Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Na hol az a hiba, ami miatt nem működött? :D
Ja, és nincsen hosszú i betűm :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hajrá! :K

Amúgy elvileg ki kéne írnia ha nagyon sok mindent eltávolít, hogy biztos vagy-e benne...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) szablya válasza lezso6 (#2) üzenetére


szablya
tag

Csak azt kérdezte, hogy eltávolitom-e a Pythont, mer azzal 8xxx kb szabad hely szabadul fel. Szóval valahol itt is hiba volt, nyilván pár száz megára nem nyomtam volna y gombot...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

pzthon

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) szablya


szablya
tag

Na, még mindig tart a másolás, éljen! Eddig mindössze 1,7 Gb-ot sikerült megmozgatnia...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) szablya


szablya
tag

Megcsináltam :C :C :C :C :C

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#7) Cucuska2 válasza szablya (#6) üzenetére


Cucuska2
őstag

Es mukodik?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) szablya válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


szablya
tag

Működik! Sőt... bár maradt a kézi művelet után egy csomó törött csomag, de azt a Rendszerment "Rendszerfrissítés" funkciójával simán helyre lehetett hozni, még egyszer köszönet érte Kendeknek, nagyon jó kis szoftver, már 2 újratelepítést megúsztam vele, mert máshogy ekkora károkat már nem tudtam volna helyre hozni :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) futo001 válasza szablya (#8) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én nem látom a hibát. :U

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#10) Kendek válasza szablya (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom, hogy nem csináltam igazán leírást róla, de azért elárulom, hogy ilyen esetekre ott van a rendszer-helyreállítás funkció.
1. Live CD-vel bebootolsz
2. Csatolod a helyreállítandó rendszer partícióit a /mnt alá az eredeti struktúra szerint. Pl. külön home esetén nálam:
sudo su
mount /dev/sda1 /mnt
mount /dev/sda2 /mnt/home

3. Kiadod a helyreállítás parancsot, ha ép a helyreállítandó rendszeren a Rendszerment, akkor így:
/mnt/bin/helyreállítás
Vagy ha feltelepíted a Live rendszerre, akkor csak simán a
helyreállítás
is elég. Ezután előjön a cucc, látod az összes visszaállítás pontodat amit készítettél, és egy szám, majd az Enter billentyű lenyomásával elvégezhető a rendszer helyreállítása.

Ennyi lett volna a feladat a nagykönyv szerint. :)

<-ƘƘ->

(#11) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

python-ban a string immutable, a ciklusmag elso ket sora ennelfogva hibas. de ezt az interpreter elvileg meg is mondja neked..

in asm we trust

(#12) szablya válasza sghc_toma (#11) üzenetére


szablya
tag

Mondani mondja, csak nem értem :((( Mi az, hogy immutable? Hogy írjam, hogy működjön?
csak nemrég kezdtem :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#13) sghc_toma válasza szablya (#12) üzenetére


sghc_toma
senior tag

azt jelenti, hogy nem tudod megvaltoztatni..
megoldaskent pl. nem string-kent epited fel a txt2-t, hanem listakent:

#-*- coding: Utf-8 -*-
txt=raw_input('Írj be egy karakterláncot! ')
a,txt2=0,[]
while a<len(txt):
txt2.append(txt[a])
txt2.append('*')
a=a+1
print 'A módosított karakterlánc:'
print ''.join(txt2)

in asm we trust

(#14) szablya válasza sghc_toma (#13) üzenetére


szablya
tag

Igen, utólag én is így oldottam meg, viszont a feladat így szólt:
5.8. Írjon egy programot, ami egy új változóba másol át egy karakterláncot úgy, hogy csillagot szúr be a karakterek közé!
Ezt én úgy értelmeztem, hogy egy másik stringet kell létrehozni. Ráadásul listákról csak a következő fejezetben van szó először, tehát ez egy elég zavaros :F

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#15) futo001 válasza szablya (#14) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Amúgy miért pont python-ban programozol?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#16) szablya válasza futo001 (#15) üzenetére


szablya
tag

Hát, nem is tudom :DDD
Pascal már megy egy bizonyos szinten, a C++-t próbáltam még, de annak nem igazán tetszik a felépítése. Ezért úgy döntöttem, hogy először mégiscsak a Python, annak tetszik a programszerkezete, az átláthatósága.
Utána jönne egy kis bash, a linux miatt, C++, aztán meg Java és HTML, most 16 éves vagyok, ha ezeket az egyetemig sikerül elsajátítani, elégedett leszek :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.