. :D

(#266) bambano válasza Elf (#265) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha parkolót keres valaki az lehet indokolt": egyszer feltartottam egy furgont parkoló kereséssel. miattam lekéste a zöldet és csak a következőn fért volna át, tehát nagyságrendileg 90-120 másodpercről volt szó.
amikor találtam parkolót, beálltam, az istenbarma megállt mögöttem, és kiszállt, hogy megver. én is kiszálltam, erre meghőkölt és rohanva visszaült a kocsijába és elhúzott.

ebből is látszik, hogy indokoltan tartottam fel, mivel végül anélkül ment el, hogy egy szót is szólt volna.
:)) :DD ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#267) Thronks.90 válasza Elf (#265) üzenetére


Thronks.90
tag

Rendszeresen járok a 83- as úton Győr és Pápa között. Ha süt a nap azért, ha esik az eső meg azért megy néhány gyökér 60- 70- el. Állítólag - haverom mondta- tempomat 130al végig lehet verni rajta. Amikor 2 km hosszú kocsisor van mögötte az normális? Mennék haza munkából, tele a tököm amúgy is, és még vannak ezek az emberek. Szerinted ez jó így? Ja, most látom h rossz helyre ment a reply. :W

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#268) parandroid válasza Elf (#265) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Más:
"A harmincas zónák mellett vannak 20-as zónák is."
Van nálunk is. Lakó pihenő övezetnek hívják. 20-as limit. Még csak le se szarja senki mert nem is tudják hogy annyi.“

Annyira nem tudja senki, hogy nem is annyi. A 20 kmph az már a 70 eurós szint, 30-nál (26-tól) már 180 eur, és egy hónapra ugrik a jogsi. A mi utcánk is ilyen, ráadásul macskakő, nincs rendes járda, és hivatalosan lakókon kívül senki be se hajthat. Ráadásul a közepén van egy digitalis tábla, ami pirosan villog 10 kmph felett. 7-10 között szoktam én is közlekedni, mire hazaérek, volt már, hogy nemcsak jött a seggemben a furgonjával, de még rám is dudált.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#269) Hieronymus válasza parandroid (#268) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A spielstraße megengedett 7 km/h sebességét azért elég nehéz pontosan betartani. Volt olyan autóm, ami 10 alatt gyakorlatilag nem mért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#270) parandroid válasza Hieronymus (#269) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aki nem tudja megoldani, az ne hajtson be. Nekem szokott menni, közel 200 lóerővel is. Amúgyis ilyen esetben tök megengedő vagyok (a rendőrséggel egyetemben), és elnézném azt a 4 kmph mérési limitet is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#271) Hieronymus válasza Elf (#265) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Most ment tönkre az ablaktörlő de szemerkél az eső. Vagy kavicstól keresztberepedt a szélvédő? Hívjon trélert?! Közöd?"

Persze, hogy van közöm hozzá. A jármú közúti közlekedésre alkalmatlan. Ha szemerkélő esőben kiüt egy gyalogost az autó. Nem lesz enyhítőkörülmény a bíróság előtt, hogy lassabban hajtott az autó vezetője.
A forgalomban közlekedésre alkalmatlan járművel nem szabad közlekedni.

""Az a jármű aminek a maximális megengedett sebessége 20 km/óra nem lassúzik, ha 20 körüli sebességgel megy. "
De. Menjen hajnal 2-kor amikor nincs senki az utakon. Ne tartsa fel a másikat."

"Olyan parkolót keres ami egy kicsit fás, árnyékos de nincs tele madárral és mellé ki tudja rakni a piknikasztalt amiről kávézni fog. Közöd?"

Látom befigyel a kettős mérce. :DD

Amit a kiskirályoknak szabad szórakozásból azt munkavégzés okán nem szabad. Inkább menjenek a lassú és hangos gépekkel éjszaka. Had ne tudjon aludni a pórnép.

