Hirdetés

2023. február 7., kedd

Gyorskeresés

(#1) Peter Kiss

Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Custom firmware?

(#2) Airedhyal

Airedhyal
aktív tag

Próbáld ki rajta a padavan firmware -t.

(#3) Syl válasza Peter Kiss (#1) üzenetére

Syl
nagyúr

Igen, gondoltam rá. Lehet nézek valami openwrt-t. A régi tplinken is az volt (vargalex-féle)

The past tempts us, the present confuses us and the future frightens us. And our lives slip away moment by moment… lost in that vast, terrible in-between.

(#4) Victoryus

Victoryus
addikt

Padavan vagy OpenWrt az Asusra? Hátha azokkal jobban megy... Egy próbát megérhet. Csak a teszt kedvéért is, hogy vajon a gyári firmware pocsék, vagy hardveresen van gondja.
Na mire elolvastam meg megírtam ezt a hsz-t már más is javasolta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Legók: 42139 All terrain vehicle, 42057 Ultralight heli, 42061Telehandler

(#5) Met

Met
nagyúr

Nekem Asus router van, semmi gondom vele és szerintem jó ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) Peter Kiss válasza Syl (#3) üzenetére

Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha van rá FreshTomatoUSB akkor azzal tegyél egy próbát, annyit megér a dolog.
De, ha a TP link meg bevált, akkor el is adhatod ezt, mert minek is.

(#7) UnA válasza Met (#5) üzenetére

UnA
Korrektor

Nekem Asus router van, semmi gondom vele és szerintem jó

Oké, de milyen router? Mert az Asus árul routert mindenféle kategóriában. Itthon egy AC68U van, annak a WiFi jelét még az udvar közepéről érzékeli a mobilom, pedig nincsenek közel egymáshoz :)

(#8) Syl válasza Peter Kiss (#6) üzenetére

Syl
nagyúr

Jó lesz "háborús tartaléknak" :D Vagy alternatív rendszerekkel való ismerkedés szenvedő alanyának.

(#5) Met

Ne kisértsd a sorsot ;]

The past tempts us, the present confuses us and the future frightens us. And our lives slip away moment by moment… lost in that vast, terrible in-between.

(#9) attilav2

attilav2
őstag

Na, jól működik az AC57U-n a Padavan? A skin-eset vagy a skinek nélkülit raktad fel?

-||- Gigabyte B85M HD3 R4 -||- i3 4160 -||- Geil 2x4GB DDR3 -||- Sapphire RX550 4GB -||- Dell U2312HM

(#10) Syl válasza attilav2 (#9) üzenetére

Syl
nagyúr

A full skins-t raktam fel és a másfél napos teszt alapján, ahogy mondani szokták, van jó hír és van rossz.
A jó, hogy az akadozás teljesen megszűnt. A lan-on most már úgy folynak a bitek, ahogy más routernél megszokhattuk.
A rossz hír, hogy a wifi ereje maradt a pofátlanul gyík sávban.

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#11) pinnacle

pinnacle
veterán

Sajnos az AC65P-nek is gyenge a wifije a távolabbi szobákban. Ezt a 85P tesztjében is jelezték. Ugyanaz a kettő. Asusnak jelezni kell, talán javítják majd.
5Ghz-t próbáltad már 100-as csatornán? Ott sokkal jobb volt a 65P, de nálunk sajnos meteorológiai radar van ezen, ezért egy idő után átteszi 40-re, ahol sokkal gyengébb. Nem tudom, hogy lehet, de a UPC routere gond nélkül megy itt. Próbáld ki, hogy neked nem lesz jobb a 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#12) Syl válasza pinnacle (#11) üzenetére

Syl
nagyúr

Na igen. A szomszéd UPC wifije itt is majdnem erősebb, mint a mellettem található Asus... Külön poén, hogy az agyondicsért asus wifi max 867megabitre képes 5GHz-en, a UPC meg 1300-ra :U

Úgyhogy gondolom érthető, hogy kinyílik a fénykard a zsebemben ahányszor ezt a típust javasolják a milyen routert topikban, vagy amikor dicsérik a wifi jelerősségét. Szinte természetfeletti erőt vizionálnak neki, holott gyengébb mint a legócskább szolgáltatói kacat! Udvaron, 1 fal és 12 méter és már nincs 5GHz!!! Ugyanott a szomszéd UPC-je (az akkor kb 6 fal és 20 méterre van tőlem) vígan vigyorog a telefon kijelzőjén...

[ Szerkesztve ]

(#13) pinnacle válasza Syl (#12) üzenetére

pinnacle
veterán

Próbáld ki 100-on, nekem ott tökéletes, de sajnos nálam meteorológia radar miatt nem mehet.

[ Szerkesztve ]

(#14) Syl válasza pinnacle (#13) üzenetére

Syl
nagyúr

100-on pörög a szomszéd UPC-je, úgyhogy kicsit felette fogom tesztelni.

(#15) Peter Kiss válasza Syl (#12) üzenetére

Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Fal és ahhoz hasonló akadályokon az 5 GHz kevésbé tud átmenni, mint a 2.4 GHz.
Otthon-otthon gyakorlatilag a szobámból alig jön már ki az 5 GHz, nem nagy ház, falun van, szóval sok minden nem zavarhatja. Az a fránya fizika.

(#16) pinnacle válasza Peter Kiss (#15) üzenetére

pinnacle
veterán

Nézd meg a hozzászólásomban, hogy még panel lakásban is milyen jó az 5GHz, jobb, mint a 2,4GHz, ha tud a 100-as csatornán menni.

