Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ilyen autó :)

sok minden eszembe juthatna erről az autóról, az, hogy ültető rugót vagy keményített rugót tegyenek bele, az konkrétan soha.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) SteveK88 válasza bambano (#1) üzenetére


SteveK88
tag

Szép! Használd egészséggel! :R

(#3) Szada85 válasza bambano (#1) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az ültetörugót amiatt szokták jellemzöen berakni, mert a C Vectrák ( mindegy, hogy sedan, GTS ) egyik gyári hibája a rugótörés. Hogy ez méretezési, vagy anyagválasztási probléma azt nem tudom, de elöbb-utóbb utolér minden Vectrát szinte. :(

Természetesen használat, és útminöség függö is lehet, azonban ha törik, akkor utána már jellemzöen nem gyári rugeszt szoktak venni, hanem beruháznak egy szolidabb szettbe, 30mm még nem a világ, és az még a gyári gátlókkal is együtt tud müködni, nyilván valamivel feszesebb lesz töle a rugózás, de valamit valamiért. :)

Ami engem egyedül "zavar", illetve nem értek egyet, az a tank mérete, igazán tervezhettek volna egy cirka 10 L-rel nagyobbat ezalá, ezt több tulaj is megemlíti, és én is egyetértek vele.

(#4) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Én is hasonló hülyeségbe fogok szereintem belemászni néhány hónap múlva... Én golf 4-ből a 2.3-as vr5 verziókat nézegettem mostanában :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#5) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Sok boldog együtt töltött kilómétert kívánok kettőtöknek! :C

(#6) bambano válasza Szada85 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gts-ben gyárilag ültetett és keményített rugók vannak.
ezt már nem lehet 30 mm-rel leültetni, mert akkor egy csomó úthibán meg fekvőrendőrön nem megy át, illetve parkoláskor nem megy fel a szegélykőre. gyári állapotában is folyton recseg, ha kicsit megsüllyed az útfelület, amire ráparkolsz és ráér a kipufogó a szegélykőre. márpedig rá fog érni, mert az autó egyébként hosszú.

rugótörésről még nem hallottam. az tény, hogy a tankja kicsi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza Steve_Brown (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én 2005-ben vettem és azóta 235 ezer kilométert hajtottam bele...

szegény most kezd megkotlani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Szada85 válasza AllTheBest (#4) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azok is finomságok, ott esetleg annak érdemes utánaolvasni, hogy mennyire volt gond a user-eknél a höterheléssel / hütéssel.
Többek között el tudtam volna képzelni egy Golf V R32-t is, de annál is elég sok fórumon olvastam, hogy a borzasztó mennyiségben termelt hö idövel mindent kikezd, és többeknek erre visszavezethetö meghibásodási is voltak.

A Veci is egyébként brutál mennyiségü meleget termel, járó motornál kiszállva mindig nyakon is vág.

Ha utcán parkolnék reggelente biztos bele kellene nézzek a motortérbe is, nem húztak-e fel a Motor köré egy egyszobás garzont a népek. :D

Én emiatt különös figyelmet szentelek a hütörendszer hibátlanságának, illetve emiatt is cserélek 8-10 ezrenként legkésöbb olajat, a kenés is legyen mindig top.

@kisvakond111:
Köszönöm szépen, idövel osztok majd meg hosszútávú élményeket ( a benzinblokkokat is elrakom mindet, már most vastagabb, mint egy hetilap :DDD ), tuningtippeket nem valószínü, mert gyakorlatilag 2 lépésben kimerül, elsö egy Software upgrade 230 pacira 300€-ért, a második meg egy kompresszor-készlet 6000€-ért ( az nem kell, köszi ). :DD

(#9) Szada85 válasza bambano (#6) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, ez igaz, a GTS gyárilag alacsonyabb.

Meglátjuk, bízok benne, hogy mivel az autó Németországban ment, az itteni picit jobb minöségü ( direkt nem írok hibátlant, mert azért messze nem az ) utakon talán a rugókat Sem vette annyira igénybe, ráérek ezen akkor gondolkozni, ha beüt a ménkü.

Pedig pl a Facebook-os C Vectra csoportban is elég gyakori téma az 1-1,5 letört menet a rugóból, igaz, nem írják milyen variáns, elképzelhetö, hogy a GTS rugói masszívabbak, erröl nincs információm.

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Gratulálok, szerintem beletrafáltál a legjobb vételbe! Kívánom hogy minden faszául menjen az új verdával! :K

Pár dolog nagyon tetszett, úgy látszik nem csak itthon vannak ilyen eladók/nepperek.