Inkább keressen áréjszaka helyet árnyékos helyet magának Igthorn herceg kávét főzni. Fenséges feneséges ő Hencegsége legalább nem zavarja a normális embereket napközben. :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#272) Hieronymus válasza parandroid (#270) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hahó, ennek nincs köze a lóerőhöz.
Amúgy ilyen utcában lakom. De bocsánatot kérek mindenkitől magamnak, Én nem tudod magamtól meghatározni, hogy héttel vagy kilenccel megyek. Szerencsére nem mérnek felénk. És én még nem láttam járművet 20 alatt közlekedni az övezetben. (kb 20, de inkább gyorsabb mindenki.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#273) parandroid válasza Hieronymus (#272) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a többség itt is 20-30 között tolja. Ez a “forgalom ritmusa”, amit fel szoktam tartani. Amúgy nem csak autóval, gyalog is. Mivel a járda úgyis csak jelképes, lelkiismeretfurdalás nélkül sétálok az utca közepén, ha valaki gyorsan jön. De ez amúgy is népi sport itt, sok szomszéd is csinálja, van aki meg is állítja az áthajtó autókat. Sajnos van két nyitott vége az utcának, ahol csak annyi van kiírva, hogy behajtás csak lakóknak, de rendes behajtani tilos táblát nem tesz ki a város. Amúgy van egy körívben elkerülő út a városkán belül is, az 30-as, meg a városon kívül is, az meg váltogatva 60/80-as. De rengetegen jönnek inkább itt az utcán keresztül, mert olyan szép a történelmi belváros. Szóval ha úgyis nézelődni akar, akkor meg biztos nem siet…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274) arnyekxxx válasza parandroid (#268) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Annyira nem tudja senki, hogy nem is annyi.

A magyar KRESZ szerint annyi. És behajtás csak célforgalomnak.

(#275) Elf válasza bambano (#266) üzenetére


Elf
aktív tag

Na ezt nem értettem soha!
Ha siet, nem száll ki hanem amit lehet megy.
Ha kiszáll akkor nem siet de akkor meg nincs alapja a felháborodásának.
Valaki segítsen ki aki érti ezt! :W

(#276) Hieronymus válasza parandroid (#273) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Sajnos van két nyitott vége az utcának, ahol csak annyi van kiírva, hogy behajtás csak lakóknak"
Akkor ez az utca, csak a közforgalomtól elzárt terület, nem vonatkozik rá a 7 km/óra sebességkorlátozás.

"de rendes behajtani tilos táblát nem tesz ki a város."
Miért is tenne ki? Magánút, a lakóközösség dolga a tábla kihelyezés. Az út besorolása szerint csak a tűzoltók, rendőrök és mentők hajthatnak be külön engedély nélkül.

"Szóval ha úgyis nézelődni akar, akkor meg biztos nem siet…"

A nézelődés miatt könnyen elütheti az ott lakó időseket és gyerekeket. Nem csak a sebesség a lényeg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#277) Elf válasza Hieronymus (#271) üzenetére


Elf
aktív tag

Jogos a kettős mérce észrevétel. Gondoltam hogy leírom hogy ezek nem az én véleményeim de annyira széttartó lett az írásom hogy végül úgy érzetem hogy fölösleges ezt még külön le is írni.
De jogos. :R
Szóval ezek azok az elképzelhető okok a felvetett lassúzásra amik elhangozhatnak különböző emberek szájából amikor kérdőre vonják őket.
A lényeg hogy mindenkinek más a fontos. Szóval az hogy szerintünk valami nem indok másnak simán lehet az.

(#278) Elf válasza Thronks.90 (#267) üzenetére


Elf
aktív tag

Szerintem nem normális. De semmiképp sem szabálytalan.
Az autózás életünk helyenként megkerülhetetlen része. Van aki így tudja megoldani és lehet neki már ez is kellemetlen hogy 60-al száguld.
A járókeretes fatert sem üvöltjük le a zebráról hogy "Szeddmá a lábad köcccsög!"