[ Szerkesztve ]

(#17) pilipi

pilipi
tag

Sajnos a hetekben én is alászaladtam a sok-sok ajánlás miatt az Asus RT-AC57U v1 routernek.
Pontosan ugyanezeket tapasztaltam amit te leírtál, a leírás alapján a garanciával hiába is próbálkoznék így marad az ajtókitámasztó funkció. :W

(#18) Syl válasza pilipi (#17) üzenetére

Syl
nagyúr

Részvétem.
Azért tégy egy próbát a padavan firmware-val. Nekem megoldotta a darabos LAN-t, azóta hibátlanul üzemel.
A Wifi részén sajnos nem segített - az maradt piszokgyenge kategória. :(((

(#19) pilipi válasza Syl (#18) üzenetére

pilipi
tag

El nem tudom képzelni, ha ilyen "AZ AJÁNLOTT" router milyen lehet a nem ajánlott.
Bár az egyik ismerősöm vett egy "SZIGORÚAN NEM AJÁNLOTT" tenda routert és boldogan mosolyog a világra, én hallgattam a fórumozókra és csak szívom a fogamat, hogy hagytam magam rábeszélni egy 15 ezres bughalmazra :O

[ Szerkesztve ]

(#20) Syl válasza pilipi (#19) üzenetére

Syl
nagyúr

Ahogy a blogbejegyzésben is írtam, az Asus gariztatásakor vettem egy lenézett TP-Linket, ami kb felmossa a padlót az Asussal. Most is. Az Asus itt van mellettem, a TP-Link kint a konyhában (2 fal) és azonos a wifi jelerősségük :U

(#21) pilipi válasza Syl (#20) üzenetére

pilipi
tag

Megkérdezhetem, hogy melyik TP-Linket-et vetted?
Még beleférek az elállási időbe megpróbálom visszaküldeni az Asus-t.

(#22) Syl válasza pilipi (#21) üzenetére

Syl
nagyúr

TP-Link Archer A6 Igaz nem tud olyan csilivili dolgokat mint az Asus (pl. nincs rajta usb port), de az alap funkciókat (lan és wifi) a gigabites digi hálózaton hibátlanul és teljes gőzzel tudja.

(#23) gumimaci1235

gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Van egy RT-AC57U V2-es routerem, ami tudja az opnVPN-t.
Ha beállítom rajta a servert, és úgy használom az itthoni eszközöket akkor mennyivel lesz lassabb a net. Most 100/20 Mbit-es csomagom van.
Van arra tapasztalat?

(#24) Syl válasza gumimaci1235 (#23) üzenetére

Syl
nagyúr

Én passzolom. De szerintem az Asus routeres topikban gyorsan választ fogsz kapni.

(#25) gumimaci1235 válasza Syl (#24) üzenetére

gumimaci1235
tag

köszi

(#26) gumimaci1235

gumimaci1235
tag

Sziasztok!
ASUS RT-AC57U V2-es routernél a forgalomkezelőt nem tudom jól beállítani hagyományos módba.
Használja valaki ezt a funkciót, és tudna kicsit segíteni?

(#27) kriszrap

kriszrap
tag

Sziasztok:)
Valaki próbálta openwrt felrakni erre az eszközre nem v2 az enyém ha igen hogy sikerült???

(#28) -szabi-

-szabi-
őstag

Whoo.. ez igen tanulságos volt.

(#42) Sancho1979

Sancho1979
friss újonc

Sziasztok!

AC57U v2 routerhez tud valaki működő firmware-t torrent funkcióval. Vagy ha a V1-hez hasonlóan a download mastert meg lehetne oldani vhogy.

(#43) shelbygt

shelbygt
tag

Sziasztok
Asus AC57U v2. most hány magos?Sehol nem találni róla infót.

(#44) Syl válasza shelbygt (#43) üzenetére

Syl
nagyúr

Szerintem az asus routeres topikban kérdezd, ott gyorsabban meglesz a válasz: [link]

(#45) Wasp91

Wasp91
aktív tag

Nálam is ugyanezeket csinálja. Nem is értem, hogy ajánlhatják ezt a rakás szart. :U

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#46) gumimaci1235 válasza shelbygt (#43) üzenetére

gumimaci1235
tag

Szar 1 magos!

(#47) Syl

Syl
nagyúr

Végleg ráuntam a hülyeségeire. Ugyanis bár padavan firmware-rel relatíve jól működik, pár hetente, rendszeresen eldobálta a netet. Méghozzá úgy, hogy olyankor a belső hálózatot is tökön lőtte.
Most a ház másik végében access pointként működik. Kicsit drága switch volt, de már mindegy...

(#48) weinmaker válasza pilipi (#19) üzenetére

weinmaker
őstag

Ezt én is beszívtam! Pont az ajánlás miatt vettem. Egy rakás szar. Később használtan vettem negyedáron egy tp-linket és sz@rrá alázza minden téren ezt a hulladékot. Nevetséges, hogy ilyeneket ajánlgatnak, többet nem hiszek el ilyet az biztos. A tp-link nálam fényévekkel jobb.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#49) Syl válasza weinmaker (#48) üzenetére

Syl
nagyúr

Az embernek kicsit olyan az érzése, mintha fizetett “ügynökökkel” lenne tele a router ajánló topik.

(#50) weinmaker válasza Syl (#49) üzenetére

weinmaker
őstag

Igen, de az biztos, hogy én többet asus routert nem veszek. A telóm is alig akar csatlakozni hozzá néhány méterről, míg az emeleten levő tp-linkhez meg hamarabb. Kész vicc. Most hogy itt beleolvastam azt hiszem eladom a fenébe, és veszek még egy tp-t.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.