"tegnapi emberünk nagyon bízott benne - amire egyértelmüen utalt az a 3 üzenet, amit a délelött folyamán küldött, érdeklödve, hogy sikerült-e belátnom, hogy Ö az évezred vételét kínálja"

Na persze, a jó autó magát adja el, nem kell tukmálni! :N

"annyi értelme van, mint Kelemen Annával sakkozni"

You made my day! :C

" hát igen, de azért ez mégiscsak egy idösebb autó "

Na ne mondja kedves... :U

" csak a 4 kerék, és a gumi megér vagy 1000-ret "

Akkor add el külön! :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) Szada85 válasza Redneck (#10) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm. :)

Azt gondolom, hogy a piaci igények ugyanazok a legtöbb országban, illetve a résztvevök viselkedés is hasonló, órákat lehetne erröl is értekezni. :)

Nem egyszerü társasjáték ma gyakorlatilag bármilyen használt tárgyat venni, mint azt a mellékelt ábra is mutatja.
És ráadásul én azt gondolom magamról, hogy nem is állok irreálisan a dologhoz, tisztában vagyok a helyzettel is, így különösen megmosolyogtat, amikor próbálnak hülyének nézni. :D

Bár pont tegnap néztem a Grip címü autós Magazin, ahol a felbérelt kereskedö valami Luxus SUV-ot vadászott a kuncsaftnak, és a 140 Ezer € körüli áron kínált Range Rover SVR-nél is - ami cirka 1 éves, és 10(!) Ezer Km-t futott - talált 2-3 kavicsnyomra az öltönyös pufirizsa balta arccal mondta rá, hogy " na jó, de ez egy használt autó "... :DDD

Szóval ezek után mit akarok én egy 15-ször annyi idös vacakkal, igaza Volt. :D

(#12) AllTheBest válasza Szada85 (#8) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Minden autónak vannak gyengepontjai, ezzel tisztában kell lenni. Ettől függetlenül én úgyis félévente kb darabjaira szedném az autót és kicserélnék rajta mindent amit kell, kezdésnek jó a vr5, aztán ha már nem elég akkor nincs megállás az r32 golf 5-ig... :D

Megbízhatóság terén úgyse tud egy autó se a mostani skoda felicia nyomába érni :D Gyenge, de legalább kivisz a világból is, meg még amíg van benne benzin :D

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#13) Csapoati válasza AllTheBest (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak cserélj rajta 5. ajtót, mert az szétrohad. :D

Kíváncsian várom a Vectra OPC tapasztalatokat, szórakoztatóak a leírások. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) AllTheBest válasza Csapoati (#13) üzenetére


AllTheBest
senior tag

A skodán? :D Azon rohad minden ;] Bár nem is igazán törődök/törődünk vele, műszakira már többet nem fog menni az autó, tavaly ki lett javítva az összes rohadás normálisan, idén tavaszra már máshol rohad... :W

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#15) Szada85 válasza AllTheBest (#12) üzenetére


Szada85
aktív tag

Természetesen, én Sem hiszek a csodákban, nem gondolom azt Sem, hogy lenne gondozásmentes autó, viszont az azért nem mindegy, hogy az elöjövö gondok milyenek.

Meghal egy önindító, generátor, gyujtótrafó oké, ezek mondhatjuk, hogy kopó dolgok.
Viszont olvastam az R32-nél, meg mondjuk az A3, néha A4 Audiknál is ( ergo, ahol pici motortérbe zsúfolták az 5-6 hengert ), hogy a hütéscsöveket is megeszi a meleg, illetve olyan is elöfordult, hogy zárlat lett, megolvadt kábelek miatt.

Nyilván nem törvényszerü, hogy mindnél elöjön, de azért ez olyan hiba, aminek örömére Te Sem kábeleznéd újra az autód X idönként. :DDD :DDD

A Vectrában ilyen szempontból több a hely a motortérben, de a keresztmotor miatt itt a hátsó hengersor höterehelése lehet nagyobb, pl a szelepfedéltömítés épp aktuálisan cserés, mert már látszik, hogy nem szigetel tökéletesen. :)

Ettöl függetlenül ne mondj le az álmaidról, én is sok R32 videót (is) megnézegettem, a maga nemében remek kis autó. :K

(#16) AllTheBest válasza Szada85 (#15) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ó ha tudnád, hogy milyen hibák fordultak eddig elő a motorjaimnál :D Volt olyan emylikre a vételárat mégegyszer sikerült ráköltenem csak pótalkatrászekre, és bár sok pénz ment el rá, de szerettem :D
Az r32 még messze van, 2-3 évig biztos elleszek egy sima vr5-tel is :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.