Amúgy a normális minimum az lenne ha (ahol van hely) félreállna és elégedné a mögötte jövőket. Ha már neki úgyse sürgős. Én pl. így teszek amikor hányós útitársam van a Mártában és beesik mögém valaki. De amikor én esek be valaki mögé nem követelem álljon félre...de MÁR! :D

Én pl. sokkal hamarabb végeznék a bevásárlással ha üres lenne az Aldi. De nem üres. Szóval ha bevásárolni megyek akkor ezzel kalkulálok és alkalmazkodok.
Az utakon ugyanez a helyzet. Szóval szerintem love, peace és nyugalom. :R

(#279) Hieronymus válasza Elf (#278) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha már a bevásárlásnál tartunk példaként, akkor van jó példám.
Ha valaki lassan halad a többekkel, akkor eltudsz menni mellette. Ha valaki keresztbe fordítja be a kocsiját, blokkolva a teljes forgalmat, akkor be kell avatkoznod a helyzetbe, ha tovább akarsz menni.
Amit egy bevásárló kocsival megtehetsz, azt nem teheted meg az autókkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#280) Somatom válasza Hieronymus (#279) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, dehogynem. Egy centi jobbra/balra a kormányon, az hátul húsz centi lóbálás a 10 tonnás póton. Körülöttem mindenki satu, abba a sávba soroltam, amelyikbe akartam, mert tök üres volt mindegyik körülöttem. :)
Tudod, hol alszik az erdőben a 400 kilós, hím gorilla? Ahol akar. Pont így működik közúton is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#281) bambano válasza Elf (#275) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én ezt a büntetőfékezésnél sem értettem... feltart, dudálok, erőlködök, nagy nehezen megelőzöm. akkor biztosan padlógázt nyomok és elhúzok előle, mint a szél, és biztosan nem fékezek előtte, mert egyrészt akkor lelassulok, másrészt azt kockáztatom, hogy nekem jön és akkor hetekig a rendőrséggel, biztosítóval, karosszéria lakatossal kell foglalkoznom, nem a saját dolgommal. ez a büntetőfékezés a legnagyobb skizó dolog szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#282) parandroid válasza Hieronymus (#276) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem magánút, közút (rosszul fordítottam a táblát, nem lakókat ír, hanem magyarul kb célforgalom, ami ki van írva). Spielstrasse tábla (magyarul lakó-, és pihenőövezet) kint van, de nem az utcánk elején, hanem még annál is kijjebb, az a teljes városmagra vonatkozik, szóval 7 kmph. Az utolsó mondatod meg lol, pont azért van schritttempo, mert itt mindenki nézelődik, gyerekkel, kutyával kóvályog, ez az utca erről szól (kb egy sétálóutca, éttermekkel, borozókkal, történelmi épületekkel, gyakorlatilag mindegyiken van két emléktábla, vagy valami ismeretterjesztő szöveg), ahova mellesleg a lakók, meg rajtuk kívül futárok, itt dolgozó munkások, meg a hatóságok behajthatnak autóval. De mint írtam, 1 utcával lejjebb megszűnik a 7 kmph-s övezet, ott már 30 van, arra is van terelve a forgalom hivatalosan.

Csak sajnos valamiért nincs meg a hatósági szándék a szabály betartatására (sem az áthajtást, sem a tempót illetően), pedig egyrészt rohadt veszélyes, másrészt elég hangos, ahogy a csendes utcán esténként nagyobb tempóval végigdübörög valaki a macskakövön. Mostanra amúgy a hangjából megmondom kb a sebességet. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#283) parandroid válasza Somatom (#280) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez amúgy nagyon így van. Pesten a szakadt céges logós vanekkel szerettem a legjobban közlekedni, olyan előzékeny volt mindenki, mint a csuda. Mindenhova simán beengedtek. Persze ez kontraproduktív, bele se merek gondolni, hogy hosszú éveken át mennyi aljasságot kellett a kedves kollégáknak elkövetni, hogy ez így mindenkibe beleégjen. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#284) Hieronymus válasza parandroid (#282) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Anliegerstraße?

A célforgalom számára engedett meg a behajtás. Azon kívül nem korlátoz semmit sem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.